Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35001) cs.zs. válasza Joker88 (#35000) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ártani nem fog.
Magasabban lesz kicsit a kijelző, a nyakad egészsege szempontjából ez is fontos.
Az, hogy a gép fel lesz emelve az asztallapról, már önmagában is hasznos a hűtésnek, gamer gépeknél az efféle megoldások 2-3, esetleg 4 fokot jelentenek, többet nem.

...

(#35002) HartgeH3-2.8 válasza Bone123 (#34992) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ha jól fogod ki, műszer ;] ..de tényleg.

cs.zs. #34999
Maradok én is kanócon 24/7 és 60% , cirka 3 éven belül meglátjuk jól döntöttem e.

Joker88 #35000
Érdemes. Sokkal jobban , hamarabb hűl vissza a gép. Ez tapasztalat, és a load/terhelt állapot is jóval hűvösebb. Ez olyan 5-7-10 fok felhasználástól függően. Van az a hama amit meglehet venni, azt úgy hívják URAGE. Igaza van a kollégának, én még a pad dobozát is alá tettem otthon , baromira kényelmes úgy a szemnek nyaknak mindennek. Műanyag vackot ne, fémet. Ha már áldozol rá.

Még a 17-es is bőven!

Más: MyAsus mostanában nem küldi a frissítéseket.
Eddig küldte.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35003) HartgeH3-2.8 válasza cs.zs. (#35001) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Lejártam. Abszolút adom. Melóba amikor viszem (és oda nem hordok hűtőpadot mert sok lenne már a cucc) vagy kupakot rakok középre vagy egy ilyen letépős jegyzet tömböt pontosan középre előre, ott nincs semmilyen szellőzőrács. Rengeteget számít. Gyárilag (is) van alattuk asszem kiemelés, de az kevés.

Asus TUF táskába minden elfér becsületére legyen mondva még a pad dobozzal együtt is , de súlyban azért már ott van ha minden all-in :U

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35004) TommiStyle93 válasza Pyttawrx (#34909) üzenetére


TommiStyle93
csendes tag

1 slot van a RAM-nak, és alapból a gyári 4 gb-os RAM van benne.

Leállítottam teljesen a laptopot, majd levettem a hátlapját, majd kivettem az egyetlen 1 slot-ból a 4 gigás memóriát, be raktam helyére az 1x8 gb memóriát, majd vissza a hátlapot, majd bekapcsolom, és 1-2 másodpercre felvillant a kis led fény, hogy érzékelte a bekapcsolási szándékomat, majd elnémul, és nem csinál semmit, nem kapcsol be..

Ezután vissza rakom a 4 gigás memóriát és azzal meg simán bekapcsol, működik.

Egyébként Kingston FURY Impact 8 GB 2666 Mhz memória amire cserélni szeretném.

(#35005) Joker88 válasza TommiStyle93 (#35004) üzenetére


Joker88
őstag

még az X554L notimban bővítettem anno memóriát.. Samsungot nem szerette, Kingmax vált be.
Időzítések,sebességek ugyanolyanok voltak.. csak a márka változott..
Szóval, ha teheted kérj kölcsön egy másik márkájú memóriát..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35006) Pyttawrx válasza TommiStyle93 (#35004) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. Minek a fury. Mezei 2400MHz vegyél, samsung, kingston pl. Vedd olyan helyen, ahol belerakják mielőtt fizeted.

(#35007) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Nekem is gyanús az a 2666 CL15.
2666 memóriáknak CL19 a "normál" késleltetése, 2400-nak CL17.
Kis maszek laptop/IT-boltokba kellene bemenni, és kérni egy bővítést. Nyíregyházán még a régit is beszámolják, ebből kiindulva gondolom, hogy valószínűleg máshol is.
Kedvenc boltomban, ahová járok, DDR3 esetén 4 GB-ról 8 GB-ra bővítésért 5000 Ft-ot szoktam fizetni.

...

(#35008) Joker88


Joker88
őstag

Az mitől lehet,hogy mostanában az M4 Sportnál és egyéb Youtube-nál ,illetve podcast beszélgetéseknél , szinte minden 5. másodpercben mintha húrt pengetnének meg.. ezáltal a beszéd/zene kicsit élvezhetetlen :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35009) HartgeH3-2.8 válasza Joker88 (#35008) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Lehet nem ide tartozik, de dolby Atmos fícsör nálatok van?
Nekem azt be kellett konfigolni, hogy teljes legyen az összkép.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#35010) kzm_gns


kzm_gns
újonc

Sziasztok!

