Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8601) banuszzs válasza zserrbo (#8599) üzenetére


banuszzs
csendes tag

Mivel terheled azt a gépet mert nekem is ilyen van és majd odafagyok a billentyüzethez lakásban is olyan hideg minden...

(#8602) banuszzs válasza banuszzs (#8601) üzenetére


banuszzs
csendes tag

Amugy meg valaki irja meg nekem légyszi hogy tudom beállitani azt hogy a wifi ne kapcsoljon ki ha ujra inditok ugyanez a num lck billentyüvel minden egyes ujra inditásnál nyomogatnom kell a wifi kibe kapcsolot...

(#8603) Csabee. válasza banuszzs (#8602) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Feltetted a szükséges drivereket?

Üdv: Csabee.

(#8604) zserrbo válasza banuszzs (#8601) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Ez az érdekes, küldenél hőmérséklet adatokat?

Remélem nem kell visszaküldenem a laptopot, már kicsúsztam a 8 napból.

Most is csak az alap dolgok mennek, torrent, firefox, wmp és 72 fok a proci.
Windows 7 64 bitet használok, ahol lehet natív 64 bites progikat telepítettem fel.

A wifi és a numlock dolog engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#8605) zserrbo válasza Csabee. (#8603) üzenetére


zserrbo
aktív tag

A utilites-eken kívül mindent feltettem és nekem is kapcsolgatni kell a num clock-ot bekapcsoláskor.

(#8606) Csabee. válasza zserrbo (#8605) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Numlock-ot mindenkinek kapcsolgatni kell ha bekapcsolja a gépet! Alapból nincs numlock szerintem benyomva..

Üdv: Csabee.

(#8607) zserrbo válasza Csabee. (#8606) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Jó ezt már megszoktam, engem jobban idegesít a melegedés :S Akinek ilyen vagy hasonló laptopja van egy hőm adatot pls másoljon be.

(#8608) banuszzs válasza banuszzs (#8602) üzenetére


banuszzs
csendes tag

tuti a driver miatt van a gyári igy van szerintem beállitva töketlenek ezek az asusék :D amugy én nem találok bios frissitést az enyémhez lehet hogy nincs is ezt hogyan tudom meg...

(#8609) kovsol


kovsol
titán

hmm win 7 nél még nem próbáltam a webcamot és most látom, hogy fejtetőn van a kép :U más tapasztalt ilyet ?

May the Force be with you!

(#8610) Csabee. válasza kovsol (#8609) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tegyél fel egy kamerakezelő programot és azzal állítsd be!:) Cyberlink You Cam pl klassz program!

Üdv: Csabee.

(#8611) kovsol válasza Csabee. (#8610) üzenetére


kovsol
titán

felraktam egy új drivert asus oldaláról nem az alap winfos driver, és most jó hmm természetesen nem az én notimhoz valót most is és azzal megy rendesen :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8612) Csabee. válasza kovsol (#8611) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az klassz :DD Igazából tényleg jobb ha sokszor gyártó honlapjáról teszed fel a drivert magadnak!

Üdv: Csabee.

(#8613) dannynet válasza zserrbo (#8607) üzenetére


dannynet
tag

Szia!

Nekem K50AB-m van, íme a hőmérsékletek (csak a Firefox fut jelenleg):

CPU 56 °C (133 °F)
1. CPU / 1. mag 60 °C (140 °F)
1. CPU / 2. mag 60 °C (140 °F)
GPU2: GPU dióda (DispIO) 62 °C (144 °F)
GPU2: GPU dióda (MemIO) 57 °C (135 °F)
Hitachi HTS543225L9A300 30 °C (86 °F)

(#8614) kisza25 válasza zserrbo (#8607) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a venti képes 5400-as fordulatra is akár, nekem is elmegy 80fokig a proci, de az fölé nem engedi a venti, a GPU-t sikerült 100fokra hevítenem, Shift-el inkább multimédia+munkára való a gép, mint játékra

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8615) kovsol válasza kisza25 (#8614) üzenetére


kovsol
titán

azért ezek szép számok... nekem még 3600 fölé sose ment a venti a notiban és még nem láttam 70 fok fölött se a procit se a vga karit, általában megállnak 65 körül

May the Force be with you!

