Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9101) adam_


adam_
senior tag

[ASUS K50AB-SX073D]
[ASUS K50IN-SX153L]

Ezek a notebookok mennyire elégítenék ki a picit játékos (akár modern játékokkal is), multimédiás (filmezős, zenehallgatós), netezős énemet? ;] Vagy nézzek inkább MSI-t?

(#9102) kali válasza adam_ (#9101) üzenetére


kali
legenda

(#9103) yerg válasza Csabee. (#9100) üzenetére


yerg
csendes tag

Köszi a segítséget!

a touchpadot még mindig nem sikerült kikapcsolnom. valaki esetleg tudja hogy tudnám ezt megtenni?

(#9104) yerg válasza yerg (#9103) üzenetére


yerg
csendes tag

végülis sikerült kikapcsolni a tapipadot. de nem találtam hozzá hotkey-t/vagy nem működik!?

egyelőre csak úgy tudom kikapcsolni, hogy letöltöttem a touchpad drivert, és így most már a beállításokban be tudom ikszelni, hogy ha USB-s egeret használok, akkor tiltsa le.

de nem hiszem el hogy ezt nem lehet valamilyen gyorsbillentyűvel is megoldani...

(#9105) kali válasza yerg (#9104) üzenetére


kali
legenda

ha a szükséges atk és touchpad illesztők és alkalmazások telepítve vannak, akkor; fn + f9

(#9106) kisza25 válasza kali (#9105) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem fent van minden mégsem jó Fn+F9 :( K50AB

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9107) Ramius


Ramius
őstag

Üdv. Olyan problémám lenne, hogy a webkamera képe fejjel lefelé áll, és nem tudom elforgatni, a beállítások fele inaktív. Driver van fent, a win szerint a legfrissebb. Asus honlapról vadásztam. A noti egy k50ab, win 7 64 bit oprendszerrel.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#9108) kali válasza kisza25 (#9106) üzenetére


kali
legenda

pedig akkor még hiányzik valami, mert működnie kell!
lásd még; specifications (hot keys)

Ramius; a win 7 által adott illesztővel gyakori az elforgatott kép, noti letöltési részlegében adott illesztő felhúzásával javítható a probléma. win 7 64 bit alá két webkamerához van illesztő, ezen leírás alapján próbáld felhúzni a megfelelőt; link

[ Szerkesztve ]

(#9109) Ramius válasza kali (#9108) üzenetére


Ramius
őstag

Sikerült, köszi.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#9110) yerg válasza kali (#9105) üzenetére


yerg
csendes tag

köszönöm szépen!

sikerült fn+f9-cel megoldani. de azért az érdekes hogy se az f9 billentyűn nincs semmilyen jelzés, se a K70AB specificationsban nincs semmi a tochpad hotkey-ről.

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=9D5XQ6zeSJHzZyjt&content=specifications

Function Keys:
Fn+F1 Suspend switch
Fn+F2 WLAN switch
Fn+F3 Access to the E-mail
Fn+F4 Access to the Internet
Fn+F5 Brightness down
Fn+F6 Brightness up
Fn+F7 LCD on/off
Fn+F8 LCD/CRT switch display
Fn+F10 Volume on/mute
Fn+F11 Volume down
Fn+F12 Volume up
Fn+Ins Numeric Key Pad on/off
Fn+Del Scroll Lock on/off
Fn+Space Power 4Gear
Fn+C Splendid

(#9111) kali válasza yerg (#9110) üzenetére


kali
legenda

néhány szériánál úgy kezelik, mint valami titkot...

Ramius; nincs mit!

(#9112) Lui76


Lui76
őstag

Egy "öreg" F3M notim van .
kétmagos proccal 2Gb rammal, 6100Go VGA.
Tv outot használva két asztal - 90 fokos gpu magot ír , de az egyetlen venti épp nincs pörgősre kapcsolva. A ventit csak a proci hő gyorsítja be???
Vajon hogyan van a gpu hűtve tudja vki ?
Ill még egy kérdés : ha tv outon nézném a 720p-s filmet nagyon beszaggat esetenként el is mászik a hangtól, lehet hogy túlmelegedés miatt ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#9113) yerg válasza kali (#9111) üzenetére


yerg
csendes tag

namindegy... a lényeg hogy megoldódott. köszi szépen!