Két gépet néztem ki, tudnátok esetleg abban segíteni, hogy bármelyiknek van-e valami hibája, amiről tudnom kéne, ami miatt kevésbé ajánlott megvenni őket? Sajnos nincs időm visszaolvasni a fórumot rendesen, és alapvetően nem vagyok benne a témában. :)

Erről a kettőről lenne szó:

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-zenbook-14x-um5401qa-oled-numberpad-77132-elado

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-vivobook-15x-m1503ia-oled-76821-elado

A Zenbook felé húz a szívem, de szeretnék biztos lenni benne, ha már a drágábbat venném :)) (Itthoni felhasználás, filmezés, youtubeozás, sok böngésző megnyitása egyszerre lenne a dolga, néha home office esetén szövegszerkesztő és sok pdf megnyitására kellene alkalmasnak lennie kényelmesen) 5 éves Dell Inspiron laptopomat váltaná, gondolom ahhoz képest már bármi nagy ugrás, de szeretném, ha olyan 3-4 évig újra nem kéne foglalkoznom laptopvásárlással. :)

(#35011) Pyttawrx válasza kzm_gns (#35010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ajánlom én is a zenbookot, ilyet használok.
Nálam nincs probléma. Win10-et tettem rá.

(#35012) cs.zs. válasza kzm_gns (#35010) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia, enyém is 1 hónaphoz közelít, ugyanúgy hibátlan, szeretem.
Ezen gyárilag Win11 Home volt, rágépeltem egy párezer Ft-os kódsort, hogy W11 Pro legyen.
[kép]
Szuper gép.

...

(#35013) Wizard1 válasza kzm_gns (#35010) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Nálunk van Zenbook AMD5600H és Vivobook S15 AMD 5800H. Mindkettő nagyon jó. A Zenbook 1 picivel szebb és könnyebben hordozható.

Az AMD 5600H, AMD5800H/U , AMD 6800H, Intel 12500H vonalon lenne érdemes nézelődnöd.

pl:

Intel:

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-vivobook-s14-k3402za-oled-76566-elado
https://www.digiprime.hu/laptop/asus-vivobook-s15-k3502za-oled-76920-elado
https://www.digiprime.hu/laptop/asus-vivobook-16x-x1603za-77517-elado
https://www.digiprime.hu/laptop/asus-vivobook-s15-k3502za-oled-76991-elado

Amd:

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-vivobook-s15-m3502qa-oled-76577-elado
https://www.digiprime.hu/laptop/asus-vivobook-s14-m3402qa-oled-numberpad-76877-elado
https://www.digiprime.hu/laptop/asus-vivobook-s15-m3502qa-oled-78894-elado

(Nvidia 3050 Video , Játékokhoz):

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-vivobook-pro-15-m6500qc-78778-elado

Zenbook:

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-zenbook-14x-um5401qa-oled-numberpad-76812-elado/?utm_source=arukereso&utm_medium=76812-asus&utm_campaign=konverzio

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-zenbook-14-um3402ya-oled-numberpad-76741-elado

Gamer:

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-rog-strix-g15-g513rc-73927-elado




(#35014) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy ASUS TUF Dash F15 (2022) laptopot. Olyan problémám lenne, hogy a wifi sebessége lassú. 8-10 Mbps, van amikor eléri a 15-t is. Ez a negyede mint aminek lenni kéne. Intel Wi-fi 6 AX201 160MHz modul van a gépben. Neten rákeresve sokaknál ugyan ez a probléma és mindenféle gyártó gépénél. Megpróbáltam csomó lehetséges megoldást, de eredménytelenül. Van egy Asus USB-s wifi modulom azzal tökéletesen működik wifi a gépre csatlakoztatva. Win11 22H2 és a legfrissebb driver, de próbáltam korábbi verziókkal is. Találkozott közületek valaki ilyen problémával?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#35015) kzm_gns válasza Wizard1 (#35013) üzenetére


kzm_gns
újonc

Köszönöm szépen a kimerítő választ neked is, és a többieknek is! :) Van esetleg oka annak, hogy a Zenbookból olyat linkeltél, amin nincs alapból Windows ? Tud gond lenni azzal, ami előre telepítve érkezik? Bocsi a hülye kérdésért, csak laikusságomból fakadóan az a tervem, hogy olyat veszek, amin már van, akkor nem tudom elrontani.. :D

