Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9251) adam_


adam_
senior tag

Köszi, drivert honnan tudok még hozzá tölteni, amivel pl a billentyűzeten található opciók is elérhetővé válnak (pl hangosítás, némítás...)? Az asus holnapról nem tudok tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#9252) konfar.dani válasza adam_ (#9251) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

azok nem driverek vagyis oylasmik de utilitiknek nevezi őket, ott keresgélj:)
teddföl a gyári programaokat is, bár azok közül hogy szerintem ami a leghasznosabb az a splendid meg a express gate:)
splendidben a kisjelző sémáit lehet módosítani, expressgate pedig egy gyors bootolással elindul, és lehetvele net, zene stb.
ha rossz az os, vmi gond van, jól jöhet:) van egy expressgate gomb a gépen, azt megnyomod, 2mpes bootal beis jön:)

Los ángeles nunca mueren

(#9253) gy18 válasza adam_ (#9251) üzenetére


gy18
csendes tag

Rakd be a vistás driverek dvd-t aztán tulajdonságok>kompatibilitás>futtatás a következő komp. üzemmódban: Vista sp2>ok és elvileg el kell indulnia a proginak és utána kitudod választani a megfelelő drivereket és progikat.
Szerk:
Próbáld meg [innen] letölteni. Az ATK segédprogik kellenek az fn+f1 gombok hogy működéséhez és kijelzéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#9254) gy18 válasza eversman (#9249) üzenetére


gy18
csendes tag

1. Nem csak videónál hanem más proginál is átállítja ami nem támogatja a színösszeállítást.
2. Nem tudom.

(#9255) adam_ válasza gy18 (#9253) üzenetére


adam_
senior tag

Ezt a tul./kompatibilitást hogyan is hozom elő pontosabban? Hol keressem, mire kattintsak jobb klikkel?

(#9256) gy18 válasza adam_ (#9255) üzenetére


gy18
csendes tag

A dvd-n amivel elindítod a programot azon klikkelj jobb gombbal majd tulajdonságok.

(#9257) adam_


adam_
senior tag

Huh, előbb amikor újraindítottam a gépem az Asus logós képernyőnél lefagyott, ez mitől volt?

(#9258) huntenseN válasza adam_ (#9257) üzenetére


huntenseN
tag

ha csak fele annyit olvasnal, mint amennyit kerdezel, mar reg tokeletesen mukodne a geped...
azt nemakarod megkerdezni esetleg hogy milyen szinu wcpapirt hasznalj?

(#9259) konfar.dani válasza huntenseN (#9258) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

zewat, asszem 3 rétegű,halvány zöldet :DDD

adam_: egy pillanatnyi lefagyás lehetett, ha tovább nem csinálta, akkor nincs gond

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9260) adam_


adam_
senior tag

Egész este töltön volt az ASUS K50IN notebookom, ma most itt gépezek vele, kb fél órája, és írja lent a tálcán hogy még 1 óra van hátra az akku töltöttségéből... Pedig még át is tettem valami Battery saving módra. Ilyen keveset bírja az aksija?

(#9261) huntenseN válasza adam_ (#9260) üzenetére


huntenseN
tag

BAN PLS

(#9262) Ablakos


Ablakos
őstag

Nézegettem, mérlegeltem most meg mérgelődöm. Asus K70IO-TY007L Ezt a típust választottam, de nem rendelhető, megszünt típus a boltokban az eredmény. Melyik lenne ehhez hasonló? 17-es képernyő, core2 proci tetszett benne 200e körül jó vételnek gondoltam..

(#9263) adam_ válasza huntenseN (#9261) üzenetére


adam_
senior tag

Neked mi bajod, nem hozott semmi a Jézuska? :D
Én megkérdeztem valamint, mint első notebook használó, hogy mi miért így működik, és mivel K50IN-re specializálva, nem nagyon találgattam erre megfelelő infót, hát gondoltam megkérdem. Az ilyen típust használók talán tudnak majd segíteni. De mivel te nem ilyen vagy, és csak hőbörögsz már tegnap óta, ezért légyszíves mellőzd a hozzászolásaim megtekintését, meg úgy ámblokk az egész topicot, ha nem tudsz a hülyeségeiden kívül értelmeset is hozzászólni.

