Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8151) laposkutya77


laposkutya77
csendes tag

Üdv!
Lenne egy kérdésem?
Asus F3m AP111 hez windows 7 driver-eket keresek, néhol azt írták hogy némely xp és vista driverek is jók, de a videókari nem szereti egyiket sem....Ha esetleg tud valaki valamilyen "windows 7-es" megoldást, pls írjon!
Előre is Köszönöm!

(#8152) kali válasza laposkutya77 (#8151) üzenetére


kali
legenda

a vista alá kiadott illesztők elvileg jók, az xp alá írottak már kevésbé...
próbáld meg ezzel; VGA_Vista32bit
vagy nézd meg a go6100 pontos azonosítóját, és itt keress hozzá; link

(#8153) laposkutya77 válasza kali (#8152) üzenetére


laposkutya77
csendes tag

Köszi a vga-vista 32 nem jó, nekem is megvan, de a linket megnézem!

(#8154) dolog


dolog
csendes tag

Sziasztok.
Segítségre volna szükségem, most vettem egy asus k50ab-sx011l-t. Linuxos de XPt szeretnék feltenni. Ennek a menetét szeretném tudni, mert full hülye vagyok hozzá de én akarom instalálni. Tényleg lépésről lépésre leírva kéne, mert linuxot sosem használtam.
Köszönöm a segítséget

(#8155) kali válasza dolog (#8154) üzenetére


kali
legenda

hááááát, lelked rajta...
a lényeg; normál xp telepítőről alapesetben fel sem tudod telepíteni a rendszert, sőt még formázni sem tudod a merevlemezt! azon notiknál, ahol a bios lehetőséget ad a sata csatolású merevlemez ide módba történő kapcsolására ahci módból, ott nincs különösebb gond, de amikor ez nem lehetséges, akkor integrálni kell a szükséges ahci/sata illesztőt az xp telepítőjébe, hogy egyáltalán lássa az xp telepítője a noti sata csatolású merevlemezét; link (a neked szükséges illesztő nem biztos, hogy benne van a csomagban, lehet, hogy külön keresni kell a notihoz!)
a harmadik lehetőség, hogy az xp telepítése során adagolod be a szükséges ahci/sata illesztőt - feltéve, hogy van hozzá eszközöd, illetve a rendszer/telepítő lehetőséget ad rá...
a noti bios beállításába az f2 segítségével tudsz belépni. az aktuális boot eszköz kiválasztásához az esc kell.
ha a fentiek közül valahogy elérted, hogy boot képes a rendszer az xp telepítődről, és látja a merevlemezt, akkor csak leformázod azt - ha van több partició, akkor mindet töröld, akár egybe is teheted őket, utána format, majd szükség esetén darabolás, és mehet a telepítés!
ha esetleg xp sp2 vagy korábbi telepítővel akarsz dolgozni, akkor még a hang is problémázni fog, az audio driver telepítése előtt külön telepíteni kell az uaa (kb888111) illesztőt! xp sp3 esetén nem lesz ilyen probléma!

[ Szerkesztve ]

(#8156) IveyBaby


IveyBaby
tag

Sziasztok!

Asus A7K A1 Notebookra keresek XP-s drivereket, de nem találok. Tudnátok segíteni?
Sajnos csak Vistásak vannak hozzá...

(#8157) Achatius


Achatius
csendes tag

Hellótok.
Nagy segítségre van szükségem. Vettem a napokban egy Asus K50AB-t. Felraktam rá egy Windows 7est. Visszaolvasgattam a fórumban és nekem is hasonló problémám van mint az előttem lévőknek, hogy nem ismeri fel rendesen az erősebb graf kártyát. Már megpróbáltam minden drivert de még mindig csak az integráltat ismeri fel. Akinek sikerült megoldania, kérem írja le nekem lépésről lépésre hogy mit kell csinálni. Előre is köszi.
(Windows 7 32bites a rendszer)

(#8158) kali válasza Achatius (#8157) üzenetére


kali
legenda

a bios adott beállításában a videókari(ka)t power xpress vagy dgpu állásban próbáltad telepíteni/használni?

