Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27002) szabonagyur válasza #45553408 (#27001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Furmark pl.

De amúgy Intel HD-nak vinni kellene mindent, nálam is visz pedig régebbi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27004) szabonagyur válasza #45553408 (#27003) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor ott valami beállítás gond lehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27005) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Vigyázzatok a legújabb Intel IGP driverrel, nekem ilyet csinált: [link]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#27006) konyi79 válasza #45553408 (#26999) üzenetére


konyi79
addikt

Eszközök /GPGPU sebességmérésre ha ráklikkelsz látod nem?

Video bajság nem attól volt, arra be se kell kapcsoljon a dGPU. Mivel próbáltad lejátszani? Belső meghajtón volt a forrás? máson fut az a film rendesen? Saját kijelzőn lejátsza jól?

[ Szerkesztve ]

(#27008) konyi79 válasza #45553408 (#27007) üzenetére


konyi79
addikt

Esetleg próbáld meg a Gom playert (ha telepíted mindenképp custom mode, és a többi hülyeséget nehogy engedd), esetleg az nvidia kezelőpultban rendeld a lejátszóhoz a dGPU-t, bár mondom, vinnie kellene az IGP-nek

[ Szerkesztve ]

(#27009) pinnacle válasza #45553408 (#27001) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Próbáld ki a Splash PRO-t. Nekem ilyen régi géppel, gond nélkül lejátssza a nyers .mts fájlokat. Úgy tudom, hogy ennek a lejátszónak a legjobb a hardveres, VGA, gyorsítása.

(#27011) renziNNN


renziNNN
tag

Sziasztok,
Vettem egy Asus Zenbook-ot és ílyen a billentyűzete .

Nem tudja valaki véletlen, hogy az ékezetes betűkön lévő többi karaktert milyen kombinációval érem el? Vagy egyáltalán hogyan? :F Előre is köszi.

(#27012) Bkrisz9 válasza #45553408 (#27010) üzenetére


Bkrisz9
őstag

HD5500 röhögve viszi a FHD-t hasonló méretű TV-n, VLC-vel. Ott nagyon nem oké valami. Driverekkel nem lehet gond?

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#27013) srs24


srs24
csendes tag

Sziasztok! Egy pár napja jött meg a k501UB típusú laptopom és bekapcsolás után még olyan 5percig a hűtés jobb oldalánál recseg, utána pedig véletlenszerűen elkezd recsegni. Ezzel lehet valamit kezdeni vagy vissza lehet küldeni? Media-tól lett online vásárolva

(#27014) HoaryFox válasza srs24 (#27013) üzenetére


HoaryFox
őstag

Szerintem ilyen hibával azonnal vidd vissza. Jobb a békesség.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#27015) kotelhuzo


kotelhuzo
újonc

Hellosztok,

Egy olyan gondom lenne, hogy a wifit nem tudom életre kelteni a gépemen. Azt írja, hogy az adapter nincs csatlakoztatva. A lannan nincs semmi gond, azt simán telepítette. A wifi telepites utan meg is jelenik a bal alsó sarokban az ikonja, de ha rámegyek, akkor azt írja, hogy nincs telepítve az illesztőprogramja. A hozzá adott cd-n egyik se jó, se az Asus oldalárol letöltött egyik driver se. Nem lehet, hogy biosban kell ezt állítgani? Sajnos ezt a részét nem vágom

(#27016) pinnacle válasza srs24 (#27013) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy ilyenkor jobb cserét kérni, ráadásul a MM-nál 60 napig indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól.

(#27017) srs24 válasza pinnacle (#27016) üzenetére


srs24
csendes tag

Ha FreeDOS-al jött, akkor gondolom úgy is kell visszaküldeni ha elállok a vásárlástól vagy cserét kérek gondolom. De már raktam rá w10et ilyenkor mi a helyzet? Valahogy le lehet szedni róla?

(#27018) Bkrisz9 válasza srs24 (#27013) üzenetére


Bkrisz9
őstag

online 14 napig elallhatsz a vasarlastol meg indok nelkul is

MM-ben 60? Jo tudni

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#27019) pinnacle válasza srs24 (#27017) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy jobb ha úgy adod vissza, ahogy kaptad. Újratelepítésnél, nyomj egy formázást, majd lépj ki.

