Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9651) kovaripeti válasza kali (#9650) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

BIOS verzio/dátum:American megatrends inc.306 2008.07.24
SMBIOS verzioja: 2.4
T3200

(#9652) revolver válasza kovaripeti (#9651) üzenetére


revolver
aktív tag

Szia!

Itt megtalálod a laptopodat,majd a "Download" opciónál nézd meg,hogy vannak-e újabb driverek hozzá.

Esetleg regisztrálj be ide,ahol magyarul is felteheted a problémád amire gyorsan válaszolni is szoktak.

[ Szerkesztve ]

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9653) kovaripeti válasza revolver (#9652) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Miben különbözik BIOS, és a BIOS-utilities?

(#9654) revolver válasza kovaripeti (#9653) üzenetére


revolver
aktív tag

A Bios a számítógép szoftveres és hardveres része közötti interfész megvalósítására szolgál.
Az ultility pedig valami fjúcsőrt szokott jelenteni :) Ez esetben a bios-ultility tartalmazza például a Winflash-t,ami arra szolgál,hogy windowson belül könnyen tudz biost frissíteni!

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9655) kovaripeti válasza revolver (#9654) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Na nekem ez afrikai nyelv :)

(#9656) Zanik válasza kovaripeti (#9653) üzenetére


Zanik
addikt

Tök mindegy, nincs szükséged BIOS frissítésre, a F3SG-hez a 306-os a legújabb. Akkor viszont máshol lesz a gond.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9657) revolver válasza kovaripeti (#9655) üzenetére


revolver
aktív tag

A BIOS a számítógépen "működésbe lépő" első program, amely a ROM memóriába van beégetve."Minden" számítógépen megtalálható.
Miután bekapcsoltad a gépet nyomd meg az F2 gombot,és megjelenik a Bios.Itt sok mindent lehet állítani.Nem sorolom,de mielött bármit is megváltoztatsz,nézz utána, hogy az valójában mit is takar.
A Bios is szokott frissítést kapni: pl. az én gépemnél az első bios ami megjelent ,még nem tartalmazta azt az opciót,hogy fusson a gépen a windows7,ezért frissítenem kellett a biost.Meg persze még ezeregy oka lehet annak, hogy miért kell újabb és újabb biost kiadni a gyártónak.

Az ultilitis-ek pedig a windowson futtatható programokat jelzi.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9658) revolver válasza Zanik (#9656) üzenetére


revolver
aktív tag

Lehet ,hogy tökmindegy......de szeretem az ilyen okos hozzászólásokat.......

Nálam példáúl nagyon is sokat segített az,hogy felraktam egy másik biost.
Nem hittem én sem de végig zongoráztam az összeset az enyémhez....miért? Mert kicsit keveseltem azt a másfél órát amit a gép bír! Megfogsz lepődni de egy régebbi verziót vissza rakva most két és fél órát bír a kicsike.

De ha máshol lesz a gond ,akkor pedig hajrá silabizáld te ki!

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9659) jfehervari


jfehervari
tag

Üdv!
Asus laptopomon linux rendszer van le törőltem és nem engedi az xp telepíteni mi lehet a gond?

(#9660) Zanik válasza revolver (#9658) üzenetére


Zanik
addikt

Figyu, ha már eredetileg is a lehető legújabb BIOS van a notiján, és ő meg láthatóan nem ért annyira hozzá, akkor felesleges piszkálnia. Én amúgy inkább az ACPI driverre gyanakszom.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9661) Zanik válasza jfehervari (#9659) üzenetére


Zanik
addikt

Kifejtenéd kicsit részletesebben: pontos típus, hibajelenség, esetleg hibaüzenet?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9662) revolver válasza jfehervari (#9659) üzenetére


revolver
aktív tag

Szia!

Ha telepítés közben megjelenik kék háttér,majd egy hiba üzenettel le áll,akkor a következőt állítsd át:

Lépj be a biosba(F2) ,majd ott válasz az Advenced/IDE Configuration/SATA operation mode -ot állítsd át compatible-re!