[ Szerkesztve ]

(#8159) Achatius válasza kali (#8158) üzenetére


Achatius
csendes tag

jelenleg power xpressre van beállítva, ahogy olvasgattam elvileg ekkor kéne jónak lennie. Neked mire van beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#8160) kali válasza Achatius (#8159) üzenetére


kali
legenda

nekem semmire, mert nem ilyen notim van...
xpress módban alapban a gyengébb integrált vga megy, és csak szükség esetén kapcsol be az erősebbik! xp alatt ez a mód nem működik rendesen, vista alatt okés, win 7 alatt kicsit harcolni kell - illesztővel - a rendes működésért! dgpu módban csak az erősebbik dedikált vga megy minden oprendszer alatt!

[ Szerkesztve ]

(#8161) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

1 kis segítség kellene. A6R laptop. nincs kép se háttérvilágítás. alaplap hiba lenne?

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#8162) Achatius válasza kali (#8160) üzenetére


Achatius
csendes tag

Na most megpróbáltam és elvileg jóóóó is. Istencsászár vagy, köszi a helpet.

[ Szerkesztve ]

(#8163) looser


looser
addikt

Aki az integrálással vagy floppys etetéssel próbálkozna (sata-wxp), annak e helyütt letölthetőek az eszközvezérlők. Hajrá :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8164) tsaba12


tsaba12
csendes tag

Hello!

Egy nagyon érdekes problémával forulnék hozzátok:
Van egy 3,5éves ASUS A4L -laptopom és kb 1 hete azt csinálja ha elkezdek szöveget gépelni akkor kb 2-4 betü lenyomása után felugrik a jobb egérgomb menüje! De csak a betüknél. A számoknál nem. Ha gyorsabban gépelek, akkor gyakrabban jön fel az ablak.

Továbbá néha a vezérlőpultban az ablakokat egymás alá nyitja meg!
Kapásból vírusra gondoltam, de nem az. Norton, Nod32, Spyware terminator, Spyware doktor.... de semmi.
Particionálás, formázás után is ugyanez. Linux alatt is ugyanez...

Találkozott már valaki ilyen hibával?
Van valakinek valamilyen ötlete?

(#8165) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdvtök !

Cuccaimnál lévő notiban a webcam "fejjellefele" képet ad... :DDD Valakinek valami ötlete ?

(#8166) kali válasza MmDorian (#8165) üzenetére


kali
legenda

az illesztő cseréje! milyen oprendszer? ha például a win 7 alapban hozzáadott illesztőjével adja az elforgatott képet, akkor a vista alá kiadott illesztő ráhúzása javítja a hibát!

[ Szerkesztve ]

(#8167) choosen


choosen
tag

sziasztok
lenne 2 kérdésem
k50ab-t vettem 3gb rammal, az 1 gb-ost milyenre lehet kicserélni hogy 2x2 gb legyen?
win7 alatt ha becsukom a gépet elalszik de ha kinyitom akkor elvilegm felébred de a monitor sötét marad, ez miért van?

Gyula

(#8168) Badi82 válasza choosen (#8167) üzenetére


Badi82
tag

Szerintem vidd be egy számtech boltba, és nézesd meg, milyen van benne. Ha szerencséd van, még be is számolják majd a memóriádat. Amúgy ne feledd, csak 64-bites oprendszerrel van értelme a bővítésnek, ha hagyod a 32-bitest, akkor max abból profitálsz, hogy duálban lesznek a Ramok, de max 3,5 GB-ot fog látni a win.
Update: most látom, hogy 64 bitest használsz. Akkor tárgytalan a dolog az oprendszerről.. :R

[ Szerkesztve ]

Nec Arte Nec Marte

(#8169) Devid_81 válasza choosen (#8167) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem rendszeresen lepusztul az alvo allapotbol valo visszateresnel a gepem, volt mar vista es xp is.
Sztem van ott valami bug...mivel mar a sokadikg gepemen is teszteltem.
Persze soha nem rendszeresen, teljesen veletlenszeruen csinalta.

...

(#8170) Badi82 válasza Devid_81 (#8169) üzenetére


Badi82
tag

kicsit Off, mert nekem nem Asus notim van, de nekem a T60 nem fagyott még ettől. Persze, lehet, hogy csak szerencsém van. Amúgy Vistám van

Nec Arte Nec Marte

(#8171) Devid_81 válasza Badi82 (#8170) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Fene se tudja, nekem se rendszeresen csinalta amugy.
Viszont en ezt ki is kapcsoltam az energiagazdalkodasban...inkabb magam rakom le aludni :)

...

