Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8751) utánvétel válasza kali (#8750) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Azt hiszem időközben megtaláltam. Ugye erről [link] beszélünk?

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8752) kali válasza utánvétel (#8751) üzenetére


kali
legenda

nem! csinálj kérlek az advanced részről is egy képet! az alsó felében rémlik...

(#8753) utánvétel válasza kali (#8752) üzenetére


utánvétel
aktív tag

[link]
[link]

A DataRate-t most állítottam át auto-ról 54-re de a helyzet u.a.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8754) kali válasza utánvétel (#8753) üzenetére


kali
legenda

ez kell neked; enable frame bursting -> enabled!
a radio power maximális értéke mennyi?

(#8755) utánvétel válasza kali (#8754) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Átállítottam, de most nagyon lassú , remélem máshoz nem nyúltam...
[link]
Most csak 1,5Mbit a 10 helyett a speedtest szerint.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8756) kali válasza utánvétel (#8755) üzenetére


kali
legenda

az 54g protection elől vedd ki a pipát, majd restart és utána nézd meg! ha más nincs elállítva, akkor jobbnak kell lennie!

(#8757) utánvétel válasza kali (#8756) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Nos most reseteltem a routert és minden a régi. Attól tartok, hogy ez az Atheros AR5007EG kártya nem tudja csak a b szabványt.
Sajna a jelenleginél újabb drivert nem sikerült leszednem hozzá, (7.6.0.200 van most fent), pedig létezik ennél újabb is.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8758) banuszzs válasza kisza25 (#8735) üzenetére


banuszzs
csendes tag

Na végre :D előkerültek a szoftver tapasztalatok :D Mindjárt lenne kérdésem hozzátok! Csak azokat a progikat lehet használni ami egy gépnél fent van a supportnál vagy mást is ki lehet probálni nincs valami hely ahol mind együtt fent van és lehet mazsolázni...?

(#8759) banuszzs


banuszzs
csendes tag

Probléma nálam a k70ab-n a hang szarakodik gondol egyet és nincs... újra kell inditani a gépet hogy vissza jöjjön ez a via nem valami jó cucc fura dolgokat müvel... valakinek volt ilyen problema... wifi gondom amugy megoldodott nem tettem fel a drivereket és igy nem kapcsol ki magától a wifi :D gondolom win7 intézi... :D

(#8760) banuszzs válasza kisza25 (#8723) üzenetére


banuszzs
csendes tag

Nekem k70ab van simán játszok vele mindent nem maxon persze de teljesen rendben van...megérte a cucc nagyon is 150e ért meg főleg...

(#8761) banuszzs


banuszzs
csendes tag

Ja és még valami ez a splendid cucc csak a k50ab alatt van fent fut azért nálam is k70ab ez a cucc valyon?

(#8762) +-+-


+-+-
csendes tag

Sziasztok!

Tulajdonomba került egy Asus K50IN szériás notebook. Szép is, jó is... De... Nem tudom telepíteni a pannonos internetet. A Huaweis modemet. Azt írja, mikor rámegyek a meghajtójára, hogy a lemezszerkezet sérült, vagy nem olvasható... XP-én gyönyörűen működik... Illetve a gép azt jelzi vissza, hogy a cucc tökéletesen működik, és használatra kész...

Kérem segítsenek. :)

Köszi!

(#8763) kali válasza utánvétel (#8757) üzenetére


kali
legenda

az ar5007eg wifi modul g szabványos, és abból is a jobbik fajta; extended tuning range kiterjesztéssel bír; link
mint korábban is írtam, sima g szabványos router mellett 20 mbit/s környékén hozható ki az átvitel, viszont a wifi modul is használt kiterjesztést ismerő/kezelő router (az asus wl-520g(c) ilyen!) esetében - a szükséges feltételek megléte esetén - 28 mbit/s sebességre képes! nálad vagy illesztős, vagy beállítási probléma lesz, ha csak 10 mbit/s megy át! hidd el, nem mondanám, ha nem a gyakorlatban használtam volna 28 mbit/s sebeséggel!
jelenleg tp-link routerem van, ami nem azt a kiterjesztést használja, amit az ar5007eg wifi modul, de g átvitellel - kiterjesztés nélkül - így tud a modul 20 - 21 mbit/s sebességet!
milyen oprendszer alatt használod? a noti letöltési részlegéből lett telepítve az utolsó illesztő a wifi modulhoz?

