Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27101) Hintalow válasza Crystalheart (#27096) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ja, hogy konkrétan narutoról van szó? ott simán azért nincs ilyen, mert nem fér bele a műfajba (a többi hasonszőrű neverending fightban sincsen)

Más: Befejeztem az Aria utolsó sorozatát is, és wow, nem véletlen, hogy a slice of life műfaj egyik zászlóshajójaként emlegetik, tényleg nem sok jobb van nála a műfajban.
Ahhoz képest, hogy mennyire nem szól semmiről a végét olyan klasszul lezárják, hogy sok, amúgy történettel bíró anime megirígyelhetné.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27102) unclefucka válasza Máté94 (#27097) üzenetére


unclefucka
senior tag

Love Stage!!, Himegoto:

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27103) Máté94 válasza unclefucka (#27102) üzenetére


Máté94
addikt

Tudom-tudom, de Izumi abban a menyasszonyi ruhában... hát... izé, na... :U ;]

(#27104) alevan


alevan
őstag

Igaz egy kicsit off, de állati videó Goku-ról:

[link]

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27105) Tirexi válasza alevan (#27104) üzenetére


Tirexi
addikt

Kíváncsi lennék egy Goku vs Szupermen összecsapásra. :D
Sztem csak az a battle tartana 20 részen keresztül. :DDD

(#27106) Ijk válasza alevan (#27104) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez deszar.

Tirexi: Goku elteleportálna vele a Kriptonra és vége, nem kell ahhoz 20 rész. ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27107) Hintalow válasza Tirexi (#27105) üzenetére


Hintalow
senior tag

Youtubon van Vs videó (szépen ki is elemzik számszerűsítve a képességeiket a szent/őrült geekek)
Szupi nyer, Goku atomizálódik ;]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27108) -=RelakS=- válasza Ijk (#27106) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem nyert.
Ahhoz, hogy Goku bárhova elteleportáljon, ott kell már lennie valakinek, akit be is tud mérni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27109) Tirexi válasza -=RelakS=- (#27108) üzenetére


Tirexi
addikt

A HDCP csak a felvételt blokkolja az adott eszközről, a képet átviszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#27110) Mister_X válasza Tirexi (#27105) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Egy epizódon belül le lett tudva :P

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27111) Tirexi válasza Mister_X (#27110) üzenetére


Tirexi
addikt

Az igen hát a vége az brutál volt. Mondjuk hiába nyert ha felrobbant a Föld a végén. :DDD

Akkor tudod mit néznék még meg? Szupermen VS Hulk. :Y

(#27112) Crystalheart válasza Tirexi (#27111) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezek a versus dolgok akkora ökörségek, azon agyalnak, hogy vajon melyik világ kitalálói tudtak nagyobbat mondani... :P Volt egy Hulk VS Wolverine epizód a Marvelnél, az legalább házon belüli összehasonlítás, a vége az volt, hogy harcoltak tovább a végtelenségig... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27113) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tádálymá modorimástá.

Az elmúlt 2,5 hónap nem telt eseménytelenül, de örömmel látom, hogy vannak új tagok is.

Tartom a jó szokást egy szösszenetnyi post-tal. Csapjunk is bele a lecsóba. Úgyis az lesz ma az ebéd.

Szóval

Hime-chan no Ribbon

(Shoujo, Mahou Shoujo, School Life, Comedy, Romance, Coming of Age)

Gondoltam teszek vele egy próbát, hiszen mahou shoujo klasszikus, ami nyugaton ráadásul nem túl ismert.
Végeredményben nem bántam meg.

A történet alapjaiban kissé tündérmese-feeling, romantikus slice of life-köntösben. Nyilván nem a felnőtt korosztály volt a célközönség. Vannak facepalm-ok, logikátlanságok vagy szimplán csak következetlenségek, de mindenennek ellenére végigpörgött a 61 rész.
Előfordulnak feszültebb pillanatok is, de leginkább a könnyedség és egy kis humor jellemzi, ill. a "feeling warmth"-érzet.

A képi megvalósítás a 90-es évek eleji, alacsonyabb költségvetésű művekre hajaz, de nincs ezzel probléma, hamar akkusztomizálódhatsz hozzá és még az sem kizárt, hogy (egyes aspektusait) megkedveled.

A seiyuu-k között is van olyan, akinek a megszokásához kellett vagy 20 rész (elsősorban Daichi-re gondolok). De nem baj az.
Az OP kellemes. Vagy inkább aranyos? Nem tudom, de valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva kifejezetten fülbemászó.

Hime-chan pedig nagyon kis kawaii. <3

Ha nem idegenkedsz a mahou shoujo-tól, tegyél vele egy próbát.

------------------------------------------------------------------------------------------

TALES OF THE ABYSS

(Shounen, Action, Adventure, Fantasy, Goddess, Parallel Universe, RPG, Slapstick)

A Tales of Xillia elég masszív végigjátszása után (és a tény tudatában, hogy a Tales of-széria mennyire patinás múlttal rendelkezik) gondoltam, körbenézek anime-fronton ezügyben.

Bele is botlottam ebbe, le is szedtem, meg is néztem. Őszintén szólva nem ér fel a játék franchise-hoz, közel sem. Igazság szerint többet vártam, bár a nem túl magas pontszámmal kiértékelt review-k sejtetni engedték, hogy betervezett csalódáska lesz belőle.

Az art elmegy, de semmi kiemelkedő. Ilyen téren biztos nem lesz emlékezetes. A harcok sem valami jól koreografáltak / animáltak.
A hangok, seiyuu-k tisztességes iparosmunka, semmi több. A zenei megvalósításra már nem is emlékszem.

A történet taglalásába nem mennék bele, mert nem lehetne érdemben nyilatkozni róla spoiler nélkül, a rövid összefoglalót meg mindenki el tudja olvasni anidb-n / myanimelist-en. Annyi viszont biztos, hogy voltak idegesítő karakterek - különösen Asch és a megnyilvánulásai. Igazság szerint a többiek sem túl eredetiek. Az original PS2-es játék - sír / sztáziskamra helyett szabadon - forog a meghajtóban. Vagy mi.

