Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9801) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali, van a 1 USB gond semmilyen USB-t nem ismer fel, ötlete valakinek :F sp3 is fel van rakva.

(#9802) animatrix11 válasza attila0115 (#9800) üzenetére


animatrix11
őstag

aksi kivesz-berak? nem lehet hogy zárlatos egy picit?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9803) attila0115 válasza animatrix11 (#9802) üzenetére


attila0115
csendes tag

nem tudom de ha zárlatos akkor álandoan tőltődni kellene neki de nem tőltődik mindig tele van az aksija és tartja is a töltést.Ha kihúzom a hálózatból akkor is

attila

(#9804) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Haveromnak lenne egy kis nyűgje egy K50AB notival, idézem őt a hibajelenségről:

"hát használom meg minden semmi gond aszt megint kezdi az h reggel kapcsolnám be asus logo és nem megy tovább venti meg maxon utána továb megy az üdvözöljükig vagyis amikor tölti be a windowst, és ott áll meg és nem megy tovább, ugyanúgy pörgeti a ventit, aztán egyszer csak elindul. "

Esetlegesen valaki találkozott már hasonlóval? Bios legfrisebb a gépben. Rendszer Win7 prof. 64bit.

Előre is köszönöm a segítséget, haver nevében is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9805) kali válasza hackeeeee (#9804) üzenetére


kali
legenda

ilyennel több - különböző típusú - noti esetében is találkoztam, azoknál agyon volt buherálva a win 7 (oem bios törés...stb)!

(#9806) Janos48


Janos48
csendes tag

Sziasztok
Asus X50R beépitett vebcamerához keresek illesztő programot Vista van rajta
Amit sikerült netről leszedni nem jól müködik vele fejjel lefelé van a kép, nincs lehetőség megforditani a beállitásoknál
Előre is köszönöm a segitséget

[ Szerkesztve ]

(#9807) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!

Van itt valaki, aki az Asus supportot képviseli?

(#9808) kali válasza Janos48 (#9806) üzenetére


kali
legenda

(#9809) hackeeeee válasza kali (#9805) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mint mondtam, gyári win7 prof... MSDNAA-s... :U

Véleményem szubjektív...

(#9810) kali válasza hackeeeee (#9809) üzenetére


kali
legenda

nem, nem mondtad! csak azt, hogy; Win7 prof. 64bit - az meg akármilyen is lehet... :)
de okozhatja még például rossz/elégtelen/hiányzó illesztő is!

(#9811) YuBully


YuBully
csendes tag

Hello, csak egy gyors kerdesem lenne. Laptopot tervezek vasarolni, ket fontos szempont van : 17" kijelzo es minel csendesebb legyen a gep.

Azert ebbe a topicba irtam, mert amit kineztem : Asus K70IJ-TY041L

Van-e valakinek tapasztalata arrol hogy mennyire csendes a gep, mennyire csendesek altalaban az ASUS-ok, illetve tud-e valaki ajanalni olyan gepet ami 17", csendes es olcso? (nem kell semmi extra graf. kartya, stb.)

koszi

(#9812) kali válasza YuBully (#9811) üzenetére


kali
legenda

az 17" kijelzős asus notik között, ez a széria - a maga integrált videókarijával -, nem fűt kimondottan, így aránylag halk!

(#9813) hackeeeee válasza kali (#9810) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jha télleg, úgy tűnik, hogy csak akartam beleírni az eredetit. Sry.

Hát, minden dolog felpakolva, ami az Asus oldalán a notihoz tartozik, és a megfelelő OS-hez. Egyszer még, amikor elkezdte csinálni, bement notebook.hu-hoz megkérdezni ezt, ők közölték, hogy még nem találkoztak ilyennel... :U

Véleményem szubjektív...

(#9814) kali válasza hackeeeee (#9813) üzenetére


kali
legenda

én sem, pedig sok noti átment már a kezem alatt ebből a szériából is...
részemről; bios újrahúzása - frissítés után default -, majd oprendszer fel, utána illesztők telepítése, végül alkalmazások, és közben minden lépésnél figyelném, hogy mikor kezdi el a problémázást!
esetleg merevlemez és a memória ellenőrzése - bár ezek hibája szerintem máskor is jelentkezne.

