Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36001) Pyttawrx válasza Jarod1 (#36000) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hátha így is marad

(#36002) GoodSpeed válasza Jarod1 (#35998) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Új FW-t miért kellett rátenni? Felajánlotta vagy mi? Csak mert ritkán szokott VGA-hoz kijönni.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#36003) Jarod1 válasza GoodSpeed (#36002) üzenetére


Jarod1
addikt

Driver easy feldobta hogy van 02 22 i update

(#36004) Pyttawrx válasza Jarod1 (#36003) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt töröld gyorsan, semmi szükség rá. Driver easy

(#36005) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

egyik barátom számítógépet keres az alábbi paraméterek szerint, linkelem a 'milyen notebook-ot vegyek?' topikban megírt hozzászólást: [link]

Lényegében a kérdésem: Zenbook 14-et ajánlottam neki, viszont ő inkább valamilyen világos színűt szeretne. Felmerült egy Vivobook S14 hasonló paraméterekkel, mint a Zenbook. Ajánlható gép a Vivobook is? :R Mik a legnagyobb hátrányai a Zenbook 14-el szemben?

meg

(#36006) GoodSpeed válasza Jarod1 (#36003) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Bátor vagy :D Használtam már pár ilyet, többek között a Driver Easy-t is, de nem a drága laptopon és sosem tennék fel ezeken keresztül FW-t vagy UEFI BIOS-t, semmi olyat, ami nem csak az adott Windows telepítésbe helyez be egy drivert, hanem a HW-en magán mókol.

Az ASUS-on csak a DUMo-t használom.

Ez tuti nem csinál semmi mást mint megkeresi, hogy van e valamiből frissebb driver, mint látható nem vadászok mindenből a legfrissebbre. Pl a legfrissebb, hivatalos Radeon Graphics szoftvert sem teszem fel, mert gondot okozott tapasztalat szerint a laptop alvásával hónapokon keresztül...
Az AMD oldalán meg ez áll:
"
Important Note for Laptop and All-In-One (AIO) PCs
AMD recommends OEM-provided drivers which are customized and validated for their system-specific features and optimizations.
If you experience issues using the AMD Software: Adrenalin Edition driver package downloaded from AMD.com, please install the OEM-provided drivers for full support and compatibility."

Az ASUS meg nem valami nagy driveríró bajnok. Így a hivatalos oldalon jó régi van fent, annyira, hogy a Windows Update-en megesik, hogy frissebb verzió jön le :D

De az AMD CPU-val integrált VGA esetében még felesleges is, mert az erős, NVidia GPU, mindig megkapja a Geforce Experience-n keresztül a legújabb drivert. Azzal nincs gond, arra vigyáznak azért, mert mégis gamer laptopról van szó :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#36007) Smithy87 válasza peugeotmate (#36005) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ajánlható de ott egy 10esért olcsóbban "fele akkora" kraftot kap az nekem nem biztos, hogy megéri a világosabb színt... Egyébként amennyit én tudok ezekről mind2 ajánlható jó gépek.

(#36008) peugeotmate válasza Smithy87 (#36007) üzenetére


peugeotmate
őstag

A fele akkora kraft hol jelentkezik a két gép között? :)

meg

(#36009) Mikulásbá válasza peugeotmate (#36008) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Zenbook prémium üzleti vonal, full fém-ha megteheti, mindenképp azt válassza.
Nem a hardverekben, inkább a minőségben, tartósságban van a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#36010) bajnokpityu válasza Mikulásbá (#36009) üzenetére


bajnokpityu
félisten

csak minőségérzetben.
tartósságban nincs. nem fejleszt ki valamit az asus, hogy utána újabb fejlesztési pénzekért lerontsa :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36011) azbest válasza peugeotmate (#36005) üzenetére


azbest
félisten

A specet összenézve a linkelt zenben 2 maggal több van, valamivel erősebb. Az körben fémházas [link] 60Hz 400 nit kijelző, forrasztott ram. A kamera windows hello-s (pofára beengedős). Numpados touchpad lehet benne.

