Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27601) Crystalheart válasza Máté94 (#27599) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó, de mondjuk animékben néha kifejezetten szükségük volna rá. Megy a nagy drámai jelenet, a néző meg röhögőgörcsöt kap, mert angolul/németül/franciául próbálnak nyökögni. :D

(#27602) Máté94 válasza Crystalheart (#27601) üzenetére


Máté94
addikt

Benne van a "vérükben" az angolhoz való nem értés (vagy inkább az idegen nyelvekhez ;] ), így mindig is nevetni fog rajtuk mindenki. De ettől is olyan érdekesek. :))

[ Szerkesztve ]

(#27603) Mister_X válasza Máté94 (#27602) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A japán angoloktatással az a baj, hogy túl korán kezdik el és túlságosan is hibásan ültetik el az alapokat. Ugye nehéz rávenni a 8-10 éves gyerekeket, hogy teljesen vonatkoztassanak el az anyanyelvüktől, így katakanázva kezdenek el tanulni, szótagolva beszélve. Aztán ha nem foglalkoznak a dologgal, akkor az a nyelvtudás olyan is marad. Lásd.: K-On!!, ahol Yuinak és Ritsunak csak a továbbtanulás miatt kellett az angol. Bár mondjuk a K-On!!-ban a tűrhetőbbik engrish fordul elő, míg az animék többségében a fejet fogós.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27604) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Akame Ga Kill!

3-4

Ez viszont még mindig rohadt jó sorozat szerintem. :C

Live-Die-Respawn

(#27605) Crystalheart válasza Mister_X (#27603) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, elképzelhető, hogy a japán írás az oka. Itthon is 10 év körül kezdenek el nyelvet tanulni a gyerekek, de mi szerencsére ugyanabban az írásrendszerben írunk, mint az angolok.

De vájávájá... akkor a kínaiak meg a koreaiak miért tudnak jobban angolul? :D

[ Szerkesztve ]

(#27606) #57770240 válasza Crystalheart (#27605) üzenetére


#57770240
törölt tag

Mi (2006-ban anno) már elsőben kezdtük.

[ Szerkesztve ]

(#27607) Máté94 válasza Mister_X (#27603) üzenetére


Máté94
addikt

Nem hiszem, hogy gond volna a japán angol oktatással, egyszerűen nincsenek annyira rászorulva, mint pl. mi.
Aztán, animékben jellemzően mindig viccet csinálnak abból a jelenségből, amikor hirtelen kell váltani fejben, és olyankor jön általában a kínos csend. :) De kb. minden emberrel így van, akár velem is. Valamiért mindig sikerül az egyik önbizalomhiányosra ezt a feladatod ráverni, így az eredmény tudjuk mi.

Különben sincs olyan, hogy túl korai, legalábbis nyelv tanulásnál biztos nem. Példa erre az 5 éves kislány, aki angol, francia, olasz, magyar, német tud. Csupán multikulti szülők kellenek hozzá és ebben a korban szívják magukba a nyelvet, persze Ő lehet, hogy igen erős példa. :DDD

Mondjuk lehet latin abc-vel tanítani egyszerűbb volna, de nem vagyok szakértője, biztos megmagyaráznák, hogy mit-miért-hogyan. Az elvonatkoztatás is baromság, ők is emberek. Miért kellene kerülgetni a kását? :)

(#27606) SHiZUx: Kötelezően? Bezzeg az én időmben (Nem vagyok idős... :U ) első-másodikban fizetni kellett, ha valaki hamarabb szerette volna elkezdeni, de igazából nem ért sokat.

(#27604) orichalcos: Valami hiányzik... Óó, igen, a balance. Túl kevés 'jut' az igazán drámai részekre, amit egyből el is viccelnek egy másik jelenettel. A maradék shounen-fight-szerűség... nekem. Más észrevételem nincs felé. :D

[ Szerkesztve ]

(#27608) alevan


alevan
őstag

Kb. 1 éve tengődik a HDDm eldugott sarkába a Code Geass , amit minap fedeztem fel "nagytakarítás" közben. Délután nekiálltam, 15 résznél hagytam abba, mert reggel kellni kelett. Ma este nekiálltam befejezni a maradék részeket. Most fejeztem be.

Ülök az ágyamban, a testem izzad, és nem csak a melegtől, (asszem nem mozdultam innen mióta nekikezdtem), a második évad félig lejött.

Nem merek nekiállni, hisz holnap reggel is korán kelek (viszont az utolsó része könyörög, hogy fojtassam), de csak egy gondolatom van. Nem is egy gondolat, egy kérdés: Hogy hagyhattam ki edsig ezt a remekművet.

