Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9201) Sish válasza Sish (#9198) üzenetére


Sish
tag

Szerintem az van, hogy ez a laptop nem szereti az XP-t. Megpróbálom Vista-val.

Mod: Köszi Milawrc

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#9202) rabxly


rabxly
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy 3 éves ASUS F3JA-AP012-es notebookom, és ma délelőtt óta baj van a hanggal (Realtek Audio van benne). A Windows (Windows 7 RC2-t használok) felismeri, hogy valami bedugtam a jack-be, de a noti belső hangszórói szólnak továbbra is. A külső jack-be dugott fülhallgató szintén szól. Már próbáltam újabb illesztőprogramot telepíteni a hanghoz, de nem segített. :F :F Eléggé tanácstalan vagyok, még sose láttam ilyet, és a google-lel sem nagyon találtam hasonlót. Ha valaki már találkozott ilyennel, vagy csak van egy jó ötlete, nagyon hálás lennék.

Köszi!

Üdv: rabxly

[ Szerkesztve ]

(#9203) Milawrc válasza Sish (#9201) üzenetére


Milawrc
csendes tag

Nincs mit :)

iPhone 15 Pro, PlayStation 4, Toyota C-HR

(#9204) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

sziasztok!
valaki nemtudná megmondani hogy egy felmaródás mennyi idő alat tmegy végbe?
csakhogy a kóla..
mennyi idő után lehetek benne biztos hogy nem hatolt mélyre a kóla, és semmi baja nem lesz a gépemnek a jövőben?:D
3-4-5hónapja sikerült ráborítani :(

Los ángeles nunca mueren

(#9205) zoleee24


zoleee24
tag

Sziasztok!

Everestben high performance-ban (100%) ezeket a hőmérsékleteket látom:

Cpu mag1 : 81C
Cpu mag2 : 81C
GPU Disp : 84C
GPU Mem: 85C

Nem sok ez egy kicsit?

olyan 70-90 % procihasználatnál ez: 73 73 85 86 és nem forgatja annyira a ventit sem.

Most merjek vele high performance-ban játszani? :B

(#9206) master bud válasza logicfok (#9189) üzenetére


master bud
tag

Nekem is k51-em van és sikerült felraknom az XP-t. Az enyém K50IJ-SX003L. Pár szóban a lényeg:

-nekem nem jött be a BIOS-os SATA Mode átállítás (Enhanced->Compatible), ugyanúgy kékhalálozott

-kellett csinálni egy SP3-as telepítő CD-t, amelybe bekerült a SATA driver is

-ezután már gond nélkül felment az XP de a display csak 640x480/4 bit mellett futott a legfrissebb gyári display driverrel is, ezért hívni kellett az ASUS-t

-BIOS frissítés szükséges (ASUS oldaláról) majd le kell töltened az új display drivert az Intel oldaláról

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#9207) Blade10001


Blade10001
csendes tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Minap vettem egy Asus K51AC seriás gépet.
Xp lett telepítve, viszont a filmeket szaggatva játsza le.Mint kiderült csak windows 7 és vista drivert kaptam a géphez és nem találok sehol xp-hez videokártya drivert. Szerintem ez orvosolná a problémát hogy a filmeket ne szaggatva játsza le.
Meg tudnátok mondani hol tudnék ilyet letölteni?

(#9208) Csabee. válasza Blade10001 (#9207) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Megnézed a vga-d típusát és letöltöd! :) Tegyél fel jó codec csomagot mint pl a k-lite, de a vga driver az fontos, azt ne hagyd ki!

Üdv: Csabee.

(#9209) Blade10001 válasza Csabee. (#9208) üzenetére


Blade10001
csendes tag

És azt hol tudom megnézni?
mert csak CPU-ról találtam infot?

(#9210) Csabee. válasza Blade10001 (#9209) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Everest kiírja!

Üdv: Csabee.