A vivobook S -ben kicsit jobb a panel (90Hz 600 nit). Ha igaz a termék oldala, akkor ramból egy slot lehet abban bővíthető [link] Nagyobb akku van benne. A fedlap fém.

[ Szerkesztve ]

(#36012) cs.zs. válasza peugeotmate (#36005) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
hasonló a 2 gép.
Zenbookban a 8mag/16szál R7-5800H egyértelműen jobb (erősebb), ráadásul 4266MHz ramokkal társul.
Ez a ram nem bővíthető, és kisebb, 63Wh az akku, a kijelző szuper, de csak 60Hz.

Vivobook S14-ben 90Hz a kijelző, 10%-kal nagyobb az akku, 70Wh, kicsivel gyengébb a 6mag/12szál R5-5600H, de a mindennapokra legtöbbünknek bőven elég. Itt 3200Mhz ram van, ami bővíthető.

Mindenkinek van saját prioritása, ez alapján el tudja dönteni, neki ezekből mi a fontosabb.

Zenbookban széltől-szélig ér a billentyűzet, ez sokkal szebb, mint a Vivobook oldalsókávás megoldása, de kinek mi. A Zenbook sötét fém, brutális ujjlenyomatmágnes, a világosabb Vivobook nem lesz az.

A 2 példány közül én magamnak a nagyobb akku, világos ház, bővíthető ram miatt a Vivobookot venném.

Azt kell megvenni, ami a leendő tulajnak jön be jobban. Ő fogja nézegetni, ne másnak tetsszen!

...

(#36013) bajnokpityu válasza azbest (#36011) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért sokat nem ér (sőt) ha 2 maggal valami több, de a TDP azonos..
én pl 6 magos 5500Uról váltottam 11gen i7- 370H ra, és brutálisan sokkal jobb az intel.

6 vs 4 mag, de 15 w vs 45tdp... utóbbit érezni, előbbit nem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36014) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Köszi mindenkinek a hasznos információkat! :R
A Vivobook nyer, mert a külső sokkal szimpatikusabb annak, akié lesz a gép. :)

meg

(#36015) cs.zs. válasza bajnokpityu (#36013) üzenetére


cs.zs.
addikt

Jó, hát nyilvánvaló, hogy az akár 45 wattos H-s proci jobban teljesít, mint a max 15 wattos U.
Az i7-11370H pontosan a most említett Ryzen7-5800H és a Ryzen5-5600H alternatívája lehet, abszolút 1 kategória, kinek melyik a szimpatikusabb, azt veszi.
A Ryzen kevesebbet fogyaszt. Ha vonatozol-repülsz-távolságibuszozol, akkor számít.
Ha nem, akkor tökmindegy.

Korábban gyakran azt éreztem, hogy Intellel könnyebb az élet. (driverek)
Most meg minden gépünk AMD H... :K

...

(#36016) bajnokpityu válasza cs.zs. (#36015) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ebben a ryzen kevesebbet fogyaszt dologban nem vagyok teljesen biztos. csomó furcsasággal találkoztam a pirosaknál, aminek a vége lemerült akku lett. ilyennel intelnél nem.
persze, ha minden patent, akkor van némi előnyük. tesztek szerint biztosan.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36017) HartgeH3-2.8 válasza cs.zs. (#36015) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Durván 25 évig AMD közelébe nem mentem, most meg minden második proci H, és már azt nézegetem milyen Ryzen konfigot lehet összerakni jó árban. Én nagyon örülök neki, hogy megérkeztek. Bevallom én az FX korszak óta mondom azt, hogy "van" AMD. Ismerősök körében is már nem az a kérdés, hogy melyik intelt javaslod, hanem hogy Ryzen vagy Intel.
A sorrend nem mindegy.

