Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28801) alevan válasza Synthwave (#28800) üzenetére


alevan
őstag

:B

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28802) Máté94 válasza Synthwave (#28800) üzenetére


Máté94
addikt

Bele se merek gondolni, mekkorát néztek a mögöttem ülők, amikor "ressun" alatt a topikra néztem... Na meg, hogy engem mibe néznek most! :( :O

'Tokyo Ghoul' 2. évad - bejelentés... előtt?

[ Szerkesztve ]

(#28803) alevan válasza Máté94 (#28802) üzenetére


alevan
őstag

ressun?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28804) Máté94 válasza alevan (#28803) üzenetére


Máté94
addikt

"lesson", csak kölcsön vettem egy kis japán angol kiejtést. :)

(#28805) bandiras2 válasza Totheground (#28798) üzenetére


bandiras2
senior tag

Earth! Fire! Wind! Water! Heart! By your powers combined, I am Faptain planet!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#28806) Synthwave válasza Máté94 (#28802) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

<3

Ezúton is üzenem nekik, hogy sajnálom. Őket. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28807) Totheground válasza bandiras2 (#28805) üzenetére


Totheground
addikt

:C

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28808) Totheground


Totheground
addikt

Anyám, nem semmi set.
[link]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28809) Máté94 válasza Totheground (#28808) üzenetére


Máté94
addikt

Tsundere Maki-tól ilyet látni... hát... Awwwww......! :3

(#28810) Totheground válasza Máté94 (#28809) üzenetére


Totheground
addikt

Úgy tűnik az artsit nagy Honomaki fag. A többi is baromi jó. :K

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28811) Nova96


Nova96
őstag

Outbreak Company
Amikor elolvastam a történetét tudtam, hogy ez jó lesz. :C Aranoys, moe eteti magát, de mégse akar többbnek tűnni mint ami. Én nagyon élveztem, bátran ajánlom mindenkinek.

(#28812) Máté94


Máté94
addikt

Aldnoah.Zero END: Még hányszor ölitek meg, úgy őszintén? Mert, hogy megint visszahozzák majd valahogy... az is biztos. :DDD

(#28813) #57770240 válasza Máté94 (#28812) üzenetére


#57770240
törölt tag

SPOILER!!!!!!!

Én Inaho-t sajnálom de nagyon. :|

(#28814) Máté94 válasza #57770240 (#28813) üzenetére


Máté94
addikt

Amíg papírjuk nincs róla, hogy meghalt bárki is a sorozatban, addig én nem hiszek senkinek. :DDD

(#28815) Mister_X


Mister_X
nagyúr

SAOII#13:

No azért az a mesterlövész jelenet szokásosan eltúlzott lett.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28816) Máté94 válasza Mister_X (#28815) üzenetére


Máté94
addikt

Chounouryokusha... :Y
Már a jövőheti részt spoilerezi... hát ez hihetetlen. :U

(#28817) Mister_X válasza Máté94 (#28816) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Vagy akkor 12., bánom is én.
Aztán te nagyobbakat spolerezel, szóval...

Tanulj meg írni.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28818) Máté94 válasza Mister_X (#28817) üzenetére


Máté94
addikt

Jól írtam pedig. De, ha így jobban tetszik: Chōnōryokusha.

De, azon leszek, ígérem. :) "One year to go".

[ Szerkesztve ]

(#28819) Máté94


Máté94
addikt

Tokyo Ghoul

Type: TV
Episodes: 12
Aired: Jul 4, 2014 to Sep 19, 2014
Producers: Studio Pierrot, FUNimation Entertainment, Marvelous AQL
Genres: Action, Mystery, Drama, Horror, Supernatural, Psychological
Duration: 24 min. per episode
Rating: R - 17+ (violence & profanity)

1-12. rész:

