Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10001) Zolien


Zolien
csendes tag

Helló, az Asus monitoriaról nem sok jót hallani, kis betekintési szög, alacsony kontraszt, a laptopjaiknál hogy alakul ez, mi a helyzet a többivel összehasonlítva?

Z

(#10002) kali válasza Zolien (#10001) üzenetére


kali
legenda

szerintem érdemes lenne utánaolvasnod - a megfelelő helyeken - azoknak az asus monitoroknak is, mivel nem mindegy, hogy milyen árkategória, széria...stb!
utána visszatérhetünk a kérdésedre is...
mellesleg nem mindegy, hogy konkrétan mivel hasonlítanád össze, pláne azért sem, mert az asus szinte minden újabb szériás notiját led kijelzővel szereli már, és ez nem minden más gyártóra igaz!

(#10003) állóóra


állóóra
csendes tag

Sziasztok! olyan problémával szembesűltem ,hogy írtam a levelet és vissza ugrott a villogó vonál és onnan folytatta az írást.Ez nem valamilyen beállítási probléma? valaki találkozott ilyen problémával?várom megtisztelő válaszotokat.JA egy ASUS K50 Ab gépről van szó.És a szöveget pirossal aláhúzza. :W

(#10004) kali válasza állóóra (#10003) üzenetére


kali
legenda

írás közben nem értél hozzá véletlenül a touchpad felületéhez? mert attól is ugrálhat a kurzor! próbáld ki úgy, hogy írás közben kikapcsolod a tapit az fn + f9 kombinációval!
a pirossal aláhúzott szöveg, nem a szövegszerkesztő helyesírás- és nyelvtani ellenőrzésére szolgáló modul működésének az eredménye?

(#10005) állóóra válasza kali (#10004) üzenetére


állóóra
csendes tag

Szia Nem a helyesírás ellenőrző a piros csík mert minden betűt aláhúz még a külön ítr a betűt is.

(#10006) kali válasza állóóra (#10005) üzenetére


kali
legenda

milyen alkalmazásban húzza alá? word...stb?
szerintem szofveres - beállítási - gond lesz, nem lehet kimondottan a noti problémája!

(#10007) Zanik válasza sonar (#9999) üzenetére


Zanik
addikt

[link] esetleg [link].

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10008) állóóra válasza kali (#10006) üzenetére


állóóra
csendes tag

Szia Igen word e-mail meg itt is

(#10009) animatrix11


animatrix11
őstag

lehet, hogy hülység, de nem lelethséges hogy a helysírás ellenörző angolra van állítva :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#10010) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Valaki már találkozott ilyen Asus notival? Vélemények, tapasztalatok?

(#10011) kali válasza BLiNk3r (#10010) üzenetére


kali
legenda

a k70 széria jónak mondható, nem túl hangos, nem kimondottan melegszik, szóval összességében nincs vele gond! adott típus esetében az integrált vga a szűk keresztmetszet, ha olyasmire akarod használni, amire az elég, akkor szerintem más gondod nem lesz a notival!

(#10012) BLiNk3r válasza kali (#10011) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Lényegében általános felhasználásra lenne: internet, szövegszerkesztés, zenehallgatás, filmezés (a játékra ott az asztali). HD filmek lejátszása mennyire okozhat gondot a notinak? (pl. az integrált vga miatt)

(#10013) kali válasza BLiNk3r (#10012) üzenetére


kali
legenda

igaz, nem hd jelölésű a benne lévő vga, de a t4300 procinak nem okoz gondot a rásegítés, nem akadozik a notin a hd videó, szépen megy rajta!

