Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28451) Totheground


Totheground
addikt

Megint újra kell néznem a SAO 1-et...
[link]

Ez se veszes amúgy
[link]

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28452) oriic válasza Totheground (#28451) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez kurta jó lett. Nem is értem hogy az új sorozatban miért nem lehet látni a korábban köztük lévő kapcsolatot. Lévén szerelmesek nem és ezt bizonyították első sorozatban párszor.

Live-Die-Respawn

(#28453) #57770240 válasza oriic (#28452) üzenetére


#57770240
törölt tag

" Lévén szerelmesek nem" :F

Amúgy erről az AMV-ről valahogy a Vampire Knight jutott eszembe...(lehet okkal?)

(#28454) oriic válasza #57770240 (#28453) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lemaradt egy kérdőjel a "nem" után.

Live-Die-Respawn

(#28455) Mister_X válasza oriic (#28454) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Valahogy így kellett volna kinéznie: "...szerelmesek, nem?"

De nyugi, most indul be a sorozat, nem láttad Asuna reakcióját legutóbb? 2-3 részen belül szerintem ő is bekapcsolódik jobban a sorozatba.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28456) Máté94 válasza Mister_X (#28455) üzenetére


Máté94
addikt

:N

(#28457) oriic válasza Mister_X (#28455) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem pont ez az hogy nem. MÁr első sorozat alatt is meg lett említve hogy az LN-ben is ez van.. Csak azt nem értem miért...Tök jó szerelmi történet lehetne belőle. :D

Emlékeim szerint első sorozatban volt csók, bevallották hogy szerelmesek, együtt is éltek, sőt majdnem meg is ubokrázták Asunat, itt meg...eh...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#28458) Máté94 válasza oriic (#28457) üzenetére


Máté94
addikt

Igen, rájöttem mire kellene nekem a "tablet": LN olvasásra. :DDD

Nekem, aki gyűlöli, ha gép előtt kell sokat olvasni, és nem szereti, ha megfájdul a szeme a monitortól. Igazi ellentét a javából. E-book reader meg az szar... akkor már tablet, oh, wait... :DDD

(#28457) orichalcos: A 16 és feledik fejezetben van erről az "uborkázásról" bővebben... :))

[ Szerkesztve ]

(#28459) Totheground válasza oriic (#28457) üzenetére


Totheground
addikt

"Majdnem"

Valaki nem olvasta a 16.5 chaptert illetve nem rakta össze, hogy Asunán az ágyban NINCS melltartó, miután vége annak a bizonyos scene-nek (amit én a 16.5 megerősítésének tartok).

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28460) oriic válasza Totheground (#28459) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

LN nálam kimaradt,de köszi infót. :D

Live-Die-Respawn

(#28461) -=RelakS=- válasza Máté94 (#28458) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mangához is jófajta a 8"-os FullHD tablet :]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28462) Pttypang válasza -=RelakS=- (#28461) üzenetére


Pttypang
veterán

pivot rlz

Everybody lies.

(#28463) Mister_X válasza -=RelakS=- (#28461) üzenetére


Mister_X
nagyúr

9,7" @ 2048x1536 :P

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28464) Totheground válasza Mister_X (#28463) üzenetére


Totheground
addikt

Na ja. :K

Bár erősen agyalok, hogy a következő iterációból az új retina minit vegyem, mert azt kényelmesem hozni-vinni.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28465) Mister_X válasza Totheground (#28464) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Semmi gond nincs szerintem az iPad méreteivel, a Mini is akkora teret foglal el a térből, hogy azt is hordani kelljen valamiben. Kabátzsebben is csak extrém esetekben fér el és még kényelmetlen is. Meg kicsi. De te tudod :)

Múltkor végignéztem rajta gyorsan a The Legend of Korra Book 3-at, elégedett vagyok, hogy megvettem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28466) Máté94 válasza -=RelakS=- (#28461) üzenetére


Máté94
addikt

Maradok inkább a jól bevált, régi vágású könyvnél. Csak meg kell várnom, míg hivatalos fordítás lesz hozzájuk. :DDD