Összességében egy szódával elmegy fantasy, egyszer meg lehet nézni, de maradandó nyomot szinte biztos nem fog hagyni maga után. Ha játszottál Tales of játékokkal, akkor néhány spell és monster ismerősként köszön majd vissza, ahogy nyilván a fizetőeszköz is. Ez azért dob a dolgon, érdekes feeling jár át, miközben a képernyőre meredsz. Ha meg konkrétan a Tales of the Abyss-szal is játszottál, pláne.

------------------------------------------------------------------------------------------

BLAZBLUE ALTER MEMORY

(Shounen, Action, Swordplay, Fantasy, Violence)

BlazBlue (/Guilty Gear) fan-ként nagyon vártam ezt.

Aztán megnéztem.

wtf

Az évtized csalódása. Ennyire végtelenül gyenge valamit már régen fútt felém a kiberszél.

Grafika elmegy. Túl sok szót nem érdemes rá vesztegetni, semmi lélegzetelállító. Rachel szokás szerint guszta (különösen onsen setup-ban), a hátterek nem rosszak, de ennyi.

A "történet", ha csak magát az anime-ot vesszük alapul, egy rakat összecsapott katyvasz. Percenként repkednek a mindenféle tulajdonnevek, zéró magyarázattal. Még ha érteni akarod, akkor sem fogod. Párat megmagyaráznak az utolsó epizódban. Kösz.
Mintha a 12 rész alatt, különböző helyekről kiszaggatva kimaradt volna másik (alsó hangon) 8-10 rész.

A párbeszédek is megérnek egy külön misét. Értelmes vagy érdekes nem sok van belőlük.

Az se vált előnyére, hogy gyakorlatilag csak Commie vagy HorribleSubs van belőle. Alapjaiban mindkettő egy szenny, de a Commie most különösen. Van egy-két szódával emészthető munkájuk (igaz, azokhoz is csak a kényszer vezérel), de ez...ez egy elfuserált, agyonliberalizált bűncselekmény. Szóval tölts HorribleSubs-ot. Vagy nézd RAW-ban. Durva, mi?

A karakterek gyakorlatilag kimerülnek a játék felhozatalában. Érthető húzás, de azért néhány nem brutálwarrior mellékszereplő nem ártott volna.
Meg az se, hogy ne legyen mindegyikük ENNYIRE egydimenziós. Már fájt. Főleg Ragna. Minden tákö meg téméé. Oszt ennyiben kimerült az egyéniség. Utolsó két részben mást is mondott.

A csaták keményen gagyik. Gyengén animált, gyengén koreografált, statikus, unalmas az összes. Ami SZÉGYEN annak fényében, hogy az egész hóbelevanc a valaha készített legkirályabb verekedős stuffon alapszik.
Arról nem is beszélve, hogy az ominózus harcok sok esetben csak úgy random jöttek, egyik pillanatról a másikra - mer mé ne? Valahogy be kell tuszkolni ezt meg azt a karaktert is a történésbe. trololo

Legalább pár move ismerősen köszön vissza a gamepad / arcade stick / billentyűzet püfölése után. Ez valamennyire segít egy halovány kapcsot teremteni az átvert néző és a nézett kulimász között. Persze, csak ha játszottál a játékkal, ugye.

És nem, SZERETEM az igényes (seinen) akciót, még ha nem is a fő érdeklődési körömbe tartozik. Láttam is olyat jópárat - na ez nem az.

A zene, szinkronhangok és hangeffektek a játékból vannak. Ez pozitívum, legalább ez is ad egy kis "familiar with"-feelinget. Mert mást ne nagyon várjunk.

Egyedüli ok a megnézésre az lehet, hogy nyüstölted a játékot / játékokat és hithű rajongásból nekiveselkedsz - hogy aztán orbitálisat csalódj. De akkor is nézd meg, mert BlazBlue.

Ellenben azt a pénzt, amit beleöltek, inkább 4-5, egyenként 30 perces, normális rendezővel megtámogatott, FULLIGÉNY OVA-ba kellett volna invesztálni (Arc System Works maybe? Vagy ufotable..), ami nem akar (PRÓBÁL) ennyit mondani, hanem csak egy kis részletre koncentrál, esetleg némi előzménybe enged bepillantást. MENNYIVEL jobb lett volna..

------------------------------------------------------------------------------------------

Roots Search

(Seinen, Sci-fi, Horror, Nudity)

AA-s bemutatóban ilyet olvastam e: "De összességében szép mű."
Itt majdnem kifordultam a fotelból. Tényleg kibaszott gyönyörű. :DDD

Kezdjük az elején. 21 éve vagyok Aliens-rajongó, a hárdkórabb fajtából. Ebbe nem csak a filmek, de a képregények, novellák, szobrok, kisbögrék, nagytányérok is beletartoznak. Meg úgy alapvetően H. R. Giger (RIP...) rendkívül jellegzetes és awesome művészete nagyon közel áll hozzám. Elborult biomechanikus szexualitás, oh yes.
Odavagyok a sci-fi/horrorért, láttam szinte mindent, ami ebben a műfajban említésre (vagy éppen említésre sem) méltó. Ja, meg Lovecraft és az ő Cthulhu-mítosza is szívem egyik r'ylehi csücskében fészkel. Hogy ez utóbbi hogy jön ide? Lásd pár sorral lejjebb.

Ebből a kis felvezetőből szerintem lehet érzékelni, hogy a témához kicsit elfogultan állok hozzá.

És akkor jött EZ.

Az egy dolog, hogy maga a grafika és az animáció egyszerűen silány.
Ennek semmi köze ahhoz, hogy 1986-ban készült. Bőven volt akkor is minőségi, fulligény cucc (még mai szemmel nézve is) - tudom, mert jópárat láttam. Szerintem ti is.

