Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83301) gyűrű válasza Indiant (#83300) üzenetére


gyűrű
addikt

Látom a lényeg lejött...
Amúgy Nem. Az épp egy világos artistfanart, de az artist slideshow váltja folyamatosan 3mp-ként, csak itt a videón 1 kép volt.. ;)

(#83302) dethroner válasza cof (#83294) üzenetére


dethroner
veterán

Na ez az, nincsenek olyanok hogy API adatok, egy hosszú betű+szám sor van, semmi több, ennyit hoztam össze :B
Megpróbálok inkább keresni valahogy egy kész kulcsot.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#83303) Beni2360 válasza dethroner (#83302) üzenetére


Beni2360
félisten

Pedig oda 3 sor beírni valónak kell ki jönni e.
1x csináltam de beleizzadtam mire meg lett. A beírása meg mar sz.gépről ment a kodiba..

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#83304) m_kovacs válasza Véreshurka (#83296) üzenetére


m_kovacs
tag

nem akarom a topikot tele szemetelni, ha ad egy elérhetőséget elküldöm őket.
küldtem üzenetet

[ Szerkesztve ]

(#83305) ilovedigweed válasza nfsu17 (#83299) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

/var/media/esd-usb

Ennyit kell beírni a qbit letöltőbe?

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#83306) aldebaran válasza gyűrű (#83297) üzenetére


aldebaran
őstag

A lemezek visszafelé forognak? :DDD ;]
Egyébként szép munka.
Ez csak matrix-ra van?

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#83307) gyűrű válasza aldebaran (#83306) üzenetére


gyűrű
addikt

Azok orsók, és úgy forog ahogy kell.. :D Nem mondod hogy nem láttál még ilyet.. :)
kodira lesz igen CE optimalizált, de máshol is futkározhat..

[ Szerkesztve ]

(#83308) Beni2360 válasza gyűrű (#83307) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha jól tudom nekem van egy db fent a padláson a lengyel fajtából. UNITRA ZK 140

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#83309) dethroner válasza Beni2360 (#83303) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem nem jön össze. Az összes ilyen leírás sok éves, már a felület sem úgy néz ki, teljesen más az egész, nem is sikerül :( Bárhogy gyötröm magam, addig jutok hogy kidobja a hosszú sort, de nem jutok tovább.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#83310) castiels


castiels
addikt

Pendrive-ot hogyan érdemes leválasztani? Milyen fül alatt található CE alatt? Vagy csak kihúzom?

(#83311) Beni2360 válasza castiels (#83310) üzenetére


Beni2360
félisten

A fajlkezeloben. Menü gond.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#83312) Beni2360 válasza dethroner (#83309) üzenetére


Beni2360
félisten

Sajna kb 2 éve csináltam de a leírást innen szedtem valami webes felületen többszöri nekifutásra jött ki a 3 szám és betű sor. De mar az a CE sincs meg. Most telepitettem a mátrix rá de ott is hagytam mivel a tv simán fut és a zidoon meg másmilyen fut. Sajnálom.:U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#83313) Márton


Márton
nagyúr

Egy S905x ki tud adni 3D hdmi 1.4-es 720/60 jelet?
Azt tudom, hogy az MVC dekódolás nem megy, de mi van ha a forrásom 1280x1440 TAB videó? Megjelenik a kijelzőn a 720p/szem felbontás?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#83314) tobias40


tobias40
veterán

Mit kell beállítanom a kodiban hogy a full hd projektoromon ne a 1440x vmi legyen hanem az 1080p-s beállítás?Legújabb mátrix van fent mert lefrissül a CE,azt iszem rc2 lehet?)Ezt a lejátszót(2 gigás MXPRO) régen nem használtam mert rossz volt a tv,ezért cseréltem most projektorra próbaképpen! :DDD
Ha az 1080p-re akarom átállítani akkor szétesett össze-vissza képet kapok,a whitelist-ben bekell állítanom vmit?(eddig nem volt nekem semmi csak ami alapból van a kodiban én nem állítottam semmit,és így is ment a tv-n a full hd kép)
A hangnál (optikán vn összekötve)egy samsung T550-es 2.1-es van mit kell beállítanom hogy helyes legyen mert van 2db. 2.1-es beállítási lehetőség is(analóg meg vmi más),és a többi menüt mire állítsam a hang áteresztés után ahol kiválasztom hogy miket ismer a soundbar?)
Érdekes hogy volt hang úgy is hogy a hdmi 5.1 volt beállítva a korábbiakban..