(#28467) unclefucka válasza oriic (#28452) üzenetére


unclefucka
senior tag

Kirito és Asuna a második évadban már amolyan férj-feleség szinten vannak, és túlemelkedtek az "őrült szerelmesek" szinten. (hozzáteszem az első évad szerelmi szála nekem is jobban bejött)
A többiek reakciója kettőjükkel kapcsolatban is alátámasztja. hogy amikor csak lehet egymással foglalkoznak és őket meg hanyagolják.
Asuna hagyja, hogy Kirito végezze a munkáját, ahogy az egy jó -japán- feleség tenné és nem szól bele.
Azért aggódik rendesen, majd kiderül mennyire lesz anyáskodó.
Ja és szerintem IRL megvolt az uborkázás. :K :DDD (ki ne akarna uborkázni egy cool, motoros, pénzes sráccal, van ott hárem rendesen)

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#28468) Máté94 válasza unclefucka (#28467) üzenetére


Máté94
addikt

Konkrétan, azt sem tudja mit csinál Kirito, (úgy igazán) nincs itt semmi "japán feleség mode". :DDD Különben is, kinek kellene érzelmektől mentes burok...? Asuna ráadásul az integligensebbik fajta női karakterek közé tartozik. Rájön Ő magától is, mivel teszi könnyebbé a helyzetet. :)

(#28469) oriic válasza unclefucka (#28467) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem volt ott személyesen szerintem semmi. Plusz emlékeim szerint nem is egy városban laknak.

Live-Die-Respawn

(#28470) alevan válasza oriic (#28469) üzenetére


alevan
őstag

Hogyne lett volna személyesen semmi. Mikor lábadozásukkor is egy suliba jártak az első évad végén.

Ám egy városban laknak, csak a Tokyo megalopolisz hatalmas.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28471) oriic válasza alevan (#28470) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rosszul emlékeztem akkor na. :D Sorry.

A lényeg hogy most nem mutatják ki hogy ők mennyire egy pár. Szerintem.

Live-Die-Respawn

(#28472) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hunter X Hunter 90. rész.

Ezek csináltak egy Cell 2.0-t? :DDD

Marha jó ez a sorozat szerintem.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#28473) alevan


alevan
őstag

Na, ha a nyaa nem is, a HS weboldala már él. Peddig már kezdtem hozzászokni az XDCChez....

(#28472) orichalcos első reakcióm :DD :C

Amúgy a HxH mangakája nagy rajongója a Dragon Ball sorozatnak.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28474) oriic válasza alevan (#28473) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sejtettem. Volt egy női lény is annak is hasonló farka van, már ott néztem hogy bezony Cell hasonmás. :D Aztán a király. :DDD

Amúgy marha kíváncis leszek hogy mi lesz a sorozat vége. Eddig ugye csak annyi történik hogy főhőseink brutál erősek, aztán lezúzzák őket, fejlődnek, megint erősek, de aztán megint lezúzzák őket és így tovább. :DDD

Live-Die-Respawn

(#28475) F34R válasza oriic (#28474) üzenetére


F34R
nagyúr

Nemsoka vege lesz.

(#28476) Máté94 válasza F34R (#28475) üzenetére


Máté94
addikt

:(((

(#28477) F34R válasza Máté94 (#28476) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem en tehetek rola, felolem lehetne meg ennyi resz is. Az egyetlen olyan shounen ami nezheto szaz resz utan is ugy, hogy nem unalmas.

(#28478) Máté94 válasza F34R (#28477) üzenetére


Máté94
addikt

Nem rád haragszok, nyugi. :P

(#28479) alevan válasza F34R (#28475) üzenetére


alevan
őstag

Egészítsd ki azzal, hogy a mangához való felzárkózás miatt. Mivel a mangaka csak úgy spontán szabadságokat vett ki. És lassú.

Sőt, ezért nem szeretem a mangákra alapozó animékat. Míg a GPUk CPU limitesek, az animék manga-limitesek.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28480) saelin válasza alevan (#28479) üzenetére


saelin
veterán

Az utolsó mondatod miatt bekerül a hsz. od a gyűjteményembe! :P

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#28481) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Sziasztok!

Irhatnátok egy téma összesítőt, milyen anime filmeket, sorozatokat érdemes megnézni annak aki teljesen kezdő, mik az alapművek, miket érdemes megnézni. Monjuk egy top 30 lista filmekben és egy top 10 lista sorozatban. Kedves ANIME addiktok, lehet összeülni. :)

[ Szerkesztve ]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#28482) Pttypang válasza Dreamcaster (#28481) üzenetére


Pttypang
veterán

Rossz otlet, ebbol flame lesz.

Everybody lies.