Rég láttam olyan animét ami ennyire magával ragadott, hogy elszakadtam a világtól (asszem a FMA volt a vétkes).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27609) Synthwave válasza Máté94 (#27607) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az én időmben ('91) nem kellett fizetni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27610) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Köszi a hozzászólásokat, belekezdek a Bleach-be aztán majd meglátjuk mi sül ki a dologból. :)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#27611) unclefucka válasza Synthwave (#27596) üzenetére


unclefucka
senior tag

Valahogy anno, amikor a Nils Holgersson csodálatos utazása a vadludakkal-t néztem még azt sem tudtam, hogy többféle rajzfilm is létezik. Így ezt nem veszem első animének, mivel erről annyira későn derült ki számomra, hogy egyáltalán anime.
A Csip-Csup Csodák és a 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal szintén ezért nem számít nálam első animének.

A Párbaj mesterei előtt persze már volt Pokémon és Dragon Ball, tudtam róluk, de azokat nem néztem.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27612) _ak_


_ak_
addikt

Nem tudjátok esetleg, hogy honnan tudnék letölteni gg-Thora feliratot a Code Geass-hez (1. évad)?
Vagy nincs meg esetleg valakinek? Egy pár volt a opensubtitles-en, de sajnos nem lett végig feltöltve.

Let's begin, de gozaimasu!

(#27613) unclefucka válasza _ak_ (#27612) üzenetére


unclefucka
senior tag

Hali!

Amikor már sehol sem találok valamit legvégső kétségbeesésemben egy univerzális keresőt szoktam használni. Próbáld meg ezt. A leírás szerint seed-elik.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27615) Synthwave válasza _ak_ (#27612) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szedd az OZC rip-et. Vagy a Hi10-et, az is OZC re-encode.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27616) _ak_ válasza unclefucka (#27613) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi, de az anime megvan már, csak magyar feliratot szeretnék valahonnan letölteni hozzá.

Konkrétan a 14-15-ös részhez hiányzik, a gg-Thora verzióhoz.

Let's begin, de gozaimasu!

(#27617) oriic válasza _ak_ (#27616) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tessék linkelem akkor.

Live-Die-Respawn

(#27618) _ak_ válasza oriic (#27614) üzenetére


_ak_
addikt

Ezt az oldalát nem is ismertem, köszönöm!

Úgy tudtam, hogy nincs fent az AA-n, de ezek szerint akkor csak jól el volt dugva.

Let's begin, de gozaimasu!

(#27619) oriic válasza _ak_ (#27618) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Minden ami az AA-n volt most erre az oldalra gyűjtöttek össze. Újakat már nem tesznek fel, de aki a régieket keresi itt megtalálja.

Live-Die-Respawn

(#27620) Synthwave válasza _ak_ (#27616) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hogy magyar izé.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27621) Máté94 válasza Synthwave (#27609) üzenetére


Máté94
addikt

fate-sama mindjárt üti a harmadik X-et... :O

Biztos iskolája váltogatja a módszert, de természetesen 3.-os korunktól mindenki tanult valami idegen nyelvet, ingyen. :)

(#27622) Mister_X válasza Crystalheart (#27605) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hogy mit tudnak a kínaiak meg koreaiak?? :DDD Kínaiak vannak csak annyira "egyszerű" helyzetben, hogy az angollal hasonlóan izoláló nyelvet beszélnek, de... ugyanúgy érthetetlen a zhonglish (kínai angol), mint az engrish. Sokkal nehezebb nekik is elvonatkoztatni az anyanyelvüktől, a kínaiak által beszélt angol érdekes mondatszerkezetet és pocsék hangsúlyozást szokott tartalmazni.

@Máté: ők sokkal jobban rá vannak utalva az angolra, mint mi. Mivel arrafelé egyedül talán Taiwannal vannak csak jóban, így rá vannak utalva a világpiacra, aminek a nyelve angol.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27623) Máté94 válasza Mister_X (#27622) üzenetére


Máté94
addikt

Persze, de ők megtehetik, hogy azzal a nyelvtudással otthon maradhatnak viszonylag biztonságban, addig mi, itthon, nem igazán tudunk érvényesülni vele. Lehet, inkább úgy fogalmazok, hogy idegen nyelv(ek)re nekünk nagyobb szükségünk van, mint nekik. Már ha, valaki nem itthon tervezgeti a jövőjét. :))

(#27624) saelin válasza oriic (#27614) üzenetére


saelin
veterán

Erről az aloldalról én sem tudtam, ezer köszi! :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#27625) Synthwave válasza Máté94 (#27621) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én elsőtől. Más kérdés, hogy jórészt nem az iskolában ragadt rám.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27626) Archanon


Archanon
őstag

Clannad után lehet csak igazán értelmezni. :-D

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27627) Mister_X válasza Archanon (#27626) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:DDD :C

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27628) Máté94 válasza Archanon (#27626) üzenetére


Máté94
addikt

Friendzoned. :DDD

[De régi is ez... :))]

[ Szerkesztve ]

(#27629) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

(#27630) Synthwave válasza ¤Envy¤ (#27629) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27631) ¤Envy¤ válasza Synthwave (#27630) üzenetére


¤Envy¤
tag

Csak érdekességnek.