(#35016) cs.zs. válasza kzm_gns (#35015) üzenetére


cs.zs.
addikt

Elérhetőek Windows-zal is, és anélkül is.
Nem az elrontás a lényeg, hanem hogy valakik nem foglalkoznak ezzel, nem ért hozzá, nincs ideje, nem fétise, ők 20-30 e Ft-tal többet fizetnek. (+ még az Office)
Akik meg feltelepítik maguknak, olcsóbban megússzák, hivatalos kódokkal is. Sok boltból beszerezhető, én évek óta innen veszem:
Ha nem volt rajta semmi, akkor Windows OEM kód kell,
ha Win 10 Home-ról Win 10 Pro-ra váltanál, akkor kell az FPP Retail,
Win 11 Home-ról Win 11 Pro-ra váltáshoz a 11 Pro OEM is jó, a rendszer elfogadja.
Én mindenre teszek Office 2019 Pro Plust is, úgyis kell.
A 2 együtt legtöbbször még akciós is (párszáz Ft minusz). Office aktiválás 2 körös, először fura volt, de a sokadik után már zsigerből megy.

...

(#35017) Wizard1 válasza kzm_gns (#35015) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Én itt vettem Windows 11 -t és Office retail kulcsot:

Egyszerűen nem tudod elrontani. Kapsz itt a kulcs mellé linket, hogy kell csinálni pl Windowshoz USB -s installer-t . A windows wizardja meg egyszerű . Csak előre lehet menni és pár kérdésre kell válaszolni.

Google.hu ba beírod hogy windows 11 usb installer készítés és már is kapsz erről teljes leírást.

Ha a digitprime-t megkéred felraknak egy alap windows -t rá ami kulcsot kér majd .

(#35018) Pyttawrx válasza cs.zs. (#35016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ilyen kulcsokat ne is javasolj. Persze magánembernek lehet nem lesz gondja, de azért te sem gondolod, hogy ennyiért kapni bármilyen legális win licenszet. Ugye a kulcs és a licensz az más. Win10 topikba keress/kérdezz rá. Számtalanszor kitárgyaltuk/elmondtuk ezt.

(#35019) Pyttawrx válasza Wizard1 (#35017) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Detto.

(#35020) Wizard1 válasza Pyttawrx (#35019) üzenetére


Wizard1
csendes tag

(#35021) cs.zs. válasza Pyttawrx (#35018) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az a helyzet, hogy az EU-ban az újraeladás egy ideje már legális.
Ha a tevékenységi körödbe ezt felveszed, akkor Te is árulhatod, a leselejtezett, 1 Ft-ért megvett gépek windows kulcsait.

...

(#35022) Wizard1 válasza kzm_gns (#35015) üzenetére


Wizard1
csendes tag

(#35023) kusza80


kusza80
tag

Ezzel kapcsolatban melyik forúmon tudok segítséget kérni?

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Elment a hang a laptopomon és nem tudok rá hangot varázsolni. A tőlem telhetőt már megpróbáltam töröltem telepítettem stb. De nincs hang.
A laptopom egy Asus Vivobook 15 X512FAG
Windows frissítés óta nincs hang
Kérlek szépen segítsetek
Köszönöm szépen!

(#35024) Pyttawrx válasza cs.zs. (#35021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen amennyiben megfelel ennek: [link]
És így a licensz nem a tied a kulcsot meg bármikor tilthatja az MS

(#35025) cs.zs. válasza Wizard1 (#35022) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia, nekünk 2 is van, fém házzal,
az egyik USB-A-ból csinál 3 db A-t, + Gigabit Lan,
a másik USB-C-ből csinál 3 db A-t, + Gigabit Lan.
Sebességük jó, megvan a Gigabit,
a 3.0 pendrive sebessége ugyanúgy 160/60 MB/sec ezzel is, mint nélküle,
az egyetlen fura dolog, hogy ha csak egy egér van benne egyedül (zéró adatátvitel),
akkor is ugyanolyan forró, mint amikor net + másolás megy rajta :U
[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

...

(#35026) cs.zs. válasza kusza80 (#35023) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az jut eszembe erről, amikor előző laptopomon egy frissítés után a fényerő állítás nem működött. Néhány nap után (talán 3-4 nap) egy újabb frissítéssel minden helyreállt.
Addig persze folyamatosan kattintgattam a windows-update menüben, úgy vártam mindent mint a messiást. De megoldódott.

...

