Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27801) Synthwave válasza F34R (#27797) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért az úgy durva lenne. Csak nálam 560 van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27802) Archanon válasza Synthwave (#27801) üzenetére


Archanon
őstag

Én beírtam mindent az excel listámba a mai napon... Évadokat ugyebár nem számolok külön, maximum alternatív vonalakat (pl. Sailor Moon Crystal). Na már most... boldogan (?) jelenthetem be, hogy a 170. elkezdett sorozatom:

Boku wa Tomodachi ga Sukunai, ami egész jóféle. :DDD Anime filmekből továbbá van még 24 (többrészeseket egynek számolok, Berserk).

No de 560... :Y

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27803) bozont válasza Archanon (#27802) üzenetére


bozont
veterán

Nem sok az, én már legalább 400-nál járok (lehet valamivel több, már nem vezetem a listát), az évek alatt összejön ennyi simán.

(#27804) Archanon válasza bozont (#27803) üzenetére


Archanon
őstag

Ha belegondolok, hogy lassan 4 éve nézek egyáltalán animét... Ilyen - azóta jócskán lassult - tempóban el fog tartani egy darabig, míg nekem is összejön ennyi. No nembaj, nem mintha a számok számítanának is valamit.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27805) Máté94 válasza Synthwave (#27787) üzenetére


Máté94
addikt

Hen Zemi tényleg jó, olyan tipikusan... furcsa. :DDD

(#27801) [oWn]f4te: Hamarost beérlek majd. >.< ;]

[ Szerkesztve ]

(#27806) Mister_X válasza Archanon (#27802) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én úgy ötvennél járok, de a franc számolja... majd ha lesz ingerem, frissítem a MAL listámat.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27807) Archanon válasza Mister_X (#27806) üzenetére


Archanon
őstag

Én szimplán szeretem tudni, hogy mit láttam eddig... Nehogy valaminek elfelejtsem a címét, aztán újranézzem az első pár részét akaratlanul is. :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27808) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Én csak az első, a második, a tizedik és a legutóbb nézett anime címét tudom fejből. Sorrendben: Mirai Nikki, Gosick, Sakamichi no Apollon, Dragon Ball (folyamatban) - többet nem is kell tudnom :D De vagyok annyira OP hogy egy cím után megmondjam, hogy láttam-e. Felidézni nehezebb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27809) Synthwave válasza Mister_X (#27808) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lista nélkül én is megmondom cím alapján, hogy láttam vagy nem, pedig van egy 11x-es szorzó.

Egyebek mellett elkezdtem a Gundam-univerzumot. Hát, az eddigiek alapján ez nem lesz egy Macross.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27810) F34R válasza Synthwave (#27801) üzenetére


F34R
nagyúr

3000 :DDD meg 7500 ilyenek is vannak szoval en nem lepodok meg rajta.
Itt annyira hardcore-k nincsenek vannak paran akik par szaznal vannak epp, a legtobb is 900-1000-t ha latott.
Mondjuk ha hentait is neznek akkor mar en is tartanek ott. :P

(#27811) Synthwave válasza F34R (#27810) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az a 3000 17 évesen fizikai képtelenség. Igazság szerint a fele is, hacsak nem összeszedte az összes 1-2 epizódos OVA-t és túlnyomó részben csak azokat nézte.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27812) Máté94 válasza Synthwave (#27801) üzenetére


Máté94
addikt

Most jutott eszembe, ez csak a befejezett sorozatokat jelzi, vagy úgy összesen ennyi "címet" láttál? :DDD

(#27813) Pttypang válasza Synthwave (#27811) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem is olyan 5-600 korul lehet, bar mar nagyon reg nem adogatom hozza a listamhoz az animeket.

Everybody lies.

(#27814) Crystalheart válasza Pttypang (#27813) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem vagy egy éve nem szaporodik a lista, ami amúgy sem túl terjedelmes. Sikerült "lejönnöm a szerről"? :DDD

(#27815) Synthwave válasza Máté94 (#27812) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Befejezett.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27816) Máté94 válasza Synthwave (#27815) üzenetére


Máté94
addikt

Akkor az 506-ommal lassan, de biztosan zárkózok felfelé... :)) ;]

(#27817) Hintalow


Hintalow
senior tag

Szerintem én is most járok 300-400 között (befejezett, címekben számolva, tehát S1+S2+ova+special =1)
És szerintem is ilyen sokezres nagyságrendet még fiatalon is nehéz összehozni, ha semmi mást nem is csinál az ember. Jó eséllyel minden évadot, ovát, special-t külön számolnak az ilyenek.
Bár annyi becsülendő van benne, hogy ilyen számokhoz az kell, hogy a múltba-régmúltba is visszanyúljon az ember, nem elég az "idei év max a tavalyi játszik, minden más régi és csúnya" hozzáállás :)

