Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) BPeter01 válasza blackmoto (#1986) üzenetére


BPeter01
tag

Nekem Cerka M520 1.6 GHz procim van, és a venti valóban nagyon halk, ha van egy pici háttérzaj már nem is tudom mikor megy. Amikor max.-on dolgozik én úgy érzem még lemezműveletek ''zajai'' is hangosabbak nála.
Mennyit megy?
Most 1-2 percenként 15-20 másodpercre bekapcsol, netezés közben.


Üdv: BPeter

(#2002) caRhaRtt


caRhaRtt
csendes tag

sziasztok,

egy gyors kérdésem lenne... 1 hónapja vettem 1 f5v ap011 notit, 4400mAh-s aksi van hozzá, és csak 1óra 55percet bírja... normális ez? vistaval használom, fényerő kb a negyedén (így kényelmes is, mert amúgy naon fényes a kijelző) és általában böngészek, msn-ezek... haver vett hasonló gépet 7600mAh-s aksival, neki több mint 4 és fél órát bírja... sztetek lehet venni nagyobb aksit hozzá?

köszi a válaszokat előre is

(#2003) VANESSZA1 válasza shteer (#1993) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszi, megkeresem.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2004) VANESSZA1 válasza Piton (#1999) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szánalmas.... :C :C

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2005) Piton válasza VANESSZA1 (#2004) üzenetére


Piton
tag

Olvass vissza, nezz korbe, nezz vegig magadon, es nezd mar meg, h kiket nezel hulyenek, no meg, h ki tudja jobban az atlag felhasznalok szokasait stb... Utanna meg tapsold meg magad, h mennyire vagy TE szanalmas... :C :W

Reszemrol befejeztem veled, mert egyszeruen keptelen vagy mast elfogadni mint amit te tartasz jonak... Tovabbi szep napot kedves mindent tudo forumtars, aki mindenkinel tapasztaltabb es tajekozottabb...

Kódból vagyunk...

(#2006) VANESSZA1 válasza Piton (#2005) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Sajnos az nem tetszik nektek hogy nem hagyom hogy szegény lányt rábeszéljétek egy elavult , jövő héten sz@rt se érő technikára????
Ez A szánalmas amit műveltek... :W :W
Mikor valaki megmondja hogy most mire kell neki a gép, és az elkövetkező 1-1,5 évben nem szeretne újra notbookra költeni. Akkor az a szánalmas ha beszélitek tele a fejét ilyen f@stalicska Celeron-os gépekkel, mert mindenhol abból van tele a raktár..

Részemről a téma befejezve.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2007) Zanik


Zanik
addikt

A lányok általában S.T.A.L.K.E.R.-t játszanak a notin, 3DStudioban renderelnek és kiszámolják hány csillag van az égen! :D

A noti előnye a mobilitás, aki erős VGA-t meg nagy teljesítményt vár a gépétől, annak bizony súlyosan a zsebébe kell nyúlnia. Emberi pénztárcához mérten (max 250e) nem lehet teljesen leváltani egy asztali gépet. Én a notimon dolgozom (World, AutoCAD, SolidWorks, Photoshop), prezentálok, de sem játszani, sem renderelni, sem videót tömöríteni nem azon szoktam, hanem a sokkal erősebb asztalin. Max. egy ilyennel [link] lennék elégedett, de hát...

Notinál az a lényeg az hogy megtaláljuk azt az aranyközéputat, ami kiszolgálja a felhasználó LEGFONTOSABB igényeit, nem az összeset, csak a legfontosabbakat! És amiket a hölgy leírt azokhoz nem kell feltétlenül két magos proci, helyette érdemes inkabb 1GB rammal kezdeni. (ne kelljen már szegénynek bővítenie)
Az Ati integrált kártyákkal semmi baj, lehet hogy egy kicsit gyengébbek mint a Nvidiák, de egy belépő szintű notinál NEM TÖK MINDEGY?

Még egy tanács, ha már úgyis tanul a hölgy, akkor nem lenne érdemes inkább Campus csomagban beszerezni egy XP-t ([link]), aztán majd később (ha befejezte a sulit) vehet hozzá Vistát (addigra talán normálisan használható lesz!) Több pénz marad a notira...

Az pedig igaz, hogy érdemesebb valamennyire előre gondolkodva notit választani, de arról nem szabad megfeledkezni, hogy a drágább noti bizony sokkal hamarabb és sokkal többet veszít az értékéből! A mostani fejlődési ütemben pedig már az is elavultnak számít, amire most pénzünk van! :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2008) net84


net84
őstag

Látom kicsit elharapódzott a ''hangulat''...
Szerintem egy noti vásárlása elött el kell dönteni, hogy kell-e a noti, utánna, hogy mi a keret rá, mire kell, meddig nem akar az ember hozzányulni, lecseélni meddig nem akarja...