(#35027) Wizard1 válasza kusza80 (#35023) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Töröld le a windows-t :DDD .

Az alábbi probléma lehet:

1) Windows bug a frissítés miatt
2) Driver probléma
3) Felrakott codec pack/softver probléma
4) Hardver probléma
5) Letekerted a hangerő szabályozót :D
6) Elromlott a hangszóró/füles/hangfal.
7) Esetleg neked ment el a hallásod :D

-Először próbáld ki hogy ha van fejhallgatód hogy anélkül vagy a laptop hangszórójával van -e hang.
- Megnézni a windows verzió számot és rákeresni hogy másnál okozott -e hibát.
- Töltsd le a hivatalos drivert a gépedhez és installáld fel. Újra kell indítani a gépet. Hangot ellenőrizni
- Ha van kiegészítő codec-t érdemes leszedni teljesen. Újraindítani és megnézni mi van.
- Forumokat átnézni, google hiba keresés

Íme példa a hiba elhárításhoz




(#35028) RedCat válasza azbest (#34980) üzenetére


RedCat
senior tag

Mi ez a MyAsusSplendid program?

Vettem egy Oled kijelzős Asus laptopot Vivobook Pro 15 M6500RE. Gyönyörű képe van.
Az lenne a kérdésem, hogy a kijelzőt hogyan tudom óvni a beégéstől? Beégésre vonatkozik a garancia?
Akku kérdés: Régen ha mindig töltőn volt a gép, akkor az akku hamar tönkre ment. Most viszont olvasom, hogy van aki mindig töltőn tartja, így nem szaporodik a ciklus az akkuban. Mi a jobb megoldás? Töltőn lógni akár kikapcsolt állapotban is vagy használni az akkut?

(#35029) Wizard1 válasza RedCat (#35028) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Myasus applikációt töltsd le és a töltöttségi szint állítható.

A fórumon pár lappal előbb épp ez volt a téma kinek mi a jobb.

Személyes véleményen. Használd igy ahogy van ha pedig elromlik az aksi cseréld ki vagy ad el a gépedet és vegyél újat. Addigra lehet hogy már 5-6 éves lesz .... és már minden új gép sokkal gyorsabb lesz ...

Érdemes felrakni a god mode -t is és elég sok mindent állíthatsz ..

[ Szerkesztve ]

(#35030) Wizard1 válasza Pocak89 (#35014) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Itt találsz rá példát a hiba elhárításra:

első

Második

Harmadik

(#35031) Wizard1 válasza kzm_gns (#35015) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Mi ezt vettük még a Black Friday elött 299eFT -t. Black Friday-re már felment az ára. Ezen van Windows home.


(#35032) cs.zs. válasza Wizard1 (#35031) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nov 18 volt a Black Friday.
Nov 17-én csütörtökön az UM5401QA ára 310.000 Ft volt,
én abba vittem be, egy aznap, 17-én reggel 15.000 Ft-ért vásárolt régi Zenbookot,
(120.000 Ft-os ASUS csereakció) és így fizettem ennyit:
[kép]

...

(#35033) L4mie válasza cs.zs. (#35032) üzenetére


L4mie
veterán

detto :)
csak én már egy 10essel drágábban

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#35034) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Sziasztok. Vettem egy Zenbookot (UM3402Y), felraktam rá egy windows 10-et, viszont több problémát is tapasztaltam:
- hangot egyáltalán nem játszik le, se fülessel, se hangszórón keresztül, Eszközkezelőben van néhány hibás eszköz, pl. Multimédia-vezérlő meg ELAN:Fingerprint, de ha rányomok, hogy keressen a neten illesztőprogramot, nem talál. De pl. a HID gombok megszakításos illesztőprogramja is hibát ír, ha frissíteném, azt írja, hogy az illesztőprogram naprakész.
- a funkciógombok nem működnek, fogalmam sincs, ezekhez mit kell még külön telepíteni, ez az első notebookom.
- MyAsus-t nem engedi felrakni Store-ból, mert azt írja állandóan, hogy "Hiba történt a rendszerünkben. Próbálkozzon újra később." Próbálkoztam, akkor is ezt írta.
A windows update frissítések már mind felmentek, szóval fogalmam sincs, mit csináltam rosszul, vagy mit kellene még telepítenem.
A PC-met rendszeresen én telepítettem évek óta, de még ennyire problémás telepítéssel sosem találkoztam.
Tudnátok segíteni?

Illetve jól látom, hogy az ASUS oldalán az UM3402 zenbookhoz nincs win10 driver, csak win11-hez?

