Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9351) bnedora5


bnedora5
csendes tag

Sziasztok!

Nem baj, ha butának tűnök, de megkérdezem:
Ha az asus k51 ac sx037d (meg a testvére is 001d) a támogatásnál azt írja, hogy Windows Vista, akkor nem is tehetek rá XP-t? Hogy fogok ezzel boldogulni? Ebben az árkategóriában meg (118600) nincs másik ilyen erejű noti. Ezt a Vistát nem lehet kicselezni?
Köszi a választ!

(#9352) mrbego válasza bnedora5 (#9351) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia.

Ha a notebookod BIOS-ában van olyan lehetőség, hogy átállítsd a merevlemezvezérlőt (ACPI mód) IDE vagy Compatible módba, akkor feltelepítheted az XP-t is. Ezután már a driverek a kérdésesek, de a tőbbségük összeszedhető innen onnan.

Üdv, P

(#9353) bnedora5 válasza mrbego (#9352) üzenetére


bnedora5
csendes tag

Köszönöm, ehhez szaki kell, nekem nehéznek tűnik.
Köszi azért!

(#9354) nord85 válasza Keesss (#9343) üzenetére


nord85
csendes tag

eddig semmi gondom nm volt vele, pedig már több mint 3 éve nyúzom. ez a mostani sem komoly probléma, bár azért jobb lett vna megoldani. majd veszek más típusú írható dvd-t.

(#9355) nord85 válasza konfar.dani (#9347) üzenetére


nord85
csendes tag

mivel rendszeresen a gép mellett reggeliz(t)em, többször sikerült leönteni a billentyűzetet, h a morzsákról ne is beszéljünk, de nm tapasztaltam problémát. persze nem egy bögre teára gondolok, csak pár kortynyira.

(#9356) konfar.dani válasza mrbego (#9352) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

bnedora5: Sajnos nem tudsz. Most néztem meg a notid letölthető drivereit, és nincsen Windows XP a választható operációs rendszerek között.:F

MOD: Tegyél fel Windows 7-et, szerintem jobb, szebb, és a drivereket automatikusan felismeri, nem kell a driverekkel foglalkoznod.:K

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9357) konfar.dani válasza nord85 (#9355) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Nekem kólával sikerült leöntenem, persze egyből letöröltem (csak átszaladtam a konyhába rongyért), fejre fordítottam, hogy kifele follyon.

A gép még csak ki se kapcsolt, mintha nem is csináltam volna vele semmit.

Egy ideig beragadtak a billentyűk, mostmár csak akkor, ha hidegen hagyom pl. tölteni, vagy szállítom a táskájába hideg helyen.:)

Általában én is a gép környékén eszem, de a morzsák, kisebb innivaló foltok a billentyűn (nem alatta:D), könnyedén letakaríthatók.

A morzsákat csak sűrített levegővel ki kell fújni, asszem OfficeDepo-ba 500Ft.:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9358) kali válasza zoleee24 (#9344) üzenetére


kali
legenda

pedig kitárgyalva már többször is, a széria témájában!

(#9359) mahagony


mahagony
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek eldönteni please!
A gépet játékra is fogom használni.

Fujitsu 3560 (kiterjesztett garival) vagy Asus N60DP-JX012V ?
Ami bezavar, az hogy nem tudom melyik videó kártya jobb:
1024 MB NVIDIA GF GT240M vagy
ATi Mobil RadeOn HD4670

És persze a proci, Amd vagy Core2duo?
Meg a márka... halottam pár rossz dolgot fujiról :(

Előre is nagyon köszönöm!

(#9360) konfar.dani válasza mahagony (#9359) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Én a helyedben nem is gondolkodnék, Asus-t.:K

Los ángeles nunca mueren

(#9361) kali válasza mahagony (#9359) üzenetére


kali
legenda

Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List
Mobile-Processors-Benchmarklist
de ne csak a proci és a vga teljesítménye legyen a mérvadó, más szempontokat is vegyél figyelembe!

(#9362) zoleee24 válasza kali (#9358) üzenetére


zoleee24
tag

Köszi :)
A problémám az, hogy nekem nincs vga választási opció a biosban :N
és másnak is ez volt:

"kb 5 embernek volt ugyanez a problémája, de még sajnos nem láttam megoldást rá
amúgy Win 7 64 bitesem van"

végignéztem többször is. 220-as Bios-om van gyárilag. Egyébként 1:16 perc alatt merült le teljesen, ha számít valamit, persze battery módban.