(#8616) kisza25 válasza kovsol (#8615) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

5400-on akkor ment amikor nem működött a szabályzás,
azóta 3600- fölé nem tudtam vinni(nem is akartam)és terhelés megszűnésével pik-pak vissza áll, csak azért írtam, mert tudom, hogy tud annyit is akár :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8617) kovsol válasza kisza25 (#8616) üzenetére


kovsol
titán

engem pl az tök idegesít, hogy kap egy kis terhelést a gép és már megy is venti, kilépek játékból és puff le is áll

May the Force be with you!

(#8618) kisza25 válasza kovsol (#8617) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt nézegettem én is, hogy alapon 2200-on pörög aztán 2800-ra vált itt még alig van hangja utánna 3200-ra , majd3600-ra na ezeket már rendesen lehet hallani, ami engem is zavar, hogy terhelésnél pik-pak felmegy aztán visszaáll, miért nem tartja kicsit 2800-on amig jobban visszahűl, akkor hangja sincs, meg azért akkor talán nem kéne egyből felpörögnie, ha terhelést kap.Lehetne ezt valami progival szabályozni?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8619) Petroimro


Petroimro
csendes tag

Sziasztok!
ASUS K50AB notim van.
Az problémám, hogy az Fn billentyűk közül nem működig a képernyő fényerősség állítás. Jelzi, hogy állítom a kis animációvan, de a fényerő nem változik.
A többi Fn billentyű működik,csak ez nem.
Légyszi mondjatok vmi okosat:D
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8620) adamka16 válasza Petroimro (#8619) üzenetére


adamka16
őstag

új bios és az ATK valamint a catalyst driver.

(#8621) utánvétel


utánvétel
aktív tag

Most telepítettem egy Asus X50RL notit, és az everest szerint az alaplap nem duál slotos, azaz nem műxik duálban.
Létezik ilyen? Eddig jó pár asus notit telepítettem már, de mind az volt?
Ez talán procifüggő?..bár nem hinném...
Ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8622) kali válasza utánvétel (#8621) üzenetére


kali
legenda

a chipset nem tudja a dual channel funkciót!

(#8623) HeCki


HeCki
csendes tag

Sziasztok.

A segitsegeteket szeretnem kerni.

Szeretnem tudni,hogy szerintetek mennyit erne ez a notebook:

ASUS x51rl intel dual-core T2330 1,8 Ghz/1 Gb ram/ 120 Gb Hdd/ Ati X1100

Tudom,hogy nem mai csirke de ha olcson megkapom akkor netezgetni csak jo :)
Vagy esetleg hiaba vannak ennek a kiadasnak?

Koszi elore is.

(#8624) Lajkó


Lajkó
őstag

Hi!
Van egy kb. másfél éves A7K notim ami túlmelegszik huzamosabb (0.5-1 óra) játék alatt, úgyhogy már lassan illene kitakarítani. Mire figyeljek a szétszereléskor? Van valami trükkje a dolognak? Számla híján sajna már nem garanciás!

(#8625) kali válasza Lajkó (#8624) üzenetére


kali
legenda

- minden szükséges csavart tekerj ki a hátlap leszedése előtt
- porszívóval folyamatosan szívd el a port/koszt, amit puha ecsettel fellazítottál
- a venti lefogása mellett - hogy ne pörögjön ezerrel - a légjáratot is porszívózd ki
- a bordák közé szorult port/szöszt/koszt tűvel óvatosan piszkáld ki, közben szintén érdemes porszívózni
- a proci/vga hűtőjének a fémes borítását is porold le, mert a poros felület is akadályozza a hő leadását

[ Szerkesztve ]