(#27632) Máté94


Máté94
addikt

(#27633) _ak_ válasza ¤Envy¤ (#27629) üzenetére


_ak_
addikt

brainblock: just watch them without subtitles so you dont know who is related to who ;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#27634) saelin


saelin
veterán

Pont most fejeztem be a phantom master (árnybíró) animéjét és picit csalódott vagyok. :( Maga a rajzolás nagyon szép, a története úgyszintén, de ez csak egy kedvcsináló a mangához. Tudnátok ajánlani valami jó moviet? Lehetőleg legyen hozzá magyar felirat és ne pityogós történettel, mert arra ott a hanbun. Valami akciódúst, elgondolkodtatót vagy véresen brutálisat. Most erre vágyom! :D

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#27635) Synthwave válasza ¤Envy¤ (#27631) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Semmit nem mutat, csak "Not Safe for Work".

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27636) alevan válasza Synthwave (#27635) üzenetére


alevan
őstag

reggelj 9gag-ra. Vagy e-maillal vagy facebookkal, akkor látni fogod.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27637) Crystalheart válasza Synthwave (#27635) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Meg hogy "klikk ide, ha látni akarod", vagy ilyesmi.

(#27638) Synthwave válasza alevan (#27636) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kizárt dolog, hogy ilyet teszek. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27639) alevan válasza Synthwave (#27638) üzenetére


alevan
őstag

Miért? Nekem van egy szaroldalak@[sajátdomain].hu e-mail címem (a domainnév nem nyilvános). Erre vannak a hasonló oldalak regisztrálva+a kamu facebookom és twitterem. Azon fórumok ahova max 1-2x lépek be évente, ide vannak regisztrálva.

Szépen bonyolul az élet :D

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27640) bandiras2 válasza alevan (#27639) üzenetére


bandiras2
senior tag

A kamufacebook érdekes egy dolog... 10minutemail-ról csináltam egy kamuprofilt, hülyeség adatokkal. Minden kamu volt. Ismerős nuku, csak feliratkozásra meg néha leinformálni valakit használtam. ERRE, jön egy email a facsétól a GOOGLE email címemre, hogy jaj de jó, mos tmár össze is köthetem a facse profilomat a google profilommal. WUT? A 10. másodpercben, ahogy magamhoztértem, már írtam be a googliba, hogy "facebook account törlés". Azóta nincs kamu profilom.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#27641) Máté94


Máté94
addikt

Anime eredeti ötlet alapján - 'BREETSCHLAG' - bejelentve

Változatosság kedvéért, most a csodás német nyelvet vették elő. Kíváncsi vagyok, milyen értelemben lesz köze a címnek a mahou shoujo műfajhoz, legalábbis a stúdióbó oldalából ítélve. :D

[ Szerkesztve ]

(#27642) Synthwave válasza alevan (#27639) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Gondolod, hogy 9gag-ért szarakodok ilyenekkel? Meg kamu félyszbukk? Haggyámá. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27643) ¤Envy¤ válasza Synthwave (#27642) üzenetére


¤Envy¤
tag

Kár, pedig vicces kis poszt volt. :DDD

(#27644) unclefucka válasza ¤Envy¤ (#27643) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ha valami videó az, amit meg kellett volna nézzünk, akkor egyszerü:
Firefox -> Download Helper -> videót lementeni -> Youtube -ra feltölteni -> újra megosztani velünk.
Az nem kizárt, hogy pár napon belül törlik, meg minden, de addig is meg tudnánk nézni. (esetleg valami file megosztóval lehet próbálkozni).
Bár erősen kétlem, hogy annyira fontos lenne, hogy megérje a vesződséget.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27645) alevan


alevan
őstag

Ok, tessék, itt van. Mert makacs vagyok, de azért meghajolok a makacsabb emberek előtt :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27646) alevan


alevan
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27647) Máté94 válasza alevan (#27645) üzenetére


Máté94
addikt

(#27648) oriic válasza Máté94 (#27647) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Épp kérni akartam, mert a zoom funkcióm még nincs beépítve a szemiplantátumomba. :D :R

Live-Die-Respawn

(#27649) Mister_X válasza oriic (#27648) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem a bezoomolás se segített, az nem növeli a felbontást ;]

Amúgy nem értem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27650) Máté94 válasza oriic (#27648) üzenetére


Máté94
addikt

Mint egyes nyomozással foglalkozó sorozatokban, ahol az 640*480-as felbontással operáló térfigyelőkamerák felvételét kristálytisztán tudják nagyítani. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.