Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9751) nemzavarsz válasza Jonatán (#9750) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

http://www.asustreiber.de/downloads/windows-7/treiber-cds-dvds/1472-g71gx-treiber-cd-w7

(#9752) DonGiovanni


DonGiovanni
csendes tag

Sziasztok! A google segítségével találtam ide, jó lenne, ha valaki tudna segíteni.
Kb. 3 hete vettem egy

asus f50sf-jx061x

notebook-ot. Szerencsére op.rendszer nem volt hozzá, így hazamentem, és felraktam rá egy win7 x64-et. Video drivert letöltöttem, minden gyönyörűen ment.

Ezután (pusztán önszorgalomból) letöltöttem a hozzá való audio drivert is, és felraktam. Na ezt nem kellett volna, mert ettől kezdve elkezdett lejátszás közben csúnyán recsegni.

Mi a fenét lehetne csinálni? Hogy lehetne visszatenni az előzőt? (A rendszervisszaállításon kívül)

A beépített mikrofonjához tud esetleg valaki drivert? Azt nem láttam az oldalukon.

Bocs, hogy ennyit akadékoskodtam, mindenkinek szép hétvégét!

[ Szerkesztve ]

(#9753) kali válasza DonGiovanni (#9752) üzenetére


kali
legenda

a mikrofonhoz nincs/nem kell külön illesztő!
próbálj az oprendszerrel friss illesztőt kerestetni a hanghoz!
ha nem talál frissítést, akkor visszaállítható a korábbi illesztő; eszközkezelő -> hang-, videó-, és játékvezérlők -> realtek high definition audio (vagy hasonló) -> jobb klikk -> tulajdonságok -> illesztőprogram -> visszaállítás!

(#9754) DonGiovanni válasza kali (#9753) üzenetére


DonGiovanni
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, de ott épp a "visszaállítás" gomb van letiltva. :((

(#9755) Vinchi válasza DonGiovanni (#9754) üzenetére


Vinchi
tag

Olyat is tudsz csinálni, hogy megnyomod az illesztőprogram eltávolítását és ott bepipálod ezt: Törölje le az eszköz illesztőprogramját. ezután már a saját microsoftos driverét fogja feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#9756) DonGiovanni válasza Vinchi (#9755) üzenetére


DonGiovanni
csendes tag

Köszi, ezt is próbáltam már: Ha az illesztőprogram eltávolítását választom, rákérdez biztos-e, eltávolítja, és újraindíttatja velem a gépet (külön törlésről, ahogy te írod, sajnos nem kérdez). Újraindítás után jobbra lent először áthúzott hangszóró ikon jön be, (ha fölé megyek egérrel: "nincs telepített hangeszköz", egyszer csak bejön egy buborék, és örömmel tájékozat: "Hangeszköz sikeresen telepítve. És vagyok, ahol voltam, recseg. Fizikailag kéne törölnöm a fájlt, de nem tudom, mi a neve. Gondolom valami dll a system32-ben??? :O

(#9757) Jonatán válasza nemzavarsz (#9751) üzenetére


Jonatán
tag

koszi szepen!!!!

ez egyebkent az Asusnak hivatalos oldala vagy valamilyen warez oldal, remelem azert a Dvd keret programja nem nemet nyelvu lesz!

[ Szerkesztve ]

(#9758) Odzsee


Odzsee
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem van,hogy K70IJ laptopnál 1600x900-as felbontásnál a netes oldalak csak a képernyő 2/3-án jelennek meg,tehát nem húzza szét a teljes képernyő szélességébe az oldalakat.
Ez miért van?
Lehet rajta állítani?

Köszi előre is.

(#9759) nemzavarsz válasza Jonatán (#9757) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

Nem tekintik hivatalos Asus oldalnak, de valami közük biztosan van hozzá. Eddig semmi nem volt német, amit letöltöttem innen.

(#9760) eversman válasza DonGiovanni (#9756) üzenetére


eversman
tag

A probléma ugyan ezzel a notebookkal nálam is ez volt, de én el bírtam távolítani a rossz drivert a fönt leírtak alapján, szóval nem tudom nálad mi lehet a baj.
Már vagy 10-12 illesztőt megpróbáltam, de eddig minddel ugyan ez a hiba volt, szóval gondolom szoftveres a gond, majd csak jön valami új illesztő.
Az is érdekes, hogy pl COD6 alatt nem recseg, GTA4 közben néha rájön, audió vágás közben meg kristálytiszta. Érdekes.