(#9114) kali válasza Lui76 (#9112) üzenetére


kali
legenda

a venti főként a proci hőmérsékletének függvényében dolgozik.
amúgy is elég gyenge integrált vga van a notiban, ha a hőmérséklet eléri a maglassulási küszöböt, akkor meg pláne lomha lesz...

(#9115) Lui76 válasza kali (#9114) üzenetére


Lui76
őstag

na de honnan szívhatja vajon a levegőt vagy csak passzívan?

www.kezmuveskeramia.hu

(#9116) kali válasza Lui76 (#9115) üzenetére


kali
legenda

ha jól emlékszem erre a szériára, akkor a tipikus; a proci hűtőjétől az alaplapra integrált vga chip felett megy el hőcső, és utána megy ki a bordákon át a levegő. viszont a vga hőmérséklete gyárilag is jóval magasabb lehet, mint a procié!

(#9117) Lui76 válasza kali (#9116) üzenetére


Lui76
őstag

Az biztos hogy a hőcső csak a bordát ami a kimeneti nyílásban van ás a procit köti össze,mert procit már cseréltem benne. Az mást nem érint. Hogy valójában a venti melyik oldalról szív az nem volt egyértelmű, egy lyuk volt a venti egység alatt befelé.

www.kezmuveskeramia.hu

(#9118) kali válasza Lui76 (#9117) üzenetére


kali
legenda

pedig nekem úgy rémlik... ha nem, akkor passzív hűtésű lesz.
a levegőt a ventinek a noti aljától, kívülről illene beszívni, és a hőcsövö át a bordán kifújni!

(#9119) Lui76 válasza kali (#9118) üzenetére


Lui76
őstag

a gépaljához közelebbi ventinyílás kisebb mint a belső oldalán, arra tippelek hogy ami az "alplapon" van lyuk az esetleg egy belsőbb résen máshol keletkező melegebb pontok (pl vga) felöl hozzák el a levegőt.
játék közben olyan 65-70fokos szokott a gpu lenni. - tehát amikor megy a venti rendes fordulaton.
A levegő egyébként kifelé fúj azon a bordán át hátra.

www.kezmuveskeramia.hu

(#9120) Peti567


Peti567
aktív tag

Sziasztok!
Everes azt mutatja hogy CPU 70C, Seagate 30C körül!
A 70 fok kicsit nem sok?
Sima alap járaton, netezés közben is ennyi! De néha meg 30-40 fokot ír, (nem túl megbízható ez az everest)
Honnan szívja a levegőt a Asus K50AB? Alulról? Vagy hallottam olyat is hogy a billentyűzet felől is!?
Ha veszek egy ilyen laptop hűtőt, az segít? Érdemes rá álldozni?
Köszi

(#9121) Csabee. válasza Peti567 (#9120) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Laptop hűtőt nem érdemes, vagy játékra használnád? Igazából ha megemeled a notebookot és alápakolsz radírt vagy valamit akkor azzal is jobban szellőzik! Tudtommal alulról szívja!

Üdv: Csabee.

(#9122) Peti567 válasza Csabee. (#9121) üzenetére


Peti567
aktív tag

Szoktam rajta néha játszani is!

(#9123) Csabee. válasza Peti567 (#9122) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha néha játszol csak én akkor nem vennék alá hűtőt, bár ha 2000f-tig találsz valamit akkor talán érdemes, de többet ne áldozzál rá! Én vettem az enyém alá 1000ért, de igazából az tetszik benne ahogy megemeli a notebook-ot :)

Üdv: Csabee.