[ Szerkesztve ]

(#9363) kali válasza zoleee24 (#9362) üzenetére


kali
legenda

akkor csak a hd 4570 vga megy a notiban!

(#9364) zoleee24 válasza kali (#9363) üzenetére


zoleee24
tag

én is erre gondoltam :K
tegnap merítettem le először 1:16-ot bírt szerinted az korrekt idő?
(hozzáteszem, kiterjesztett asztal, battery mód, net ment rajta, tehát nyúztam rendesen)

(#9365) kali válasza zoleee24 (#9364) üzenetére


kali
legenda

az akkumulátor 3 - 4 feltöltés után éri majd el a maximális kapacitását, ezért lesz majd az idő jobb is! a kijelző fényereje nagyban befolyásolja a dolgot, meg az is, hogy legyen engedélyezve a proci energiatakarékos módja - bár akkumulátoros módban elvileg ezek adottak.

[ Szerkesztve ]

(#9366) Ákos1111


Ákos1111
tag

Sziasztok

van egy asus f80s típusú laptopom és dög hangos a hűtője...mit lehet vele kezdeni,mert eléggé idegesít:W
válaszotokat előre is köszönöm
üdv Á

(#9367) Ákos1111


Ákos1111
tag

Sziasztok

van egy asus f80s típusú laptopom és dög hangos a hűtője...mit lehet vele kezdeni,mert eléggé idegesít:W
válaszotokat előre is köszönöm
üdv Á

(#9368) Peti567


Peti567
aktív tag

Még most se tudja senki se hogy lehet Asus K50AB-nál a ventillátor sebességét állítani? Kali te se tudod?

(#9369) kali válasza Peti567 (#9368) üzenetére


kali
legenda

állítani nem lehet, bios szinten van szabályozva. ha nem az utolsó bios verzió van fent, akkor frissítés - hátha javul a dolog...

(#9370) rdi


rdi
veterán

Üdv,
volt itt régebben egy kérdés az Asusok Atheros egyes wifi kártyáinak problémájáról Win 7 alatt, miszerint a (régebbi) routerek "eldobálják" a kapcsolatot
Nos ez a jelenség nálam is így volt több nsapig, pedig szinte minden létező driver verziót kipróbáltam.
Sajnos wpa psk titkosítás mellett nem értem el semmilyen eredményt.
Végül átállítottam a kódolást 128 bites wepre és így már gond nélkül működik.
Azonban az mégis csak érdekes, hogy egy eléggé általános problémára a cégek egyszerűen nem reagálnak.
Ahogy az is, hogy ugye a routereket nem mindenhol tudjuk állítgatni....
Hátha valakinek segítettem. :)

Fej! Tor! Potroh!

(#9371) Peti567 válasza kali (#9369) üzenetére


Peti567
aktív tag

Frissítve van a 213-as bios van rajta!

(#9372) L4rs válasza Peti567 (#9371) üzenetére


L4rs
tag

Már ki van adva a 220-as is. Bár nem lepődnék meg, ha visszavonták volna... :N
BIOS frissítés talán segíthet, igen, meg az összes létező driver felrakása. Nem tudom ez megtörtént-e. Mindenféle apróságokat érdemes feltolni, amihez van hardver is a gépben. Ha látja a win és működik is, akkor sem árt, még az USB sem.
Nem marad bezárás után egyik progi sem a háttérben futva? Velem fordul elő, hogy open officet elindítottam, majd bezártam, de a háttérben 50%-on hajtotta a gépet. Megint elindítottam, megint bezártam, akkor már két háttérben futó ooo volt, ami kerek 100%-on nyúzták a procit, és valójában nem csináltak semmit, csak úgy maradtak a drágák.

Nekem olyat játszik néha, hogy ha kb közepes terhelésen megy (bár függ a szobahőmérséklettől is), akkor felpörög, lelassul. Gondolom határon van a hőfok a ventilátor felszabályzásához, és amikor kicsit felpörög, lehűl annyira, hogy kikapcsoljon, de emiatt melegszik, tehát felpörög. Magyarul elb*szták a szabályzását. Ilyenkor jól rá kell terhelni, hogy folyamatosan maxon forogjon, és elindítani egy kis muzsikát. Igazi szakember módjára.

(#9373) Ákos1111 válasza L4rs (#9372) üzenetére


Ákos1111
tag

köszi:)
és tényleg nincs semmi fondorlatos megoldás,h hogy lehetne kicsit halkabbá tenni?