Köszia a helpet előre is! :R

(#83315) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Van egy x96 max media box 4/32GB
Droid 9 van rajta.

Meghülyült a készülék.
Nem enged a playből frissíteni egyik alkalmazást se.
Nem lehet rá új alkalmazást telepíteni 403 hibakódot ír rá.
Se új böngészőt se semmi. Nem lehet a webvibert se frissíteni.
Online semilyen filmet nem lehet elindíteni ott a play jel hiába kattintok rá nem tölt be semmit.

Volt már rendszer visszaállítás is, de ugyan az van. Nem tudom mit lett vele eddig működött.
Vmi ötlet?

風林火山

(#83316) lali303


lali303
tag

A firmware t cseréldle Slimbox[link] fimware re.
Talán megoldja.Alinkelt oldalt google fordítóval fordítsd le úgy elég jól használható.

[ Szerkesztve ]

(#83317) FingR86 válasza Shingen (#83315) üzenetére


FingR86
őstag

Így érkeztek pár hete X96 air boxok. Firmware frissítés sd kártyával megoldotta a problémát ott. Egyébként nekem is van egy x2es X96 max és a napokban én is beneztem az android részére és nekem is ugyanezt a hibát dobja ott is. Raneztem a rendszerre vmi 2019-es dátummal volt rajta. Sztem erre is kellene egy manual frissítés mert az ota rész süket. Nem mutat frissebbet.

Egyébként már feltelepitett programok frissítését azt engedte nekem csak új programot nem tudtam telepíteni. Nekem is azt a hibakodot dobta.

[ Szerkesztve ]

(#83318) kőbaltás válasza FingR86 (#83131) üzenetére


kőbaltás
tag

Szia 👋
Sajnálom, hogy ilyen későn válaszolok, de a meló.....
Szóval amit tanácsolsz, azt megcsináltam.
A képen azért látható piros karikában a mikrofon ikon. Egyébként zöld lenne. Ennek ellenére felugrik ez a fránya kép. Nagyon zavaró, mert a képernyő alsó harmadát eltakarja, és sokszor pont ott van a letöltések ,,gomb" (download)
Az első képen rákattintok a mikrofon engedélyekre, és kikapcsolom a Google-t. A másodikon ,,a letiltás mindenképpen" kikapcsolás, ennek ellenére felugrik ez a kép........
A box önnönmagában routolt (gyárilag) nem tudsz valami más applikációt vagy megoldást!?
Nagyon szépen köszönök minden segítséget! :R

Tanulj mások hibáiból! Az élet túl rövid ahhoz, hogy valamennyit magad is elkövesd!

(#83319) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Kiidegel ez a tetves linux... Esetleg valakinek van ötlete?
CE alatt torrentezek, egy külső 1 terrás hdd-re. Meghalt a vinyó, vettem másikat, megformáztam ext4-re, feldugtam a régi helyett.

A probléma az, hogy a CE látja hogy üres a vinyó, azonban a transmission és a qbittorrent is csak 927MB üres helyet lát.

Ötletem sincs miért lehet, esetleg valami tanács? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#83320) kőbaltás válasza FingR86 (#83131) üzenetére


kőbaltás
tag

Újra szia!
Bocsánat, végig néztem a beállításokat, de a nyelvnél nincs ilyen lehetőség, bevitel menüt meg nem találtam külön. Kisegítő lehetőségek között sincs semmi........
[kép]

Tehát nem találtam meg. Pedig használok Androidos tabletet, telefont, és ott ezeket az alkalmazásokat be tudom állítani!
Nem tudom, hogy hol kereshetem még a boxban.
S. O. S. :Y

Tanulj mások hibáiból! Az élet túl rövid ahhoz, hogy valamennyit magad is elkövesd!

