Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8951) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok!

Asus K70IO-TY009L notim van. Valahogy be lehetne azt állítani, hogy akksiról is maximum teljesítményen menjen? Mert a játékok szaggatnak ha lehúzom hálózatról. Power optionsben mindent úgy állítottam be, mint amikor hálózatról megy, de mégse jó.

(#8952) Manitou válasza dci106 (#8948) üzenetére


Manitou
addikt

Igen ezt néztem ki én is. Én hajszállal 200 alatt is láttam máshol neten.
Nézegettem más laptopokat is, de szerintem ennyiért nem nagyon kapni erősebb gépet.
Még nem biztos hogy meg tudom venni, de ha igen akkor ezt fogom választani :K

Mellesleg egy izmosabb asztali gépet is össze kell majd pakoljak, az fontosabb.

(#8953) Kicilány


Kicilány
csendes tag

Sziasztok!
Most vett anyu K51ac-sx037d notit, xp lett telepítve, de sztem a mikrofont elfelejtettk rátelepíteni... Driver cd-t ha berakom, azt írja, már telepítve van vagy mi.... na meg nem is értek ehhez. :F Tudna valaki segííííííteni???? Köszönnném!!!! :R

MSI Vr630x-042hu

(#8954) kali válasza Kicilány (#8953) üzenetére


kali
legenda

a mikrofont nem kell külön telepíteni, alapban működnie kell! néhány alkalmazás áttételéhez esetleg az audio illesztője kell, de más biztosan nem! hang van a notin? ha igen, akkor a mikrofonnak is illene működni!

(#8955) mcandre


mcandre
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is K70IO-TY009L van és ugyanazzal a problémával küzdök, mint huntenseN kollega. Ha akksiról megy a gép, akkor szaggatnak a játékok, hiába állítom teljesítményorientáltra, kivéve ha tök leveszem a grafikát. Ha viszont visszadugom hálózatra, akkor helyre áll a rend és megszűnik a szaggatás max grafika mellett is szépen mennek a gémek. Mi lehet a megoldás?

(#8956) kali válasza mcandre (#8955) üzenetére


kali
legenda

ha a bios beállításaiban sem lehet kikapcsolni a takarékos módot, akkor az a megoldás, hogy húzósabb játékokkal nem játszol akkumulátorról, mert olyankor szándékosan van leszabályozva a noti teljesítménye!

(#8957) Csabee. válasza kali (#8956) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha ez így van az szerintem elég gáz!!!

Üdv: Csabee.

(#8958) Chesterfield válasza Csabee. (#8957) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Gyors kérdésem lenne.
Asus A9RP notebookba belehet tenni Sata írót? Megrendeltem, és most gondolkozok, hogy lehet Pata kell bele.

(#8959) kisza25 válasza mcandre (#8955) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

felrakod az asus oldaláról a power4gear hybridet és azon kiválasztod a high perfomance-t és mehet is a játék
ahogy elnézem biost sem árt frissíteni, mert ez már a 6.ik
huntenseN:ez neked is szólt :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8960) mcandre


mcandre
csendes tag

Kösz a választ, kipróbálom!

(#8961) kali válasza Csabee. (#8957) üzenetére


kali
legenda

nem gáz, csak nem engedik, hogy mondhatni horpadjon az akkumulátor a húzós igénybevételtől...

kisza25; a p4g sem minden notinál engedi akkumulátorról a csúcsteljesítményt!

(#8962) akipatox


akipatox
csendes tag

Sziasztok, vettem egy K50IJ-SX003 gépet , nagyon pöpec darab csak a kamerája fordított képet ad... :O
Van valami 5let? :R

(#8963) kali válasza akipatox (#8962) üzenetére


kali
legenda

alig néhányszor volt még csak szó róla itt... :U
a noti letöltési részlegéből letölteni a megfelelő illesztőt, azt ráhúzni a rendszerre, és így orvosolva lesz a probléma! több típusú kamerával is forgalomba kerül a noti, a webcam beazonosításához a gyártói leírás itt; link
a noti letöltési részlege; link

(#8964) akipatox


akipatox
csendes tag

Most látom Libusnál már megadtátok a választ :)

(#8965) akipatox válasza kali (#8963) üzenetére


akipatox
csendes tag

Mea Culpa :R

De szerintem ez is magas lesz nekem :F

[ Szerkesztve ]

(#8966) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Volna nekem egy Asus F3M notebook-om.Azt szeretném megkérdezni,hogy miért csinálhatja azt a hibajelenséget,hogy minden ok nélkül kikapcsol.Akkor is ha töltőn van meg akkor is ha feltöltött telepen.Addig nem is hajlandó visszakapcsolni,míg le nem veszem az áramellátásról!Meg csinál olyat,hogy beszürkül a képernyő és szines vékony csíkok vannak rajta.Valakinek valami ötlet?

