Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27951) Mister_X válasza Pttypang (#27950) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Naigen, eredetileg GGL-t írtam, aztán törölni akartam vissza gombbal, csak akkor eggyel bejjebb kantittottam :DDD

[SPOILER]
De: egy profi nem bír akkora erőt venni magát, hogy ha már mellélőtt ötöt egymás után, akkor nyugodjon le a francba?
[/SPOILER]

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27952) Pttypang válasza Mister_X (#27951) üzenetére


Pttypang
veterán

Az emberi test nem igy mukodik, hogy azt mondod, hogy nyugodj le, es lemegy a pulzusod fel masodperc alatt.. :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#27953) Máté94


Máté94
addikt

Kár Sinon-on is rágódni. Nyílván azért ment minden lövése mellé, mert ha nem így történt volna, akkor azt jelenti, hogy Kirito-n kívül még van valaki, aki hasonló szintet képvisel, de mivel ezt nem engedhetik meg, ezért valahogy le kellett süllyeszteni az egyszerű mellékszereplő szintjére.

Különben is, Kirito veszíteni... ajaj...

(#27954) Nova96 válasza Archanon (#27944) üzenetére


Nova96
őstag

Konkrétan s1 és s2 eleje lesz elő szereplősben. K>rva felesleges .tartom az állás pontom, ha nincs jogom , ha van akkor is felesleges idő és pénz pocséklás. Soha nem értettem miért kell ilyet csinálni, nem is fogom.

(#27955) F34R válasza Nova96 (#27954) üzenetére


F34R
nagyúr

Mert a japanok is olyanok mint mi, ok a sok animet gyartjat es kivancsiak az eloszereplosre. En meg pont forditva vagyok eleg eloszereploset lattam ahhoz, hogy inkabb animet akarjak nezni.

(#27956) Archanon válasza Nova96 (#27954) üzenetére


Archanon
őstag

Részemről téma lezárva, én ugyan nem fogok hőbörögni, ha nem lesz folytatás az élőszereplős esetleges bukása miatt. Épp elég sorozat van ebből a 170-ből is nekem, ami folytatás hiányában szenved, ez lesz a legkevesebb. No és persze egyáltalán nem biztos, hogy így marad, maximum később kapjuk az anyagot. Ennyi.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27957) Vistaboy


Vistaboy
veterán

;] :P :U

MOD: Saját fordítás, ha esetleg nem szóról-szóra egyezik az eredetivel, elnézést.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#27958) Máté94 válasza Vistaboy (#27957) üzenetére


Máté94
addikt

Szeretek szőrszálhasogatni: Szerintem az "... úgy vagy jó, ahogy vagy" talán magyarosabb, nem? :DD

(#27959) Vistaboy válasza Máté94 (#27958) üzenetére


Vistaboy
veterán

Lehet, most már mindegy. A cikkekkel ellentétben ezt körülményesebb lenne javítani. Tehát marad... :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#27960) Máté94 válasza Vistaboy (#27959) üzenetére


Máté94
addikt

Oh, én még azt hittem, hogy most csináltad és PS-ben elmentetted azt a változatot, amit tudsz szerkeszteni. :DDD :B

(#27961) alevan válasza Máté94 (#27960) üzenetére


alevan
őstag

PS? Én hasonló dolgokra Paint-ot használok :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27962) Synthwave válasza Vistaboy (#27959) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez milyen mentalitás, kérem?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27963) Máté94


Máté94
addikt

'Working!!' 3. évad bejelentve

Banzai, banzai, banzai!! Wasshoi, wasshoi! :)) :C :R Poplar-chan~ :B

[ Szerkesztve ]

(#27964) F34R válasza Máté94 (#27963) üzenetére


F34R
nagyúr

ba.... tudtam hogy meg akartam valamit nezni csak nem emlekeztem mi. most mar megvan elso ket evadot megnezem :D

(#27965) Vistaboy válasza Synthwave (#27962) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem mentalitás kérdése, pusztán nincsenek már admin jogaim, így nem moderálhatom és tölthetek fel helyette másikat... :) Nem akkora hiba ez, hogy ennyi vitát szüljön... :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#27966) Nova96 válasza Máté94 (#27963) üzenetére


