Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23001) alfa20 válasza szabonagyur (#23000) üzenetére


alfa20
senior tag

azért a HDD hibát lehet szűrni, több módon is...
pl: vannak Live rendszerek amik a memóriába töltődnek és onnan futnak kikerülve a merevlemezt (vagy akár USB-re is lehet op.rendszert tenni, nemrég készítettem egyet W10-el, csak lassú mert 2.0-s pendrive-om volt csak), szóval azért van mód hiba keresésre, alaplap, kijelző és beviteli eszköz kell, no meg rengeteg türelem.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#23002) aram01


aram01
nagyúr

Magyar a billentyűzet, van itthon ssd-m de azt nem teszem bele a gép az eladónával van hogy majd ő intézi, de nekem nem kell 185k-ért egy fél év garis lengyel gép. Itt a hirdetés: [link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23003) szabonagyur válasza alfa20 (#23001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze lehet, de egy gyakorlatilag újként eladott gépnél ne házilag kelljen már barkácsolni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23004) aram01 válasza szabonagyur (#23003) üzenetére


aram01
nagyúr

ennyi erővel darabokban is összevásárolhatnám az ibéjen :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23005) szabonagyur válasza aram01 (#23004) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze vagy vehettél volna az araboktól fél áron...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23006) alfa20 válasza szabonagyur (#23003) üzenetére


alfa20
senior tag

ezért is így kezdtem: "A legrosszabb esetben, ha nem hajlandó..."

a legjobb megoldás persze az lenne, ha a gépet vissza venné.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#23007) Gergosz2 válasza alfa20 (#23001) üzenetére


Gergosz2
veterán

ja , pont azért vesz az ember újként hirdetett gépet, hogy utána otthon hibát keressen meg fusson a garancia után.

Másrészt a legdurvább az egészben, hogy 1 év gari helyett féléves lenyel gari van rá, ami ráadásul még nincs is ingyen(oda-vissza fuvar). Vagy csak nekem tűnik ez nagy bajnak?

Másrészt ahogy előttem is írták ki tudja milyen gebasz van még a géppel. Itt a pénzt kell visszakérni, nem mással szórakozni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#23008) alfa20 válasza Gergosz2 (#23007) üzenetére


alfa20
senior tag

Értem mit mondtok, de akkor mi van, ha az eladó beint, a fogy.védő nem foglalkozik vele, és a garancia meg nem érvényes?
Ez lenne a legrosszabb eset!

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#23009) szabonagyur válasza alfa20 (#23008) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezen a részén ráér gondolkozni, és elég nagy erejű a dolog azért ahhoz, hogy csak abba maradjon (főleg, hogy szerintem a kolléga ha akar tud még találni hasonló károsultakat, nekem is rámlik egy ilyesmi talán HP vagy Sony témában, mint tudjuk ott tevékenykedik).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23010) vandor01


vandor01
őstag

minden hirdetese ala be kell kommentelni hogy a mi a fenforgas a termekeivel!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#23011) szabonagyur válasza vandor01 (#23010) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az sajnos üzletrontás és te kapnál miatta első körben.... A kolléga intézi a dolgot, aztán reméljük a legjobbakat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23012) Ferkósza válasza szabonagyur (#23011) üzenetére


Ferkósza
tag

Az miért üzletrontás, ha leírom a tényeket?...
Amúgy a billentyűcseréhez szét kell szedni a gépet, akkor pedig nem ugrik a gari? Csak kérdem.

(#23013) szabonagyur válasza Ferkósza (#23012) üzenetére


szabonagyur
félisten

konkret tipust nem ismerem, de valoszinuleg szet kell szedni. de lehet az is, hogy matricas csak ha jol tudom a lengyelen is ugyanannyi karakter van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23014) Ferkósza válasza szabonagyur (#23013) üzenetére


Ferkósza
tag

Hát igen, akárhonnan nézzük, büdösödik ez rendesen... És mi lesz, ha kiderül, hazudott az eladó? Illetve ha lengyel a gép, akkor már ki is derült, nem?... :F Ha a jogi út nem megy, akkor viszont nyomást kell gyakorolni az illetőre.

(#23015) szabonagyur válasza Ferkósza (#23014) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel az Asus Magyarorszag megmondta, hogy lengyel a gep igy mar ki is derult.
Ha magatol nem kivanja rendezni az elado akkor csak a jogi ut maradt.