(#10014) BLiNk3r válasza kali (#10013) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ! :R Egyelőre kifogytam további kérdésekből, de ha még felmerülne valami, visszatérek :)

[ Szerkesztve ]

(#10015) RBJ


RBJ
addikt

csókolom.
most került hozzám a kollegám asus k50ab tipusú notija. op rendszer nélküli.
sikeresen feltettem rá a win 7 t. ati drivert stb.
egy gondom van még a bluetoot ot az égnek nem bírom életre kelteni.
pedig leszedtem a hivatalos oldalról a drivert , az fn + f2 nyomogatására a led ki be villog de mégse aktiv a bluetooth.
előre is köszöném a segítséget és azt is ha van még javaslat milyen drivert tegyek még fel ami mondjuk a win 7 nem pakol alá.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10016) kali válasza RBJ (#10015) üzenetére


kali
legenda

az atk illesztő, és az összes atk alkalmazás kellene, továbbá wireless console is szükséges a wifi és a bluetooth be- és kikapcsolásához!
amúgy biztosan van adott típusban bluetooth modul, vagy csak előkészítés van benne?

(#10017) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

ASUS k50AB-mra Xp tennék, de a telepítés során kékhalál. Mi lehet az ok?
Előtte Win7 volt illetve Linux.

Másik láma kérdés: hogy jutok be a BIOS-ba?

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#10018) kali válasza Biriboyka (#10017) üzenetére


kali
legenda

bios; f2
boot; esc

a kéket vélhetően az ahci/sata illesztő hiánya okozza, amit az xp nem tartalmaz alapban - a vista és a win 7 már igen!
ha van rá lehetőség, akkor a bios adott beállításában ide módot kell választani, ha nincs - vagy ahci/sata módban akarod telepíteni a rendszert -, akkor integrálni kell a szükséges illesztőt az xp telepítőjébe!

(#10019) Biriboyka válasza kali (#10018) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Köszönöm. :R :R
A BIOS-ban native IDE van gondolom akkor erre kell átállítani nem pedig a a SATA-AHCI módra.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#10020) kali válasza Biriboyka (#10019) üzenetére


kali
legenda

igen, ide módban telepüni fog a normál xp is!

(#10021) Biriboyka válasza kali (#10020) üzenetére


Biriboyka
senior tag

:R :R

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#10022) apia


apia
csendes tag

sziasztok!
adott egy K50AB-SX73D win 7 ultimate 32bit rendszer.két gondom volt, az egyikre megkaptam a hozzászólások között a választ .a kamera képe fordítva volt , az már jó köszi!! :K
a kérdésem az ,hogy hogyan tudnám a mikrofont működésre bírni ...ha valaki tudna választ azt előre is köszönöm

(#10023) kali válasza apia (#10022) üzenetére


kali
legenda

a mikrofonnak külön illesztő nélkül - illetve a hang illesztőjével -, alapban is működnie kell! nézd meg a beállításait az alábbiak szerint; jobb alul a tálcán a fehér hangszóróra jobb klikk -> rögzítőeszközök -> ha a mikrofon ikonján zöld pipa van, akkor arra jobb klikk -> tulajdonságok -> itt ellenőrizd a füleken elérhető beállításokat, legyen engedélyezve a mikrofon, jelszint megfelelő legyen, szükség esetén erősítés, akkumulátoros módban is legyen engedélyezve...stb!

(#10024) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Hali

Asus f5sl notebookom van. Egy ideje már zavar, hogy egy vírusirtó scantől is 69-75°C lesz a proci, a játékokról meg ne is beszéljünk. Pl COD Modern warfare 2 nél 80-90°C
Most erre még rájött az is, hogy a kijelző ki van lazulva így mozog össze vissza, lecsukódásnál odacsapódik mert nem szorul. :W
Hasonló esete volt-e valakinek, szervízbe küldés esetén mit mondanak ezekre a problémákra??
Pl. a proci helyett beledobhatnának egy nagyobbat még rá is fizetnék, mennyi idő a szervizelés, adataim elvesznek? Azoktól várok választ akik már adtál szervízbe asusukat.
Köszönöm :R :R

(#10025) kali válasza PredatorNo1 (#10024) üzenetére


kali
legenda

nem tudom, hogy mióta használod a notit, de egy takarítás lehet, hogy ráférne - ha mostanság - vagy egyáltalán - nem történt meg!
mondjuk a 3470 és a sis chipset is elég melegedős fajta...
a zsanér kilazulását orvosolni fogják, de nagyobb procit nem tesznek bele, ha lejár a garancia, akkor utóbbit magad kivitelezheted!
az adatok a zsanér javítása, és az esetleges takarítás - ha otthon nem tudod megcsinálni - miatt nem vesznek el, hiszen nem olyan jellegű hardveres hibáról van szó, hogy a merevlemezzel lenne probléma!
ha vidékről küldöd fel a notit a háztól - házig futárral, akkor egy bő hétre tippelnék!