Nova96
őstag

YAY! :C

Vééégre, úgy vártam. :))

(#27967) Synthwave válasza Vistaboy (#27965) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem kell ahhoz admin-nak lenni, külön topik van erre. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27968) alevan


alevan
őstag

(#27963) Máté94 :Y :R

(#27965) Vistaboy Miért nincs már admin jogod? Rosszat csináltál? ;]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27969) F34R válasza alevan (#27968) üzenetére


F34R
nagyúr

nem tudom erzitek e hogy o az Animeaddictsrol beszel :DDD

(#27970) Synthwave válasza F34R (#27969) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem érzem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27971) unclefucka válasza Archanon (#27719) üzenetére


unclefucka
senior tag

Szóval nem hagyott nyugodni a dolog és némi alapot gyűjtöttem, hogy vitába szállhassak ezzel a blaszfémiával.

Nyilvánvaló, hogy a Srtike Witches sztorijának a koppintása a Sky Girls -ről történt / történhetett. Ugyanis azon túl, amit a "hülye is lát", igazából nem találtam szilárd bizonyítékát a koppintásnak.
Persze elég sok a hasonlóság, hogy véletlen legyen, de legalább ugyanennyi a különbség is! Továbbá pedig a Sky Girls sem mentes az ilyen jellegű koppintásoktól. Az NGE -vel való hasonlóság eléggé triviális például.

Mindkét sztori azonos szinten van nálam, így mindkettő ugyanolyan lapos ebből a szempontból. Bár én inkább azt mondanám, hogy mindkettő ugyanannyira érdekfeszítő. Nagyjából semennyire, de nem ez a lényeg.

Mindent összevetve most már látom, hogy a Strike Witches miért lett egy hype és miért örvend nagyobb népszerűségnek, mint a Sky Girls, holott az is van legalább annyira jó (rossz). Ezeket az animéket egyszerűen nem a kiemelkedő grafikáért, eredeti, csúcs sztoriért, vagy a a testesebb mondanivalójáért nézi az ember, hanem mert élvezkedni akar.

És ez az a terület, ahol a Strike Witches sajnos tarol a Sky Girls -el szemben, a másik pedig a "didi-diverzítási faktor" -> A Sky Girls -ben minden főszereplő DFC-pettanko, míg a Strike Witches -ben azért szép számmal jelenik meg a bigboob-boing is, így szélesebb lehet a rajongói spektruma.

A pantyshot/frame értékben mostantól nálam is az Aika az etalon, de a Sky Girls -ben egyszerűen nincs.

És azt kell, hogy mondjam mindkettő , ugyanis végignéztem őket úgy, hogy nem akartam 3 epizódonként abbahagyni egyiket sem. :K

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27972) Máté94 válasza unclefucka (#27971) üzenetére


Máté94
addikt

Sky Girls-t anno nagyon bennem volt a félsz néha, olyan jól sikerült átadniuk a hangulatot. Akkor még nem igazán tudtam, miért ilyen alul öltözöttek a lánykák. :DDD

(#27973) Archanon válasza unclefucka (#27971) üzenetére


Archanon
őstag

A Sky Girls-t nem láttam, illetve jó néhány információnak köszönhetően annyit tudok, hogy a Strike Witches elég sokat onnan merített. Akkor biztos az is NGE copy volt! :DDD Lényegtelen, mindkettő "sztorijának" alapja az NGE másolása, szóval teljesen érdektelen, rossz, legyen bármilyen is a körítés.

"mert élvezkedni akar"

Az már elég durván rossz, ha valaki rajzolt bugyiktól élvezkedik. Már bocs. Aki ezért képes magasztalni ezt a szutykot, az meg is érdemli.

Még, hogy blaszfémia...

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#27974) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

9. résznél vagyok, de eddig bejön a Hunter X Hunter. :D Olyan egyszerű, de tök jó. :D

#27975) Máté94

Izé, neverending? :D Nemár. Mindegy lekakkantom, érdekel a sorozat.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#27975) Máté94 válasza oriic (#27974) üzenetére


Máté94
addikt

Végre lesz kivel beszélgetni róla :O , már csak 131 rész, és beérsz. ;]

(#27976) Pttypang válasza oriic (#27974) üzenetére


Pttypang
veterán

De nem tortenik abban se semmi... :W

Everybody lies.

