Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22001) ZavaBalazs válasza burGeaRsaN (#22000) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

bármelyikre. :DDD ;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#22002) NTonee válasza ZavaBalazs (#22001) üzenetére


NTonee
veterán

:D :K

jeRico88: emag átverni ugyan nem fog, de onnan is csak angol billzettel kaphatod meg. Radiumtól (+digiprime) meg visítva menekülni.

(#22003) meszizoli


meszizoli
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy laptop.. Asus x555LA-XO209D. Zsír új. Figyelmetlenül felraktam rá a Win 7-et. Valamilyen érthetetlen módon, ezekre a gépekre csak Win 8.1 64 bit-es változatot rakhatsz, mert nincs driver hozzá Win 7-re. Akkor jött a Win 8.1.. Megint figyelmetlen módon, az előző telepítés helyére telepítettem. Egy általam partícionált 100Gb- os részre. A fennmaradó 600 valamennyit pedig nem particionáltam, tehát nem látja a gép.
Na akkor újra telepít!! Na ez nem megy.. A start majd f2 vagy del vagy bármi gomb nyomása ellenére nem a Bios ba lép, hanem elindul a Windows. Van erre valami megoldás? Előre is köszönettel!

(#22004) Permet Elek válasza meszizoli (#22003) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Kapcsold ki rendesen a gépet. Ne altasd stb. És próbálkozz. Nekem se sikerül mindíg belépni oda. Felügyeleti ezközök-partíciók létrehozása és formázása pontnál se látja/engedi formázni?

(#22005) meszizoli válasza Permet Elek (#22004) üzenetére


meszizoli
újonc

Win 8.1 nél csak leállítás és újraindításra van lehetőségem. Itt én leállítom. Olyat találtam hogy eszközkezelő.
Itt a tulajdonságok, kötetek gombnál kiírja hogy kapacitás 715405 MB. Szabad terület: 615405 MB. De a kis ablakba csak a (c:) jelenik meg.. Ráadásul most először használok win 8 at. Még nehezen találok meg rajta mindent. Még nincs regisztrálva. Lehet azért nem enged bios-ba lépni?..

(#22006) meszizoli válasza meszizoli (#22005) üzenetére


meszizoli
újonc

Váá! Megtaláltam a számítógép kezelés-t. Sikerült formázni. Ezer köszönet!!

(#22007) pestisz


pestisz
csendes tag

Hello!

Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek az alábbi laptopra mi a reális ár:

ASUS U32U
-13,3" LED 1366x768
-AMD E-450 1.66GHz
-4GB DDR3
-320GB
-Radeon HD6320

1,5 éves még 3 hónap garanciával

Előre is köszönöm a segítséget! :C

(#22008) fbeni91 válasza NTonee (#21981) üzenetére


fbeni91
tag

Hali. Lenne egy asus A4000 laptop-om! adaptere mikor be dugom csak 1 pillanatra ad áramot. és akkor is csak fél másodpercre pörög fel a vga ventije! procié nem. töltés jelző led aksi nélkül sem villan fel! és nem kapcsol be a laptop. ötlet h mi lehet a gond?

adapter? vagy alaplap?

elem rendben van. elv a laptop is rendben van. :( :F :W

(#22009) Dapro


Dapro
senior tag

Ha "ciripel" a töltő az gáz?

(#22010) #21346560 válasza pestisz (#22007) üzenetére


#21346560
törölt tag

(#22011) pestisz válasza #21346560 (#22010) üzenetére


pestisz
csendes tag

jó lenne , ha tényleg beáraznák...

(#22012) fuze


fuze
őstag

G56JR és N550JK tulajok figyelmébe ajánlanám a 2014-08-25-ös Atheros AR9485WB wireless drivert stabilabb lett a wifim.

adms.hu | UI Designer

(#22013) szabonagyur válasza pestisz (#22011) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyugalom be lesz árazva, karitatív munka, mindenkinek van család, stb. nem csak a PH. :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22014) Buster17


Buster17
addikt

Ez miért van?

(#22015) Simi37 válasza Buster17 (#22014) üzenetére


Simi37
őstag

Nálam is mindig ez van ha ÚJ driver érhető el. G.E. restart aztán ha nem segít akkor gép restart.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#22016) #21346560 válasza Buster17 (#22014) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hát mert fel akarod telepíteni.. nekem driver telepítésnél első, hogy kiveszem a pipát mellőle :)

(#22017) Buster17 válasza #21346560 (#22016) üzenetére


Buster17
addikt

de semmit se lehet csinálni.

