Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9451) gy18 válasza tasmán_ördög (#9450) üzenetére


gy18
csendes tag

Szívesen! Igen akkor, de én megszoktam várni míg kinem írja hogy feltöltve 100%. 3-4 feltöltés után éri el a max töltöttséget.

(#9452) tasmán_ördög válasza gy18 (#9451) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Elkezdtem letölteni a Win7-hez tartozo nvidia drivert, de a letöltésnél azt írja, 32 bit, a vezérlőpultomban viszont azt látom, hogy a rendszer típusánál 64 bites op. rendszer van feltüntetve. Rosszul választottam ki? Szakítsam meg a letöltést és válasszam a 64 bitest?

ASUS K50IN-SX153V

(#9453) gy18 válasza tasmán_ördög (#9452) üzenetére


gy18
csendes tag

Ha 64bites a rendszered akkor igen a 64bites driver-eket tölcs le hozzá.
3gb ramod van és alapból 64bites rendszer van fenn?

(#9454) tasmán_ördög válasza gy18 (#9453) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Előretelepített win 7 van rajta. Érdekes, hogy a bolt honlapján ennél a notinál operációs rendszerként 32 bit van feltüntetve, ezért is nyomtam élből erre a letöltésnél, de aztán bekukkantottam a vezérlőpultba, és ott a rendszer tulajdonságainál egyértelműen ez áll:
"Rendszer típusa: 64 bites operációs rendszer
RAM: 3GB"

ASUS K50IN-SX153V

(#9455) gy18 válasza tasmán_ördög (#9454) üzenetére


gy18
csendes tag

Nekem is volt fenn 64bites de nem lehet kihasználni, egyedül csak a winrar volt 64bites, most 32 bites win7 és xp van rajta.
Off:
Boldog Új Évet Kívánok minden fórumozónak!

[ Szerkesztve ]

(#9456) tasmán_ördög válasza gy18 (#9455) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Hm...akkor az nvidia esetén most melyiket kéne letöltenem? Végülis ha 64-es a rendszer, akkor az lenne logikus... csak most kissé összezavartam magam :)) :F
Szóval, ha nem nyúlok az op. rendszerhez, akkor a 64-est?
Op. rendszert egyelőre nem szívesen cserélnék.

[ Szerkesztve ]

ASUS K50IN-SX153V

(#9457) gy18 válasza tasmán_ördög (#9456) üzenetére


gy18
csendes tag

A 64bitest kell letöltened.

(#9458) tasmán_ördög válasza gy18 (#9457) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Köszönöm!!
És Boldog Új Évet Neked is, és minden fórumozónak!

ASUS K50IN-SX153V

(#9459) sambala


sambala
csendes tag

Szép estét!!!

Akkor ötletetek sincs mi lehet a gond a fényerő állításnál!? Most már tényleg minden driver fenn van!!! Viszont a fényt csak a vezérlőpultban lehet állítani, FN + F5 F6-tal nem, bár a logoja előjön...

A kurzor ugrálás megszünt, köszönöm a segítséget!!!!

B.U.É.K.!

(#9460) !Overdose! válasza sambala (#9459) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nézd át még egyszer, hogy valóban minden drivert feltelepítettél-e. Ha igen, akkor szerintem próbálkozz egy reinstallal. Néhány noti allergiás a driverek sorban telepítésére is, de ezt ki kell tapasztalni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9461) tasmán_ördög


tasmán_ördög
csendes tag

Notebooknál az teljesen normális, hogy a dvd meghajtó nem nyílik ki egészen, ahogy az asztali gépen, hanem csak egy kicsit kiugrik, és nekem kell kihúzni, hogy a dvd-t betegyem?
A másik kérdésem, hogy mi a jobb egy notebooknak, ha alvó vagy hibernált állapotba teszem? Vagy ennél is az a legjobb, ha leállítom, mint az asztalit? Amikor így leállítom, utána bekapcsolásnál mindig valami hibaüzenetet ír ki.
Az előbb dvd-zés közben merült le az aksija, és mikor töltőre tettem és bekapcsolatm, azt írta, lemezre mentette a munkamenetet... ez pontosan mit jelent? Ezek a mentések foglalják a helyet? Ezeket a mentéseket el lehet távolítani? Vagy azért nem foglalnak annyi helyet, hogy erre szükség legyen?