(#8967) akipatox válasza kali (#8963) üzenetére


akipatox
csendes tag

elnézést a kérdésért, letöltöttem, kicsomagoltam...hova kell áthúzni...?

(#8968) kali válasza akipatox (#8967) üzenetére


kali
legenda

nem áthúzni, hanem ráhúzni, vagyis telepíteni!

(#8969) bme


bme
tag

Sziasztok!

Asus notim ilyet produkál:

Ha leveszem a noti hátulját, csekkolni, hogy nem-e csak elmozdult a vga, akkor azt észreveszik a szervizbe, vagy nem?

Másik kérdés, hogy lehet-e azt kérni asus hibabejelntőben, hogy csehországba vigyék a notit? Mert már kétszer volt burkolat problémám és csehország egy hét volt, hrp meg 1 hónap...

[ Szerkesztve ]

(#8970) bosston


bosston
tag

Sziasztok! Pár napnyi univerzális laptop (játék+hdfilmek+office) utáni keresgélés után az asus k70-es szériájára találtam rá, ami ár/érték arányban is megfelelő lenne számomra.
A gondom a következő: először egy Asus K70IO-TY074L-t néztem ki magamnak kerek 200-ért, de a sok ajánlgatás után vetettem egy pillantást az Asus K70AB-TY006L modellre is, 160 ezresért, és elbizonytalanodtam. Mivel a Dragon Age-nél nagyobb gépigényű játékot és úgy általában FPS-eket nem akarok játszani, a gyengébb VGA felteszem nem nyom annyit a latban, a kérdésem viszont az, hogy az AMD proci és a kisebb VGA mellett mégis milyen teljesítményromlásra számíthatok? 40ezer forint azért nem mindegy... Kösz előre a választ!

(#8971) kisgab1


kisgab1
csendes tag

hali srácok léci segitsetek van egy asus laptop ami SIS chipkészletes , ez mennyire rossz?mármint rontja a gépet?
ez van benne
SiS 671DX+968

(#8972) Peti567


Peti567
aktív tag

Ezt a Power 4 Gear -t ti használjátok? Érdemes feltennem?

(#8973) virgil75


virgil75
csendes tag

Hali.
Kell egy kis segítség.
Vettem egy ASUS K50IJ-SX153L notebookot. Az xp telepítése közbeen a következő hibaüzenetet írja ki:
STOP: 0X0000007E (0XC0000005, 0XF748E0BF, 0XF78DA208, 0XF78D9F08)

pci.sys - address F748E0BF base at F7487000, DateStamp 3b7d855c

Mit kellene csinálnom? Ha valaki részletesen leírná, megköszönném.

(#8974) UNQL.Charlie


UNQL.Charlie
tag

Sziasztok.
Volna egy apró problémám.
Van egy Asus laptopom videjo 1gb dedikált rammal rendelkezik.
Ennek ellenére még is levesz a rendszer memóriájából.
Én azt szeretném, ha nem nyúlna hozza és csak azt az 1gb-ot használná.
Biosban, videjo driverben nem találtam ezzel kapcsolatban semmit.
Tud valaki erre megoldást.
Választ előre is köszönöm.
Üdv,
Charlie

Hmm...

(#8975) Csabee. válasza virgil75 (#8973) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem a lemezed karcos, vagy sérült! Próbáld meg esetleg másik lemezzel ha tudod!

Üdv: Csabee.

(#8976) akipatox válasza kali (#8968) üzenetére


akipatox
csendes tag

Köszi kitartó türelmed, sikerült! :C

(#8977) HZoli87


HZoli87
veterán

Sziasztok!

Ezt a masinát nézegetem: Asus K70IO-TY068V

- van valakinek ezzel tapasztalata, vagy hasonló kiépítésű géppel?
(teljesítmény, hőmérséklet és zaj, minőség)
- Geforce GT120M elég a Windows Aero felületéhez?
- jár hozzá eredeti Windows 7 is, csak azt nem írják, hogy 32 vagy 64 bites
- Asus notebookokhoz jár Windows telepítő CD és Driver CD ? (nem szeretem ha rejtett partíción vannak ezek a gépen)

Válaszokat előre is köszönöm. :)

(#8978) UNQL.Charlie


UNQL.Charlie
tag

Hi
Meg egy apróság.
Mindenkinek ajánlom ezt az oldalt aki vásárlás előtt van és játékra is szeretné használni a gépet.
Nagy nehezen találtam erre a gyöngyszemre.
Az összes laptopba való videjó kártya szerepel a listán és mindegyikhez 3dmark és játéktesztek is vannak.
[link]

[ Szerkesztve ]

Hmm...

