Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9951) Tujm


Tujm
csendes tag

sziasztok, lenne egy kis problémám, remélem valaki tud segíteni ^^
van egy ASUS A3000-es notebookom, és BIOS-t akartak rajta frissíteni, természetesen nem sikerült, azóta a gép "halott". bekapcsol éppen, de feketeség van a képernyőn, nem akar bootolni, a cd-t pörgeti ha belerakom, de nem akar cdről sem bootolni :/
kerestem már megoldást de nem nagyon találtam, hátha itt van valaki aki okosabb mint a google :D
előre is köszi a segítséget ^^

(#9952) rencica válasza kali (#9950) üzenetére


rencica
csendes tag

próbáltam printscreen-el is, de úgy sem volt látható. Úgyh csináltam egy vista telepítést. Most egyenlőre minden jó, megszűnt ez a színváltogatás. Majd meglátjuk meddig tart. Köszi a segítséget.

(#9953) stirlitcz


stirlitcz
csendes tag

Sziasztok ! segítséget szeretnék kérni! Asus A9RP notit vettem használtan, és ez a tipus wifi-s. A hwinfo is kiírja hogy van benne wifi csatoló de nincs benne kártya, Gondoltam ha leszedem a hátlapot megtalálom a csatlakozót ahová a kártya kellene de sehol nem látok üres slottot. Hol keressem azt a fránya csatlakozót, az alaplap másik oldalán lenne, vagy valahol máshol van eldugva? Vennék bele kártyát, és beleraknám, de addig amíg nem látom a csatlakozót nem akarom megvenni.Kép vagy leírás kellene a helyéről.Köszi a segítséget előre is!

(#9954) kali válasza stirlitcz (#9953) üzenetére


kali
legenda

igaz, elég régen volt a kezemben ilyen noti, de nekem az alaplapra integrált wifi modul rémlik! a noti gyártói specifikációja szerint is; link
a noti alján nincs wifi modulos matrica?
ha a tiédben biztosan nincsen(?), szerintem akkor pcmcia lenne az ideális megoldás - ha már mini pci csatit nem láttál az alaplap elérhető oldalán, és az antennának szánt két csatis vezeték sem tűnt fel?!?!

(#9955) állóóra


állóóra
csendes tag

Sziasztok! Legyetek szívesek segíteni,tegnap vettem egy Asus K50 Ab gépet.A gondom vele.Win 7 program van rajta és angol a program és angol a billentyűzet is átlehet állítani magyarra csak én nem értek hozzá nagyon zöldfülű vagyok :W .Sajnos most kezdtem el a számítástechnikát 5 Xnél.ha van energiátok rám kb óvodás módon magyarázzátok el .Köszönöm megértéseteket.Üdv állóóra :R

(#9956) Lidi12 válasza sambala (#9844) üzenetére


Lidi12
csendes tag

Szia Sambala!

Mi a helyzet a gépeddel? Elküldted szervízbe? Az enyém ma újra megadta magát, pedig már régóta nem volt semmi gáz vele. Ezekre szerint csak nem stimmel valami. Úgy döntöttem jövő héten beviszem szervízbe. Majd megírom, mik a fejlemények.

(#9957) Annesoft


Annesoft
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnek uj notit venni a jelenlegi Acer TM4233NWLMi
Intel Core 2 Duo T5500 processzorosom helyett.

Fontos szempont a hordozhatosag, akksi uzemido, valamilyen szinten a teljesitmeny (jatszani es videot vagni, stb nem hasznalnam).

Nezegettem az Asus UL80Vt-t. Mi a velemenyetek rola? Van valamelyikotoknek ilyene? Tapasztalata?

Ti megiscsak jobban ertetek hozza.

Koszonom

(#9958) stirlitcz válasza kali (#9954) üzenetére


stirlitcz
csendes tag

A bosszantó hogy rajta van a WIFI matrica, de sem az antenna vezetéket, sem a wifi slottot nem találom ha csak a hátlapot veszem le. Ezért nem tudom hogy hol lehet benne, és ezért kellene a segítség, hogy hol találom benne.