(#8172) Badi82 válasza Devid_81 (#8171) üzenetére


Badi82
tag

Már én is így használom, beállítottam, hogy ne legyen művelet a fedél lehajtásakor, így csak kikapcsolja a moncsit, de nem megy el aludni. ;)

Nec Arte Nec Marte

(#8173) adamka16


adamka16
őstag

sziasztok.
egy ASUS K50AB talja vagyok és az lenne a gondom vele, hogy nem tudom win vista alól állitani a fényerejét a kijelzőnek. minden driver fel van téve, amikor megnyomom az FN gombot+a fényerő állitót akkor feljön egy ábra, ami mutatja h csökken vagy nő-e a fényerő. de a képernyő fényereje bizony nem változik semmit.
dGpu-ra van állitva, és csak újrainditás után változik meg a fényerő, vagy addig még tudom változtatni amig a win betöltőképernyő nem jelenik, és akkor olyan is marad win alatt. fényerő állitás az miért csak újraindulásnál van valyon??? bocsi ha már kérdezték előttem!

(#8174) MmDorian válasza kali (#8166) üzenetére


MmDorian
őstag

honnan tudom lehúzni a vistás cuccot ? keresgéltem, de semmi... :B

(#8175) adamka16 válasza MmDorian (#8174) üzenetére


adamka16
őstag

support.asus.com szerintem...

(#8176) kali válasza MmDorian (#8174) üzenetére


kali
legenda

link -> oprendszer (vista 32/64 bit) kiválaszt, majd webcam szekció! több webcam esetén a letöltés részben megtalálod a linket/leírást a kamera beazonosításához (nem mindig feltétlenül az, aminek a win 7 felismeri, sőt...)

(#8177) Kerótekerő


Kerótekerő
csendes tag

Sziasztok!

Asztalomon egy Acer emachines E725-ös noti.
Gyárilag Vistás, de lecseréltem egy jó (tiszta) öreg XP-re.
Minden O.K., egy dolgot kivéve Nincs hangja!!! :O
Realtek hangkari van benne, de az eszközkezelő sem látja....
A biosban sem találtam semmi nyomát.
Segítségeteket kérem! :R

Köszi!

Sanya

(#8178) adamka16 válasza Kerótekerő (#8177) üzenetére


adamka16
őstag

Acer az mióta Asus, sztem keress másik topikot ahol tudnak is segíteni!

közben fejlemények vannak nálam. Express módra kellett tenni a bios-ban a vga-t és akkor már működött a win alóli fényerő állítás. ugyanakkor azt vetem még észre, hogy ritkán jön vissza alvó-készenléti állapotból a gép, vagyis visszajön csak nem kapcsol be a kijelző. a másik probléma még, hogy a wifi-t csak úgy tudom ki be kapcsolgatni ha letiltom az eszközkezelőben, mivel az FN+F2 nem kapcsolja ki, de miért nem???

(#8179) kali válasza adamka16 (#8178) üzenetére


kali
legenda

az fn + f2 megnyomásakor az osd jelzi, hogy be- és/vagy kikapcsolásra került a wifi? a wifi led be- és/vagy kikapcsol az fn + f2 megnyomásakor?

Kerótekerő; ha xp sp2 van fent, akkor az uaa (kb888111) hiányozhat neki! az sp3 már tartalmazza!

[ Szerkesztve ]

(#8180) adamka16 válasza kali (#8179) üzenetére


adamka16
őstag

amikor feltettem anno a vistát, akkor ha jól emlékszem akkor feljött az a kis logó, hogy be van kapcsolva, de nem reagált rá semmit. de most már nem jelzi ki. hétvégén valszeg felteszem a win7-et mert ha jól láttam vannak driverek hozzá aztán akkor talán normálisan fog működni a rendszer. vagy nincs ennek valami bütykölős technikája, hogy meg lehessen csinálni? vagy mitől lehet?

(#8181) adamka16 válasza adamka16 (#8180) üzenetére


adamka16
őstag

és azt valaki nem tudja megmondani, hogy miért sípol a laptop ha a hd3200-at használja?

