Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8651) Csabee. válasza +-+- (#8650) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez sok mindentől függ, főleg vga.. hogy mennyire melegszik! Szóval ez így hirtelen hülyeségnek mondható szerintem...meg milyen a notebook hőelvezetése

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#8652) +-+- válasza Csabee. (#8651) üzenetére


+-+-
csendes tag

[link]

Konkrétan erre a konfigra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#8653) kali válasza utánvétel (#8644) üzenetére


kali
legenda

a körülményekhez képest nem olyan gyenge a t2390 proci, közel egy core 2 duo t5550 (1.83 ghz, 2 mb l2 cache) környékén mozog! szerintem nincs értelme nagyobbra cserélni - azon felső határon belül, amit még a chipset és a bios enged - mert a gyenge vga, és a single memória mellett alig van mit kiszolgálnia... akkor vennél csak észre minimális gyorsulást, ha kimondottan cpu igényes alkalmazásokat futtatsz!

(#8654) Csabee. válasza +-+- (#8652) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez biza elég erős notebook! Biztos megvan oldva a hűtés, az már más kérdés hogy mennyire hangos! Személyesen nézd meg ha tudod!

Üdv: Csabee.

(#8655) utánvétel válasza kali (#8653) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Ok, köszi a válaszokat, akkor a laptop marad így, netezni pont jó, munkára és egyébre meg ott van az asztali gépem.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8656) a7k válasza kali (#8641) üzenetére


a7k
csendes tag

Köszönöm :R !!!
Az msn en problémámra is tudod a választ??? megköszönném.

(#8657) kali válasza a7k (#8656) üzenetére


kali
legenda

msn? az mi? de komolyra fordítva a szót; mivel óriási biztonsági kockázat, ezért nem élek vele... :(

(#8658) kisza25 válasza Peti567 (#8638) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem is volt sípolás, 213-as biost felrakod és megszűnik :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8659) Lajkó válasza a7k (#8626) üzenetére


Lajkó
őstag

Mekem is A7k van Win7 Ultimate-el, de nem tapasztaltam semmilyen belassulást egy proginál sem. Amikor a rendszert telepítetted akkor csatlakoztatva volt a külső hdd? Jogtiszta egyáltalán ez a win? Milyen sorozatszámú az msn? Véletlenül nem akar frissíteni 9-es verzióra, és nem használtad hozzá véletlenül ezt az exe file-t?

(#8660) a7k válasza Lajkó (#8659) üzenetére


a7k
csendes tag

NEM volt csatlakoztatva a HDD pont ez az érdekes, a win 30 napos probaverzió nem buheráltam vele semmit, az msn-t pedig a windows update-n keresztül tölti le Live essentials névem ha jól emlékszem, és nem használtam hozzá semmit.

(#8661) a7k válasza Lajkó (#8659) üzenetére


a7k
csendes tag

Milyen sorrendben tetted fel a drivereket, és hogy? Mert nekem a telepítőlemez nem indul csak vistan, így az eszközkezelőn keresztül tettem fel a drivereket, a cd-t betallozva, ez nem lehet gond?

(#8662) Sycore


Sycore
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon friss notebook tulajdonos vagyok, ezért is fordulok hozzátok.
Tegnap vettem egy Asus K70IO - TY074L notit.

Kérdésem: Megoldható-e, hogy billentyűleütésre induljon el a gép? Konkrétan küldő bill-el szeretném indítani.
Nézegettem a BIOS-t de nem találtam ilyen lehetőséget. Ezek szerint nincs rá mód?

Köszi a helpet.
Üdv!

(#8663) Lajkó válasza a7k (#8661) üzenetére


Lajkó
őstag

Hogyhogy milyen sorrendben? Mindenből feltette a nativat a Win7-t! :B Persze mivel szoktam ezzel-azzal játszani, igy fellöktem még a VGA driverét(biztos ami boztos alapon). Bár 3dMark06 alatt jobban teljesitett a win7 driverével!
Elméletileg nem lehet gond az eszközkezelős megoldás, viszont lehet hogy kimaradt valami! De persze addig nem telepiti a blutooth-ot amig nem kapcsolod be, vagy pl. a kártyaolvasót csak az első karibetét után ismeri fel. :F
Szükségem lenne egy példányra abból az alaplapi telepitőböl! Megoldható? :U
Az msn cimem megtalálod az adatlapomon. Ott gyorsabban meg tudnánk beszélni a dolgokat!

