Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9601) TitiRii


TitiRii
senior tag

Asus k51ac-hez van valakinek HASZNÁLHATÓ? drivere XP hez?
(amd rs-780m és sb700)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#9602) Narxis válasza kali (#9600) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, kipróbálom!

Thanos was right.

(#9603) laci.k válasza Peti567 (#9595) üzenetére


laci.k
csendes tag

Köszi az infót! Én idáig azért nem nézegettem az Asus K sorozatát, mert mindenhol a kisebbel "hirdették", de mivel sokan írták hogy ők a nagyobb akkuval kapták, meggondoltam magam. Ma voltam notebook.hu boltban, kérdeztem a srácot, hogy most hogy is van ez. Azt mondta, hogy Asus kishazánkba a nagyobb aksikkal szállítja a notijait. Hogy miért vagyunk pozitívan diszkriminálva, nem tudta megmondani :)
A notiddal amúgy meg vagy elégedve, mert laptop vásárlás előtt állok, és elég sok jót olvastam róla.

(#9604) zoleee24 válasza laci.k (#9603) üzenetére


zoleee24
tag

Peti567-nek akart menni bocs :D

Szia, én is a 4400-as akksival kaptam az SX073D-met, bár én is a 2200-ra számítottam :)

[ Szerkesztve ]

(#9605) Lovasíjász


Lovasíjász
tag

Üdv emberek!!!

Azokhoz fordulnék segítségért akik már túl vannak pár win xp telepítésen notebookra! Szóval meglett a kis aranyos( ASUS K50AB SX073D) és minden frankó volt, amíg fel nem raktam az Xp-t, és el nem olvastam az apróbetűs részt a driver lemezen: csak VISTA bármely verzióval kompatibilis! :O
Persze, fel a netre és driver töltögetés...eddig megvan pár de a vidkarival szívok rendesen. Az asuson csak egyfélét láttam eddig de azzal nem hogy frankóbb lett volna a kép, hanem egyszerűen nincs :(((
Szóval nagyon szépen kérek bennetek, hogy ha tudtok kérlek csak egy picit is segítsetek, hogy honnan tudnék letölteni ehhez a típushoz drivereket!!! Hang már van, de Lan, wifi, vidkari még kéne!
Előre is köszönet mindenkinek, a legkisebb hozzászólásért is!!

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#9606) kali válasza Lovasíjász (#9605) üzenetére


kali
legenda

xp alá minden szükséges illesztő adott; link
xp esetén a bios alatt a dgpu mód legyen kiválasztva a vga részben, mert az xp nem támogatja a power xpress módot!
ha régebbi bios verzió van fent mint 220, akkor érdemes frissíteni!

[ Szerkesztve ]

(#9607) Lovasíjász válasza kali (#9606) üzenetére


Lovasíjász
tag

Köszönöm szépen!!! :R

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#9608) laci.k válasza zoleee24 (#9604) üzenetére


laci.k
csendes tag

Semmi gond!
De akkor Tőled is had kérdezzem meg: meg vagy elégedve a gépezettel? :)

(#9609) sambala


sambala
csendes tag

Sziasztok!
Asus K50AB sx073d sajnos valami nem stimmel nála :(!
Tegnap is ma is megfagyott, de annyira hogy semmit nem lehet vele csinálni!!!
Windows 7 van rajta!
Eddig kétszer állt meg a semmi közepén!
De most tegnap is ma is!
Látezik hogy még egy hónapos sincs és a ram vagy winchester vagy processor hibája van?
Mit lehet tenni?
Ja igen és kék háttér nem volt, de küldött rögtön egy hibajelenség: bluescreen ablakot! :((:(:(:(

(#9610) Asifan


Asifan
tag

Üdv! Asus X51R notim van gyárilag 1 giga rammal, és rakni akarok bele még 1-et. Meg is vettem kingmax márkájút, és nem kapcsol be vele a gép. Mi lehet a teendő? Akkor sem kapcsol be, ha mindkettő benne van, és akkor sem, ha csak az új. Köszi!

(#9611) kali válasza sambala (#9609) üzenetére


kali
legenda

először szoftveres hibára tippelnék, például; buherált/piszkál/tört oprendszer!
amúgy a memóriát és merevlemezt tudod tesztelni!