(#8182) kali válasza adamka16 (#8180) üzenetére


kali
legenda

külön bütykölős technikája nincs, csupán minden szükséges illesztőt és alkalmazást fel kell húzni, hogy minden funkció tökéletesen működjön!
atk illesztők és alkalmazások...stb!
itt megtalálsz minden szükségeset; link
a wifi illesztőjénél ott a figyelmeztetés, hogy mit kell előtte felhúzni; wireless console utility -> ezzel lehet be- és kikapcsolni a wifi modul funkcióját!
de más illesztők és alkalmazások is hiányoznak még szerintem nálad...
win 7 alá jók a vista illesztők és alkalmzások!
a win 7 ad majd illesztőt a wifi modulhoz, webkamerához...stb, de nem minden lesz úgy jó (a wifi nem megy rendesen a win 7 által illesztetten, a webkamera elforgatja a képet a win 7 által kapott illesztővel), rá kell majd húzni a vista alá kiadott illesztőket!

[ Szerkesztve ]

(#8183) adamka16 válasza kali (#8182) üzenetére


adamka16
őstag

de néztem, külön win7-hez való driverek is vannak a supporton, úgyhogy leszedek majd mindent hozzá, aztán majd amelyik jó lesz. csak ugye amikor először tettem fel a win7-et akkor a telepítő cd-t nem akarta elindítani, mivel nem vista van a gépen. és kiírta a támogatott oprendszerek listáját. egy próbát megér majd talán. pontosan melyik drivereket tegyem fel?

(#8184) kali válasza adamka16 (#8183) üzenetére


kali
legenda

melyik szériát nézted? mert k50ab esetében pont nincs win 7 támogatás;
k50ab
k50in, k50ij...stb esetében (már) van win 7 támogatás!
illesztők és alkalmazások; atk mind, osd..stb!
az alkalmazásokat tesztelgesd, hogy mi mire való, és majd látod, hogy szükséged van rá, vagy nincs!
win 7 alatt is lehet telepíteni a vista illesztős lemezről, de nem indul el, hanem mappából kell betallózni és elindítani az illesztők/alkalmazások telepítését!

(#8185) adamka16 válasza kali (#8184) üzenetére


adamka16
őstag

és akkor ez mi lehet vajon?

[link]

(#8186) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok!
Szeretnék rendelni egy Asus K70IO-TY007L notit, de kicsit megzavarodtam, mivel azt irják, hogy a VGA integrált. Tudtommal ezekben a gépekben dedikált memóriás HD4570 van. Most akkor én látok rosszul valamit, vagy egyszerűen csak elírták? :)

(#8187) adamka16 válasza huntenseN (#8186) üzenetére


adamka16
őstag

én is meglepődtem akkor, mikor kiírta az asztalon jobb gombnál, hogy -configura ATI powerxpress, mondom ez meg mi. aztán kijött egy ablak, azon meg az, hogy melyik GPU-t szeretném használni. az egyik egy HD 3200 a mésik a nyílván erősebb HD 4570. én is csak véletlenül jöttem rá, de így van. lényegében 2 videókari van benne. egyik többet tud, de a másik meg kevesebbet fogyaszt.

(#8188) kali válasza adamka16 (#8185) üzenetére


kali
legenda

igen, azóta már a k50ab szériához is elérhető tették minden régióban a win 7 illesztőket...

(#8189) adamka16 válasza kali (#8188) üzenetére


adamka16
őstag

és ez vajon mennyivel lehet másabb a vista drivereknél?
ugyanakkor még a problémám még, hogy ha akku-ról megy akkor a hd 3200-at használja és elég idegesítően sípol. ezzel nem lehet valamit csinálni?

(#8190) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Asus K70AB-TY006L

Erről a gépről kérnék véleményeket.
Alap játékok, netezés, vidózásra kellene.

És HDMI van-e rajta, mert a webshopokban nem írják, de a gyári speckóban igen...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8191) glide3d válasza Ragadozó (#8190) üzenetére


glide3d
csendes tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem!
Nagyon hosszú keresés után (egy csomó webshopot megnéztem ipon,pcland,pcx,stb..) a következő laptopot találtam és a megvásárlását tervezem és segítség kellene:

