Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8051) balu84


balu84
csendes tag

Üdv!
Ma megrendeltem első laptomom, egy K50AB-SX019L. Nagyon kiváncsian várom már mikor érkezik meg. Remélem nem döntöttem rosszul az AMD-s proci miatt, de ár/teljesítmény arányban és 150 k körül ez tetszett a legjobban.
Valaki rendelt ilyen notebook-ot az Ipon-on? Jár hozzá egér +táska? Más oldalakon azt láttam hogy jár hozzá de itt nincs feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#8052) Otisz válasza balu84 (#8051) üzenetére


Otisz
őstag

Nem jár hozzá

(OO[IIII][IIII]OO)

(#8053) RZoli89 válasza balu84 (#8051) üzenetére


RZoli89
tag

nekem is az volt feltüntetve, hogy táska + egér, de nem kaptam hozzá:/

(#8054) hydra112


hydra112
csendes tag

Az normális, hogy a laptopom (ASUS K50AB-SX019L) azt írja, hogy "ATI MOBILITY RADEON HD 4530 / 4570" van benne? Tényleg benne van mindkettő?

(#8055) Rellind válasza Rellind (#8050) üzenetére


Rellind
senior tag

Én kaptam mindent... bent volt a dobozában.. :C

(#8056) kali válasza hydra112 (#8054) üzenetére


kali
legenda

hd 4570 van benne!

Otisz; de, ezen felszereltségű szériához jár!

[ Szerkesztve ]

(#8057) kali válasza Rellind (#8050) üzenetére


kali
legenda

jó kis noti, már korábban is ajánlottam itt konkrétan ezt a kiszerelést (is) néhányszor! :C

(#8058) Rellind válasza kali (#8057) üzenetére


Rellind
senior tag

Tudom...te válaszoltál mikor infot gyűjtöttem....
Rögtön egy kérdés:
Néha ha bekapcsolom rohadtul hangos a ventije most meg tök kuss van...ez mitől van?
Power4Gear High Performance,tápról,proci 55 fokos,netezés közben...

(#8059) kali válasza Rellind (#8058) üzenetére


kali
legenda

a p4g nálam eleve felejtős, pláne mióta vista és win 7 van, amikben precízen beállítható minden ilyen jellegű funkció! a p4g - főként ha csúcsra van állítva -, néha már induláskor úgy pörgeti a hűtést, mintha régóta menne a noti, és már forró lenne a proci...stb.
de netezéshez azért ne a csúcs sémát lődd be! :)

[ Szerkesztve ]

(#8060) Rellind válasza kali (#8059) üzenetére


Rellind
senior tag

Leszedve... Viszont nem indul el a Farcry 2. és a COD:WOW se...error...ami felettébb bosszantó...szerintem a Vista lesz a ludas... :O

(#8061) L4rs


L4rs
tag

Szevasztok!

Az Azonnali notebookos kérdések órája topicban is feltettem a kérdést, de feltenném itt is, hátha tud valaki segíteni. Remélem nem probléma, hogy több helyre írok.

Három napja vettem egy notebook-ot. Asus K50AB-SX011L típusút.
Jelenség: Windowsban sípoló, nyekergő hang, amely aksiról szinte állandó, hálózatról csak akkor, ha a videokártya a biosban xpress modeban van, és terheletlen a CPU.
A hiba gondolom egy rosszul szigetelt tekercs, van nyikorgó VGA-m is, arra is azt mondták a nálam jóval járatosabbak, és ennek is nagyon hasonló hangja van.

A kérdésem, hogy ha visszavinném akkor adnának másikat, megjavítanák, vagy kiröhögnének.
Mit tegyek szerintetek, hogyan járnék a legjobban?

Előre is köszönöm a válaszokat. Sürgős lenne.