Én fél évig keresgéltem notit. Közben 2x változtattam a végösszegen és a teljesítményen, típuson 3x.
Nekem elsősorban a mobilitás volt a lényeg, majd az, hogy mindennemű munkámat el tudjam rajt végezni, ne kelljen mellé egy izmos asztali PC. Ezek után jött, hogy milyen árban goldolkodhatók, és ebbe milyen teljesítmény fér bele. Nincs még 1 éves a gép, egy memóriabővítést kapott (ez vásárláskor is szűkös keresztmetszetű volt, de tudtam spórolni), új táskát kapott (hamarosan megin új tatyót kap). Külső HDD-k jöttek még pluszba (a munka miatt kell a háttértár, debiztonsági okoból jobb, ha a nagyobb mennyiségű adat nem a notiba van, hanem biztonságban az asztalon - ezt ritkán cipelem).
De a piacot figyelembe véve, már ''elavultnak'' nevezhető (pedig nem a 200k-s kategórai, igaz teljesítményben még mindig jó helyen van...

Az 1GB Ram szerintem is ajánlott, a c2d proci a celeronhoz képest, háááát, erről döntsön mindenki maga, hogy kell-e neki az a plusz teljesítmény. Integrált VGA - ha nem kell játékra a gép, nem kell hw-s 3D támogatást követelő sw-t futtatnia, akkor elegendő (bőven).
HDD - miért is jó, ha ''hatalmas'' háttértár van a notiba? - mert egy csomó adat elfér rajt, nem kell olyan gyakran menteni, és ha netalántán elhalálozik a hdd, akkor ugrik minden rajta tárolt adat, vagy a gatyád is rámegy az adatmentésre. Tapasztalat, hogy ha az embernek van helye, akkor ritkábban ment...abba bele sem gondol, hogy elszálhat minden.
Egy ismerősömnek 2x szált el 2 héten belül aHDD-je, rajta 2-3 évre visszamenőleg minden cucca, futó projektek, fejlesztések, dokumentációk (nem kevés adat) - nem mentett, eddig nem is gondolt rá... 99%-a pótolhatatlan (de okos emberek okosan megmentettek majdnem mindent - kb. annyi veszett el, amit a 2 hétben dolgozott a 2. megpusztulásáig.

szvsz azt kell eldönteni, hogy mire kell a noti (most és kb. 0,5 év múlva - elöbbre gondolkodni nincs értelme, tulságosan költséges lenne - saját tapasztalat), mennyit akarsz rákölteni, és így már el lehet indulni.

Nem olvastam vissza sokat, nem tudom, hogy ki kinek mit ajánlot, ki mit ''fikázott'', de amit olvastam, abban sok hülyeség volt.
Azért pedig, hogy valaki kereskedő, nem feltétlenül egyből lehúzó és raktárkisöprő mentalitású. Ha valaki értelmesen elmondja, hogy mire kell neki a gép, mennyit akar rákölteni, akkor biztosan tud megfelelőt ajánlani...

Read only...

(#2009) Zanik


Zanik
addikt

Jah, a kisebb notit - mivel hölgyről van szó - én is ajánlom, mondjuk egy Asus A8m-et, 14,1''-os kijelzővel!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2010) ML320 válasza Zanik (#2009) üzenetére


ML320
aktív tag

úgy egy százassal előbb kb itt kezdődött a vita... [link] :D

A végeredmény, az hogy a kis hölgy már zokog, miért kellett neki ilyen kérdést feltenni :C


net84, Zanik: :R

[Szerkesztve]

Ember tervez, Isten perverz...

(#2011) VANESSZA1 válasza net84 (#2008) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Mentésre szerintem az Acronis True Image 10 a legjobb. Én legalábbis azt használom. Mondjuk nálam 80Gb Hdd van a gépbe és Usb-n Freecom 60Gb A Freecomra megy a mentés.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2012) nit-a válasza ML320 (#2010) üzenetére


nit-a
csendes tag

a kis hölgy nem zokog,tévedésbe nem kell esni.
röhög,de nagyon :D :D
és csak akkor reagál amikor sértegetik szépen kerítve.sok mindent lehet egy fórumon tanulni.

Egy martini az éppen jó. Kettő már túl sok, három pedig nem elég.

(#2013) nit-a válasza Zanik (#2007) üzenetére


nit-a
csendes tag

na akkor mégegyszer leírom,hogy nincs időm megrendelni az Xp-t.
de azért köszönöm neked is a segítséget.

Egy martini az éppen jó. Kettő már túl sok, három pedig nem elég.

(#2014) ML320 válasza nit-a (#2012) üzenetére


ML320
aktív tag

Bocsánat, ha esetleg akaratomon kívül megsértettelek. Nem volt szándékos.