A másik dolog, hogy minden más is az. Mármint SILÁNY.
Semmi értelme nincs ennek az egésznek; nincs rendezés, elkapkodott snittek, nincs történet, nincsenek definiálható karakterek (még az egydimenziós is dícsérő jelző), a köztük lévő interakció teljesen random.

Jellemfejlődés sincs (igen, egy 45 perces OVA-ban is lehet olyan), nincsenek érdekes párbeszédek, csak primitív és sok esetben következetlen szóváltások (ÉS történések). Nincs SEMMI. Még a seiyuu-k munkája sem említésre méltó - a hangeffektekről ne is beszéljünk.

Horror is felejtős, mert egy pillanatig nem éreztem még csak halovány borzongást sem.
Ez még hagyján, de vége sincs, könyörgöm. Mert nincs. wtf történt? Miért? Miért nem? Hogyan? Tényleg?
wtf az egész. Szerintem a készítők sem tudták, hogy mi van. Kezdve az első képkockától az utolsóig.

Egy nagy nulla. De már annyira moslék, hogy az jó. ^______^

Ehhez képest egy M.D. Geist tolsztoji magasságokban és Hollywood-költségvetési tartományban van. Ammán kicsit gáz, ugye?

Két pozitívuma van ennek a "műnek" (azon kívül, hogy rövid és hogy a sci-fi horror anime-ok nem túl népes táborát próbálja magáénak tudni); az egyik, hogy az űrállomás külső design-ja, valamint az end credits statikus háttérképe erőteljes Giger-behatást mutat.
A másik, hogy a titokzatos (és szintén gagyi) mészárosidegenről a Cthulhu-mítosz egy Mérhetetlen Vénje jutott eszembe. Ennyi.

Összességében, ha szereted a sci-fi/horror-t, nézd meg, túl sok időt nem fog elrabolni az életedből - de csak azért, hogy elmondhasd, megvolt (és hogy jó szokás szerint a remény haljon meg utoljára és tudd, hogy legközelebb mit ne).

------------------------------------------------------------------------------------------

Log Horizon

(Shounen, Action, Comedy, Fantasy, Virtual Reality)

A SAO nyomdokain, szabadon. Akár így is kezdhetnénk a felvezetést, bár nem lenne egészen pontos. A téma viszont itt is MMORPG-Virtual Reality. A különbségek ott vannak, hogy jelen esetben nem tudjuk az okot, ami miatt hőseink a kibertérben ragadnak, ill. hogy itt inkább a politikán és intrikákon van a hangsúly, mintsem a hazajutáson. Egyelőre legalábbis. Ami nem baj, hiszen ez egy másik megközelítés, a miértekre pedig valószínűleg választ kapunk az érkező 2. évad keretein belül. Végül, de nem utolsó sorban, egy kis humor is helyet kapott a repertoárban.

Az art semmi túlságosan kiemelkedő, a manapság megszokott felsőbb-átlag színvonal. Egyes hátterek (főleg a növénytakaróval benőtt városképek) egészen szépek és hangulatosak.

OP-vel kapcsolatosan vegyes érzelmeim vannak; letisztultabb hangzással jobb lett volna.

Összességében az audiovizuális köntös rendben van, csak éppen semelyik irányban sem kiugró.

A szereplők nem túl emlékezetesek, bár Akatsuki <33. Adult loli-ninja FTW, marry me or something. Shiroi is egész kedvelhető, főleg, amikor szántszándékkal játssza a "rossz zsarut". Néha Crusty-nak is elborul az agya, olyankor meg hent van. És itt jön elő az, hogy a csatajelenetekből még többet ki lehetett volna hozni, de nem ez volt az elsődleges cél.

Amin kicsit megbotránkoztam, hogy viszonlyag kevés csapat sub-olta, ezért az egyik (ha nem A) legjobb opció a HorribleSubs. Most kitvételesen annyira nem szörnyűek.
BD tudtommal még nincs.

Egyhuzamban toltam le az összes epizódot, szóval mondhatni, hogy van egyfajta addiktív jellege. Várom a második szezont.

------------------------------------------------------------------------------------------

No Game No Life

(Seinen, Parody, Ecchi, Fantasy, Nudity, Parallel Universe)

IGEN. Erre vártam már mióta. A manapság trendi "gémervonat" mozdonya. Számos helyen igencsak felpontozták, nem ok nélkül.

A történet dióhéjban annyi, hogy egy testvérpár online (meg amúgy offline is) játékos skill-je már urban legend-dé nőtte ki magát; nincs olyan game, amiben ne tudnának győzni, még akkor sem, ha cheater-ek ellen méretik meg magukat. A folyamatos sikerek ellenére (vagy talán pont ennek következtében) azonban a valós világot csak egy szutyok játéknak tartják, semmi többnek. Nem találják a helyüket a társadalomban, talán nem is igazán akarják. Maximális antiszoc-hozzáállás és pislákoló monitorhegyek. Részemről tudok azonosulni a dologgal.

Úgy fest, hogy semmi nem is fog változni, ám egyszer csak kapnak egy érdekes üzenetet és miután a feladóját nagy nehezen megverik netes sakkban, felszínre kerül a fő kérdés; mi lenne, ha egy olyan világban élnétek, ahol MINDEN vitás kérdést játékkal döntenek el? Hőseink természetesen megmosolyogják a felvetést és mint egy félvállról odavetik, hogy bárcsak egy ilyen helyre születtek volna.
Igen? Akkor két hikikomori virtuális transzfer rendel.

Az art szép, színes, élénk. Az OP-ED kellemes, a seiyuu-k is kitettek magukért. Ilyen téren nincs gond.

Shiro és Sora meglehetősen erős lead. Remekül transzcendálódnak NEET pro-gamer hikikomoriból egy nemzet élére.

Shiro ráadásul amellett, hogy egy zseni és totál brocon, még igen guszta lolika is. Megakávájii <333. A hangját Kayano Ai adja, ami csak hab a tortán. Marry me pls, thx.

