Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28051) Mister_X válasza oriic (#28049) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha valami nem 2D az már kuka itt a többségnél ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28052) Máté94 válasza oriic (#28049) üzenetére


Máté94
addikt

Múltkor láttam Free!-t cosplay-elő csapatot, természetesen lányok voltak... és ruhában. :( De a hajakat próbálták igazítani a valósághoz, legalábbis ami nem volt "zöld". :DDD

(#28053) Synthwave válasza Mister_X (#28051) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kár, hogy nem igaz. Csak van egy standard, amit nem olyan egyszerű megütni. :>

mod: Nem, nem linkelgetek. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28054) Mister_X válasza Synthwave (#28053) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tudod, erre szokták mondani, hogy akinek nem inge, az nem veszi magára ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28055) Synthwave válasza Mister_X (#28054) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tehetek róla, hogy neked bármilyen jöttment megteszi.
Ha rám hallgatsz, egy kicsivel több önbecsülés azért biztosan jót tenne.
De ne aggódj, szurkolok. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28056) Pttypang válasza oriic (#28049) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem latom semmi ertelmet, bem tudom pontosan leirni, de nekem gagyinak hat az egesz. :/

Everybody lies.

(#28057) Synthwave válasza Pttypang (#28056) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bem?

:Y

Feléd is érdekes szelek fúnak. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28058) Pttypang válasza Synthwave (#28057) üzenetére


Pttypang
veterán

Munka kozben, telorol, csodat ne varj, emberbol vagyok papiron :D

Everybody lies.

(#28059) Archanon válasza oriic (#28038) üzenetére


Archanon
őstag

Szívem szerint moderáltatnám... :DDD ;]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#28060) Máté94 válasza Archanon (#28059) üzenetére


Máté94
addikt

:DD

(#28061) saelin válasza Synthwave (#28057) üzenetére


saelin
veterán

Ez a komment ütött! :D Úgy látszik ma gyenge napon van.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#28062) Archanon válasza Pttypang (#28056) üzenetére


Archanon
őstag

Szerintem nem tolja gagyiban, jobban örülnék, ha inkább ilyenek képviselnék a magyar cosplayeseket, és nem az átlag nyomorék narutart pattanásos női hízott szaszukék, mint amilyenek a Mondocon népességének a felét kiteszi. (Ha erős volt valakinek, bocs. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#28063) Mister_X válasza Synthwave (#28055) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tiz pontot adtam volna a beszolasra, hogyha irtam volna barmit is a magyar cosplayerre. :P Sosem keso megtanulni megalapozottan oltogatni valakit, en is drukkolok ;]

(kivetelesen olyan eszkozrol irok, ahol nincsenek ekezetek)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28064) Synthwave válasza Mister_X (#28063) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez mind szívbemarkolóan érdekfeszítő, csak azt nem látom, hogy a kászplélyes macának mi köze ahhoz a tényszerű anyaghoz, hogy neked gyakorlatilag mindegy, csak még valamennyire éljen? A legszívbemarkolóbb, hogy nem is tagadtad.
Bem mindenesetre örömében fátyolban forog a sztázisfülkéjében.

Köszi, de nem kell a drukk; már akkor is jól ment, amikor még csak játékmozdonyt tologattál. Alap nélkül is. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28065) Synthwave válasza Archanon (#28059) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A szádból ki a cigit, mert még túl korai. :DDD ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28066) Máté94 válasza Synthwave (#28064) üzenetére


Máté94
addikt

Bem... :U

G-Geczy... :DDD

:R

(#28067) VitaD5


VitaD5
tag

Helló mindenki!

Egy rég nem látott anime-nek keresem a nevét: Erősen Sci-Fi, az emberek nagyrészt már cyborgok, és egy nyomozás van a hangsúlyban, egy világban, ahol a mindent összeköt egy rendszer van. Ennyit tudok róla elmondani csak. Esetleg valaki tudja a nevét ennyi infóból?

(#28062) Archanon: Még nem voltam MondoCon-on, de ez így is elégkeményen ütött. :DDD De mennyi igaz ebből? :U

Ja, a linken ez tűnt fel nekem legelőszőr. :3

[ Szerkesztve ]

Yar Har fiddle di dee

(#28068) Synthwave válasza VitaD5 (#28067) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Elég Koukaku Kidoutai-nak hangzik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28069) Mister_X válasza Synthwave (#28064) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mint írtam, megalapozottan kellene oltogatni. Ha ez nem elég világos arra vonatkozóan, hogy nincs alapja a beoltásnak, akkor nem nálam kell felkapcsolni a villanyt :P

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28070) VitaD5 válasza Synthwave (#28068) üzenetére


VitaD5
tag

Úgy tudtam, hogy abba az iskolába kellett volna mennem, ahol japán anyanyelvű tanárnőtől lehetett volna tanulni a japánt... :W De igen ez az, a Google felcsapta az angol nevét is, a Ghost in the Shell-t, szerencsére. :DDD

[ Szerkesztve ]

Yar Har fiddle di dee

(#28071) Synthwave válasza Mister_X (#28069) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ahogy nézem, nálad éppen leoltották, mert megcsappant a lelkesedés. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28072) Máté94 válasza VitaD5 (#28070) üzenetére


Máté94
addikt

Miért? A nem japán anyanyelvű tanár nem volt elég jó? :D

Hé, nem veszekedni ott az alvégen, szeressétek egymást... :((( vagy legalábbis bírjatok egy levegőt szívni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28073) Mister_X válasza Synthwave (#28071) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Most épp jobb dolgom van annál, mint hogy Crystalheart minőségű kommentekben bizonygassam, hogy te vagy a hülye és a többiek nem helikopterek ;]

@Máté94: láv end písz uralkodik a topikban.