(#9761) mrbego válasza Odzsee (#9758) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
Ez azért van, mert a weboldalak 99%-át még ma is 1024x768-as felbontásra készítik. A te kijelződ felbontása meg ugye jóval nagyobb, ezért a weboldalak többsége vagy a baloldalon lesz és jobbra nagy semmi, vagy középen, és akkor kétoldalt két kis semmi terület.
Megoldás, hogy nagyítod a weoldalakat. Explorerben (7 és 8) a jobb alsó sarokban van a nagyítás, Operában szintén, Firefoxban meg Ctrl+ (+).

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#9762) DonGiovanni válasza eversman (#9760) üzenetére


DonGiovanni
csendes tag

Hát kösz a válaszokat.
Egyébként szerintem óriási blama az Asusra nézve, hogy feltesznek egy rossz drivert...
Meg az is, hogy vadi új korában kb. 40 percet bír az aksi.
A mikrofon meg olyan halk nálam, hogy gyakorlatilag használhatatlan. (Keverőpulton minden maxon van).

Szóval lehet, hogy rossz lóra tettem :F

[ Szerkesztve ]

(#9763) eversman válasza DonGiovanni (#9762) üzenetére


eversman
tag

Ott az akksival akkor elég nagy bajok vannak...

(#9764) tikki


tikki
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Kinéztem pár notit és a véleményeteket kérném hogy melyik lenne a jobb választás.
A kiszemeltek:
Acer AS5740G-434G50MN ezt amúgy 190ér meglehet kapni, csak azon az oldalon nincs ilyen részletes info:/
MSI GX620X-0W2HU 200eér kb
Asus K50ID-SX069D ez is 200 kb

Ha tudtok ilyen árba valami jót akkor írjátok már le légyszi.
3 közül épp használod az egyiket vagy volt vele dolgod akkor légszi írj róla valamit.
Amire kéne: vista ultimate vagy win7 alatt izmosabb játék (cod2-4-6, gta4, grid), ne szagasson annyira ha több program fut egyszerre.
Amire kiváncsi lennék: melyiknek milyen a hűtés, aksi, minőség stb.
Tudom MSI játékos noti jó a hűtés de kiváncsi vagyok a többire is.
Tudom ha játékra kell akkor ennyiből elég jó asztali lehetne, de helyhiány miatt már nem játszik az asztali.

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#9765) Odzsee válasza mrbego (#9761) üzenetére


Odzsee
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítséget.Űber jó lett :R

(#9766) kali válasza DonGiovanni (#9762) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül (csak) az asus a ludas; más módon működik az illesztő rc és rtm alatt...stb, szóval más módon is megközelíthető lenne a probléma...
szerintem alapban nálad van a probléma - és nem magával a notival, hanem a telepítéssel/illesztéssel/beállításokkal!

(#9767) havefun válasza legiaap (#9748) üzenetére


havefun
csendes tag

Hi!

3 gombos probléma megoldása engem is érdekelne, ezzel küzdök én is... Ha külső billentyűzetet csatolnék a laptophoz az orvosolná a problémát, esetleg van egyszerűbb megoldás?

(#9768) Gabe86


Gabe86
csendes tag

[link]Sziasztok!
Vélemény erről a gépről? Játékok azért elfutnak rajt persze nem full full grafikán?

(#9769) kali válasza Gabe86 (#9768) üzenetére


kali
legenda

hát, brutal játékokkal ne akarj játszani rajta, mert ilyen nevet csak egy ilyen "üzlet" adhat neki... :U

(#9770) derapo


derapo
tag

Üdv a népeknek!

Van [ez] a gépem amit szeretnék eladni.

Mi a véleményetek róla?

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#9771) Tikalin


Tikalin
csendes tag

Sziasztok!
Én egy majdnem szőke lány vagyok. Vettem egy Asus k50ij-sx036l-t és fullra nem értek hozzá. A boltban megcsináltak mindent. Most, hogy kint vagyok Németországban szerettem volna msn-en beszélgetni a családdal és nem észlel hangot. Nem tud hangklipet sem készíteni. Lehet, hogy nincs is benne mikrofon? Vagy én vagyok túl egyszerű hozzá? valamit be kellene állítanom? Légyszi segítsetek....
Köszi

(#9772) Gabe86 válasza kali (#9769) üzenetére


Gabe86
csendes tag

Kösz a választ .

(#9773) kali válasza Gabe86 (#9772) üzenetére


kali
legenda

amúgy maga a noti jó, csak az "üzlet" akaszt ki némileg, komolytalan(nak tűnik) ezekkel az elnevezésekkel...stb!