Letöröltem és most letöltöm

(#22018) #21346560 válasza Buster17 (#22017) üzenetére


#21346560
törölt tag

De mi a fenének teszed fel?

(#22019) Buster17 válasza #21346560 (#22018) üzenetére


Buster17
addikt

Mert fent volt. Mi ez egyáltalán? :DDD

(#22020) #21346560 válasza Buster17 (#22019) üzenetére


#21346560
törölt tag

(#22021) Gab130


Gab130
tag

Sziasztok! Kicsi segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy ASUS x53U gépem, 2Gb ram, Amd Brazos Dual Core c50 procival, Win7 64-gyel
Az utóbbi időben, Boot 2 perc, leállítás hasonlóan, vagy kicsit több. De ami a fontosabb, egyszerűen elfelejti a dolgát. Értem ezalatt, hogy például tölt egy oldalt, és egyszerűen megáll a felénél. Sokszor 2-3 frissítéssel csinálja csak végig. De ugyan ezt megcsinálja mondjuk egy world megnyitással is, vagy bármi egyéb programmal. Egy youtube videot meg hagyjuk is. Ha elakad, akkor nem indul tovább némi előtöltés után, hanem csak áll. Nem játékra használom, tehát igazán nincsenek oriási igényeim, de időnként például tévéznék rajta, ami szinte képtelenség.
Hpl keressem a hibát? Windowsos memória teszt szerint nincs gond, viszont a procinak 2,8 pontot ad az élményindex. Ez gondolom már meglehetősen kevés. Lehet ebben procit cserélni? A ramot mindenképpen bővítem 4 Gb-re, de vajon ez segít majd valamit?
Köszönöm a válaszaitokat!

(#22022) vandor01 válasza Gab130 (#22021) üzenetére


vandor01
őstag

jo piiizert add el!
tegyel hozza megegyszer annyit
azt vegyel masik gepet....
szarbol nem lehet varat epiteni :)
na ez a problema is megoldva :):)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#22023) Gab130 válasza vandor01 (#22022) üzenetére


Gab130
tag

Köszi! Igazán építőjellegű válasz volt!

(#22024) szabonagyur válasza Gab130 (#22021) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ram 4GB-ra és SSD-t neki, utóbbi fog dobni rajta sokat.

Proci nem túl izmos, de gondolom nem is cserélhető sajna :/

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22025) Kicsirics77 válasza Gab130 (#22023) üzenetére


Kicsirics77
veterán

memóriát 8gb-ig lehet bővíteni,de gondolom BIOS frissítés is kell
cpu lehet elég ami benne van.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#22026) TheProb


TheProb
veterán

760M-es géppel és BF4-el játszókat kérdezem, hogy milyen beállítások mellett játszanak? Nyáron mikor megvettem a gépet high-on ment a játék mindenféle gond nélkül, most újra elkezdtem vele játszani és jóval alacsonyabb fps-eket produkál. :/

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22027) MiklosSaS válasza Gab130 (#22023) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lehet hogy kicsitr durva volt a kollega, de sajnos igaza lehet. Nem erdemes mar kolteni ra, inkabb eladni...kicsit megpotolni es venni egy jobbat.

En ugy csinalnam!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22028) Gab130 válasza MiklosSaS (#22027) üzenetére


Gab130
tag

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint normális, amit csinál. Elszomorító. :((
Bár az azért elgondolkodtató, hogy miért akad meg egy web oldal betöltés (mondjuk egy nem képekkel teli, banki bejelentkezés), vagy egy excel.

(#22029) szabonagyur válasza Gab130 (#22028) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az valószínűleg a kevés memória miatt is van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22030) HoaryFox válasza Gab130 (#22021) üzenetére


HoaryFox
őstag

Hát, nekem is volt Brazos C-50-el szerelt laptopom (K53U), gyárilag 2 GB memó feltolva 4-re, úgy már érezhetően gyorsabb volt, de akkor is egy türelmes proci :DD

i5-re váltás maga volt a megváltás :DDD

Esetleg Win 8.1-et pakolj rá, amikor váltottam Win7-Win8, gyorsabb volt a boot is, meg egy nyúlfarknyit a rendszerteljesítmény is!