(#27977) Máté94 válasza oriic (#27974) üzenetére


Máté94
addikt

'Currently airing' :DDD

Ajánlom is, itt nincs filler és tengerparti részek. :D

(#27976) Crytec210: Miért? Én eddig sose unatkoztam ezen a sorozaton. Mindig történik valami. :B

[ Szerkesztve ]

(#27978) Pttypang válasza Máté94 (#27977) üzenetére


Pttypang
veterán

Grafika kuka, tortenet sablonhalom. A szereplokkel kapcsolatban pedig nezokent teljesen erdektelen voltam. Nekem nem jott be. :U

Everybody lies.

(#27979) Totheground


Totheground
addikt

Az KC új eventben a baloldali a második boss. Szakadjanak meg a devek, még szarul is érzem magam... Még a hangja is aranyos.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#27980) Pttypang


Pttypang
veterán

Vajon melyikben van GINA?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#27981) Máté94 válasza Pttypang (#27978) üzenetére


Máté94
addikt

Pont a grafika? Pedig egész kidolgozott neverending létére. Sablonhalom... pedig ez tőlem kellene, hogy először elhangozzon, de én nem így éltem meg. Magával ragadott, biztos emiatt van szemellenzőm. ;]

(#27982) Pttypang válasza Máté94 (#27981) üzenetére


Pttypang
veterán

A hovatartozasatol fuggetlenul, ha kuka a grafika es nincs mas, ami elvinne a hatan, akkor az egesz kuka. Olyan van, hogy a grafika elviszi a hatan az egeszet, de nem lehet mindenbol varat epiteni, semmibol pedig fokent nem.

Everybody lies.

(#27983) Crystalheart válasza Nova96 (#27937) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Természetesen "jogilag van hozzá jogod", senki nem korlátoz a szólásszabadságodban. Etikai szempontból nem volna hozzá jogod, tehát nem viselkedsz etikusan, magyarul igazságtalan vagy, ami nem jó. Ez van. Elmondhatja bárki, hogy szerinte felesleges, oké, ezzel bizonyos mértékben még én is egyetértek, de kár mellé szúrni az indulatos becsmérlést.

(#27984) Synthwave válasza Archanon (#27973) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mindketten sajnáljuk, hogy hiányzik belőled a tus húzta vonalak keltette megfelelő áhítat. :>

Egy rajz / festmény élvezetének több dimenziója van, mint azt te gondolod / átéled. Az esztétika csak egy pont a sorban.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27985) F34R válasza Máté94 (#27975) üzenetére


F34R
nagyúr

En nem bantam meg mikor belekezdtem, beszippantott teljesen...

(#27986) unclefucka válasza Archanon (#27973) üzenetére


unclefucka
senior tag

Mindketten, őszintén sajnáljuk.
Ez egészen más fajta élvezet. Ha nem érzed a különbséget, akkor van nagy baj!

Mivel mindkettő (mindhárom) animét láttam, így nyugodtan mondhatom, hogy a Stike Witches nézése közben fel sem merült bennem az NGE -vel való hasonlóság.
A Sky Girls esetében csaknem az elejétől fogva volt bennem egy gondolat, ami kb. a közepénél ki is kristályosodott és ez volt az a pont, ahol a NGE vonal már nagyon erősen jelen volt.
Ez után persze a Strike Witches -nél is látható az NGE hatás, de korántsem annyira erőteljes.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27987) Crystalheart válasza Synthwave (#27984) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem kell cifrázni, a rajzolt képek puszta szexuális, erotikus jellegű tartalma önmagában egyáltalán nem képvisel sem esztétikai, sem egyéb eszmei értéket, sőt, csak egyszerű vulgarizmus - ennélfogva az a mű, amelyben ez minden eszköz, szintén értéktelen kell legyen. (A nevezett sorozatot nem láttam, nem minősíthetem, csak a témához szóltam hozzá.)