Ha tudnad hany ilyen an amugy... sok netes aruhaz is ad el jo aron gepet (altalaban szlovak beszerzes)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23016) aram01 válasza Ferkósza (#23014) üzenetére


aram01
nagyúr

ha nem fizet jön a jogi út, ha az sem halad jön a nyomás gyakorlás :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23017) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Laptopoknál is van olyan lehetőség képernyő állításnál mint monitoron? (Game, film, natúr) Arra lettem figyelmes, hogy a legutóbbi nvidia driver felrakása óta mintha nagyobb lenne az "utánhúzás" effekt + megjelent a monitor tearing effekt is.

Köszi

(#23018) Gergosz2 válasza jófejsrác (#23017) üzenetére


Gergosz2
veterán

van, de én töröltem is a fenébe (N550, ASUS Splendid néven futó progi.) Nem nagyon láttam értelmét, meg amúgy sem használtam semmire. Ráadásul idegesített, mert ha játék és asztal kozött váltogattam, látszott, hogy állítgatja a színeket.

Elvileg Nvidia experience-ben is van valami ilyesmi de sem a GPU sem a kijelző nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#23019) Simi37


Simi37
őstag

Na sikerült meghegeszteni a Bluetooth-t :C A gyári driver haszontalan szar még amit driver booster rakott fel az is szar volt. Ezért leszedtem az atheros oldaláról az 1 hete kiadottat és jó :C Telón benyomok egy zenét és gépen is hallgathatom qva menő :C Meg végre tudok küldözgetni cuccot oda-vissza így 1,5 év után :DDD jobb később mint soha.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#23020) jófejsrác válasza Gergosz2 (#23018) üzenetére


jófejsrác
senior tag

A tearing megoldódott: eddig csak a 23" monitort használtam játékra, de most kipróbáltam milyen a 2 együtt klónozva és ez okozta. Ha lehúztam a nagy monitort eltűnt. Az "utánhúzás" nem oldódott meg driver tisztítással - leszedtem a exp izét is. Lehet, hogy alapból ilyen csak eddig nem tűnt fel mert nem használtam. Nem vészes, csak a monitorhoz képest van egy enyhe különbség.

(#23021) Gergosz2 válasza jófejsrác (#23020) üzenetére


Gergosz2
veterán

DP-n vagy HDMI-n küldöd a képet, vagy valami átalakítóval?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#23022) jófejsrác válasza Gergosz2 (#23021) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Mini DP port --> normál DP a monitorba. Viszont nekem gyanús, hogy régen nem volt ilyen... :)

(#23023) Gergosz2 válasza jófejsrác (#23022) üzenetére


Gergosz2
veterán

átalakító nagyon nem szól bele most, mert itt tényleg csak a méret miatt kell. Akkor szokott gáz lenni, ha pl DP->VGA átalakító kerül képbe, mert az szépen tud rontani a képminőségen is.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#23024) jófejsrác válasza Gergosz2 (#23023) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Azért tesztelgettem mert el akarom adni a monitort és kíváncsi vagyok mennyire fog fájni a nagyobb képernyő hiánya :) (Dell u2312hm)

(#23025) Schuby


Schuby
aktív tag

Üdv a tagságnak. Van egy n53SN notim, W8.1 gyel. Egyfolytában leáll a Bluetooth rész ami kevéssé zavarna ha nem Bluetooth egerem lenne. így minden alkalommal, van hogy 5 percenként, vagy belépek a gépházba és akkor automatikusan visszakapcsol, vagy egér ki be kapcsol és akkor megy tovább. már mindent megpróbáltam, de nem nagyon lehet hozzá drivert találni. legalább is nekem nem sikerült, a Google által adott találatok vagy szarok, és nem is működnek vagy nem lehet letölti. a "Windows hibát észlelt és leállította a hardvert". ez van az eszközkezelőben. de a hardver nem hibás mert ha a gépen a win 7 et indítom el (Dual Boot) akkor kifogástalanul működik. Anno amikor felraktam a win 8 at nem volt hozzá driver, itt kaptam az ötletet hogy melyik másik gép driverét tudom felhasználni. akkor még ment is a Bluetooth, de aztán egyszer frissült és azóta hulla.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#23026) Khelben


Khelben
nagyúr

Ismerős cserélné Asus N551-ben a dvd-t hdd-re. Milyen fiókot ajánlanátok, ami normálisan néz ki, nem lóg ki a gépből, stb?

(#23027) Gergosz2 válasza Khelben (#23026) üzenetére


Gergosz2
veterán

én itt aprón vettem és teljesen jó. A tálca elején lévő műanyag lepattintható szóval kilógni sem fog.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#23028) vandor01 válasza Khelben (#23026) üzenetére


vandor01
őstag

ide erdemes benezni.....
csak ugy szetnezni hatha van vmi otlet is? :)

http://hddcaddy.com/en/

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#23029) Zoli-bácsi válasza Khelben (#23026) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Mindegy, kb. mind ugyanaz az íbéjes cucc, csak az ár különbözik. Át lehet tenni a gép "fedlapját", szóval szinte észrevehetetlen az átalakítás.

