Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8901) Lajkó válasza Csabee. (#8900) üzenetére


Lajkó
őstag

Igen ott! :))

[ Szerkesztve ]

(#8902) Peti567 válasza Lajkó (#8901) üzenetére


Peti567
aktív tag

És azon belül?
Play POST sound?
Köszi

(#8903) kali válasza Peti567 (#8902) üzenetére


kali
legenda

igen!

(#8904) katt777 válasza kali (#8888) üzenetére


katt777
félisten

Hát alapból ugye el sem jut a driver-etetőig, de elképzelhető, hogy megpróbálom, havernak úgyis ki van már a f.sza a W7-től, hogy hiába törli ki a képek, videók, zene mappát, mindig visszateszi az a balfasz rendszer. Ezt sem értem, mi a túrónak nem lehet kitörölni valamit, amire az embernek nincs szüksége. Azt is nézem az Inteles gépemen, hogy vagy 6GB-nyi AMD könyvtár van a winsxs mappában, hát mire föl foglalja a helyet? :F És akkor még DVD-ről bootolva sem tudom kiirtani. :W De attól még érdekes ez a "bármilyen SATA driver-t tegyél föl" megoldás. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8905) kali válasza katt777 (#8904) üzenetére


kali
legenda

csak azt tudom mondani, hogy mind a két notimon win 7 fut, és nincs vele probléma - az általad említett hibák pláne nem! simán törölhető minden, amire nincs szükség! :K
(aktivált) rendszergazda fiók, rendszergazda mód, és nincs lehetetlen!
nem buherált oprendszert kell telepíteni, tudni kell kitisztítani, tudni kell használni, és nincs vele gond!

(#8906) legiaap


legiaap
nagyúr

Kérdésem a következő lenne:
Szerintetek az ASUS UL30-as háza fémből van?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8907) kali válasza legiaap (#8906) üzenetére


kali
legenda

nem az egész, a fedlap szálcsiszolt alumínium, de az alja részint műanyag.

(#8908) legiaap válasza kali (#8907) üzenetére


legiaap
nagyúr

Zsííírrr
Mindig azt mondtam, hogy soha többet asust, mert ezidáig mindegyik asusomnál gond volt az anyaghasználattal. Rosszak voltak az illesztések, recsegtek ropogtak, illesztési hézagok voltak.
Lehet erre majd szert teszek. Bízok benne itt jobb a helyzet.
Amúgy a win7-et viszi ez a gép simán?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8909) kali válasza legiaap (#8908) üzenetére


kali
legenda

eddig biztos rossz szériákat vettél! nézd meg az újabb k50/k70 szériás notikat! ;)
ul30a - su7300 / 2 gb ram mellett még a vista ultimate is elég szépen megy, a win 7 meg egyenesen repül! :K

(#8910) legiaap válasza kali (#8909) üzenetére


legiaap
nagyúr

Elgondolkodtató, ez esetben ez a laptop.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8911) martonandras


martonandras
csendes tag

Sziasztok én a következő gépet találtam az egyik üzletben:

ASUS N61VN - ULTRA
Processzor: Intel Core 2 Duo P7450 (2130 MHz 3MB L2 Cache FSB: 1066 MHz)
Kijelző: 16" WXGA (1366x768) HD felbontással, LED megvilágítással!
Memória: 4,096 MB DDR3 1066 Mhz - Dual Channel configuration!
Merevlemez: 500GB 5400RPM HDD
Graf. kártya: Nvidia Geforce with CUDA GT 240M 1GB VRAM GDDR3
Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti DL
Hang: Altec Lansing hangszórók és HD Audio hangkártya
Grafikus kártya tipusa:dedikált
Hangszoró: Van (S/PDIF)
Webkamera:1.3Mp, W-lan: 802.11b/g/n, Bluetooth:2.1 + EDR, VGA:Van, RJ45 LAN: 10/100/100, USB: 3, HDMI: Van, Külső E-SATA:Van, Kártyaolvasó: 8 in 1 kártyaolvasó (SD,MMC,MS,MS-Pro,xD,Smart Media,mini SD adapterrel,MS-Duo), Express kártya olvasó: Van
Méret:38.4 x 26.5 x 2.9~3.7 cm
Súly: 2.9 Kg
Akkumulátor: 6 cellás (4800mAh)
Csomagtartalma: Hálózati adapter, driverek + programok + Magyar ASUS garanciakönyv
Garancia: 2 év világgarancia + háztól-házig szolgáltatás
Videó a laptopról itt: LINK
Bruttó akciós ára: 214.990Ft