(#8062) Otisz válasza kali (#8056) üzenetére


Otisz
őstag

Nekem nem járt. Bontatlan dobozos.
Bár nem is hiányzik.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#8063) kali válasza Otisz (#8062) üzenetére


kali
legenda

hol vásároltad? természetesen nem konkrétan az "üzlet" miatt kérdezem - pláne nem, ha valóban gyári asus csomagolásban volt, asus feliratos szalaggal lezárva -, csak kíváncsi vagyok, hogy melyik régiós beszállítón keresztül érkezhetett a noti...
meg amúgy is látszik a noti dobozán, hogy van-e hely kialakítva a táska dobozának - vagy csak magának a táskának -, vagy eredetileg is apróbb/vékonyabb méretű dobozban van, és abba eleve nem fért volna el egy + doboz a táskának - vagy csak maga a táska!
igaz, sajnos arra is volt már példa, hogy egy bizonyos üzlet megpróbált "benyelni" egy táskát, vagy egy egeret...

(#8064) hydra112 válasza kali (#8056) üzenetére


hydra112
csendes tag

De akkor miért írja, hogy HD 4530 / 4570?

(#8065) ktommy91 válasza hydra112 (#8064) üzenetére


ktommy91
addikt

Mivel a 4530 és a 4570 tök ugyanaz,csak órajelben térnek el egymástól.

Nincs kerítés.

(#8066) ktommy91 válasza hydra112 (#8064) üzenetére


ktommy91
addikt

Amúgy a / jel logikai jelentése az vagy, nem pedig és. Innentől remélem tiszta a dolog.

Nincs kerítés.

(#8067) Otisz válasza kali (#8063) üzenetére


Otisz
őstag

Euronics.
Más nem fért volna el a dobozban, de mint írtam is, engem nem igazán zavar.
Persze ha valami jár, akkor jár.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#8068) kali válasza Otisz (#8067) üzenetére


kali
legenda

akkor passzolom, nem tudom, hogy ezek a nagyobb mindenesek milyen úton szerzik be a notikat...
mellesleg a gyártó szempontjából opcionális dolog a táska és az egér, és ez még szérián belül is változó lehet, függhet az adott noti konkrét típusától! például gyengébb procival...stb olcsóbb kivitelben nem jár hozzá, de erősebb procival...stb drágább kivitelben már igen!

(#8069) Otisz válasza kali (#8068) üzenetére


Otisz
őstag

Nem gond.
:)

(OO[IIII][IIII]OO)

(#8070) balu84


balu84
csendes tag

Közben megérkezett a notebookom (K50AB). Eddig tetszik, csak néha nagyon felpörög a hűtőventillátor. Volt hozzá táska+egér.

(#8071) hydra112


hydra112
csendes tag

Az miért van, hogyha kihúzom a hálózati adaptert a laptopomból (K50AB-SX019L), akkor sokkal lassabb lesz? Olvastam, hogy valami underclocking, hogy tovább bírja az akkumulátor, de azt írja, hogy ígyis-úgyis 2100MHz, szóval elméletileg nem lett lassabb, de gyakorlatilag igen, és így már szinte használhatatlan. Van valami beállítás, vagy program, amivel ez kiküszöbölhető?

(#8072) kali válasza hydra112 (#8071) üzenetére


kali
legenda

bios megfelelő beállítása és/vagy megfelelő energiagazdálkodási séma kiválasztása/beállítása segíthet!
mellesleg hol nézed, hogy a proci órajele nem változik? mert az oprendszer nem mindig ad aktuális - valós - képet, ajánlott a cpu-z, vagy az everest!

(#8073) Directors066


Directors066
tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS K50AB laptop.
Feltelepítettem a ATi.Catalyst-9.8 újraindítottam a gépet beállítottam a biosba a Xpress Mode-ról dGPU-ra majd újraindítottam a gépet és a videókártyának csak 1024×768-as felbontást engedélyez és 16Mb a videókártya memóriája ezt írja ki.

Esetleg valakinek valami ötlete,hogy hogyan lehetne megoldani?