Tikalin; van benne mikrofon! a hang beállításait kellene ellenőrizni!

[ Szerkesztve ]

(#9774) banuszzs


banuszzs
csendes tag

Valaki segitsen... Lassan két hete szenvedek és nem tudok kicsikarni hangot a K70AB-ből...HDMI kábelen...valami driver hiba ez és rá nem jövök mi az...ha bedugom egyszerüen semmi ha újra inditom akkor jön a kép de hang sehol...hangbeállitásnál semmit nem tudok állitani mert azt irja nincs csatlakoztatva...nem tudom melyik driver az ami ezért felel...valaki akinek tapasztalata van irjon részletesen...most ujra tettem a win 64bitet szóval semmi driver melyikkel kezdjem...Help...

(#9775) banuszzs


banuszzs
csendes tag

Amugy meg egy észrevétel a win7 szakit a gyári driverek nélkül csak azokat tettem fel ami nagyon muszály pl kamera vagy gyors bill...a többi felpakolása komoly lassitást eredményez...Fogalmam nincs pl hogy a wifi driverek meg kezelők minek vannak feltéve win7-hez mikor gond nélkül megy a wifi...ha pl felteszem a hangkártyához a drivert ezt a via micsodát össze vissza viselkedik a gép eltünik a hang szó nélkül és csak ujra inditásnál van megint...fura...

(#9776) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Asus K50IN laptopom van a spelndid utility tolképpen mit csinál? mik ezek a performance beállitások, csak olyanokat állit mint pl: képernyő fényessége és hasonlók?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9777) kali válasza banuszzs (#9775) üzenetére


kali
legenda

szerintem mmeg pont az lesz a hiba, hogy sok illesztő hiányzik!
csak látszatra ismer fel/illeszt mindent az oprendszer, a gyártó-specifikus dolgok nem kerülnek illesztésre! például a chipset részlegben van olyan, hogy; amd high definition audio device, továbbá a vga és az audio illesztőkben is van olyan, amit az oprendszer illesztője nem tartalmaz!
a chipset, hang, video...stb illesztők mind tartalmaznak olyan speciális összetevőt, amit az oprendszer alapban nem tud megadni!
próbáld ki úgy, hogy a nulláról szépen sorban minden szükséges illesztőt felhúzol!
amúgy a hdmi kábel megfelelő?

(#9778) animatrix11 válasza Tikalin (#9771) üzenetére


animatrix11
őstag

A leírás szerint van benne miki, minden rendesen van telepitve hang szól? Msnen be kell előtte állitani a hangot amikor akarsz beszélgetést kezdeményezni akkor ré (kéne) kérdezzen, de tudom ezzel én is szenvedtem, msn topicba ird be kérdésed ott megmondják: [link]

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9779) attila0115


attila0115
csendes tag

Ha valaki tud kérem,hogy segitsen vettem egy asus k50ij-sx036l tipusú laptoppot win-7 van rajta amivel nincs is gond csak a kamerájának a képében fejjel lefele vagyok és nem tudom miként lehetne 180 fokot forditani a képen.A válaszokat előre is köszönöm. :((

attila

(#9780) kali válasza attila0115 (#9779) üzenetére


kali
legenda

az oprendszernek megfelelő illesztő telepítése a gyártó letöltési részlegéből; link
kamera beazonosítása; link (mivel több típusú kamerával is szerelik, és mindegyikhez van illesztő a letöltési részlegben)

(#9781) banuszzs válasza kali (#9777) üzenetére


banuszzs
csendes tag

eddig úgy csináltam legutóbb már 32 bites win7 is volt fent felpakoltam minden drivert programot stb amit csak találtam... a HDMI kábel szerintem jó mert amikor megvettem a tv-t kb két napig müködött akkor is bizonytalanul de akkor össze lehetett hozni azóta semmi...nem ugy kéne ennek müködni hogy mikor bedugom mint minden más harvert felismeri kiirja illeszti stb...hát itt semmi...

(#9782) kali válasza banuszzs (#9781) üzenetére


kali
legenda

hang esetében a digitális kimenet engedélyezve?

(#9783) banuszzs válasza kali (#9782) üzenetére


banuszzs
csendes tag

feltettem a chip drivert amit mondtál semmi változás hdmi hangeszköznél azt irja ki hogy nincs csatlakoztatva...

(#9784) kali válasza banuszzs (#9783) üzenetére


kali
legenda

a többi illesztőt is telepítetted? mint említettem, például a vga is tartalmaz például hdmi (hang) illesztést!
a tv oldaláról minden rendben? értem ezt; hdmi csati aktív?