(#28483) Dreamcaster válasza Pttypang (#28482) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Azért írtam, hogy üljetek össze, ne itt!

Engem negyon érdekelne a téma, de ha nekiállok google -zni, fél év mire képbe kerülök, miket ÉRDEMES megnézni, nem csak úgy nekifogni.

[ Szerkesztve ]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#28484) Mister_X válasza Pttypang (#28482) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mindenki mondd tizet-tizet és ami többeknél előfordul, az mehet a listába. Ami alapmű kategória nálam pl. az a Gosick és a Psycho-Pass. Még a Sword Art Online is talán, Mirai Nikkit viszont nem vésném fel. yesetleg Sakamichi no Apollon.

@Dreamcaster: inkább fordítva kellene, 30 sorozat, 10 film. Sorozatból több van. De ha van 10 sorozat, kiindulási alapnak bőven jó.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28485) Máté94 válasza Dreamcaster (#28483) üzenetére


Máté94
addikt

Pedig én úgy állnék neki, hogy megnézem azt, ami első benyomásra tetszik. Utána lehet tovább haladni, nézelődni, új témákból szemezgetni. :))

A szorgosabb, "rátukmálósabb" társaink is hamarosan itt lesznek, ne aggódj. :DDD

(#28486) Dreamcaster válasza Mister_X (#28484) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

"inkább fordítva kellene, 30 sorozat, 10 film."

Azért írtam, mert filmet meg lehet nézni 30 -at, de sorozatot 30 -at végignyomni az kemény.

Biztos van 10 komoly sorozat, ami alapmű és lehet bőven a modern szériából is. Én személy szerint DB DBZ -n nevelkedtem, meg egy-két filmen, nekem DB, DBZ marad az örök FUN, de biztos 1000 meg 1000 film és sorozat van ami az addiktok szerint etalon

[ Szerkesztve ]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#28487) Máté94


Máté94
addikt

Lehet kicsit elragadtattam magma, de egy csemegének a sok közül, megteszi szerintem. :))

Suzumiya Haruhi no Yuutsu
Psycho-Pass
Clannad-szériák
Angel Beats!
Monogatari-szériák
Kuroko no Basket-szériák
No Game, No Life
Monster
Natsume Yuujinchou-szériák
Another
Yojouhan Shinwa Taikei
Higurashi no Naku Koro ni-szériák
Shinsekai yori
Shingeki no Kyojin
Katanagatari
Nichijou
Durarara!! és Baccano!
Mahou Shoujo Madoka Magica
Eve no Jikan
Zetsuen no Tempest
Dennou Coil
Hyouka
Tiger & Bunny
Noragami
Tokyo Magnitude 8.0
Mawaru Penguindrum
Kuuchuu Buranko
Shiki
Baka to Test to Shoukanjuu-szériák
Hanasaku Iroha
Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.
Aoi Bungaku Series
Working!-szériák
Seitokai no Ichizon
Seitokai Yakuindomo

(#28488) Dreamcaster válasza Máté94 (#28487) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Irhatnád, hoyg ez most csökkenő/növekvő, sorozat e vagy film. Én a hozzászólásaimban mindíg törekszem a legpontosabb megfogalmazásra, információ adásra.

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#28489) Máté94 válasza Dreamcaster (#28488) üzenetére


Máté94
addikt

Ah, vagy úgy. Mind sorozat egyébként, de a csökkenő/növekvő dolgot nem egészen értem. :F

Különben sem baj, ha nem dörgölnek mindent az ember orra alá, ezáltal önálló keresésre sarkallva, amivel esetleg olyan műre is bukkanhatsz, amit mi éppen nem ajánlottunk volna. :))

(#28490) Dreamcaster válasza Máté94 (#28489) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Értem ezt, hogy a listád követ e valamilyen tendenciát vagy csak behánytad őket? :) (A legjobbakat). Növekvő sorrend (első a legjobb), vagy csökkenő.

[ Szerkesztve ]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#28491) Mister_X válasza Dreamcaster (#28486) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem kemény, csak időbe telik. Sorozatok átlag 12 epizódosak, amik kb. 3 filmnek felelnek meg. Viszont filmből naponta csak 1-et szokott nézni az ember.

10-es sorozat lista random sorrendben:
Gosick
Psycho-Pass
Sword Art Online
Sakamichi no Apollon
Tokyo Magnitude 8.0
Golden Time
Katanagatari
Angel Beats!
Steins;Gate
K-On!

