Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8251) doni78 válasza adamka16 (#8250) üzenetére


doni78
csendes tag

Köszönöm a választ! Akkor marad az XP az legalább megy mint a villám:)

(#8252) adamka16 válasza doni78 (#8251) üzenetére


adamka16
őstag

én pl win7-et használok. kb olyan mint az xp, csak többet nyújt és stabilabb. vista is volt fennt, de azt nem ajánlom senkinek sem rá.

(#8253) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok, tudtok segíteni kicsit? Asus K50IJ notebook, tegnap feltettem a VIA HD Audio Deck-et de ,hogy minek..azt hittem így menni fog a microfon megy is de kikapcsolni nemlehet.Mindent felvesz és sípol állandóan úgye a gépeléstől meg minden zajtól..

Na most felmrégel újrarakom, de ha már itt tartok kérdésem.Valami egyszerűbb mondja a driverek feltevésének nincs? Mert ez elég hülyén van megoldva hivatalos oldalról leszedem már eleve ott is vagy 800 menüpontba szedve,de minek?

Chipkészletnek van amúgy drivere? Megmik azok a driverek amik kellenek és a többi asus kütyü elhanyagolható ebben kellene nekem help! THX

(#8254) Xirtam válasza Xirtam (#8253) üzenetére


Xirtam
veterán

Na meg mióta feltettem ezt a sz@rt azóta 2200 pörgeti a cpu ventit! :W

(#8255) doni78 válasza adamka16 (#8252) üzenetére


doni78
csendes tag

megvan a win7 megpróbálom feltenni biosban ne piszkáljak semmit?
ez a noti...
:CPU típusa Mobile Intel Celeron M 420, 1600 MHz (12 x 133)
Alaplap neve Asus A9000Rp Series Notebook
Alaplapi lapkakészlet ATI Radeon Xpress 200M
DIMM1: Kingmax KSCD48F-B8MO5 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
+512 ram még de az 533mhz fut viszont az xp lekezeli összesen van a gépbe 1408ram.
Videokártya ATI RADEON XPRESS 200M Series (128 MB)
Hangkártya Realtek ALC660 @ ATI SB450 - High Definition Audio Controller
Lemezes meghajtó HTS421260H9AT00 (60 GB, 4200 RPM, Ultra-ATA/100)

(#8256) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdvtök!

Ez garis probléma ? Vagy van rá megoldás ?

ccc-ben , amikor el akarom indítani a nagy teljesítményű vga-t, azt írja buborékba, hogy 'ez van használatban: energiatakarékos'.

(#8257) recevier


recevier
csendes tag

Hali mindenkinek!
Érdekelne pár dolog a Asus notikról, hogy mennyire megbízhatóak, strapabíróak és stb.
Illetve, ugy néz ki hogy kb 330 ezer forintom lesz notira karácsony környékén vagy novemberben, itthon nézegettem notikat hát ebből az árból nem kapok gamer notit, viszont találtam EZT ,nem tudom hogy ez igaz e az ár meg, hogy nem e valami összerakott utánzat e (bár ez lehet hüyeség).Mivel akkor szállítással együtt ez is kijön 330ból és ahogy nézem elég erős konfig, viszont itthon én nem találtam ilyen konfigot amiben Quad proci van azért gyanakszom.Amiket itthon néztem az 450-nél kezdődik, és gyengébb procival.Még valami, gondolom a kintről rendelt dolgokhoz lehet olyan garit kérni amit itthon is elfogadnak, mert azért oda kimenni érdekes lenne :)
Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#8258) adamka16 válasza doni78 (#8255) üzenetére


adamka16
őstag

sztem nem kell piszkálni semmit, ha meg mégis akkor írsz ide :)
nekem ezen a konfigon is minden gond nélkül futott: AMD Duron 600+512MB SD RAM, 60 GB seagate winyó, 32 MB Geforce MX400 videókari. hát nem azt mondom h volt olyan gyors mint egy xp, de sokkal nem volt lassabb ez sem és lényegében sokkal stabilabb mint az eddigi bármelyik WIN