[ Szerkesztve ]

(#35035) cs.zs. válasza Vesporigo (#35034) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
tekerj itt lefelé, és láthatod, hogy ha egy laptop win10-zel, és win11-gyel is kompatibilis, akkor (felülről lefelé) win11 haszn. útmutatók is ott vannak minden nyelven, meg lejjebb a win10-es haszn. útmutatók is ott vannak minden nyelven (magyarul is).
Az UM3402-nek már nincs így szétbontva, csak egyfajta használati útmutatója van, és a 49. oldaltól láthatók a win11-es képek.

Nézd pl ezt, az illesztőprogramoknál win 10, és win11 is kiválasztható. UM3402-nél nem, ott csak 11 van.
Gyanús, hogy csak a 11 fekszik neki.
Ugyanez a szitu a K3502-vel, az M3502-vel, stb stb. Legújabbakhoz már csak a 11 jó.

...

(#35036) Wizard1 válasza Vesporigo (#35034) üzenetére


Wizard1
csendes tag

Nézd meg a almodel számot. Itt vannak a driverek.

Nem hivatalosan vannak driver kereső programok. Azok segítségével is lehet drivereket installálni. A belinkelt web page leírja mi ilyenkor a teendő.

Amúgy 2 féle model van a UM5401QA ez windows 10 és win 11 kompatibilis
a UM5401QAB ez csak win 11 kompatibilis még vagy már.

[ Szerkesztve ]

(#35037) azbest válasza RedCat (#35028) üzenetére


azbest
félisten

Slpendid lényegében színprofilok a kijelzőhöz. A myasus progiban lehet állítani. Ott van alapból aktívan oked care rész is.

Talán 20 éve még igaz lehetett, hogy nem jól vezérelték a töltés. A lithium akkuknál van rendes vezérlés, akkor tölt, amikor kell. Töltőröl nagyobb teljesítménnyel is megy a legtöbb gép. A legrosszabb, amit tehetsz, ha direkt feltöltöd majd lemeríted az akkut, akkor minden nap beleteszel 1-2 ciklust. Ezzel nem véded az akkut, hanem elkoptatod. Ha asztalnál használod, akkor dugd be. Mivel az altatás is ilyen hülye modern S0 mód alapból az új gépeken, ezért érdemes bedugva hagyni alvás közben is, különben lemerítheti másnapra.

[ Szerkesztve ]

(#35038) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Srácok,
ha esetleg valaki kereste, de nem találta,
ASUS gyári alkatrész shop (nem csak laptopokhoz)
felülre a keresőbe beírod a laptopod tipusát, és nézelődhetsz

...

(#35039) Pyttawrx válasza cs.zs. (#35038) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Olcsóbban vettem itthon gyári 100w-os töltőt um5401-hez, mint ami itt szerepel.

(#35040) cs.zs. válasza Pyttawrx (#35039) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nyilván, hiszen ez egy gyári katalógus, de itt minden itt van, cikkszámokkal, amik alapvető támpontot adnak a későbbi keresgéléshez

...

(#35041) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Milyen gyárinál apróbb termetű USB-PD (Type-C) és megbízható töltőt javasolnátok Vivobook M3502QA notimhoz? (gyári: 90W, 20V/4,5A). Egy teszten lévő teló 66W-os USB-PD adaptere (20V/3,25A) rendben tölti azzal a megjegyzéssel a tálcán, hogy használjam a gyorsabb gyárit.

Illetve: választásnál a feszültség vagy az áramerősség fontosabb, hogy megegyező paraméterű legyen a gyári adapterrel?

[ Szerkesztve ]

(#35042) Mikulásbá válasza Bone123 (#35041) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én ezt vettem ( [link] ) Zenbook-ok és egy Vivobook Pro is megy vele-persze nem egyszerre, de egyik sem panaszkodott, hogy nem a gyárival töltöm.

(#35043) Bone123 válasza Mikulásbá (#35042) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Köszi, jó nagy darab. :) Mondjuk sokkal ez a Ugreen GaN 100 wattos sem kisebb, ez a 65 wattos már igen. Az USB-PD támogatásnál érdemes mélyebben a paraméterek közé nézni?

(#35044) Mikulásbá válasza Bone123 (#35043) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A PD meglegyen, szerintem a többi nem érdekes.

(#35045) cs.zs. válasza Bone123 (#35041) üzenetére


cs.zs.
addikt

Én ezt vettem, épp úton van, később tudok referálni.