A sorozat maga, amekkora lehetőségekkel indított az elején, úgy kezdett el érdektelenné válni, így a hetek során, ahogy hétről-hétre néztem. Lehet közrejátszik az is, hogy senkit se sikerült igazán megkedvelni a sorozatból, (Hide kivételével igazán) viszont a problémákkal és hasonló morális kérdésekkel, úgy érzem sikeresen fenntartották az érdeklődésem. Nem is igazán a ghoul-ok a fontosak, hanem a ghoul-ember viszony és az ebből fakadó viszontagságok, mindkét fél részéről. Nem forradalmi alkotás, mégis talán valamelyest tanító jellegű, kicsit segít megértetnünk más emberek(ghoul-ok) érzéseit, és nem csak mindig a sajátjainkat tartani elsődlegesnek. Várjuk a következő évadot, már ha lesz... reméljük. :)

Verdikt: 7/10

Futsuu no Joshikousei ga [Locodol] Yatte Mita.

Type: TV
Episodes: 12
Aired: Jul 4, 2014 to Sep 19, 2014
Producers: Feel, TBS
Genres: Comedy, Seinen
Duration: 24 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

1-12. rész:

Egy dolgot sajnálok nagyon, már pedig az a tudat, hogy nem folytatták a Yukari x Nanako részt, mármint Yukira-senpai részéről... mert hát "az" és kész. Ő így szép és kerek, kész. :DDD

A sorozat pedig önmagában nem igazán emelkedik semmiben sem, vagyis inkább oktató jellegű, mert hát most már tudjuk, hogy Japánban nem csak "idol"-ok, de bizony "Local Idol" vagyis "LocoDol"-ok is működnek, versenyekre járnak és népszerűsítik a kisvárosaikat turisztikai szempontból. Eközben énekelnek, rendezvényekre járnak, TV-ben szerepelnek, sőt, saját kabalafigurájuk is van és...stb. :P

Verdikt: 6/10

Aldnoah.Zero

Type: TV
Episodes: 12
Aired: Jul 6, 2014 to Sep 21, 2014
Producers: Aniplex, A-1 Pictures, Nitroplus, Aniplex of America, TROYCA
Genres: Action, Mecha, Sci-Fi
Duration: 23 min. per episode
Rating: R - 17+ (violence & profanity)

1-12. rész:

EDELRITCCÓ'~ :))

Valahol érezni a középszerű történetet, de a cliffhangerek kárpótolnak/feledtetik a tudatot és a tény, hogy képesek érdekessé tenni a történetet, apró, kis információkkal a karaktereknek adni egy kis "+"-t. Az utolsó rész viszontagságait, úgy érzem még nem sikerült feldolgoznom, mert inkább csak nevetek, mintsem sajnáljam azt a kimenetelt, ami történt. Inkább nem hiszem el, amit láttam... de ezt már csak januárban tudom meg. :)

Verdikt: 8/10

[ Szerkesztve ]

(#28820) spammer válasza Máté94 (#28819) üzenetére


spammer
veterán

Akkor asszem jól döntöttem, hogy az Aldnoah-t úgy kb. 10 perc után, a Ghoult meg 2 rész után kaszáltam. ;]

Amúgy miért állandóan gyerekek ezekben a szereplők? Hab a tortán, ha ilyen félénk pillantatásos, "jaj, nem merek hozzászólni" szerelmi téma is belekerül. Akkor inkább menekülök. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28821) oriic válasza spammer (#28820) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Aldnoah dobása hiba volt.

Live-Die-Respawn

(#28822) Nova96


Nova96
őstag

Saikin, Imouto no Yousu ga Chotto Okashiinda ga.
Ezt is nagyon vártam, de BD-t kivártam belőle.
Megérte kellet már valami perverzebb anime, de nagyon le lett pontozva szerintem kicsit átlag felett is volt, de legalább az átlagot hozta. Ehhez képest valami 2,6 pontot kapott a.p-n.
Szerintem érdemes megnézni, bár jöhetne egy következő évad mert jelenleg lóg a semmibe az egész.
És valószínű így is marad , mint mindennél.