ASUS K50IN-SX153V

(#9462) !Overdose! válasza tasmán_ördög (#9461) üzenetére


!Overdose!
őstag

A DVD működése teljesen normális. Szerintem az a legjobb, ha kikapcsolod, ha előre láthatólag nem fogod használni. Milyen hibaüzenetet ír? Nem foglal lényegi helyet.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9463) eversman válasza tasmán_ördög (#9461) üzenetére


eversman
tag

Ha hibernálod a gépet, akkor az a memória tartalmát belementi egy hiberfil nevű fájlba a rendszermeghajtón, amit majd onnan visszatölt, ha kell. Ez annyi helyet foglal, amennyi a rendszermemóriád, de ez állandóan le van foglalva, ha engedélyezve van a hibernálás.

(#9464) lujo10


lujo10
aktív tag

Minden kedves kollégának Boldog Új Évet Kívánok! :))

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#9465) tasmán_ördög válasza !Overdose! (#9462) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Köszönöm! Azt hiszem a hibaüzenet nem függött össze a kikapcsolással :B Megoldódott :)

ASUS K50IN-SX153V

(#9466) tasmán_ördög válasza eversman (#9463) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Köszönöm! :)

ASUS K50IN-SX153V

(#9467) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet Kívánok!

Egy gyors kérdésem lenne. Van egy ASUS F5SL notim. Van felül a ki-bekapcsoló gombtól balra 4 funkciógomb (médialejátszó, internet és a touchpad kikapcsoló is köztük van).

Volt erre korábban egy letöltött driverem, amivel működtek ezek a gombok, de a gépem elszállt és nem emléxem mi volt a driver neve.
Win7-hez kellene most driver.

Tudnátok benne segíteni? Vagy a CD-n milyen néven keressem?

(#9468) Kicsirics77 válasza JanoXP (#9467) üzenetére


Kicsirics77
veterán

talán hotkey néven

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#9469) balu84


balu84
csendes tag

Hali!

Van egy ASUS K50AB notebookom. Feltelepítettem a win7 et. A problémám az, hogy nem működik a fényerő gyorsbillentyű, pedig minden drivert feltelepítettem. A többi működik csak ez a kettő nem. Mi lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

(#9470) konfar.dani válasza balu84 (#9469) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

ATK ultilitiket is feltelepítetted?
Ha nem, letöltheted az Asus oldaláról.
Ezek vezérelik a nem Windows-hoz tartozó billentyűket.

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9471) balu84 válasza konfar.dani (#9470) üzenetére


balu84
csendes tag

Igen, az összes ATK utility fel van telepítve. Mutatja is, hogy csökkentem a fényerőt vagy növelem de nem történik semmi.

(#9472) Kopa


Kopa
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy ha USA-ból rendelek egy notebookot akkor annak meg tudom e hosszabbítani a garanciáját itthon és hogy ezt hol lehet megcsinálni?

(#9473) sambala válasza balu84 (#9471) üzenetére


sambala
csendes tag

Kedves Balu84!
Nálam ugyanez a hiba, ha kicsit visszaolvasol pár napja ugyanezt kérdeztem!
Én se jöttem még rá!Bár vki írta h lehet egy új installt megér, mert lehet a driver telepítés sorrendje is számít...
Mindenesetre én már írtam az asusnak, várom válaszukat! Ha vmit megtudsz vagy rájössz mi a hiba, írj mindenképp, írok én is!