...

(#35046) azbest válasza Bone123 (#35041) üzenetére


azbest
félisten

"slow charger" ?
Leveszi a proci sebességét kisebbre, limitálja a fogyasztását.
A vivobook s 14 k3402za 12th 12700H gen intel procis gépemmel 65W töltővel is működik, de lassít és bele-bele kóstol az akkuba is. A gyári ehhez is 90W. Ettől még persze használható sebességű a gép kis töltővel is. Nekem cinebench r23 alatt a standard, 90W töltőre dugott sebesség 12 ezer pont körül van, ha 65W töltő van bedugba, akkor 5 ezer pont körül (ami egy i5-1135g7 sebessége). Múlt hétvégén 65-ösről használtam és le-levitte az akkut 95-100% köztre a youtubozás, ahogy épp terhelve volt. Szóval ha kis méretű töltő kell, akkor éppen jó lehet, kompromisszummal.

A P-s végű intel procikkal lehet elég a 65W is, azok kicsit lassabbak és energiatakarékosabbak a gyári töltőjük is kicsi. A nagy töltő helyett útra csak egy kis kompakt töltőt hordok. [link] meg egy ilyenem is van [link] . A normál sebességhez legalább 80W kell a gépemnek. Különböző type-c dokk és töltő kombinációkból jött ez ki, úgy hogy pd trigger donglevel megnéztem mennyi áramot ad adott kombináció, 77 még kevés volt. Az általam próbált type-c dokkolók 8-10-15W -ot vontak le a rajtuk átvezetett töltésből.

Amd-nél nem tudom pontosan hogy alakul, ki lehet mérni a proci lassulást kisebb töltővel. Én ezt a töltőt találtam olcsón, valójában 87W-os. Sokkal olcsóbb, mint más 90W körüli töltő. A fizikai mérete talán picit nagyobb, mint a gyári 90W-osé.

Sajnos nincs sehol leírva, hogyan viselkednek a gépek a különböző amperes töltőkkel. 20V 3.25A-5A közt jó lehet, azzal a kitétellel, hogy a kisebbekkel takarékosra limitálja a procit valsz neked is.Nem tudom az amd gépnél is 80W-e a határ a teljes proci teljesítményhez.

[ Szerkesztve ]

(#35047) kusza80 válasza Wizard1 (#35027) üzenetére


kusza80
tag

Szia!

Köszönöm!

1. Lehet nem tudom, azért kértem segítséget
2. mindent leszedtem ami ezzel kapcsolatban lehet és újra telepítettem
3. Ezt nem tudom
4. Nincs próbléma
5. Ez is lehetne, de nem az :)
6. Kicsit romlott, de nem jelentősen :)

Nem adja kifele a hangot semmilyen ezsközre! Ha dugok rá hangfalat arra sem adja ki a hangot!
Többszöri hangpróbléma elhárítás után odáig jut a dolog, hogy annyi hangot kicsikarok belőle, hogy amikor a hangot fel és le húzom akkor a windows saját pittyenő hangja hallatszik a hangszórókon, de ennyi. Aztán amikor kikapcsolom a gépet megint semmi!
Mindent megprobáltam amit link tanácsolt, de semmi!

Ez azután kezdődött miután frissült erre a verzióra: Windows 11, version 22H2

Köszi

(#35048) Mikulásbá válasza azbest (#35046) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A i7-1260P-s Zenbook-hoz is 65W-os töltőt adnak.

[ Szerkesztve ]

(#35049) Bone123 válasza azbest (#35046) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Aha, köszi. Azért töltőnél már a márkásat preferálnám, jó kérdés, hogy egy Banggood EU raktáras Blitzwolf 100W eredeti-e. Itt nagyon sokrétű a szabványtámogatás ami más eszköznél is kapórja jöhet.

(#35050) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Az is jó kérdés, ha a fenti Blitzwolf 100W-os adapter USB-PD 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/5A és PPS 3.3-21V/3A paramétereket tud, akkor 20V/4,5A-t is lead-e (laptopom töltésplafonja) és galibát okozhat-e a a magasabb adapter töltésparaméter, mint amit a laptop támogat?

Mobilon pofonegyszerű a kérdés: nem okoz gondot, max lassabban tölt a teló, ha nem kompatibilis az adapter gyorstöltési szabványával. Modern notiknál nem tudom, hasonlóan elsőrangú-e a töltésbiztonság.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.