(#8626) a7k


a7k
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy problémám, van egy asus a7k 7s026 notim szeretném felrakni rá a win 7 -et, ami sikerült is már viszont szerintem a driverekkel gond van, az asus honlapján a letöltéseknél nem adja be csak a vista drivereket, ha pedig külön csak a drivereket keresem (pl bluetooth) akkor elíndul a telepítés csak az nem az a7k drivere és nem jó hozzá azt írja :( .
A következőproblémám pedig a telepítés után amikor felteszem a messengert és elíndítanám csak 10-15 perc múlva indul (ha indul, egyszercsak megjelenik a képernyőn) viszont van egy kulső HDD-m (a telepítés folyamán nincs csatlakoztatva a géphez) ha csatlakoztatom akkor egyből beindul a msn. :W

(#8627) kali válasza a7k (#8626) üzenetére


kali
legenda

win 7 alá jók az asus letöltési részlegében a notihoz adott vista illesztők - végszükség esetén vista sp2 kompatibilis módban telepítve, de elvileg alapban is!
wifi, bluetooth...stb esetén azon illesztőknél ahol írják, hogy; please first install the... ott tessék betartani a leírtakat, különben nem fog menni/rosszul fog sikerülni a telepítés!

[ Szerkesztve ]

(#8628) Peti567


Peti567
aktív tag

Sziasztok!
Megvan az uj gépem Asus K50AB-SX045D, nagyon szupi, csak mindig hallani egy kis halk ám de annál élesebb sípoló-ciripelő hangot a ventillátor-felől!

Nem mindig csinálja van hogy pár mp.-re elhallgat!
Tehát a szokványos mély búgos venti hangon felül van egy vékony, kis ciripelő hang!
Lehet hogy valamibe beleér a ventillátor?

Eléggé idegesítő, nem tudjátok mi lehet?
Lehet-e vele valamit kezdeni?

Köszi

(#8629) Peti567


Peti567
aktív tag

Következő probléma:

Win7 van a gépen, és feltettem az msn-t!
Régi verzót nem indítja el, csak ha frissítem az ujra!

Az ujnál viszont mikor rákattintok valakire hogy beszélgesssek vele, nem jön elő a beszélgető ablak, hanem a tálcára megy, rákattintok és nem jön elő!
Ha a msn progi asztali vagy bármi másra kattintok vagy ráviszem az egeret akkor szépen előjön de a beszélgető ablak nem!

Köszi

(#8630) kali válasza Peti567 (#8629) üzenetére


kali
legenda

(#8631) Peti567 válasza kali (#8630) üzenetére


Peti567
aktív tag

oksa, értem, a másik problémámra nem tudsz valamit mondani?

(#8632) Lajkó válasza kali (#8625) üzenetére


Lajkó
őstag

Köszi. sikerült! :B Olyan szinten el volt már dugulva, hogy kb. egy usb csatinak a fele sem fért volna át a maradék szabad részen! :Y Szóval ráfért már a kicsikére. Már netezés alatt is fezúgott elég sűrün!
Azaz csak részben sikerült, mert magát a hátlapot hiába feszegettem, nem akart az Istenért sem lejönni az alaplapról! :N Szerettem volna újrapassztázni a hőátadó felületeket, de pont emiatt csak a ventillátort tudtam kitakarítani. Ami önnmagában is bőségesen elég lenne, mert ezzel is elértem minimum 10-15 celsius-fok csökkenést. Ha csak szimplán netezgetek, +msn, +movie, akkor 40fok alatt marad. De ha komolyabb játékkal nyúzom akkor sem emelkedik 65 fok felé!
Viszont én szeretném rendesen véghezvinni a kitűzött célt!
Ha tudna esetleg valaki linkelni egy servise manualt hozzá azt megköszönném! ;)

(#8633) zoleee24


zoleee24
tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék venni, kellene egy kis infó:

2 típust néztem ki ami szóba jöhet:

1. Asus K50AB-SX010L ---> 131.900 (2 Gb Ram, 2 év Gar)
2. Acer Aspire 5536G-642G25MN --->134.900 (3 Gb Ram, HDMI, 1 év gar)