(#9959) bajnokpityu válasza állóóra (#9955) üzenetére


bajnokpityu
félisten

úgy tudsz magyar nyelvű windowst csinálni belőle,hogy a windows frissitések között az alsó adagban,ki tudod választnai a magyar nyelvi packot.be kell ikszelni,majd okézni.
letölti,installálja magát,majd kéri,h inditsd ujra.és lőn magyar windows.

az angol billentyűvel viszont nehéz variálni,az szervizes dolga.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9960) balkenc


balkenc
csendes tag

Halihó!

Olyan problémám lenne, hogy laptopra feltelepítettem a Win7-et, de a hangot valamiért nem tudom beállítani az istennek se. Olyat csinál, hogy mikor elindítok egy zenét vagy filmet, elkezd recsegni a hang. Már próbáltam egy pár drivert hozzá, de semmi eredmény. A laptop egy ASUS F5V-AP122.

Valami ötlet?

(#9961) Vinchi válasza balkenc (#9960) üzenetére


Vinchi
tag

Hali!

Sajnos nincsen hozzá megfelelő hang driver, egynelőre nem támogatja a géped a windows 7-et. Próbálkozni lehet innen onnan, de nem könnyű jót találni.

(#9962) Asifan


Asifan
tag

X51R notiba szeretnék 250-320 körüli vinyót venni. Mi a véleményetek, Samsung legyen, vagy WD? A wd egy ezressel drágább. Tapasztalatok?

(#9963) Vinchi válasza Asifan (#9962) üzenetére


Vinchi
tag

Mindenkinek más tapasztalata van, van akinek a samsung nem jön be, van akinek a WD.

Szerintem a Gari idő a fő meghatározó. :R

Érdemes lassabb winyót venni notiba, 5400RPM-est mert kevésbé melegszik, esetleg tovább élhet.

[ Szerkesztve ]

(#9964) Asifan


Asifan
tag

Mindenképpen 5400-ast akartam, akkora van benne gyárilag is, nyilván nem véletlen. A gari idő samsungnál és wd-nél is 3 év de nyilván jó lenne ezalatt az idő alatt a lehető legkevesebbszer látogatni a szervízt, nem veszteni el az adataim stb.
No meg gondolok itt hangra, sebességre, melegedésre. Valaki esetleg hasonlított már össze ilyeneket?

(#9965) állóóra


állóóra
csendes tag

Sziasztok!egy kis segítséget kérnék már megint.Van 1 ASUS K50AB gépem kamera van de a mikrofont nem találom sehol.Lehet hogy nincs is benne? ha valaki tudna ebbe felvvilágosítást adn megköszönném.

(#9966) mrbego válasza állóóra (#9965) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hello!

Talán a képernyő keretének alsó részében van egy pici lyuk, legalábbis K50IJ-nél ott van a mikrofon.

Üdv, P

(#9967) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok.
Adott egy Asus X58c notebook .Eredetileg Xp volt rajta de most gondoltam felteszem rá a Win 7 rendszert.Sikerült is szépen megy rajta de igaz a videólejátszás hagy kívánnivalót azért.Gyengécske a szerkezet sajnos.
Végül is amire használjuk megfelel,viszont van egy kis gondom.
Ahol az energiatakarékos módban ki lehet választani hogy a képernyő mennyi idő múlva kapcsoljon ki ,beállitom de viszon kikapcsolás után sehgyan sem jön vissza.
Csak vészleállítás segít.
Kérdésem lehet e ezen segíteni?
Igaz a hangot sem meg még néhány dolgot sem lehet billentyűvel kezelni.
Ha vki járt mát ilyen cipőben segíthet.
Köszönöm.

-Galaxy S20 - The best-

(#9968) Vinchi válasza csabicska (#9967) üzenetére


Vinchi
tag

Próbáld meg feltenni, az ATK drivert(ha nem akarsz feltenni vista drivert win7 alá, akkor válassz ki egy másik fajta notit, aminek van win7 támogatása, az Ő atk drivere is jó lesz.), utánna működni fognak a billentyűkombinációk, a képernyő kikapcsolásos dolog csak win7 alatt ilyen?

