Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9151) nagyant91


nagyant91
csendes tag

Hello!!!
Én egy ASUS K50AB-SX045D megvásárlását fontolgatom. Az után szeretnék érdeklődni ezzel a notebookkal kapcsolatban, hogy az akumlátora úgy kb. milyen sokáig birja és esetleges játék esetén veszélyt jelenthet-e a túlmelegedése az AMD Turion RM74-nek

(#9152) kali válasza nagyant91 (#9151) üzenetére


kali
legenda

a túlmelegedéssel nem lesz jelentős problémád, de akkumulátor terén ne várj túl sokat egy "gamer" notitól, ~ 2 órát bír visszafogott teljesítménnyel wifi net mellett, húzós játékkal a felét sem!

(#9153) zoleee24


zoleee24
tag

Sziasztok!

K50AB tulajoktól kérdezném, milyen drivereket/Utilokat érdemes felrakni?
Nincs még semilyen Oprendszer rajta.
(win7 64bit alá ati driver, vagy a saját a letöltési részből?)
kérdés:
az ATK drivereket ugyanúgy fogom tudni telepíteni?
winflash mennyire rizikós, ha nem sikerül bukó a garancia? :F
A System Restoring Utility kb olyan mint az acronis/ghost?
Ezekről mondana vki pár szót:
ASUS Live Update Utility
MultiFrame Utility
ASUS FancyStart Utility
LifeFrame3 Utility
ASUS Fast Boot Utility
ASUS Configuration Utility
Keyboard Device Filter Utility
EMI and Safety

[ Szerkesztve ]

(#9154) yerg válasza kali (#9150) üzenetére


yerg
csendes tag

hát egyelőre nem lelem a megoldást. az eszközkezelős része ok a dolognak.
megvannak az *.inf fájlok is, de nem látom a megoldást bennük. látok három marha hosszú oszlopot. ezek sorban a következők: DisplayName, Section, DeviceID.
A displayname-nél látok felsorolva nagyon sok márkanevet: toshiba, acer, asus, azuware, dell, stb...
az azuware-nél mind a három driver *.inf fájlait átnézve megtalálom ugyanazt amit az eszközkezelő hardverazonosítójában látok. nem tudom hogy jó dolgokat nézek-e, de amit találtam az alapján nem jutottam közelebb ahhoz hogy nekem melyik wireless driver is kéne. :(

(#9155) kali válasza yerg (#9154) üzenetére


kali
legenda

a korábbi leírásom alapján csald elő a wifi modul hardveres azonosítóját, majd fényképezd le, és tedd be ide, hátha tudunk segíteni!
ilyesmi kellene;
w

(#9156) yerg válasza kali (#9155) üzenetére


yerg
csendes tag

ok. köszönöm a segítséget.
nem csináltam még ilyen képbeillesztést. kb. így képzelem a dolgot:
1. prt sc
2. valamilyen képszerkesztővel kivágom a lényeget a képből (pl. irfanview)
3. elmentem valamilyen formátumban (esetleg valami ötlet hogy melyik ide a legmegfelelőbb?)
4. beillesztem a szövegbe az új kép feltöltése a szöveghez opcióval.

remélem sikerülni fog...

(#9157) yerg válasza kali (#9155) üzenetére


yerg
csendes tag

remélem így jó lesz a képbeillesztés:

[ Szerkesztve ]

(#9158) inkubator


inkubator
tag

Sziasztok! A héten érkezik meg ismerősöm K70-ese és azt szeretném kérdezni hogy drivereket honnan szedhetek hozzá? XP-ből melyik fajtát tegyem fel és kellett e valamit bűvészkedni, vagy beraktátok a meghajtóba és már telepítette is? Előre is köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#9159) Berger


Berger
csendes tag

Sziasztok.
Vásároltam egy Asus W2Vc tipusú laptopot drivereket letöltötem hozzá az Asus honlapról de a tv tunerhez nem találok programot.Ha valaki tudna segíteni meg köszöném.
Üdv Tibor

(#9160) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!
Beszereztem egy Ion-os Asus 1201n -t, mert mzizni akarok a géppel.
A filmek nagyon szépen futnak, de sajnos HDMI -n keresztül probléma van a hanggal.
Nincs.
Új BIOS, új VGA driver, de akkor sincs,
A TV-vel nem lehet probléma, mert az előző gépemről is HDMI-n keresztül moziztam.
Segitségeteket köszönöm előre is!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9161) zoleee24


zoleee24
tag

Sziasztok!