Itt[link] pedig csak 4550-es videókártyához találtam drivert.

(#8074) kali válasza Directors066 (#8073) üzenetére


kali
legenda

az asus letöltési részlegéből húzd le a szériának és oprendszernek megfelelő illesztőt!

(#8075) Directors066 válasza kali (#8074) üzenetére


Directors066
tag

Kösz,sikerült. :R

(#8076) guppy


guppy
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani 1 laptopot? Mert laptop vásárlás előtt állok és arra gondoltam h asust veszek mert úgy tudom ők az egyik leg megbízhatóak. Az ára legyen 200 és 250 között 500 as winyó 4 Gb ram 15"4-es LED-es kijelző intel C2D proci 2,4 es.

Seghitségeteket előre is köszönöm! :R

(#8077) kali válasza guppy (#8076) üzenetére


kali
legenda

azért bírom az ilyen megkötéseket... :(((
mire lenne kevés például egy p8400 vagy t8400 proci, mi "csak" 2.26 ghz órajelen dolgozik?
de azért kíváncsi vagyok, hogy adott keretből találsz-e majd az általad szabott paramétereknek megfelelő notit...
mellesleg nem az asus notik a legmegbízhatóbbak, van jobb is!

[ Szerkesztve ]

(#8078) Otisz válasza kali (#8077) üzenetére


Otisz
őstag

Én épp IBM-Lenovot akartam ebben az árszegmensben ajánlani.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#8079) dudrob


dudrob
tag

Sziasztok! LÁMA vok.. Arra nem tudtok megoldást, mikor az van, hogy átállítom dGPU módba a vga-t BIOS-ban, utána felismeri a a hd4570-et, de nem tudom állítani a fényerőt, hiába jelzi ugyanúgy grafikusan, hogy leveszem pl. , de semmi változás, kiégeti a szemem..
Ha xpress módba rakom BIOS,ban, akkor jó, de akkor a videokártyát nem ismeri fel.. WIN7 van rajta 64bit.
Mit töltsek le honnanhogyan, láma vok.. Amúgy jókisgép, egérrel, tatyóval jött. Pls, HELP!
:W

[ Szerkesztve ]

(#8080) guppy válasza kali (#8077) üzenetére


guppy
őstag

Háát azért akad ilyen "csoda" a megadott árkategóriában, bár igen csak a leg tetejét súrolja, de....[link] mint látod akad.

btw melyek a leg megbizhatóbbak, össze tudok dobni 1 listát vagy keresni?
mert tuttomal a dell,lenovo,hp a csúcs de a hp mostanában nem nagyon töri magát...

dudrob: szivesen fogfadom az ajánlatodat, a lenovo felé is nyitott vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#8081) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

hi, újból!

nagy furcsaságra figyeltem fel most az imént.
feltelepítettem a win7-et és a notim (A6U 5040) fülhallgató lyukában egy piros led világít. még sose láttam. ez miért lehet? már 3 éves a noti, ennyire hülye nem lehetek :P

s/pdif... gondolom... mint mezei user fogom én ezt használni?

[ Szerkesztve ]

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#8082) kali válasza guppy (#8080) üzenetére


kali
legenda

ezért is nem mondtam, hogy nincs ilyen, de asus notit pont nem találtam a paramétereknek megfelelőt...
mellesleg amit linkeltél, az sem felel meg a saját kívánalmaidnak; nem 15.4" hanem 15.6" ;]
a megbízhatósági listával annyi a gond, hogy inkább csak konkrét szériákat érdemes összehasonlítani, mert minden gyártónak van jobb, és gyengébb/problémás szériája...

(#8083) kali válasza dudrob (#8079) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg úgy, hogy a használt energiagazdálkodási séma speciális beállításainál beállítod a fényerőt - külön hálózati táplálásos, és akkumulátoros üzzemódra is!