[ Szerkesztve ]

(#8764) gy18


gy18
csendes tag

Sziasztok meg van a noti :DD feltettem az összes drivert meg progit de 2ről nemtom h mi vki segitene? köszi
power4gear hybrid
net4switch
Amúgy a noti nagyon király :DD

[ Szerkesztve ]

(#8765) Peti567


Peti567
aktív tag

A játékok nem tudjátok miért nem teljes képernyőben jelennek meg? Játékon belüli beállításokat már mindet probálgattam, de nem jó, sztem a gépen kéne valamit állítani, tipp?
Pl. A need for speed Shift -nél 1360* akármennyi felmontásban is felül ott marad egy csík ahol a bezárás és asztalra tevés gomb van, a teljes képernyő gombra nem lehet rákattintani, ott sem!

(#8766) kisza25 válasza Peti567 (#8765) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

itt van a leírása a progiknak
a shift-nél kapcsold ki a grafikai beállításokon belül az ablakos módot :U

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8767) banuszzs válasza kisza25 (#8766) üzenetére


banuszzs
csendes tag

Kisza az én driver supportomban nincs fent ez a splendid izé azért feltehetem szerinted vagy csak kifelejtették látványos a szin javulás?

(#8768) grizzly géza válasza Peti567 (#8702) üzenetére


grizzly géza
csendes tag

Üdv!
Szenvedek a laptopommal,tudnátok segíteni? (asus k50ab-sx045d)XP sp3-at telepítettem rá,de nem találtam normális drivert,bizos béna vok,a webcam nekem is fordítva műk...

(#8769) kisza25 válasza banuszzs (#8767) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

próbáld ki, de elvileg az utilityt feltudod rakni bármelyikre, bár konkrétan ez a prg lehet VGA függő
grizzly géza: innen le tudsz szedni mindent

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8770) grizzly géza válasza kisza25 (#8769) üzenetére


grizzly géza
csendes tag

Köszi szépen,megpróbálom:)))

(#8771) Miki85


Miki85
tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok és szeretném megkérdezni hgy szerintetek ez az ASUS megéri-e megvenni?
ASUS K50IJ-SX003L 250Gb/4Gb/T4200
[link]

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#8772) kali válasza Miki85 (#8771) üzenetére


kali
legenda

igen! :K

(#8773) mcandre


mcandre
csendes tag

Sziasztok!
Kedd óta van meg a K70IO-m. Az eddigi tapasztalataim abszolút pozitívak. Win 7 64 bit ment fel rá. Minden megfelelően működik, semmi problémám nem volt a driverekkel sem. A noti kifejezetten halk, terhelésnél sem vészes. Külseje egyáltalán nem melegszik. 21 fokos szobában rendesen hideg, egyedül a numerikus rész alatt érezhető egy kis langyosság. Tapipad fura, de megszokható. Meg amúgy is egérrel használom, szal mind1. Sajnos időhiány miatt játékokat még nem tudtam kipróbálni, de majd arra is sor kerül. Szerintem nagyon jó választás volt, ajánlom mindenkinek. :)

(#8774) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok.
Asus f3sg notebook-om van, felraktam rá a windows 7-et, de sajnos a driverét nem tudom telepíteni, mert az kizárólag vista kompatibilis. Az asus honlapján sincs fent a win7-hez, a többi op rendszerhez már igen. Később a win7-hez is felrakják valamikor, vagy honnét tudnám letölteni?
Itt kerestem:]

[ Szerkesztve ]

(#8775) kali válasza kovaripeti (#8774) üzenetére


kali
legenda

a vista alá kiadott illesztők jók win 7 alá - végszükség esetén vista kompatibilis módban telepítve!