[ Szerkesztve ]

(#28823) saelin


saelin
veterán

Iszonyat durva volt az utolsó tokyo ghoul rész... :Y

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#28824) Máté94 válasza spammer (#28820) üzenetére


Máté94
addikt

Kicsit sajnálom, ha ez jött le az írásomból. Pedig mind a kettő az "ajánlható" kategóriába esik. :DDD

(#28825) alevan


alevan
őstag

Na. Az Aldnoah.Zero kihozta belőlem az állatot. Nem a vége, hanem hogy csak januárban jön a folytatás. Rohadjanak meg a lusta dögök. De mégse rohadjanak meg, csak jöjjön a második évad. Vajon miért is emlékesztet a sorozat a Code Geass-ra...

Viszont a grafika, a design, az animáció az nagyon bejött. Főleg a karakterek arca és orra. És a hercegnő.... sokkal szebbnek találom, mint az átlag anime átlag loliját (igen, más az izlésem, mint az átlag animenézőnek a PH!-n). Több melót kell adni a Troyca-nak!

Nálam bőven 9/10

Tokyo Ghoul- Nem igazán zavar-t a cenzúra, a történet közepes, a közepe lapos, az utolsó részek viszont hozták a formát amit végig hozni kelett volna. Sebaj, jön a második évad, majd meglátjuk.

(#28820) spammer A japán fap közösségben erre van igény. A piac meg lefedi az igényeket. Ám nem lenne a gyerekszereplőkkel probléma, ha nem éreznék a kiadók, mangakák, producerek, hogy folyamatosan fanservice-t kell nyújtani. Azért valóban meglepő lenne, ha több animére lenne jellemző, hogy a karaktereknek real life reakciói lennének bizonyos esetekre. (De most komolyan. 1 darab férfi - fiú ismerősöm nincs, aki ha Tatsumi helyébe lett volna az ágyban Esdeath melett, hasonló reakciója lett volna. Szerintem még a mangaka is mást csinált volna..... ;] )

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28826) Pttypang válasza alevan (#28825) üzenetére


Pttypang
veterán

730ra a hercegnot tervezem lock screen kepnek, tenyleg szepen megrajzoltak

Everybody lies.

(#28827) Kasya


Kasya
nagyúr

Nagyon magaval ragadt a No Game No Life. TUdnatok valamit ajanlani, ami ezt a temat boncolgatja? Sword Art Online is kilove.

(#28828) alevan válasza Kasya (#28827) üzenetére


alevan
őstag

Log Horizon

A második évada is jön most októberben.

Persze csak nagyrészt hasonló. Sajna és szerencsére az igazán jó animék egyediek.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28829) Pttypang válasza alevan (#28828) üzenetére


Pttypang
veterán

Vagy mufajteremtoek.

Everybody lies.

(#28830) jahrn válasza Kasya (#28827) üzenetére


jahrn
senior tag

Ott a mufaj ose (talan) a dot hack - kis help hozza: [link]

Nezve az Aldnoah-t ugy erzem Urobuchi Gen kifujt...vagy legalabbis nem tul sokat dolgozott a sztorin. Talan jo is h nem o irja a Psycho Pass 2-t (igaz felugyeli a dolgot)

(#28831) unclefucka


unclefucka
senior tag

Gekkan Shoujo Nozaki-kun:

Nem is lett volna igazi, ha nem ilyen befejezése lett volna.
Én, az örök elégedetlen persze másmilyen befejezést szerettem volna, de lehetett látni, hogy ez lesz belőle.

[SPOILER]
Semmi...
[/SPOILER]

Szóval alapvetően királyság volt, simán megérte megnézni. :K

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#28832) Máté94 válasza unclefucka (#28831) üzenetére


Máté94
addikt

:K

(#28833) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Há! És végre megtaláltam a Takeru-t, ami uszkve '97 óta mozgat.

Interaktív manga / kalandjáték. Remélem, megy 64 bites überpower gépen. Ha nem, kénytelen leszek beizzítani a Voodoo box-ot.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28834) Máté94


Máté94
addikt

Rail Wars!