(#9374) konfar.dani válasza Ákos1111 (#9373) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

De, dugj be egy füldugót, vagy hallgass zenét gépezés közben.:D

Menj be egy szervizbe, és kérdezd meg hogy tudnak-e vele valamit csinálni, hogy ne legyen hangos.:)

Próbáld meg, hogy kevesebb energiát fogyasszon, hátha halkab lesz.
Akkor talán nem dolgozik annyira, és nem kell hűteni annyit.:)

Windows 7 esetében, ha föntvan a Power4Gear, akkor állíthatod lekisebb energia fogyasztásra, nekem ugy kb. 6-7 órát bír a notim, de semmi Aero kinézet, kijelző fényerő is minimum, szóval energia spórolásra van kialakítva ez a funkció.:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9375) yerg válasza rdi (#9370) üzenetére


yerg
csendes tag

sziasztok!

ez a probléma nálunk még mindig adott. nem vagyok egy számtech. zseni, de az internet része meg a hálózatok még nagyobb homály számomra mint a többi.

szóval a kérdés, ami lehet hogy nagyon bugyuta:

tegyük fel hogy nekem is problémás ilyen szempontból az Atheros kártyám. ez okozhat-e olyat, hogy nem csak nálam, hanem a routerre csatlakoztatott másik laptopon is állandóan elmegy a net?

nemrég költöztem ide, és azt mondják a többiek, hogy mielőtt idejöttem nem volt ez a probléma az internettel. mikor idejöttem, az enyémmel együtt három notebook ment wifivel, és ugyanez volt a bibi. azóta már csak két gép megy a routerről, de még mindig nagyon sűrűn szakad meg a net.

első lépésben napközben ki fogom próbálni, hogy ha nem csatlakozok a netre, akkor a másik gépen jelentkezik-e a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#9376) zoleee24 válasza Peti567 (#9368) üzenetére


zoleee24
tag

Szia!

Nekem alapból a 220-as BIOS-szal jött
Nálam 100%-os terhelésnél változik elég sokat a venti fordulatszáma, felpörög-lehalkul,
viszont 60% -tól lefelé nem igazán hallani. :N
Próbáld meg a 220-as BIOS-t hátha segít. :)
Ja és próbáld ki a Power4 Gear-t, szerintem nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#9377) Jaxx


Jaxx
csendes tag

Sziasztok!

Piszkosul elkezdett zajongani a hűtőventilátor az F3SV notimban (persze pár nappal a gari lejárta után...), tudnátok ajánlani valami szervizt ahol tudok venni újat? :F Az ASUS ügyfélszolgálat elhajtott azzal hogy hivatalosan nem árulnak külön alkatrészt, küldjem el szépen szervizbe és majd ott kicserélik, gondolom aranyárban...

(#9378) !Overdose! válasza Jaxx (#9377) üzenetére


!Overdose!
őstag

Első körben ne vegyél újat, csak takarítsd ki sűrített levegővel.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9379) Jaxx válasza !Overdose! (#9378) üzenetére


Jaxx
csendes tag

Köszi a tanácsot, a takarítás már megvolt és egy kis WD40-et is adagoltam a ventinek, de egyik sem használt. :(

(#9380) !Overdose! válasza Jaxx (#9379) üzenetére


!Overdose!
őstag

Akkor nézz körül Vaterán. Elég sokan bontanak notikat. Szerintem újat nem nagyon kapnál és ha igen, akkor is horror áron.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9381) L4rs válasza Ákos1111 (#9373) üzenetére


L4rs
tag

Peti567-nek válaszoltam, de örülök, hogy tudtam segíteni. :D
Nem sokat lehet vele tenni egyébként, kis olajozás időszakosan segíthet valamit amennyiben azért hangos, mert régi (nem tudom mikori és milyen noti), de minden sz*rnak új állja a helyét.

(#9382) NSZ


NSZ
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült egy K50-s notira feltenni a Win7-t. Ragyogóan müxik minden, de a beépített webkamera képe fejtetőn áll. Hiába tettem fel a gyári driver-t nem találtam benne a kép forgatására szóló opciót. Vajon azon kivűl hogy fordítottan használom a notit, mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#9383) kali válasza NSZ (#9382) üzenetére


kali
legenda

a noti letöltési részlegéből letölteni a megfelelő win 7 vagy vista alá adott illesztőt, azt ráhúzni a rendszerre, és így orvosolva lesz a probléma! több típusú kamerával is forgalomba kerül a noti, a webcam beazonosításához a gyártói leírás; link
a noti letöltési részlege - mivel nem írtál pontos szériát, ezért gyűjtve; link

(#9384) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Olyan problémám van, hogy nem szól az egyik hangszóróm.:F

Játék közben pedig az az egy is mintha megfojtották volna, lehalkult, és olyan tompa lett.
Aztán vissza eredeti hangbe, de recseget.:F

A jaték lehetne rossz? Vagy a hangszóró?