[ Szerkesztve ]

(#8084) guppy válasza kali (#8082) üzenetére


guppy
őstag

értem, igazad van :P tényleg nem 15"4 es. lenovo bol tudnál nekem ajánlni néhány szériát ami a jobbak közé tartozik?

(#8085) Otisz válasza guppy (#8084) üzenetére


Otisz
őstag

Lenovonál a jobb széria a T, illetve az R jelölésű.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#8086) Petroimro


Petroimro
csendes tag

Sziasztok!
Most, hogy elkezdődött a fősuli szükségem lesz egy notira.
Én ASUS-ra gondoltam, de nyitott vagyok másmilyenre is.
A segítségeteket szeretném kérni, mert nem tudom melyik típust válasszam.
Az ár 160-170k körül. Zenehallgatásra, filmnézésre, netezésre, programozásra, néha játékra kellene.
Ez lesz az első laptopom, úgyhogy nem tudom milyet vegyek, nincs tapasztalatom.
Köszi!

(#8087) fantomtech


fantomtech
csendes tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem!
Nagyon hosszú keresés után (egy csomó webshopot megnéztem ipon,pcland,pcx,stb..) a következő laptopot találtam és a megvásárlását tervezem és segítség kellene:

ASUS K50AB - ULTRA Verzió
Processzor: AMD Athlon64 X2 Dual Core QL65 (2.1 GHz, 1M L2 , HT 4000MHz !!!)
Kijelző: 15.6 " WXGA (1366x768) HD felbontással, LED megvilágítással
Memória: 4,096 MB DDRII 800 Mhz - Dual Channel configuration
Merevlemez: 320GB 5400RPM HDD
Graf. kártya: ATI Mobility Radeon™ HD 4570 akár 2304 MB HyperMemory™ (512 MB dedikált DDR2 VRAM, akár 1792 MB megosztott rendszermemória) Shader Model 4.1
Optikai meghajtó: DVD/RW SuperMulti DL
Hang: Altec Lansing hangszórók és HD Audio hangkártya
TV: 1 x VGA + opcionálisan DVI átalakító LED, LCD és Plazma tévékhez
Egyéb: numerikus billentyűzet, 802.11a/b/g/n, 1xRJ-45,
CMOS kamera 1.3M, kártyaolvasó 3v1 (MMC/SD/MS), 4xUSB 2.0,
Méretek: 370 X 256 x 35.5mm 2,6Kg,
Ajándék táska, egér, fejhallgató
Ára: 159.900Ft Bruttó

A laptopot innen néztem ki: http://www.radium.hu/page87a.html

Az ATI RADEON 4570-es egészen sok pontot ért el a notebookchcecken és a Fear és egyéb játékok is futnak rajta többé kevésbé szaggatás mentesen.. a laptop ára nagyon jó és én sem mehetek feljebb 159 a plafon.. főleg játszásra szeretném használni. Tud valaki esetleg jobbat mutatni ha igen akkor főleg a grafikus kártya érdekelne..? Köszi a segítséget :R

(#8088) dudrob válasza kali (#8083) üzenetére


dudrob
tag

Igenám, de mikor dGPU-ra állítom, akkor meg se jellennek ezek az opciók az energiagazdálkodási sémáknál, csak a monitor kikapcsolásának idejét tom állítani..
A fényerő úgy marad, ahogy xpress módba volt beállítva, állítani nem lehet. Filmhez, gamehez jó a max-közeli, de böngészéshez lejjebvenném, szóval nlncs mód állítani dGpu-ban!? Thx.

(#8089) kali válasza dudrob (#8088) üzenetére


kali
legenda

az úgy érdekes...
minden szükséges illesztőt felhúztál?
a szériának és oprendszernek (adott esetben vista 64 bit alá való) megfelelő vga az asus letöltési részlegéből telepítve?
minden atk driver és utility telepítve?
splendid telepítve van? az nem szükséges ugyan, de bekavarhat...