@VitaD5: hidd el, középiskolában nem tanítanának meg annyira japánul, hogy hallás után megértsd a címet - plusz sosem késő átiratkozni :D

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28074) Synthwave válasza Máté94 (#28072) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28075) VitaD5 válasza Máté94 (#28072) üzenetére


VitaD5
tag

Az az igazság, hogy nem volt más. :W

(#28073) Mister_X: Csak írni, olvasni szeretnék, szerintem beszéd/hallás már nem menne.

[ Szerkesztve ]

Yar Har fiddle di dee

(#28076) Synthwave válasza Mister_X (#28073) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bla bla.
Légy oly kedves. Szeretném látni, amikor megütöd az irodalmi mércét. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28077) Mister_X válasza Synthwave (#28076) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szégyenteljes bevallanom, de én sajnálatos módon nem relkezem oly' kifinomult műveltségi hátérrel :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28078) Synthwave válasza VitaD5 (#28075) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig az könnyebb.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28079) Synthwave válasza Mister_X (#28077) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28080) Máté94 válasza VitaD5 (#28075) üzenetére


Máté94
addikt

Érdekes hozzáállás, bár szerintem előbb-utóbb változna ez a fajta hozzáállás. :)

(#28074) [oWn]f4te: Bemmu-appó... hoooóóóó... :))

[ Szerkesztve ]

(#28081) Mister_X válasza VitaD5 (#28075) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én is úgy kezdtem el, hogy előbb tanuljak meg valamennyire írni-olvasni, aztán a tanultak szóban jobban megmaradnak :) A japán nagyon egyszerű nyelv, tömör, de kifejező, jól hallható, egyszerű nyelvtanja van, valamint minden hang (vagy azok "hazai" változata, lásd a, f, u, v, stb.) megtalálható a magyarban is.

Mondom: nem késő átiratkozni, de meg is célozhatsz egy japán szakos BTK-t (KRE, ELTE) is középiskola után.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28082) VitaD5 válasza Máté94 (#28080) üzenetére


VitaD5
tag

+ [oWn]f4te: Mivel nincs kivel gyakorolni, elég nehézkés. A sorozatokból meg egy-két kívétellel nem nagyon jön át plusz nyelvtani tudás.

(#28081) Mister_X: Nos, ez a Corvin Mátyás, amelyikről beszéltem, de nem más szakra, hanem másik suliba járok. Az egy kicsit bonyolultabb lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Yar Har fiddle di dee

(#28083) Mister_X válasza VitaD5 (#28082) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én teljesen egyedül jutottam el arra a szintre, ahol vagyok (JLPT N4 és N3 között), fél év alatt. Erre a tudásra nem visz el a magyar közoktatás a négy év alatt.

Le kell ülni és elkezdeni. Ha más nem, valakinek a segítségét kérni - mondjuk az enyémet :) Úgyis tanár szeretnék lenni (de nem idehaza, kellenek a francnak a magyar diákok, az én középiskolás tapasztalataimból kiindulva).

Hogy képben legyek, hány éves vagy most és hova jársz (középiskola/egyetem)?

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28084) VitaD5 válasza Mister_X (#28083) üzenetére


VitaD5
tag

Egy Helgan nyújta szolgálatait!? :Y :DD

Nos, 17 vagyok, a Neumman-ba (szakközép) járok média tagozaton. Mit szeretnél még tudni?

[ Szerkesztve ]

Yar Har fiddle di dee

(#28085) VitaD5 válasza VitaD5 (#28084) üzenetére


VitaD5
tag

Upsz... :B Lemaradt: Akkor, segítesz nekem japánt tanulni? :))

[ Szerkesztve ]

Yar Har fiddle di dee

(#28086) Mister_X válasza VitaD5 (#28085) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mi? Hogy én? Dehogyis, hova gondolsz? Hisz csak poénból szokás ilyeneket irogatni. :U ;]

Természetesen lehet róla szó és gondolom előrébb fogok jutni, mint azzal, aki még roomajival se tud helyesen írni, de azt akarja, hogy értékeljem ;] (sorry bro :P) Tehát igen. Tehát jól értem, te abszolút nulláról indulsz.