(#8259) adamka16 válasza MmDorian (#8256) üzenetére


adamka16
őstag

Ati Express-ben a pipát vedd ki az automatikus átállást akku módban az energiatakarékos GPU-ra és utánna próbáld meg. BIOS-ban nézd meg h DGPU-ra van-e állítva vagy Express-re. neked nem sípol mikor a HD 3200(energiatakarékos) GPU van használatban??? és ezért inkább fixen belőttem, hogy ne váltogasson a kettő között, mivel így is WIFI-vel bőven majd 2 órát tudom használni egy teljes feltöltéssel, meg annyit nem számít sztem, hogy melyiket használja. talán 10 percet lehet nyerni vele
Bocsi a 2 HSZ-ért

[ Szerkesztve ]

(#8260) MmDorian válasza adamka16 (#8259) üzenetére


MmDorian
őstag

hogy jutok be biosba ? del, f2, f12 nem megy.

(#8261) MmDorian válasza MmDorian (#8260) üzenetére


MmDorian
őstag

bejutottam, melyik kell dgpu, vagy a másik ? alapon a másikon van.

(#8262) kali válasza MmDorian (#8261) üzenetére


kali
legenda

dgpu esetén csak a dedikált vga megy, power xpress módban váltogat a dedikált és az integrált között!

adamka16; egyszerűbb használat - például netezés - esetén azért bőven több az, mint 10 perc!

(#8263) adamka16 válasza kali (#8262) üzenetére


adamka16
őstag

nekem átlag 2 órát bír ezzel, na meg ugye hogy nem sípol úgy mint a veszedelem. nekem mondjuk az utóbbi is nagyon fontos!

(#8264) doni78 válasza adamka16 (#8258) üzenetére


doni78
csendes tag

Köszi Adamka megpróbálom most először melyik win7 az rc? mert az van meg...
aztán majd leírom ,hogy mit értem el remélem a következő választ már az win-ről írom;)
Valaki azt mondta nekem hogy a video kártya memoját vegyem vissza még telepit a win7 128-ról 32 re. ez jó ötlet? persze utána majd állítsam vissza...:)

(#8265) katzen


katzen
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kb 1,5 éves Asus F3Sc notebookom, rajta friss Vista SP2. Az utóbbi két hétben valami eszméletlenül csipog meg sípol valami a touchpad alól, de ha megérintem az ujjlenyomat olvasót, akkor elhallgat pár másodpercre, vagy ha be van kapcsolva a bluetooth akkor folyamatosan kussol. Mindegy neki, hogy milyen energia sémában van a gép. Ha rádugok egy pendrive-ot, vagy egy usb-s vinyót még hangosabb lesz. Nagyon zavaró :((
Próbáltam Win7-el, de azzal is ugyan ez van.
Amúgy teljesen jó a gép.

Erre az Asus szervízbejelentőn leírtam a hibajelenséget, és kaptam egy RMA számot, amivel forduljak a HRP szerviz kft-hez. Fel is hívtam őket, elmondtam mi a baj, a srác azt mondja, biztos poros. Érdekes... Nem is tudtam, hogy a HRP pis foglakozik ilyen problémákkal, azt hittem csak kisebb javításokat vállal.

Újkorában is volt ez a cpu whine-nak nevezett jelenség, az nagyon halk volt és csak akkuról produkálta, de ezt most már nem lehet bírni amit művel, főleg ha csen van a szobában.

Beviszem a gépet, kíváncsi vagyok mit mondanak... (Remélem nem azt, hogy ez ilyen...)

Esetleg van valakinek valami ötlete, hogy mitől lehet ez?

Köszi!