(#9969) csabicska válasza Vinchi (#9968) üzenetére


csabicska
senior tag

Xp alatt jó volt a képernyő kikapcsolás.

-Galaxy S20 - The best-

(#9970) csabicska válasza csabicska (#9969) üzenetére


csabicska
senior tag

A billentyű megjavult köszönöm.
Még a másik fontos kérdésemre ha lenne ötlet ?
Előző kérdésem volt.

-Galaxy S20 - The best-

(#9971) Vinchi válasza csabicska (#9970) üzenetére


Vinchi
tag

Melyik bios van a gépen?

(#9972) csabicska válasza Vinchi (#9971) üzenetére


csabicska
senior tag

Úgy érted Xp alá vagy Win 7 alá való ?
Vagy mos butaságot kérdeztem?

-Galaxy S20 - The best-

(#9973) Vinchi válasza csabicska (#9972) üzenetére


Vinchi
tag

beirod a starmenünél a nagyító mellé ezt: msinfo32 aztán a főoldalon ott lesz a sorok között: Bios-verzió/Dátum

(#9974) csabicska válasza Vinchi (#9973) üzenetére


csabicska
senior tag

American Megatrends Inc.
207,2008.07.31
De szerintem a bios frissitese nekem nagy feladat,ahogy néztem hogyan kell.
De köszi hogy eddig is segítettél.

-Galaxy S20 - The best-

(#9975) Vinchi válasza csabicska (#9974) üzenetére


Vinchi
tag

Elvileg van egy windowsos progija is az ASUSnak ami lefrissíti, magától.
Ez a legújabb bios:

BIOS 208
Update VGA BIOS.

Neked csak 207-van.

A progi neve ez:

WinFlash
Windows BIOS Flash Utility for Vista

igaz vista alá van, de Win7-el is megy.

itt megtalálod (válaszd ki a géped és a Vista 32bitet) a progi az Utilities menü alatt található. :R

[ Szerkesztve ]

(#9976) csabicska válasza Vinchi (#9975) üzenetére


csabicska
senior tag

Ezer hála megjavult!
Sikeresen frissitettem a biost,208-ra ahogy ajánlottad,és a képernyő kikapcsolása után
most már egér érintésre ujra fényben úszik.
Két kérdés:
Ha majd esetleg XP-t akarok ujra nem lesz e gond ez az uj bios?
Számithatok e esteleg még vmi pozitiv változásra a gépen?
Nagyon köszi a segítséget !!!!! :)

-Galaxy S20 - The best-

(#9977) Vinchi válasza csabicska (#9976) üzenetére


Vinchi
tag

:C
Örülök hogy sikerült!

Nem befolyásolja az Xp működését. Inkább javít rajta. Azt, hogy mit javít konkrétan, nem írták le, a frissítés fő célja a Vga bios volt, de általában van benne más is.

[ Szerkesztve ]

(#9978) ultio válasza Vinchi (#9935) üzenetére


ultio
senior tag

Köszi, megpróbálom.

rasti rusti

(#9979) Narxis


Narxis
nagyúr

Sziasztok!

Egy ideje nem tudok dupla rétegű DVD-t írni és a sima DVD írása se sikerül mindig, próbáltam több író programot is, Windows-t is újratelepítettem, de hatástalan. Amit észrevettem, hogy mintha kicsit poros lenne az optika és a környező terület, meg lehet ezt valamivel tisztítani?

Notebook: Asus F3Ka

DVD író: MATSHITA DVD-RAM UJ-860S ATA Device

Thanos was right.