(#9211) veloscsont


veloscsont
csendes tag

sziasztok
pár napja vettem egy Asus K50AB SX045-ös laptopot, de valamiért csak a HD4570-es vga.t ismeri fel a gép, a HD3200-asat nem: nem is jelenik meg az eszközkezelőben :S
elvileg kéne lenni beállításnak róla a Catalystben és a BIOS-ban is, de egyikben sincs semmi
ez mitől lehet? a driver és bios friss

(#9212) zoleee24 válasza veloscsont (#9211) üzenetére


zoleee24
tag

Szia!

Én is tegnapelőtt vettem egy K50AB-SX073D-t és ugyanez van nálam is.
Néznél majd egy szenzort everestben? Nekem Pover4Gear-ben high performance-ben a föntebb leírt hőmérsékleteket adja. Olvastam valamit, hogy akkor vált talán 3200-ra, ha ki van húzva a töltő, de még nem próbáltam.
Játékot néztél már rajta?

(#9213) trefi84


trefi84
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap jött meg a K50ab-sx045d notebookom és az a problémám, hogy ha felrakom a tka hotkey drivert nem működik a wifi. Nem csak az fn+f2 re nem gyullad ki a led de egyáltalán nem talál semmilyen kapcsolatot. Anélkül viszont nem tudom használni az fn hangerő kombinációkat. Amennyiben tudjátok a probléma okát vagy esetleg van ötletetek előre is köszi a segítséget.

(#9214) veloscsont


veloscsont
csendes tag

nem is tudom hány órát töltöttem vele, hogy megtudjam miért nem megy a HD3200, és még mindig nem megy:D

a szenzorok:
CPU 62 fok
1.mag 59
2. mag 59
GPU 60
vinyó 30

(#9215) adam_


adam_
senior tag

Van egy Asus K50IN notebookom, alapból Linuxos. Hogyan lehetne erre a rendszerre feltelepíteni a Windows 7-et? Alapból bekapcsolom, be se tudom hozni a biost vagy hasonlókat, hogy DVD-ről bootoljon, mi tévő legyek, mik az első lépések?

(#9216) huntenseN válasza adam_ (#9215) üzenetére


huntenseN
tag

F2vel lépsz be a biosba :)

(#9217) adam_ válasza huntenseN (#9216) üzenetére


adam_
senior tag

De az elején valami red flag desktopot indít, ami jelszót is kér, meg accot, oda mégis mit írjak? F2-re nem reagál... A hozzá adott linuxot semmiképp nem akarom rátelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#9218) huntenseN válasza adam_ (#9217) üzenetére


huntenseN
tag

amikor megjelenik az asus logo, akkor kell nyomogatni az f2-t

(#9219) eversman válasza adam_ (#9217) üzenetére


eversman
tag

nem értek a linux-hoz, de előtte gondolom van ASUS indító logo. Nah az alatt/után közvetlenül kéne belelépni a biosba szerintem.

(#9220) adam_


adam_
senior tag

Na sikerült is behozni a biost, átállítottam, hogy dvd-ről bootoljon, már teszi is a Win7-et!
A win telepítésénél csináltam egy 20GB particiót a winnek, maradt 190 a másikon partición. Kérdezném én, hogy miért nem látja az egész 320-as tárhelyet? Valamint csinált egy úgy nevezett rendszernek fenntartott valamit, ami 100Mb-os. Ez mi?

(#9221) eversman válasza adam_ (#9220) üzenetére


eversman
tag

A rendszernek fenntartott 100 Mega nem tudom mit csinál valójában, de felőlem csinálja, 100 mega nem a világ. Mielőtt a particiókat csináltad, mindegyik addigit letörölted?