(#8664) Peti567


Peti567
aktív tag

Sziasztok!
Bios frissítve lett, driverek felrakva, és minden rendben működik!
Sípolás megszünk, kamera, fn gombok, msn, minden jó!
Nagyon boldog vagyok, köszönöm a segítséget srácok!
:DD :DDD :)) :D :DD

Ja és még az aksi is 4400-as hozzá! :DDD
2 órát simán kibír!

[ Szerkesztve ]

(#8665) mcandre


mcandre
csendes tag

Sziasztok!!

Notebook vásárlás előtt állok, ezzel kapcsolatban lennék kíváncsi a véleményetekre. Eredetileg a következő notit néztem ki magamnak:

ASUS K50AB Brutal Edition
Processzor: AMD® TURION X2 RM74(2.2 GHz, 1M L2 cache, HT 3600Mt!)
Kijelző: 15.6 WXGA (1366x768) HD felbontással, LED megvilágítással!
Memória: 4,096 MB DDRII 800 Mhz
Merevlemez: 500GB 5400RPM HDD
Graf. kártya: ATI Radeon HD4570 512 MB DDR2 VRAM
Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti DL
Hang: Altec Lansing hangszórók és HD Audio hangkártya
TV: 1 x VGA + opcionálisan DVI átalakító LED, LCD és Plazma tévékhez
Egyéb: numerikus billentyűzet, 802.11a/b/g/n, 1xRJ-45,
CMOS kamera 1.3M, kártyaolvasó 3v1 (MMC/SD/MS), 4xUSB 2.0,
Operációs rendszer: NINCS

Viszont találtam egy másikat, ami szerintem jobb ettől és az ára is belefér a keretbe:
Asus K70IO-TY009L: a különbség annyi, hogy ez 17,3"-os, Dual Core T4200 cpu és GeForce GT120M 1GB VRAM gpu van benne, a HDD 320 Gb 5400 rpm SATA. A notebookcheck alapján a cpu és a gpu is jobb mint a k50ab-ben. Nem vok hardcore játékos, de azért szeretnék rajta játszogatni is időnként(CoD 5, Shift ilyesmi)..
Szóval ti melyiket javasolnátok? Előre is kösz! (bocs, h hosszú lett)

(#8666) kisza25 válasza mcandre (#8665) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egyértelműen K70IO :K
Az a brutál config atb@szás szöveg
nem rossz gép az sem, de a brutáltól messze van ;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8667) Peti567


Peti567
aktív tag

Az miért van hogy a játékok középen futnak csak a képernyőn?
Tehán nem teljes képernyőn...

[ Szerkesztve ]

(#8668) Peti567 válasza Peti567 (#8667) üzenetére


Peti567
aktív tag

Megoldódott 16:9 esre kellett állítani a játékot! :)

[ Szerkesztve ]

(#8669) ndavebaja


ndavebaja
csendes tag

Hello!

Vásárolnék egy laptopot, ha valaki használt vagy ismerné megosztaná a véleményét:)

http://www.saturn.hu/termekek/szamitastechnika/notebook.php
ASUS K50IN-SX156V
Notebook, Intel® Core™2 Duo processzor T6600 (2,2 GHz, 2 MB L2 Cache, 800 MHz FSB), 15,6" HD (1366x768) ColorShine LED kijelző, 3 GB memória, 320 GB merevlemez, Dual Layer kétrétegű DVD író, nVidia GeForce G102M (512 MB memóriával) videokártya, webkamera, Wireless LAN (b/g/n), Microsoft® Windows® 7 Home Premium operációs rendszer

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#8670) Peti567


Peti567
aktív tag

Lenne egy bugyuta kérdésem, mi a külömbség az alvó és a hibernált állapot között?
Mibe jó tenni, ha nem használom, de nem akarom leállítani, hogy hamarabb betöltsön?
Mondtam hogy bugyuta... :)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8671) kali válasza a7k (#8661) üzenetére


kali
legenda

jobb lenne, ha nem az eszközkezelőn keresztül csinálnád, hanem az asus letöltési részlegéből a noti szériájának megfelelő illesztőket lehúzva, azokat jobb klikk -> futtatás rendszergazdaként telepítenéd! az eszközkezelő nem mutatja meg csak a bekapcsolt hardver esetleges illesztős hiányát, sőt, a hiányzó alkalmazásokról, és a hibás illesztőkről - lásd például; a win 7 álta adott webcam illesztő általában elforgatott képet produkál -, fogalma sincs!