(#10026) PredatorNo1 válasza kali (#10025) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Köszi

Igazából takarítom elég gyakran de mégis van ez a problémája, és első 7-10 hónapban nem volt megeledése, csak azután. De akkor a 10 hónapnál volt hogy 105°Cos volt. Az is lehet hogy sérült a proci, pedig nem volt eltakarva, és meg is volt emelvea laptop. A kilazulást meg remélem megcsinálják. És akkor kicserélik nekem a procit egy ugyanolyanra??
Hogy megy ez ki kell töltenem egy űrlapot nem? Feladom és jönnek érte?!!
ÜDv :R

(#10027) kali válasza PredatorNo1 (#10026) üzenetére


kali
legenda

a zsanért simán meghúzzák, vélhetően csak annyi a baja!
a proci vélhetően nem hibás, ezért nem is kell majd cserélni, esetleg csak újra kell pasztázni!
szerintem hívd fel telefonon az asus ügyfélszolgálatot, és beszéld meg velük a részleteket; +3615054561 (hétfőtől - péntekig 09:00-17:30)
szerviz leírása; link
nyomtatvány; link
a konkrét szeriz; link

[ Szerkesztve ]

(#10028) PredatorNo1 válasza kali (#10027) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Értem,de azt te is gondolhatod, hogy jót nem tett neki a 105°C meg a folyamatos 80°C ok sem. Szóval ha ezt én igénylem mert véleményem szerint rongálodott, kötelesek cserélni nem?
Köszi linkeket.
ÜDv

(#10029) kali válasza PredatorNo1 (#10028) üzenetére


kali
legenda

nem, egyáltalán nem kötelesek, mivel olyan egy proci esetében nincs, hogy rongálódás, vagy működik rendesen, vagy nem! amúgy sem a vélemény(ed) a döntő, hanem esetlegesen a procira utaló probléma esetén egy szakszerű bevizsgálás!

(#10030) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A címet módosítottam, az Asus netbookokkal kapcsolatban is ide várjuk a kérdéseket.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10031) PredatorNo1 válasza kali (#10029) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Értem, de az optimális maghőmérsékleten túlszárnyaló, már-már, vagy már kritikus hőmérsékleten való működés egyáltalán nem normális. Magyarul a termék nem működik megfelelően nem??És ez ők is meg tudják nézni, terhelik, 90-100°C-os a proci akkor csere nem??
Üdv

(#10032) kali válasza PredatorNo1 (#10031) üzenetére


kali
legenda

teljesen rosszul látod a dolgkat! majd ha kikapcsolgat a noti normális terhelés alatt a proci/rendszer túlmelegedésétől, és más módon nem orvosolható a probléma, akkor visszatérünk erre a kérdésre - de akkor sem a proci cseréje lesz a megoldás, mert másik azonosnak is pont annyi lesz a hőmérséklete azonos körülmények között, mint a jelenleginek!

(#10033) PredatorNo1 válasza kali (#10032) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Hát ha ugyanennyi lesz a hőmérséklete akkor megoldás: Kicserélni egy olyan típusra ami nem melegszik a "ház" gyenge hűtési teljesítménye mellett. Én így látom a dolgokat, ha valami rossz ki kell cserélni ha garis ingyen
Üdv