Nagyon komoly amit művelnek.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#36018) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Srácok, tenném bele a gépbe az új SSD-t, de a jobb alsó (sarok) csavart nem lehet kicsavarni teljesen, olyan mintha be lenne ragadva. Mi a teendő ilyenkor?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#36019) cs.zs. válasza bajnokpityu (#36016) üzenetére


cs.zs.
addikt

2 db 2021-es Lenovo Legion 5 a családunkban.
A fekete i5-10300H + GTX1650Ti, FHD kijelző, 300nit, 60/144Hz
a fehér Ryzen5-5600H + RTX3050Ti, 300nit, fix 165Hz, tehát még ezzel sem lehet spórolni, hogy levedd 60-ra,
mindkettőben pontosan ugyanolyan 80Wh akku,
és amellett hogy a fehér erősebb, pontosan dupla akkus üzemidőt produkál. A fekete Intelnél már a 3,5-4 óra netezés is örömteli, a fehér simán hozza a 8 órát.
Nem városi legenda, hanem saját tapasztalat.

Itt van a Zenbook is, sokunknak van ugyanilyen. 5600H, 45 wattos proci.
tedd fel a kérdést az Intel tulajoknak, melyiküknek hozza stabilan a 8-10 órát a gép? A fele ilyen erős i5-1135G7-tel sem...

Az Intel 2020-2021-ben jócskán lemaradt, a Ryzen 5000-6000 széria erősebb is és takarékosabb is. Egyszóval jobb.
2022-ben végre kihozták a 12.gen Inteleket amik már tudnak nagyon erősek is lenni, és nem fingatva takarékosabbak a 10-11 gen márkatársaiktól. Téyleg jók. Nem is adják olcsón - bár 2023-ban már semmi sem az.
:N

...

(#36020) Smithy87 válasza HartgeH3-2.8 (#36018) üzenetére


Smithy87
senior tag

Onnan nyílik az nem jön ki teljesen "annál fogva" lehet kinyitni

(#36021) cs.zs. válasza HartgeH3-2.8 (#36018) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az szándékosan úgy van kitalálva, hogy nem jön ki, de elvileg felemeli a hátlapot (talplemezt, ki hogy hívja). Itt megy alá a gitárpengető, vagy a körmöcskéd, vagy a bankkártyád, stb.

...

(#36022) GoodSpeed válasza HartgeH3-2.8 (#36018) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Erről tudsz képet küldeni?

Jobb alsó, de ha fel van fordítva, vagy ha a talpán van?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#36023) bajnokpityu válasza cs.zs. (#36019) üzenetére


bajnokpityu
félisten

háát, nemtom, nekem pont forditott a tapsztalat. párom 60as akkus 3500Uja 3-4 óra, 15W TDP
nekem a 96os akkuval meg 8óra+ az i7... miközben az i7 egy uhd 16colos oled, 45W

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36024) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm srácok, közben megoldottam :) Valóban az a csavar nem jön ki teljesen egy alátéttel emeli meg a sarkát. Szépen körbe tudtam húzni, egy nagyon vékony műanyag érmével. Olyan mint amit bedobsz a kosárba csak még vékonyabb.

Képek miatt bocsi, már este lett, és habár nekem elég a ledes fény , a kamerának nem annyira. A lényeg azért látszik. Köszönöm cs.zs. kollégának (is) a múltkori segítséget.

Belül minimális por, gyakorlatilag patika. :Y
SSD könnyen helyére ment. Csavarokat sorrendben úgy tettem vissza ahogy kivettem.
Egy hibát vettem észre, az egyik réz lamella minimálisan rá volt hajolva a tesójára. Egy nagyon vékony puha műanyag lapkával egyenesbe tettem. Így nem akartam hagyni.
Tudom nem oszt, de mindegy.

Azonnal látta a BIOS, W11-ben kapott partíciót, Samsung Magician-t feltettem.
Samu bench teszt alatt 60-65 fok, idle 40. (intel 30fok) Majd játék alatt kiderül mennyire megy fel. Remélem a teszt alatti érték az kb jó lesz élettartam ügyileg.

Akksi: Laptopos ismerőssel egyeztettem előtte. Úgy döntöttem, egy korábban mással történt baki miatt, hogy annyira feszengették a csatit, hogy leszakadt a lapról, ezért nem húztam le. Tudom írtátok, hogy érdemes. Ez a kényesebbik verziós csati volt, hogy egy kis fém lapocskát kell kiemelni, és úgy lehúzni. Jobban örültem volna amikor egy sima fapad műanyag csati van és azt kell két ujjal körömmel szépen lehúzni, majd visszatolni. Ez a bonyolultabb csati volt. Mindegy ennyit kockáztattam, mert azt megtépem akkor kuka a lap.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#36025) cs.zs. válasza HartgeH3-2.8 (#36024) üzenetére


cs.zs.
addikt

"... Ez a kényesebbik verziós csati volt, hogy egy kis fém lapocskát kell kiemelni, és úgy lehúzni...."