(#8979) Csabee. válasza UNQL.Charlie (#8978) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ezt már linkelték párszor:) Jó oldal!

Üdv: Csabee.

(#8980) UNQL.Charlie válasza Csabee. (#8979) üzenetére


UNQL.Charlie
tag

lehet, visszalapoztam jó pár oldalt,de úgy tűnik elsiklottam felette. :p

Hmm...

(#8981) trefi84


trefi84
csendes tag

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata ezzel a notebookkal kapcsolatba?:Asus K50AB-SX045D
Processzor: AMD Turion 64 X2 RM-74 (2,2 GHz, 1 MB)
Memória: 2 + 2 GB DDR2-800
Chpikészlet: n.a.
Video vezérlő: ATI Radeon HD4570 512 MB

Vegyes használatra lesz a gép, de nem tudom játékra mennyire alkalmas ez a videokártya és cpu együtt. Jó lenne ha futnának rajta új játékok is élvezhető minőségben. A vga ra azt mondták elég jó de az amd prociba nem bízok annyira.

A segítséget előre is köszönöm

(#8982) Relod12345 válasza trefi84 (#8981) üzenetére


Relod12345
tag

ittt találsz egy tesztet róla : http://www.radium.hu/page87a.html
én is ilyen laptopot akarok venni.

[ Szerkesztve ]

^^

(#8983) kali válasza kisgab1 (#8971) üzenetére


kali
legenda

elég lomha a sis chipset, lehúzza a noti teljesítményét, sis chipset mellett nem hozza a rendszert azt a teljesítményt, amit amúgy a proci és a vga mellett elvárnál tőle, továbbá nem tud dual channel kezelést a memóriák terén!

akipatox; nincs mit! ja, és gratula! :C

virgil75; ugye nem ahci/sata módban próbálsz sima xp telepítőt ráerőltetni a notira?!?!

[ Szerkesztve ]

(#8984) yerg


yerg
csendes tag

sziasztok!

szombaton megvettem életem első notebookját, egy ASUS K70AB-TY006L típusút. :DDD
kezdő laptopos vagyok, úgyhogy bocs a láma kérdésekért!

1. valószínűleg nem nagyon fogom használni az akksit, de ha igen mire kell figyeljek?
először milyen hosszan kell tölteni? ha csak hálóról megy a gép, akkor hagyjam-e a gépben vagy ne?

2. Most linux van rajta. Mi az ajánlott XP, Vista, vagy Win7? eddig csak XP-t használtam, de gondolom nem sokkal bonyolultabb a másik két op.rendszer sem?

[ Szerkesztve ]

(#8985) kali válasza yerg (#8984) üzenetére


kali
legenda

a noti kikapcsolt állapotában történjen az akkumulátor első feltöltése, nem kell/érdemes sokkal tovább tölteni, mint amikor kijelzi, hogy feltöltött állapotba került az akkumulátor.
tovább úgy sem engedi tölteni az akkumulátorban lévő elektronika - ez akkor is igaz, ha hálózati táplálásról megy a noti, mert amikor feltöltött állapotban van az akkumulátor, akkor lekapcsolja a töltést a vezérlés, így akadályozza meg, hogy folyamatosan töltődjön az akksi. emiatt kivenni is felsleges az akkumulátort a notiból, akkor is, ha hálózati táplálásról használod.
szerintem rédemes kipróbálnod a win 7 oprendszert, nagyon jó! a vista kihagyható, az xp feltelepítése nem megy alapban az ahci/sata vezérlés miatt, ha mégis xp mellett döntenél, akkor ennek feltétlenül olvass utána!

(#8986) yerg


yerg
csendes tag

köszönöm a gyors reakciót és a segítséget!

akkor az xp-t biztos hanyagolom, ennek a vista/7 dolognak meg utána olvasok.

egyébként a linux nekem odáig jut el hogy fekete képernyő közepén egy szürke 6-os.
és ezeket az adatokat írja ki bel felülre:

Red Flag Desktop 6.0 SP1 (tty1)
Kernel 2.6.23.1-4 on an i686
localhost login:

ez így normális?