(#10034) kali válasza PredatorNo1 (#10033) üzenetére


kali
legenda

mint már modtam, teljesen rosszul látod! ezzel az erővel szintem minden gyártónál rengeteg notiba bele tudnál kötni, és minden második szériát javíttatnál - persze ez csak a mesében van így, meg ezek szerint a te gondolataidban...
azt a notit úgy vetted, hogy annyi a terhelt hőmérséklete, adott hardverek mellett! 3 napon belül kellett volna ezen gondolkodni - netes vásárlás esetén 8 napon belül -, és visszaadni, hogy neked így nem jó! utólag már csak annyit tehetsz, hogy használod így, vagy megszabadulsz tőle!
ezzel a szerviz nem kezd semmit, mert nincs meghibásodási jel, rendesen működik a noti!
normális notit kell választani, amiben nem sis chipset, meg kazán vga...stb van, valamint jó/jobb a hűtése, és nem lesz gond!

[ Szerkesztve ]

(#10035) nemzavarsz válasza PredatorNo1 (#10033) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

Tudom, hogy kicsit későn kapcsolódom a témába, de mit jelent az, hogy kitakarítottad? A notiknál általában a ventillátor és a hőcső rácsa közé szokott összegyűlni a por, és előbb-utóbb összeáll, mintha filclap lenne. Ilyenkor folyamatosan megy a venti és mégis meleg a proci, rosszabb esetekben ki is kapcsol magától. Hiába fújod ki a ventit, ha ezt nem szeded ki, nem segítettél rajta. De az is lehet, hogy a hőcső romlott el, 10-20 perc használat után nézd meg, hogy a ventillátor hideg, vagy meleg levegőt fúj-e ki a gépből, ha hideget, akkor valószínűleg a hőcső a rossz, nem viszi el a hőt a prociról. A proci kicseréléséről az jut az eszembe, hogy ha valamilyen probléma van egy garanciális készülékkel, akkor a további meghibásodás megelőzése érdekében kötelességed a lehető leghamarabb elvinned a szervizbe. Ellenkező esetben neked kell kifizetned azt az alkatrészt, ami, ha időben eljuttatod a szervizbe a gépet, nem hibásodott volna meg.
Egyébként szerintem sem romlott el a proci.

(#10036) PredatorNo1 válasza kali (#10034) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Nem veszekedni jöttem ide, de látom nem figyeltél eleinte nem voltak túlmelegedési problémái. Az hogy ezt választottam ez van, erre volt pénzem, és azon kívül hogy melegszik semmi baja.
Írtátok a sis chipsetről hogy ez meg amaz a baja van abból semmi nem volt, a játékok is szépen mennek, csak melegszik a proci ennyi bajom van vele.
Gari lejárta után hogy tudom cserélni a procit? Megéri?
ÜDv

(#10037) zardani


zardani
csendes tag

Üdv.

Nemrég vettem egy K51AC 037D-t.

Win 7 64Bit-et tettem rá.
Leszedtem az ASUS honlapjáról az összes szükséges DRIVER-t.
Minden működik kivétel a kamera.
Az eszközkezelőben ott van, "hibátlanul működik"
A fentiekben leírtak alapján kerestem meg a cam. típusát és az ahhoz való driver-t telepítettem.
De nem tudom bekapcsolni és a sajátgépben sem látom a kamerát.

Mi lehet a gond?

(#10038) nagyjojo


nagyjojo
csendes tag

asus k52jr...
bele van égetve a vinyóba a 64bited win7, hogyan tudom onnan ujratelepiteni?
a boot-nál kellene állítgatnom vagy mi?

köszi előre is:
jojo

(#10039) nagyjojo


nagyjojo
csendes tag

és az mitől lehet hogy a core i3as 350es procimat 4 magosnak látja az everest, az eszközkezelő, a fekadatkezelő, és még a processzorfigyelő minialkalmazás is...?????

(#10040) nagyjojo válasza zardani (#10037) üzenetére


nagyjojo
csendes tag

szedjed le arról az oldalról az utilityt is a kamerához, és is most telepitési folyamatban vagyok, és csak a drivert raktam fel hozzá, így nem müxik, viszont az utilityben megtalálod;)
sok sikert!