(#8776) kovaripeti válasza kali (#8775) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Sajnos nem jók. Berakom a drivert, és kiírja, hogy nem található vista. Ennyi. Nem is enged semmit csinálni, csak kilépni.
Az mit jelent, amit írtál? "végszükség esetén vista kompatibilis módban telepítve!"

Na várjunk csak, ez lehet, hogy érdkes: A notebook-on a 64 bit-es win 7-et raktam. A géphez kapott driveren meg most azt olvasom, hogy: This disc supports Windows Vista 32-bit only

Lehet, hogy 32-bites win7-re jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#8777) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

ÁÁÁ mégsem hiszem, mert ha berakom a drivert itt mégis csak kiírja a 64-bit ez. Ez a kép jelenik meg, ha berakom a saját driverét:

(#8778) kali válasza kovaripeti (#8777) üzenetére


kali
legenda

nem azt mondtam, hogy a notihoz vista alá adott illesztős lemez alapban elindul win 7 alatt, hanem azt, hogy a vista alá kiadott illesztők jók win 7 alá! nem mindegy!
az illesztős lemez mappáit megnyitva, onnan a megfelelő vista illesztők telepítőjét futtatva, települni fognak win 7 alá a vista illesztők! ha a noti gyártói letöltési részlgéből letöltöd a vista illesztőket, azok is települni fognak win 7 alá! ha valamelyik vista illesztő alapban esetlegesen nem hajlandó települni win 7 alá - bár ez nagyon ritka -, akkor jobb klikk a telepítőre, és a tulajdonságlapon a kompatibilitás fülön kipipál a futtatás a következő kompatibilitási üzemmódban; vista (sp1/sp2), majd alkalmaz, és utána futtatni a telepítőt!
a vista alá adott illsztős lemez automatikusan alapban nem futtatható win 7 alatt!
a vista 32 bit alá adott illesztős lemez 64 bites opendszer alá amúgy sem jó!
az f3sg szériához nincs teljes gyártói 64 bit támogatás, szerintem érdemesebb a win 7 32 bit telepítése!

[ Szerkesztve ]

(#8779) kali válasza kovaripeti (#8777) üzenetére


kali
legenda

ja, és látom nem teljesen egyértelmű; 64 bites oprendszerre nem illik 32 bites illesztőket telepíteni, 64 bites oprendszernek 64 bites illesztők kellenek - illetvbe adott esetben csak kellenének, ha lenne normális gyártói támogatás 64 bit alá...

[ Szerkesztve ]

(#8780) kovaripeti válasza kali (#8779) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

igazándiból én sem értem. Azt sem tudom nekem most mi illik. Nekem nem jó a 64-bit-es win7?

(#8781) kali válasza kovaripeti (#8780) üzenetére


kali
legenda

nem kimondottan, jobb lenne a win 7 32 bit! 64 bit alatt ha az oprendszer ad is (majdnem) minden hardver alá illesztést, a különböző gyártói funkciókhoz/funkciógombokhoz nem lesz illesztés, így nem fog minden funkció (rendesen) működni! ha egy - két hardver nem kapna illesztést, a hardver gyártójától még beszerezhető esetlegesen az illesztő, de az asus funkciókhoz/funkciógombokhoz nem lesz!

(#8782) kovaripeti válasza kali (#8781) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget! Akkor ha jól értem, inkább rakjak 32-bit-es win7-et, és akkor a vista driverét nyissam meg, azokból telepítsem, vagy az ASUS oldalán a 32-bites vista drivereket.

(#8783) kali válasza kovaripeti (#8782) üzenetére


kali
legenda

igen! és minden szükséges illesztőt/alkalmazást húzz fel, hogy minden funkció rendesen működjön; összes atk...stb!

(#8784) kovaripeti válasza kali (#8783) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Esetleg még egy kérdés: Ettől még nem lesz úgymond "gyengébb, szarabb" gépem, hogy 32-bit-es van fent?
Nem igen értek hozzá, hogy miért is jobb egyik, vagy másik.

(#8785) rekid


rekid
addikt

Hello!
SOS kellene egy kis help!