(#9815) hackeeeee válasza kali (#9814) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Első hülyéskedése után kapott új bios-t, de akkor is csinálta, meg most is. Annyit javasoltam neki, hogy próbáljon meg egy load default-ot, aztán az hátha segít, más tippem nekem sincs. :\

Véleményem szubjektív...

(#9816) Jarod1 válasza Jarod1 (#9801) üzenetére


Jarod1
addikt

megtaláltam a probléma megoldását a sys 7001 es USB kezelő driver okozta problémát, akit részletes megoldás érdekel az privizzen...

(#9817) toi973


toi973
csendes tag

Sziasztok!
Asus notebookot szeretnék venni. Nem nagyon értek a gépekhez. :W
Sima otthoni használatra ill. full. HD kamera felvételeinek bemásolása, megnézése és minimális vágása.
Van két kiszemelt, ha tudtok segítsetek választani, ill. jobbat találni.
Előre is köszönöm!
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/k50id-sx069d-p40082927/termek-leiras.html
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/n60dp-jx012v-p39266865/termek-leiras.html

(#9818) novoszath


novoszath
senior tag

hi all

olyan kerdesem lenne adott egy asus 700X-es netbook

azt szeretnem kerdezni hogy milyen OP rendxert erdemes ratenni?

a gyari linux ot azt honnan tudnam lexedni hozza?

hogy lehet felrakni a notira kulso + hajto hianyaban?

segítseget elore is koxonom

Udv :Novi

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#9819) F1r3b1rd válasza novoszath (#9818) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Hello !
Nos vagy egy kisebb linuxot, vagy egy winxp sp2 esetleg sp3 "könnyített" verziót( ált. xp sp2 lite vagy hasonló néven találod).
Ha a noti képes usb-s eszközről bootolni akkor pendriveról vagy külső dvdíróval tudsz telepíteni rá másik oprendszert (google kismillió leírást talál pendriveról telepíthető oprendszer készítésére).

Üdv

(#9820) nord^ph


nord^ph
tag

hy, remélem tud valaki segíteni
vettem egy asus k50ab laptopot,de valamiért nem tudom feltolni rá a win7-et hiába állítottam át a biosban, hogy cd-röl bootoljon, nem csinál semmit... mi lehet a hiba forrása? vagy van valami parancs ami freedos alól telepíti a win-t?
köszi

(#9821) FTeR


FTeR
addikt

hali,

ASUS V1j-hez kellene az optika helyére másodlagos winyó rekesz (2ND HDD HOUSING). neten hiába keresem, ismertek egy jó alkatrészest?
ha minden igaz a VX szériához is ilyen való [link].

alternatív megoldások is érdekelnek :)

thx

[ Szerkesztve ]

(#9822) Jarod1 válasza nord^ph (#9820) üzenetére


Jarod1
addikt

mit ír ki? el se indul a telepítő cd?

[ Szerkesztve ]

(#9823) Jarod1 válasza Jarod1 (#9816) üzenetére


Jarod1
addikt

ja és a biost is kellet frisíteni

(#9824) FTeR válasza nord^ph (#9820) üzenetére


FTeR
addikt

asszem f2 a bootmenü, próbáltad?

(#9825) nord^ph


nord^ph
tag

most már megy, nem tudom mi volt a gond...
amúgy a freedos partíciót letörölhetem vagy az fog még kelleni?

(#9826) kali válasza FTeR (#9824) üzenetére


kali
legenda

bios; f2
boot; esc

(#9827) animatrix11 válasza toi973 (#9817) üzenetére


animatrix11
őstag

Az elsőt vedd mert az amd-en nincs firewire

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9828) animatrix11 válasza nord^ph (#9825) üzenetére


animatrix11
őstag

Hát ha freedost akarsz használni akkor még kell ;) amugy semmi értelme

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9829) helenne


helenne
tag

Sziasztok!
Ha valakinek lenne jó 5lete a touchpad témában szívesen fogadnám.
K50IN-em van. Elantechet használok jelenleg. Próbáltam a synapicsot, nagyon szerettem volna, ha müxik, de valahogy nem akarja ismerni. Nincs valami jobb driver lehetőség, amit lehet is használni?
Előre is köszi Nektek!