Asifan; a bios az utolsó van a notin? amúgy csak próba után szabad/érdemes venni memóriát, látatlanban nem! a kingmax modulok mondjuk legtöbbször mennek az asus notikban, csak lehetőség szerint legyen megfelelő a mhz - és ha párnak szánod a gyári mellé, akkor az a biztos, ha az időzítés is stimmel!

[ Szerkesztve ]

(#9612) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Lenne egy kérdésem: az everest és az asus oldala szerint Az Asus X51L-ben GL960-as chipset van. Az intel chipset azonosítója szerint viszont GM965. Most ebből melyik a valós?? :F
Ezt azért lenne fontos tudnom, mert találtam egy bejegyzést az egyik fórumtárstól, miszerint a GL960-as támogatja a 800-as FSBvel rendelkező procikat is és tegnap találtam is kb olyan árakon mint amibe a kisebbeket hirdetik.
cikk illetve a hsz-ek között GL960 chipset által támogatott procik.
Perpill 800Mhz-es Kingmax ramokkal megy a gép dual channelben.
Ez valóban így van, vagy az egyes gyártók még belepiszkálhatnak külön a chipsetbe(ergo tovább butítva azt)?
Válaszod előre is köszönöm !

(#9613) sambala válasza kali (#9611) üzenetére


sambala
csendes tag

hát a múltkor is írtam h nem babrált win 7 van rajta, a többi asztali gépen megy simán honapok óta.. :(
s az is probléma h az aksi alig bír ki másfél órát sima netezéssel... nem kéne többet bírnia?

(#9614) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

2008 áprilisában vettem egy Asus X53L típusú notebook-ot. 2 év garancia van rá, lekopogom, eddig minden jól megy, probléma nem volt vele. 1 év elteltével az 1 GB ram-ot kibővítettem egy azonos 1GB ram-mal, mivel kevésnek bizonyult a WIN 7 gyors futtatásához. Igazából 4 kérdésem lenne.

1. Eddig már 3x szedtem szét (csavarokat nem feszegetve) a notit, hogy kitakarítsam. Megjegyzem, mindig jól tettem, mert elég sok por megült benne mindig. Általában everest hőmérséklet figyelőn keresztül nézem a procik és a winchester hőfokát. Szóval, ha a Winchester 38-43 fok között szokott lenni 720p-s film, vagy éppen képszerkesztés közben, az mennyire gond egy laptopnál? A maximum az 45 fok volt, azt sosem lépte túl. A kétmagos processzorom egyenként 50-60 fok között van, erősebb és folyamatosabb munka közben ez 65 fokig felpöröghet. Ez mennyire "megbocsájtható"? A laptopot amúgy egy sík felületen használom, így az alsó szellőző nyílások is szabadon vannak.

2. Mint említettem, párszor szétszedtem már a notit, és a kérdésem az, hogy sok helyen olvastam ez befolyásolja a garanciát. Igazából most április végén lejár a garancia, de kérdezem kíváncsiságból, hogy hogyan vizsgálják és bírálják el, hogy szét lett szedve, ha semmi matrica belül nem lett feltépve? (új RAM-ot kivenném amúgy garanciaút idejére)

3. Van egy expressz card foglalat. Sajnos nekem ez nem mond sok mindent. Megtudná valaki mondani, hogy röviden ez mire jó?

4. Készítettem egy képet pár órája a laptop belsejéről. A jobb alsó sarokban van téglalap alakú fém. Mellette egy üres hely egy ugyan ilyennek (gondolom én). Ez micsoda?
http://kepfeltoltes.hu/view/100123/SUC59266_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A laptop amúgy integrált videokártyával van felszerelve (intel), és ha jól emlékszem egy Realtek 6700-es hangkártyával. Ha valami történne pár év múlva valamelyikkel, akkor az egész alaplap cserét jelentene? És ez egy laptop esetében mennyit jelentene (költség)?

Üdvözlettel:
Bex

ui.: 2008-ban 180.000 ezerért vettem.

(#9615) Lovasíjász


Lovasíjász
tag

Üdv emberek!!!

Nagyon frankó a kis K50AB sx073D, és köszi a segítséget még egyszer !!! Fel is ment minden szépen, csak van egy apró, inkább kellemetlen mint életbevágó bibi. A windows nem áll le rendesen. Vagyis egészen addig elmegy, hogy kiírja a "windows leáll", de nem áll le hanem pont e kikapcsolás előtti pillanatban kifagy. :((( Arra gyanakszom, hogy a hírtelen egyszerre felrakott sok utility meg driver zavart be...talán :U
Szívesen várok bármilyen segítő hozzászólást, és előre is köszönöm!!!

