Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28851) neko18 válasza oriic (#28849) üzenetére


neko18
senior tag

Érdemes nézni, nekem is tetszik!
Terror, thriller, krimi témájú :)

kdxsv

(#28852) unclefucka


unclefucka
senior tag

A Glasslip -nek sikerült jó befejezést adni. Amennyire elvont egy világ van benne, a végére azért csak kialakultak és helyére kerültek a dolgok.

[SPOILER]
A vége egyértelmű, de kellően nyitott, hogy a néző egy saját maga által megideologizált folytatást kreáljon a főszereplők életének.
[/SPOILER]

A Lovely Complex DVD-ripje felkerült az AA oldalára -eredeti- japán hanggal és magyar szinkronnal, az AA felirat archívumában pedig meg van még hozzá a magyar felirat is (passzol hozzá).
Akárki akármit mond azzal, ahogy a diri a "szerelmes párt" Defekt-Duónak nevezi, engem megvettek.
(az All Hanshin Kyojin -t ennél zseniálisabban -érthetőre- lefordítani nem lehetett volna)
Mondjuk poénnak elment volna, de nyilvánvaló túlzás lenne, ha Koizumi Risa -t lefordították volna mondjuk Csermely Ritának, Ootani -t meg mondjuk Nagyvölgyi Antalnak nevezték volna el. :DDD (ezzel mondjuk együtt járt volna az is, hogy mindenkinek kitalálnak valami ilyesmi nevet)

Bár nem rég néztem újra, bele-bele néztem és ezáltal kedvet kaptam a Kis Tigris történetének újranézéséhez.

Úgyhogy a rewatch megvan a hétvégére.

Aki esetleg még nem látta volna, nézze meg mindkettőt (akár mindhármat is)! :K

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#28853) Synthwave válasza unclefucka (#28852) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Mondjuk poénnak elment volna, de nyilvánvaló túlzás lenne, ha Koizumi Risa -t lefordították volna mondjuk Csermely Ritának, Ootani -t meg mondjuk Nagyvölgyi Antalnak nevezték volna el."

rofl

Így is elég retardáltak. Ne adj még nekik tippeket.

Rabu Kon-ból [KissSub] köll.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28854) Carcassonne


Carcassonne
csendes tag

Rákérdezek itt is, hátha.
Sziasztok, én egy anime filmet keresek, ami kb 6-8 éve mehetett a HBO-n. Annyira emlékszem belőle, hogy az anime szerepelői valamiféle félig ember, félig robotok lehettek (külsőre emberek) és gyilkolták egymást (idk why), meg hogy, valami havas táj is volt benne. llletve volt benne valami militáris csoport is.
Tudom, hogy ez így vajmi kevés körülírásnak, de hátha tud valaki segíteni. :)

(#28855) Mister_X válasza unclefucka (#28852) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nevet. Soha. Sem. Fordítunk...

Am beszarsz, de Ootani neve tényleg nagy + völgy kanjikból áll (大谷) (ha nem direkt írtad) :DDD

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28856) -=RelakS=- válasza Mister_X (#28855) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pedig Ezermadár Kaname is milyen jól hangzana ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28857) Mister_X válasza -=RelakS=- (#28856) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28858) Totheground válasza Mister_X (#28857) üzenetére


Totheground
addikt

千鳥かなめ

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28859) Mister_X válasza Totheground (#28858) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Gondoltam, de miben?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28860) unclefucka válasza Synthwave (#28853) üzenetére


unclefucka
senior tag

[oWn]f4te: :DDD

Mister_X: Természetesen direkt írtam :K A felirtatban TL note -ban írták a két főszereplő vezetéknevének a jelentését. Koizumi valójában kis folyót jelent, ezért lett belőle Csermely (persze csak az én fantáziámban) :)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#28861) Mister_X válasza unclefucka (#28860) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az Izumi jelentése forrás, innen is csókoltatom a fordítókat ;)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28862) Totheground válasza Mister_X (#28859) üzenetére