Szerintetek milyen a 2 gép anyagminőség szempontjából, sok ASUS cuccom volt már, eddig csak jó élményeim vannak vele, de ez a "szoftveres, Biosos, sípolós" kinlódás kicsit elbizonytalanított. :Y
A meglévő asztali konfigom cserélném le(X2 4200+ HD3850, 1,5 Gb) amin alkalomadtán játszom is, nyilván egy laptop nem pont erre lett kitalálva, de mégis mennyire fognak élvezhetően futni a játékok? :F
Hangsúlyozom elsősorban Net, Filmezés,Multimédia a cél. :)

[ Szerkesztve ]

(#8634) kisza25 válasza zoleee24 (#8633) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

213-as bios megoldja a sipolást ;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8635) Peti567 válasza kisza25 (#8634) üzenetére


Peti567
aktív tag

ne haragudj, de leírnád részletesen hogy mit kell csinálnom?
Frissítenem kéne a biost? Akkor az egész oprendszert ujra kell tenni?
Bocsi a tudatlanságomért!

(#8636) +-+-


+-+-
csendes tag

Tiszteletem!

[link]

Erről mi a véleményetek? Szerintetek megéri? Szeretnék játszani is, pl. COD4, STALKER. Mivel sokat fogok ingázni, gondoltam befektetek egy laptopba. Persze azzal tisztában vagyok, hogy nem fullon indulnak el rajta a játékok, ha elindulnak /?/. :)) Ilyen 190.000-el bezárólag.

Esetleg, ha nem megfelelő szerintetek, akkor szívesen várok alternatívákat is. :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8637) kali válasza Peti567 (#8635) üzenetére


kali
legenda

az oprendszert nem kell újratelepíteni a bios frissítése után!
bios állomány letölt -> "c" gyökérbe kicsomagol -> noti újraindít -> bios -> advanced settings -> start easy flash -> frissítés -> noti restart -> bios -> default -> mentés -> kilépés (szükség esetén ismét bios, és bizonyos beállítások konfigurálása, mentés, noti restart) és kész!

(#8638) Peti567 válasza kali (#8637) üzenetére


Peti567
aktív tag

köszi
nektek is volt ilyen sípolás probléma?

(#8639) zoleee24 válasza +-+- (#8636) üzenetére


zoleee24
tag

Szia!

Én inkább javasolnék egy HD 4570-es Mobil radeont ehelyett a Geforce helyett
nézz szét itt : [link]

1. Asus K50AB-SX010L ---> 131.900 (2 Gb Ram, 2 év Gar)
2. Acer Aspire 5536G-642G25MN --->134.900 (3 Gb Ram, HDMI, 1 év gar)

[ Szerkesztve ]

(#8640) a7k válasza kali (#8627) üzenetére


a7k
csendes tag

wifi, bluetooth...stb esetén azon illesztőknél ahol írják, hogy; please first install the... ott tessék betartani a leírtakat, különben nem fog menni/rosszul fog sikerülni a telepítés!
Elnézést a tudatlanságomért de miről van itt szó, miket kell betartani?? :(

(#8641) kali válasza a7k (#8640) üzenetére


kali
legenda

a leírtakat! a wifi illesztőjének a letöltési szekciójában például figyelmeztetnek rá, hogy az illesztő telepítése előtt telepíteni kell a wifi modult kezelő akalmazást (wireless console utility), hogy amikor kéri a telepítő, akkor bekapcsolható legyen a wifi modul! a bluetooth modul telepítésekor szintúgy!

(#8642) +-+- válasza zoleee24 (#8639) üzenetére


+-+-
csendes tag

Tiszteletem!

Köszönöm a válaszodat. Közben kicsit körbenézelődtem, és találtam egy Asus notebookot, ezt: [link] Tudom ez picit drágább, mint a megjelölt keret, de szerintem úgy is megszabadulok néhány holmimtól, ami plusz bevételt jelent. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek megéri-e?

Olvastam egy tesztet is, de az sajnos egy nagyobb, erősebb verzióról készült.

