Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8801) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

X51L Notija van a tesómnak. Win7-et tettünk rá, de sajnos valamit nem ismer fel. Nekem a 32 bites Vista driverre azt mondta hogy nem tudja használni. (a háló kártyánál és a wifi modulnál próbáltam, de ezeket amúgy felrakta magától)
Mi lehet ez:

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8802) Zoli bácsi válasza 7Heads Drago (#8801) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Tegnap raktam x51H-ra w7-est, ott sem ismert fel mindent, ugyanígy két dolgot nem látott.
Megoldás: Beletettem a gyári driver lemezt a meghajtóba, és mindegyik ismeretlen eszköznél drivert kerestettem vele a CD-n. Mindegyiket meg is találta, az egyik az ACPI driver volt, a másik valamilyen vezérlőt írt ki, mikor megtalálta, de ha agyonütnek sem emlékezem már rá, hogy mi volt az. :)

Szerk: Wifi megy? Én azzal kínlódtam, ha visszaolvasol, láthatod mivel kínlódom.

[ Szerkesztve ]

(#8803) Zoli bácsi válasza revolver (#8800) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

:(

(#8804) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

Hello...2magos Turion procis gépen (M51kr) a procihőmérsékletfigyelő progi ezeket az értékeket mutatja (éppen): 1.mag: 31fok, 2.mag: 45fok. Lehet ekkora eltérés? Egy tokban vannak...
Az asztali gépen (Core2duo) max. 2-3 fokos különbségek szoktak lenni...

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8805) revolver válasza Zoli bácsi (#8803) üzenetére


revolver
aktív tag

Szia!

Na asszem megvan a probléma oka a Wifi-re.
Próbáld meg hátha így már nem lesz probléma.Másnál is voltak gondok és az xp frissítése megoldotta a gondokat.Magyarán rakd fel az xp-re az sp3-at és úgy telepítsd rá az ultilityket!

Egy másik fórumon találtam:
Asus X51: "Hello
Nekem is ilyen gépem van és sokat küzdöttem vele: ACPI probléma, Wifi se ment, de ha szűz Windowsra felrakjátok a HOTFIX-eket (sp2 vagy sp3) és az ATK -t, akkor minden jól működik. És egy BIOS frissítés se árt
."

Remélem így már menni fog!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#8806) 7Heads Drago válasza Zoli bácsi (#8802) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem taláják egyenlőre a gyári lemezt... :N
Illetve az intel honlapjáról tettem fel elvileg alaplapi drivert, és vga drivert is.
Nekem a wifi modul már telepítés közben is ment. Mert a telepítés végén már egyből frissíteni akart a Win.
Illetve ezt találtam én: [link]
Melyik wifi modul van a gépben?
revolver: Win7-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8807) kali válasza Zoli bácsi (#8799) üzenetére


kali
legenda

a win 7 néha csak látszólag illeszt mindent, de néhány hardver az oprendszer által adott illesztővel nem működik rendesen! a megoldás egyszerű; letöltöd a noti letöltési részlegéből a "friss" illesztőt - ha nincs hivatalos win 7 támogatás a notihoz, akkor a vista alá kiadott is tökéletes -, majd azt rendszergazda módban ráhúzod a rendszerre (jobb klikk a telepítőre -> futtatás rendszergazdaként), majd noti restart, és utána működni fog a wifi! ja, és az összes atk driver és utility is legyen a fent leírt módon feltelepítve, mert hiába van illesztve a wifi, hiába telepíted fel a wifi modul szoftveres kezelőjét (wireless console), ha nincs, ami a kettő között közvetítsen! a notis gyártói alkalmazásokat pláne nem tudja pótolni a win 7, hiszen nem tudja, hogy mi hiányzik!
ha a későbbiekben a win 7 frissítést akar telepíteni bármihez - amihez előzőleg a gyártói win 7/vista illesztő kellett -, akkor nyugodtan lehet engedni frissíteni, utána már működni fog mindig minden a friss win 7 által letöltött friss illesztővel!