Type: TV
Episodes: 12
Aired: Jul 4, 2014 to Sep 19, 2014
Producers: Lantis, Pony Canyon, TBS, Sentai Filmworks, Passione
Genres: Action, Ecchi
Duration: 24 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

1-12. rész:

Ékes példája annak, hogyan lehet elrontani egy "viszonylag jó" hátteret egy teljesen jellegtelen, tucat bugyivillantásokkal teli valamivé. Sokkal inkább érdekelt a technikai információk, de egyszerűen nem erre fókuszáltak, pedig bemutathatták volna a teljes működését a vasútnak. De, ha nem, hát nem. :)
OP/ED-re költötték a legtöbb pénzt, megint. :P

Verdikt: 5/10

Captain Earth

Type: TV
Episodes: 25
Aired: Apr 6, 2014 to Sep 21, 2014
Producers: Bones, Avex Entertainment, Sentai Filmworks
Genres: Action, Mecha, Sci-Fi
Duration: 24 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

1-25. rész:

"Star Driver: Kagayaki no Takuto" készítőitől... bár számítottam, hogy előbb-utóbb unalmassá lesz, mert monotonná válnak a főhös(ök) folyamatos győzelmei a "rosszfiúkkal" szemben, de ez most egy kicsit gyengébbre sikerült, mint az előző. Sok szereplővel dolgoztak és igyekeztek mindenkit bemutatni, ami sikerült is, de... ennél többet nem értek el vele. Nem kedveltük meg igazán őket - legalábbis én - és a főhösök 3-asa se az igazi, átütő siker. Audio-vizuális szempontból le a kalappal a sorozat előtt. Nagyon minőségi, konzisztens, szép kidolgozás, de nem tudták ellensúlyozni a történet "ürességét", pedig ha belegondolok, egyáltalán nem csak egy csoportra fókuszálunk.

Verdikt: 6/10

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Type: TV
Episodes: 12
Status: Finished Airing
Aired: Jul 7, 2014 to Sep 22, 2014
Producers: TV Tokyo, Doga Kobo, Media Factory, Sentai FilmworksL
Genres: Comedy, Romance, School, Shounen
Duration: 24 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

1-12. rész:

Nem váltottuk meg a világot a történettel, a szereplők már-már sablonos mivoltával, mivel már többször is találkoztunk ilyen jellemekkel, de esetleg ilyen felállásban, ahol a teljesen, "sorok között olvasni képtelen" srác és hódolója a központi karakterek... talán ez adta meg a "krémjét" az egésznek. (Megjegyzés: ez sem újdonság :) ) Ha belegondolok, Sakura-n és Horii-senpai-on kívül mindenki flúgos, így ennyi bolonddal körülvéve magunkat, nem csoda, hogy szórakoztató a sorozat. Nekem elnyerte a tetszésem, OP-el együtt, a fergeteges "troll" utolsó részével is. :DDD

Verdikt: 8/10

Hanayamata

Type: TV
Episodes: 12
Aired: Jul 8, 2014 to Sep 23, 2014
Producers: Madhouse, DIVE II Entertainment
Genres: Slice of Life, Seinen
Duration: 24 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

1-12. rész:

"Csak egy kis erőt kérek, hogy képes legyek megtenni az első lépést,
És a varázskulcsot, amely nyitja félénk szívemet."

Az első pár részig tudott sok mindent feledtetni velem az OP zenei-képi világa, de egy idő után már ez sem volt elég. Odáig fajult a sorozat, hogy "aranyos lányok, aranyos dolgokat csinálnak" (yosakoi). Viszont a karakterfejlődésnek örültem, mindenki részéről. A sorozat végére viszont a "műdráma" nem igazán nyűgözött le, hisz már mindenkinek a könyökén jön ki, hogy úgy is "Happy End" lesz az ilyen sorozat vége.