(#8643) zoleee24 válasza +-+- (#8642) üzenetére


zoleee24
tag

Nem rossz és elég masszívnak is tűnik elsőre :K

[ Szerkesztve ]

(#8644) utánvétel válasza kali (#8622) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Köszi, épp nézegetem az everesttel, valóban ez a gond. :((
Akkor nagyobb procit sem igazán érdemes tenni ebbe a laptopba?

Gondoltam pl valami core 2 félére, nagyobb L2 vel, mert a mostani T2390-es proci csak 1 Mb cache-s.

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8645) Peti567


Peti567
aktív tag

Tudom hogy már erről is volt szó de sajna még se tudtam megoldani a problémámat!
Szóval:

a wabkamera képe fordított és néhány fn kombináció nem működik (fényerő igen de a többi nem)

Honnan és mit kell felraknom?

Köszi

(#8646) glide3d


glide3d
csendes tag

Sziasztok,

A következő notit néztem ki magamnak:

ASUS K50AB ULTIMATE Edition
Processzor: AMD® TURION X2 RM75!!! (2.2 GHz, 1M L2 cache, HT 3600Mt!)
Kijelző: 15.6 WXGA (1366x768) HD felbontással, LED megvilágítással!
Memória: 4,096 MB DDRII 800 Mhz - Dual Channel configuration!
Merevlemez: 500GB 5400RPM HDD!
Graf. kártya: ATI Radeon HD4570 512 MB DDR2 VRAM -
GTA4 és Crysis játszható rajta
Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti DL
Hang: Altec Lansing hangszórók és HD Audio hangkártya
TV: 1 x VGA + opcionálisan DVI átalakító LED, LCD és Plazma tévékhez
Egyéb: numerikus billentyűzet, 802.11a/b/g/n, 1xRJ-45,
CMOS kamera 1.3M, kártyaolvasó 3v1 (MMC/SD/MS), 4xUSB 2.0,
Méretek: 370 X 256 x 35.5mm 2,6Kg,
Új Icecool dizájnal - nem melegszik a laptop burkolata!
Operációs rendszer: NINCS
Jótállás: ASUS Nemzetközi 24 hónapos ingyenes elszállítással!
Ára: Bruttó 159.990Ft

Itt tesztelték is a gyengébb verziót:
http://www.radium.hu/page87a.html

A Crysis és más újabb játék is állítólag HIGH és MEDIUM beállítással megy ezen a laptopon.

Mit gondoltok érdemes ezzel a graf. kártyával megvenni vagy válasszam inkább az INTEL 4500M HD-s verziót ?

Minden itt kezdődött: 3DFX Voodoo !

(#8647) +-+- válasza zoleee24 (#8643) üzenetére


+-+-
csendes tag

Igen igen, de ha jól nézem ott csak 1 év a gari. Mik vannak. :D

(#8648) kali válasza Peti567 (#8645) üzenetére


kali
legenda

az fn + akármi funkciók működéséhez; az összes atk dirver/utility is kell; atk media utility, atk hotkey utility, atk osd(2) utility...stb!
a webkamera esetében például a win 7 oprendszer által adott illesztővel fordított a kép, a noti letöltési részlegéből a megfelelőt ráhúzva már jó lesz! ha több típusú kamerához is adott az illesztő, akkor a letöltési részlegben megtalálod a leírást a kamera beazonosításához - de itt a fórum ezen részlegében is linkeltem már!

+-+-; 2 év gyártói garancia van minden asus notira, mindegy hol veszed!

[ Szerkesztve ]

(#8649) utánvétel válasza Peti567 (#8645) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Innen az asus oldaláról kell leszedni a webkamera driverét. Amint feltelepíted,megszűnik a fejreállítottság.
Ugyaninnen tudod leszedni a funkciógombok driverét (atk hotkey) címszó alatt találod asszem.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8650) +-+-


+-+-
csendes tag

Lenne még egy kérdésem.

AMD tényleg jobban melegszik, mint az Intel? Vagy baromság?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.