Majd dobj egy privátot, mert ez félig-meddig off errefelé.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28087) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most jutott eszembe, de csak én látok párhuzamot a Panty & Stocking with Garterbelt és a Dirty Pair között?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28088) Pttypang válasza Archanon (#28062) üzenetére


Pttypang
veterán

Nagy szamok torvenye, mellement :P Azert a vilagot nem fogja megvaltani ahogy nezem. :U

A mondocon fele nepseget tekintem az atlag magyar cosplayesnek, ami meg ugye nagyreszt kuka. Kiveve talan ezt, ez egesz ertelmes, de itt inkabb az jatszott be, hogy nekem bejott az az anime. Tobbit nem is nagyon nezegettem tulsagosan.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#28089) oriic válasza Pttypang (#28088) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondjuk a csaj akit linkeltem nem jár magyar cosplay rendezvényekre, csak nagyobb külföldiekre. :D

Live-Die-Respawn

(#28090) Pttypang válasza oriic (#28089) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem egy hulye dolog :)

Everybody lies.

(#28091) Archanon válasza oriic (#28089) üzenetére


Archanon
őstag

Mondoconra olykor kiment tudtommal.

#VitaD5: Talán nem mindenki van elhízva, de attól még randák. ;]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#28092) Synthwave válasza Archanon (#28091) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fogalmazz inkább úgy, hogy vizuálisan leterhelőek. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28093) F34R válasza VitaD5 (#28084) üzenetére


F34R
nagyúr

Egri Neumman-ba ?

(#28094) Garada


Garada
őstag

Sword Art Online nevű sorozatot nézem, lehet kicsit megkésve de eszméletlenül bejön.Kérdésem, hogy aki már látta a második évad kapcsolódik az első évad történéseihez? :D

(#28095) Pttypang válasza Garada (#28094) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen.

Everybody lies.

(#28096) Máté94 válasza Garada (#28094) üzenetére


Máté94
addikt

Mert milyen is az a második évad, ahol a második nem kapcsolódik az elsőhöz? :DDD

(#28097) spammer válasza Máté94 (#28096) üzenetére


spammer
veterán

Antológia. Japóknál ez ismeretlen?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28098) Synthwave válasza spammer (#28097) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak úgy hemzsegnek az animációs antológiák.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28099) Máté94 válasza spammer (#28097) üzenetére


Máté94
addikt

Utoljára ezzel a kifejezéssel és anime viszonylatban a 'Hyouka'-ban találkoztam, de ha tényleg antológia kell, az az 'Aoi Bungaku Series'... De már teljesen megvagyok kavarva... :DDD

Antológia: műgyűjtemény, de SAO az nem ilyen.... :F

[ Szerkesztve ]

(#28100) Hintalow válasza Synthwave (#28087) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szerintem nincs sok hasonlóság, nem hiszem, hogy a Panty & Stocking készítésekor BÁRMI értelmesre gondoltak a készítők :D

A topikhoz pedig pár mondat a nemrég nézettekről:

Buttobi CPU:

öröm látni, hogy az elmúlt évtizedekben is tudtak FTW jellegű animéket csinálni.
Miután nagyonkocka hősünk nagynehezen összespórolta a pénzt a hőn áhított (akciós) csúcsgépre (64mb rammal :D ) pont elviszik az utolsó darabot az orra elől. Szerencsére egy sikátorban egy figura megyőzi, hogy "kéz alól" van neki egy majdnem ugyanolyan modellje.
Persze hazaérve kiderül, hogy annyira azért nem ugyanolyan modell, hanem egy "bio-computer", és innen indul az agymenés. (vajon honnan meríthetett ihletet a Chobits... )
A kedves Mimi-nek keresztelt géplánynak ugyanis folyamatosan "DNS információra" van szüksége a képességeinek kihasználásához, amit lehet tippelni, hogyan szerez be :C
Persze aztán előkerül még több biogép (az amerikai Nacintosh nővérek mindent visznek) közben bedig röpködnek az informatikai szuperképességek, amiket egy 10 éves telefon is kiröhög lassan. :)
Érdekessége, hogy "kvázi-hentaiként" lőném be, mert aktusok vannak benne, tehát bőven túlmutat az ecchi kategóriáján, de nem mutatják konkrétan a dolgokat, és inkább csak humorforrások, nem központi elemek a történetben, ezért nem is hentai, nem is igazán találkoztam még ilyen megközelítéssel.
Csak 3 részes ova, lehet nekirugaszkodni.

Canaan:

Nem tudom hová tenni, grafika/zene ütős, a harcjelenetek is profik, a karakterek egész kellemesek, a történet jó de kusza (a végére azért letisztul) viszont többször pirosba lengett tőle a lelkizés-görcsölés mérőm, az alapmotivációk nevetségesek, és egyfolytában olyan érzése van az embernek, hogy a sorozat elejéről lehagytak vagy 5-10 részt.
Nem bántam meg, hogy megnéztem, de jobbat is ki lehetett volna hozni belőle.
Folytatása meg nem lesz, mert nem manga based, hanem egy nálunk tökismeretlen, konzolokra készült élőszereplős! VN bónusz scenáriójának feldolgozása (a japánok olyanok az animével, mint mi a pálinkával: bármiből létre tudják hozni :) )

Most pedig elkezdtem a Claymore-t, mert konkrétan az ezer éve nézett Berserk óta nem volt dolgom igazi dark fantasyval.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.