Totheground
addikt

Ha ez komoly kérdés volt és még nem láttad a Full Metal Panic szériát, akkor megvan a hétvégi program. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28863) Mister_X válasza Totheground (#28862) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ó, hogy a tanuki rúgja meg, pedig tanulni akartam, de akkor nincs mit tenni ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28864) saelin válasza unclefucka (#28852) üzenetére


saelin
veterán

A 10. évfordulójuk alkalmából kiadott animék közzül a maya és a thunder cats viszi nálam a prímet. Az első gyerekkorom kedvence (a magyar vízipók csodapók mellett), a második pedig egy tv-ben látott finomság, amit sosem tudtam elcsípni. Lesz mit néznem megint!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#28865) Totheground válasza Mister_X (#28863) üzenetére


Totheground
addikt

Akkor nézd a rawot. Szövegértés ez nem rossz az. :))

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28866) Hintalow válasza Carcassonne (#28854) üzenetére


Hintalow
senior tag

Spriggan esetleg?

bár kicsit furcsa, ha az HBO-n adtak ilyeneket :F (aztán a fene tudja, lehet abban a 16-18 évben, amióta nem láttam megváltozott a műsoruk :D )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#28867) Máté94


Máté94
addikt

Binan Kōkō Chikyū Bōei-bu Love! anime bejelentve

Hogy néztek ki... :U

[ Szerkesztve ]

(#28868) F34R válasza Máté94 (#28867) üzenetére


F34R
nagyúr

A cim se semmi, meg el sem kezdodott de mar dropped lesz ;]

(#28869) Mister_X válasza Máté94 (#28867) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ti még mindig megnéztk minden szart?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28870) F34R válasza Mister_X (#28869) üzenetére


F34R
nagyúr

allitolag, ha nincs mas :DDD

(#28871) Synthwave válasza F34R (#28870) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért akad miből válogatni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28872) Pttypang válasza Mister_X (#28869) üzenetére


Pttypang
veterán

En is teljes kinalattal szoktam kezdeni, aztan ahogy kedvem van. De mar en is atalltam ra, hogy kukazom, ha szar. Ott meg ugye a szemelyes velemenyem az egyetlen tenyezo :)

Everybody lies.

(#28873) Máté94 válasza F34R (#28870) üzenetére


Máté94
addikt

Van, amit az én gyomrom se vesz be, de még mindig tartom magam ahhoz, hogy ami csak egy kicsit is tetszik, azt nézem. :)

(#28874) unclefucka válasza Mister_X (#28861) üzenetére


unclefucka
senior tag

#28861 Mister_X:Tök süti, akkor az én "fordításom" még jobb is, mint az "eredeti". :))

#28867 Máté94: A buzulás mostanában egyre divatosabb :((( , legalább azt már tudom, hogy mit NEM nézek meg. :(

#28864 saelin: A Thundercats anno nekem megvolt a Superchannel -en néztem, arra már nem emlékszem, hogy a Saber Rider előtt, vagy után volt, és a Brave Starr is együtt ment ezzel a kettővel.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#28875) F34R válasza Synthwave (#28871) üzenetére


F34R
nagyúr

Van is, viszont igazan jobol mar nagyon keves van amit nem lattam.

(#28873) Máté94

Pedig lattam en mar shounen-ai is :DDD

(#28876) Máté94 válasza F34R (#28875) üzenetére


Máté94
addikt

Borzalmas... :U

Különben is, fő a változatosság. :DDD

(#28874) unclefucka: "Fujoshi bait" az összes, de hát már nekünk van ilyen műfajunk, akkor már a szebbik nem is örüljön. :)

[ Szerkesztve ]

(#28877) unclefucka válasza Máté94 (#28876) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nem is tudom, én még nem találkoztam olyan lánnyal, akit érdekelt volna pasi-pasi szerelem. :N

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#28878) Synthwave válasza F34R (#28875) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem abból is akad bőven még.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28879) Máté94 válasza unclefucka (#28877) üzenetére


Máté94
addikt

Én már mennyivel... :U

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#28880) F34R válasza Synthwave (#28878) üzenetére