Köszönettel,
adam_

[ Szerkesztve ]

(#9264) huntenseN válasza adam_ (#9263) üzenetére


huntenseN
tag

Az a bajom, hogy szinte csak olyan dolgokat kerdezel, amire egy kis utanaolvasassal te magad is rajonnel. Es hogy egy nyamvadt "koszi"-t nem vagy kepes irni a hozzaszolasokra amiben neked probalunk segiteni.

Azthiszem en voltam a legelso, aki irta hogy F2vel lepsz be a biosba.. arra sem jott semmi valasz, miutan rajottel hogy te nyomogattad rosszkor az f2t.

Ottvan az alairasomban, bizony nekemis K szerias notim van. Ez a hosszalosod is azt bizonyitja, hogy olvasni nemigazan tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#9265) milszab


milszab
senior tag

Sziasztok! Adott egy X51R Laptop! Vettem hozzá 1 Microsoft Nx-3000 tíípusu kamerát! Ha feltelepítem az xp-re akkor ugrál a kamera képe! Na most ha linuxot,vagy Win7-et rakok rá azokon meg jó! Van még 2 gépem azokon meg megy simán és xp van rajtuk!

Arra gondolok hogy a videókártya, xp-s drivere nem passzol a kamerával! SZerintetek??

(#9266) adam_ válasza huntenseN (#9264) üzenetére


adam_
senior tag

Köszi mindent, sokat segítettél tényleg. Nem tudhattam volna, hogy F2-vel hozza be a biost, ezért azt is megkérdeztem, az aksi időt se fújtam fejből, hát azt is. Az ilyen apróságok miatt már ne kapjunk egymás hajába. Nem szeretnék konfliktust. Boldog Karit! ;)

(#9267) huntenseN válasza adam_ (#9266) üzenetére


huntenseN
tag

Az asus honlapjarol toltsd le a Power4Gear progit, asszem az utilitesben van, azzal reszletesen be tudod allitani az energiatakarekos modokat. Az a masfel ora keves lesz, az en gepem 2esfel, 3 orat bir, energiatakarekos modban (kozben wifi, net, zene) es ez 17.3-mas.
Jo lehet eltuloztam, de kisse feszult vagyok mostanaban. Boldogkarit.

Szerk:Azert azt jo ha tudod, hogy egy akksi kb 2-3 feltoltes utan eri a vegleges allapotat.

[ Szerkesztve ]

(#9268) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok!
Meg jött meg az Asus UL80VT. Elég minőséginek tűnik. Kellemes látvány az alumínium Win7 csak előtelepítve volt rajta, így az még elszöszmötölt jó 10-15 percet indítás után. Gyárilag jár hozzá táska, egér. A táska farmer anyag szerűségből (szürke fekete) van, elég strapának tűnik.
A gép halk, hűvös, gépelni jó rajta a képernyő a várakozásaimat felülmúlta. A multituch nagyon ötletes (3 ujjadat ha rárakod akkor egér balklikk...) A hangszórók jól szólnak. Hirtelen ennyi majd este megnyúzom. Szerintetek mivel teszteljem?
Üdv

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9269) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

asus driverek, utilitik közül melyiket érdemes feltenni win7 esetében?
köszönöm a válaszokat előre is:)

Los ángeles nunca mueren

(#9270) Flashback válasza konfar.dani (#9269) üzenetére


Flashback
addikt

Multitouch:
3 dologra jöttem eddig rá:
- 2 ujjal lehet lef-fel, jobbra-balra görgetni
- 3 ujj egyszerre jobb klikk

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9271) adam_


adam_
senior tag

Érdemes egy K szeriás notebookkal töltögetni, estére úgy hagyni, hadd töltsön?