K50AB tulajoktól kérdezném, milyen drivereket/Utilokat érdemes felrakni?
Nincs még semilyen Oprendszer rajta.
(win7 64bit alá ati driver, vagy a saját a letöltési részből?)
kérdés:
az ATK drivereket ugyanúgy fogom tudni telepíteni?
winflash mennyire rizikós, ha nem sikerül bukó a garancia? :F
A System Restoring Utility kb olyan mint az acronis/ghost?
Ezekről mondana vki pár szót:
ASUS Live Update Utility
MultiFrame Utility
ASUS FancyStart Utility
LifeFrame3 Utility
ASUS Fast Boot Utility
ASUS Configuration Utility
Keyboard Device Filter Utility
EMI and Safety

[ Szerkesztve ]

(#9162) gy18 válasza Palika71 (#9160) üzenetére


gy18
csendes tag

Hello
Menj a Vezérlőpult>Hang és válaszd ki a hdmi-t.

(#9163) Sátán44


Sátán44
addikt

USA-ban vásárolt asus laptop (2009 aug) kérdésem az,hogy ha én veszek egy ilyet itthon tudom érvényesíttetni a garit?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9164) Palika71 válasza gy18 (#9162) üzenetére


Palika71
őstag

Ott már alapértelmezett lejátszó eszközzé tettem régen. Pontosabban nem is kellett, mert azzá válik magától a csatlakozás után.
A másik notimról, ugyanilyen beállítások mellett, jön a hang a TV-n.
Ha az ASUSból kihúzom a HDMI kábelt, akkor a gépből jön a hang. :(

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#9165) gy18 válasza Palika71 (#9164) üzenetére


gy18
csendes tag

Akkor nem tudom hogy mi lehet a probléma :(

(#9166) retrom


retrom
csendes tag

Sziasztok!

Van egy érdekes problémám, 1.5 hónapja vettem egy Asus K7IO-TY009L notebookot, egyetlen egy baj van vele, mégpedig határozatlan idejű lefagyások (hang beakad, nem lehet semmit csinálni, csak power gomb hosszan és újra bekapcs) win7 ultimate 32bit-es oprendszer van fent, minden frissítéssel, videókártya(GT 120 M) driver is a legújabb! Ami még érdekes, hogy ha játszom, akár több órát is, sosem fagy le, csak netezés közben...ma raktam újra az windowst mióta megvettem a gépet, és reméltem, hogy el fog múlni a hiba, de sajnos nem :( van még egy hiba, de gyanítom a kettő egy és ugyanaz, mégpedig a híres nvlddmkm.sys hiba (ez ritkábban jön elő, de ez nem befagy, hanem szétesik a kép és kékhalál, majd újraindul) Volt-e valakinek hasonló problémája, vagy valakinek sikerült-e már ezt megoldania? Mivel ugye még bőven garanciális, érdemes-e visszaküldenem, mivel a hiba valamikor 1 napig véletlen nem jön elő, akkor a gyárban lehet nem is fogják látni..áá szóval nem tudom mi tévő legyek...ha valakinek van valami tippje, előre is köszönöm!

(#9167) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

asus x71sl 64 bites :B ?

Los ángeles nunca mueren

(#9168) konfar.dani válasza retrom (#9166) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

szia
szerintem szoftveres hiba lesz, próbáld meg másik (lehetőleg eredeti, és másik rendszer, pl xp vagy vista) cdt telepíteni. lehet hogy a win7 lemezed hibás. nemhinném hogy hardveres probléma:)

Los ángeles nunca mueren

(#9169) konfar.dani válasza konfar.dani (#9168) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

lemaradt:
nekem akkor csinált ilyet, amikor egy nem gyári 64bites lemezt raktam föl. folyton lefagyott, csak járték közben nem, és valami fájl mindig talált hibát..:D
lehet hogy ha 6bites a géped akkor 64est kéne rárakni:)
4giga fölött van a ramod?

mod: feltételezem hogy nem gyári a win7 ultimate 32bitesed:Dmert ultimatet nem láttam még boltokban, de lehet hogy csak vak vagyok:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9170) retrom válasza konfar.dani (#9169) üzenetére


retrom
csendes tag

annyira hülye vagyok, mert du. felraktam a 64 bites win7-et is, és nem vártam meg, hogy produkálja-e ott is a hibát, mert felidegelt, hogy nem találtam valami programot 64bitesre, úgyhogy visszaraktam a 32-est :DD de úgy érzem visszarakom és kíváncsian várom, hogy vajon ott is előfordul ez a hiba...4 giga ramom van, és igen nem gyári, de amíg nem garantált, hogy úgy működik, addig biztos nem veszem meg eredetiben!
egyébként köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#9171) luigi106


luigi106
tag

Sziasztok.