[ Szerkesztve ]

(#8808) 7Heads Drago válasza kali (#8807) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Köszönjük. :C Még valaki? :)
Ez volt a második amit próbáltam.
De sajnos a Vistás drivert tőlem nem hajlandó elfogadni.
Se a háló, se wifi, se audio terén. Igazából nekem ezek a tételek mennek is, csak azt nem tudom mit nem tudott telepíteni a Win7. Az Asus honlapján pedig egy moderátor az javasolja hogy a K50In típusú noti driverjeinek egy részét rakd fel a gépre. (gondolom több tétel is azonos a két gépen, illetve ehez a notihoz már van Win7 illesztő is)
De már regeztem és meg kérdeztem a modit hogy mi a teendő...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8809) HUfantom


HUfantom
őstag

helló

Nem vagyok egy nagy laptop tuning Guru inkább az asztali PCkel dolgozom ezért kérem kezdő laptopfejlesztőként a segítségeteket. PLS HELP !!

Én egy Asus A6M Q049 -es szériájú laptoppal rendelkezem nagyon jól tette a maga dolgát 2 éven keresztül de most lejárt rá a garancia és az új vívmányok már nehézkesen mennek rajta sokszor hallom Firefox indítása közben is majd meg akar dögleni a vincseszter nem is beszélve gépindulás után NOD32 startnál

NEM JÁTÉKRA használom... Annak idején ennyi pénz volt a legkisebbet tudtam megvenni az ASUS ezen szériájából de akkor még volt mellette Turionos verzió is
Jelen pillanatban a gyári sempron 3400+ és 512+512 RAM-al megy /kenee mag Socket S1/
következő kérdéseim lennének:

Processzor

Elvileg a foglalat szerint mennének bele a Turion X2es processzorok én TL50-52 körüli modellt vennék bele. Másoktól hallom, hogy az ASUS laptopokba nem is megy minde TL proci. Már összegyűjtőtem a legtöbb kritériumot hogy minek kell teljesülnie hogy menjem a laptop
Chipset: nvidia GO6100
90nm Trinidadal megy 65nmes meg sem mozdul
és ebből csal 50,52,56,58,60as van
Viszont egyik srác azt mondta ez még nem elég hanem CT-s verzió kell
NA EZ MI JELENT ????

Ebben segítsen valaki!

minap nézem egy megvenni kívánt procinak a sorozatszámát és ott van rajta hogy CT a végén

Vajon ez lenne az a CT version ???

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#8810) Zoli bácsi válasza 7Heads Drago (#8806) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Sajnos közvetlenül linkelni nem tudom, csak ezt : [link] Válaszd ki a laptop típusát, és a Vista drivereket. Szerintem az ATK driverek közül töltsd le a 63 kbyte-osat, és a kártyaolvasótól a Ricoh drivert. Emlékeim szerint ez a kettő kellett tegnap az X51H típushoz, ezeket nem ismerte fel automatikusan a w7. Vista driverrel tökéletesen megy.

Kali: Köszi, megpróbálom. :) :R

(#8811) kali válasza 7Heads Drago (#8808) üzenetére


kali
legenda

olyan nincs, hogy a win 7 nem fogadja el a vista illesztőt! vagy rosszat, vagy rosszul próbálod telepíteni!
először is az adott asus szériás noti hivatalos letöltési részlegéből kell letölteni a megfelelőt, nem hardver gyártójának a letöltési részlegéből, mert utóbbi sok esetben vagy fel sem települ - nincs a noti gyártója által a notira szabva -, vagy nem működik megfelelően!

[ Szerkesztve ]

(#8812) gy18


gy18
csendes tag

Hy beállítottam a fancystartba egy másik képet de nem cseréli le marad az asus logo, a biosba is állítottam de nem jó, mi a baja?

(#8813) 7Heads Drago válasza Zoli bácsi (#8810) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Talált süllyedt.
Öné a piros hangszóró.
A Ricoh volt a hiányzó láncszem.
A cardbus vezérlő hiányzott neki. A memkártyát hiába látta.
Ezt nekem is hajlandó volt felrakni, Vista-s driver ide vagy oda.
Például a Vistás hálókártya drivernél ezt írta ki noti:

Na most ez akkor mi? Mert ha jól értelmezem öreg neki ez a driver. :F
(persze az is lehet hogy angol szakkörre kéne járnom) :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8814) kali válasza 7Heads Drago (#8813) üzenetére


kali
legenda

ez az illesztő nem az igazi, de felerőszakolható vista kompatibilis módban!