Elvileg.üdv.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9663) revolver válasza Zanik (#9660) üzenetére


revolver
aktív tag

Természetesen lehet nem azzal van a probléma.Nekem segített az, hogy régebbi biost raktam fel a gépemre,mind az akkumlátor élettatrtamán ,mind pedig a laptop hőmérsékletét tekintve.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9664) Zanik válasza revolver (#9663) üzenetére


Zanik
addikt

Oké, elismerem, hogy olykor egy régebbi BIOS jobb tud lenni, de valljuk be, azért ez nem túl gyakori. Lehet, hogy az ő gépénél is beválna, de én előbb inkább az alaplapi ATKACPI driverrel próbálkoznék, és csak végső esetben folyamodnék BIOS-frissítéshez, pláne az ő tudásával. :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9665) jfehervari válasza revolver (#9662) üzenetére


jfehervari
tag

Köszi sekerült.

(#9666) banuszzs válasza kali (#9628) üzenetére


banuszzs
csendes tag

Hát köszi a bő választ sokat segitett...

(#9667) revolver válasza jfehervari (#9665) üzenetére


revolver
aktív tag

Nincs mit.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9668) revolver válasza banuszzs (#9627) üzenetére


revolver
aktív tag

Szia!

Nekem K70IO van.A videókártya nekem nvidia,neked ati.Még atim nem volt ,de egyet megnézhetsz.
Nekem mikor csatlakoztatom a tv-hez,akkor a kép tökéletes,de a hanghoz át kell állítanom,hogy működjön:

Vezérlőpult/Hang és ott át kell váltani a Realtek high definition-ról,Nvidia high defitionra,és akkor már egyből lesz hang a tv-n.Mint említettem két különböző gyártó gpu-ról van szó,de hátha ott te is tudsz valamit állítani (esetleg ez-.ATI Radeon HDMI).

üdv.

[ Szerkesztve ]

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9669) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na üdv csatlakozom a csapathoz egy Asus K50AB-SX101-es notival...

-Ha lenne valami baja gariztatáshoz elég csak az a garis kis könyv vagy számla is kell?
-Illetve Win7-ből létezik olyan 32bites változat ami kezeli a 4gb memóriát vagy csak a 64.es látja?

Amugy teljesen megvagyok vele elégedve egyedül a bluetooth-t hiányolom belőle...De ennyi pénzért mondjuk igyis ajándék volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#9670) kali válasza B-L-A-C-K (#9669) üzenetére


kali
legenda

gratula a notihoz! :C
gariztatáshoz bőven elég a könyvecske, de akár még az sem kell, a noti gyári száma alapján látják, hogy garis, vagy sem!
asztali windows verzióból nem létezik olyan 32 bit képes változat, ami 4 gb memóriánál többet lenne képes megcímezni! ebben a 4 gb memóriában minden benne van; vga...stb, ezért a rendszer 4 gb memóriájából nem tudja már megcímezni mind a 4 gb-ot, ha az összes memóriát használtatni akarod, akkor win 7 esetén (is) 64 bit oprendszer kell!
bluetooth esetében az előkészítés adott, vehetsz majd bele mini pci-e csatolású modult, ami otthon is egyszerűen beszerelhető!

banuszzs; sehol egy kérdőjel adott hozzászólásodban, csak egy megállapítás a végén a notiról, amivel nem értek egyet! ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#9671) B-L-A-C-K válasza kali (#9670) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Értem, és érdemes felrakni 64bites win7-t?

(#9672) kali válasza B-L-A-C-K (#9671) üzenetére


kali
legenda

gyártói támogatás szempontjából minden rendben van 64 bit terén is, de azt csak te tudod, hogy milyen alkalmazásokat (programokat és játékokat) akarsz futtatni a rendszeren, és azok mennek majd 64 bit alatt, vagy sem!?!? igaz, mostanság már majdnem minden rávehető a 64 bit alatti működésre, de sok régebbbi alkalmazás esetében adódhat még probléma! utóbbi esetben inkább hagyd veszni azt a kihasználatlanul álló részt a memóriából!