Így inkább összefoglalva, figyelembe véve anyagi kereteidet és a feladatot, kb ezeket javasolnám:
14''-os: Asus A8HE 4P002, A8M AP021
15'': ASUS F2HF 5A017, ASUS A3HF 5A044
15,4'': ASUS X51R AP046, ASUS A6M Q049
Ezek 140-170ezer között mozognak.
Többnyire 512MB-os notik, így javasolt egy memóriabővítés. Min 512, ha lehet 1GB. 5-12eFt, bolttól, típustól függően.
A leggagyibb is kibír kb 2,5 órát, a WLAN alapból benne van. Ahogy már megbeszéltük, nem letöltőközpont leszel, tehát még a 80GB is elég neked bőven. Ha sok minden lesz rajta, akkor kipróbálhatod a DVD-írót is.
Ha nincs idő szoftver intézni, akkor vagy feketén rakatod rá (amire az alapelvek szerint nem buzdítunk), vagy veszel a vásárlás helyén egyet. Ha normális mentalitású a bolt, díjmentesen felrakják. A Home neked elegendő (20k fölött), utánna meg tudsz rá rakni ingyenes vírusvédelmet, lejátszókat, és ha a jogtisztaság mellett maradunk, akkor pl OpenOffice.
Nálunk Szombathelyen pl van olyan szaküzlet/szervíz, aki illegális rendszer esetén át sem veszi a gépeket, ezt mérlegeld.

A noti kiválasztásánál szerintem szimpátia alapján dönts. Már belefáradtam, a következő labdát nem ütöm vissza. SZVSZ mindegyik notit tudod 2-3 évig az adott napi feladataidnak megfelelően használni, nem hinném, hogy bármiben is hátrányos helyzetbe kerülnél. A RAM bővítés javasolt! Szerencsére ezt nem kell azonnal megtenned, ráérsz akár egy-két hónap múlva is. Inkább majd akkor egy 1GB-s modult.
Nem mindben van webkam, esetlegesen ezzel is bővítheted majd. HDD-ből ha mégis kevésnek bizonyul majd a helyzet, karácsonyra kérj egy notebook vinyót és egy 2.5'' keretet. Szintén huszon-pár ezer forint, de akkor lesz egy 120GB-s kvázi pen drive-od. Filmre, zenére nagyon mobil, jól használható.
Ha nincs a csomagban, akkor még egy táska és egy egér, amire idővel szükséged lehet. Ezeket szintén a szimpátia alapján vedd meg. (Kislányom kinézett magának egy rózsaszín Saitek noti egeret... :O )
Dióhéjban és végsőként én ezeket mondanám el. Valamint azt, hogy ügyes légy! :DDD

Ember tervez, Isten perverz...

(#2015) nit-a válasza ML320 (#2014) üzenetére


nit-a
csendes tag

köszi a segítséget.biztos sikerül vmi és ügyes is leszek.
és attól,hogy ''kis hölgy'' vagyok még talpra esett:D

csak egy vmit nagyon nem értek.
miért vegyek 170-ért egy gépet és 2 hónap mulva (ami lehetetlen,mert csak azért nem jövök haza) meg vegyek bele ezt meg azt?!

akkor adok érte most többet,de én a következő fél-egy évben nem szeretném a maradék pénzemet erre költeni és megint ezzel szórakozni.(meg időm se lesz rá)
de mindegy köszi mégegyszer a segítséget,azért vmit leszürtem amég ti itt hadakoztatok:)


[Szerkesztve]

Egy martini az éppen jó. Kettő már túl sok, három pedig nem elég.

(#2016) ML320 válasza nit-a (#2015) üzenetére


ML320
aktív tag

Más pénzét elkölteni a legkönnyebb...
Én elsődlegesen a 170ezres határból indultam ki. A bővítések javasoltak, de nem kötelezőek! Ezért alakult ki a parázs vita a fórumon. Mivel nem tudjuk, hogy mennyi a felső határ, amit te meg tudsz engedni magadnak, így értettem, hogy az adott ''extrákat'' akár most is, vagy ha nem fér bele a keretbe, akár később is meg tudod venni. Pontosabban, ha szükségét érzed, megveheted!
A noti valamely elemét viszont nem tudod majd könnyen kicserélni. Ez az alkatrész a processzor, ami szemben az asztali gépekkel nem olyan olcsó mulattság. Viszont ahogy már páran kifejtetettük, és velünk szemben csak egy ember ragaszkodott az ellentéthez :D , a te esetedben nem indokol semmi sem egy erősebb, extrább processzort.

A vevőknél a gépeket a kocsikhoz szoktam hasonlítani. Ezért kell előre eldönteni, mi az, amire használják. Általános napi teendők? Városi kiskocsi? Rendszeres hosszútávú utak? Nem mindegy, melyikre mit választasz. Lehet, hogy pl a Suzuki Switch egy túró a 6-os BMW-hez képest, de milyen célra használod? Ezért mondtam azt is, hogy egy bucka végett nem kellene egyből terepjárót venni. Sarkított a példa, de talán érthető a hasonlat.
A kocsiba is rakathatsz utólag központi zárat, légkondit, sötétített ablakot, malackatartót, egyebet, viszont egy motorcsere már komplikáltabb. De ha éppen csak új Swittel tudsz elmenni nyaralni... Hát, sose legyél rosszabb helyzetben.

Így mérlegelendő pl a notid mérete is. Kényelmesebb az X5-ös terepjáró, de parkolj is le vele! Ismét az örök klasszikus: Nem a méret a lényeg! :DDD


(UI: kocsi példákat nem cikizni, csak egy gyors példa volt!)