F34R
nagyúr

Behozom a lemaradast utanna egy kicsit leteszem a lantot :DDD

(#28881) Synthwave válasza F34R (#28880) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor odébb van még az a pihi. :>

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28882) unclefucka


unclefucka
senior tag

Lazán kapcsolódik:

Egy kis zúzásra vágytam, így keresgéltem egy kis klasszikus magyar metált.
Ráakadtam az Omen - A rozsda lesben áll dalára.
A klipp hátterében melyik anime fut? Hátha valaki felismeri...
A dal megjelenésének éve: 1991

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#28883) Máté94


Máté94
addikt

RE:_Hamatora

Type: TV
Episodes: 12
Aired: Jul 8, 2014 to Sep 23, 2014
Producers: TV Tokyo, DAX Production, Lerche, NAZ, DIVE II Entertainment
Genres: Comedy, Mystery, Shounen, Super Power
Duration: 24 min. per episode
Rating: R - 17+ (violence & profanity)

1-12.rész:

Jobban indult, mint az első évad, mert volt egy felépített rejtély, amit ki kellett fejteni... amit elrontottak a hihetetlenül rosszul megoldott "idióta" jelenetek beszúrásával. Tehát a megható pillanatokban olyan baromságokkal traktálták az embert, hogy nem is tudta hirtelen mit gondoljon. Így, az élményt nagyon hazavágták, holott az kifejezetten érdekes önmagában. Csak nem ilyen tálalásban. Így hullámzott az egész 12 rész alatt, nem igazán tudtuk, hogy most sírjunk vagy nevessünk.

OP&ED jó páros voltak, és a színhatások most jobban passzoltak a hangulatoz, mint az előző szériában.

Verdikt: 7/10

Zankyou no Terror

Type: TV
Episodes: 11
Aired: Jul 11, 2014 to Sep 26, 2014
Producers: Aniplex, Dentsu, FUNimation Entertainment, Fuji TV, MAPPA
Genres: Psychological, Thriller
Duration: 23 min. per episode
Rating: R - 17+ (violence & profanity)

1-11.rész:

Ritka kivételek egyike, ahol a kevés epizódszám ellenére, kerek a történet. Vagy legalábbis "kerekebb", mint az átlagos...

A történet emlékeztet minket, hogy milyen is az, mikor olyan eszközökhöz kell nyúlnia az embernek, amire maga se büszke, de meg kell tennie a cél elérése érdekében.
Risa lénye, valója, engem elgondolkodtat és egyben elszomorít, amikor rágondolok a valódi szerepére... nem csinált Ő semmi különöset... csak ott volt, figyelt és látott.

Verdikt: 9/10

Glasslip

Type: TV
Episodes: 13
Aired: Jul 3, 2014 to Sep 25, 2014
Producers: Lantis, P.A. Works, Pony Canyon, Sentai Filmworks
Genres: Romance, Slice of Life, Supernatural
Duration: 23 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

1-13.rész:

Igeeen... és az egyetlen megszeretett karakterem a tyúk, Jonathan (dzsonaszán) volt.

Hiába értem, hogy Toukou 5 tyúkja van és 5 barátja, valamint Jonathan nincs jóban senkivel, és ez most emlékeztet Touko egyik barátjára, és a "mirai no kakera" az mindenkinek a lelki problémáit és/vagy vágyait jelenítik meg... de unalomba fulladt az egész. Hétről-hétre éreztem azt, hogy fogalmam sincs mit nézek, csak nézem... mert szép az animáció és P.A. Works, de... sajnos nem több. :(((

Verdikt: 6/10

Persona 4 The Golden Animation

Type: TV
Episodes: 12
Aired: Jul 11, 2014 to Sep 26, 2014
Producers: Aniplex, A-1 Pictures, Yomiko Advertising, Mainichi Broadcasting, Movic, Sega, Aniplex of America
Genres: Adventure, Mystery, School, Sci-Fi, Super Power, Supernatural
Duration: 23 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

1-12. rész:

Nothing special... az eredeti művet lefeleztük, hozzáadtunk egy szereplőt és kicsit sarkosítottunk az arcokon. Miért is néztem meg... nem is tudom már.