[ Szerkesztve ]

(#9673) B-L-A-C-K válasza kali (#9672) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

És ugy nem látja a 32 bites verzió ha megosztok 4 gb-ból 1-et a vga-nak, a maradék 3-om meg megmarad másnak? Vagy ugyis csaK 3 kezel?

(#9674) kali válasza B-L-A-C-K (#9673) üzenetére


kali
legenda

úgy sem fog többet látni/kezelni! teljesen mindegy, hogy mit hová pakolgatsz - ha tudsz, mert a vga is automatizáltan nyúl a rendszer memóriájához -, a 32 bit asztali windows verziók összesen 4 gb memória megcímzésére képesek, amiben a vga is benne van! ha a videókarit - és a többi szükséges memóriát - megcímezte a rendszer, akkor az addig megcímzett memóriák már levonódnak a 4 gb-os keretből, és ami marad, csak annyi címtartományt képes kiosztani a rendszerben lévő memóriának, és értelemszerűen az nem lehet már 4 gb, így a rendszerben lévő 4 gb memóriából már csak kevesebb lesz megcímezve, a többi kihasználatlanul a levegőben lóg majd!

[ Szerkesztve ]

(#9675) B-L-A-C-K válasza kali (#9674) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Értem, köszönöm a gyors választ, és segitséget... :R

(#9676) Imafett


Imafett
aktív tag

hello az msi fórumba valaki azt mondta hogy 300e ért ne vegyek msi-t hanem ez jobb mi a véleményetek erről? [link]

[ Szerkesztve ]

(#9677) kali válasza Imafett (#9676) üzenetére


kali
legenda

itt linkelem leírást, mert az msi témában off lenne; link
egy videó; link

[ Szerkesztve ]

(#9678) Imafett válasza kali (#9677) üzenetére


Imafett
aktív tag

jah hogy te irtad nekem ezt a vasat :D köszi
még annyi hogy nem tudo eldönteni hogy fekete a tetőlap vagy ilyen bordós

[ Szerkesztve ]

(#9679) xrvman


xrvman
őstag

Asus notebookban a card reader nem muxik windows 7 alatt, pedig feltettem a card reader drivert.
A lemezkezeloben sem jelenik meg hogy bedugtam egy 2Gb os mukodo SD kartyat.

Mi a megoldas, tudja valaki?
Koszi elore is.

Szerk:
Megvan: Leallitottam, es ugy inditottam el, akkor lett jo ÍMert ezek szerint az ujra inditas nem volt eleg neki.
Amikor irtam, akkor nyomtam neki egy leallitast, csak ugy.... mazlim volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#9680) COLORBAR


COLORBAR
tag

Erről a laptopról van valakinek tapasztalata?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9681) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Alap munkagépet szeretnék vásárolni, de grafikus kártyával alap játékokhoz.

Felhasználás, msn, net, film , office, stb stb

ASUS K51AC-SX037D

- Kijelző: 15.6"
- Processzor: AMD Athlon64 X2 QL-65 2.1 GHz
- Memória: 2 GB
- Merevlemez: 250 GB hdd
- VGA: Radeon HD3200
- Optikai meghajtó: DVD-RW
- Op. rendszer: FreeDOS
- Wlan: a/b/g/n
- Webcam: 1.3 MPixel
- Kimenet: VGA, HDMI
- Lan: 10/100/1000
- Akkumulator: 6 cellás
- Garancia: 24 hónap
- Ajándék: -

vagy 1200ft különbséggel

ASUS K50IJ-SX072L

- Processzor: Intel Dual-Core T3000 1.8 GHz
- Memória: 3 GB
- Merevlemez: 320 GB hdd
- VGA: Intel GMA X4500M
- Optikai meghajtó: DVD-RW
- Op. rendszer: Linux
- Wlan: a/b/g/n
- Webcam: 1.3 MPixel
- Kimenet: VGA
- Lan: 10/100/1000
- Akkumulator: 6 cellás
- Garancia: 24 hónap

Van valakinek rossz tapasztalata? Mennyit bírnak ezek a 6 cellás akksik? - Wifi és böngészés mellet? Illetve hátrány win7 miatt?