[Szerkesztve]

Ember tervez, Isten perverz...

(#2017) dannynet


dannynet
tag

+1 szavazat az Asus A6M Q0-49-es notira. :)

Előnyei:

-relatíve olcsó (150-160 E Ft)
-64 bit-es AMD Mobile Sempron 3400+ processzor 1,8 GHz-es órajellel, 90nm-es gyártástechnológiával, 25 W-os TDP-vel. Ez a típus már nem kazán, ellentétben a Vanessa által említett 3100+al, mely ''szerény'' 65 Wattal táplálkozott. Az Intel Celeron M CPU-khoz viszonyítva nagy előnye a terhelésfüggő, dinamikus órajel és feszültség csökkentés, azaz üresjáratban kevesebbet fogyaszt a gép,
-Nvidia Go6100 integrált grafikus chip, mely erősebb az Intel GMA 950-nél, valamint az ATI X200 és X1100-as megoldásoknál is,
-Halk, csendes és hatékony hűtés,
-Ergonomikus billenytűzet,
-Akár 4 órás akkumulátoros üzemidő, a 8 cellás telepnek köszönhetően,
-15,4''-os, Glare Type kijelző: megfelelően gyors reakcióidő, videózásra is jó, élénk színekkel,
-Pontosan reagáló touchpad,
-Nem kopik a gép, nem recseg a ház, nem ,,hullámzik'' a billentyűzet használatkor,
-A beépített hangsugárzók kellően hangosak,
-Hitachi-LG dvd író (nem a hibás TSST típus),
-2 év garancia.


Hátrányai:
- ,,csak'' 80 GB-os merevlemez (azonban ebből sosem elég, előbb-utóbb a 160 GB is megtelik, de azért van a DVD író, hogy használjuk, nemde?) :)
-512 MB RAM -azonban 16 E Ft-ért be lehet szerezni 2 GB márkás memóriát, ami már a Windows Vistához is elég.



Mire elég?

-Word és Excel, nezetés, skype, msn, zenehallgatás, videózás, webcamozás, korosabb játékok futtatása (pl. World of Warcraft) 720p-s videók lejátszása, képszerkesztés, videó editálás DVD felbontású anyagokkal.

Mennyire megbízható?

Az én példányom lassan fél éves és szinte folyamatosan megy, gyakran dolgozom is vele.
Teljesen kifogástalan, kiforrott típus a masina.


Miért Asus-t?

-A Fujitsu-Siemens legendásan megbízhatatlan,
Az Acer nem rossz, de csak 1 év garanciával árulják és össze-vissza hajlik a váz, kopik a ház, összességében a ,,majdnem, de tényleg nem'' kategória (kivéve az új típusok, melyek túl drágák még).
-Az MSI gépek is jó választások lehetnek, azonban a szervízelés kérdésköre a tulajdonosok fórumában írtak szerint problémás.

-Miben érdemes még gondolkozni?
HP gépek, Pl: HP NX 7300, két magos processzorral, megbízható szervízháttérrel.
A Dell, és A Lenovo termékeket is dícsérik, érdemes utánuk járni. (bővebb infó az említett márkák topikjaiban).

-A jövőről... sajnos kár is lenne tagadni, hogy eszement tempóban fejlődik a számítástechnika. Egyet mondok: nem mindegy, hogy egy 150 E Ft-os gépet adsz majd el két év múlva fél áron, vagy egy 250 E Ft-osat. :)

-A dedikált VGA-val szereplet típusokról: ezek már játékra is alkalmasak, csupán az a baj, hogy még a legdrágább típusok sem alkalmasak a modern játékok megfelelő szintű futtatására, ráadásul a noti nehezebben fejleszthető és nevetségesnek tartom, hogy pl. egy asztali gépbe 25 E Ft-ért kapható alsó-közép kategóriás videókártya notebook fronton akár +50E Ft többletkiadást jelent a vásárlónak. Mindezért cserébe akár felezett akkumulátor üzemidő és egy desktop PC-hez viszonyítva gyengécske teljesítmény várható. No, de mivel játszani nem akarsz, ez utóbbi pontot csak érdekességként említettem meg. :)

-Összegezvén: bármit is választasz, az Intel Celeron M processzorral gyártott laptopokat kerüld el, mert ezek nem teljesítik az egyik legfontosabb elvárást, mégpedig a (relatíve) hosszú akksis üzemidőt.

Jó vásárlást, egy kalappal a leendő számítómasinádhoz. :)



[Szerkesztve]

(#2018) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Na ,ha lassan is de kibujt a szög a zsákból !

Vedd meg az olcsó alap gépet, mert az jó neked most.
Utána vegyél bele még memóriát ,mert Ram bövités az ugyebár kell (illik az 1GB) .
Háát igen a vincseszter is kicsi, 60-vagy 80 GB csak.
Kis akkumulátor és nem mindegyikben találsz Web cam-et!

És sorolhatnám.......