(#8672) sonykor


sonykor
tag

Asus F5Z-AP009 laptopom van: [link]. Jól látom, hogy ehhez a laptophoz még nincs Windows 7 driver támogatás?

Milyen asus laptopról tudtok amihez vannak már Windows 7 driverek?

(#8673) kali válasza sonykor (#8672) üzenetére


kali
legenda

jól látod, de a vista alá adott illesztők jók win 7 alá!
többnyire (még) csak az újabb szériák esetében vannak win 7 illesztők, lásd például; k50 széria, k70 széria...stb.

(#8674) a7k válasza kali (#8671) üzenetére


a7k
csendes tag

Igen, már probáltam így csak ahogy azt mondtam (persze lehet hogy az én hibám) nem a megfelelő drivereket szedi le Win 7 drivers beállításoknál A sajátja pedig (a7 series) vista- hoz van nem is lehet win 7 re módosítani. pl az Ati ccc nem is megy fel. :(

(#8675) Lajkó válasza a7k (#8674) üzenetére


Lajkó
őstag

A gyártó honlapjáról szedd le hozzá a drivert! Akkor tuti menni fog! ;)

(#8676) kali válasza a7k (#8674) üzenetére


kali
legenda

nem bízd a rendszerre, innen szedd le a vista illesztőkez az a7k szekcióból; link

(#8677) Lajkó válasza kali (#8676) üzenetére


Lajkó
őstag

Én a redszerre bíztam, és a wbcamon kívől megy is minden! Lehet hogy azért nem megy a cam? :F

a7k: Csak kellene nekem az a lemez hátha megjavulna a camom! ;)

(#8678) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Sziasztok.
Most tényleg bajban vagyok, legyen szives aki tu segítsen.
Volt egy Asus a6jc laptopom, amit barátnőmnek ajándékoztam.
De mivel neki van egy öccse, megbeszéltük, hogy le lesz kódolva.
A baj a következő:
Biosban be is írtam a kódot, ami "adélka" lett.
Miután kiléptem, kérte is a kódot, de hiába írtam be azt hogy adélka, nem fogadja el.
Gyanítom, hogy az ékezett miatt szívtam meg.
Sajnos itt nem olyan egyszerű reszetelni a Biost mint egy pc-nél.
Valakinek valami ötlete?
Vajon milyen betüt kellene írnom az "é" helyett?
Előre is köszi.

(#8679) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok K50AB notiról lenne szó:
A hőfokokkal nem vagyok kibékülve, erős a gyanum, hogy erősen fölé mér.
azt nézegettem, amikor bejön Win, már GPU/CPU minden 50 fok felett van, Winyó meg 25fokos 1perc alatt így fölmelegedne minden :U aztán idle(0,950V 1050Mhz)60fok környéke terhelve meg 80-85fok na ez az amit sokallok, ez nem vezethet károsodáshoz?
vagy ne is foglalkozzak vele

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8680) dannynet válasza kisza25 (#8679) üzenetére


dannynet
tag

Az alábbi táblázat szerint 100 C° a maximális megengedhető hőmérséklete a processzornak:

[link]

az én KB50-esem is 80 C°-on üzemel ha terhelést kap. Utánanéztem külföldi fórumokon, az ,,alapjárati" 60 C° teljesen normális ennél a típusnál. Most a kíváncsiság kedvéért ráengedek egy Prime95 torture testet a notimra, majd kiderül meddig melegszik a CPU :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8681) kisza25 válasza dannynet (#8680) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én 85 fokig tudtam melegíteni, boinc-al
ez amúgy túltesz primen 5fokkal :)
valami ilyesmi választ szerettem volna hallani köszi :)
VGA-ról nem tudsz valami linket, mert azt egészen 100fokig sikerült felhevítenem