Egyszerűen csak fordítva közelíted meg :DDD
Ez az új az egyszerűbb. :K
Fémet 1mm hátratolni, (nem kiemelni!!)
és a műanyag függőlegesen feljön.
Semmit nem kell cibálni.


a 970 Evo Plus nagyon jó kis SSD, a PCIe 3.0 x4 SSD-k leggyorsabbika, vettem/beépítettem/használtam én is.
3500MB/sec olvasás stabilan, amikor fingatva eléri a 95-100 fokot (sok-sok írás- és stressz-teszt), akkor 2400 MB/sec-re korlátoz le. Aztán amikor visszahűl 60 fok alá, akkor újra maxigázon teljesít.
Sok SSD örül ha hidegen eléri a 2400-at :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#36026) HartgeH3-2.8 válasza cs.zs. (#36025) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Csati:
Na igen, korábban néztem videót azt hátrafelé húzták (magam felé), a másikban felfelé emelte. Én ezt most simán meghúztam volna hátra. Jobb is, hogy hagytam a fenébe.
Bevillant egy kép, hogy ezt inkább engedjem el.

Rögtön partíció után egy gyors teszt. Elvileg azt írja firmware (is) a legújabb.
Hőmérséklet szépen felpattan ahogy írtad. Majd játék alatt is tesztelem.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#36027) cs.zs. válasza HartgeH3-2.8 (#36026) üzenetére


cs.zs.
addikt

A 65 fok nincs felpattanva.
95-100 foknál korlátoz le 2400 MB/sec-re,
aztán amikor 60 fok környékére lehűl, akkor újra padlógázzal teljesít.

...

(#36028) Smithy87 válasza HartgeH3-2.8 (#36024) üzenetére


Smithy87
senior tag

Hmm jó kis tuf hűtés ilyen kéne nekem is :DD

(#36029) fanucid200


fanucid200
újonc

Sziasztok!
ASUS ExpertBook B1 B1500CEAE-BQ1686 verziót készülök vásárolni.
Vélemények érdekelnének a szériával kapcsolatban, kicsit fura hogy majnem ugyan ez az összeállítás egyik cégnél 400 másiknál 200ezer... De amiket eddig láttam róla ez egy időtálló gép lehet hagyományos otthoni használatra/corel draw és photoshop szintű programokra. Emellett egy HP 255 G9 - ryzen 5 5625U processzoros gépet néztem ki, ami 1,5-ször erősebb, de ezen felül semmi pluszt nem nyújt. Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#36030) Pyttawrx válasza HartgeH3-2.8 (#36024) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tegyél a samura csak 1 vagy 2 thermalpad-et, ha elfér akkor 2-t, és meg fogja hálálni.
65°C már sok ha tartósan így lesz. Gyártói érték 70°C amúgy. Nekem se fértbe a borda, viszont a thermal pad-ekkel már nem ment 52°C felé terhelés alatt, ha jól emlékszem, de itt a tesztem róla: [link]

(#36031) tpeter77 válasza fanucid200 (#36029) üzenetére


tpeter77
addikt

szia, pont ilyen a céges laptopunk.
Egyetlen hátránya az akku. Max 3 órát bír, és álltó helyében is merül. Feltöltöm 100%-ra, kikapcsolom, pár nap múlva látni, hogy nincs teljesen feltöltve. Hogy miért csinálja, nem jöttem rá.
Máskülönben minden Ok.
Állandóan hurcoljuk, laptop táskában lakik, rendben működik, semmi baja, csak az akksi...
Külön öröm volt a normál méretű RJ45 aljzat, mert sokat kell csatlakoztatni a vezetékes hálózatra.
Sebességben, teljesítményben, megbízhatóságban nekem elég.
Még mindig nem szoktam meg, hogy a fedél felhajtásakor a gép felső széle felemelkedik, ez nekem fura.
Mit szeretnél tudni a notiról? Kérdezz bátran.