(#9124) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

sziasztok!
van egy asus x71sl notebookom.
két kérdésem lenne.
1.kb nyár közepén ömlött rá egy pohár kóla. bekapcsolva volt, használtam. azonnal fejrefordítottam az ágyon hogy kifollyon belőle. a laptop még csak kis se kapcsolt a kólától. valami belső baja lehetett, ami csökkenti az élettartamát? szóval lehet még ebből gondom? egy ideid beragadtak a billentyűk, de mostmár azok se nagyon, csak amit nagyon ritkán használok. a kóla kikopik belőle?
2. kb egy két hete csinálja azt, hogy amikor belépek a biosba induláskor f2 akkor úgyhallom mintha a hangszóróból jönne, ilyen "sssss" hang, ameddig kinek lépek onnan.
ez lehet baja? vagy nem kell vele foglalkozni? esetleg a kóla lenne? :B

a válaszokat előre is köszönöm!:)

mod: a laptopot kb tavaly december végén vettem, durván egy éves.:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9125) kali válasza konfar.dani (#9124) üzenetére


kali
legenda

a kóla csúnya munkát tud csinálni! simán megindulhatott olyan folyamat (például felmaródás) a notiban, ami később gondot okoz!

(#9126) Xdocens


Xdocens
csendes tag

Sziasztok.
Egy Asus K50c notebookot vásároltam magamnak kb egy hete. Nem volt rajta oprendszer, ezért kapott egy xp-t, majd egy windows 7 est, ami tegnapig tökéletesen működött. Be szerettem volna a Biosban állítani a bootolást sorrendjét, de nem tudtam hogy mivel lépek be a biosba, ezért az "f" gombok mindegyikét nyomogattam, és véletlenül vmire rányomtam, és nemtudom mire, de utána bejött a bios, beállitottam mindent amit szerettem volna. Kilépés a Biosból, ujraindulás, és már csak ezt irta ki : Reboot and Select proper Boot device, or insert bott media in selected boot device and press a key. Azóta semmi, vagyis annyi van, amennyi az Express Gate biztosít: net, zene. A vinyót látja, mert az express gate is arról indul, meg a zenék is, de nem reagál semmire. Remélem vki tud segíteni, eléggé fontos lenne. Előre is kösz

(#9127) kali válasza Xdocens (#9126) üzenetére


kali
legenda

ellenőrizd, hogy a bios adott beállításában jól legyen beállítva a boot sorrendje, és a megfelelő beállításokat menteni is kell kilépés előtt!
bios; f2
boot; esc
és ha valamit nem tudsz, akkor olvass utána, vagy kérdezz, de ne nyomkodd ösze-vissza a billentyűket...

(#9128) Xdocens


Xdocens
csendes tag

A BIOS ban a boot nál jól van megadva minden, el van mente, de ugyanazt irja ki. Nem lehet hogy BIOS frissitéssel orvosolható lenne a hiba?

(#9129) kali válasza Xdocens (#9128) üzenetére


kali
legenda

nem tartom valószínűnek, de megpróbálhatod, vesztenivalód nincs...
lehet, hogy az oprendszeres telepítőről kell/lehet majd helyreállítani a boot részt!

(#9130) gabor85


gabor85
őstag

Sziasztok. Hogyan kell feléleszteni egy nem bootoló Asus MyPal A639 PDA+GPS-t? Csak az Asus logó jön be, utána semmi, meg is áll itt.
Hard reset már volt, az eredménye annyi hogy az indítási animáció kb fele olyan gyors! :F
Próbáltam SD kártya nélkül és formázott SD kártyával is (FAT16) de semmi. Próbáltam az akksit kivenni egy napra hátha lesz eredménye, szintén semmi. Tudnátok segíteni? Köszi.

(#9131) demeterr


demeterr
csendes tag

Asus N61 notebook tulajdonosként a kézikönyv szerint AMI bios-al a háttérben, szeretném kérdezni, vajon milyen billentyű megnyomása esetén érem el a biost a gépemen?