(#27988) Synthwave válasza Crystalheart (#27987) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszönjük az értékes (és mint te is mondottad, rendkívül releváns) hozzászólást. Most, hogy megvolt a felsőbb kinyilatkoztatás, mehetsz vissza tibetbe hőseposzokat írni - garantáltan több érzéked van hozzá, mint a képzőművészethez. ;]

:DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27989) Synthwave válasza Crystalheart (#27987) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27990) Crystalheart válasza Synthwave (#27988) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A te szavad nem elfogulatlan, az enyém messzemenőkig az. :) És mint írtam, a témához szóltam hozzá, nem a Strike Witches-ről alkottam közvetlen véleményt. (Mondjuk akármilyen is, rettentő ponyva-címe van.)

Mod: Egyébként ha megnézzük akár a Wikipédián a képzőművészet ottani definícióját, láthatjuk, hogy az ilyen tartalmak miért nem feltétlenül sorolhatók a képzőművészet halmazába: "A képzőművészet fogalma mindazon művészeti ágakat felöleli, melyek eredményét nézni, látni lehet és célja nem valamely konkrét használati funkció kiszolgálása." Egy olyan tartalom, ami célirányosan azért jön létre, hogy ösztönlénykéjelgők deviáns vágyait ideiglenesen kielégítse, és semmi konkrét művészi célja nincs, na az bajosan illik egy Munkácsy és egy Picasso közé.

[ Szerkesztve ]

(#27991) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Keresnem kell végre valami jó sorozatot, mert mostanában eléggé sokat csalódtam...
Gantz -> hulladék, szokásos Gonzo féle nesze semmi, fogd meg jól
Phantom -> átlagos sorozat "na ne már, ez mi?!" féle befejezéssel
Suisei no Gargantia -> nem volt rossz, de a világot nem váltotta meg
Inu to Hasami wa Tsukaiyou -> a sorozat eléggé átlagos, totál az az üres érzés, mintha Gonzo csi...ja, már értem :U

[ Szerkesztve ]

(#27992) Pttypang válasza Darth_Revan (#27991) üzenetére


Pttypang
veterán

[link] [link] ?

Everybody lies.

(#27993) Hintalow válasza Crystalheart (#27900) üzenetére


Hintalow
senior tag

A WH40K szakneve cybergót :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27994) Hintalow válasza F34R (#27888) üzenetére


Hintalow
senior tag

Kicsit megkésve, de:
A Silent Mobius nem rossz, érdekes Poszt Apo, Cyberpunk, Démonos-varázslós hibrid, ilyen témában nincs nagy választék, érdemes megnézni.
Arra figyelj, hogy van belőle egy sorozat ill. 1 v. 2 movie. A filmek nem kötődnek a sorozathoz, hanem az alap mangát kezdik el feldolgozni, onnan ahonnan a sorozat is indult, csak sokkal szorosabban követik annak a vonalát (illetve a rajzolásuk is sokkal inkább mangahű, teljesen más mint a sorozat)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27995) F34R válasza Hintalow (#27994) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor lehet megnezem a moviet is.

(#27996) Hintalow válasza F34R (#27995) üzenetére


Hintalow
senior tag

Jó döntés :)

A moviek rajzolásban sokkal inkább 80-as évek, a manga 89-ben indult, és 91-ben adták ki a moviekat, a sorozat pedig 98-as egy korszaknyi grafikai különbség van közöttük, nem szebb csak más (nekem legalábbis nagyon furcsa volt a sorozat után a két film)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27997) unclefucka válasza Crystalheart (#27987) üzenetére


unclefucka
senior tag

"a rajzolt képek puszta szexuális, erotikus jellegű tartalma önmagában egyáltalán nem képvisel sem esztétikai, sem egyéb eszmei értéket, sőt, csak egyszerű vulgarizmus"
És pontosan ez teszi ezeket az animéket olyan könnyen emészthető, szórakoztató kikapcsolódássá.
Én nagyon nem azért nézek animét, mert mélyenszántó és fennkölt gondolatokat akarok gerjeszteni magamban.
A művészetek iránti hódolatom kifejezésére sok egyéb dolog van:
- egy külföldi út egy kulturális nagyvárosba (Isztambul, Velence, Róma, Abu Simbel, stb.)
- vagy egy hazai országjáró körút, mondjuk a jelentősebb templomok és kegyhelyek látogatásának céljából
- de elég elmenni valamelyik múzeumba, szerencsére van belőle elég sok.