(#9474) dannynet válasza balu84 (#9471) üzenetére


dannynet
tag

Ahoj!

Én ugyanezzel a jelenséggel szembesültem amikor megvettem a K50AB-s notimat.
Ekkor a 203-as BIOS volt telepítve, s nálam végül a legújabb BIOS-ra frissítés (220) oldotta meg a problémát. :)

(#9475) zoleee24 válasza dannynet (#9474) üzenetére


zoleee24
tag

Lehet benne valami, én 220-as BIOS-szal kaptam eleve, és nem volt semmi probléma driverekkel, elsőre ment minden.

(#9476) sambala válasza dannynet (#9474) üzenetére


sambala
csendes tag

ezt a bios frissítést hogy kell meg csinálni úgy hogy ne tegyek tönkre semmit? mit kell letölteni az asus honlapjáról a bios részből? boccs hogy ennyire értetlenkedve mondom de nem vagyok otthon bios frissítésben....
előre is köszi

(#9477) dannynet válasza sambala (#9476) üzenetére


dannynet
tag

Én először letöltöttem és telepítettem a ,,Windows BIOS Flash Utility"-t, majd a 220-as BIOS-t, ami egy ,,K50ABAS.zip" kiterjesztésű fájlban érkezett. Ezt kicsomagolva csak be kellett tallózni a Flash Utilityvel és automatikusan frissült a BIOS.

Természetesen létfontosságú, hogy az akkumulátor fel legyen töltve, mert ha -ne adja az ég- elmenne az áram telepítés közben, akkor akksiról még be lehet fejezni a BIOS frissítést; -ugyanis ha a művelet közben kikapcsol a gép, akkor akár használhatatlanná is válhat!

(#9478) sambala válasza dannynet (#9477) üzenetére


sambala
csendes tag

Ezermilllió hála!!!
Sikerült a BIOS frissítés és a hiba meg is szűnt, minden állít mindent mostmár!
S tényleg 203-as bios volt rajta!!!
Nagyon szépen köszönöm még egyszer!!!

(#9479) sambala


sambala
csendes tag

Még egy apró kérdés...
Mindig sírba tesz, hogy szinten minden gépen más gombbal tudom elindítani a bios setupot rendszer indításnál...
k50ab esetében mivel indul el, mert se del se esc, semmi, az összes f1-12 ig meg nem akarom végig nyomagtni.. leírásába semmi ilyen nincs...
ugyh még ennyi info kellene...

(#9480) mrbego válasza sambala (#9479) üzenetére


mrbego
aktív tag

A BIOS indulásánál nyomj Pause-t és megltod mit ír ki. De ha jol tudom a K50IJ gépnél F2-t kell nyomni. Ahhoz, hogy a boot forrását megadd talán elég egy ESC.

Üdv, P

(#9481) Vinchi válasza sambala (#9479) üzenetére


Vinchi
tag

F2 - bios

esc - boot menü

(#9482) sambala válasza Vinchi (#9481) üzenetére


sambala
csendes tag

thx

(#9483) Peti567


Peti567
aktív tag

Sajnos megint előjött a ventillátor problémám, nem lassul le bekapcsolás után, maxon megy!
Cikk ezt írja: "Ha mégsem lassulna le a ventilátor akkor a 213-mas BIOS-t kell telepítenünk, az megoldja a problémát.
Nekem 213-as van, és mégig jelentkezik a probléma, de érdekes hogy eddig semmi baja nem volt és most 1 hete elkezdte, és néha jó, néha nem!
Fel fogom tenni/tetetni a 220-as biost hátha az segít!
Egyéb ötlet?
Köszi

Lehet hülye kérdés de a ventillátornak nem lehet baja (pl.leég) hogy egész nap maxon pörög?? Vagy hűti magát?

(#9484) Vinchi válasza Peti567 (#9483) üzenetére


Vinchi
tag

A 220as bios javítani fogja a problémát, a ventinek max olyan baja lesz hogy zörögni fog, de azt gariban úgyis cserélik.