(#9132) gy18 válasza demeterr (#9131) üzenetére


gy18
csendes tag

f2

(#9133) Gyaur1


Gyaur1
csendes tag

Hali! Meghót a laptopom!!ASUS X51!Kéne bele egy uj alaplap !Ha valaki tud használt működőképeset REÁLIS áron kérem írjon!előre is kösz Üdv Gyaur!Ui:ha esetleg így kell valakinek megeggyezünk!!Egyéb ként szép és minden más mükszik benne!

[ Szerkesztve ]

(#9134) demeterr válasza gy18 (#9132) üzenetére


demeterr
csendes tag

köszönöm

(#9135) gabor85 válasza Gyaur1 (#9133) üzenetére


gabor85
őstag

mit jelent az hogy meghalt? leégett?

(#9136) tejesember78


tejesember78
tag

Sziasztok milyen asus-t ajánlanátok 200k körüli áron internetre, új játékok fussanak rajta lehessen játszani vele és egy 3d szerkesztő program SOLID EDGE fusson rajta előre is köszi a válaszokat :R
Ja és legyen benne firewire is

[ Szerkesztve ]

(#9137) kali válasza tejesember78 (#9136) üzenetére


kali
legenda

a firewire többnyire felejtős...
mellesleg mekkora kijelzővel kellett volna?

(#9138) tdean


tdean
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy asus k50in szériás laptopom XP oprendszerrel, frissen telepítve.
Olyan ügyben érdeklődnék, hogy hogyan tudnám megcsinálni hogy a képernyőbeállításoknál ne csak 3 felbontási lehetőségem legyen
szóval a probléma a következő: az lcd kijelzőt mint alapértelmezett monitornak ismeri fel a gép és eddig még ilyen problémám nem volt (asztali gépnél) így ilyen ügyben tehetetlen vagyok. win7 oprendszer volt az első pár napban a gépen és azon úgy emlékszem simán felbontások tucatja közül lehetett csemegézni itt viszont marad a 800x600 1024x768 és 1366x768.Lényeg hogyan tudom elérni hogy normális felbontásokkal kezelje a képernyőt

Lehet hogy rossz helyre írom kínom ezért elnézést, de aki tud segíteni azt kérem h írja meg mit kellene tennem

(#9139) kali válasza tdean (#9138) üzenetére


kali
legenda

ezen a 15.6" hd kijelzős notin az 1366 x 768 a normál felbontás!
a noti letöltési (link) részlegéből a chipset és a vga illesztő is telepítve legyen, a többi a rendszer dolga!

(#9140) yerg


yerg
csendes tag

Sziasztok!

K70AB notebook és win7 64 bit-es oprendszerhez melyik wireless driver kell nekem? hármat találtam, ezek közül jó a legújabb? vagy melyik kell nekem a háromból?

jelenleg 3,25 gigát lát a rendszer a 4 GB ramból. ezzel lehet valamit kezdeni? 203-as BIOS-szal vettem a gépet.

köszi a segítséget

(#9141) kali válasza yerg (#9140) üzenetére


kali
legenda

mind a három wifi illesztő más és más típusú modulhoz van, neked kell tudnod - megnézned -, hogy melyik modul van a notidban!
a bios verzióját érdemes lenne frissíteni az újra; 211

(#9142) tdean


tdean
csendes tag

jelentem az általad belinkelt helyről leszedtem a vga-t és a chipset-et de ugyanaz a fennálló helyzet. én amúgy arra akartam kilyukadni hogy nagyobb felbontást szeretnék, akkor ezek szerint ez nem lenne lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#9143) yerg válasza kali (#9141) üzenetére


yerg
csendes tag

köszönöm a segítséget!

elég járatlan vagyok ezekben a dolgokban. gondoltam már én is a BIOS frissítésre csak még nem mertem megtenni.
úgy tudom nem veszélytelen a dolog, ugyanakkor ha valaki elmagyarázza mire kell figyelni, megtudom majd oldani a frissítést. tudnál ebben segíteni?

az eszközkezelőben látok egy olyat hogy Atheros AR9285 vezeték nélküli hálózati adapter. ez lehet az a modul amiről szó van?

bocs, a hülye kérdésekért, és köszi minden segítséget!