ASUS K50AB - BRUTAL verzió
Processzor: AMD Athlon64 X2 Dual Core RM74 (2.2 GHz, 1M L2 , HT 3600MHz !!!)
Kijelző: 15.6 " WXGA (1366x768) HD felbontással, LED megvilágítással
Memória: 4,096 MB DDRII 800 Mhz - Dual Channel configuration
Merevlemez: 500GB 5400RPM HDD
Graf. kártya: ATI Mobility Radeon™ HD 4570 akár 2304 MB HyperMemory™ (512 MB dedikált DDR2 VRAM, akár 1792 MB megosztott rendszermemória) Shader Model 4.1
Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti DL
Hang: Altec Lansing hangszórók és HD Audio hangkártya
TV: 1 x VGA + opcionálisan DVI átalakító LED, LCD és Plazma tévékhez
Egyéb: numerikus billentyűzet, 802.11a/b/g/n, 1xRJ-45,
CMOS kamera 1.3M, kártyaolvasó 3v1 (MMC/SD/MS), 4xUSB 2.0,
Méretek: 370 X 256 x 35.5mm 2,6Kg,
Ajándék táska, egér, fejhallgató, USB mini UFO HUB
Ára: 164.900Ft Bruttó

A laptopot innen néztem ki: http://www.radium.hu/page87a.html

Az ATI RADEON 4570-es egészen sok pontot ért el a notebookchcecken és a Fear és egyéb játékok is futnak rajta többé kevésbé szaggatás mentesen.. a laptop ára nagyon jó és én sem mehetek feljebb 159 a plafon.. főleg játszásra szeretném használni. Tud valaki esetleg jobbat mutatni ha igen akkor főleg a grafikus kártya érdekelne..? Köszi a segítséget

Minden itt kezdődött: 3DFX Voodoo !

(#8192) mrvikiboy


mrvikiboy
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban hogy hogyan kell az ujjlenyomat olvasót működésre bírni?
Átnyálaztam a könyvet de a BIOS-ban nem találok TPM aktiválást. Innentől pedig nincs tovább. Driver fent van, elvileg működésre kész csak épp nem csinál semmit

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#8193) Axy88 válasza Ragadozó (#8190) üzenetére


Axy88
csendes tag

Szia

Itt[link] írtam róla.
HDMI van.
Alap játékokra, netezésre, videózásra sokkal olcsóbb gép is jó :D

(#8194) Axy88 válasza glide3d (#8191) üzenetére


Axy88
csendes tag

Hali

Ha főleg játékra kell, akkor hasonlítsd össze a 17"-os változattal, mivel az 1366x768-as és az 1600x900-as felbontás között bizony óriási a különbség.
Én itt találtam jó áron:[link]
Itt írtam róla:[link]
A notebookchecken találsz sokkal jobb videókártyával szerelt gépeket, de azoknak horrorisztikus áraik vannak itthon.

[ Szerkesztve ]

(#8195) Ragadozó válasza Axy88 (#8193) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Köszi :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#8196) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Sziasztok

Hipergyors véleményeteket kérem a következő laptopról:

ASUS K50IN-SX011L

Tapasztalap, hibái amit adatlapról látni lehet minden érdekel !!

1000 hála minden segítőnek.
Üdv

(#8197) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Igazából a vidikártyáról kellene info, most hd3470-em (256mb vram) van, de erősebb kellene.
Meg hogy az alaplapi chipset sis e vagy sem, ill, fain-e a lapkészlete?!
A többit én is látom.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#8198) kali válasza PredatorNo1 (#8196) üzenetére


kali
legenda

jó noti, az érdekes színén és a touchpad körüli ujjlenyomat-gyűjtős felületén kívül, nem nagyon tudok rosszat mondani rá!

(#8199) FlashR


FlashR
tag

Heló
Vkinek a szakmai véleményére lennék kiváncsi. Mégpedig van egy Asus X51RL notim és alapból van benne egy 2.16Ghz-es Celeron. Szeretnék bele egy komolyabb C2D procit,de honnan tudjam meg,hogy milyeneket lehet belerakni..? mármint az alaplap cpu support-nak hogyan lehet utánanézni?

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#8200) kali válasza FlashR (#8199) üzenetére


kali
legenda

hivatalos gyártói leírás;

Intel® Core™2 Duo Processor T5250/T5450 : 1.5 GHz 667MHz, 2MB L2Cache;
Intel® Core™ Duo Processor T2310/T2330 : 1.6 GHz - 1.46 GHz, 533MHz, 1MB L2 Cache
Intel® Celeron® Processor 540/550 : 2.0 GHz - 1.86 GHz, 533MHz, 1MB L2 Cache

vélhetően nagyobb/jobb core 2 duo procik is mennek a notiban, de ezt biztosan csak próba után lehet kijelenteni, mivel a chipset mellett a gyártók, még bios szinten is tudnak szabályozni/korlátozni!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.