(#9485) Peti567 válasza Peti567 (#9483) üzenetére


Peti567
aktív tag

Megoldódott bios frissétés nélkül is! Ezer köszönet Kisza25! :D

Akinek hasonló gondja lenne itt a megoldás:

kisza25:
"azóta van egy újabb tapasztalatom
ha beállítod, hogy HD3200-at használja mindig akkor kikapcs visszakapcs után nem szabályozza a ventit,
ha beállítod, hogy adapterről HD4570-et használja és aksiról HD3200-at, kikapcs visszakapcs és jó lesz most már a 220-as bios ajánlott"
:C

[ Szerkesztve ]

(#9486) Kobe


Kobe
veterán

asus n61-esek forgalmazásáról semmi hir még ? Media Marktban láttam kiállitva, nagyon szép darab külsőre.....de a 270 ezres ár elrettentett egy t6600 as procis 3gs gép láttán, aminek csak hd-readya felbntása.....239ért már fullhd dellt lehetkapni 3 év garival és joval erősebb belsővel, normálisak ezek ? Máshol, normális áron még kiváncsi volnék rá, de csak hülye azért nem vagyokéknál láttam...meg notebookstorenl ugyanennyiért, csak tudnám mire fel ennyi

[ Szerkesztve ]

(#9487) Vinchi válasza Kobe (#9486) üzenetére


Vinchi
tag

A notebook.hu-nál már van, kicsit tényleg drága még ott is.

(#9488) Achatius


Achatius
csendes tag

Hellotok. Lenne egy olyan problémám, hogy a Asus M51T laptopomon a Windows 7 nem akar elindulni. Egy órája még használtam. Most meg indításkor logon képernyőt felhozza, kékhalál, majd újra indul. Felkínálja a javítás lehetőségét de az nem csinál semmit. Légyszi ha valaki tudja hogy most mi a teendő segítsen.

(#9489) Vinchi válasza Achatius (#9488) üzenetére


Vinchi
tag

Nem állítgattál semmit a biosban?
Esetleg próbálj futtatni egy memtestet.

(#9490) Achatius válasza Vinchi (#9489) üzenetére


Achatius
csendes tag

Nem állítottam át semmit biosban. A mem tesztre meg nem reagál semmit.

(#9491) Kobe válasza Vinchi (#9487) üzenetére


Kobe
veterán

ettől még drágábban van az NBS-ben. Csak tudnám mire fel, mert egy sztem max olyan 180at ha ér a cucc, igy karácsony után emg főleg

(#9492) Vinchi válasza Kobe (#9491) üzenetére


Vinchi
tag

nem rég jött be hozzánk, szóval szerintem hamarosan esik az ára.

(#9493) Vinchi válasza Achatius (#9490) üzenetére


Vinchi
tag

Memtest86.com innen tudsz tölteni egy cd-re kiirható memtestet, berakod és az ASUS logónál esc-et nyomsz, majd a CDről bootlást választod.

Hagyd hogy végigmenjen legalább 2x, ha piros csíkok jelennek meg alul, akkor küld szervízbe.

(#9494) Achatius válasza Vinchi (#9493) üzenetére


Achatius
csendes tag

Lefutattam a tesztet is, de nem írt ki semmilyen hibát. Már totál nem tudom mi baja lehet. :F

(#9495) Vinchi válasza Achatius (#9494) üzenetére


Vinchi
tag

memóriamérettől függően 20-60 perc között van 1 memteszt, megvártad végig?
Biost nem frissítettél? mert ha igen, lehet más módba kapcsolta a frissítés a SATA kezelést.
Nézd meg a biosban a HDD kezelést, Enhanced módban van e, ill próbáld meg a másik módban. Az asus logónál F2-vel lép be a biosba.