Bizony, VERY HEALTHY. :C :C :C

Hím fronton Sora is viszi a prímet. Fejben 15 lépéssel a competition előtt van mindig, de még ez sem tántorítja el attól, hogy hithű siscon és überlaza closet pervert legyen.

Szóval epic protagonisták, akiket kiegészít egy kifejezetten szerethető secondary cast. Rég volt ilyen. Még a boing-rajongók is megtalálják a számításukat.

Pikk-pakk lepörgött a 12 rész, de lezárást tulajdonképpen nem kaptunk, szóval valószínűsítem, hogy lesz még 2. szezon is. Isten adja, hogy maradjon a színvonal.

A humor a helyén van - néha még az asztal alá is befordulsz. Ja, és az ecchi sem gyengus. És Shiro.. <333

Összességében igen szolíd. Remek humor, kis dráma, FINOM fanservice, loli, siscon-brocon, gaming és némi "politikai" intrika-csűrés-csavarás, a szivárvány minden színében. A BD-ben a kevesebb gőz mellett talán még mellbimbók is lesznek. :>

MÉG ILYET.

------------------------------------------------------------------------------------------

Teizokurei DAYDREAM

(Seinen, Comedy, Contemporary Fantasy, Ecchi, Horror, Slapstick, Tragedy)

Hiába, vonzó volt a DVD-borító. :D És nem bántam meg.

Saiki Misaki egyfajta médium, aki arra specializálódott, hogy szellemek okozta galibákat hoz helyre - vagy éppen old meg velük kapcsolatos rejtélyeket. Szolgáltatásaiért természetesen pénzt kér, hiszen enni is kell valamiből. Hivatalos munkája azonban szöges ellentétben áll a spiritualizmussal; egy helyi klubban domina. :D

A sztori epizódikus jellegű, kivéve az utolsó két részt. A tálalás elég komoly és meglehetősen fajsúlyos események is bemutatásra kerülnek - mindezt viszont remekül ellensúlyozza a leheletnyi humor és az ecchi.

Ja, igen, ECCHI. Prezentálása a '90-es éveket idézi. OH YES. Naggyon fini. Totál lolicon vagyok A-tól Z-ig, de Misaki eszméletlen szexi.

A grafikai megvalósítás kellemes, legfőképpen a karakter design. 2004-es alkotásról van szó, de az art direction is a '90-es évek második felét idézi - nálam ez pluszpont.

OP sajnos nincs, az ED azonban illik a történethez. A seiyuu-k is tisztességes iparosmunkát végeztek.

Nagy bánatomra csak 4 OVA az egész, pedig tudtam volna nézni még egy ideig. BD-remaster se lesz záros határidőn belül. ;_____;

------------------------------------------------------------------------------------------

BTOOOM!

(Seinen, Action, Sci-Fi, Sexual Abuse, Thriller, Violence)

Hmm... Tipikusan az az érzésem, hogy ebből sokkal többet ki lehetett volna hozni.

Van a BTOOOM! nevezetű online akciójáték, aminek a lényege, hogy egy radar és különböző fajta gránátok segítségével likvidáljuk az ellent. Sakamoto Ryouta japán legjobb játékosa, csapatának élén a világranglista 10. helyét bitorolja. Kiváló gamer, de a való életben egy meglehetősen seggfejtahó NEET, aki még csak a legkevésbé sem szimpatikus.

Ahogy a történet beindul, az alapfelállás az lesz, hogy egy csapat embert egy szigetre szállítanak (amúgy okkal, de nem spoiler-ezek), hogy résztvegyenek egy Battle Royal-"játékban", ami mit ad Isten, egy-az-egyben BTOOOM!, csak éppen életre-halálra. A szabadulás egyféleképpen lehetséges; gyűjts össze 7 "radarkristályt" (amit minden résztvevő a bal kézfejébe integrálva hord) a sajátodon kívül és máris mehetsz, amerre akarsz. Ja, hogy ezért ölnöd kell? Sorry bro, ez van.

Az art nem rossz, "akcióseinen-es". A harcok nincsenek agyonhúzva, vér is akad, viszonylagos bőséggel. Semmi túlságosan kiemelkedő, de nincs olyan pont se, ami lehúzná a dolgot ilyen téren.

Az OP egész jó, passzol az atmoszférához.

Még némi karakterfejlődés is tapasztalható, legalábbis a 2 főszereplő részéről.

Az utolsó epizód végére érve tekintélyes cliffhanger fogad, szóval valószínűsítem, hogy lesz 2. évad is. Ha nem, akkor az gáz.

Szóval ilyen szigetes-túlélős-egymásra vadászós micsoda. Ami igazából nagyon zsír lehetett volna. De nem lett az, viszont egyszer azért nézhető. Ha érdekel a téma, szedheted.

------------------------------------------------------------------------------------------

Hataraku Maou-sama!

(Shounen, Comedy, Daily Life, Contemporary Fantasy, Parody, Romance, Super Power)

Érrrdekes alapötlet. : D
Úgy látszik, manapság nagyon divatos ez a tizenéves démonúr dolog.

Jelen esetben egy világ majdnem-elpusztítójából tisztes MekDonáldsz alkalmazottá növi ki magát a főhős. :DDD Komoly előrelépés, nemde?

Azért ne olyan gyorsan; dióhéjban arról van szó, hogy egy sikertelen világegyesítő hadjárat végén a démonok ura kénytelen menekülni fő erődítményének mélyéről egy térkapu segítségével. Ki gondolná azonban, hogy e kapu egy párhuzamos világba, egészen pontosan Japánba nyílik? Én gondolnám. :D

Maou-san természetesen nem egyedül érkezik, hű csatlósa, Alsiel (Shirou) is vele tart. Mások is jönnek még, csak róluk egyelőre nem tud a két jómadár.