Utánanéztem ennek a VGAnak és nagyon magas eredményeket ért el. A jelenlegi játékok kivétel nélkül szépen szaladnak rajta. Mit gondoltok ez az N szériás modell felsőkategóriába tartozik az ASUSnál tehát jól össze kellene lennie szerelve..

(#8912) kali válasza martonandras (#8911) üzenetére


kali
legenda

nem, nem kérdezzük meg, hogy hol láttad! nagyon unalmas már ez a sunyi reklámozás! :((( de ha ennek az "üzletnek" csak így megy...
mellesleg hány különböző típusú gépet veszel, és utána még mennyit nézel, amit feltétlenül le is kell írnod?!?! :(((

[ Szerkesztve ]

(#8913) BruTaLG


BruTaLG
csendes tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy asus a2-es szériás 15" kijelzőre!
Ha valaki tudna olcsón küldjön egy üzenetet.
Köszi!

(#8914) katt777 válasza kali (#8905) üzenetére


katt777
félisten

Nem buherált rendszer, viszont alapból visszapakolja a rendszercuccokat. De pü. megköszönnék megoldást v. segédprogramot, ha tudsz. (Reg-ből töröltem a My... könyvtárakat, 2 napig ment gond nélkül, aztán egyszer csak visszatette a Zené-t. :W

AHCI driverre egyéb ötlet? Bár haver most éppen jól elvan a w7-tel, letörölte az összes játékot. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8915) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Ma mehettem a 2db Asus K70IJ-TY041L laptopomért. Azért kettő , mert az egyik az ismerősömnek lesz, de nekem kellett üzembehelyezni.
Feltelepitettem rá a Windows 7-et és feltűnt hogy az egyiknek a képe ragyás. Ill. olyan mintha lenne rajta valami fólia (persze nem volt, hisz levettem), vagy mintha nedves rongyal lett volna megtörölve a kijelző. Valahogy így tudnám leírni.
Ez a kijelző gyengébben is világitott. Nagyon észre vehető volt. Főleg így hogy egymás mellett volt a kettő. Nem volt olyan jó fényereje, se kontrasztkja mint a másiknak. Pedig fel volt tolva mind a kettőn a fényerő.
Felraktam a VGA drivert, de az se segített.
Mi lehet a baj???
Lenne valakinek ötlete?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8916) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Hali

Olyan problémám van hogy Asus ap344-es laptopomban, Intel Pentium T3200-as proci 2x2000mhz. Szerintem nagyon melegszik.
Pl. Everestben néztem, need for speed pro streetből kilépve: 102°C-ot mutatott.
Mi a teendő?
ÜDv

(#8917) Csabee. válasza PredatorNo1 (#8916) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha játszol rajta akkor a sarkainál emeld meg pl radírral vagy valamivel, hogy a levegő jobban áramoljon! :)
De ha nagyon sok pénzed van, vehetsz alá egy hűtőpadot is!