[ Szerkesztve ]

(#9496) Peti567 válasza Vinchi (#9493) üzenetére


Peti567
aktív tag

Ezt a tesztet akkor is le lehet/érdems futtatni ha látszólag nincs baja a gépnek?
Kiírja ha van valami gond -arra való a progi?
Mit kell letöltenem pontosan (légyszi linkeld be, béna vagyok hozzá hogy melyik kell)
Köszi

(#9497) Achatius válasza Vinchi (#9495) üzenetére


Achatius
csendes tag

Hát valszeg egy win 7 újra telepítés lesz. Memteszt lefutott de semmit nem írt ki, 1,5 órán keresztül futott. Se bios frissítés se átállítás nem volt. Vonaton bekapcsoltam gépeztem vele vagy 40 percet, beértem koleszba, beakartam indítani és már nem indult.

(#9498) kali válasza Peti567 (#9496) üzenetére


kali
legenda

ezt letöltöd; memtest86 3.5 majd kicsomagolod, írható/újraírható lemezre kiírod boot képes formátumban a képet, és arról a lemezről indítod a notit - magától lefut a teszt!
ilyen is van; memtest86+ 4.00

(#9499) balu84 válasza balu84 (#9469) üzenetére


balu84
csendes tag

Üdv!

Nos sikerült nekem is megjavítani ezt a fényerő gyorsbillentyű (K50AB) dolgot Win7 alatt az új 220 BIOS telepítésével.

Viszont most jön egy kis érdekesség.
Sajnos vissza kellett tennem a régi rendszerem (Win XP Sp3). Ekkor jött a meglepetés:
- a webkamera driverének feltelepítése után a gép nem állt le semmikor. Csak a bekapcsológomb hosszas nyomása után, mert a windows leáll üzenetnél egyszerűen nem ment tovább a leállítási folyamat. Ha töröltem a drivert akkor utánna leállt.
- a másik hogy az akkumulátoros üzemidőm sokkal kevesebb lett, előtte mikor ugyanezt az xp -t használtam 2 óránál többet is kiírt becsült időnek netezés közben, ami igaz is volt. Erre most csak másfél órát jelzett, gyorsabban merült. Ezt egyenlőre nem értem hogy lehet.
- a ventillátor 2200 as fordulaton megy alapállpotba netezés közben, ami előtte 1100 volt.

Na ekkor már nagyon dühös voltam és megbántam hogy frissítettem az új biosra, mert sejtettem hogy az okozza ezt. Mivel alapból nekem 201 es biosom volt sajnos ezt nem találtam sehol a neten, így a 203-asra visszafrissítettem a 220-at.

Szerencsére most minden olyan mint előtte, a gép leáll, a ventillátor 1100 alapból és az akkumulátoros üzemidőm is visszaállt kb 2 órára netezésnél. :)

Lehet ez csak nálam fordult elő, de gondoltam megosztom veletek.

[ Szerkesztve ]

(#9500) fantomtech


fantomtech
csendes tag

Én egy ASUS K50AB ULTIMATE-et 149.990Ft-ért vásároltam itt: [link] és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Processzor: AMD Turion X2 RM75! (2.2 GHz, 1M L2 cache, HT 3600Mt!)
Kijelző: 15.6 WXGA (1366x768) HD felbontással, LED megvilágítással!
Memória: 4,096 MB DDRII 800 Mhz - Dual Channel configuration!
Merevlemez: 500GB 5400RPM HDD
Graf. kártya: ATI Radeon HD4570 512 MB DDR2 VRAM
Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti DL
Hang: Altec Lansing hangszórók és HD Audio hangkártya
TV: 1 x VGA + opcionálisan DVI átalakító LED, LCD és Plazma tévékhez
Egyéb: numerikus billentyűzet, 802.11a/b/g/n, 1xRJ-45,
CMOS kamera 1.3M, kártyaolvasó 3v1 (MMC/SD/MS), 4xUSB 2.0,

Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a laptopot.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.