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8682) a7k válasza kali (#8676) üzenetére


a7k
csendes tag

rendben de elméletileg ugyan ez megvan a lemezen is. :K

(#8683) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok. Mindenképpen Asus-t szeretnék venni.
2 kiszemeltem van:
Asus F50SF-JX061X
Asus K50AB-SX045D

Egyenlőre játékokra, filmnézésre, netezésre használnám legfőképp, később viszont a melóhoz is szükségem lenne rá, tehát jó lenne ha sokáig húzná.
Annyi kérdésem lenne, hogy érdemesebb lenne-e a drágább F50SF-t megvenni, mint a 40eFt-tal olcsóbb F50AB-t? Magyarán megéri-e az árát?!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8684) kisza25 válasza paavoo (#8683) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az FS-ben jóval erősebb a proci és a VGA-is, ha játékra is kell akkor inkább ez
vagy ez

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8685) kali válasza paavoo (#8683) üzenetére


kali
legenda

legyen bármilyen proci és vga abban az f50sf szériás notiban, a sis chipset miatt én biztos nem adék ki annyi pénzt érte! :(

a7k; jó a lemezről is, ha nincs újabb verziós illesztő/alkalmazás a letöltési részlegben.

Lajkó; például a win 7 által alapban adott illesztő némely szériánál/webkameránál elforgatva mutatja a képet - vagy sehogy -, ekkor a rendes win 7/vista illesztőt ráhúzva, megoldódik a probléma!

[ Szerkesztve ]

(#8686) falzer


falzer
csendes tag

Hello!
Van egy asus f3m-ap113-as laptopom ezzel a processzorral:
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Turion%2064%20Mobile%20technology%20MK-38%20-%20TMDMK38HAX4CM.html

Szeretném bővíteni ilyenre:
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Turion%2064%20X2%20Mobile%20technology%20TL-60%20-%20TMDTL60HAX5CT%20(TMDTL60CTWOF).html
vagy ilyenre:
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Turion%2064%20X2%20Mobile%20technology%20TL-64%20-%20TMDTL64HAX5CT.html
Melyik lenne a jobb? A második működne egyáltalán?
A gép leirása csak a TL-60-ast említi, a TL-64est még nem.

Inkább kérdezek és fél percig vagyok hülye mint egész életemben....

(#8687) kali válasza falzer (#8686) üzenetére


kali
legenda

a jelenlegi procidhoz képest a tl-60 is jelentős lépés, maradj a biztosnál, bőven elég az neked! :K

(#8688) dannynet válasza kisza25 (#8681) üzenetére


dannynet
tag

Sajnos a HD 4570 GPU maximális megengedett működési hőmérsékletét nem találtam meg.

Ellenben megvan a Prime95 torture test eredménye: a CPU 85 fokig melegedett.

Gondoltam alágyújtok a videókártyának is, erre a Furmark nevű programot használtam: [link].

Pillanatokon belül 101 C°-ig melegedett a GPU, ekkor a hűtőventillátor felkapcsolt 3800-ról 4400-as fordulatra és a hőmérséklet visszaesett 90°-ra. Innentől kezdve le fel mászkált a videókártya hőmérséklete 100 és 90 C° között.

Ha már lúd, legyen kövér alapon a Furmark mellé beizzítottam a Prime95-öt is és így a következő eredmények születtek:

-CPU: 95 C° :Y
-GPU: 90 C°

Eközben a hűtés 3600 és 4400 rpm között váltogatott és a rendszer nem forrósodott tovább. :)

(#8689) Lajkó válasza kali (#8685) üzenetére


Lajkó
őstag

Ráhúztam volna én a webcam driverét, de az usb 2.0-ra hivatkozva nem telepítette az Ittenért sem! :N (Mivel az sincs telepítve! De ehhez fűződik még az is, hogy bármilyen usb-s cuccot dugok rá a gépre, az teljes usb2.0 sebességgel üzemel! )
Igazából jó lenne tudni pontosan, hogy melyik driver mire való, hogy fölöslegesen ne keljen az egész gépet úrjarakni! Ezt főleg azért mondom, hogy ne legyen kevésbé kompatibilis a win7-tel!
Ez az elnevezés hogy ATK semmit nem mond nekem! Gondolom ez az Asus notik lelke, de ebben foglaltatna az usb2.0 is? :S Vagy pl. mi a bios Utilities fül alatt az Aflash2? Mert ugye a utilities-eket elméletben figyelmen kívül lehet hagyni(legalábbis asztalinál így volt).
Sok nem hozzáértő kérdés merült fel bennem amit nem írtam most le, de talán azokra magam is rájövök! :U