"ennélfogva az a mű, amelyben ez minden eszköz, szintén értéktelen kell legyen"
Csupáncsak azért, mert valamiben nem tudunk értéket felfedezni, még korántsem jelenti azt, hogy -egyetemlegesen- értéktelen is lenne az adott dolog. A számodra értéktelennek gondolt animékben az érték eszköze, hogy aki erre fogékony az végig vigyorogja az egészet, elszállnak a sötét gondolatai és ellazítja a fáradt testét (mint pl. a zene). Pusztán ennyi nekem elég, hogy értéket képviseljen az én világomban.

Ennélfogva továbbra is áldozni fogok a Hedonizmus ezen rendjének oltárán.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27998) Máté94 válasza unclefucka (#27997) üzenetére


Máté94
addikt

Mé' basztatod... ;]

Szegény Crystalheart nem bennünk találja meg a közös hangnemet. :(

[ Szerkesztve ]

(#27999) unclefucka válasza Máté94 (#27998) üzenetére


unclefucka
senior tag

Na me' most mé' ? Én kulturáltan kifejtettem -elfogulatlan- álláspontomat. f4te ehhez képest "sokkal lényegre törőbb" volt. :)) Amúgy meg én igenis próbálom megtalálni a közös hangot, csak hát az animék terén az ízlésvilágunk Crystalheart -al egyelőre Makó Jeruzsálemtől, érzésem szerint legalábbis.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#28000) Synthwave válasza Crystalheart (#27990) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Alapból elutasítod az ilyet. Ezt messzemenően nem objektívnek hívják.

Wiki idézet elég lol. Mármint, hogy azzal jössz.

"melyek eredményét nézni, látni lehet és célja nem valamely konkrét használati funkció kiszolgálása."

Azt hittem, azért az értelmező olvasás megy, ha már írni szoktál.

"ösztönlénykéjelgők deviáns vágyait"

A devianciáról tudnál mesélni, no? ;]

Ösztönlénykéjelgőnek nevezni azt, akinek van genitália a lába között és nem próbálja meg rendkívül ostoba módon elnyomni az alapvető biólógiai késztetéseit, inkább egészségesnek nevezném.

De hogy visszatérjünk a rajzolt formához; az én deviáns vágyaim kielégítéséhez ez bizony édeskevés. Hedonistának lenni meg jó és bár hiszek a reinkarnációban, de ezt az életemet egyszer és most élem; majd hülye lennék aszkézisba és egyéb asztrális / mentális önsanyargatásba taszítani magam - vagy éppen emberségem egyik meghatározó elemét megtagadni. Az életet élvezni kell, utána meg már úgysem számít.

Van képzőművész vénám, rengeteget rajzoltam is anno, aztán digitális illusztrátornak készültem, míg az izületeim azt nem mondták, hogy talán mégse. Életem egyik tragédiájától elkanyarodva még mindig emlékszem arra, hogy egy jól sikerült rajz MEKKORA megelégedettséget és esztétikai (és lelki) élményt adott - és ösztönzőerőt, hogy a következő még királyabb legyen. Mert mikor rajzoltam, majd a végül a kész eredményt bámultam a papíron, a valóság, mint olyan, belefakult a háttérbe.

Értékelem a vonalak és formák finomságát, lendületét, összhangját, tisztaságát, a bennük dúló érzelmeket, a textíliák lágy esését, színes illusztráció esetében a színek egymáshoz való viszonyát és mélységét, a fények játékát, a perspektívát, a kompozíciót és végül, de nem utolsósorban, az összhatásra ráteszek egy lapáttal a képzelőerőm segítségével - mert így lesz teljes a vizuális (ÉS spirituális) élmény.

Így én flesselek, te meg sivár életet élsz. ;] :DDD

"na az bajosan illik egy Munkácsy és egy Picasso közé."

Ahogy az "objektív" véleményed is, egy számodra totál ismeretlen földrész partvonalainak meghatározásában.
Írni is csak arról tudsz JÓL, amiről van elsőkézbőli tapasztalatod. Így lesz életszerű és élvezhető, így tudnak vele mások azonosulni. Így ér valamit. Ha saját tapasztalatok szolgálják az alapot és nem azoknak hiánya + "empátia" kettősből merít. De pont neked kell ezt magyarázni?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.