(#9272) Flashback


Flashback
addikt

Több mint 6 órát nyúztam töltő nélkül. Telepítés, net msn, film, zene, reboot, hálózatról másolás, víruskeresés, dvd írás. Szóval megtettem minden olyan álltalános dolgot amit egy átlagos használat mellett lehet, és még így is marad egy óra az akkuban a windóz szerint a jelenlegi fogyasztás mellett. Ebből a 6 órából, ötöt turbo fokozatban ment, entertainment és high profilban.
Szóval aki mobilis szeretne maradni, viszonylag erős HW mellett annak meggondolandó ez a széria.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9273) konfar.dani válasza Flashback (#9270) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

köszönöm!
ehez kell valamiféle programot feltenni? :B
ha igen, mi a neve?:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9274) Peti567


Peti567
aktív tag

Sziasztok!
Van olyan progi amivel a ventillátor sebességét tudom állítani?
Ugyanis van hon hogy meghülyül és végig (amíg használom) nagy sebességgel forod, mint amikor bekapcsolom de utána el szokott hallgatni de most pl. nem!
(és nem azért mert felmelegedett)

KÖSZI

(#9275) gy18 válasza Peti567 (#9274) üzenetére


gy18
csendes tag

Hello!
Ha jól emléxem az ASUS NB Probe-el lehet a ventilátort szabályozni.

(#9276) gy18


gy18
csendes tag

Hy!
Az SRS Premium Sound-nak van vmi hivatalos oldala ahol lelehet tölteni a legfrissebb változatát? 1.3-as van fenn nekem de tudom hogy létezik frissebb de máshonnan nem akarom letölteni.

(#9277) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv !

Van egy Asus F5v notim , most toltam fel rá a legfrisebb bios-t ugyanis amikor betettem +1 Gb ramot , ( most 2x1 Gb van a gépben ) a win xp nem indult el. Sorra dobja a kékhalálokat amiben APCI hibát észlelt.

A jelenlegi APCI BIOS nem felel meg az előírásoknak.

Ezzel mit lehet kezdeni ? Előre is köszönöm , sürge lenne ! :R

(#9278) kali válasza Májsztró (#9277) üzenetére


kali
legenda

megfelelő bios (innen; link) megfelelő módon frossítve, előtte és utána bios default!
ha a már meglévő, és az utólag betett memória külön probléma nélkül működik, akkor csak együtt nem akarnak rendesen menni - ez sajnos gyakori probléma!
néha még azonos gyártótól származó modulok sem mennek rendesen együtt! olyan két darab - lehetőleg egyforma - memóriát kell használni, ami tökéletesen mennek a notiban külön - külön, és együtt is!

(#9279) Májsztró válasza kali (#9278) üzenetére


Májsztró
addikt

Innen tettem fel a 216-os és miután az nem ment a 215-s bios-t is. Defaultot nem nyomattam egyiknek sem. Amúgy úgy sem néztem ,hogy külön külön megy-e. Illetve Kingston ram , még az órajele is annyi mint a benne lévőnek ,ugyanis azt is mondták ,hogy külön órajelűek sem mennek együtt. De hát az órajel különbsége akkor kilőve.

És ha defaultok után sem mennek együtt akkor mi a teendő ? Boltba nem hiszem ,hogy visszaadják a ram árát ha én ezt bemondom. :F

(#9280) kali válasza Májsztró (#9279) üzenetére


kali
legenda

néha eltérő órajelű két modul is megy/mehet együtt, nagyon nagy a szórás ilyen tekintetben!
memória vásárlás esetén - lehetőség szerint - mindig fontos a próba, mert kényes témáról van szó, nem lehet előre biztosra mondani szinte semmit sem!
először is külön-külön próbáld ki mind a két memóriát, akár tesztelheted is őket a memtest segítségével; link -> kicsomagol, cd/dvd lemezre (rw is jó) cd/dvd-kép formájában, boot képes lemeznek kiír, noti erről indít, teszt lefuttat!
ha az új esetleg hibát dobna, akkor arra hivatkozással kérhetsz cserét - feltéve, ha nem pont azonosat adnak. ha külön-külön jók, de együtt hibát dobnak, akkor is megpróbálhatod más típusúra cseréltetni, elmondva az igazat, hátha tudnak/akarnak segíteni! a notit vidd magaddal, és csak próba után, biztosra vásárolj!

[ Szerkesztve ]

(#9281) Májsztró válasza kali (#9280) üzenetére


Májsztró
addikt

Szóval ha külön-külön jó , de együtt nem ami most a jelenlegi helyzet akkor jobb kézzel bal váll felett eldobhatom a gépet , értem :K
Azért köszi , holnap megpróbálom a bios defaultokat , hátha.

De az micsoda ,hogy telepítés közben F7 megnyomásával ki tudom kapcsolni ezt az APCI-t vagy ACPI-t vagy mi a rosseb ez?