(#8690) kali válasza Lajkó (#8689) üzenetére


kali
legenda

chipset függvényében a chipser driver tartalmazza az - esetlegesen szükéges - usb illesztőt.
az aflash2 mivel a bios letöltési szekciójában van, ezért egyszerű rájönni, hogy a bios frissítéséhez való!
az atk illesztők és alkalmazások többnyire mind kellenek, a funkciógombok, a különböző billentyűzetes kombinációk csak azok segítségével működnek!
az utility nevezetű alkalmazások egy része is szükséges, a funkciógombok, és a különböző billentyűzetes kombinációk működéséhez, valamint a működés kijelzéséhez!
ami fontos; látszatra a win 7 szinte mindenhez ad illesztést, de attól, hogy az eszközkezelőben nincs problémás eszköz, még sok - sok illesztő és alkalmazás hiányzik a speciális notis funkciók működéséhez, ezeket végső esetben a gyártó által vista alá adott illesztőkkel kell pótolni!

(#8691) paavoo válasza kali (#8685) üzenetére


paavoo
aktív tag

Hát akkor esélyes lesz ez a K50AB nekem, csak sajnálom azt a HDMI cuccost, azt lehet vhogy pótolni, h a tv-re tudjam kötni?
+ remélem nem lesz gond ezzel a melegedéssel (amd,ati)

[ Szerkesztve ]

(#8692) kali válasza paavoo (#8691) üzenetére


kali
legenda

ha feltétlenül kell a hdmi, akkor más szériát kell nézned, mert ebben nem kivitelezhető!
a melegedés nem vészes!

(#8693) paavoo válasza kali (#8692) üzenetére


paavoo
aktív tag

Esetleg ASUS K70IO-TY074L ,csak hát 17'', lehet az már nagy lesz.
Vagy tudnál ajánlani hasonló konfigut, esetleg más márkából?

[ Szerkesztve ]

(#8694) Peti567


Peti567
aktív tag

Sziasztok!
Az miért van hogy a játékok középen jelennek meg, nem teljes képernyőn?
Ujabb játékoknál át tudtam állítani 16:9 -re a képarányt és akkor jó lett, de valameilyk játéknál ezt nem lehet beállítani (pl:COD-United offensive), akkor mit csináljak?
Nincs valami gyors billentyű képarány váltásra?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8695) mcandre válasza kisza25 (#8666) üzenetére


mcandre
csendes tag

Köszi a megerősítést! Meg is rendeltem, holnapra meglesz. :)

(#8696) kovsol válasza dannynet (#8688) üzenetére


kovsol
titán

nekem egy fűtés nélküli szobában nagyszüleimnél [link] nem is volt hangos elhihetitek ;]
nekem még soha nem ment 70 fok fölé se a proci se a gpu pedig én 680/800 ról húztam már meg 800/970 re is a vga karit még akkor se ment 70 fölé bár ott már 3800 on süvített a venti :D jah és csak egy szar hd 3470 ről van szó és egy intel t3200@2ghz@1,05v ra alul feszelve

May the Force be with you!

(#8697) kismenya válasza kovsol (#8609) üzenetére


kismenya
csendes tag

Helló,nekem is fejjel lefele áll a kép :asus k50ab,és nem tudok neki csinálni semmit,help!

(#8698) kovsol válasza kismenya (#8697) üzenetére


kovsol
titán

eltávolítottam a drivert és letöltöttem az legújabbat asus oldaláról
nekem ez bevált

May the Force be with you!

(#8699) kisza25 válasza dannynet (#8688) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az kemény, de ennyire szerintem egyik játékkal sem tudnád felmelegíteni :N
mcandre:örülök, ha segíthettem, majd várom, hogy menyire vagy elégedett :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8700) Milawrc válasza paavoo (#8693) üzenetére


Milawrc
csendes tag

1. [link]
2. [link]

Szerintetek melyiket érdemes megvenni?Az 1.nek mintha gyenge lenne a procija...

iPhone 15 Pro, PlayStation 4, Toyota C-HR

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.