Verdikt: 5/10

[ Szerkesztve ]

(#28884) -=RelakS=- válasza Totheground (#28865) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Valami azt súgja, nem pont japán nyelvet akart tanulni :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28885) Totheground válasza -=RelakS=- (#28884) üzenetére


Totheground
addikt

Szerintem meg nem kizárt. :)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28886) F34R válasza Synthwave (#28881) üzenetére


F34R
nagyúr

Foleg ugy, hogy meg adtam hozza a csudi listadbol is. ;]

(#28887) Mister_X válasza Totheground (#28885) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szociológia, szemiotika, közpol, kínai és japán van terítéken.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28888) Máté94


Máté94
addikt

(#28889) unclefucka válasza Máté94 (#28888) üzenetére


unclefucka
senior tag

A hang Hatsune Miku volt.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#28890) F34R válasza unclefucka (#28889) üzenetére


F34R
nagyúr

Vagy Gumi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28891) saelin


saelin
veterán

Aldnoah.Zero 10. rész
Spoiler!
Lassan végzek az animével és még mindig ugyan azt a hangulatot kelti bennem, mint az első részek. Tőlem eddig hideg volt az összes mecha anime, egy ilyen műfajú sincs még a kedvenceim közelében sem, de az aldnoah már garantáltan az lesz! Ármány, misztikummal fűszerezett technológia, ötletes és egyedi (nem mellesleg) jól kinéző mechák, és mindezt stílusosan tálalták a nézők elé. A végefelé, amikor kiderül az egyik grófról hogy, valójában hűséges a hercegnőhöz az meglepett... kár, hogy úgy végezte ahogy. Az évmeglepetése nekem ez az anime.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#28892) F34R válasza saelin (#28891) üzenetére


F34R
nagyúr

A vege kicsit mindfuck, de kell ilyen anime is.

(#28893) jahrn válasza Carcassonne (#28854) üzenetére


jahrn
senior tag

Asszem ezt keresed.

(#28883) Máté94 Nem lefeleztek, hanem ez egy alternativ route. Valoban jobb lett volna ha osszefesulik az eredeti sorozattal, de nem lattam benne nagy gagyit. Mondjuk a pontozasoddal kb egyetertek.

(#28894) Pttypang válasza F34R (#28892) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem mindfuck, siman ki van irva a kovetkezo evad.

Everybody lies.

(#28895) saelin válasza Pttypang (#28894) üzenetére


saelin
veterán

Akkor még várok a kedvenccé tételével, mert még elronthatják. Nálam ékes példája ennek a soul eater, amit az utolsó részekkel totál hazavágtak, pedig simán kaphatott volna normális lezárást vagy hagyták volna nyitva... Manga ide, vagy oda.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#28896) Pttypang válasza saelin (#28895) üzenetére


Pttypang
veterán

Az anime egy standard minden jo ha a vege jo lezarast kapott. o.O

Everybody lies.

(#28897) F34R válasza Pttypang (#28894) üzenetére


F34R
nagyúr

mindfuck nem azt jelenti, hogy befejezetlen azt inkabb kotnem egy esemenyhez. en ne tudnam hogy jon a masodik evad?

(#28898) Synthwave válasza F34R (#28897) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A 'mind fuck' is a slang term which describes a work that uses literary devices such as nonlinear storytelling and plot twists in order to present convoluted, yet not conflicting, themes.

A creation is usually considered a mind fuck when a casual observer is not able to discern the true meaning of a work without making a serious attempt to unravel the themes presented or when the plot is incredibly difficult to follow.

Special examples of mind fucks involve a single plot twist which completely changes the viewer's understanding of the events in a film or novel as well as the ideas it presents."

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28899) F34R válasza Synthwave (#28898) üzenetére


F34R
nagyúr

tudom csak az elozo mondatom nem a legjobban raktam ossze. :P

(#28900) Máté94


Máté94
addikt

Sword Art Online S02E13: "Subete ga keikakudōri okotta..."
Next pls. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.