(#10041) philoxenia válasza nagyjojo (#10039) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Esetleg... van neki olyanja....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10042) nagyjojo válasza philoxenia (#10041) üzenetére


nagyjojo
csendes tag

ha jól olvasom az van irva h: number of cores-2 alatta van irva vmi 4es, de az nem tudom mi...

(#10043) philoxenia válasza nagyjojo (#10042) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az azt jelenti, hogy 4 szálon tud utasításvégrehajtani, ezért látják négymagosnak némely programok.
Tedd föl ezt a progit pl. /nem kell a telepített verzió, elég a futtatható/ és ez sok olyan dolgot is kiír, amit a Win alatt nem olyan könnyen találsz meg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10044) kali válasza PredatorNo1 (#10036) üzenetére


kali
legenda

figyeltem, csak látom hiába írok bármit is...
eleinte azért is lehetett valamivel jobb a hőmérséklet, mert még nem volt kiszáradva a paszta, és nem volt ott is elkoszolódva a hűtés bizonyos része, ahol házilag nem férsz úgy hozzá! és nem csak a proci, hanem vga és a chipset is pasztázva van, és egy szálon megy a hűtés! a hardverek nem tudnak olyan irányban romlani, hogy jobban melegednek, mint újabb korukban, hanem paszta és elkoszolódási problémál léphetnek fel!
a sis chipset esetében, ha egy kékhalálod sem volt miatta, akkor is lomhább, mint egy normális chipset, és nem tudja a dual channel kezelést a memóriák szempontjából! ez a két tényező már elég is kerülésére, ha a többi jellegzetes hibája nem is jött elő...
nem tudom, hogy jelenleg milyen proci van a notiban, de ha a tipikus core 2 duo, akkor szerintem semmi értelme a proci cseréjének, csak feleslegesen ölnéd a pénzt a notiba...

zardani; win 7 alatt nem is fogod úgy látni a sajátgépben a kamerát, mint mondjuk xp alatt! ha tettél fel alkalmazást a kamerához, akkor annak a segítségével tudod ellenőrizni, vagy próbáld meg skype, msn...stb alatt!

[ Szerkesztve ]

(#10045) sefi05


sefi05
csendes tag

sziasztok.

kérdésem lenne egy asus notebookkal K50IJ win 7-el van telepítve.
minden oké csak a kamera képe van fordítva. lehet hogy csak rossz helyen keresem a beállítást és azért nem tudom helyrerakni. köszi a segítséget.

üdv. s5

(#10046) kali válasza sefi05 (#10045) üzenetére


kali
legenda

ugyan sokszor leírva már, de;
a noti letöltési részlegéből letölteni a megfelelő win 7 - vagy vista - alá adott illesztőt, azt ráhúzni a rendszerre, és így orvosolva lesz a probléma! több típusú kamerával is forgalomba kerül a noti, a webkamera beazonosításához a gyártói leírás; link
letöltési részleg; link

[ Szerkesztve ]

(#10047) konvi


konvi
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy asus notebook-t. Gyári linuxot adtak hozzá, de sajna nem indul, mert a kódot kér. Pontosabban a redflag vmi localhost login opciót ajánl fel, amihez fogalmam sincsen, hogy milyen kód lehet. Próbálok cd-ről xp bootolni, de nem olyan biosa , mint a többinél. Tehát del gombal nem a szokásos jön be. Persze asus szerviz 7végén nincsen

Tudna vki vmi tippiet adni, hogy mit csináljak? Előre is köszi

(#10048) Thom!


Thom!
veterán

Asus K52 széria tapasztalat?

(#10049) nagyjojo válasza Thom! (#10048) üzenetére


nagyjojo
csendes tag

nekem bejön a k52esem nagyon, gyors meg szép, meg nem melegszik, viszont a videókártya nem valami bika,,,

(#10050) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Az lenne a kérdésem hogy mi a véleményetek , tapasztaltok az asus K61IC-röl ? Most rendeltem egyet és de még nem jött meg . Van valakinek valami tapasztalata megbizhatosá, illesztés , teljesitmény stb ? XP-t fel lehet rá telepiteni ? Köszi a válaszoka !

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.