(#8815) Zoli bácsi válasza 7Heads Drago (#8813) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem tudom ki hogy van vele, én nem szeretek "setup.exe" fájlt indítgatni drivertelepítéshez. Én bemegyek az eszközkezelőbe, megkeresem a hardvert amihez nincs még driver telepítve, vagy frissíteni akarom. Azt választom hogy keressen a windows drivert, és megmutatom neki a könyvtárat, ahova előtte már kicsomagoltam az illesztőprogramot. Ugye egy inf kiterjesztésű fájl kell lenni, ezt keresi a windows. Tényleg végső esetben rá lehet azzal is erőszakolni a drivert a rendszerre, hogy jobb kattintás az inf fájlon, és telepítés opciót választva fölrakja. Volt már, hogy csak ez segített. Sokszor exe kiterjesztésű, futtatható a deiver, de jobb gombbal kattintva rajta fölajánlja a winrar hogy kicsomagolja, mert csak egy önkibontó fájl.

(#8816) kali válasza Zoli bácsi (#8815) üzenetére


kali
legenda

ez néha azért nem jó, mert sok notis gyártó - többek között az asus is - szokott olyat csinálni, hogy nem csak az illesztőt teszi a telepítőbe, hanem a bizonyos segédalkazás(oka)t is - ami(k) később hiányozhat(nak)!

[ Szerkesztve ]

(#8817) kali válasza HUfantom (#8809) üzenetére


kali
legenda

nekem anno gyárilag ilyen tl-52 proci volt az a6m-q051 notiban, szóval menni fog benne!
a tl-50 procit inkább hanyagold, annak csak 2 * 256 kb az l2 cache, a tl-52 procié pedig 2 * 512 kb!

(#8818) eversman


eversman
tag

Szevasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Most állok új noti vásárlása előtt, mert már a régi kicsit megöregedett.
Az elvárások olyanok, hogy egy 24 colos monitorral megbirkózzon, autocad, civ3d és egyéb tervező programok ne izzasszák meg, és azért játszani is tudjak vele unalmasabb perceimbe.
így hirtelen őt néztem ki:
Asus K70IO-TY074L ASUS Notebook 17, 3" K70IO-TY074L HD+ LED
Vele annyi lenne a bajom, hogy nem igazán tudom, hogy ez a videokártya mit bír. Valaki esetleg nyúz már ilyen gépet?
Vagy ilyen árkategóriába valami jobb ötlet esetleg?
Köszi előre is!

(#8819) kisza25 válasza eversman (#8818) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

k70io teszt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8820) eversman válasza kisza25 (#8819) üzenetére


eversman
tag

köszi, ez hasznos volt, találtam közbe másikat is, igen sok jót írnak róla.
esetleg nincs aki már használja? mert jó lenne tudni hogy teljesít!
Danke!

(#8821) HUfantom válasza kali (#8817) üzenetére


HUfantom
őstag

köszi a választ de még mindig nyitotta kérdésem hogy a CT version mit jelent ??
vajon azt hogy a sorozatszám vége CTre végzodik ??

Persze már tök az elején leesett hogy az 50es nemjo valasztas mert kicsi a L2cacheja

csak most Vateran vagy itt PHn nem merek megvenni semmilyen procit amíg nem tudom hogy mit jelent a CTs verzio mert ugye nagyon keves ember vallalja hogy visszaveszi a procit ha nem megy vele a notim :( //innen meg a franc sem akar nyiregyhazara meg a francba utazni csak emiatt :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#8822) kali válasza HUfantom (#8821) üzenetére


kali
legenda

igen, azt jelenti! a ct 31 watt, a cte 35 watt! utóbbi is működésre bírható a notidban, de jobb a sima ct verziós! a 90 nm procik mennek a notidban, tl-56 és tl-60 lenne még 90 nm - de tl-56 és tl-60 van 65 nm is -, viszont szerintem ezek már túl nagyok, elég a tl-52, jobb a békesség! ;)
szerintem csak olyannal üzletelj, akinél belefér a próba, és ha nem jó a notidba, akkor hajlamos visszavásárolni!