(#8090) Otisz válasza fantomtech (#8087) üzenetére


Otisz
őstag

Kategóriájában én nem tudok jobbat :(

(OO[IIII][IIII]OO)

(#8091) Axy88


Axy88
csendes tag

Sziasztok!
Beleolvasgattam a topicba, sok minden van a K50AB-ről, de nem írtatok semmit a K70AB-TY003L-ról, ami ennek a 17"-os változata.
Én kimondottan a HD4570 és a hatalmas 1600x900-as LED-es kijelző miatt döntöttem e típus mellett.
Mivel nem naponta van hordozva, így a 3,5 kg-os súlya sem volt túl nagy probléma.
Láttam egymás mellett a K50-est és ezt a K70-est, és hát nem csekély a különbség. Nem akarok sokat ömlengeni, mert rámszólnátok. :)
Semmilyen nagyfelbontású mozival nem tudtam zavarba hozni, a képminőség egyszerűen hűűűűű. :D
Ami a legjobb, hogy 161 ezerért meg lehet venni kiskerben, tehát nem is olyan sokkal drágább mint a K50-es.
Valószínűleg több a hely a házban, így jobb a hűtés mivel soha nem zúg a ventilátor. Több tíz percnyi játék után hallani valami surrogást (de csak ha csend van a szobában), ilyenkor egészen komoly meleget fúj ki hátra. A billentyűk és az összes kéz alatt lévő felület egyáltalán nem melegszenek.
Teszteket nem futtattam, mivel minden ott van a notebookcheck.com-on, de pl. az Assasin Creed, a Mass Effect (remélem jól írtam) röccenés nélkül fut rajta 1600x900-ban. :)
Hátránya hogy gyakorlatilag minden porszem és ujjlenyomat meglátszik rajta.A numerikus billentyűzetet távolabb tehették volna, hely az van bőven.

(#8092) balu84 válasza Rellind (#8058) üzenetére


balu84
csendes tag

Hali!
Sikerült megoldanod hogy induláskor ne menjen a ventillátor olyan hangosan? Mert engem is zavar kicsit. Vagy ez gyárilag ilyen és nem is lehet állítani?

(#8093) dudrob válasza kali (#8089) üzenetére


dudrob
tag

Ja, minden telepítve, viszont néztem, splendiddel se változik a kép, akárhogy állítom..
Észrevettem, mikor állítiom a fényerőt, csak restart után lép életbe, szal fényerőállítás=restart :(( A másik, hogy a catalist control center sem indul el..

[ Szerkesztve ]

(#8094) #38374400


#38374400
törölt tag

Laptopvásárlás előtt vagyok, de még nem sikerült eldöntenem, hogy milyet vegyek max 250 ezret szánok rá. Mit ajánlatok. Leginkább asus-t szeretnék, mert csak jót hallottam róla.

(#8095) kali válasza dudrob (#8093) üzenetére


kali
legenda

csak újraindítás után? :Y pedig akkor valami driver/utility/setup nagyon nem ok...

(#8096) WolfheartGR válasza #38374400 (#8094) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ezt a topicot. Leginkább.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8097) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !

Megvettem az első laptopom : K50AB, de meg nem mondom, hogy melyik :DDD A 3GB-s ramos változat, nekem nagyon tetszik, szerintem ilyen árban, nem nagyon van jobban felszerelt cucc. :R

(#8098) Otisz válasza MmDorian (#8097) üzenetére


Otisz
őstag

Használd megelégedéssel!
A gép alján egy matrica, és ott meg tudod nézni, hogy mi a pontos altípus

(OO[IIII][IIII]OO)

(#8099) MmDorian válasza Otisz (#8098) üzenetére


MmDorian
őstag

Ő . :C

(#8100) Otisz válasza MmDorian (#8099) üzenetére


Otisz
őstag

Nálam is volt egy ilyen.
Baro kis gép :)

(OO[IIII][IIII]OO)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.