Megérkezvén az ismeretlenbe hőseink ráébrednek, hogy szinte az összes mágikus tartalékuk kimerült és mivel az új közegben nem igazán létezik mágia (legalábbis nem a "hagyományos" értelemben véve), valami módot kell találniuk jelentősen megcsappant készleteik feltöltésére. Már ha egyáltalán vissza akarnak menni. Viszont közben enni is kell, aludni is kell valahol, szóval rá vannak kényszerítve, hogy pénzt keressenek. Így lesz a Sátánból lelkiismeretes MekkDöglesz alkalmazott, hűséges generálisából pedig eltökélt háztartásbeli. :DDD

Az art átlagos 2010 utáni szint, nem csépelem rá a szót. A soundtrack-ek szódával elmennek, de számomra semmi maradandót nem hagytak maguk után.

Ellenben a humor az egészen rendben van, akadnak LMAO-pillanatok.
Pettanko van, sajna nem loli, viszont tsundere. Chiho meg lehetne loli, ha DFC lenne - de nem az. Eh. Azért egészen kawaii.

Összességében egy kis könnyed esti szórakozásról van szó és bár semmi világmegváltóról nem maradsz le, ha kihagyod, szerintem egy nézést megér.

------------------------------------------------------------------------------------------

Kotoura-san

(Seinen, Comedy, Contemporary Fantasy, Romance, School Life, Angst, Super Deformed)

Hát ez nagyon jó volt. Sajnálom, hogy véget ért, el tudtam volna nézni még egy darabig.

Kotoura Haruka egészen egyedi képességgel született; képes olvasni mások gondolataiban. Egy ideig rendben is mennek a dolgok, de érkezik az elkerülhetetlen; még icike-picike lolika, amikor a családja a "fejbelátás" következtében széthullik, az anyja nagyapjánál hagyja a lányt, akit egyik napról a másikra még a korábbi "barátai" is messziről elkerülnek.
Komolyan mondom, az első részben a dráma azért eléggé ott van.

Szerencséjére középiskolában a teljesen magába fordult Haruka-t megkörnyékezi egy Manabe Yoshihisa nevezetű, überlazaepic pervert forma és innentől kezdve megváltozik az élete.

Kotoura-chan amúgy MEGAKÁVÁJII. <333

Yoshihisa sem az a tipikus, töketlen szerencsétlennyomorult male lead, mint amivel már oly sokszor találkozhattunk. FORMA. :> Talán a Seitokai no Ichizon Sugisaki Ken-jéhez tudnám kicsit hasonlítani.

A secondary cast is szimpatikus.

Az első epizóddal ellentétben a hangsúly leginbkább a JÓ humoron (aminek az esetek többségében szexuális innuendo-ja van), a slice of life-on / klubéleten és a bimbózó románcon van. És végre NORMÁLIS lezárást kapunk az utolsó résszel, még ha egy picit siettetik is a dolgot.

Az art nem rossz, leginkább a könnyedség és pasztelles hatás jellemzi; remekül passzol a sztorihoz. A soundtrack-ek annyira nem gyerebe, de hát semmi sem lehet tökéletes. Viszont a seiyuu-k kitettek magukért.

Bátran kezdd el szedni, szerintem nem fogod megbánni.

------------------------------------------------------------------------------------------

AKB0048 + AKB0048 Next Stage

(Seinen, Sci-fi, Mecha, Idol, Coming of Age, Music)

Kíváncsian vetettem bele magamat, hiszen a Macross-univerzumnak fix helye van szívem egy epikus csücskében, ez pedig hasonló irányba tartó vonatra próbál jegyet szerezni, igaz kevéssé komoly és jóval kisebb nagyságrendű tálalással.

A távoli jövőben a galaxis számos bolygóját kolonizálták és bár van egy felsőbb kormányzat, sok planéta megőrizte viszonylagos szuverenitását. Az elnyomó erők úgy próbálják kordában tartani a csillagok között szétszóródott népességet, hogy bevezetnek egy, a szórakoztató iparra vonatkozó komoly korlátozást. Ennek következtében vannak olyan geoidok, ahol teljes az entertainment ban, de olyanok is akadnak, ahol csak "részleges", ill. teljes mértékben nem létező - erre utaltam a bizonyos szuverenitás-dologgal.

Az AKB0048 nevű, lányokból álló idol-énekes(-szabadságharcos) formációnak az a célja, hogy a reményvesztett emberek szívében meggyújtsa a bizakodás lángját. Ennek két módja van; koncertek (és "gerilla koncertek") szervezése, ill. adott esetben a konkrét harc felvétele a diktatúra erőivel.

Főhőseink tizenéves lánykák (akad lolllliiii is, nem is egy), akiket még kisgyermekként teljesen megbabonázott az AKB0048 és feltett szándékuk, hogy egy napon ők is csatlakoznak az idol band-hoz. Ez persze nem lesz ilyen egyszerű, hiszen ehhez számos teszten meg kell felelniük az elvárásoknak.

Érdekesség, hogy a valóságban is létezik egy AKB48 (00 nélkül) nevezetű, számos tagot magába foglaló (és akkor még az ex-tagokról és a különböző branch-okról nem is volt szó) idol-formáció. Természetesen ők adták az alapötletet.

Az art meglehetősen kellemes és színes. Tetszik. Először kicsit furcsa volt, hogy a koncertek alatt a mindenféle leányzók nem kézzel rajzolt, 2D-s karakterek, hanem 3D-ben vannak, de viszonylag hamar hozzászoktam és így utólag nem mondanám kifejezetten zavarónak.
Az effektek is szépek, ahogy a hátterek sem rosszak. A karakterdesign erős középkategória, különös tekintettel egy-két szereplőre.

Megemlíteném azt is, hogy a seiyuu-k szándékoltan lelkes kezdők. A BD-verzióhoz járó számos extra megtekintésével bepillantást nyerhetünk a válogatásukba és a studiómunkálatokba. Mindenképpen érdekes adalék.