(#8823) katt777


katt777
félisten

Sziasztok! Remélem, jó topicban vagyok a segítséghez.
Barátom vett egy ASUS KA50AB típusú laptopot, amelyre AHCI módban próbáltam XP-t telepíteni. A driver-etetésig nem jutott el, kék halál. Integráltam a telepítőbe az ASUS legfrisebb drivereit, illetve egy neten talált AHCI/RAID vezérlőt 780G chipsethez, mert ASUS oldalán nincs. Ezután az XP feltelepedett, viszont a restartnál, amikor először kellene bejönni a Wines képernyőnek, megint kék halál. AMD-nél nem találtam a notihoz SATA driver csomagot, és gugli is csak 200+ fórumot dobott ki a 780G chipset AHCI problémájával, megoldást egy szálat sem. Tudtok esetleg egy linket, ahonnan megfelelő AHCI/RAID SATA driver letölthető?
A másik probléma, hogy W7-ben (az megy gond nélkül, csak a haverom nem szereti), fejtetőn jön be a kamera képe (XP alatt ugye megnézni sem tudtam); a bolt szerint ez vmi gyári hiba, amit elméletileg majd javítanak. Erről tudtok valamit?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R
Én mondtam a havernak, hogy Intelt vegyen, de ez volt jó árban és tudásban. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8824) kali válasza katt777 (#8823) üzenetére


kali
legenda

a webkamera elfordított képével kapcsolatban; nem a noti problémája, a win 7 ad hozzá alapban rossz illesztést! a megoldás; a noti letöltési részlegéből letölteni a megfelelő win 7 vagy vista alá adott illesztőt, azt ráhúzni a rendszerre, és így orvosolva lesz a probléma! több típusú kamerával is forgalomba kerül a noti, a webcam beazonosításához a gyártói leírás; link
a noti letöltési részlege; link

[ Szerkesztve ]

(#8825) kisza25 válasza katt777 (#8823) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

camerához csak drivert kell frissíteni és ok lesz
kali: 8mp-el megelőztél :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8826) Ghostika


Ghostika
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Laptopvásárlás előtt állok és az ASUS K50IN-SX157L darabbal szemezek, akinek van vele tapasztalata az kérem ossza meg, win7et raknék rá. Főleg az érdekelne hogy a billentyűzetkiosztása miben tér el a sima PC billentyűzettől és hogy a HD filmekkel (mkv) jól boldogul-e.
Köszönöm előre is

Bad Boys For Life!

(#8827) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Szia kali.
Megint egy kis segítség kellene.
Felraktam az asus f3sg / win7-re a noteebok saját driverét (vista 32-bit)
Minden tökéletesen elfogadott, de az audio drivert nem fogadja el. A kamerán én hallok mindenkit, engem viszont nem hall senki. Ez most az audio driver hiányátol van, vagy a kamera driver sem az igazi? Érdekes, mert az MSN audio beállításánál a mikrofon beállításnál mozog a zöld csík, mintha beszélnék, de nem abban a ritmusban ahogy én beszélek, hanem más hangot hall.
Mi lehet a baj? Audio, vagy camera driver?
Honnét tudom, hogy melyik a jó audió driver ami nekem kell? A vistára jó volt a saját driver, a win7-re miért nem?

(#8828) kisza25 válasza Ghostika (#8826) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

elboldogul a HD filmekkel, de ha ez lenne az elsődleges szempont ennyi pénzért inkább vennék egy ilyent

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8829) kovaripeti válasza kovaripeti (#8827) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Jóóóóó lett! Az audióhoz nem volt jó a vista driver. Levettem hozzá a win7 drivert , tökéletes lett.

(#8830) kali válasza kovaripeti (#8829) üzenetére


kali
legenda

akkor ok! már pont tallóztam a notid letöltési részlegét - csak nagyon lassú vidéken a mobilnet -, amikor írtad, hogy megoldódott!
amúgy a webkamera illesztője nem felel a rendszer hangjáért, a kamerának csak képet kell továbbítania.
a problémás vista illesztő meg csak vista kompatibilis módban ment volna fel - végszükség esetén...