(#9282) kali válasza Májsztró (#9281) üzenetére


kali
legenda

ha a memóriák jók, akkor ne a gépet dobd el, hanem a memóriát - és vegyél bele olyat, ami tetszik a notinak - két modul esetén párban is!
acpi; link

[ Szerkesztve ]

(#9283) yerg válasza kali (#9282) üzenetére


yerg
csendes tag

szia!

[ez] alapján tudsz segíteni hogy melyik wireless driver kéne nekem?

(#9284) Májsztró válasza kali (#9282) üzenetére


Májsztró
addikt

Én ezt is megértem. De nyilván ha most vettem bele ramot , akkor nem fogok még 2 egyformát venni. Tekintve ,hogy az nem 2 fillér.

Szóval most ha memtest alatt nincsen semmi baja a ramoknak , akkor meg vagyok lőve :F

(#9285) kali válasza Májsztró (#9284) üzenetére


kali
legenda

igen, akkor annyi, csak simán nem tetszik a modul a notinak...
nekem például 2 * 2 gb megy az asus notiban úgy, hogy az egyik a gyárilag benne lévő qimonda, a másik - utólag általam külön vásárolt - kingmax, és gyönyörűen mennek együtt! órajelük és időzítésük azonos!

yerg; azonosító alapján mind a három csomagban benne van a szükséges illesztő, de a keretprogram eltér! esetleg nézd meg a noti alján a wifi leírását tartalmazó matricát, általában rajta szokott lenni a wifi modul típusa! amit az eszközkezelő kiír neked, az nem pontos!

(#9286) Májsztró válasza kali (#9285) üzenetére


Májsztró
addikt

Ezaz ... VÁÁÁÁ :D Tönkre megyek ebbe , bár ez kingstone ram , nem a maxos változat.
De én nem értem , a bios leírásban is benne van ,hogy javítja a ramokkal kapcsolatos kék ablakokat. a legújabb biosnál meg ,hogy megy benne a 3G ram is. De egyikkel sem volt jó ... :(

(#9287) kali válasza Májsztró (#9286) üzenetére


kali
legenda

a sis chipset már csak ilyen pocsék, dobálja a kékeket, válogat a memóriák tekintetében, nem kezeli dual channel módban a memóriákat...stb! kerülni kell a sis chipset által vezérelt notikat - bár neked utólag már hiába javaslom...

(#9288) yerg válasza kali (#9285) üzenetére


yerg
csendes tag

köszönöm szépen! :))

zseni vagy! :R

azt én is láttam hogy az azonosító alapján mindháromban benne van az illesztő. de a noti alján lévő matrica szerint: Module: AW-785

(#9289) Májsztró válasza kali (#9287) üzenetére


Májsztró
addikt

Utólag már tényleg , főleg ,hogy most járt le a 2 éves gari :DDD

(#9290) eversman válasza kali (#9287) üzenetére


eversman
tag

nekem is sis chipsettel megy az új vas, mondjuk nem veszem észre hogy bármibe fogná, elvileg még dual-ba is viszi a ram-ot, de erre nem esküszöm meg.
A még mindig fennálló probléma: mért van az, hogy hang-driver nélkül tiszta a hang, de a legfrisebb driverrel meg recseg ropog. Okék oké hogy driver hiba, de lehet ezzel kezdeni valamit?
Danke.

szerk: tévedtem, tényleg nem dual, de ezen nem fogok sírni :)

[ Szerkesztve ]

(#9291) kali válasza yerg (#9288) üzenetére


kali
legenda

akkor adott a dolog! :K

Májsztró; add el, és vegyél másik notit! :)

eversman; a te notid egy normális chipset (például egy újabb szériás intel) mellett lebontana egy toronyházat is - mondjuk akkor az ára is borsosabb lenne... sírni tudnék, ha ilyen notiban sis chipset beépítését látom! nem csak a dual channel hiánya miatt lomhább a noti, a sis chipset úgy általában is lassab némileg!

[ Szerkesztve ]

(#9292) Májsztró válasza kali (#9291) üzenetére


Májsztró
addikt

Mint ha ez olyan könnyen menne :) Őszintén megmondom ,hogy nem akarok és nem is fogok többet rákölteni. Ha nem megy akkor eladom a ramot és kész.