(#36032) HartgeH3-2.8 válasza Pyttawrx (#36030) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Most is egy COH2 egy órás intenzív játék alatt néztem 45-48fok, szóval nem értem. Lehetséges csak a bench vitte fel 65-re? Kerestem neten ilyen lapot, de nem nagyon találtam csak ilyen nevenincs webshopon csak 1 hetes rendelésre. Van esetleg tipp, hogy merre lehet ilyet venni?

Egyelőre játékok alatt 50 fok fölé nem megy, úgy hogy ez nekem most kérdőjel.
Még tesztelem. Villámgyors SSD, elképesztő. Másolom át a videó anyagokat , és gyakorlatilag azonnal történik minden. (Pedig az intel tuti lassabban tudja tolni át).

Smithy87
Igen ez már jó féle, érezni is rajta, hogy hatékonyabb. Sajnos nem a fekete szinterezett változat nekem az jobban tetszik :D Az újakba már olyat raknak. Mindegy belül úgy se látni.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#36033) Pyttawrx válasza HartgeH3-2.8 (#36032) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szinte bárhol pl komplett bordát megveszed, [link] vagy olyan bordát, aminek az egyik oldala ragasztós.

(#36034) fanucid200 válasza tpeter77 (#36031) üzenetére


fanucid200
újonc

Köszi!
3 órának nem örülök. Akkor ez nem csak egyedi eset a kollégáké is ezt produkálja? Így meffordul a fejemben, hogy ugyan ezt rendeljem csak i3-al. Szerintem azon is elfutna minden ami kell bár nem biztos hogy sok időt nyerek vele.

(#36035) cs.zs. válasza fanucid200 (#36034) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
Ha az akkus üzemidő fontos, akkor AMD RYZEN 5000-6000, vagy Intelből a 12.gen.
Intel 10-11.gen nem tud keveset enni.

A HP255 G9 amit kinéztél, egy jó gép, nagyon jó procival, relatív kis akkuval. 41-42Wh?
És ha jól emlékszem, nem világítós a billentyűzet, de 200 körüli áron nem biztos hogy találsz erősebbet.

Az olcsó expertbookoknál van sok csatlakozó, általában bővíthető ram, de sajnos a szintén relatív kis akkuhoz éhes Intel társul.
250 nit fényerő, a HP talán 300.

Ha nem kell billentyűzet világítás, a HP talán jobb.

...

(#36036) tpeter77 válasza cs.zs. (#36035) üzenetére


tpeter77
addikt

Asus billentyűzetvilágítását napközben nem látom!
este meg nem szoktam dolgozni munkahelyen, így arról beszámolni nem tudok,
de a tanári Dell 5480 világítása nappal is látható az irodában, tehát az Asus bill.világítása gyengére sikeredett.
Asus akksija:
Model B31N1915
11.55V 42Wh

(#36037) Jarod1 válasza tpeter77 (#36036) üzenetére


Jarod1
addikt

az Asus világítása 2-3 fokozatban állítható....

(#36038) GoodSpeed válasza HartgeH3-2.8 (#36024) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi, ja a Tied TUF :R

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#36039) HartgeH3-2.8 válasza Pyttawrx (#36033) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm, utána nézek. Most úgy tűnik rendben van. A Samsung bench alatt emelte meg csak ennyire, gondolom a maximális írás/olvasás teszt miatt. Játékok alatt teljesen rendben van a hőmérséklet szerencsére. Na és persze brutál gyors.

GoodSpeed
Bizony :D

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#36040) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Asus Zenbook UX3402ZA. Korábban sokat segítettetek Windows telepítést illetően. Szeretnék Ubuntut tenni rá, de az usb boot során már az elején azt dobja, hogy out of memory, kernel panic. Van esetleg tippetek?

Köszönöm szépen!