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#9616) revolver válasza Lovasíjász (#9615) üzenetére


revolver
aktív tag

Szia!

A probléma nem a driverekben ,illetve a programokban van ,hanem a windowsban.

Gondolom az XP van fent a gépeden.Nekem is volt ilyen problémám.Nekem is Xp volt fent,abból is az sp2-es verzió.
Megoldás:Ha ragaszkodsz az Xp-hez ,akkor tedd fel az sp3-as javító csomagot.De én javasolnám a Win 7-et!Nekem nagyon bejön!

üdv.

[ Szerkesztve ]

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9617) Vinchi válasza Lovasíjász (#9615) üzenetére


Vinchi
tag

cserélj webcam drivert, vagy frissítsd a biost a legújabbra. Egyből jó lesz :)

(#9618) Vinchi válasza bexinho23 (#9614) üzenetére


Vinchi
tag

bexinho23: A jobb alsó sarokban, a wifi kártyád van, arra csatlakozika fehér és fekete kábel. (antennák)
Ha nem sérted meg a matricát ami a procin van akkor nem veszítesz garanciát. Illetve akkor veszíted el, ha pl megsérted a memóriafoglalatot, memcsere közben ill. ugyanez hdd cserénél.

Ha valami tönkremegy, hang vagy vga, akkor bizony kompletten alaplapot cserélnek. Ami általában felszereltségtől függően drágul. átlagban: 40-90k között mozog.

Az expressz card slotba, bővítőkártyákat lehet dugni, pl: hangkártya, wifikártya, lankártya, stb..

A hőmérsékletet pedig úgy tudod csökkenteni, hogy mondjuk egy nagynyomású levegővel kifújod a ventijét, jóó alaposan!

[ Szerkesztve ]

(#9619) bexinho23 válasza Vinchi (#9618) üzenetére


bexinho23
őstag

Értem. Köszönöm!
Még egy kérdésem lenne, mégpedig az, hogy a Realtek ALC660-as hangkártyám (elírtam a hozzászólásomban) HD 5.1-es ként van feltüntetve. Rengeteg külföldi és magyar fórumot bújtam, de nem találtam konkrétan semmit magáról a kártyáról. Vagyis arról, hogy ebből kilehet e hozni az 5.1-et. Kimenetként csak egy mikrofon meg egy fülhallgató áll rendelkezésre, és ugye legalább még 1 helynek kéne lennie. Nincs erre esetleg egy USB-s megoldás? Talán mintha hallottam volna egy ilyen dologról.

(#9620) Lovasíjász válasza Vinchi (#9617) üzenetére


Lovasíjász
tag

Hálás köszönet mindenkinek!!! Kipróbálom :R

A webkamera volt! Köszi!! Leszedtem a drivert, most megpróbálok egy másikat, ha esetleg tudtok egy tutit, azért is nagyon hálás lennék!!

[ Szerkesztve ]

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#9621) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Nemrég vettem egy ASUS K70IO-TY073L notit és észrevettem botolás alatt hogy nem írja ki a dual channel memória kezelést, everestben és Cpu-z ban is csak single channel 4GB 2x2GB 800MHz-es CL5-ös ramot jelez. A kérdésem az volna, hogy az ASUS K70IO vagy K50 típusú notik egyáltalán tudják ezt és, ha nem akkor miért nem?

(#9622) Vinchi válasza S*Tom* (#9621) üzenetére


Vinchi
tag

Tudnia kellene, legújabb bios van rajta? Illetve azonos típusú memóriákról van szó?

(#9623) vepe


vepe
senior tag

sziasztok!

asus notiknál az 1,3mp webcamhoz tudtok a gyárin kívül (ez gyárilag valami xp-s kezelő) valami normálisabb progit ajánlani xp-hez?