+1: The Last Airbender és The Legend of Korra

Ezek olyan animék (+az amerikai), amikben nem nagyon lehet csalódni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28492) saelin válasza Dreamcaster (#28488) üzenetére


saelin
veterán

Én kicsit lusta vagyok, úgyhogy csak belinkelem az anime listám: Anime List.

Este még írok, illetve kiemelek egy két művet közülök, de előbb írj pár szót arról, hogy milyen stílus jön be. Itt egy lista a műfajokról, amikből válogathatsz (angol) vagy ITT (magyarul), esetleg a wikipedián (magyarul) .

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#28493) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Köszi a sok hozzászólást, ellensúlyozva az első választ. Csináljatok akkor egy top 30/30 -as listát! FILM/SOROZAT.

Vannak olyanok akiket érdekel a téma, de nincs idejük végigkeresni a top anime külföldi listákat.

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#28494) Máté94 válasza Dreamcaster (#28490) üzenetére


Máté94
addikt

Ahogy jöttek a címek a fejemből. :DDD

De már nem először kértek tőlünk ilyet, és ez szerintem nem jó. Mármint, hogy a legjobbakat előre vesszük. Inkább válasz ezekből egyet-kettőt, nézd végig és utána magadtól(lista nélkül) keress egy újabbat, mert utánuk hatalmas űr keletkezik benned. Na meg rossz sorozatot is látni kell, nem cask a jókat. :)

(#28495) Nova96 válasza Dreamcaster (#28493) üzenetére


Nova96
őstag

Szia!
Saját tapasztalat az elején, told a jókat amik tényleg jók utána meg, hagyd meg őket, mert fogynak rendesen főleg dráma témában.
És ez azért nem jó mert eszméletlen flame lenne, mivel mindenkinek más az ízlése egy-két dologban egyezik de ez olyan mintha megkérdeznék mi a legjobb 10 film? 10 Legjobb könyv etc.
Érted gondolom.
Jobban jársz, ha leírod milyen stílusban keresel , mennyire legyen komoly(shounen,seinen stb.) és adunk úgy. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28496) Dreamcaster válasza Nova96 (#28495) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Köszönöm, nagyon tetszik a hozzászólásod. Imádom az érzelmes és igaz gondoltmenetet. Ez az elvárt anime -kra vonatkozik. Imádom a jó, eredeti, hype nélküli, igaz, jó dolgokat.

Legyen benne érzelem, tisztelet, esetleg valami új gondolatmenet.

De, szerintem minden valamire való anime hordoz magában igaz és jó, erőteljes érzelmeket, némelyik kevesebbet, némelyik többet, több benne a fölösleges vivv vagy a fölösleges nyál.

[ Szerkesztve ]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#28497) Nova96 válasza Dreamcaster (#28496) üzenetére


Nova96
őstag

:) Nem tudom mit láttál,de
Mirai Nikki-t szoktam általában első animének ajánlani mert elég minden van, benne bár általában akik megnézik tetszik majd ha több mindent láttak, már annyira nem én imádom.
Psycho Pass mehet, ezekre ez mind igaz - Legyen benne érzelem, tisztelet, esetleg valami új gondolatmenet. -+akció etc.
+Gosick érzelem,nyomozás,loli :P
To Aru Majutsu no Index-nek is neki foghatsz elég kemény dió azaz, hosszú kicsit lassú az eleje a vége felé elég pofás. Bár még várjuk a többi évadot.
Tisztelet szót nem értem, ebben a részben.

Másrészt, kaptál kettő később több listát is szemez róla.
Clannadot még ne nézd semmikép.

+f4te ha hozzá szól, akkor kapsz rendes képet.
Elég jól szokott ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#28498) Synthwave válasza Dreamcaster (#28486) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SOKKAL több alapmű van. Ami meg szimplán "csak" jó, még több.

Personal Top 20+2, Top 5-ök műfajokra bontva, még pár ajánlás. Lehet mazsolázgatni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28499) alevan


alevan
őstag

Kérdés: mi a jelentése az animecímekben a ☆-nak és az Xnek?

Példa: Hunter X Hunter
Kiss X Sis

OnegaiTeacher
Fate/kaleid liner PrismaIllya 2wei!

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28500) oriic válasza alevan (#28499) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó kérdés, én sose gondoltam ezekbe bele, hogy mit jelenthetnek. :D TIppre semmit csak jól néznek ki így a címek. :DDD

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.