Teljesen kezdő vagyok notbook témában.Ma vettem egy Asus K50in-sx153l notit.Biosban beállítottam hogy a dvd-ről bootoljon és beraktam az XP telepítőjét amiről már jó párszor felraktam az asztali gépemre. El is indul tölti be a szokásos meghajtókat, és egyszer csak kiírja hogy vagy vírust talált vagy valami nem tetszik neki és ezért leállította a rendszert. Gyárilag valami linux... van rajta.Most nem értek semmit sem de karácsonyra össze kéne rakni a gépet.Ha valaki már járt így akkor nagyon megköszönném ha leírná mit lehet itt csinálni.Előre is köszönöm.

(#9172) huntenseN válasza luigi106 (#9171) üzenetére


huntenseN
tag

Ne kínozd szegény gépet az ócska XPvel.. Win7et neki :)

(#9173) retrom válasza huntenseN (#9172) üzenetére


retrom
csendes tag

bocsi, hogy zavarlak, de látom neked is ugyanolyan notid van mint nekem! Neked nem fordult még elő ez a hiba, amit nem rég leírtam? látom te is ugyanúgy win7et használsz meg minden...csak én vagyok ilyen szerencsétlen?! :O

(#9174) huntenseN válasza retrom (#9173) üzenetére


huntenseN
tag

Nincs ilyen problémám, bár én 64bites win7et használok. próbáld ki teis, hátha :)

(#9175) _thamas_


_thamas_
csendes tag

hallo
asus k50ab-sx073d notinál az alábbi probléma jön elő:
amikor betöltődött a win, a köv. hibaüzenetet dobja: kép01
oprendszer: XP SP3 (Carlosca 09.04.30. verzió)
feladatkezelőben ezt látom: kép02
amikor asus honlapjáról telepíteném a "Battery Power HOTFIX Utility"-t, ezt írja ki: kép03
frissítettem a bios-t, mostmár 220
windowsupdate is megvolt, minden frissítés
nem látom az akku töltöttségét, így nem is merem nagyon töltő nélkül használni
találkozott már valaki ezzel a hibával?
előre is kösz a segítséget

Tom

(#9176) luigi106 válasza huntenseN (#9172) üzenetére


luigi106
tag

Megpróbáltam a w-7-et felrakni azzal nem ütköztem olyan problémába mint az xp-vel.
De amikor eljutottam odáig hogy melyik particióra rakja akkor a következő képet láttam.

TOTAL FREE
Disk 0 Part1 37.8 GB 0 GB System
Disk 0 Part2:Expressgate 185.4 GB 184.5 GB Primary
Disk 0 Unallocated 9.8 GB 9.8 GB

Itt nem tudtam eldönteni, hogy töröljem mind a hármat és csináljak egy nagy particiót,és arra telepítsem a w7-et,vagy másképp kell csinálni.Sajnos ehez a nyamvadt notebookhoz szinte semmi leírást nem adtak.Még azt sem írták le hogy az aksit hogy kell tölteni először.De még egy angol nyelvü manual sincs.De a pár oldalas leírásban pofáznak valami recovery particíóról és hogy azt ne töröljük mert azt már utána nem lehet házilag helyreállítani.
Szívesen veszek minden jótanácsot.

(#9177) huntenseN válasza luigi106 (#9176) üzenetére


huntenseN
tag

én a következőt csináltam mikor megjött a noti:win7 dvd be, összes partíciót ledúrtam, csináltam 3 partíciót, (ahova win7et akarod telepiteni 30giga legyen kb) és ennyi. Alapból vmi gagyi redflag linux volt rajta, meg se vártam hogy bebootoljon :)

(#9178) eversman válasza luigi106 (#9176) üzenetére


eversman
tag

az express gate az asus valamiféle porgramja, ami elvileg nagyon gyorsan bootol, és tudsz netezni meg skypolni, meg ilyesmi.
mikor én megkaptam a laptopot, egybedúrtam mindent, és win7-nek 30 giga, többi egybe, ahogy azt előttem is írták...

(#9179) gy18 válasza _thamas_ (#9175) üzenetére


gy18
csendes tag

Hello tegyél fel egy eredeti xp-t vagy inkább egy win7-est, eza carlosca xp buherált az ilyen op rendszerek nem olyan jók.