(#9144) kali válasza yerg (#9143) üzenetére


kali
legenda

bios állomány letölt -> "c" gyökérbe kicsomagol -> noti újraindít -> bios (f2) -> advanced settings -> start easy flash -> frissítés -> noti restart -> bios -> default -> mentés -> kilépés (szükség esetén ismét bios, és bizonyos beállítások konfigurálása, mentés, noti restart) és kész!

tdean; minek akarnál nagyobb felbontást, mint ahányszor ahány pixel található a kijelzőn? :(

(#9145) tdean


tdean
csendes tag

:D kérlekszépen csak nagyobb felbontáshoz vagyok szokva és őszintén szólva a laptopok terén nem vagyok otthonos, így azt hittem ez is kb. olyan hogy küldhetek neki egy pl. 1600x900as felbontást is :D
(pontosabban nvidia adott neki 1600x900as felbontást de ugy hogy megtartotta az "eredeti" 1366x768 ast és ilyen egérrel húzogatós vagy nem is tudom milyen módba lépett ami elég viccesen nézett ki)

mind1, válaszodat köszönöm.

még annyi lenne, hogy most vettem észre, h 3500 mega ramot észlel az XP (az általad linkelt oldalon bukkantam rá véletlen) és ami májkroszoftos frissítések becézett cucc van fent amire irányít(az asus oldal) az visztás, szerinted van valami ami ezt rendbe teszi?
vagy az hogy menyit lát a rendszer befolyásolja azt is hogy mennyit képes használni?

[ Szerkesztve ]

(#9146) kali válasza tdean (#9145) üzenetére


kali
legenda

a 32 bit asztali oprendszerek - esetedben xp - összesen 4 gb memóriát képesek megcímezni, de ebben a 4 gb memóriában minden benne van; vga...stb!
ha 4 gb memória van a notidban, abból levonod a videókártya memóriájának a méretét, továbbá minden más megcímzésre váró apró dolgot, és ami marad, azt látod - annyit tud még címezni a 4 gb memóriából az oprendszer, a többi kihasználatlanul a levegőben lóg! ha mind a 4 gb memóriát használtatni akarod az oprendszerrel, akkor asztali windows verziók esetében 64 bit képes oprendszer kell!

[ Szerkesztve ]

(#9147) tejesember78 válasza kali (#9137) üzenetére


tejesember78
tag

Hát 15,4 colos elég lenne vagy ilyen körül.

(#9148) yerg válasza kali (#9141) üzenetére


yerg
csendes tag

az eszközkezelőben látok egy olyat hogy Atheros AR9285 vezeték nélküli hálózati adapter. ezenkívül látok még olyan matricát a tapipad mellett hogy Wireless 802.11n. de így, ezekből az infókból még mindig nem jöttem rá hogy melyik wifi illesztőt kell nekem felraknom.

(#9149) kali válasza tejesember78 (#9147) üzenetére


kali
legenda

15.6" játékra k50ab (link)
17.3" méretben még jobb alternatíva is van; k70io (link) vagy a fent említett széria nagyobb testvére; k70ab (link)
játék tekintetében a k70io a legjobb széria!
de firewire mostanság már mondhatni egyik szériában sincs...

[ Szerkesztve ]

(#9150) kali válasza yerg (#9148) üzenetére


kali
legenda

az eszközkezelőben a hálózati kártyákat lenyitva; jobb klikk a vezetélk nélküli hálózati kártyára -> tulajdonságok -> részletek -> hardverazonosítók
letöltöd mind a három illesztőt a letöltési részlegből, kicsomagolod azokat, majd a *.inf fájlokban megnézed az azonosítókat, valamelyik stimmelni fog a tiéddel, az kell neked - illetve a notidnak!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.