(#83321) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziaaztok nektek a CE-ben a CEC beállítás mennyire sikeres?
Be van állítva, hogy kikapcsoláskor semmi mást ne kapcsoljon le az erősítőt így is lekapcsolja.

(#83322) pinnacle válasza Csabi1984 (#83321) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem is CEC gondom van. Vettem egy Panasonic 55HZ980E TV-t. MECOOL M8S Pro Plus-al jól működik, azt leszámítva, hogy a boxot kikapcsolva, nem vált vissza a TV adásra. Viszont az X96Max-al nem megy. Próbáltam több HDMI kábellel, különböző bemenetekről de bekapcsoláskor nem vált HDMI-re a TV. Ugyanaz a beállítás mindkettőn.

Illetve van kettő érdekes dolog. Ha a Mecool be van kapcsolva akkor az X96Max-ot bekapcsolva működik a HDMI-re váltás. TV-t bekapcsolva az X96Max is bekapcsol, illetve ha a HDMI-re állok akkor is bekapcsol, pedig a bekapcsolás nincs is engedélyezve a Viera Linkben. Mi a fene lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#83323) kőbaltás válasza esicyhun (#83180) üzenetére


kőbaltás
tag

Szia 👋
Bár én nem értek annyira hozzá mint Ti, de a memória kártya nálam 128 GB. ExFatba formázva mindent visz, habár a CE-t még nem is próbáltam.
Más gondokkal küzdök.
Te például az eredeti launchert használod, vagy tudnál ajánlani egy jobbat.
A segítséget előre is köszönöm! 👍

Tanulj mások hibáiból! Az élet túl rövid ahhoz, hogy valamennyit magad is elkövesd!

(#83324) krealon válasza LLKobe (#83319) üzenetére


krealon
veterán

nem terras (foldies), hanem teras (10^12)

Winyo gyarto (marketinges) 1 TB = 1 000 000 000 000 Byte
= 976 562 500 kiB (1024 Byte)
= 953 674 MiB (1024 kiB)
= 931 GiB (1024 MiB)
Ebbol meg lejon egy keves adminisztracios resz a fajlrenszer szamara, es mar ki is jott a kijelzett ertek.

Ha HDD-re torrentezel, gyozodj meg rola, hogy nem SMR-es (atlapolt rogzitesi technikaju) eszkozzel van dolgod, mert azok kivaltkepp hadilabon allnak a tobbszalas irassal.

(#83325) Márton válasza krealon (#83324) üzenetére


Márton
nagyúr

927MB-ot lát....

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#83326) Csabi1984 válasza pinnacle (#83322) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! Én annak is örülnék ha kikapcsolom az eszközt az erősítő maradjon bekapcsolva meg a Tv mert a Stbox.is erősítőn keresztűl megy.

(#83327) Márton


Márton
nagyúr

Nekem meg az a gondom, hogy tv usb-ről kapja a tápot és mindig átvált a hdmi bemenetre, akkor is ha tv-zni szeretnék, és úgy is lett kikapcsolva. Grr.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#83328) mpo válasza Csabi1984 (#83326) üzenetére


mpo
veterán

Nálam az kapcsol be és az kapcsol ki, amit szeretnék.
Ezért nem használom a HDMI-CEC-et.
Mivel a tévé általában megy, átváltok a Denonra.
Bekapcsolom a Denont a saját távirányítójával.
Bekapcsolom a Minixet a saját távirányítójával és a továbbiakban ezt használom a Kodihoz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#83329) Indiant


Indiant
addikt

Nos a hdmi átváltást jó lenne, ha megoldanák, mert ha nem az adott hdmi-n van a tv és esetleg még be sem kapcsolt, akkor a CE be sem tölt.