(#23030) Simi37 válasza Simi37 (#22774) üzenetére


Simi37
őstag

Billentyűbergadás... most megint előjött de vagy 10mp ig beragadt a "s" csak forogtam a tankkal mint egy idióta

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#23031) HoaryFox válasza Simi37 (#23030) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nézd meg ilyenkor az erőforrás-kihasználtságot (CPU, RAM, HDD). Esetleg a hang ilyenkor nem akad be, amikor a billentyűzet is?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#23032) Enderpt


Enderpt
újonc

Sziasztok!

Van egy Asus X53B laptopom, már 4 éves lesz idén, az égvilágon semmi baja nem volt eddig (nem volt kitisztítva sem a 3,5 év alatt) az aksija is 3-4 órát bírja még, mondjuk szinte állandóan töltőről megy (ilyenkor nem veszem ki az aksit, mert nem azért van laptopom, hogy áramszünet esetén elszálljon).
Újabban, kb 2-3 hónapja elkezdett lefagyni:
- széteső, csíkos kép, nem reagál semmire és nem is dolgozik - a vinyó sem megy, vagy a másik verzió
- kékhalál, javíthatatlan hardver hibára utalva.

További infó:
- olyankor csinálja, ha megy a böngésző, vagy nem megy semmi (csak a Win 7 nem is nyúlok hozzá),
- ha játszok, nem fordul elő (pedig ilyenkor igen meleg a kifújt levegő, de máshol nem érezhető a melegedés),
- csináltam memtesztet nem talált semmi hibát.
- a vinyón vannak hibás szektorok.
Valakinak van ötlete/tapasztalata, hogy mi lehet?

Előre is kösz a helpet.

[ Szerkesztve ]

C#, MQL programozás

(#23033) Simi37 válasza Enderpt (#23032) üzenetére


Simi37
őstag

Csikozodas es fagyasra azt mondanam hogy haldoklik a VGA.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#23034) Laszlo35


Laszlo35
csendes tag

Üdv mindenkinek.Remélem ti tudtok segíteni.Egy igen nagy problémám van és a segítségnek nagyon örülnék.A problémám az hogy vettem egy asus x550cc - xx724d típusú gépet.Win 7 van a gépen és minden driver fel van rá rakva kivéve a videókártya. Vide.kártya típúsa állítólag nvidia geforce GT 720M 2Gb.A problémám hogy win 7 alá nem találok drivert.És probáltam már sok driverrel de semmilyen drivert nem fogad el.Már kétséges hogy ilyen videókártya van a gépben.Élőhalottként megy a gépem.Kérlek segítsetek.Előre is köszönöm a segítségeteket. :F

(#23035) steelsec válasza Laszlo35 (#23034) üzenetére


steelsec
aktív tag

Hello, első próbálkozásra win 8 at tennék rá, mert a géphez ahhoz van minden. Az asus oldalán is az van supported os-ként feltűntetve.

(#23036) Simi37 válasza Laszlo35 (#23034) üzenetére


Simi37
őstag

Nekem majdnem ua. a gépem. Ahogy nézem GT710 van hozzá de ez mellékes... nem az a 720as nem fog vele működni ha 710es van benne.Asus x550cc drivers gugli 1. találat

Vagy az NV oldalán kiválasztod. Lecsekkoltam és van win7re is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#23037) szabonagyur válasza Laszlo35 (#23034) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az ugye meg van, hogy Intel HD VGA is van benne így előbb azt kell felrakni, majd utána Nvidia?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23038) aram01 válasza szabonagyur (#23037) üzenetére


aram01
nagyúr

jaj vannak fejlemények, meséljek? :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23039) szabonagyur válasza aram01 (#23038) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, írtam privátba is, hogy mi újság :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23040) Gergosz2 válasza aram01 (#23038) üzenetére