A soundtrack-ek jóók. De ezt el is várhatjuk egy olyan anime-tól, aminek a központi mozgatórugója a zene. FLAC-ben már le is szedtem mindet. Szolíd 15 GB, szóval van választék.

Nagy favorit a Beginner és az Aitakatta. Persze a moslék YT soha nem fog úgy szólni, mint egy veszteségmentes file WinAmp-ban. Különösen a Beginner minősége elkeserítő online.

Összességében egy színvonalas és kellemes időtöltés.

------------------------------------------------------------------------------------------

Panty & Stocking with Garterbelt

(Seinen, Action, Comedy, Contemporary Fantasy, Ecchi, Parody, Sex, Slapstick, Super Deformed, Swordplay, Gunfights, Violence)

lollwutt :DDD

Na ez egy eredeti darab.

Panty és Stocking két angyal, aki azért van ezen a földön, hogy a Ghóstonosivázádá :DDD eseményeket redukálja és a mindenféle paranormális entitásokat megredszabályozza. Na de hogy! :DDD

Ott kezdődik, hogy Panty egy kupis és totál nimfomán ribi, Stocking meg egy gothloli-behatású édességfeldolgozó üzem. :DDD Szóval sablonos angyalkák, nagyon.
Panty arzenálja a bugyijából transzformálódó különböző lőfegyverek, Stocking-nak meg a combzoknijából (mi a magyar neve ennek?) sarjadó katana. Oszt piff-puff, slash, hörr-hörr.

A humor beteg. Jóó. Rengeteg szexuális tartalom és elfuserált tirpákság.

Grafikai megvalósítását tekintve erősen Cartoon Network feeling. Elnagyolt minden, baltával szabott formák, tűéles színek. Azért jól fest Blu-ray-ben. Elsőre igaz, kifejezetten idegennek hat, de megszokja az ember és onnantól kezdve egyenes az út az agyatlanság felé. Mert az lesz, DÖGIVEL.

Ja nem, az art-nak van egy ilyen aspektusa is; [link]
Sajnos YT-hoz be kell jelentkezni, mert korhatárosnak van minősítve a cucc (trololo).
Amúgy FULLEPIC henshin-jelenet, csodaszép karakter art-tal és érzéki hatású, lüktető zenével. SZERINTED HÁNYSZÓ NÉZTEM MEG NAGYKÍPERNYŐŐN?

Nem, többször.

Ilyen megvalósítású special-okból elviselnék egy pártucatot, brühühüüüü. ;___________;

A soundtrack-ek fenomenálisak, egyáltalán nem a megszokott repertoár. Szintén leszedve az összes, FLAC-ban ofc.
A két kedvenc a Fly Away és az ED-ként szolgáló Fallen Angel, ami valamiért nagyon megérintett - nincs túlbonyolítva a szövege sem, meg a hangszerelés sem, de ezt hallgatva - és saját emlékeimben elmélyülvén - megkönnyeztem. : (

Akárhogyis, rongyosra vannak hallgatva.

tl,dr; Nézzed, vazze. Meg hallgasd.

------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------

Ezeken kívül az Ishhuukan Friends.-et (most járok a közepén) és a YAWARA! a fashionable judo girl!-t nézem, aminek is a 90. részénél tartok. Klasszikus darab és nagyon jó. Ha végeztem vele, majd írok róla is pár sort, mert mindenképpen megérdemli.
Ja, meg belekezdtem a Fushigi Yuugi shoujo-klasszikusba. Egyelőre az 5. epizódnál járok, de annyit megjegyezhetek, hogy az OP nagyon ütős.

Gaming fronton (PS3) végignyomtam a Tales of Xillia-t. 90 óra elteltével erősen post-game vagyok, trófeák 75%-on, de csak a Millia-végigjátszás van meg és mivel Augusztus végén jön EU-ba a várhatóan még királyabb 2. rész, előtte még egy Jude playthrough-ot is megejtek, hogy teljes legyen a kör. Ja, amúgy az anime-betéteket látva magam alá vizeltem - mondom, te bazzeg, ez mintha ufotable lenne. Aztán utánanéztem és... UFOTABLE. Jaaaa...

Aztán ott volt még a Catherine, egy igen színvonalas puzzle-horror cucc, remek hangulattal, kalandelemekkel megfűszerezve és erős szexuális innuendo-val - meg fincsi átvezetőkkel, ill. tudomásom szerint 8 végkifejlettel. Eddig uszkve 10 órám van benne, az első végigjátszás vége felé járok.

Ja, meg a Record of Agarest War-ba is beleraktam kb. 60 órát, a játék második harmadában vagyok. Némi dating-sim jegyekkel és fanservice-szel átitatott, ELKÉPESZTŐEN komplex sRPG. Vannak hiányosságok, de nem rossz, nem rossz. Majd a másik két része is beszerzésre kerül idővel. De be optimist, elérhető PC-re is.

Majd ezekről a stuffokról is kanyarítok egy keveset (de most már meguntam a gépelést), hiszen valamennyire van közük a topikhoz.

Huhh, ideje megenni azt a lecsót, már kiesik a szemem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27114) Tirexi válasza Synthwave (#27113) üzenetére


Tirexi
addikt

Húúúúúú mennyi jó anime. :Y
Ennek felét meg kell néznem. :K

(#27115) oriic válasza Synthwave (#27113) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wow, wall of text. Ezt meddig írtad? :DDD

Log Horizon-hoz kötekedek kicsit:

"hogy jelen esetben nem tudjuk az okot, ami miatt hőseink a kibertérben ragadnak,"

Tévedés, SAO-val ellentétben nem kíbertérben ragadtak, hanem egy olyan világba kerültek át ( a testük fizikailag) ami a Log Horizon teljes mása. Az alap eredeti világban a Log Horizon egy egérrel és billentyűvel jászható MMORPG, nem ilyen virtuális sisakos mint a SAO.

Live-Die-Respawn

(#27116) Synthwave válasza oriic (#27115) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sokáig. Má golyózott a szemem a végén. Durván 2,5 óra.