(#8987) kali válasza yerg (#8986) üzenetére


kali
legenda

igen, telejsen normális!

(#8988) yerg válasza kali (#8987) üzenetére


yerg
csendes tag

köszi!

ja és még egy kérdés mára: kb. mennyi idő alatt töltődik fel az akksi első alkalommal?

(#8989) kali válasza yerg (#8988) üzenetére


kali
legenda

~ 3 óra

(#8990) Peti567 válasza trefi84 (#8981) üzenetére


Peti567
aktív tag

Nekem ilyen gépem van és meg vagyok vele elágedve!
Cod6 simán megy rajta, Shift is játszható!
Több uj játékot még nem próbáltam!
Jó kis gép!

(#8991) yerg válasza kali (#8989) üzenetére


yerg
csendes tag

köszi!

és a legutolsó kérdés mára :)

mi ez a rendszer-visszaállító partíció amiről a felhasználói kézikönyvben van szó?
linux esetén kell nekem ezzel foglalkozni egyáltalán? úgy értem hogy törölhetem-e ezt a partíciót vagy sem?

köszönöm a sok segítséget :R

(#8992) kali válasza yerg (#8991) üzenetére


kali
legenda

nem kell vele foglalkoznod, törölj mindent, és mehet fel a windows!

(#8993) HZoli87


HZoli87
veterán

Erre valaki : HSZ :)

(#8994) kali válasza HZoli87 (#8993) üzenetére


kali
legenda

- ár/érté arány ban nagyon jó vétel, a teljesítménye jó, ahhoz képest nem hangos, és nem is melegszik vészesen.
- a gt 120m húzósabb játékokra is elég, a windows aero használatához a noti integrált x4500 videókaris - jóval olcsóbb, de a többi paraméter ~ azonos - verziója is bőven sok!
- 4 gb memória mellé már 64 bit oprendszer illik, ha mind a 4 gb memóriát használni akarod
- ha nem kell a rejtett particiós win 7, akkor vedd meg a notit olcsóbban linux verziósan; link és vegyél hozzá külön win 7 lemezes telepítőt - amelyik verziót szeretnéd!
ha nem játékra kell, hanem csak az általad említett aero a szempont, akkor például ez is bőven jó; link - vagy más kiépítéssel (eltérő proci, memória, merelvlemez...stb) néhány ezer forint eltéréssel van olcsóbb, és drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#8995) HZoli87 válasza kali (#8994) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi. :)

(#8996) HZoli87 válasza kali (#8994) üzenetére


HZoli87
veterán

Írtam ASUS magyarországi képviseletének, már vissza is írtak. Windows 7 64 bites változata van a géphez, a 4 GB memória miatt. Rejtett partíción is megtalálható, de a gép mellé van egy WIN 7 Recovery Lemez is (gyakorlatilag egy szűz OS) + Driver lemez is. Ez örömteli hír számomra, remélem pár napon belül meg is tudom venni. :)

(#8997) kali válasza HZoli87 (#8996) üzenetére


kali
legenda

azért csak vigyázz a rejtett partició törlésével, mert utána nem biztos, hogy önmagában is működni fog a recovery lemez!

(#8998) HZoli87 válasza kali (#8997) üzenetére


HZoli87
veterán

Persze, nem a törléssel fogom kezdeni majd. FuSI gépemhez is ilyen recovery lemez van ( XP Home SP2), teljesen jó az is. Remélem ez is jó lesz. Valószínű olyan érzésem lesz, mintha egy Trabantból átülnék egy Ferrariba. :D

- BIOS frissítés menetét valaki leírhatná nekem PM-ben, köszi. (már ha van értelme frissíteni)

[ Szerkesztve ]

(#8999) kali válasza HZoli87 (#8998) üzenetére


kali
legenda

igen, van értelme a bios frissítésének!
bios állomány letölt -> "c" gyökérbe kicsomagol -> noti újraindít -> bios -> advanced settings -> start easy flash -> frissítés -> noti restart -> bios -> default -> mentés -> kilépés (szükség esetén ismét bios, és bizonyos beállítások konfigurálása, mentés, noti restart) és kész!

(#9000) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

üdv.
Kellene nekem egy DVD iró, Asus M51Sn tipusú notimba.
MATSHITA UJ870QJ van most benne jelenleg és nem tudom ezen kivül melyikek jók bele.
Valamiféle segítség?:)
Előre is köszi

Üdv, Gabesz

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.