(#9624) S*Tom* válasza Vinchi (#9622) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

A gép új, egy hónapos, szal a BIOS rajta a legfrissebb ami elérhető (218), a ram egyforma típus, méret és márka, nem szedtem szét everestben és Cpuz-ban néztem. Én nem is erre gondoltam, hanem inkább arra hogy ez a széria a dual channel memória kezelést nem tudja, a neten nem találtam semmi utalás arra, hogy ezt tudná vagy sem. (K70IO széria, de gondolom a K50-is)

(#9625) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

Újrahúztam a notebook-omat (Asus F5V AP074) és két probléma jött elő:
1. Nem tudom telepíteni a Microsoft .NET-keretrendszer 3.5 Service Pack 1 és a .NET-keretrendszer 3.5 termékcsalád frissítését. Stabilnak, jónak tűnik a gép, minden egyéb frissítés simán felment. Valóban fontos és sürgős frissítés ez? (A letöltött fájlokat se tudtam törölni, és azokból akar telepíteni, lehet ez is az ok.)
2. A hard disk sentinel és a BIOS szerint is haldoklik a merevlemez. Ezt a telepítés előtt még nem volt így szerintem. Egyébként a vinyó hőmérséklete állandóan nagyon magas, 60 fok közeli.
A BIOS nem frissítettem még, az javíthatna a helyzeten?
Mitől mehetett tönkre?
Mit lehet tenni? Cserélni, vagy várni míg végleg megadja magát?

Köszönöm a válaszokat előre is!

u.

rasti rusti

(#9626) nemzavarsz válasza Lovasíjász (#9620) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

Töltsd le és telepítsd fel az Asus oldaláról az XP driverek közül, az Utilities alól, az ide vonatkozó XP frissítést: Microsoft KB909667 HotFix for Windows XP . Megoldja azt is amikor nem tud leállni az XP, de azt is amikor látszólag leáll, de a HDD led villog, és csak a Power gombbal tudod kikapcsolni a gépet. Ki van próbálva.

[ Szerkesztve ]

(#9627) banuszzs


banuszzs
csendes tag

Noti: k70AB win7 64bit
Probléma: hdmi kábelezés lcd tv-vel

Megvettem a tv-t kábelt minden össze dugom a kép még csak hagyján bár ott is vannak furcsaságok mert minden ujra inditásnál vagy leállitásnál máshogy kell vissza kapcsolni mintha folyton magától változna a win7-ben a beállitás...

Hang: na ott aztán vagy kutyulás már korábban a fülhallgató is bekavart hol van hol nincs hang ujra inditás után ha a fülhallgató be van dugva és csak akkor jön vissza ha leállitom a gépet nem is elég ujra inditani...Hdmi kábelnél egyszer csak müködött a hang lehetett kapcsolgatni váltogatni hogy most tv vagy noti szóljon aztán huss azóta se jó, csak a notin van hang...

Nálatok is ennyi a hiba a hangal win 7 alatt ja és még mindig ez a ciripelés mint ha a ventillátor vagy a winyó bele zavarn a hangba...elég ócska hangügyileg ez a noti meg kell mondjam...

(#9628) kali válasza banuszzs (#9627) üzenetére


kali
legenda

nem a noti ócska hang ügyileg...

(#9629) Oli_Edex


Oli_Edex
csendes tag

Hello - Bello !

ASUS A7C notebookhoz honnan lehet windows 7 drivereket tölteni, lehet hogy én vagyok béna, de az Asus hivatalos oldalán lófa... sincs!

SEGÍTSÉG!

(#9630) kali válasza Oli_Edex (#9629) üzenetére


kali
legenda

ezen szériához nincs hivatalos gyártói támogatás win 7 alá, de végszükség esetén a vista illesztők is jók win 7 alá! viszont ajánlott win 7 alatt engedélyezni, hogy ne csak a windows rendszerhez, hanem a windows update más termékeihez is keressen frisítést, így frissíti a hardverek illesztőit is - már amihez van frissítés/win 7 illesztő...

(#9631) Oli_Edex


Oli_Edex
csendes tag

:O VALAKI? PLS? :O

(#9632) Oli_Edex


Oli_Edex
csendes tag

KÖSZI!!!!!!!! MEGPRÓBÁLOM. :K

(#9633) Oli_Edex válasza kali (#9630) üzenetére


Oli_Edex
csendes tag

"7 alatt engedélyezni, hogy ne csak a windows rendszerhez, hanem a windows update más termékeihez is keressen frisítést"

Ezt, hogy kell megcsinálni? :B

(#9634) Asifan


Asifan
tag

Valaki nem tudja esetleg, hogy Asus X51R notiban gyárilag lévő ram milyennel kompatibilis? Mert az a helyzet, hogy jónéhány kingmaxot belepróbáltunk a boltban, és egyikkel sem ment, csak ha a gyárit kivettük. Esetleg másnak ilyen probléma, tapasztalatok?