Köszönöm

(#9682) kali válasza dzsozefo (#9681) üzenetére


kali
legenda

az elsőt vedd, a másodikban valójában celeron proci van (link), valamint hd támogatással nem bíró vga!
wifi net mellett bő 2 órát megy akkumulátorról!

(#9683) Imafett


Imafett
aktív tag

és ha mindenképpen msi-t akarok venni 300ért akkor mit ajánlanátok a 17" nem fontos mert sokat cipelném ,csak annyi ahgy irtam feljebb is hogy nvidia vga intel proci

[ Szerkesztve ]

(#9684) revolver válasza Imafett (#9683) üzenetére


revolver
aktív tag

Szia!

A fő szempont ,hogy mire szeretnéd használni,bár igaz egy 300ezer forintos gép már jó "bármire". :)
Ezen az oldalon vannak az MSI laptopokról elég részletes tesztek,ahol össze tudod hasonlítani őket.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9685) kali válasza Imafett (#9683) üzenetére


kali
legenda

az msi részlegben linkeltem, hogy ne legyen annyi off!

(#9686) pongyolapity


pongyolapity
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy problémám amire szeretnék valami megoldást
Adott egy ASUS notebook k50ij
windows 7 oprendszerrel viszont egy kedves vásárló elvitte visszahozta és a jelszó benne maradt okos kollegák törölték a windowst van esetleg ezeknél valami billentyűzet kombináció amivel újratelepíti magát a windows? vagy mit lehet ilyenkor csinálni?

(#9687) nemzavarsz válasza pongyolapity (#9686) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

Ha van rajta rejtett partíció, akkor vagy az F9, vagy valamelyik billentyűvel együtt nyomva az F9 (shift, alt, ctrl). De ha van hozzá recovery és driver lemez, akkor semmi gond, a recovery lemezről újra kell telepíteni. A telepítés végén bekéri a drivert lemezt, és több újraindítás után visszazárja magát és eljut a "Magyar a nyelvem"-ig, itt kikapcsolod, és az ügyfél a saját adatait beírva tudja majd befejezni a telepítést.

(#9688) pongyolapity válasza nemzavarsz (#9687) üzenetére


pongyolapity
csendes tag

Köszönöm a hasznos választ!! :))

(#9689) COLORBAR


COLORBAR
tag

A 4magos laptopokról van valakinek tapasztalata?
Pl erről?
[link]

(#9690) Zanik válasza COLORBAR (#9689) üzenetére


Zanik
addikt

Az csak 2magos proci, csak HT-val tud 4 szálon menni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9691) revolver válasza COLORBAR (#9689) üzenetére


revolver
aktív tag

Szia!
Elég új még a K52-es széria ,nem hinném ,hogy olyan sok embernek lehet.

Elég érdekes az ,hogy a linkelt notinál ,az információknál " Intel Core i3 processzoral "szerepel ,még a jellemzőknél "Intel Core i5-430M Calpella"-t ír.
Az Asus oldalát megnéztam ott pedig a K52-es szériából még csak egy szerepel K52Jr.

Persze mind két processzor új ,és biztos jobbak is mint pl. egy Intel Pentium Dual Core T4200-es.De erre is csak ezt az oldalt ajánlom,ahol megtudod nézni a processzorokat,gpukat...stb

üdv.