Hát akkor mi jó a kiscsajnak????????????
Nem jár jobban ha most vesz jobb gépet???
Minek kell összevissza beszélni, ami most olcsó az fog 2 hónap múlva neki többe kerülni !

Ez a nagy kereskedői segítség ! Majd még haszon lesz ha vesz még : egeret,táskát, vincsesztert, memóriát, ...és a többit.

Gratulálok! ez a megvezetés !

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2019) ML320 válasza VANESSZA1 (#2018) üzenetére


ML320
aktív tag

Add oda neki a notidat! :D

Olvass már vissza!!!:
''ha szükségét érzed, megveheted!''

Tanácsot kért, mi adtunk. Te is elmondtad a véleményedet, de az ár magas! A kereskedői segítségről meg annyit, hogy ha nálam venné, elfogadnám az érvelésed...
Amúgy az, hogy kereskedő vagyok, a tapasztalatomat is jelenti. Rengeteg ilyen igény van, és rengeteg elégedett vásárlónk. Hasonló igényekkel jönnek be, így már tudom, hogy mire van szüksége. A vágy és az igény között van egy hatalmas eltérés, és még nem beszéltünk az anyagiakról
Tényleg, a nagyobb teljesítményű notihoz ingyen adják a több RAM-ot, nagy vinyót? Itt most fizeti ki. A napi feladatokra teljesen megfelelő gépeket mutattunk neki. Egyedül te ágálsz a javasoltak miatt, és nem vagy hajlandó elismerni, hogy nekünk is igazunk van. Nézz már körül, hogy hány ember használja ezeket a konfigokat! Mind hülye? Az a megvezetés, hogy te akarod mindenáron rábeszélni egy állat gépre, amire nincs szüksége. :U
Amúgy nem a tied az a bolt? Nagyon azt akarod, hogy vegye meg. :DDD

- Telefonod milyen?
- 65.536 színes háttérkijezés, 8000 polifónikus hang, mp3, mp4, mpg lejátszás, blútút, infa, wlan, olvassa a jpg-et, kezeli a pdfet, predidktív sms szerkesztés...
- És mire használod?
- Telefonálásra...


[Szerkesztve]

Ember tervez, Isten perverz...

(#2020) VANESSZA1 válasza ML320 (#2019) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Tipikus kereskedői gondolatmenet. Vedd meg most, majd jövöhéten ugyis jösz mert kell még bele ez meg az.
Ilyen gondolatmenettel jobban tennéd ha politikai pályát is megprobálnád. Ott szükség van még ilyen emberekre. Gyurcsány Kóka közé pont beillenél, és akkor te is taszitanád a szekeret....


Részemről befejezve.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2021) drankenhal


drankenhal
csendes tag

Nem tudjatok az X51R tipusban milyen dvd-irot raknak?

(#2022) BPeter01 válasza drankenhal (#2021) üzenetére


BPeter01
tag

MATSHITA DVD-RAM UJ-850S ATA

Üdv: BPeter

(#2023) dannynet válasza VANESSZA1 (#2018) üzenetére


dannynet
tag

Tekintettel arra, hogy a drágább gépekbe sem árt a RAM bővítés, amit az esetek többségében azonnal el lehet végeztetni az üzletek nagy részében, továbbra is tartom magam az említett típushoz.

Integrált webcam? Hátöööö... minek az? Ha elromlik máris mehet az egész gép a szervízbe.
A kis winchesterről.... azt hiszem értelmesen kifejtettem, hogy ennyi erővel semmi nem elég, ugyanakkor hadd ismételjem, hogy a kb. 200 Ft-ért karcolható dvd lemezekre történő adatmentés nem csak célszerű, de ajánlatos is. :)
Az említett gépben nem kicsi az akkumulátor és tekintettel arra a nem elhanyagolható tényre, hogy a drágább típusokban többet fogyasztó alkatrészek vannak, azokkal akár még rövidülhet is a telepes üzemidő.

No, de elég már.... :) Alapvetően mindannyian jót akarunk, csak az a helyzet, hogy a saját elvárásainknak megfelelelő notit használunk és az ebből adódódó tapasztalatainknak köszönhetően végül így-is úgy-is egy indokolatlanul drága gép fog kerekedni.

Szóval, próbáljuk akkor összeszedni, hogy mi legyen már végre, konkrét javaslatokkal, figyelembe véve a hölgy igényeit.