(#9830) toi973 válasza animatrix11 (#9827) üzenetére


toi973
csendes tag

Köszi szépen! :))

(#9831) kali válasza helenne (#9829) üzenetére


kali
legenda

elantech hardver esetében nem is próbálj synaptics illesztőt/szoftvert feltenni, mert nem fog menni, csak problémák lesznek belőle!
megfelelő illesztők (minden kategóriához) itt; link

(#9832) helenne válasza kali (#9831) üzenetére


helenne
tag

hmmm, ettől tartottam én is. hálás köszönetem a válaszért!
:)

(#9833) .Anakin.


.Anakin.
tag

Haver szétszedte az F5Sr-jét. Ati 3470 van benne és a GPU mellett talált 2 érdekes mütyürt:)
kép
Így képről nejöttemrá mi közük lehet a gpu-hoz:) talán a mikro kapcsoló bios töröl?
helyes megfejtést örök hálával jutalmazzuk

(#9834) sambala


sambala
csendes tag

Sziasztok!
Hát én sem tudok zöldágra vergődni a K50 AB sx073D laptoppal!
Írtam pár hete, hogy napjába többször megfagy és csak úgy lehet újraindítani, ha powert hosszan nyomom, illetve ilyekor persze kikapcsol előbb!Kb. 3 hete ujratelepítettem ugyanazt a win7 et, teljesen hibátlan msnd verzió, több gépen 100%osan megy és nem tettem fel csak a legszükségesebb drivereket. Mert ezelőtt minden drivert feltettem, meg bios frissítés is volt! Szóval mindent megcsináltam!
Na a gépet ujra raktam és kb egy óra mulva megfagyott kétszer, ugyanigy ugy hogy semmi sem ment a gépen!
Viszont azóta vagy 2 hete semmi, egyszer sem fagyott meg, pedig ezelőtt mindig még bluescreen üzi is jött a win7 ujra betöltésekkor! De mondom azota semmi és a gépen minden ugyanugy van!
Még akkor írtam az Asusnak hogy mi lehet a gond és elküldetm a hibaüzenetek naplóját is, az meg van azota is. Annyit írtak, hogy küldejem el a gépet be kell vizsgálniuk!
Egyszerűen nem értem, most van értelme elküldeni vagy nem? Most miért nem fagy meg ilyen durván, sőt egyáltalán nem? Nem mintha baj lenne csak nem értem, ha vmi már egyszer dobott ilyen üziket meg ezt csinéálta akkor ott nincs rendben vmi....
A másik hogy szerintetek normális hogy alig bir ki másfél órát az aksi? vagy ki se bír és csak word meg internet megy max...???
Bocsi hogy ilyen hosszúra sikerált, de tanácstalan vagyok!

(#9835) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
asus F5SL notebookhoz kellenének xp driverek
én a gépet még nem láttam, msn-es segítség ilyenkor meg azt hiszem nem kell magyaráznom mennyit ér, de ha hétvégén idehozzák a gépet akkor jó lenne már egyből tudni mit kell telepíteni, nem pedig vaktában keresgélni
állítólag ezek a driverek innen letöltve nem mennek [link] a hangot most próbálták, de nem volt jó

előre is köszi

One Ring to rule them all

(#9836) kali válasza LOTR (#9835) üzenetére


kali
legenda

onnan letöltve természetesen jók az illesztők/alkalmazások - csak a sorrend nem mindegy! például hang esetében ha sp2 az xp, akkor az audio illesztő előtt kell az uaa illesztő!

(#9837) Narxis


Narxis
nagyúr

Na kitakarítottam a notiból a port és basszus jóval halkabb lett, persze ha felpörög a venti akkor azért már nem olyan halk de még így is halkabb mint volt. Nem hülyeség néha megnézni és kiszedni a port. :D

Thanos was right.

(#9838) sambala


sambala
csendes tag

Semmi vélemény? :(:(:(
Elküldenétek így a szervízbe vagy sem?
Aksi?