[ Szerkesztve ]

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9692) Genci


Genci
csendes tag

hali
X59SL-AP31 típusú notival kapcsolatban kérem a segítségeteket. Az a gondom, hogy a hűtő ventillátora úgy tűnik minta folyamatosan max fordulaton pörögne Az az érzésem vmi chipset driver hiányzik. Viszont az asus illetve a SIS oldalán a letöltések közt semmi ilyen nincs.
Gugliban próbáltam utánanézni a problémának de a találatként kiadott öteletek mi szerint a biosban engedélyezi kell a speedstep opciót (nincs ilyen a biosban) illetve a win-ben a minimális energiagazdálkodást kiválasztva aktiválódik csak nem jártam sikerrel. win7 van a notin.
A frissebb bios-okra pedig nem irja, hogy ezt a problámát megoldaná.
Köszi előre is.
üdv

Blackberry Z10 & Playbook 64GB & Lenovo B560

(#9693) COLORBAR válasza Zanik (#9690) üzenetére


COLORBAR
tag

Az mit jelent? :U

(#9694) COLORBAR válasza revolver (#9691) üzenetére


COLORBAR
tag

Kiváncsi lennék pl egy ilyen gép sokkal jobb-e,mint pl ez: [link]
Szerinted?
Egyébként amelyik notin nincs firewire kimenet,abba hogy írok be videot?

(#9695) kali válasza Genci (#9692) üzenetére


kali
legenda

azért érdemes lenne frissíteni a bios verzióját - ha nem az utolsó van rajta!
win 7 esetében az a lényeg, hogy lehetőleg ne a csúcsteljesítményt adó séma legyen használatban!

(#9696) revolver válasza COLORBAR (#9694) üzenetére


revolver
aktív tag

Az asusnál a firewire mostanság már mondhatni egyik szériában sincs.
Az hogy mire akarod használni azt te tudod.Szerintem ez alapján a kört szűkitsd le 2-3 darab notira amelyik közt nem tudsz dönteni,és mindenképp megvennéd.
Majd ha ez megvan akkor tedd fel itt a kérdést,hogy a három közül melyik a legjobb.
A linkelt Dell-nél szerintem az Asus K50ab jobb választás lenne.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9697) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

A merevlemezt hány százalékos meghibásodás(vagy mennyi badsector) esetén cserélik ki garanciában?

(#9698) pongyolapity


pongyolapity
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy problémám amire szeretnék valami megoldást
Adott egy ASUS notebook k50ij
windows 7 oprendszerrel viszont egy kedves vásárló elvitte visszahozta és a jelszó benne maradt okos kollegák törölték a windowst van esetleg ezeknél valami billentyűzet kombináció amivel újratelepíti magát a windows? vagy mit lehet ilyenkor csinálni?
Shift f9 nem csinál semmit esetleg valakinek valami ötlete?

(#9699) COLORBAR válasza revolver (#9696) üzenetére


COLORBAR
tag

Igazság szerint nemigazán értek a gépekhez, tényleg max alapszinten.
2 fontos szempontom van:
Most egy 4 magos pc-t használok,ezt fogom lecserélni és szeretném,ha továbbra is ilyen gyors gépem lenne,megőrülök,ha sokat gondolkodik a gép pl egy video megnyitásánál stb.
A másik fontos szempontom,hogy szeretnék rajta videót vágni,amihez erős proci és minyima 2giga memória kell.
Játékra egyáltalán nem használnám!
A belinkelt dell vostro 1015-ről már írták páran,hogy használják videóvágásra és minden oké vele,nem gond a beépített videókártya,ami miatt húzom a szám :(
Árban max 150-et szántam rá,de filozofálgatok,hogy esetleg tegyek hozzá még kicsit és vegyek egy olyan gépet,ami 1-2 év múlva is gép lesz,ezért kacsintgatok ezek felé az új procik felé, bár nemtudom mennyivel jobb az
Intel Core i5-430M Calpella (2.27GHz,DDR3 1333MHz FSB,64bit,3 L2 Cache,32nm),mint
pl az emlitett Intel Core 2 Duo T6570 2.10GHz a Dell-ben.
Ha esetleg van ötleted azt szívesen veszem! :R

(#9700) KonzolKartel

Láttam már párszor felmerült a probléma, de hátha tud már rá valaki megoldást.

Van egy F5sl notim és borzalmas a hangja. Recseg, ropog. Ubuntu alatt teljesen jó, de Win 7 alatt iszonyat...Drivert sehol nem találok és már napok óta böngészek. Ha valaki tudja a megoldást, írja le legyenszíves.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.