libus reklamáld meg garanciás, szal cserélni kell nekik ha úgy van!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#8918) utánvétel válasza kali (#8912) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Ismét asus X50RL wifi gond. A minap felraktam csak úgy próbaképp a win7 magyar verzióját, és láss csodát az Atheros AR5007EG wifim egyből 25Mbps-t produkált, azaz amit a netem tud, minden különösebb hozzávaló driver telepítése nélkül...vagyis valószínű, hogy jelenleg nem a legmegfelelőbb driver van hozzá telepítve :F , bár az asus oldaláról szedtem le és nem is találtam megfelelőbbet sehol, amivel működne.(a jelenlegi illesztőprogi verziószáma: 7.6.0.200 )
Szóval tudná ez a 25Mbitet is csak mégsem akarja az igazat XP-vel.
Valami ötlet?
Természetesen egyenlőre az XP mellett maradnék még, tehát azért is mesterkedek a probléma megoldásán.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8919) kali válasza utánvétel (#8918) üzenetére


kali
legenda

ugye mondtam én, hogy azzal a routerrel 26 - 28 mbit/s kisajtolható abból a wifi modulból super-g módban!
xp alatt nem tudok nyilatkozni, amikor xp ment anno a notin, akkor még csak 15/2 netem volt. ezek szerint xp alá megfelelő illesztőt kellene keresni - ha van olyan...

(#8920) utánvétel válasza kali (#8919) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Létezik, hogy xp alá nem létezik :) olyan driver, amivel 10Mbitnél többet tudjon?

..Amúgy látom te is éjszakai bagoly vagy..lassan egy óra lesz :))

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8921) banuszzs


banuszzs
csendes tag

Skacok megkérdem mégegyszer mert senki nem reagált rá: a vinyó ha megy alap zaj van a hangban főleg fülhallgatónál elég zavaró ciccegés főleg hosszu távon lehet ezzel valamit csinálni vagy ez tipus hiba ti is halljátok?

(#8922) kali válasza utánvétel (#8920) üzenetére


kali
legenda

a 15 mbit/s netem nekem maximumon ment anno xp alatt ezzel a wifi modullal, a notihoz az asus által adott illesztővel, szóval 10 mbit/s sebességnél biztos többet tud xp alatt is - sőt, az az érzésem, hogy több, bő 20 mbit/s is ment volna!
xp esetén én amúgy semmin sem csodálkozok, lásd; milyen feltételekkel kezeli csak például a wpa2 (aes) titkosítást...stb! lehet, hogy például a kiterjesztéseknek (super-g és társai) is adott feltételei vannak; sp3 vagy esetleg külön speciális frissítés - és ez a specialitási igény nem csak oprendszer, hanem esetleg wifi illesztő esetén is jelentkezhet!
vista és win 7 esetén garantáltan kezeli ez a wifi modul a super-g kiterjesztést az asus által adott illesztővel - ezt próbáltam, illetve használom!

(#8923) mpepe20 válasza banuszzs (#8921) üzenetére


mpepe20
tag

nekem DELL-nél van ien problémám, de sztem nem lehet mit kezdeni vele.... vag ybe kell szerezni egy SSD-t! az nem pörög ,így talán nem is cincog! :)

(#8924) libus válasza Csabee. (#8917) üzenetére


libus
őstag

Igen, már aznap este visszavittem a boltosnak mind a kettőt, hogy ő is lássa, mégis mekkora különbség van a két monitor között. Mint minőségben + fényerőben + kontraszktban.
De ő is mondta, hogy ez valamiért tényleg nem jó. S arra gondol, hogy ez másik gyártónak a kijelzőjét kapta...
Pedig ez volt az újabb. Ugyanis 2009.10. havi volt a másik meg 2009.08. havi.
Ráadásul a matricázása is különbözött, pedig egyforma folt a két gép.:
Ez az újabbnak, és egyben a rossz kijelzősnek a matricája.
Ez pedig a 2009.08 havi matricája.
Érdekes nem, holott két egyforma gépről van szó. :F
Sőt ma figyelt fel rá, hogy még kikapcsolt állapotban is olyan ragyás a kijelzője.
A 3 napos cseregariba simán beleférek, hisz szombaton hozták le nekem, tegnap meg már vissza is vittem. Úgyhogy megy vissza.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8925) kandi88 válasza Csabee. (#8900) üzenetére


kandi88
tag

Én is szeretném tudni mert marha idegesítő ;]

(#8926) gabo3


gabo3
csendes tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni,kaptam egy Asus A3 gépbe való web camot /K2M311018E/ egy másik gépbe szeretném beépíteni,de nem tudom az ötlábú csatlakozó bekötését
Ebben kérném segítségeteket.