És ezt honnan tudod? Wiki nem ér és emlékeim szerint ez így konkrétan nem szerepelt az anime-ban, csak annyi, hogy ott vannak és kész, aztán egyszer csak majd kiderül, hogy mi van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27117) oriic válasza Synthwave (#27116) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hülyeséget írtam amúgy, a játék neve Elder Tale, nem Log Horizon. :W

Amúgy nem emlékszem már honnan infó, talán wikiről is, de nézz bele mangába, ott ülnek az elején a sima számítógép előtt, ahol billentyűvel és egérrel játszák a játékot.

Live-Die-Respawn

(#27118) Synthwave válasza oriic (#27117) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Eegen, a Log Horizon a guild neve.

:))

"ahol billentyűvel és egérrel játszák a játékot"

Tudom. Ez még nem zárja ki a kiberteret.

Majd a 2. évadban talán kiderül.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27119) Synthwave válasza Máté94 (#27000) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jóféle.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27120) oriic válasza Synthwave (#27118) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Legalábbis remélem. Nagyon várom már. :)

Live-Die-Respawn

(#27121) Máté94 válasza Synthwave (#27113) üzenetére


Máté94
addikt

Jézus isten... herro! :DDD

Okaeeeriii! :))

Hiányzott már valaki, aki mindig sóvárog a lolik után, hát, most végre megkaptam/tuk.

(#27122) Synthwave válasza nem_tom (#26997) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Slice of life nagy kedvenc.

Egy pár;

Aa! Megami-sama!-univezum
Ichigo Mashimaro
Minami-ke és iterációi
Genshiken
Kanamemo
Hanasaku Iroha
Nichijō
Azumanga Daiō
Lucky Star
Gakuen Utopia Manabi Straight!

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27123) Synthwave válasza Máté94 (#27121) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

\(: D)/

<3

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27124) Tirexi válasza Synthwave (#27123) üzenetére


Tirexi
addikt

Ami az avatárod annak meg van már a folytatása? Emlékszem elkezdtem nézni de aztán félbe maradt.
Asszem valami kislány volt benne aki a tanárát szivatta.

(#27125) Totheground válasza Tirexi (#27124) üzenetére


Totheground
addikt

Mármint szivta.

;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#27126) -=RelakS=- válasza Tirexi (#27109) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

csak egy idézetet fordítottam, de szerintem simán kerülhet olyan homokszem a gépezetbe, hogy a tv-t felvevőnek nézi a lejátszó eszköz :]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27127) Máté94 válasza Totheground (#27125) üzenetére


Máté94
addikt

:C

(#27128) Synthwave válasza Tirexi (#27124) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sorrendben:

-Kodomo no Jikan - 12 epizód
-Rin no Gakkyuu Nisshi (Tokubetsu-hen) - 1,5 órás recap + új jelenetek, minden Rin szemszögéből
-Anata ga Watashi ni Kureta Mono OVA
-Shiro-chan to Kuro-chan OVA
-Kodomo no Jikan Ni Gakki - 3 OVA
-Kodomo no Natsu Jikan OVA

Ha megnézed, a [Doutei] verziót szedd (esetleg [Genjo]).

Anno egy kis kedvcsináló cikket is kanyarítottam róla - bár elsősorban a manga van terítéken. Ha van kedved, olvasd el. Spoilerhegyektől nem kell tartani, annyival azonban kiegészíteném, hogy a manga mára befejeződött a 13. kötettel.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27129) alevan válasza Synthwave (#27128) üzenetére


alevan
őstag

A Tokyo ESP esetében valahol olvastam, hogy pár karakter a Ga-Rei: Zero című animéból van, így megnéztem.

Ámulok, bámulok és mindenkinek ajánlom. Jelenleg nem tudom, lessz-e valamilyen összeköttetés a két anime között (amit kétlek), vagy csak a szerző a kedvenc karakter designjait újra felhasználta, de zseniális. Szerethető karakterek, magával ragadó történet. És mindez csak egy prequel a főmangá-hoz.

Csak annyit bánok, hogy magát, az alap mangát nem animálták meg.

Itt egy borítókép:

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27130) Máté94


Máté94
addikt

:O

'When Marnie Was There' teljes hosszúságú trailer

Engem most nagyon megérintett. :B Szentimentális mode: ON

(#27131) Tüzi

[link] :C

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#27132) Tirexi


Tirexi
addikt

Valaki vett már ilyen PVC figurát?
Nem konkrétan ezt csak úgy amúgy? Milyen minőségűek ezek a cuccok?

(#27133) Totheground


Totheground
addikt

Oh my gawd

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#27134) ¤Envy¤ válasza Tirexi (#27132) üzenetére


¤Envy¤
tag

Változó.
Mivel több minőség és így ár kategóriájúak, ezért nem lehet megmondani ezt úgy, hogy "jók". Vannak hitvány ***ok pár ezerért, a "középkategóriások" több ezerért, korrektebbek, és a minőségiek. Legalábbis én ebbe a 3 csoportba osztom őket.

Nekem már rengeteg figurám van, (bár a legtöbb csak ócsóság', középkategóriás, de van 3 komoly is.)

Egy jó minőségű, komoly darab kb. 15ezernél kezdődik, de a 20-30k a leggyakoribb rájuk. (Postával, vámmal, megjelenéskor.). Nagyon sok mindentől függ az ár, de ekörül kell rájuk gondolni. Valamint minél régebbiek, általában annál drágábbak.

Ha figurák, akkor itt lehet nézelődni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27135) Máté94 válasza Totheground (#27133) üzenetére


Máté94
addikt

:R :Y

Háttérben: #Mister_X ;] :DDD

Chrome megmakacsolta magát, ezért FF-ben kellett megnézném, fura... :(((

(#27136) alevan válasza Totheground (#27133) üzenetére


alevan
őstag

Ú, ezmehonnan? Mi a címe?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27137) Totheground válasza alevan (#27136) üzenetére


Totheground
addikt

Fate/kaleid liner Prisma☆Illya 2wei!