Azért kíváncsi vagyok, hogy fiatalon, amikor még dúskáltam a szabadidőben, mit hoztam volna össze, ha animét nézek, és nem számítógépes játékokra ba**ok el horribilis időmennyiséget :D
(persze ez csak gondolatban lehet opció, mert pont akkor amikor leginkább volt rá időm, még nem volt net :N ej de más idők voltak animetéren )

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27818) Synthwave válasza Hintalow (#27817) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bizonyos szempontból jobbak voltak azok az idők. Amihez hozzájutottál VHS-en (neadj Isten LD-n!), azt sokkal jobban megbecsülted. De nem csak erről van szó; sokkal jobban el is mélyedtél benne, többször láttad, hagytad beérni - még az is lényegtelen volt, ha szinte egy szót sem értettél belőle. Talán még álmodoztál is.

Az új (vagy éppen régi, de először hallott) dolgokról minden apró infomorzsát hosszasan elemeztél (pl. anno az 576 KByte MANGA rovata by Martin), már-már idealizáltál. Azt érezted, hogy ez az egész nagyon réteg és különleges (az is volt) - és ennek fényében valamennyire te is azzá váltál. Így ismertem meg pl. az A.D. Police OVA-kat, a Crying Freeman-t, a Fist of the North Star-t, a Gunbuster-t, a Bubblegum Crisis-t, a Patlabor-t, a Heroic Legend of Arslan-t, a Ninja Scroll-t, az Urotsukidoji-t és még egy párat. Persze a megnézésükre nagyon esély nem volt, de mégis a részemmé váltak és szinte minden megadnék, hogy visszatérhessek azokba az időkbe.

Későbbiekben a Wamdue Project: King of My Castle-je is remek példa a mentalitásra; jó kis zene, a klip meg eszement - tudtad, hogy Ghost in the Shell, látni AKAROD, de sansz nem sok, viszont délutánonként a TV-ben mindig a VIVA megy, hátha leadják megint a klipet és lehet rá gúvadni ezerrel.

Ez a gúvadás már ugye 4 évvel később van, '98-ban (az idő, amikor javában pörgött itthon a Dragon Ball és a Sailor Moon), amikor is egy remek barátom révén (akinek rokonai éltek Németországban) kezeim közé kaparintottam egy német Animania magazint (most is itt pihen az asztalon) és bár uszkve egy kukkot sem értettem az árja torokhörgésből, csak úgy faltam a képeket és az egész hangulatot, ami körbelengte az oldalakat. Örökre belém ivódott és a mai napig fel tudom idézni szinte az összes címet, amiről csak szó esett benne.
Aa! Megami-sama!, EL HAZARD, Devil Hunter Yohko, GUN SMITH CATS, Akira, Sailor Moon OVA-k és special-ok, Moldiver, Armitage III, M.D. Geist, The Hakkenden, NGE, Green Legend Ran, Lodoss-tou Senki, Riding Bean, Plastic Little, stb. stb.
Ezeket több, mint 10 évig akartam látni és bár volt, hogy sok-sok évszakon keresztül nem vettem kezembe az újságot, nem felejtettem el őket, sem a hozzájuk tartozó képeket és régi érzéseket. Ahogy a 3 oldalas cikkben taglalt JAST USA játékokat sem, mint a Season of the Sakura, Three Sisters vagy éppen a Runaway City. Elképesztő érzés volt bő 15 évvel később élőben is látni ezeket - hiszen soha nem mentek ki a fejemből, mindig jelen voltak.

Ma már ilyen nincs és az új generáció is gyökeresen másképpen éli meg a témát - és gyökeresen másképpen is viszonyul hozzá. És nem a jó irányban.

Az aranykornak vége.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27819) F34R válasza Synthwave (#27811) üzenetére


F34R
nagyúr

Persze olyanok vannak benne, talan meg annyit hogy inkabb ausztralia es japan kozeli orszagokban elo kis outakuk kepesek erre, de van elvetve 1-2 freak magyar is kepes tartani ezt az iramot noha nem 17 evesen, de 22 evesen biztos. Azt nezzuk en is hamarabb talalok ra az anime-re + ket harom evig nem neztem volna agyrohaszto bolywoody tragyat akkor lehet en is ezer folott volnak mar regen.

[ Szerkesztve ]

(#27820) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Micsoda kagune-je van Hinami anyjának :Y (Tokyo Ghoul)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27821) Máté94 válasza Mister_X (#27820) üzenetére


Máté94
addikt

Milyen jó, hogy pont kezdtem el nézni... :U

(#27822) oriic válasza Máté94 (#27821) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Annyira mondjuk nem spoiler.