(#9180) valakiiii


valakiiii
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget!

Haverom vett notebookot és nem bír eligazodni a biosban. Nem tudja feltelepíteni az operációs rendszert, mert nem tudja beállítani, hogy dvd-ről bootoljon a gép...

Valaki remélem tud segíteni . Itt egy kép a BIOS-ról : [link]

Típusa: Asus k50ab-sx077d

Választ előre is köszi!!! :) :R :R :R :R :R

(#9181) L4rs válasza valakiiii (#9180) üzenetére


L4rs
tag

Hát ez a kép a linken ez nemtom miez. :))
Amikor elindításkor megjelenik az ASUS logo, ESC billentyű lenyomása után lehet választani miről bootoljon a gép.
Vagy a gép típusa, vagy linkelt kép nem stimmel. Ha tévednék javítsatok, vagy magyarázzátok meg. :)

(#9182) valakiiii válasza L4rs (#9181) üzenetére


valakiiii
tag

Köszönöm! Jó lett! Igen, az a kép amit belinkeltem az csak nagyon hasonlít, de nem a gép biosa. Mégegyszer nagyon köszi!!! :R :R :R :R

(#9183) Keesss


Keesss
csendes tag

Sziasztok!

látszólag tök amatőr kérdés, de mégis fontos lenne: az ul20a-n "gyárilag" hány meghajtó van? hány partíció? van ugye a recovery partíció, a C: de van külön D: is? Azért kérdem mert olyanokat olvasok itt fórumokon h a recovery partíció megmakkan sokaknak miután átméretezték a C: -t v 2 meghajtót csináltak belőle, stb... nem pont ennél a típusnál olvastam, de épp emiatt kérdezem h ezen hogy is állnak a dolgok hdd ügyileg?

előre is köszi!

ASUS UL30A-QX164V

(#9184) todie


todie
tag

sziasztok!
ma vettem egy asus k50c-t. felraktam win7-et (32bit) es miutan megvolt az online softwarefrissites utani reboot a "starting windows" kepernyo utan nagy feketeseg es nem latok semmit:( sztetek mi lehet a baj, mit tegyek?

elore is koszi

(#9185) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv!

olyan asus gépet keresek,amibe van C2D,legalább X2600XT(cserélhető),2GB DDR2 és az akksija bírja 6-7-8 órán keresztül. Webkamera nem kell bele!
Létezik ilyen Asus? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9186) kali válasza cellpeti (#9185) üzenetére


kali
legenda

a core 2 duo proci, az adott erősségű cserélhető vga, és a 6-7-8 órás akkumulátoros üzemidő így együtt nagyon nem passzol össze - szerintem más gyártónál sem, nemcsak az asus esetében...

(#9187) cellpeti válasza kali (#9186) üzenetére


cellpeti
veterán

Hello! Van,létezik ilyen HP! Csak érdeklődtem,hogy ASUSba van e ilyen? :U
HP 8510p is ilyen pl!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9188) kali válasza cellpeti (#9187) üzenetére


kali
legenda

a 8510p melyik akkumulátorral bír 6-7-8 órát? mert a teszteket nézve, a sima 8 cellás mellett még 3 órát sem! amúgy csillagászati összegben is lehet gondolkodni? az asus esetében én még nem találkoztam olyan notival, ahol minden feltételed teljesül.

(#9189) logicfok


logicfok
csendes tag

sziasztok valaki tud nekem segiteni vetem egy leptopot es nem volt rajta rendszer csak egy freedos es hogyan lehetne telepiteni rá windowsot be van álitva a boot hogy cd-dvd denem bootol a leptop uj asus k51 az vegyen fel msn re a nev logicfok@citromail.hu segitsetek gyorsan legyetekszivesek.

[ Szerkesztve ]

(#9190) kali válasza logicfok (#9189) üzenetére


kali
legenda

a vista és a windows 7 simán települ a notira, de amennyiben xp oprendszert próbálsz ráerőltetni, úgy csalódni fogsz, mivel ezen notihoz nincs hivatalos gyártói támogatás xp alá - valamint ha lenne, az xp akkor is csak ide módban települne fel, illetve ahci módban csak akkor, ha az xp telepítőjébe előtte integrálásra kerülne a megfelelő ahci/sata illesztő, vagy a telepítés során külön beadagolásra kerülne az!