[ Szerkesztve ]

(#8831) dannynet válasza HUfantom (#8821) üzenetére


dannynet
tag

Szia!

Én ettől a megbízható PH!-s eladótól vettem a Q049-embe egy TL-50-es procit (nála kaphatóak direkt Asusba való CPU-k):

[link]

(#8832) HUfantom válasza kali (#8822) üzenetére


HUfantom
őstag

56 60 sajnos nem az én árkategoriám :)

köszi akkor az itt látható procit tök simán meg tudom venni :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#8833) gy18


gy18
csendes tag

Hy vki használja a fancystart-ot? ésa 3dmark vantage? nekem egyikse mükszik :(

(#8834) katt777 válasza kali (#8824) üzenetére


katt777
félisten

Én innen leszedtem mindent (de csak 2 kamera driver van), de nem telepít új drivert marad az USB2.0 kamera. :F Amúgy mi a f.sznak szerelnek ennyiféle kamerát egy notiba? Amit éppen be lehet szerezni bagóért a piacról? :F :(
A válaszokat egyébként köszönöm. :R Az AHCI-re még jó lenne valami. :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8835) kandi88


kandi88
tag

Üdv mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem! Van egy Asus X59SL notim és raktam rá Windows 7-et. :) Szükségem lenne a kamera, a touchpad és hotkeys driverekre! Nem tudja valaki, hogy honnan lehet ezeket letölteni? Fontos lenne!

(#8836) Miki85


Miki85
tag

Azt kérdezném tőletek, hogy erről a notebook-ról van e vkinek vmilyen tapasztalata?
[link]
Árban így használtan jó vétel lenne? Nem sok 95-ért?

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#8837) kandi88 válasza Miki85 (#8836) üzenetére


kandi88
tag

Szerintem olyan 85-90 körül van a reális ára ahogy nézegettem :K
De nem rossz gép az tuti... ha 10K-t le tudsz alkudni már jól jártál :D

[ Szerkesztve ]

(#8838) Miki85 válasza kandi88 (#8837) üzenetére


Miki85
tag

Én is úgy 90-re tenném max, szóval próbálok alkudni.
De várom még ha van vkinek arról a típusról vmi észrevétele.

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#8839) kandi88 válasza Miki85 (#8838) üzenetére


kandi88
tag

Nem lenne rossz vétel... nekem a nagytestvére van (X59SL) és semmi probléma nincs vele! Az enyém is meg amit te néztél, az X szériás osztályba tartozik és tapasztalataim alapján elég erős kis gépek ezek :K

(#8840) kali válasza kandi88 (#8839) üzenetére


kali
legenda

egy sis chipset által vezérelt notira enyhény szólva is túlzó jelző az erős...

Miki85; 80 e ft a maximum, amit érdemes adni érte közel 1 évesen - de nálam nem is annyira pénz kérdése, mivel nem annyira ajánlott széria, én még annyiért sem venném meg...
120 e ft alatt lehet már venni megbízható szériás, új asus notit!

[ Szerkesztve ]

(#8841) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

sziasztok
Használok pár napja egy ASUS K50IJ notebookot, Win 7 Home premium op. rendszert tettem fel rá. Tegnap egy youtube videó nézése közben hirtelen olyat csinált hogy nagyon elkezdett akadozni a hang és kép aztán lefagyott teljesen, az egeret tudtam mozgatni, de az ALT+CTRL+DEL -re nem reagált.Kikapcsoltam aztán újra be, és 10 perc múlva megint ezt csinálta, de ezután már nem tudtam visszakapcsolni, csak odáig jutott el a gép hogy az Asus/Intel logot mutatja, még a biost se tudtam behozni.Még vagy 10x ujraindítottam de mindig csak ezt csinálta, aztán kivettem az akkut és csak simán konnektorról próbáltam(eddig akku + konnektorról ment) és minden jó lett már lefagyasztani se tudtam, az akkut visszatettem és már úgyis jó úgyhogy most nem tudom mi baja lehetett van valami tippetek? :F
Drivereket amúgy nem raktam rá egyáltatlán mert a win7 feltett mindent