Verdikt: 8/10, ami inkább 7,5, de nem nézek oda. ;)

Ao Haru Ride

Type: TV
Episodes: 12
Aired: Jul 8, 2014 to Sep 23, 2014
Producers: Production I.G, Sentai Filmworks, TOHO animation
Genres: Comedy, Drama, Romance, School, Shoujo, Slice of Life
Duration: 23 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

1-12. rész:

Az elején féltem a shoujo téma miatt de, meg kell hagyni, sikerült élvezhetővé tenni, pedig nem kedvencem a téma. Futaba remek karakter, legalábbis rendkívül alkamas volt az ilyen jellemfejlődésre, nem észlény, de nem is a "mogorva, tsundere gyaru". Élvezetes volt nézni, hétről-hét, az OP kellemes darab, szinte mindig meg lehetett hallgatni. Kifejezetten ajánlom, nem csak a férfi közönségnek, hanem természetesen a lányoknak is. ;]

Verdikt: 8/10

[ Szerkesztve ]

(#28835) neko18


neko18
senior tag

Minden mostani anime vége ilyen durva? :C

Aldnoah.zero végén csak néztem hogy wtf???? Nagyon kíváncsivá tett, hogy mi lesz :Y

A tokyo ghoul vége is brutális volt, de nagy kár hogy csak a végére kapták össze magukat :F Az eleje és a vége tetszett az animének, a közepe picit unalmas volt.

[ Szerkesztve ]

kdxsv

(#28836) Máté94 válasza Totheground (#28798) üzenetére


Máté94
addikt

Oh, hogy "Amagi Brilliant Park". :Y :DDD

(#28837) Máté94


Máté94
addikt

'Psycho-Pass 2' PV 2 - 1:38
Ne, ne, neee! :Y Mikor lesz már október 10.-e! :O

Őt elfelejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#28838) saelin


saelin
veterán

Ez a terra formals annyira nem fogott meg az első rész alapján. :(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#28839) Máté94 válasza saelin (#28838) üzenetére


Máté94
addikt

Az még csak OVA, nem a rendes sorozat. :)

(#28840) saelin válasza Máté94 (#28839) üzenetére


saelin
veterán

Akkor azért szaladt úgy a történet! :D Mennyi részes lesz az ova és a tv?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#28841) Hintalow


Hintalow
senior tag

Végeztem az Eureka Sevennel. Tetszett, bár a vége kicsit olyan "ez most mit akar jelenteni?" lett.
Legjobban az Anemonás szál tetszett, ritka, hogy így bevállalják a "mindenkinek jár második esély" dolgot (animékben legalábbis)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#28842) neko18 válasza saelin (#28840) üzenetére


neko18
senior tag

Az ova az csak 2 részes tudtommal :)
Nekem is picit fura volt, de azért én kíváncsi vagyok. Alapból szeretem a guro stílust szóval meglátjuk :C

kdxsv

(#28843) oriic válasza Hintalow (#28841) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondtam én hogy a vége érdekes lesz. :)

Live-Die-Respawn

(#28844) F34R


F34R
nagyúr

Kezdem leroviditeni a listamat, nem is tudom meg mennyi van hatra de ugy erzem meg 1-2 het es befejezem a futo sorozatokat is.

(#28845) #57770240


#57770240
törölt tag

Zankyou No Terror ENDING!!!!!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Egyszerűen...Gyönyörű.2014 legjobb animéje címét szerintem megérdemli...Méltó ellenfélre talált a Code Geass, 6 év után. :') A történésekről meg... no comment... 10/10

[ Szerkesztve ]

(#28846) oriic válasza #57770240 (#28845) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez milyen anime?

Live-Die-Respawn

(#28847) #57770240 válasza oriic (#28846) üzenetére


#57770240
törölt tag

Most ezt azért írtad, mert mert az endinget odairtam és sokan az anime cimébe nézhetik azt a szót is?

(#28848) F34R válasza #57770240 (#28845) üzenetére


F34R
nagyúr

ugy mondod mintha lattal volna minden animet az elmult 10 evben..........

(#28849) oriic válasza #57770240 (#28847) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

??

Egyszerűen csak nem ismerem a sorozatot és érdekel milyen.

Live-Die-Respawn

(#28850) Máté94 válasza oriic (#28849) üzenetére


Máté94
addikt

11 részes sorozat, ami igen, tudom nagyon furcsán fog most hangzani, így kapaszkodj meg, de, van lezárása. :) A milyenségét persze mindenki eldöntheti magának. Mindenesetre nálam sikerült szívbemarkoló érzést elérnie. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.