A játék az Need for Speed Carbon: Collector's Edition volt.
Nem eredeti változat, letöltött volt, azthiszem, haver adta.

Los ángeles nunca mueren

(#9385) szkury válasza konfar.dani (#9384) üzenetére


szkury
tag

mintazene, vagy videó lejátszásánál is ez van?
próbáld ki!

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#9386) Peti567


Peti567
aktív tag


Ezek közül a driverek közül mit érdemes feltelepíteni?
Már fent van: Pover 4G, NB probe, LifeFrame, SmartLogon + ami telepítésnél kellettek!
De sokról azt se tudom hogy micsoda...?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#9387) konfar.dani válasza szkury (#9385) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Ez.:F Home Premium verzió, nincs rajta mintazene, se videó, de a zenéknél is ezvan.:F

Ráadásul még leis fagy folyton, akkor késik az egér, stb.:F

Peti567: ATK cuccokat mindenképp, azok segítségével tudod hasznákni a laptop nem Windows-os gombjait, pl. az Fn + Fx kombinációkat.

Menj be a Start --> Számítógép --> Rendszer tulajdonságai --> Eszközkezelő-be, és aminél sárga felkiáltó jel van, azoknál jobb gomb --> Illesztőprogram frissítése --> Illesztőprogramok keresése a számítógépen, tallózd be a mappát ahol az összes driver van, és betölti magának.:K

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9388) szkury válasza konfar.dani (#9387) üzenetére


szkury
tag

játssz le egy mp3-t vagy egy avi-t és kiderül!

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#9389) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Peti567: Ezt egyesével csináld végig minden felkiáltó jelesnél, és mindig azt a mappát tallózd, amiben az összes van, és legyen kipipálva a tallózás alatt hogy almappákban is keressen.:)

szkury: Ja de van mintazene, de ott is csak az egyik hangszóró szól.:F
Egy clean install segíthet?
Úgyis újra partícionálok, Windows-nak 16gigát hagyok, többi adat, ha újra kell húzni csak simán lehessen.:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9390) szkury válasza konfar.dani (#9389) üzenetére


szkury
tag

hát nem tudom, lehet hardveres a gondod!
rakd újra és kiderül, esetleg az audiodrivert rakd fel/frissítsd!

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#9391) szkury válasza konfar.dani (#9389) üzenetére


szkury
tag

még esetleg a fülescsatin próbáld ki!

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#9392) konfar.dani válasza szkury (#9391) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Jack csatiba ha bedugom a fülest, mind a 2 szól.:)

Los ángeles nunca mueren

(#9393) szkury válasza konfar.dani (#9392) üzenetére


szkury
tag

akkor szerintem a hangszóró a ludas!

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#9394) konfar.dani válasza szkury (#9393) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Régebben ömlött rá kóla, 4-5 hónapja.
Most jött volna ki a hatás?:F

Los ángeles nunca mueren

(#9395) konfar.dani válasza konfar.dani (#9394) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Újra telepítettem clean installal.
Semmi féle változás nincs, a hangszórók közül ugyanúgy csak az egyik szól.:F

Los ángeles nunca mueren

(#9396) szkury válasza konfar.dani (#9395) üzenetére


szkury
tag

szerintem szervíz!

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#9397) konfar.dani válasza szkury (#9396) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Annyira nem érdekel.:)

Lehet jobban baja?
Amúgy még garanciális?

Los ángeles nunca mueren

(#9398) konfar.dani válasza konfar.dani (#9397) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Úgy értem, hogy ez a kólától lehet?
És most is marja tovább?:F

Csak a napokba kezdett el így rosszalkodni.:F
De ma vettem észre konkrétan.:F

Los ángeles nunca mueren

(#9399) !Overdose! válasza konfar.dani (#9398) üzenetére


!Overdose!
őstag

Már rég kiszáradt, további baja szerintem nem lesz.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9400) konfar.dani válasza !Overdose! (#9399) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Köszönöm a bíztató választ.:) :R

Remélem nem lesz felmaródás, semmi.:)

Los ángeles nunca mueren

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.