(#8266) Stylie


Stylie
tag

Szombaton csatlakoztam az Asus notebook tulajok táborához egy Asus K70IO típussal :)

T4300-as proci, 4 giga ram, GT 120M videókari, 17,3" HD kijelző...szal teljesen korrekt.
Bár elsőnek megijedtem, mert az XP telepítő kifagyott kékhalállal mielőtt bejött volna az, hogy hova installálom a win-t, de miután a biosban átállítottam a sata módot, így minden további nélkül feltelepült. Kapott Win7-et és Linuxot is, minden megy rajta normálisan :)

Gyors és nagyon szép noti, jobban örülök neki, mint az előzőnek(MSI L735) remélem nem lesz vele semmi baj, nem úgy mint az MSIvel...

(#8267) Firpo


Firpo
tag

Hali!

Barátnőm kapott egy ASUS laptopot, de csak free dos van rajta. Rá kéne dobnom egy win-t. Hogyan tudnám elérni hogy elinduljon a win telepítő a cd-ről??? :F :(((

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#8268) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

Teleptettem ma egy Asus F6A notira XP-t. Az ég világon minden működik, de nem hajlandó kikapcsolni. Nem fagy meg, de a Windows leáll képernyőnél elakad. Ötlet?

Köszönöm

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#8269) Rellind válasza Firpo (#8267) üzenetére


Rellind
senior tag

Használj keresőt!!! :K [Amúgy ezt lesd meg...] :DDD

(#8270) hagen


hagen
csendes tag

Hali,

Feleségemnek van egy ASUS A3HF notija. Főbb jellemzők:
- Celeron M420 1.6 Ghz
- 2x256 MB DDR2-533
- Intel GMA 950

Tipikus használati mód: Megy a Skype, MSN, vírusírta (asszem Avira) a háttérben, közbe nyitva egy-két böngészőablak meg esetleg Word, képnézegető. Ja és XP van rajta.

És persze lassú. :-) No nem mindig, de néha nagyon idegesíti. A kérdés az lenne, hogy érdemes-e RAM bővítésbe beruházni, vagy nem sokat érne az se? Esetleg XP buherálás vagy Linux? (Monndjuk Linux-ot közelről még nem láttam.)

Előre is köszi.

(#8271) Firpo válasza Rellind (#8269) üzenetére


Firpo
tag

Köszi, közben rájöttem. Valószínű nem jó a telepítő lemez.

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#8272) kali válasza hagen (#8270) üzenetére


kali
legenda

a memória bővítése ajánlott, érezhető gyorsulást kell hoznia!

(#8273) doni78 válasza adamka16 (#8263) üzenetére


doni78
csendes tag

Szia írok feladom a win7 rc (ultimate) felment de csak csökkentet módban hajlandó menni...
szóval nem tudom mi van..ki fogytam ja és csökkentettben ami az eszközkezelőben volt ...azt mind feltelepítettem(wifi video kari...stb) és ott akkor minden oké volt de így is...
ami vicces hogy a telepítés 20-25 perc hogy utána miért fagy?
az köszi adamka16 ha tudsz valamit akkor írj ....:)

(#8274) hagen válasza kali (#8272) üzenetére


hagen
csendes tag

Ok, köszi, akkor megpróbálok beszerezni 2x1GB-ot. Gondolom 533 Mhz DDR2 jó csak bele. A márka mindegy?

(#8275) kisza25 válasza adamka16 (#8263) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szia pont olyan notit szeretnék venni amilyen neked van és szeretnék pár dolgot kérdezni.
1., 4570-el mennyire melegszik a gép és mennyire hangos?
2., GTA4-et és NFS Shiftet próbáltál rajta játszani?ha igen milyen felbontással ment?
esetleg egyéb játékok
3., ez a változat már ledes?
a válaszokat előre is köszi :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8276) Firpo


Firpo
tag

Hali!

Az ASUS Utilities programok közül mit érdemes/kell felrakni egy frissen telepített gépre? Kell mind vagy egyik sem?