Javaslataim:

[link]

[link]



[Szerkesztve]

(#2024) Piton válasza VANESSZA1 (#2020) üzenetére


Piton
tag

No akkor kedves draga forumozo emberke. Lehet en is barom vagyok, lehet az ismeroseim, az ugyfelem es lehet ML320 ismerosei, ugyfele stb mindenki barom, allat, hulye, idiota stb...DE! A kozel 10 ev alatt meg nem volt ugy, h mikor megfogadtuk (nem egyszer!) a tanacsat, otletet stb megbantuk volna. Tudod nem ritkan jarok benn az utletben ahol ML320ek dolgoznak nem ritkan beszelunk notirol, asztali gep, monitor, nyomtato, halozati eszkozok stb. es tudod van egy kulonbseg, benned a ritkan nagy mindent tudok mert en vagyok a valakit erzem, bennuk viszont nem... Mert oszinten megmondjak, h ezt ne vedd meg, mert szar, ha ezt veszed ezzel szembesulhetsz, ha azt, akkor az teljesen kiszolgalja az igenyeidet. Ezen kivul, ha olvasnal, fentebb leirtam h a napokban eladhatott volna egy szines lezernyomtatot + hozza egy total full tuner keszletet, de nem ezt tette, hanem elmondta, h bazze lehet 80 a szines lezer, de lesz vagy 120 bele a full csere es akkor sem fogja a vevo igenyeit kiszolgalni. Inkabb par ezer forintert megcsinaltak a regi nyomtato, pedig siman mondhattak volna azt, h bazze ez meghalt kuka. Na most akkor hol is vana megtevesztes? Vagy lehet, h az elmult evekben en voltam benn mindig pont rosszkor, amikor az elegedett vasarlok voltak benn es mikor en nem voltam midnig csak akkor voltak a panaszosok? Lehet en voltam akkor is a hulye, mikor az egyik ficko egy brutal VGA-ra keresett huttest, es nem a 3-4-5-6-7-8-10 akarhany ezres huttest javasoltak, hanem egy masik megoldast, ami kb 1-2 ezres megoldast? A rohadt eletbe tenyleg marha lehuzo, szemet kereskedotol olvastad az otleteket.

Jo lenne, ha tenyleg befejezned mar es elgondolkoznal aztan nem csak egy rohadt utat tartanal jarhatonak, hanem eszre venned, h nem mindenki akar egy rohadt paksi eromuvet otthonra a szobajaba, van akinek eleg egy kis 9 voltos elem is...

Ui: te pont az a tipus vagy, akit legjobban szeretunk amugy... Mind informatika, mind kereskedelem... A tipikus en tudom a tutit, mindenki mas hulye mint a fold...

[Szerkesztve]

Kódból vagyunk...

(#2025) VANESSZA1 válasza Piton (#2024) üzenetére


VANESSZA1
őstag

EMBEEER! kit érdekel a véleményed??
Pár sorral lejebb leirtam nem érdekel amit irsz!!! Akkor próbálj meg,ha nem neked irok, ne irj nekem,ha neked irnék tévedésből akkor se! Roppant egyszerű ! :R Köszönöm!
A sz@ros nyomtatodra teszek!
Ez egy ASUS notebook és PDA topik!

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2026) Piton válasza VANESSZA1 (#2025) üzenetére


Piton
tag

Sotet vagy mint az ejszaka... Nem erted ki mirol beszel, csak azt az egy mondatot tudod, amit bemagoltal anno 3 eves korodban... Az meg a csak neked van igazad, mindenki mas hulye... Csak az a gond, h ez egy oriasi tevedes...
A te velemenyedre meg amugy az egesz topic tesz... :R :R :R :C

[Szerkesztve]

Kódból vagyunk...

(#2027) ML320


ML320
aktív tag

Kezd elfajulni, úgyhogy szerintem mindannyian fejezzük be, mielőtt a moderátorok is beleszólnak.
Én már nem reagálok, a véleményemet elmondtam. Aki igazat ad, köszönöm, aki nem, az érveit megértem, max nem fogadom el. UFF! :R

Ember tervez, Isten perverz...

(#2028) VANESSZA1 válasza ML320 (#2027) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Helyes.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2029) Djuree


Djuree
félisten

flame out :(((

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2030) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Nemtudom ki milyen böngészöt használ, de eddig Firefoxot használtam ,azt hittem ennél gyorsabb nincs.
Most ráakadtam az Apple Safari-ra ami már van Windows alá is. Valami iszonyú gyors...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2031) matrica1


matrica1
csendes tag

hello

(#2032) Onion


Onion
csendes tag

Sziasztok!!

Van egy Asus F3m notim Vistával.
Alul a tálcán van egy program amivel lehet váltani hogy a wireless működjön e vagy sem, meg hogy a bluetooth működjön e vagy sem. Viszont innen pár napja eltűnt a Bluetooth bekapcsolása funkció. Magyarul nem tudom bekapcsolni a bluetoothot a gépen. Esetleg valakinek valami ötlete erre a problémára??

Vettem a gépbe még 512 memórát, ezzel buktam a garanciát vagy ilyen memória bővítésen a szervíz nem hisztizik?

(#2033) RexpecT válasza Onion (#2032) üzenetére


RexpecT
addikt

Memóriabővítés nem jár garanciavesztéssel.

(#2034) RexpecT válasza VANESSZA1 (#2030) üzenetére


RexpecT
addikt

Néha visszavehetnél magadból.
Jah és amugy:
Ez egy ASUS notebook és PDA topik!