(#27020) Mano01


Mano01
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Vásároltam, egy Asus X555DG tipusú lapost, aminek a leírásában az szerepelt,hogy a VGA típusa:

Grafikus kártya: AMD Radeon R8 M350DX Crossfire 2GB DDR3

Több mindent olvastam a laposról, mindenhol win 10-et javasoltak hozzá.
Viszont miután felraktam a drivereket hozzá, a VGA kezelő felületen nem az R8-at mutatja, hanem R7 és R5

Csináltam róla egy képet:

amd

Illetve itt egy leírás a laposhoz:
http://radium.hu/blog/asus-x555dg-laptop-teszt-review-bemutato/

Tudtok esetleg tanácsot adni, hogy milyen driver kellene hozzá, amivel előjön az a VGA, ami a laposban van?

Előre is köszönöm!

" A múltad ne határozza meg aki vagy, de legyen része, akivé válni akarsz"

(#27021) Dhampir válasza Mano01 (#27020) üzenetére


Dhampir
félisten

A bolti tesztben is ugyanez a két kártya szerepel a GPU-Z szerint.

A Crimson szerint egy alsó kategóriás R5 M330 VGA piheg a gépben. Mellette a Carrizo FX 8800P integrált APU-ja, az R7 (Carrizo) látható.

Itt valami nem stimmel szerintem, a boltot nyaggasd meg.

(#27022) pinnacle válasza Mano01 (#27020) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Melyik van, illetve hol vetted? Látom 8800P, akkor tényleg fura, 1GB VGA RAM is, lehet, hogy a driverrel lesz a gond.
R7 Graphics + Radeon™ R8 M350DX Dual Graphics with 2GB DDR3 VRAM Built-in FX-8800P
R6 Graphics + Radeon™ R6 M340DX Dual Graphics with 2GB DDR3 VRAM Built-in A10-8700P

specifications

Lehet, hogy nálunk csak a 8800P-t forgalmazzák. Gondolom az AIDA-val meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#27023) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Próbáld meg automatikus kereséssel.

(#27024) Mano01 válasza pinnacle (#27022) üzenetére


Mano01
csendes tag

Ennyit ir..
a radium.hu oldalon vásároltam. Asus oldalán lévő chipset drivert raktam fel. Első sorban gyanus volt játékoknál,hogy high lehetőségen eléggé szaggatott, a teszteken pedig nem ezt láttam. Meg ha már az oldalukon is így hirdetik akkor nem bánnám, ha nálam is az R7 és R8 lenne fent, nem pedig R5 és R7..

Jövőhéten valszeg felkeresem a boltot,mert ez így nem jó, főleg, hogy a laposon is az R8 van eltűntetve:

" A múltad ne határozza meg aki vagy, de legyen része, akivé válni akarsz"

(#27025) szabonagyur válasza Mano01 (#27024) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Megoldás: I have a ASUS X555DG with AMD Radeon™ R7 Graphics + Radeon™ R8 M350DX Dual Graphics with 2GB DDR3 VRAM Built-in FX-8800P.
The latest Crimson Driver 16.2.1 Detects the dual graphics as an R5 which is wrong. If I update drivers through Device Manager (Win10x64) it detects and installs R8 correctly but then the Radeon Settings crashes. Is this a Crimson issue?
Secondly, why is their no information regarding R8 graphics on the AMD site?

Magyarán megint sz@r az AMD drivere.

BTW miket akartál highon tolni vele? Azért nem egy csúcs vga.

Meg amúgy ha megnézed a Radium tesztet ott is van a GPU-Z képe ahol szintén R5 és R7 szerepel, gondolom őket sem érdekelte nagyon mit ír ki.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27026) Mano01 válasza szabonagyur (#27025) üzenetére


Mano01
csendes tag

Pl. CS-Go ami nem egy eros jatek, de kiprobaltam a bf4et is mediumon es kisse szaggatott, plusz a gta4 sem ment high szinten. Tudom nem egy PC minoseg, de nem azert vettem 170ert hogy ne az legyen benne, amit leirnak es fizettem erte.