(#9293) Peti567 válasza gy18 (#9275) üzenetére


Peti567
aktív tag

Abba én nem tudok semmit állítani, csak infókat ír!
Nem összetévesztetted valamivel?
Köszi a segítséget!

(#9294) Májsztró válasza kali (#9291) üzenetére


Májsztró
addikt

Nah , újra itt vagyok !

Lement egy mentest mindkét memóriára. Külön-külön sem hibáznak , és együtt sem. De az XP továbbra sem indul. Teendő ? :)

(#9295) Peti567


Peti567
aktív tag

Sziasztok!
Van olyan progi amivel a ventillátor sebességét tudom állítani?
Ugyanis van hon hogy meghülyül és végig (amíg használom) nagy sebességgel forod, mint amikor bekapcsolom de utána el szokott hallgatni de most pl. nem!
(és nem azért mert felmelegedett)
KÖSZI

(#9296) kali válasza Májsztró (#9294) üzenetére


kali
legenda

ha a régi modullal indul az xp úgy, hogy mind a két foglalatban külön - külön beteszed, illetve esetleg úgy is, hogy az új modult használod csak, és azzal is indul mind a két foglalatban történő behelyezés esetén, akkor valóban csak a két modullal együtt nem hajlandó indulni az xp - vagy keress olyan párt valamelyiknek, amivel párban is indul az xp, vagy a kettőt cseréld le 1 darab 2 gb-os modulra - mivel a sis chipset nem kezeli dual channel módban a 2 darab modult, így 1 darab 2 gb-os is megfelelő lesz - de azt is próbáld bele vásárlás előtt!

(#9297) Flashback válasza konfar.dani (#9273) üzenetére


Flashback
addikt

nem kellett semmit telepítenem!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9298) Májsztró válasza kali (#9296) üzenetére


Májsztró
addikt

Mint már mondtam , nem fogok többet költeni rá. Különben az sem érdekelne ha DC nem megy ... Egyébként most ott tartok ,hogy telepítésnél az F7-el az ACPI-t ki lehet kapcsolni , fel is települne ,de a fájlok másolásánál az meghajtó a végén meghal és nem hajlandó felmásolni egy rakat file-t. Szóval most USB XP teleppel próbálkozom , de ahány link a google-ban annyi megoldás , és eddig sajnos egyik sem ment. Valami ötlet ?

(#9299) luigi106


luigi106
tag

Sziasztok. Boldog Karácsonyt mindenkinek.

Egy K50IN-SX153L boldog tulaja lett a feleségem.Elég sok problémával kellett megküzdeni mire fel tudtam varázsolni az op rendszert a gépre.Belefutottam én is az összes problémába mint Xpinstal-contra sata vinyó, fordított kamerakép, első bekapcsnál valami host felhasználói név jelszó.Sajna ezzel nem tudtam mit kezdeni, és mivel sürgetett az idő, karácsonyig fel kellett rakni az op rendszert, ezért halgattam többek tanácsára és letúrtam az eredeti particiókat,volt egy system,egy Expressgate, és egy harmadik is.Ebből azt gondolom hogy a gép képes lenne az expressgate funkcióra,különben minek lett volna rajta a partició/Expressgate.Letöltöttem egy expressgateSSD alkalmazást, de közben rájöttem hogy valószinü ez nem az ami kell nekem.Ezért kérem a segítségeteket, hogy aki tudja hogy mit kell letölteni és hogy honnan az legyen szives megírni mert én nem találok semmit.Előre is köszönöm.

(#9300) Karagaba


Karagaba
csendes tag

Sziasztok!

Boldog Karácsonyt Mindenkinek

Hekp mee!

Kaptam karira egy Asus K70-es noteszt!
Egy red flag 6 linux van rajta, és szeretnék egy Windows 7-et telepíteni.
A gond azzal van, hogy ha hagyom végigfutni a linuxot akkor eljut egy képernyőig ahova ez van írva: localhost login:
ide gyakorlatilag bármit beírhatok, azután bejön egy Password: sor, ez már semmit sem fogad el!
Valakinek van ötlete, hogy tudnám bebootoltatni DVD-ről?

Köszi a segítséget
Üdv:
Gábor

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.