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#8277) adamka16 válasza kisza25 (#8275) üzenetére


adamka16
őstag

futtatom rajt a Crysist, farcry2-t, mirrors edge-t, shiftet is próbáltam az is elég szépen döcögött. csodákat nem kell várni mondjuk, mert elég hamar elvérez a kártya, de dx10-ben egész ügyes a kártya. majd még kérdezz nyugodtan, privibe

(#8278) choosen válasza kisza25 (#8275) üzenetére


choosen
tag

bár nem tőlem kérdezted ,de válaszolok én, a gépen nem érzed hogy meleg ha a 4570 megy, csak hátul fúj ki meleget, nfs shift, crysis 1366-ban megy simán, gta4-et nem próbáltammég rajta.ja annyi hogy az 1 gb-os ram modult kicseréltem 2 gb-osra, ugyhogy most 2x2gb van benne bár különböző tipusúak.
win7-et használom rajta is.

[ Szerkesztve ]

Gyula

(#8279) mongi


mongi
senior tag

Hello mindenkinek!

Óriási kérésem lenne:
Akinek akad a közelébe Asus F3T vagy F3 series notebook service manual kérem küldje már el/adjon linket hozzá nekem, mert sehol sem találok hozzá.

Ugyanitt keresek Asus F3T notiba alaplapot!

A segítséget előre is köszönve

Üdv
mongi

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#8280) kisza25 válasza adamka16 (#8277) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R azért nem priviben kérdeztem, hátha mást is érdekel a dolog :)
choosen: köszi neked is :R a ramot ki tudtad úgy cserélni, hogy blomba, leragasztás... nem sérült(garancia miatt kérdezem), mert én is 2Gb al tervezem a vételt és+2Gb-al szeretném bővíteni, mert így olcsóbb, de boltban mondta a srác csak szerviz rakhatná be a memóriát :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8281) choosen válasza kisza25 (#8280) üzenetére


choosen
tag

semmilyen plomba nem sérült nincs leragasztva sehol 5 csavar fogja az alját

Gyula

(#8282) kisza25 válasza choosen (#8281) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi! közben beszéltem egy másik eladóval ő mondta, hogy semmi akadálya megkéri a notit+2Gb-rammal és már úgy hozzák,hogy bele lesz szerelve, de így 6k-val olcsóbb, mint ha gyárilag lenne 4Gb-al szerelve és még némi+kedvezményt is kitudtam harcolni, igaz csak 2%-ot, de az is 3-4k :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8283) adamka16 válasza kisza25 (#8280) üzenetére


adamka16
őstag

jah akkor okés. igazán nincs mit. majd csinálok pár tesztet, aztán feldobom ide is a topikba

(#8284) bme


bme
tag

Sziasztok!

Az normális, hogy ennyire kopik a touchpadom? 2008 márciusi a laptop. Gondolom ezt gariban nem cserélik ki :) Valaki esetleg tudja, hogy hol lehet újat beszerezni? estore.asus-on néztem, de "out of stock" :(
kép

[ Szerkesztve ]

(#8285) mongi


mongi
senior tag

Hello mindenkinek!

Óriási kérésem lenne:
Akinek akad a közelébe Asus F3T vagy F3 series notebook service manual kérem küldje már el/adjon linket hozzá nekem, mert sehol sem találok hozzá.

Ugyanitt keresek Asus F3T notiba alaplapot!

A segítséget előre is köszönve

Üdv
mongi

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#8286) kisza25 válasza adamka16 (#8283) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na mi a helyzet a tesztekkel? :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8287) adamka16 válasza kisza25 (#8286) üzenetére


adamka16
őstag

sajnos időhiányban szenvedek egyenlőre.