(#9785) banuszzs válasza kali (#9784) üzenetére


banuszzs
csendes tag

Jó legyen felteszek mindent közben legyen bedugva a hdmi kábel vagy sem...tv-oldal rendben ott átváltok hdmi csatira és van kép de csak akkor ha bedugás után ujra inditom a gépet szóval az is fura...
Drivereket mindegy milyen sorrendben teszem fel az számit valamit? Feltehetek több drivert is ujra inditás nélkül vagy egyenként mindig ujra inditva?

(#9786) kali válasza banuszzs (#9785) üzenetére


kali
legenda

telepíteni úgy szokás, hogy közben semmi sincs a notira dugva!
újraindítás csak akkor kell, ha kifejezetten kéri a rendszer az illesztő telepítése után!
oprendszer után chipset, vga, audio, utána már mindegy (bár vannak még előfeltételek, például wifi illesztő előtt wireless console...stb, de azokat az illesztő leírásánál külön jelzik!)

[ Szerkesztve ]

(#9787) banuszzs válasza kali (#9786) üzenetére


banuszzs
csendes tag

video driver feltéve atk hiányoznak még semmi változás már csak az audio driver van vissza...és már be van lassulva a gép...

(#9788) kali válasza banuszzs (#9787) üzenetére


kali
legenda

szerintem valamit rosszul csinálsz...
ha megfelelő illesztőket húzol le, és azokat megfelelő módon telepíted, attól nem lassulhat be a rendszer!

(#9789) banuszzs válasza kali (#9788) üzenetére


banuszzs
csendes tag

A wifi nél van vagy három lehetőség honnan tudhatom meg hogy melyik driver kell nekem...?

(#9790) kali válasza banuszzs (#9789) üzenetére


kali
legenda

nézd meg a noti alján lévő matricán, hogy milyen wifi modul van a notiban!?!?

(#9791) banuszzs


banuszzs
csendes tag

AR5B95 vagy AW 785 az egyik modul a másik model number most akkor melyik a jó az is érdekes hogy a matricán azt irják b/g/n a jelenlegi illesztő csak b/g jelez ezek szerint a megfelelő illlsztővel n is elérhető jó lenne a sávszél miatt...

(#9792) kali válasza banuszzs (#9791) üzenetére


kali
legenda

húzd le a megfelelő illesztőt; link (az illesztő telepítése előtt tedd fel a wireless console alkalmazást!)

(#9793) banuszzs


banuszzs
csendes tag

Amit te mondasz ott van három feltettem az elsőt is meg a középsőt előtt persze a wireles consolt de semmi megnéztem és még mindig a windows által feltelepitett ateros van fent aminek a szám nem is egyezik egyikkel sem...

(#9794) kali válasza banuszzs (#9793) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy a windows újabb verziós illesztőt adott hozzá - és az sem lehetetlen, hogy tévesen illesztette...

(#9795) banuszzs


banuszzs
csendes tag

És akkor mi a teendő hogy ne a windows téves szarja legyen ott hanem a gyári cuccc ami elvileg jó hozzá...?

(#9796) kali válasza banuszzs (#9795) üzenetére


kali
legenda

ha engedi, akkor illeszttő eltávolítása, és a gyártó letöltési részlegéből lehúzott illesztő telepítése! de így alapban is rendesen települnie kellene!
valami nagyon nem okés nálad... :(

(#9797) banuszzs válasza kali (#9796) üzenetére


banuszzs
csendes tag

Elegem van a wifiből semmi változás nem is lényeges azonban a HDMI PROBLÉMA továbbra is fent áll semmi változás...pedig minden driver fetn van most már...

(#9798) cigam


cigam
félisten

Van tapasztalat a K51ac és a linux barátságáról?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9799) attila0115


attila0115
csendes tag

Ha valaki tud kérem segitsen adott egy ASUS F5V laptop ami hálozatról tökéletesn működik,de telepről mindig lefagy még akkor is mikor az aksi televan és akkor is ha a telephasználatot azonosra álitom a hálózatti beállítással.A lefagyás úgy kezdődik,hogy elkezd remegni a kurzor mozgás közben és megáll minden.Ha valakinek valami ötlete lenne azt nagyon megköszönném.

attila

(#9800) attila0115


attila0115
csendes tag

Ja és még valami függetlenül a renszertől csinálja (XP-VISTA-WIN-7)mindeggyiknél.

attila

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.