(#8927) gabo3


gabo3
csendes tag

Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni, kaptam egy Asus A3 laptopba való camerát, és szeretném beépíteni egy másik készülékbe. A camera típusa:K2M311018E.
A panel végén lévő öt polusú csatlakozó kiosztását szeretném megtudni
Ebben kérném segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#8928) trefi84


trefi84
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni hogy melyik párosítással lenne jobb a notebook.

AMD Athlon X2 QL-65
ATI Mobility Radeon HD 4570

vagy

Intel Pentium Dual Core T4200
NVIDIA GeForce GT 120M

Előre is köszi a segítséget

(#8929) kali válasza trefi84 (#8928) üzenetére


kali
legenda

a jobb notebook az tág fogalom, mert széria függvénye is lehet, de;
a t4200 erősebb, mint a ql-65 / a gt 120m erősebb, mint a hd 4570

(#8930) trefi84 válasza kali (#8929) üzenetére


trefi84
csendes tag

k70io notebookot akarok venni és ezek szerint a t4200cpu val és gt 120m kártyával felszerelt erősebb lenne.

Köszönöm a segítséget

(#8931) kali válasza trefi84 (#8930) üzenetére


kali
legenda

igen, erősebb! és a k70io széria jó, ajánlott! :K

(#8932) libus


libus
őstag

Egy Asus K70IJ-TY041L-em van. Valaki árulja el nekem, hogy lehet a Touchpadot kikapcsolni, és hogy lehet a webkamera képét megfordítani, mert fejjel lefelé mutat MSN-be. MSN-en belül a kamerabeállításoknál,sajnos nincs lehetőség a megfordításra. :(

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8933) banuszzs válasza libus (#8932) üzenetére


banuszzs
csendes tag

Libus tedd fel a camerához tartozó drivert... a touch padhoz is van driver és progi ott tudod be és kikapcsolni ahol az egeret állitod... pl ha egeret dugsz rá akkor automatikusan kikapcsolja a touch-ot...

(#8934) kali válasza libus (#8932) üzenetére


kali
legenda

ha minden illesztőt feltettél és működnek a funkciógombok, akkor az fn + f9 kombinációval lehet ki- és bekapcsolni a tapit!
a webkamerát az alábbi leírás alapján lehet beazonosítani; link ennek megfelelően tedd fel a noti letöltési részlegéből (link) a megfelelő illesztőt, mert például a win 7 által alapban adott illesztővel az általad is leírt probléma jelentkezik!

[ Szerkesztve ]

(#8935) libus válasza kali (#8934) üzenetére


libus
őstag

Köszi neked is, és banuszzs-nek is. :R :R :R
A Webkamerához tegnap raktam fel a drivert, s úgy látszik a rosszat, mivel kettő volt... de most leszedtem a másikat is, és azzal OK.:)
A touch pad driver még most töltődik, de az fn + f9 kombináció nem működik. Pedig a többi funkciógomb igen. :F
Lehet, hogy majd a touch pad driver után fog működni?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8936) libus válasza kali (#8934) üzenetére


libus
őstag

Feltelepítettem a Touchpad driverét is, és már működik az fn + f9 kombináció!! :))
:R :R :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8937) kali válasza libus (#8936) üzenetére


kali
legenda

nagyon szívesen! de ez egy ideje már szigorúan titkos kombináció, direkt nem festik rá mostanság az f9 billentyűre, ezért ne is áruld el senkinek! ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8938) Peti567


Peti567
aktív tag

Nincs meg valahol minden Fn gombnak a funkciója felsorolva?
Ezt az Fn+F9 -et se tudtam eddig!