Live-Die-Respawn

(#27823) Pttypang válasza Máté94 (#27821) üzenetére


Pttypang
veterán

Belehalsz. :U

Everybody lies.

(#27824) Máté94


Máté94
addikt

Máskor bezzeg megy a "sírás", ha bárki, bármit elszól... :O

(#27825) Pttypang válasza Máté94 (#27824) üzenetére


Pttypang
veterán

Tolem eddig nem hiszem ,hogy lattal volna erre peldat. :U

Everybody lies.

(#27826) Máté94 válasza Pttypang (#27825) üzenetére


Máté94
addikt

Általánosságban beszéltem, nem konkrétan rád gondoltam. :F

(#27827) Archanon válasza Pttypang (#27823) üzenetére


Archanon
őstag

Én belehalnék. :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27828) oriic válasza Máté94 (#27826) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De ha egyszer tényleg nem spoiler. :D

Live-Die-Respawn

(#27829) Pttypang válasza Archanon (#27827) üzenetére


Pttypang
veterán

Jo lenne ;]

Everybody lies.

(#27830) Archanon válasza Pttypang (#27829) üzenetére


Archanon
őstag

Nincs olyan szerencséd. :P

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27831) Mister_X válasza oriic (#27828) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ennyi, ügy lezárva :) Ha azt mondtam volna, hogy egy zöld tüskékből álló unikornisszárny, na az spoiler lett volna.

Már ha igaz is lenne. ;]

Egyébként olyan szinten nem spoiler, hogy az 5. epizódhoz képest sem tudhattad, hogy egyáltalán látni fogod. Ha azt mondam el volna, hogy miért használja és hogy néz ki, na az lett volna a spoiler.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27832) Hintalow válasza Synthwave (#27818) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szivemből szólsz, nálam is az volt, hogy a legtöbb cuccról csak álmodozni tudtam a 2000-es évek első feléig (a king of my castle-et én is szénné néztem annó :D ) egyszerűen annyira másabb, menőbb volt ahogy ábrázolták a mechákat, szörnyeket bármit, az akkori nyugati cuccoknál, hogy ihaj. (ezzel persze nem fikázni akarom a nyugati cuccokat, mert akkor nem lenne 80-100 darabos nyűjteményem a 80' 90' évek rajzfilmjeiből :) )
Csak hát nem igen lehetett hozzájuk férkőzni :N
Emlékszem mekkora sokk volt, amikor valamikor 99 körül egy havertól kapott vinyón a filmek között ráleltem a Ninja Scroll movie-ra, ahogy azt kell ogm-ben, olyan felbontással, minőségben, amit ma telefonon nem viselne az ember, én meg a fejemen pörögtem, váóváóváó! ezmiezmiez! hangokat hallatva :DDD
Sokkal nyersebb, naturálisabb, MÁSABB volt mint bármi amit addig láttam. (főleg amikor az akkor 8-9 éves öcsém pont akkor nyitott be a szobámba, amikor a hadúr éppen hátulról tolja az ágyasát mint egy vadállat)
Aztán jöttek a kötelező körök, Love Hina, GTO (a 90 évek nagy neveiről nem voltam olyan tájékozott mint te, nem volt újságom róluk ;] ) amik azért is hagytak olyan mély nyomot, mert egyszerűen nem volt más, csak amihez hozzájutott az ember, emlékszem akkoriban néztem úgy is animét, hogy semmilyen felirat nem volt hozzá, hanem nyersbe, japánul, aztán találgattam mi lehet a sztori :C (már megmondani sem tudnám mi lehetett, csak évekkel késöbb jött el az, hogy listát vezettem róluk, meg úgy általában addigra lett netünk, és lehetett találni olyan adatbázisokat, ahol lehetett megtalálni anime címeket, leírásokat)
Az első animére ami igazán megfogott, "Nadia the secret of Blue Water" is várnom kellett vagy 15 évet, hogy rendesen meg tudjam nézni minden részét.
Amúgy a fenti volt az a "szerelem" ami beindította az egészet, de késöbb jött ugye a felismerés, hogy mennyi egyéb animén is csüngtem kiskoromban is: Robotech, ami úgye egy mészárolt Macross kvázi (hasonlóan ahogy a Power Rangers is egy áttrancsírozott Super Sentai ) de volt még Saber Rider, Captain Future, Voltron van Voltronos pólóm is :P sőt még Mila, a Szupersztár is. Anyám micsoda idők, most emlékflessem is lett, ha nem ülnék alapból tuti le kéne ülnöm.