Van itthon egy Asus a9rp tipusu noti. Egesz tegnapig tokeletesen ment viszont tegnap kifagyott a windows de ugy hogy semmire nem reagalt. Kikapcsolta bnöm. Következö bekapcsolasnal elindul a gep, a work led ég folyamatosan minimalisan pörög a venti viszont se kep se hang semmi. Monitorra kotve sem.
Talalkoztatok mar ilyennel?? tipp?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#8786) kali válasza kovaripeti (#8784) üzenetére


kali
legenda

miért lenne? :N 64 bites oprendszer akkor - lenne - szükséges kimondottan, ha 4 gb memória van a notiban, és mindet maradéktalanul használtatni akarod, vagy olyan alkalmazást használsz, ami csak 64 bit oprenszeren fut!
nekem az asus notiban 4 gb memória van, de mivel az f5n széria esetében sincs rendes 64 bit támogatás, ezért win 7 32 bit fut rajta, és fontosabb az, hogy minden funkció maradéktalanul működjön, mint az, hogy nem minden, de 3.12 gb memória helyett 4 gb legyen kihasználva...

(#8787) kovaripeti válasza kali (#8786) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm! Sokat segítettél! Bár csak mindenhol ilyen segítőkész emberek lennének! Szinte minden fórumon, ahol kérdeztem, mindenki azt hiszi magáról, hogy ő az ész, úgy született, hogy kente a számítógépet, aki meg mer kérdezni, azzal meg lekezelően bánnak.
Most kali megmutattad, hogy el is lehet magyarázni valamit. Köszönöm!

(#8788) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Egy Asus K70IJ-TY041L vásárlását tervezem, amit innen vennk 133k-ért. :K

Amire használnám: Internet, Office, néha konvertálás, rar ki-be csomagolás, film nézés (1080p-s filmeket is remélem viszi??? :F ), Zenehallgatás. Itt jegyezném meg, hogy jó lenne, ha azért jobb hangja lenne, hogy a filmeket és a zenéket is lehessen rajta élvezni. Persze tudom, nem lesz egy házimozi..:), de azért élvezhető legyen.
Játékra egyáltalán nem használnám. (arra ott az xbox:) )

A 2Gb-t RAM elég ezekhez a dolgokhoz?? Vagy érezném hátrányát?
A másik kérdésem, hogy az igaz-e, hogy sokkal szebb kép van még alap haszálatnál is azokon a gépeken, amelyekben nem ez az integrált GMA4500M van. EZ IGAZ??? :F
Persze játékra egyáltalán nem kell a gép, de akkor is érdemesebb inkább akármilyen VGA-s gépet választanom, mint egy GMA4500M-sat?? Tényleg nincs ezeknek az GMA4500M-nak jó képük?? :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8789) kisza25 válasza libus (#8788) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

elég lenne a gép mindenre amit írtál, amiben komolyabb VGA-van (pl HD4570)és 17"-os az már 155k
annyival biztos nincs jobb képe :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8790) kali válasza libus (#8788) üzenetére


kali
legenda

win 7 alatt szépen megy a noti 2 gb memória mellett is! a leírt feladatokra jó a noti, bár olyan konvertálásra nem holmi repülő, ahol az 5400 rpm merevlemez a mérvadó, de azért tűrhető a sebesség! a más - esetlegesen nem integrált - videókártyával a sokkal szebb kép úgy nem igaz, ahogy te leírtad, de egy dologra érdemes figyelni; (főként full) hd lejátszásnál nem mindegy, hogy 4500m vagy 4500m hd - utóbbi a jobb!

kovaripeti; nincs mit! ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy van itt azért több segítőkész ember is! ;)

(#8791) libus válasza kisza25 (#8789) üzenetére


libus
őstag

Köszi. :R
Gondolom, amiben ez a HD4570 VGA van az AMD procis, s azért csak 155k.

kali neked is köszönöm az infót. :R
Ebbe sajnos úgy látom a 4500m-et rakták. :((( MAx. nem nézek rajta Full HD-t :D
Különben van valakinek tapasztalata, hogy jó ez a T4300-as proci? Arányában gyors?
Mert Ez a táblázat szerint gyorsabb a T5800, T5870, T6400-nál is. :K
Pedig ezek nagyobb számozású procik. :U :F

Nézegettem valamivel gyorsabb procis változatott, pl.: T6500 vagy T6600-ast, de 40k-s többletett nem ér szerintem. :U
Igaz, abban , már volt normális VGA ( Nvidia 120M).