(#83330) vargalex válasza LLKobe (#83319) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem csak annyi lehet a probléma, hogy a transmission és a qbittorrent hamarabb elindul, mint a HDD felcsatolása megtörténik. Így ők igazából a flash szabad méretét látják még... Ellenőrzésnek elég annyi, hogy a lemez csatolása után újraindítod a transmission-t/qbittorrent-et.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#83331) pinnacle válasza pinnacle (#83322) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek? Van ilyen, hogy egyes készülékek, bizonyos TV-kel nem működnek?

Csabi1984 tényleg fura ha nincsen van, miért kapcsolja le. Látod nekem meg ki van kapcsolva a TV-n a bekapcsolás, mégis bekapcsolja az X96Max-ot.

(#83332) mpo válasza pinnacle (#83331) üzenetére


mpo
veterán

Van ilyen, hogy egyes készülékek, bizonyos TV-kel nem működnek?
Van és a tévé kézikönyvében le is írták a HDMI-CEC-nél.

Ha érted, akkor már elavult.

(#83333) pinnacle válasza mpo (#83332) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akkor ez így marad. Nekem pont 3 Panasonic TV-vel működött idáig, már a CEC sem a régi. :)

(#83334) kovakovi77


kovakovi77
tag

X96AIR P1- Fejlesztői vonalon mai frissités 2021.04.19
Ha feldobja a frissítést ne fogadjátok el.
19.1.-et tenne Ha a boxra van fel telepítve, és engeditek a frissítést többet nem indul.
Gyorsan kikarcoltam sd-kártyára a verziót indult, de a ceemmc -x parancsra elhajtott S905X3-as processor nem támogatott hibával.

(#83335) Csicsóka válasza vargalex (#83330) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez volt is itt már korábban probléma. Azzal tetétve, hogy a TR akkor is hibára futtatta a torrentet, amikor azt már csak seedelte.
Ezér módosítottam anno a TR addont, hogy legyen egy 20 sec várakozás a systemd szolgáltatás indításakor.
A qbitet is így kéne lehet megcsinálni.

(#83336) Cubaferi1


Cubaferi1
újonc

Sziasztok!
Kérdezném hogy az A95X vashoz melyik a legjobb corelec.?

(#83337) Csabi1984 válasza pinnacle (#83331) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az érdekes hogy leállítom a készüléket majd 1-2 perc múlva visszakapcsol :D

(#83338) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, ma jött meg az X88 pro X3 lejátszó, 4/32-es verzió gigabit nettel.
Próbáltam a legfrissebb stable coreelecet felrakni, de a próbált dtb-k közül csak a legutólsóval indult el, mindegyik másnál megakadt a boot logónál:
sm1_s905x3_4g_1gbit
sm1_s905x3_4g
sm1_s905x3_2g_1gbit
sm1_s905x3_2g

2gb rammal még csak nem is lenne gondom, de a gigabites csatlakozás fontos, csak azért cseréltem a lejátszót.
Szétszedtem gyorsan, hogy mennyi ram van benn ténylegesen, és nekem egy korábbi hsz alapján úgy tűnik, hogy a 4gb rendben van (8db K4B4G0446C).

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#83339) cof válasza Zirowe (#83338) üzenetére


cof
veterán

Csak 100-as LAN mert nincs rajta külön LAN chip, csak a helye. A szitázás is lehet valótlan, ha ezzel sem megy sm1_s905x3_4g akkor csak 2 GB RAM-os.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83340) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Az remek.
Android alatt mivel tudom a valós adatokat kijeleztetni?
Mert máskülönben az eladónak ad igazat az oldal.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#83341) cof válasza Zirowe (#83340) üzenetére


cof
veterán

Aida64 kiírja a szabad memóriát, általában 800MB - 1GB csak ami ugye egy 4 GB készüléknél kizárt.