Egyszer csinálok majd egy rajzfilm topikot is, annyi felesleges cím, infó, főcímdal van a fejemben, tuti a fél országnak tudnék újjakat mondani :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27833) Máté94 válasza oriic (#27828) üzenetére


Máté94
addikt

Nekem most az volt. Így már volt akkora hatással a jelenetre, mintha tudatlanul nézné az ember. :DDD

(#27831) Mister_X: Spoiler-tél egy jelenetet - legyen az bármilyen fontosságú -, innentől kezdve márpedig nincs mentséged, főleg arra nem, hogy "Hát ez nem is volt spoiler...", mert igenis, az volt.

[ Szerkesztve ]

(#27834) Pttypang válasza Mister_X (#27831) üzenetére


Pttypang
veterán

De lehet, hogy hazudod, hogy hazudsz, valojaban pedig igaz!

Everybody lies.

(#27835) Hintalow válasza Synthwave (#27818) üzenetére


Hintalow
senior tag

Azért a felsorolt címekkel 1 v.2 újjat tudtál mondani :)

apropó, már akartam kérdezni: a Scramble Wars-t láttad már? Mert annak aki szereti a korszakot, kötelező egy olyan cucc, ahol a Bubblegum Crisis, Gall Force, A.D. Police, Riding Bean stb. szereplői super-deformed alakban wacky races-t tolnak.
Én késszen voltam rajta, mikor néztem.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27836) Mister_X válasza Máté94 (#27833) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Élj ebben a tudatban.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27837) oriic válasza Máté94 (#27833) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Te most kötekszel. :DDD

Live-Die-Respawn

(#27838) Archanon válasza Crystalheart (#27814) üzenetére


Archanon
őstag

He? Francokat... Jobbat találtál... a trágyalé gondolom valahogy felemelőbb érzéseket biztosít. :P

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27839) Pttypang válasza Archanon (#27838) üzenetére


Pttypang
veterán

Mi van a targyaloval? :DDD

Everybody lies.

(#27840) Synthwave válasza Pttypang (#27796) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

IRL Ilya.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27841) Pttypang válasza Synthwave (#27840) üzenetére


Pttypang
veterán

Meg a kisse kopott bor kanape?

Everybody lies.

(#27842) Synthwave válasza Pttypang (#27841) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27843) unclefucka


unclefucka
senior tag

Azt árulja el nekem valaki, hogy a bakabt-n miért nem engedik a 3.3.1 -nél magasabb verziószámú uTorrent használatát. Van valami különleges a 3.3.1 utáni verziókban? Visszalépek én régebbi torrent kliensre, ha van valami értelmes magyarázat rá.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27844) oriic válasza unclefucka (#27843) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Állítólag tesztelik. Május óta:

"µTorrent 3.4.1 and BitTorrent 7.9.1 are being reviewed."

Live-Die-Respawn

(#27845) F34R válasza unclefucka (#27843) üzenetére


F34R
nagyúr

mert utorrent amugy is egy reklammal teli bugware. ne regota transmission-t hasznalok es semmi problemam vele.

(#27846) alevan válasza F34R (#27845) üzenetére


alevan
őstag

Win alatt sok torrent kliens próbáltam, de csak egy volt kategórában a utorrentel erőforrások terén (minden más zabál). Annak pedig a kezelőfelületét nem tudtam megszokni...

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27847) oriic válasza F34R (#27845) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Évek óta használok utorrentet, soha semmi bajom nem volt vele, pedig aztán szedek én is mindenhonnan. 3.4.2-t is első nap óta használom, úgy hogy reklámok eltüntetésével kezdtem.

Továbbra sincs semmi gondom vele. Legjobb kliens.

Live-Die-Respawn

(#27848) unclefucka válasza oriic (#27844) üzenetére


unclefucka
senior tag

orichalcos: Sirály, akkor tényleg már csak hónapok kérdése... :) THX BTW

F34R: Bug-ot nem tapasztaltam, a reklámokat letiltom rögtön az elején, működik, megszoktam. Egyebet nem tudok elmondani, kéremkapcsoljaki. :D

Soha nem is próbáltam mást, így nincs összehasonlítási alapom.

orichalcos #27847: +1 :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27849) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sword Art Online 2-höz.

Tudtam én hogy láttam már 1. évadban Death Gun-t. :)

[link]

Rohadjak meg utánanéztem, és alapdolgot megtudtam karakterről, meg hogy ki ő,

Live-Die-Respawn

(#27850) Máté94 válasza oriic (#27837) üzenetére


Máté94
addikt

Neem. :DDD De lehet jobban járok, ha nem jártatom a számat, mert a korrupció már itt ide is betette a lábát. :))

(#27847) orichalcos: Húú, ezt köszönöm szépen! Ki hitte volna, hogy létezik ilyen... :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.