De még mindig azt mondom, hogy 2015-re kevés ez a proci (max. csak szigorúan böngészés, Office, meg filmnézés)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#22031) MiklosSaS válasza Gab130 (#22028) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos a csere ajanlott. Gyenge es korosodo a platform, egyre lassabban fog mukodni.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22032) pepe_cortez


pepe_cortez
csendes tag

Sziasztok!

Azért merészelek ide írni hátha van valakinek ötlete, tanácsa a következő problémámra:

Adott egy ASUS N550JK-CN033D típusú laptop.
A laptop kijelzőjén időnként a kép elmegy, illetve vibrál, nemcsak a felhajtás után, hanem néha használat közben is. Ilyenkor a monitor ki/be kapcsolgatásával (Fn+F7-tel), illetve a dőlésszög változtatgatásával, előbb-utóbb - ideiglenesen - megszűnik. A probléma egyre gyakoribb, sajnos már hónapok óta jelentkezik. A hibáról igyekeztem egy videót készíteni, az esetleges könnyebb távoli hibabeazonosítás végett: [link]

Mivel munkára használom a gépet a nap nagy részében, elég nagy érvágás lenne, ha a szervízben csücsülne hetekig. Ezért is szeretném ezt elkerülni, de lehet nem jön össze...

Valakinek valami/bármi ötlet mivel próbálkozzak?

(#22033) szabonagyur válasza pepe_cortez (#22032) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

Pedig ez szerviz mindenképpen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22034) pepe_cortez válasza szabonagyur (#22033) üzenetére


pepe_cortez
csendes tag

Ettől tartottam... :(
Esetleg van valami fórumvisszajelzés, hogy átlagosan mennyit csücsül egy gép a szervízben?

(#22035) szabonagyur válasza pepe_cortez (#22034) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem ez sok mindentől függ.... alkatrész ellátottság, mennyire vannak elhavazva stb. Beszélni kell velük és megmondják, de ennek a gépnek a sorsa így úgyis az, hogy egyszer elmegy végleg a kép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22036) ZavaBalazs válasza pepe_cortez (#22034) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Ha cserés a kijelző, akkor alsó hangon 2 hét, mivel nékik nincs raktáron ehhez kijelző, előre meg képtelenek neked berendelni. Hiába mondod/mutatod meg, hogy pontosan mi kell bele, csak úgy rendelik be, ha közben náluk porosodhat a noti... :(

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#22037) szabonagyur válasza ZavaBalazs (#22036) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez inkább szalagkábel, esetleg VGA probléma mint kijelző. És mivel ennyi minden lehet, vagy akár mind meg is értem, hogy nem rendelnek bemondásra semmit. Max azt lehet, hogy bevinni megnézetni velük aztán megbeszélni, hogy míg meg nem jön az alkatrész addig használja az illető majd ha megjön akkor bevinni és berakják. Talán ez a leggyorsabb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22038) pepe_cortez válasza szabonagyur (#22037) üzenetére


pepe_cortez
csendes tag

Igen, pont most dobtam rájuk (FixDirect) egy emailt, hogy ha bevinném, akkor be tudják e vizsgálni gyorsan, a válasz "Sajnos a szerviz aktuális leterheltsége miatt nincs lehetőség azonnali bevizsgálást végezni, beérkezési sorrendben veszik át a technikusok az eszközöket." volt... :S

(#22039) ZavaBalazs válasza szabonagyur (#22037) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Sajnos ezt nem lehet velük megbeszélni, nekem fixen kijelző csere van napirenden (rétegkosz), de csak úgy hajlandóak berendelni, ha addig ráseggelhetnek.

(a vibrálás miatt gondoltam, hogy esetleg a kijelzőt kell cserélni)

Szerk. Köszi az infót a terheltségükről, akkor ezek szerint ezért basznak kitalálni, mi a baja asszony notijának, és küldik vissza harmadjára azzal a dumával, hogy 2 nap intenzív teszt alatt hibátlan, hazavitel után 5 perccel mégis mindig összefingja magát.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#22040) szabonagyur válasza ZavaBalazs (#22039) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom, régen gariztattam Asus-t van gyártó akinél élő koncepció a bevizsgálás aztán majd szerelés ha van alkatrész... addig sem nekik kell tárolni.
Hát akkor ez ilyen, be kell adni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22041) pepe_cortez válasza szabonagyur (#22040) üzenetére


pepe_cortez
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek az infókat!