Nem tudom mások, hogy intézték a webáruházzal, mert nem te vagy az első átvert vásárló.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#83342) LLKobe válasza vargalex (#83330) üzenetére


LLKobe
veterán

Meglett a megoldás... Igen, a flash szabad méretét látták, de azért mert abban a rohadt elérési útban a letöltések mappához kis betűvel írtam a külső HDD nevét. Ahogy maga a coreelec is csinálja amúgy. De úgy nem találja meg, csak ha nagy betűvel írom... Logika :(

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#83343) mpo válasza Zirowe (#83340) üzenetére


mpo
veterán

Ezt találtam a kereséssel:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#83344) pixta78 válasza Zirowe (#83338) üzenetére


pixta78
senior tag

Kezd "oroszrulett" formát ölteni ez a x3 sorozat... :W , márkától függetlenül!

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#83345) FingR86 válasza Zirowe (#83340) üzenetére


FingR86
őstag

én korábban tanácsoltam a memory fill alkalmazást, nem tudom h mások kipróbálták e
vagy hogy jól működik e az alkalmazás, de elvileg arra szolgálna hogy random adatokkal feltölti a memóriát az általad megadott értékben és ha egy kamu 4gb-nál meghaladja a 2gb-ot akkor elvileg be kellene hasalni a boxnak. Én a saját garantál 4gb-os boxomon próbáltam, ott nem volt gond. Meg próbáltam egy X3-as X96 max-on is, az is 4/32 de a Giga lant lespórolták róla. Azon is szépen ment az app. Ott sem dobott hibát. Lehet érdemes futnod vele egy kört.

[ Szerkesztve ]

(#83346) csubyy válasza Zirowe (#83338) üzenetére


csubyy
tag

Az x88 eddig is problémás volt a fake ram miatt, de úgy látszik nem változott a dolog, pedig először ígéretes volt. A H96 max és a Vontar X3 amiből még nem láttam gányolt példányt.

(#83347) Jahno válasza FingR86 (#83345) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem bonyolítom, ami memória Kínából jött azt telemásolom képekkel, kiveszem, bedugom, ha miniatűrök látszanak, akkor már jó. Amúgy kamu kártya adott méret körül már másoláskor eldobja magát, megáll és lehet többet olvasni sem bírod, vagy csak a 8 gigából kettőt.

(#83348) Jahno válasza csubyy (#83346) üzenetére


Jahno
őstag

J, hogy belső. Akkor az más, bár boot pen szintén megoldja.

(#83349) nfsu17 válasza nfsu17 (#83243) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem bírom, ha valami nem működik, vagy legalábbis nem tudom 100%-ra, hogy én bénázom, vagy tényleg nem tudja. Szóval addig kínlódtam ezzel, míg vmire jutottam.

Adott egy (nem túl friss) flexget és egy (friss(ebb)) qbittorrent (pl. 9.2.31). Hogy mire jó ez a kettő együtt, azt most én nem írom le.
Na szóval ez a kettő így együtt nem akar működni. A qbit is módosított valamit vmikor és a flexget sem frissült, így ezek nem működnek együtt (vagyis a kodis verziójuk nem elég friss ugye, mert egyik sem kodira van csak...vagyis örüljünk, hogy legalább van valami kodira). Qbit nem veszi át, amit flexget átad neki.
Viszont egy régebbi qbit meg jól működik vele. Szóval nem én bénáztam.
Kicsit tesztelgetem ezt, aztán meglátjuk.

(#83350) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Köszönöm a segítséget.
Az aida64 4gb-snek látja, az irpef3-al való teszteléskor 100mbit jön ki, a memory fill meg kb 1mp alatt kiakasztja a dobozt, az első kép indítás előtt, a második kiakadáskor.



Most próbáltam pár otthon lévő usb 3 gigabit lan adaptert, de android alatt egyik se működik, pedig az egyiket nap, mint nap használom egy s912+coreelec kombón.
Jól gondolom, hogy akkor az az adapter menne coreelec alatt, hiába nem megy androidon?
Illetve mi az a lejátszó, amit ajánlanátok 4k hdr 10bit filmekhez gigabit lannal és legalább 4gb rammal, ami olcsó és tényleg az jön belőle, amit rendel az ember? ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.