(#9839) LOTR válasza kali (#9836) üzenetére


LOTR
addikt

ez állítólag így is történt, mégsem lett jó
bár nem én csináltam, így lehet ekkor történt a hiba

One Ring to rule them all

(#9840) kali válasza sambala (#9838) üzenetére


kali
legenda

ha nincs vele probléma, akkor nem!
az akkumulátor - a haszznált energiasémától és a beállításoktól függően - hozzávetőlegesen annyit bír!

(#9841) Lidi12 válasza sambala (#9834) üzenetére


Lidi12
csendes tag

Szia Sambala!

Az én gépemmel is nagyjából ez a baj.(Asus K50IJ) Már az első használatnál lefagyott,elkezdett kattogni, aztán se előre, se hátra. Tiéd nem kattog? Kikapcsoltam, és működött tovább. Van, hogy szinte állandóan rájön, nem is tudok dolgozni vele. :( Viszont most kb egy hónapja, nyugi van, nem vacakodik. Nem tudom mi ez, nem értek hozzá. Ha legközelebb előjön, irány a szervíz!

(#9842) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Tegnap jött meg a K50AB-073L gépem. Win7 x64 ráugrott. A csupasz windows 2 VGA drivert látott a 3200-ast és a 4570-et. Utóbbi felkiáltójellel.
Felraktam a legfrissebb ATI drivert, és a 4750-es egyszerűen eltűnt. Hogyan tudom elővarázsolni? Így egy sima youtube video is 60-70%-ra kihajtja a procit.

A másik bajom, hogy bekapcsoláskor nagyon hangos a ventillátor. A win indulása után persze lehalkul, de előfordult, hogy sleepből felélesztve is teljes fordulaton ment, abba sem akarta hagyni.

(#9843) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Mi lehet a megoldása ennek?

http://kepfeltoltes.hu/100216/hmm_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy ismerősöm gépe, mióta megvan Win7 van rajta, már először is csinálta ezt rc-n, de most teljes verzión is full uazt produkálja. Minden indításnál kb fél gb hely eltűnik, ami igazából nincs lefoglalva. Amikor újraraktam neki, akkor újra is partícionáltam, értelemszerűen formáztam is. HDD sentinel nem mutat hibát.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9844) sambala válasza Lidi12 (#9841) üzenetére


sambala
csendes tag

Hát képzeld el most hogy mondod, sajnos kattog is!!!
néha halljuk a bal alsó sarkából jön, már a touchpad bal oldala felől, de eddig én azt hittem, hogy csak a wichester...
ezek szerint más lenne a baj?
hát nem tudom én erősen gondolkodom a szervízen, ha már ilyen korrekt rendszert alakítottak ki, hogy futár hozza viszi 7 napon belül... bár nem hiszem h a gyakorlatban ilyen simán menne...
Köszi az előző választ is.. lehet akkor várok, de nem tudom még.. ha van feljemény leírom mindenképp!!!

(#9845) kali válasza Celtis (#9842) üzenetére


kali
legenda

bios -> advanced -> vga mode select -> dgpu mode/power xpress mode
power xpress - 4570 & 3200
dgpu - 4570

(#9846) Celtis válasza kali (#9845) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi!
Közben kiderült, hogy ha rajta van a táp, akkor átvált 4570-re. Elképzelhető, hogy akkuról is átvált, ha megnő a grafikus teljesítmény igény?
Ha igen, mi alapján dönti el, hogyan jelentkezik ez a használat során?
Akku üzemidő szempontjából mennyit számít a power xpress?

(#9847) Rellind


Rellind
senior tag

Help.

Asus M51TA-ra rá tudok kötni egy 5.1-es hangrendszert (Logitech X-530)? Nem találtam infot a Asus honlapján.
Köszönöm a segítséget :R

(#9848) Rellind válasza Rellind (#9847) üzenetére


Rellind
senior tag

Vagyis a hangkártya tudja az 5.1-et? Ezt akartam kérdezni :))

(#9849) kali válasza Rellind (#9848) üzenetére


kali
legenda

alapban nem fog menni... :(

(#9850) Winne válasza Winne (#9843) üzenetére


Winne
nagyúr

Valaki? :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.