Most kiprobalom feltenni ra a 8.1et, ott 2 driver van a VGA-hoz, es majd jelentkezem :)

" A múltad ne határozza meg aki vagy, de legyen része, akivé válni akarsz"

(#27027) pinnacle válasza Mano01 (#27024) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Biztos driver hiba lesz, mert nincs is 1GB-os VGA. Ezek a gépek bolti vagy ASUS garanciások? Autodetect-et próbáltad? Gondolom most már alaposan le kell pucolni az eddigi drivereket, nekem a DDU volt idáig a legalaposabb.

[ Szerkesztve ]

(#27028) szabonagyur válasza Mano01 (#27026) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elolvastad amit írtam? AMD oldala is megmondja, hogy nem jó a driver, régebbi drivert kéne keresni.

(#27027) pinnacle: neked is szól, AMD driver a gond, hiába indít Autodetectet, az csak ugyanazt az új drivert fogja felajánlani.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27029) Mano01 válasza szabonagyur (#27028) üzenetére


Mano01
csendes tag

Persze elolvastam. A 8.1et mar kiakartam probalni rajta korabban, a 10es valahogy nem jott be.

Tudsz esetleg regi drivert win 10hez?

" A múltad ne határozza meg aki vagy, de legyen része, akivé válni akarsz"

(#27030) szabonagyur válasza Mano01 (#27029) üzenetére


szabonagyur
félisten

AMD oldalon van fent régi és új is bőven.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27031) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus X455-LA laptopom.
A kérdésem az lenne, hogy ha a DVD egységet kiveszem és rakni akarok a helyére egy SSD-t akkor melyik lenne célszerű illetve még az, hogy milyen tálcát ajánlanátok hozzá? Vagy ezek mind egy méretűek és bármilyet vehetek? Válaszokat előre is köszönöm.

(#27032) Gergosz2 válasza Ezekiel Ston (#27031) üzenetére


Gergosz2
veterán

SSD-ből 2.5"-osat vegyél, HDD caddy-ből pediglen 9.5 mm-est. Az ajánlott SSD-k listáját megtalálod itt.

Az én gépemben (N550) egy 120 GB-s Intel 530 van.(Csak, hogy egy itteni fórumozó konfigját is lásd.) De manapság már nem nagyon lehet félrenyúlni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27033) Ezekiel Ston válasza Gergosz2 (#27032) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Nagyon köszönöm a segítségedet! :R

(#27034) Gergosz2 válasza Ezekiel Ston (#27033) üzenetére


Gergosz2
veterán

Jut eszembe, hogy a HDD caddy-ből nem kell a legdrágábbat venni, az eBay-es kíni is megy rendesen. Én például 2800Ft-ért vettem idehaza.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27035) szobbal


szobbal
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem! Asus X550DP Win10
Nem tudom kikapcsolni a képernyőt vissza kapcsolja. :(( :(( :((
És a beállított idő után is visszajön a kép elalszik majd visszakapcsol. mi okozhatja ezt?? valami ötlet?
Köszi!

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#27036) Ezekiel Ston válasza Gergosz2 (#27034) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

:DDD
így terveztem, csak GB-ről...

(#27037) szobbal válasza szobbal (#27035) üzenetére


szobbal
csendes tag

Á! én balga rájöttem :W :W
Asus Power4Gear Hybrid programban a Presentation Mode be volt kapcsolva... :W

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#27038) pistukaa


pistukaa
újonc

Sziasztok!

Nagyjából 2 hónapja hogy vettem egy asus f550j notebookot és már a kezdetektől fogva kikapcsolt állapotban egyenletes időközönként (úgy 2 másodpercenként) furcsa halk sípolást ad ki. Egy kicsit szét is szereltem, hogy jobban halljam merről jön a hang és mintha a memóriák felől jönne. Ha be van kapcsolva ennek a csipogásnak nyoma sincsen, egyedül kikapcsolva csinálja.
Mit gondoltok, vihetem is vissza?