(#9222) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

ma történt velem egy baleset amit a bénaságommal okoztam.
clin alkoholos ablaklemosóval tiszittottam(nem ajánlom senkinek..) monitorját az asusomnak(x71sl)
kissé tulnyomtam a képéernyőre, és amikor bekapcsolam, alul egy nagy paca van a kijelzőn, befolyt:S
lepattintottam a előlapját vagy minek mondják, beraktam a résbe egy kis vonalzót. egy káét óra után foltokban fölszáradt.
ez okoszhat gondot a géppel?
vagy simán csak kiszárad?
most is arróél irok, tehát baja nincs, csak zavaró az a paca ott
a válaszokat előre is köszönöm!:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9223) adam_


adam_
senior tag

Na felraktam a Win 7-et, de mivel a hozzá adott driver lemezek a laptophoz Vista-n futnak, Win 7-en nem nagyon. Hol tudok letölteni drivereket, amik Win 7-en is indulnak, települnek?

(#9224) eversman válasza adam_ (#9223) üzenetére


eversman
tag

asus hivatalos oldaláról

(#9225) adam_


adam_
senior tag

A hdd-ből valamiért csak a 20GB-ost látja, a 290-est nem. Hogyan tudnám mégis láthatóvá tenni?

(#9226) adam_ válasza adam_ (#9225) üzenetére


adam_
senior tag

Mit csináljak?

(#9227) eversman válasza adam_ (#9226) üzenetére


eversman
tag

nem teljesen értem, de sejtem. Akkor egy HDD-nek látja az egyik felét a másikat meg nem? Ilyennel nekem is volt bajom, valamiért nem formázta meg nekem, és nem látta. Valamiféle partition magic-at tegyél fel, azzal nézd meg mi a helyzet.

(#9228) gy18 válasza adam_ (#9225) üzenetére


gy18
csendes tag

Hello
számitógép ikon-on jobb klikk> kezelés>lemezkezelés majd a lemezen jobb klikk> meghajtóbetűjel és elérési út módosítás, adjál neki egy betűjelet gyors formázás és kész.

(#9229) adam_ válasza gy18 (#9228) üzenetére


adam_
senior tag

Köszi, megoldodott a probléma, de még így is "csak" 300Gb-ot lát a 320ból...

(#9230) gy18 válasza adam_ (#9229) üzenetére


gy18
csendes tag

Nekem is, sose annyi amennyi rá van írva.

(#9231) eversman válasza gy18 (#9230) üzenetére


eversman
tag

apró marketing fogás... felszorzod 1000 harmadik hatványával, aztán leosztod 1024 harmadik hatványával, és annyi lesz a valós méret. A 320 Gigás HDD elvileg 320000000000 bájtos, valójában.

(#9232) konfar.dani válasza gy18 (#9230) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

nekem a 250ből 232
gondolom a vinyó működéséhez felhasznál pár gigabájtot

Los ángeles nunca mueren

(#9233) veloscsont


veloscsont
csendes tag

az, hhogy 320-ból csak 300-at lát szerintem csak annyi, hogy a merevlemezgyártók mikor ráírják egy vinyóra, hogy mekkora 1000-es váltószámmal számolnak a byte, kilobyty stb között, míg az oprendszerek 1024-el
ez a különbség nem tűnik soknak, de 1024^3/1000^3 300 gigabyteal megszorozva pont kiadja a 320 gigabyteot :)
az én gyáretó szerint 750 GB-os vinyóm is csak 700 valójában :S
ez vav

szerk: közben látom megválaszolták a kérdést :)

[ Szerkesztve ]

(#9234) eversman válasza veloscsont (#9233) üzenetére


eversman
tag

én is valami ilyesmit próbáltam leírni fenn :)

(#9235) konfar.dani válasza veloscsont (#9233) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

ezekszerint akkor az én elméletem nem jött be hogy a működéshez kell
de amit te irtál, az logikusabb:D

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9236) gy18


gy18
csendes tag

Tudom énis csak adam_ mondta hogy nem látja az összes 320gb-ot és írtam hogy nekem is annyi és sose fog annyit látni amennyi rá van írva.