(#9980) kali válasza Narxis (#9979) üzenetére


kali
legenda

fültisztító + gyógyászati alkohol (nem cukrozott pálinka! :) ), és utána lefúvatni az esetleges szöszt!
lemezek minősége rendben? milyen médiakódos lemezekkel próbálkozol? kétrétegű esetén csak verbatim és ricoh, a többivel a legtöbb írónak problémája van! egyrétegű esetén már nincs annyi hibalehetőség, de ott is adódhatnak olyan médiakódok, amiket nem szeret az író - nem szerepel adott médiakód az írón lévő firmware adatbázisában, így nincs előre meghatározott írási stratégia, ezért társít hozzá egy általánost, amivel vagy megírja valahogy, vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#9981) Narxis válasza kali (#9980) üzenetére


Narxis
nagyúr

Verbatim, de írtam ide már ebben az ügyben. Csak akkor az volt a megoldás, hogy Ashampoo Burning Studio 9-cel írtam a sima dvd-ket, a Vista beépített írójával pedig a dupla rétegűeket. Azóta Windows 7 van fent, most is majdnem sikerült a beépített dvd írójával írni, a lemez lezárásánál dobta ki, hogy hiba történt.

Ha szervizbe adom akkor ezt meg tudják csinálni itthon vagy mindenképp megy külföldre és 3 hónapig nem is látom? Persze előtte mindent kipróbálok amit csak lehet...

Októberig garanciás.

Szerk: Ricoh duplarétegű még soha nem volt nálam, veszek 1-et és majd azzal is kipróbálom.

ááááááá neeeeeeeeeeee, most nézem, hogy philipset rendeltem :Y basszus, most dobjam ki az egészet?15db van még....

előtte verbatim volt és azzal ment a dvd írás, igaz ott is csak a windows beépített írójával.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#9982) kali válasza Narxis (#9981) üzenetére


kali
legenda

a philips - a legtöbb médiakód mellett - a problémásabb kategóriába tartozik!
kétrétegű lemez írásához az újabb szériás imgburn ajánlott, vagy nero 8/9 alkalmazás!
nekem a az asus notiban lévő matshita uj870qj a ritek (nem ajánlott mid) kétrétegű lemezeket is úgy írja win 7 32 bit alatt nero 8 alkamazással, mint a parancsolat - de csak extrém felhasználóknak ajánlom az ilyen jellegű kísérletezgetést... :DDD

(#9983) Narxis válasza kali (#9982) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hát akkor dobhatom ki.... :(

Egyébként azért emlékeztem rosszul mert sima dvd-ből tényleg verbatim van és azzal most gond nélkül csináltam egy írást. Marha jó, ez lesz a tanulópénzem... :D Mostantól csak és kizárólag Verbatimet veszek. A philips-et meg elpasszolom vagy kidobom, még kísérletezgetek rajta...

Végülis így is megkönnyebbültem..már azt hittem szervizbe kell adnom.

Thanos was right.

(#9984) roly7


roly7
tag

Üdv. Az Asus K50C-SX002X notival kapcsolatba van valakinek tapasztalata? Felraktam rá egy win 7-et és az a problémám h recseg a hang próbálkoztam win 7-es driverrel is de azzal se jó.

(#9985) nemzavarsz válasza roly7 (#9984) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

Frissíts BIOS-t, ha az nem segít irány a szerviz. 2.09-es a jelenlegi legfrissebb, innen tudod letölteni: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

(#9986) Vinchi válasza roly7 (#9984) üzenetére


Vinchi
tag

rakd fel a 209-es bios verziót, az megjavítja, ha nem akkor szervíz.. :R

(#9987) Vinchi válasza nemzavarsz (#9985) üzenetére


Vinchi
tag

:DD

(#9988) roly7 válasza Vinchi (#9986) üzenetére


roly7
tag

okés hálás köszönet neked is "nemzavarsz"

(#9989) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.
Van egy ASUS F83se notim.Biost szeretnék rajta frissíteni,de még eddig sosem csináltam.Gondolom a winflash-el kell.Eddig minden ok.De az ASUS oldaláról mit töltsek le?
Ha tudtok segítsetek már egy linkel.
Köszi.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#9990) kali válasza atti1848 (#9989) üzenetére


kali
legenda

letöltés(ek) innen; link -> oprendszer kiválaszt -> utolsó bios verzió letölt -> "c" gyökérbe kicsomagol -> noti újraindít -> f2 billentyű nyomkod -> bios -> advanced -> start easy flash -> bios állomány betallóz -> frissítés -> noti újraindít -> f2 billentyű nyomkod -> exit -> load manufacture defaults -> saves changes and exit -> (szükség esetén ismét f2 billentyű nyomkod -> bios -> megfelelő beállítások elvégzése) -> használ -> örül!