Ez lehet láma kérdés,de egyébként amikor leadunk egy gépet, akkor hogy tesztelik? Úgy értem a saját winchesteréről bootoltatják, és próbálják előhozni a jelzett hibát, vagy rácsapnak valami diagnosztizáló eszközt és azt futtatják le rajta?

(#22042) szabonagyur válasza pepe_cortez (#22041) üzenetére


szabonagyur
félisten

A tied mivel fizikai hiba így bekapcsolják, hajtogatják ahogy mondtad és realizálják, hogy ez hiba. Aztán kicserélik benne amit kell, újra teszt és ha jó jó ha nem tovább kutatnak. Bár azért ők sokat láttak, elsőre menni fog szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22043) pepe_cortez válasza szabonagyur (#22042) üzenetére


pepe_cortez
csendes tag

Igen, sejtettem. Akkor gondolom úgy érdemes beadni, hogy minden jelszót letakarít az ember, a személyes/céges infókkal együtt. Köszi mégegyszer!

(#22044) szabonagyur válasza pepe_cortez (#22043) üzenetére


szabonagyur
félisten

Minek veszed le a jelszót? Bejelentkezési képernyőn már gondolom látszik, hogy elmegy vagy nem, több nem kell nekik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22045) pepe_cortez válasza szabonagyur (#22044) üzenetére


pepe_cortez
csendes tag

Hát gondolom... :)
Komolyan nem próbálgattam eddig, mindig be vagyok már lépve mire elkezdi a cirkuszt...

(#22046) pepe_cortez válasza pepe_cortez (#22045) üzenetére


pepe_cortez
csendes tag

Kipróbáltam, természetesen úgy is behal. Akkor így lesz beküldve, ahogy van.

(#22047) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

pár napja vettem egy ASUS n550JK laptopot. Minden pöpec és frankó egy dolgot kivéve: a webcamera képén lila csíkokat látok. Ha eltakarom a lencsét vagy picit ki-ki takarom egy pillanatra akkor megjavul viszont ha nincs az útjába semmi akkor újra előjön. Én első körben szotftveres problémára gondolnék.

Valaki találkozott már ilyennel?

(#22048) ATailor válasza Buster17 (#21992) üzenetére


ATailor
újonc

Én ezt szereltem be: Silverstone TS08 9.5mm 2,5" HDD/SSD -> Slim ODD. Nagyon baba. Csak 9,5 mm-es jó. Én a régi hdd-t tettem ebbe a helyére az ssd-t. Feldobja nagyon hogy nem villogással jelzi a hdd aktivitását, hanem ha nem dolgozik zöld a led ha dolgozik kék.

(#22049) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy ASUS N550JK CN482D laptopot. Sajnos az hozzám került darab esztétikai hibás volt, de ahonnan vettem szó nélkül cserélték is:

A második hozzám került notebookkal ilyen problémám nem volt,azonban nemrég észrevettem, hogy az egész alumínium ház homorú. Konkrétan a gép házának két széle egy szinteben van a billentyűzettel. Hipotézisem igazolása érdekében, fogtam egy kis cérnát és kifeszítettem a házon:

A képekből látszik egyértelműen, hogy igazam volt. Akinek ilyen laptopja van, annak is ugyan ilyen a gépe házának kialakítása? Vagy ismételten sikerült egy esztétikai hibás példányt kifognom?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#22050) ZavaBalazs válasza Gergosz2 (#22049) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

:D ez nem hiba, nekem is ilyen. feltételezem azért van "behorpasztva", hogy a billentyűzet eltávolodjon a képernyőtől csukott állapotban.
más gépeken, ahol külön bill. panel van, egy egyszerű süllyesztéssel oldják meg, vagy akár az egész billentyűzet sáv lentebb van, de a miénk szebb. :P

ha már N550JK, tudunk már valamit a nemrég emlegetett "SSD-megsüti-az-alaplapot?" témáról? hamarosan lesz nálam egy kölcsönlaptop, kihasználnám az alkalmat arra, hogy ez bemenjen kijelző cserére + SSD berakásra.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.