(#8288) kisza25 válasza adamka16 (#8287) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kár,mert lehet, hogy holnap veszek notit, akkor, majd tesztelek én :DD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8289) adamka16 válasza kisza25 (#8288) üzenetére


adamka16
őstag

hidd el ennyi pénzért ez a legjobb ár-teljesítményben. nem kell csodát várni tőle, de azért futnak rajt a játékok. pl youtube.com-on lévő videók

(#8290) kisza25 válasza adamka16 (#8289) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hát nem sikerült ma venni :( lehet csak hétfőn rendelem meg
elhiszem én is így látom és már többen is meggyőztek :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8291) ElVisZ


ElVisZ
tag

Hali

Adott egy Asus F5RL (AP336) laptop és a venti maxon pörög, frissen pasztázva és takarítva.
Itt egy kép a hőfokokról: [link]
Ami a cpu-t illeti azok a számok szerintem nem fedik a valóságot mert teljesen hideg levegőt fúj a venti. Néztem az NHC-vel is és ott is ezek az értékek vannak. A 83-s érték (THRM) az egyáltalán nem ingadozik akármit csinálok vele, a két mag hőfok az változik tarhelétől függően. Orthos alatt max 47 fokra megy fel. Ez sem a valós érték mert 25 fokos szobában 17-r rá...Próbáltam egy dvd-ről futtatható vista-val és a saját asus progijával is, mindenhol ugyan ezt írja.
Sajna a biosban nincs semmilyen monitorozási és állítási lehetőség, vagy valami titkos menüben van amit nem tudok előhívni....

Az előzményeket sajna nem tudom, hozzám így került.

Szóval mivel és hogy tudom leszabályozni?

[ Szerkesztve ]

(#8292) !Overdose! válasza ElVisZ (#8291) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szoftveresen nem tudom, hardveresen például Zalman rendszerhűtőkhöz adnak ellenállást, amit ha bekötsz a hűtő és az alaplap közé, akkor kisebb feszültséget kap és kisebb fordulaton jár. Gondolom 100-200 Ft-ért kapsz az aprón.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#8293) !Overdose! válasza bme (#8284) üzenetére


!Overdose!
őstag

Még sosem láttam ennyire kopott touchpadot, legalábbis ami ilyen rövid idő alatt kopott el. Kötve hiszem, hogy gariban cserélnék.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#8294) ElVisZ válasza !Overdose! (#8292) üzenetére


ElVisZ
tag

Én akkor inkább egy kis potit építenék valamelyik oldalára a laptopnak, azé mégsem lógjon már ki a gépből egy kábel dobozzal a végén... :N

De ezt csak a végső megoldásnak gondoltam, hátha valaki tud egy jobbat.

(#8295) gabor907


gabor907
tag

hello
most akarok venni egy notebook-ot és nemnagyon tom hogy miet vegyek:S
olyan 130ba nézegettem annyi a max amennyit költeni akarok rá
[link]
[link]
[link]

ezt a 3mat néztem, a 2asus között annyi a különbség elvileg hogy az egyikbe ahlon a másikba turion van
ezek közül melyik a legjobb vagy ha esetleg van más ami jobban megéri és jobb akkor légyszi közöljétek:)

válaszotokat előre is köszönöm
üdv
Gábor

core

(#8296) !Overdose! válasza ElVisZ (#8294) üzenetére


!Overdose!
őstag

Valamit félreértettél. Én egy ilyenről beszélek. Bekötöd a hűtő és az alaplap közé és kész.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#8297) !Overdose! válasza gabor907 (#8295) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az MSI-nek a Value szériája felejtős. Sok gond van velük és undorító, olcsó anyagokból van az egész gép. A hideg kiráz tőle.

A két Asus valójában egy és ugyanaz, de ezt te is láthatod, hiszen ugyanaz a típusa mindkettőnek: K51AC-SX001D

Az Asus sokkal jobb választás.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#8298) ElVisZ válasza !Overdose! (#8296) üzenetére


ElVisZ
tag

hehe, én azt hittem h erről beszélsz: [link] :DDD
amúgy én egy ilyesmi potira gondoltam: [link] ami beépítve egy hangerőszabályzónak néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#8299) !Overdose! válasza ElVisZ (#8298) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha szépen be tudod építeni, akkor miért ne. :R

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#8300) gabor907 válasza !Overdose! (#8297) üzenetére


gabor907
tag

énis arra gondoltam:) köszi a választ

[ Szerkesztve ]

core

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.