Válaszotokat előre is köszi!

(#27039) #33253120 válasza Gergosz2 (#27032) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Ssd-t az Adata SX900 szériából használok, egy azt sem tudom milyen caddyvel amit itt a fórumon vettem valami 2000-ért...
Hibátlan az X54H-ban.

(#27040) perge666


perge666
veterán

Üdv.

Több mint 3 éve vettünk menyasszonyomnak egy Asus laptopot, eddig nem volt vele gond, viszont most
Indításnál nem tölt be a rendszer,4-5 másodpercenként újraindul.32 bites Win7.
Biosba be tudok lépni, rendszert is újra raktam, de ugyan az a hiba.
Asus X501A

Vistát felraktam gond nélkül, de ahhoz nem találtam drivereket, sem a VGA-hoz, sem pedig a Wifihez, pedig az is jó lenne.

Most a Win8 is felment, de azzal baromira lassú, meg azt nem szeretjük.

Tavaszig semmi gond nem volt vele, csak mindig jelzett hogy váltsunk és kísértésbe estünk, azóta lassult, fagyott, kékhalál.....

Valahogy vissza tudnám rá varázyolni a Win7-et?

(#27041) szobbal


szobbal
csendes tag

Hello!

Srácok Érdemes Ebay-en megvenni az SSD-t is? vagy inkább itthon vegyek valamit? Most az Edigital-ban is vannak jó áron! vagy Tudtok valami jó üzletet BP-n ahol tuti coccokat lehet venni nem horror áron? :)

Xiaomi Redmi2 Pro 2GB, Asus X550DP, Lenovo A7

(#27042) srs24


srs24
csendes tag

Sziasztok! Asus K501-en valaki nem tudja, hogy lehet a billentyűzetvilágítást bekapcsolni? Tuti, hogy van benne, mert kikapcsolásnál világít 2-3 mpig. Azt látom, hogy az fn+f3 és fn+f4-el lehetne szabályozni az erősségét, de nem csinál rájuk így semmit, így hogy nincs bekapcsolva.

(#27043) TeebyKay válasza srs24 (#27042) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem lehet hogy csak az apk driver hiányzik ami kezelné? Nekem akkor volt ilyen.

(#27044) albinolynx válasza srs24 (#27042) üzenetére


albinolynx
őstag

Driverek frankón fel vannak telepítve? YT videón ATKACPI drivert mutatja egy videó. Majd Fn + F4-F5 világítás erősségét szabályozza. Fn + spacebar kombinációval pedig ki-be kapcsolják.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#27045) agyas23


agyas23
csendes tag

elég jókat hallottam az asus gl 552ről. úgy sejtem a nagy papit venném meg az ssdvel. kéne valamit tudom vagy tényleg ilyen jó választás mint ahogy kinéz

(#27046) khalox válasza agyas23 (#27045) üzenetére


khalox
őstag

Nagyjából ezt kellene elolvasnod, meg a környékét. Sokat elmond.
[link]

(#27047) HoaryFox válasza szobbal (#27041) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem mondom, hogy nyugodtan rendelj eBay-ről, én inkább itthonról vennék garanciával, PCX szokott "jóárasítani" SSD-ket.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#27048) PrinceHerceg válasza albinolynx (#26992) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ezt pontosan, h kivitelezted, mert egy SSD se nagyon csendesített rajta sokat, tehát nem ez a valódi hiba oka, sokkal inkább az alaplapon egynémely alkatrész!

:W

(#27049) albinolynx válasza PrinceHerceg (#27048) üzenetére


albinolynx
őstag

Vga-n egyszerű volt - ujjal ha hozzá értem a tekercshez elnémult. Gépből kiszereltem és türelmesen jó pár csepp ragasztóval átitattam. Egy-két csepp után vártam száradásra.

UX303UA gépem most kaptam meg. Weblapoknál ha görgetek, ez is sípol, magas frekvenciás hangot ad ki.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#27050) davidsz válasza albinolynx (#27049) üzenetére


davidsz
őstag

Nekem ilyen miatt ment vissza garanciába hétfőn az UX501. Várom hogy mi lesz.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.