(#9635) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok.

Nincs kedvem végigolvasni a topikot, de végülis ezért van a forum hogy kérdezzünk...:)

ASUS K50AB RM75 noti szerintetek jó vétel?

(#9636) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#9635) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pontos név: ASUS K50AB (SX101 vagy valami ilyesmi nem tudom pontosan...)

Ami van benne.

-Rm75 proci
-4570 VGA
-4GB ram
-500GB Hdd

[ Szerkesztve ]

(#9637) Lovasíjász válasza nemzavarsz (#9626) üzenetére


Lovasíjász
tag

Hálás köszönet, ez bejött, és most már minden szuper!!!
Köszönet neked, és mindenkinek aki hozzászólt!!! :R

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#9638) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#9636) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ugy látom ez a topik is pörög... :)

(#9639) S*Tom* válasza B-L-A-C-K (#9638) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Ha megbízható a tag és a bolt ahol vette, tényleg új, hibátlan és van számla/2év gari. Szerintem szép is és viszonylag gyors, 128k-t simán megéri, de alkudjál rá! ;)

(#9640) nemzavarsz válasza Lovasíjász (#9637) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

szívesen!

(#9641) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok.
Miért van az, hogy az én asus F3-as laotopomon állandóan hallom a ventilátor hangját hogy hűti magát, nem hangos, csak mindig teker, egy ismerősömnek is hasonló van, egy időben vettük, (fél éve) neki meg azt sem hallom, hogy be van-e kapcsolva.
A különbség, hogy az enyém intel, az övé AMD, nálam windows 7, nála wista.

(#9642) ultio válasza kovaripeti (#9641) üzenetére


ultio
senior tag

Igaz ugyan, hogy nekem F5V széria van, de gyakorlatilag állandóan meg a ventilátor :-(. És hangos is egy idő után. Bár nálam lehet a hibás vinyó miatt van.

rasti rusti

(#9643) kovaripeti válasza ultio (#9642) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Hááát köszönöm

(#9644) revolver válasza kovaripeti (#9641) üzenetére


revolver
aktív tag

A legújabb BIOS van rajta? Lehet egy frissítéssel megoldódik a probléma.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9645) Zanik válasza Asifan (#9634) üzenetére


Zanik
addikt

Everesttel vagy CPU-Z-vel nézd meg a memória SPD adatait (gyártó, sávszél, késleltetés), és érdemes ugyanolyan ramot venni!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9646) Zanik


Zanik
addikt

Win7-et telepítőknek ajánlom az Asus support oldal download szekcióját, ahol nem csak egyes noti típusokhoz lehet Win7 és Vista drivereket találni, de vannak külön hardverelemekhez (kártyaolvasó, webkamera) is driverek, illetve a különböző hasznos utility progik (P4G Hybrid pl.). Előbbieket a Select Series választófülnél Driver, utóbbiakat Apps név alatt találjátok meg. Érdemes a Windows eszközkezelőjében megnézni a nem települt eszközök hardverazonosítóit, azzal be lehet azonosítani a hardvert, és kiválasztani a hozzáillő illesztőprogramot. Ha bárkinek problémája lenne régi Asus notira való Win7 telepítéssel, annak szívesen segítek, írjatok ide, vagy keressetek meg privátban!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9647) kovaripeti válasza revolver (#9644) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Legújabb??? Hát ami a saját driver-én van. Vagy azt honnét lehet letölteni.
(ASUS f3SG)

(#9648) Zanik válasza kovaripeti (#9647) üzenetére


Zanik
addikt

Először is csekkold le a BIOS verziód (start menü futtatás ablakba írd be, hogy msinfo32)! Ha már ott vagy, nézd meg a proci típusát is (T2390,T3200,T5800 procikhoz van valami frissítés az újabb BIOS-okban, hátha az kell).

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9649) kovaripeti válasza Zanik (#9648) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

A start menübe nincs olyan, hogy futtatás. Még az XP-n volt, a win7-en nincs. Egyébként T3200-as.

(#9650) kali válasza kovaripeti (#9649) üzenetére


kali
legenda

start, és simán csak alul a; keresés programokban és fájlokban részbe írd be, majd enter!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.