Fn + szóköz mit csinyálna? Egy futó fickó van rajta, de nekem nem csinál semmit!

(#8939) kali válasza Peti567 (#8938) üzenetére


kali
legenda

a notid specifikációját/leírását esetleg nézted már? link

(#8940) Manitou válasza trefi84 (#8930) üzenetére


Manitou
addikt

Ezt nézted ki?
ASUS K70IO-TY009L

Én is ezzel "szemezek" most.

Nem tudja valaki mi a különbség a
ASUS K70IO-TY009L és a
ASUS K70IO-TY009L-S között? Mert árban az S drágább, de nem látom miért.( vagy talán oprendszer miatt? :D )

Azon vacilálok még hogy ne vegyek e inkább K70IO szériából olyat amiben
Core 2 Duo T6500 van és 1GB-os GT120-as kártya.

Van jelentősége az 512 vs 1Gb-os GT120-nak? Vagy csak parasztvakítás rajta az 1Gb memó?

Esetleg jöhetnek más ajánlatok is, ami kéne:
17 colos kijelző
4GB ram
Core2 Duo
GT120-as kártya vagy erősebb

Árban 200k kb a plafon, de nem baj ha kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#8941) balazsovics


balazsovics
tag

Üdv!

Asus notit vennék, de kicsit el vagyok veszve a sok webshop között. Van esetleg olyan, amelynek rossz híre van? Egy K70IO-TY073L lenne az áldozat...

köszi
Balage

(#8942) kisza25 válasza balazsovics (#8941) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt nyugodtan megveheted :K INTEL proci GT 120M VGA még egy kis játékra is elég
NV chipset TESZT

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8943) andrast


andrast
csendes tag

Sziasztok!

Vettem tegnap egy ASUS K70IO-TY073L notit. Az a problémám vele, hogy amikor kikapcsolnám vagy újraindítanám a képernyő elsötétül ugyan, de a HDD led folyamatosan villog és a bekapcs gomb is világit. Csak úgy kapcsol ki ha a gombot hosszan nyomva tartom. Ez mitől lehet? Ezt leszámítva minden okés a géppel.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#8944) Málna05


Málna05
csendes tag

Sziasztok!
Erről mi a véleményetek?

http://www.ipon.hu/webshop/product/asus_k50ab_sx077d/131020

(#8945) gy18


gy18
csendes tag

Hy!
Ezt a Keyboard Device Filter Utility-t fel kell rakni? pontosan miez?

(#8946) balazsovics


balazsovics
tag

Köszi! És mi a helyzet a webshopokkal? Van ahonnan inkább ne rendeljek?

(#8947) balazsovics válasza Málna05 (#8944) üzenetére


balazsovics
tag

Szerintem ez a K sorozat nagyon jó (ár-érték arányban is), bár én még csak a specifikációit ismerem, és boltban taperoltam. :)

(#8948) dci106 válasza Manitou (#8940) üzenetére


dci106
csendes tag

Szerintem rakj hozzá még 3.500,- jó magyar forintot, és vedd meg ezt kompromisszummentesen! Nekem ilyen van, és inkább ezt nézem, mint az asztali gépem, pedig azt egy LG W2486L-en keresztül teszem. Fürge "kis" gép, és 38 foknál még nem sikerült feljebb tornáznom a HDD hőmérsékletét sem.
http://www.aqua.hu/asus-k70io-ty074l-notebook-78081.html

(#8949) mpepe20 válasza kisza25 (#8942) üzenetére


mpepe20
tag

bár nem én kérdeztem, de azért kösz a választ, azt hiszem én is benevezek egy ilyen gépre! :)

P.

(#8950) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

ÚJ Alkatérsz ügyben valakinek nincsenek kapcsolatai?

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.