Gergosz2
veterán

jöhet ide is :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#23041) aram01 válasza szabonagyur (#23039) üzenetére


aram01
nagyúr

na mondtam hogy mit teszek ha nem orvosolja a problémát, felajánlotta hogy tesz bele még 4 giga ramot. Mondtam amit gondoltam vissza vonta. Utána felajánlott egy 15k-val olcsóbb és sokkal gyengébb gépet. közben fenyegetett hogy bajba leszek ha pattogok. Lepergett rólam, mondtam neki oké linkeltem neki 2 gépet ami érdekelhet még ( rá kell fizetni, de mivel úriembernek tartom magam megtettet volna) erre azt írja hogy:
"A 17-est tegnap rendelték meg, ma küldöm futárral.
A 15-ös jövő héten érkezik, de már arra is van érdeklődés." erre én írtam: ne viccelj már, szerintem én mindenki előtt állok mint problémád. Válasz nem jött ( láttam hogy be volt jelentkezve) Szóval még mindig fogyasztóvédelem, mentem volna már de csak holnap van ügyfélfogadás. vélemény? :)

(#23040) Gergosz2: inkább így

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23042) Gergosz2 válasza aram01 (#23041) üzenetére


Gergosz2
veterán

menj. :K Ez a fűt-fát neked ígérek, csak pénzt ne kelljen vissza adni logikától én is falra tudok mászni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#23043) szabonagyur válasza aram01 (#23041) üzenetére


szabonagyur
félisten

Röviden: ezek után még mindig üzletelni akarsz az illetővel? Nagyon meg fogod ütni magad... :U Majd rád sóz egy másik gépet ami kitudja milyen hibával fog elszállni pár hét múlva és akkor már keresheted, meg mehetsz ahova szeretnél, ki fognak nevetni, hogy ha kétszer át lehet verni akkor az a te hibád. Ne az lebegjen a szemed előtt, hogy húúú akkor most kapok majd ugyanennyi pénzért esetleg jobb gépet vagy valamit...

Gondolod ha egyik ilyen a többi különb?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23044) aram01


aram01
nagyúr

semmi üzlet, csak mivel holnap van fogyvéd, gondoltam adok esélyt neki addig hogy tisztára mossa magát, nem akarja :U

szerk: nem voltak illúzióim, inkább kíváncsi voltam

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23045) vandor01 válasza aram01 (#23044) üzenetére


vandor01
őstag

ugynézem eltüntek a hirdetései....
vagy rosszul latom?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#23046) aram01 válasza vandor01 (#23045) üzenetére


aram01
nagyúr

én látom még [link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23047) Metacska


Metacska
aktív tag

Üdvözlet!

Van egy ilyenem:

ASUS Eee PC 1215B, és van benne 2 GB RAM, egész pontosan ilyen:

AIDA szerint DDR3 1333 mhz

Alapjáraton 1,6 szabad ebből a 2 gigából, a WIN7 pedig megeszik több mint 1-et, tehát használhatatlan a gép. Szeretnék bele venni még 2 giga RAM-ot.

Nem tudom, hogy melyik jó bele:

1
vagy ez:
2

Megköszönöm a segítségeteket és már rendelem is.

Üdv,
Meta

(#23048) Laszlo35 válasza steelsec (#23035) üzenetére


Laszlo35
csendes tag

Előszőr is köszönöm a választ és a segítséget.Megpróbáltam ezekkel a driverekkel is és az intelt raktam fel először de az sem megy fel rá.Azt írja ki hogy " A grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert. :((

[ Szerkesztve ]

(#23049) NTonee válasza Laszlo35 (#23048) üzenetére


NTonee
veterán

ahhoz a géphez még van win7 driver is, ha nagyon az kell. [link]
telepítési sorrend win install után (minden windowsnál): intel chipset, atkacpi, intel vga, nvidia vga, összes többi driver. (ahol újraindítást kér, ott legyen is)

[ Szerkesztve ]

(#23050) Laszlo35 válasza szabonagyur (#23037) üzenetére


Laszlo35
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.Win 7 32 bites van fenn nekem.Arra is jók a driverek amit említesz?Nagyon megköszöném ha belinkelnéd a VGA driverek letöltési helyeit.

Steelsec! Ergo: A win8 melyik változatát érdemes feltenni a gépemre?32 vagy a 64 bitest?Próbáltam Win8-at feltenni de a logó után bead egy sor üzenetet és rákantittok az üzenetre akkor kidobja a gyökér könyvtárat ahol válasszam ki hogy honnan akarom telepíteni a Win 8 -at ,de bármelyik mappára is kattintok a Win 8 mappájában sehogy sem akar felmenni a Win 8 .Azt írja ki hogy helyezem be a Win 8 lemezt. De pedig az bent van.Próbáltam már telepíteni usb-ről is meg dvd-ről is.És mindegyiknél ezt írja ki.Hogy hány bittes a W8 azt nem tudom sajnos mert a sógorom hozta a W8-at.

NTonee:Köszönöm a gyors válaszodat.Azt az oldalt amit belinkeltél már próbáltam és az oldalon nincs Win7 32 biteshez driver. :((

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.