[Szerkesztve]

(#2035) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!
Van egy Asus F3JR-AP056 notebookom. Feltelepitettem a Vistat. Mivel az összes drivere vista-ra van. Eddig oké. De a Wifi-vel gondok vannak. Bekapcsolom, ki is világit a LED. De automatikusan kikapcsol. A Bluetooth simán megy. Tehát külön csak a wifit kapcsolom, akkor is kikapcsol. Ha mindkettőt kapcsolom, akkor csak a BT marad bekapcsolva.
Minden drivert felraktam a CD-ről. És minden programot
A másik bajom, hogy nagyon hangos a gép. És egy hónap után már kerreg a ventije. ASUS-tól sokkal többet vártam. Főleg 220.000-ért.

[Szerkesztve]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#2036) VANESSZA1 válasza RexpecT (#2034) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Kérdezett valaki???
Ha nem vetted volna észre lezártuk a témát.Nem csak én, mindenki.
Akkor mit folytatsz??

Olvass vissza, tudom néha nehezedre esik...

[Szerkesztve]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2037) kp78 válasza VANESSZA1 (#2036) üzenetére


kp78
addikt

A böngészők gyorsaságát akkor sem itt kell megvitatni, megvannak a böngészők saját topicjai erre a célra. A téma amit el akartál a 2030-ban indítani, az itt nagyon OFF.
Ebből a nyers, lekezelő stílusból meg kicsit visszább kellene fogni, mert ez errefelé nem szokás.

(#2038) Greeman válasza kp78 (#2037) üzenetére


Greeman
csendes tag

Na, itt off topik van? Akkor feleslegesen kérdeztem :O

(#2039) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Kérek mindenkit, hogy naradjon a topic témájánál!!

VANESSZA1!!! Próbálj meg kultúráltabban megnyilvánulni!!


(u.i.: De csak, ha nem szeretnél úgy járni, mint az előző nickeddel.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2040) VANESSZA1 válasza Racecam (#2039) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Láthatod, mikor már lezártunk egy vitát, le is irtam hogy ez egy Asus topik,és a továbbiakban arról szól a topik, akkor egyesek még tovább okoskodnak egy lezárt vitán ahelyett hogy a topik témájához szólnának hozzá.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2041) Racecam válasza VANESSZA1 (#2040) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem vitatkozom Veled, nem csak erről van szó, az előzményekről is.
Nem kell válaszolnod, csak vedd tudomásul, amit mondtam.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2042) net84


net84
őstag

Fentebb szóbakerültek a nagykapacitású akkuk. Nekem 7400mAh-s (hajól emléxem 9 cellás) van a notiban. Ezek a ténylegesen nagy kapacitású áramforrások. Előnye, hogy 2-2,5 órát bír ki aksiról terhelt proci mellett, alap netezés mellett (vezetéken csatlakozva a hálózatra) 4-5 órát is kibír.
Hátránya, hogy több mint 1 kg-al növeli az egyébként sem pihe könnyű noti tömegét, és a 9 cellának köszönhetően ki is lóg a notiból, ami helyenként egyes táskáknál megnehezíti az elhelyezést (igaz a hátizsákba remekül érzi magát)


VANESSZA1 - igazad van! Erre utal a #2030-as hozzászólásod is!

Read only...

(#2043) VANESSZA1 válasza net84 (#2042) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én úgy tudom, hogy legjobban az befolyásolja az akkúidőt, ha wifi-zel.
Akkor merül rohamosan. Én még sohase mértem az enyimét, de ha felvan töltve akkor 3:15 ir. Mondjuk az egy dolog szerintem amit ir, meg az a másik amit megy.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2044) caRhaRtt


caRhaRtt
csendes tag

nekem AP011 notim van, abba jobb oldalon és felém van az aksi, akkor ne is álmodjak róla, hogy 9 cellásat tegyek bele? mert nem férne el? nem lenne rossz, mert így csak 2 órát bírja alap használattal, ha le van véve a fényerő, akkor is alig pár perccel hosszabbodik...

(#2045) net84 válasza VANESSZA1 (#2043) üzenetére


net84
őstag

nálam a wifi használata kb. 10%-al csökkenti a használati időt aksiról...
De ez is függ attól, hogy a proci min ketyeg. Azt pl. észrevettem, ha a proci csúcson jár, és mellette az összes egyéb szolgáltatás (wifi [és aktívan használom is] /kékfog+külön egér+külön bill.+terhelem a vga-t) megy, akkor rohamosan esik az akuidő... így kb. 1 óra amit kibír.

Egyébként erősen gondolkodom, hogy a Páromnak egy szubnotit fogok beújítani...
14,1''-os kijelző, celeron proci (igen, mivel bőven elég, és nem zabál), integrált intel vga (lanparty-n leteszteltük, counter-strike-ra tökéletes), 512MB ram, és egy wifi legyen bent.

Ez azért jó, mert, kicsi, könnyű, nem eszik sokat, neki elsősorban dolgozni kell. A jövőben nem valószínű, hogy bővíteni kell (max. ram), mivel a legtöbb céges program (készletnyilvántartás, számlázás...) nem megy még vista alatt.