(#9991) nemzavarsz válasza Vinchi (#9987) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

:C

(#9992) csabicska válasza roly7 (#9984) üzenetére


csabicska
senior tag

Ide feltöltöttem ami nekem van
:http://data.hu/get/2291897/Audio_VT_080731.zip.html
Nekem ez megoldotta.

-Galaxy S20 - The best-

(#9993) állóóra


állóóra
csendes tag

Sziasztok!már megint egy kis segítséget kérnék tőletek van egy ASUS K50AB
hól találom az alvásgombot nálla?Meg valamilyen emberi nyelven írt használati útmutatót.Az emberi nyelv alatt gondoltam magyart.Várom válaszotokat :R

(#9994) kali válasza állóóra (#9993) üzenetére


kali
legenda

alvás; fn + f1
leírás; link

(#9995) Narxis


Narxis
nagyúr

kali!

sikerült 2 philips dupla rétegű DVD-t megírnom, azt kellett csinálnom, hogy az Ashampoo Burning Studio 9-ben kikapcsoltam ezt a beállítást: DVD írása Disc-At-Once módban(A sávok egyenkénti írása helyett a diszk írása egy menetben történik.)

Bár egyet így is elrontott, kiírta, hogy írás és ellenőrzés sikeres aztán meg tök üres volt a DVD.

Viszont vettem alkoholt megtisztítani az optikát, patikában vettem, ez van ráírva:

Külsőleg, 70%-os hígított alkohol

Ez biztos jó? Nem akarom elrontani. :S Fültisztítóm van.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#9996) kali válasza Narxis (#9995) üzenetére


kali
legenda

a kérdéses minőségű kétrétegű lemezek esetében pont az a poén, hogy a fene sem tudja, hogy x darab lemezből mennyi fog sikerülni, lehet, hogy 80% de az is lehet, hogy csak 10% - minőségi lemezknél az arány mondhatni mindig sokkal közelebb áll 100%-hoz, mint a problémásabb lemezeknél! igaz, 100%-os garanci egyik lemez esetében sincs! a más eszközökkel történő visszaolvastatás esetén is valahogy így alakul az arány!
nem tudom, hogy miket írsz kétrétegű dvd lemezre, de bizonyos esetekben nem is ajánlott több menetben/szakaszban - track-at-once - dvd-képfájl kiírása meg egyértelmű!
az alkohol okés lesz, az tiszta, nem úgymint az arcszesz...stb!

(#9997) kopaszPít


kopaszPít
csendes tag

Tiszteletem Hölgyeim, és Uraim!

Eme egyszerű kérdés most szánt szándékkal ölte ki a nyugalmam minden cseppjét, így ezúton számítok némi segítségre.
Adott egy Asus K50 3gb ddr2 ram, 250gb winyó, QL-65 proci, Ati 4570+3200 gpu-k, és egy eredeti win7, mely egy 14,6gb-os rejtett partíción foglal helyet. Ezt szeretném most rendszerösszeomlás okán újrahúzni, és csakis ezt. Nem találtam viszont ilyen opciót a nagykönyvben, nem tudom hogyan lehetne újrahúzni a winyón levő win7et, pedig nagyon szeretném. Másik kérdés hogy ha megteszem mi fog történni? C meghajtó üressé válik, netán mind a kettő /két részre van partícionálva +a rejtett/, avagy...

A feladvány megvan, remény is akad még, és előre is köszönöm a válaszokat!!!

(#9998) kali válasza kopaszPít (#9997) üzenetére


kali
legenda

(#9999) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Egyik haveromnak van egy Asus A6R -es laptopja és úgynézki, hogy tönkrement a touchpad-ja. Honnan lehet ilyent beszerezni?
Van vmi bolt aki postáz v futárral elküld egy ilyen alkatrészt?
Illetve kb mennyibe kerülhet?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#10000) Rellind


Rellind
senior tag

Hogy lehet kikapcsolni ezt a rohadt fényérzékelőt? Asus M51TA...........
Köszi... Splendidet már leszedtem... :W

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.