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#27138) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fú gyerekek, mit találtam véletlenül, még a múlt héten. A nyári anime-chart-ot böngészvén, legalul egy szimpatikus képre és címre leltem. Nocsak, mi ez?

Mujaki no Rakuen

Az ominózus cím megbizseregtetett valamit, úgy legbelül, s a hatodik érzék vészes riasztásba kezdett. Ritka az ilyen, da akkor általában valami multiverzumot megváltó esemény következik. Mujaki no Rakuen..szóval Paradise of Innocence, mi? Jól hangzik.. :>
Aztán megtaláltam, amit meg kellett (az eredeti mangát), majd azzal a lendülettel le is szedtem az összeset és...

AWMYGADAWMYGAD. Softcore lolicon at its best. Pure awesomeness. Az art meg annyira GUSZTA, hogy megerednek a könnyeim, csak, hogy keveredjenek a Niagaraként lezúduló nyállal.

Easy. Peasy.

Ezt előbb-utóbb tutira megrendelem Japánból. Meg pár A2-es wall scroll és artbook se ártana..

Idén egy (Miért csak egy?) OVA is várható lesz belőle. Bár kétlem, hogy hozza a manga színvonalát, de a remény hal meg utoljára. Az viszont biztos, hogy első adandó alkalommal azonnal szedem.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27139) Totheground válasza Synthwave (#27138) üzenetére


Totheground
addikt

>Uran

Úgy mégis mit vártál? ;]
Javaslom amúgy, hogy keress rá exhentai-n is a nevére. A nem softcore cuccai legalább ilyen jók.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#27140) Máté94


Máté94
addikt

[oWn]f4te-sama, egyébként ne tessék a [HS]-t ostorozni, mert ők csak a simulcast-et "lopják". Funimation, Crunchyroll és hasonlókat kell hibáztatni, mert nem végeznek rendes munkát. :DDD

(#27141) Hintalow válasza Synthwave (#27113) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szép lista.
Szerencsétlen MD Geist hány évvel vetett vissza a fejlődésben, hogy mindig megtalálod? ;]
A játékokból készült animék hagyományosan szarok, főleg azért, mert ezeket odaát csak afféle kiegészítőnek szánják a rajongóknak, nem fárasztják magukat a miértekkel, világ bemutatásával.
Ez még egy szimpla verekedős játéknál is el tudja rontani, egy rpg-nél meg pláne.
Fighting game anime témában a Night Warriors: Darkstalkers` Revenge tetszett, a sztori ott is egy katyvasz volt, de marha jól átjött a karakterek harcstílusa, mozdulatai.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27142) Archanon válasza Synthwave (#27138) üzenetére


Archanon
őstag

Látom visszatértél. Öömébódóttá'. :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27143) bandiras2


bandiras2
senior tag

[Panzer crossover]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#27144) Máté94 válasza bandiras2 (#27143) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem még, ha láttam is volna az eredeti Lupin-széria ezen részét, úgy sem tűnt volna fel. :DDD

(#27145) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Nem vagyok nagy anime néző, de most megnéztem újra a két GitS filmet (a SAC-ot nem néztem újra), ehhez hasonló sorozat érdekelne, cyberpunkos, kiborgos, mechas. Lehetőleg nem 500 részes. Közben nézem az Ergo Proxy-t is, pár rész van már csak belőle. Ez is jó, de valami földhözragadtabb érdekelne. Tudom, hogy a sci-fi sem éppen ilyen, de inkább domináljon a "sci", mint a "fi".

(#27146) bandiras2 válasza ígyvanferi (#27145) üzenetére


bandiras2
senior tag

Patlabor széria. Elterjedtek a munka mechák, pl építkezési powersuite, és elkezdték a terroristák és a bűnözők is használni őket. Létrehoztak hát egy anti mech rendőri alakulatot, hogy korlátot szabjanak a tobzódó bűnözésnek. sorozat, mozi, jóféle, de készülj fel, hogy oldschool grafikája van.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#27147) bandiras2 válasza ígyvanferi (#27145) üzenetére


bandiras2
senior tag

Planetes: Szemetesőrjárat a föld körül. Szó szerint. Műholdbegyűjtés, és egyéb technológiai hulladékok öszeszedése, mert zavarják az űrrepülést. Newtoni fizika, komoly történet.

Ha pedig röhögni akarsz és még mecha is kell bele, akkor a FULL METAL PANIC szériák.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#27148) alevan válasza bandiras2 (#27147) üzenetére


alevan
őstag

Aminek a cliffhangeres utolsó része óta is várunk a fojtatására...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27149) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Há. Kb. évszakonként egyszer iszom. Most viszont sikerült szétcsapni magam, jó szokás szerint szobám szolíd magányában. Ez valahol dicsőítendő, valahol meg szomorú.
Mintha nem is én írnék - 1500 Ft-ból ezt összehozni azért már skill. :>
A szomorú, hogy bármennyire 3rd person vagyok, gépelni és helyesen írni mindig tudok. Kiborító.

Az OFF meg kell, különben nem lenne a totyik a totyik, muhaha. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27150) Tirexi válasza Synthwave (#27128) üzenetére


Tirexi
addikt

Köszi a listát. Manga biztos nem lesz. :)
Igazából az animébe sem nagyon akartam belefogni nem hogy mangába. :D

A legtöbb animét azért nézem mert szórakoztató. Ami nem tetszik azt nem nézem tovább úgy sem.

A Naruto animének annyi pozitívumát kiemelném, hogy eléggé meg kellett erőltetni az írók fantáziáit már ami a Jutsu-kat illeti. [link]
A Bleacs-ben, Blics-ben, Belacs-ban na szal Bleach-ben nem volt olyan sok csak a fő karaktereknek meg pár mellék szereplőnek itt viszont szinte minden részben mutatnak valami újat az írok.

De Naruto még mindig bénázik ahelyett, hogy minden részben elővenné a róka erejét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.