(#9237) szkury


szkury
tag

Sziasztok!
Asus K50IJ-SX036L-t vettem, felraktam a win7-t, mobilnet oké!
Skype-nál fordított képet ad a webcam.
Vmi beállításfélét (advanced) olvastam, de olyat nem találtam a skype-ba.
Kérem a segítségeteket!

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#9238) gy18 válasza szkury (#9237) üzenetére


gy18
csendes tag

Hello
Rakd fel a webcam driverét utána jó lessz a kép.

(#9239) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

ez alapján valaki megtudná mondani hogy 64 bites e a laptopom? :B
bocsánat, én nem találom rajta:F vagy csak vak vagyok

Los ángeles nunca mueren

(#9240) gy18 válasza konfar.dani (#9239) üzenetére


gy18
csendes tag

A letöltéseknél van 64bites driver, szerintem az :D Nem annyira értek hozzá, de az everest-be nézd meg ott kiirja hogy tényleg az-e.

(#9241) konfar.dani válasza gy18 (#9240) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

köszönöm!:)

mod:
Busz típusa: Intel GTL+
Busz szélessége 64 bit
az alaplap azonosítója 64-el kezdődik:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9242) gy18 válasza konfar.dani (#9241) üzenetére


gy18
csendes tag

Szívesen

(#9243) szkury válasza gy18 (#9238) üzenetére


szkury
tag

köszi, ez tuti?

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#9244) konfar.dani válasza szkury (#9243) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

tuti, nekem is ez segített
a win7 nem jó drivert rak föl, ezért az asus hivatalos oldalárol letöltött a jó:)nekemis fordítva volt a cam képe, bár nekem más gép(x71sl)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9245) szkury válasza konfar.dani (#9244) üzenetére


szkury
tag

nagyon köszi!

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#9246) adam_


adam_
senior tag

A billentyűzeten felül az F1-től F12-ig lévő gombokon az opciók, ilyen mint hang némítása, növelése... miért nem reagál ha rányomok?

(#9247) konfar.dani válasza adam_ (#9246) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

ha föntvannak az asus programjai, hotkeyek stb, csak akkor fognak reagálni
akkoris csak úgy hogyha megnyomod Fn gombot (alul windows gomb mellett), és egyszerre vele a kivánt gombot:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9248) adam_ válasza konfar.dani (#9247) üzenetére


adam_
senior tag

Hát a VGA driver tuti fent van, a többiről nem tudom, mivel az eredeti dvd, amit hozzá adtak nem támogatja a Win 7-et, és az Asus oldaláról se tudom letölteni normálisan a drivereket.

Ja és a ROMnak nem kéne magától teljesen kipattannia, amikor megnyomom a gombját? ;]

[ Szerkesztve ]

(#9249) eversman


eversman
tag

Na még egyszer, hátha most valaki tud segíteni:
Múlt héten érkezett meg az F50SF-JX061X drágaságom, win 7 fel, minden frankón működik, kivéve két apróságot:
1. Ha elindítok valamiféle videót, akkor a win állít valamit a színhasználaton, vagy valami ilyesmi. Ennek gondolom van valami oka, de mi az? ki lehet ezt valahogy iktatni? ki kell e egyáltalán?
2. a win felismerte magától a hangeszközt, szólt szépen, de gondoltam csak felteszem a hivatalos drivert. Amint feltettem elkezdett recsegni ropogni, fülhallgatóval is. Gyorsan letöröltem, akkor megint minden normális. Elvileg jó drivert tettem fel. Ötlet ezzel kapcsolatban?
Danke-bitte!

(#9250) konfar.dani válasza adam_ (#9248) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

a dvd meghajtó csak egy picit kiugrik, neked kell kihuznod aztán be löknök, vagy tolnod, hog ykattanjon egyet:)

Los ángeles nunca mueren

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.