(#36041) azbest válasza wopi (#36040) üzenetére


azbest
félisten

valami ubuntu bug 22.04 esetén, ahogy olvasom.
Van aki szerint megoldja, ha a biosban a gpu memóriát 64MB-ra állítod. [link]

Ha régebbi telepítővel próbáltad, akkor csinálj újat, most ubuntu-22.04.2 -es a friss.
Az én gépemnél a billentyűzet és touchpad nem ment jól az alap telepítővel, de pár hete már bekerült a javítás, telepített rendszerre már felvitték a frissítések és lehet 22.04.2 -essel már a live is jól menne nekem is.

(#36042) wopi válasza azbest (#36041) üzenetére


wopi
aktív tag

22.10-el próbálkoztam, de mindjárt megnézem a 22.04.2 is.

Köszönöm a tippet! :R

(#36043) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt


Szó mi szó vannak árak. Az enyém pl csak 8GB memóriával, és W11 nélkül 450k :U
Aqua [link]

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#36044) GoodSpeed válasza HartgeH3-2.8 (#36043) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

8 GB RAM-mal :(Basszus a telefonomban van annyi, meg anyumnak a 2018-as HP gépében. 16-tal is addig bírtam, még szerízbe nem került :D

Azért durva, hogy immáron 15 éve volt utoljára az € 240 Ft, a $ meg 150 Ft... ha azok az árak lennének, mennyire barátibbra jönne ki ... ez sajnos nekünk magyaroknak a speciális nyomorunk. Az osztrák is érzi, hogy drágább a hardver, meg a német is, csak nem mindegy mennyivel ... Meg mondjuk 2008-ban a fene sem gondolta, hogy már sosem lesz 300 alatt, sőt 400 felett lesz :(

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#36045) cs.zs. válasza HartgeH3-2.8 (#36043) üzenetére


cs.zs.
addikt

TUF-ok, ROG-ok, sokmindenre jó,
ez a link talán szerteágazóbb egy kicsivel,
meg ők is nyomják, meg nyilván még sokan mások
engem nem érint, de akit igen, az igyekezzen,
mert az ASUS csak 300 db kupont oszt ki !!

...

(#36046) Skatysuti


Skatysuti
tag

Sziasztok
szetetnék venni usb c hdmi
Illetve usb c displayport kábeleket.
Mire kell figyelnem?
G713qm hez lenne. Késöbbiekben szeretnék monitort a laposhoz.

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#36047) GoodSpeed válasza Skatysuti (#36046) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Club 3D CAC-1557 3D USB Adapter Cable 1.8m Type C to Displayport 8K60Hz HDR Black

Árgépen:Club 3D CAC-1557 vásárlás, olcsó Club 3D CAC-1557 árak, Kábel, csatlakozó akciók (arukereso.hu)

Viszont én eladtam, mert G713QM alaplapnál akkoriban - azóta érkezett elég sok szoftveres javítás - nem ébresztette fel a monitort, csak újraindítással.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#36048) cs.zs. válasza Skatysuti (#36046) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
USB-C HUB-okban is gondolkodhatsz, így a laptop HDMi csatlakozóján kívűl további +1 HDMi csatlakozó is rendelkezésedre fog állni.
Ezer féle létezik, lehet hogy később hasznodra lesz ha LAN is van rajta, meg esetleg PowerDelivery töltést is fel tud venni/továbbítani.
Oda kell figyelni, hogy 4k 30fps-t tudnak, vagy 60-at,
van ilyen is - olyan is.
Ebben a boltban olyan 17.000 Ft-tól (felfelé) már elég jók vannak, határ a csillagos ég. Ha valamelyik megtetszik, árukereső, árgép, stb! ;)

Na és persze ezen kívül még mindig kell a jó kábel is.

...

(#36049) GoodSpeed válasza cs.zs. (#36048) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk nálam a 144 Hz-kellett :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#36050) Skatysuti válasza GoodSpeed (#36047) üzenetére


Skatysuti
tag

GoodSpeed,
Köszönöm szépen a gyors választ.
CS.ZS.
Igen gondolkodom rajta.
Ezzel a kérdéssel fordultam volna még hozzátok.
Praktikus lenne de sajnos 1080p 144hz lenne a cél. Jól értem ez nem kivitelezhető?

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.