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8792) kisza25 válasza libus (#8791) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ASUS K70IO intel t4200+GF GT 120M 166K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8793) libus válasza kisza25 (#8792) üzenetére


libus
őstag

Hát igen, ez az, 33k a különbség, de ezt a különbséget szerintem nem éri meg, hogy legyen benne egy jobb VGA, ráadásul a proci kárára, hisz amint írtátok max. a Full HD-s videókkal lehet baja az 4500M-nek. Max. ezt a kompromiszúmot bevállalom.:)

Bár jólenne, ha valaki, akinek ilyen 4500M karija van, hogy megy-e vele a Full HD-s videó?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8794) revolver


revolver
aktív tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy kis segítség!

Laptop: Asus K70IO

Összekötöttem a laptopot a tévével- HDMI kábel segítségével.A kép tökéletes, de a hangot valamiért nem viszi át.Tudomásom szerint HDMI kábelnek a hangot is át kellene,hogy vigye.
Gondolom a hangkártyámnál kell valami beállítást eszközölnöm,csak nem tudom ,hogy mit!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#8795) revolver válasza revolver (#8794) üzenetére


revolver
aktív tag

Igen , beállítás probléma volt.Most minden tutti!

A hang tulajdonságainál alapértelmezettnek kellett vennem az Nvidia High Definition Audio-t....ha netán másnak is lenne ilyen problémája.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#8796) kali válasza libus (#8791) üzenetére


kali
legenda

4500m vs 4500m hd párharc esetén úgy általában - mindenben - jobb kicsivel utóbbi vga, de ez a hd lejátszás esetén csúcsosodik ki igazán, mivel ekkor a hd jelölésű/képességű videókártyák nagyban leveszik a terhet a prociról - de ettől még a nem hd jelölésű vga segítségével is megy a full hd, csak ekkor a procira több munka hárul!
a t4x00 procik ugyan nem core 2 duo csak dual core, és az l2 cache is kevesebb, mint abban a kategóriában a core 2 duo procik esetében, de mint például a notebookcheck (erő)listáján is látható, azért elég pörgősek!
a procik számozása minden kategóriában más, ezért nincs jelentősége, hogy például a dual core t4300 a fent említett listán jobb, mint mondjuk egy t5250 jelölésű core 2 duo!

(#8797) libus válasza kali (#8796) üzenetére


libus
őstag

Köszönöm ezt a profi információt! :R
Ezt nem tudtam, hogy más jelölésű a T4300 mint a T6400 vagy stb.
Persze mind a kettő fajta dupla magos csak más elnevezésű. ill. jelölésű. Igaz?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8798) kali válasza libus (#8797) üzenetére


kali
legenda

igen, mind a két széria esetében adott a két mag, csak - mint említettem is -, a core 2 duo prociknál nagyobb az l2 cache, a (pentium) dual core ellenében!

(#8799) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék az Asus tulajoktól... :)
Tegnap este munkatársam gépére (Asus X51H) feltettük a w7-est. Hamar megtalált mindent, az Atheros vezeték nélküli vezérlőhöz is feltette a saját driverét, de mégsem működik a dolog, a bekapcsoló gomb a laptopon inaktív, nem lehet vele bekapcsolni a vezérlőt. Leszedtem a gyártó honlapjáról a wireless console2 nevű utility-t, ez elvileg Vistához való, de nincs más, de ezzel sem működik a dolog, ezzel sem lehet bekapcsolni az eszközt. Leszedtem a legújabb drivert, win7-hez, semmi változás. Nem tudja valaki, hogyan lehet működésre bírni ezt a wifi bekapcsoló gombot? :F

(#8800) revolver válasza Zoli bácsi (#8799) üzenetére


revolver
aktív tag

Fn+F2 gomb?

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.