(#8842) kali válasza Red_Bull (#8841) üzenetére


kali
legenda

a win 7 telepítésekor adott illesztők többsége csak látszatra jó, amúgy módosításra/frissítésre szorul! húzd csak fel a rendszerre a noti letöltési részlegéből az összes szükséges illesztőt és alkalmazást - úgy mellesleg minden funkció/funkciógomb...stb működni fog!

katt777; nem baj, ha a kamera "neve" nem változik, csak a normális illesztést kapja meg! az achi részének csak holnap délután tudok utánanézni, mert addig vidéken vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#8843) kandi88 válasza kali (#8840) üzenetére


kandi88
tag

Miért nem ajánlott az X-es széria? Mi a baj velük? Nekem pl. ami van X59SL, 180.000 Ft körül van az új ára és ennyiért biztos nem adnak rosszat :)
Nekem már fél éve megvan és semmi problémám nincs vele :N

[ Szerkesztve ]

(#8844) Red_Bull válasza kali (#8842) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Kösz megpróbálom, csak sajnos az hogy gép se indult már komolyabb problémára utalhat.
Amúgy volt valami visszaállító partíció azt én leformáztam ez ugye nincs kihatással a garanciára?

(#8845) Miki85 válasza kali (#8840) üzenetére


Miki85
tag

Leírnád, hogy miért nem ajánlott széria? Engem is érdekelne, mert akkor lehet inkább várok a vásárlással.

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#8846) kali válasza kandi88 (#8843) üzenetére


kali
legenda

nem minden x szériás asus noti rossz, de az sl a sis chipset miatt felejtős! de igen, 180 e ft-ért is adnak rosszat, a te notid azonos felszereltséggel, de nem sis, hanem például intel chipset kiszereléssel legalább 30 - 40 ft felárral vásárolható meg, és ennek oka van!
igaz, sokszor leírtam már, de íme a sis chipset hátrányai; nem kezeli dual channel módban a memóriákat, intel, amd, vagy ati chipset sebességéhez képest lomha, instabil, az usb csatolású eszközöket gyakran problémásan kezeli, válogat a memóriákban, melegedősebb és még sorolhatnám! úgy összességében lehúza egy rendszer teljesítményét!

[ Szerkesztve ]

(#8847) Miki85 válasza kali (#8846) üzenetére


Miki85
tag

Írtad fentebb hogy 120e körül vannak már megbízható szériás Asus notik. Melyikek ezek?

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#8848) katt777 válasza kali (#8842) üzenetére


katt777
félisten

Hát, megköszönöm azt is, haver úgyis elment BP-re, holnapután ér haza. Talán már jó hírekkel tudom várni. :) Egy másik ismerősöm vett most asztali 780G-s lapot (szív is vele, mint a torkosborz + az 5750-es VGA-jával), tőle is elkunyizom majd a telepítőt, csak viszi vissza a gépét garba, hátha ott működőképessé tudják tenni. Mindenesetre csak erősödik a meggyőződésem a saját tapasztalataim óta, hogy maradjak meg az Intel mellett.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8849) kali válasza Miki85 (#8847) üzenetére


kali
legenda

például ez szerintem nagyon jó ár/érték arányban; K51AC-SX001D

katt777; én inkább az xp hanyagolására beszélek már rá mindenkit - főként ilyen esetekben! de ezt ne vedd véresen komolyan, biztos ráerőszakolható valahogy az xp is ahci módban! ;)

Red_Bull; elvileg - papíron - beleköthetnek, de a gyakorlatban nem nagyon szoktak foglalkozni vele...

[ Szerkesztve ]

(#8850) Miki85 válasza kali (#8849) üzenetére


Miki85
tag

Köszi kali a linket, 120e tényleg nem rossz, még van hdmi-s csati is, webkamera, os nélkül van. Proci AMD bár nem tudom mik a tapasztalatok hogy AMD vagy Intel a jobb. Ja meg ez az ATI Radeon HD3200 mennyire jó? HD-s filmeket vinné?

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.