(#9191) yerg válasza kali (#9190) üzenetére


yerg
csendes tag

szia!

még mindig nem jöttem rá hogy melyik wireless driver is kéne nekem.

[#9157] ez alapján esetleg tudsz segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#9192) konfar.dani válasza _thamas_ (#9175) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

windows/system32-b illeszd be a batt.dll fájlt:)
itt tudod ellenőrízni a hibát
itt tudod letölteni

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9193) M24 válasza _thamas_ (#9175) üzenetére


M24
tag

töltsd le de el is küldhetem batt.dll és a cmeghajtó/windos/system32-be rakd be gépet indítsd ujra és jó lesz nekem is ez volt tegnap 4szer raktam ujra a wint mire megtaláltam h h kell.

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#9194) Sish


Sish
tag

Hali!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Vettem egy Asus notebook-ot és azt szeretném kérdezni, hogy mennyi ideig kell tölteni az akut elsőnek? (új noti) Azt mondták töltsem vagy 12 órát de hát sztem ez hülyeség mert én úgy tudom, hogy a gép úgy se engedi továbbtölteni ha elérte a maxot arra meg kizárt, hogy 12 óra kelljen...
Előre is köszi a választ!

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#9195) Wandamme


Wandamme
tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm most vett egy K70AB tipusú gépet, amit nekem kéne működésre bírnom. Alapból FreeDos-szal jött. Raktam fel rá Win7 64bitet amivel nem sikerült netet kicsikarni belőle.Ezután raktam fel Vista SP2 32bitet.Ezzel sem sikerült. Azt írja ki hogy "korlátozott kapcsolat". Kábel modemes netem van. Nekem a Toshibámon simán van net vele, és egy ma frissen telepített K50AB-n is. Próbáltam ethernet kábellel meg USB-vel is. Felraktam a modem driverét is de az sem segített.
Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#9196) zoleee24


zoleee24
tag

Üdv az ASUS klubban mindenkinek!

Tegnap érkezett meg az új ASUS K50AB-SX073D - m , kifejezetten ajánlom mindenkinek :DD

(#9197) zoleee24


zoleee24
tag

Express Gate-tel van valakinek tapasztalat? Free dossal kaptam letöröltem minden particiót, viszont bootolásnál még látom az express gate-et, kell hozzá valamit telepíteni, hogy menjen vagy csak el kell indítani?

(#9198) Sish válasza Sish (#9194) üzenetére


Sish
tag

Na egész este töltöttem a laptopot. Reggel kapcsolnám be és látom hogy világít még mindig az aksi ledje... megnyomom a bekapcsolás gombot, nem indul... Ezután kihúztam az áramot belőle és még így is világított a led. Kivettem az aksit így már természetesen nem világít xD visszatettem, töltőt is. Elindul, elkezdem telepíteni az XP-t, partícionálok, leformázom a C meghajtót, átmásolja a telepítőfájlokat, elkezdte a telepítést és az elején befagy de az egeret tudom mozgatni xD Kikapcsolás gombra nem reagál, semmi másra se, kivettem az aksit ismét. A következő próbálkozásnál már eljutottam a telepítés befejezéséig aztán megint lefagyott. (Azt hozzá kell tennem, hogy előfordul hogy be se indul a kis drága hiába van rajta a 230.) Most eljutottam odáig, hogy föntvan az XP. Szerintetek mit csináljunk? Vigyük vissza a boltba és cseréltessük ki? Előre is köszi a választ!

Mod: Amúgy egy Asus K50IJ-SX036L gépről van szó.

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#9199) eversman


eversman
tag

Sziasztok!
Múlt héten érkezett meg az F50SF-JX061X drágaságom, win 7 fel, minden frankón működik, kivéve két apróságot:
1. Ha elindítok valamiféle videót, akkor a win állít valamit a színhasználaton, vagy valami ilyesmi. Ennek gondolom van valami oka, de mi az? ki lehet ezt valahogy iktatni? ki kell e egyáltalán?
2. a win felismerte magától a hangeszközt, szólt szépen, de gondoltam csak felteszem a hivatalos drivert. Amint feltettem elkezdett recsegni ropogni, fülhallgatóval is. Gyorsan letöröltem, akkor megint minden normális. Elvileg jó drivert tettem fel. Ötlet ezzel kapcsolatban?
Danke-bitte!

(#9200) Milawrc válasza Sish (#9194) üzenetére


Milawrc
csendes tag

A laptop akkumulátor helyes használata

iPhone 15 Pro, PlayStation 4, Toyota C-HR

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.