Most az Asus új szubnotiját várom a 7'' és 10''-os kijelzővel, amiben már optikai drive sincs...ez még engem is kisegíteni, amikor munkát megyek felmérni, akkor nem kell egy böhöm állatot cipelni. A legtöbb kávézóban pl. ha felrakom az asztalra, akkor hirtelen szűkös lesz egy 4 fős társaságnak, pedig akkor csak az én notim van fent.
A másik előnyük, hogy pl. túrázáskor, nyaraláskor is bőven elég (nem vagyok gép függő, de pl. agylövésem van, amikor nem tudom megnézni a mail-eket 1-2 hétig). Arról nem is beszélve, hogy a fényképek nem meóriakártyán vannak egész idő alatt, ahanem minden este le tudom szedni a gépre.

5kg-os noti + a hozzá tartozó cullangok, így elég fárasztó közlekedni. Ha a felesleges dolgokat kihagyom, csak a gépet, egy egeret és a töltőt viszem a géppel, akkor is legalább 6kg a táskával együtt...
A subnotebook-ok cakli pakli mindennel együtt nem teszik ki ennek a felét sem...

Úgyhogy ha valaki tudja, hogy hol lehet már kapni az Eee notikat, ne türtőztesse magát!

Read only...

(#2046) net84 válasza caRhaRtt (#2044) üzenetére


net84
őstag

nemvalószínű... esetleg egy kicsivel nagyobb teljesítményű, nagyobb Ah-s aksival tudnád megnövelni a használati időt, de kérdés, hogy az adott típushoz kapsz-e nagyobb aksit, mint a gyári...utángyártottban szinte biztos van, de én meg olyat nem tennék a notimba (főleg, hogy garidő alatt garvesztéssel jár, ha utángyártott aksival használja az ember)

Read only...

(#2047) Piton válasza net84 (#2042) üzenetére


Piton
tag

Nekem 7200mAh van ha minden igaz 9 cellas... (net84 szerintem neked is, vagy tevedek?) kisse kilog hatul, amire paran azt mondjak nagyon zavaro lehet, hat nem tudom, nekem elso 2 taskaba rakasnal fura volt, de bele is ment, meg meg is szoktam. Olyan 1 cm amugy a kilogas, szerintem el lehet viselni a cel erdekeben. :) Hat igen a cipeles mar mas kerdes... :) Nem mertem meg le, de alap 3kilot tuti megdobja meg egyel... + tolto es ki mit hord magaval meg... :) Bar az ember a hatan nem veszi annyira eszre, de hat megis csak megtolti a taska egy reszet.
S akkor a fogyasztasrol:
Mindig bekapcsolt wifivel, fenyero vissza veve kisse, mert utalom, ha megsuti a szemem, olyan 4 orat bir ki, ha csak alap olvasgatasok, mail iras stb. Ha aktivabban netezek wifin, akkor olyan 3,5 ora kb. Mikor filmet nezek meg hasonlok, szal aktiv hdd hasznalat, meg feny is aktivabban, akkor olyan 2,5-3 ora korul szokott lenni. Jatek szerinem olyan 1,5 ora...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Kódból vagyunk...

(#2048) net84 válasza Piton (#2047) üzenetére


net84
őstag

lehet, de mivel most nincs nálam, így nem tudom...az azonban biztos, hogy egy másik típussal mindig keverem az enyémet.

Játék: 900MHz-re visszafogott procival 3órát is el lehet jácccani, igaz játéka válogatja, hogy ekkora órajellel hogyan fut el (GP2 már ezzel is eléggé torzult, P1-P2-n érezte jól magát, dehát a retró stílusú játék és az élvezet a régi szép idők emlékére :DDD )

Read only...

(#2049) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Igazából meg nem mondom, hogy hol, de szerintem a Chip-ben olvastam az egyik tesztet és ott irták ezt hogy a Wifi leszedi az akkuidőt.Hogy mennyivel nem tudom mert én az esetek 90% ában töltöröl használom, és olyankor is bent van az aksi. Mondjuk hetente 1x-2xhagyom lemerülni addig mig nem hibernálja magát. Amolyan karbantartás képpen.Mondjuk biztos sokminden közrejátszik az akkuidöben, szerintem olyanok mint:
-kijelző mérete, fényereje
-Hdd sebeségge 5400v 7200, esetleg indexelés
-Usb-s külsö perifériák, nekem mindig lóg egy 40GB freecom hdd
-kékfog,wifi,
-és mennyin ketyeg Mhz,milyen proci Amd, Intel(szerintem takarékosabb)
-programok,virusirtók,spyware keresők...stb

Szerintem csak akkor tud az ember pontos összehasonlitást gép és gép között ha ezek mind egyformák.


Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2050) Piton válasza net84 (#2048) üzenetére


Piton
tag

Bevallom, en sem vagyok biztos benn milyen a tied, csak remlik, h az enyemmel megegyezo, szinten bevallom, h meg mindig jatekra hasznalom a legkevesbe... :)

[Szerkesztve]

Kódból vagyunk...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.