Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73301) gaston63 válasza cof (#73269) üzenetére


gaston63
tag

Biztosan velem van a baj, de én ilyen lehetőséget nem találok.

(#73302) tomy86 válasza cof (#73300) üzenetére


tomy86
addikt

Mindig más mappánál áll le. Újraindítva megint eljut valameddig és ismét leáll. De az is előfodult, hogy némi várakozás után továbbment és lefutott hiba nélkül. Teljesen véletlenszerű. Ugyanezzel a hdd-vel, ugyanezzel a tartalommal az s905-ös boxnak semmi gondja nem volt egy év alatt.

(#73303) cof válasza gaston63 (#73301) üzenetére


cof
veterán

Hát most sajnos én sem találom, de mentségemre szóljon nem használtam még CEC-t CE alatt. De valahol kell legyen ilyen jellegű beállítás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73304) cof válasza tomy86 (#73302) üzenetére


cof
veterán

Olvastam már ilyen anomáliát CE alatt csak filmadatbázissal. Valami bug valószínű.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73305) gaston63 válasza cof (#73303) üzenetére


gaston63
tag

Atneztem többször, de nem találom. Akkor neki futok újra

(#73306) cof válasza gaston63 (#73305) üzenetére


cof
veterán

Esetleg a TV beállításokban lesz, de valahol van, hogy ne élessze fel az eszközt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73307) tomy86 válasza gaston63 (#73305) üzenetére


tomy86
addikt

Nem használom a CEC vezérlést, de boxon a beállítások - rendszer - bemenet - perifériák (ott a "Perifériákra" nyomva) résznél lesz.

(#73304) CoF: Nekem csak a zenei adatbázissal csinálja. Holnap újratelepítem a CE-t (első körben egy 9.2.2-t), hátha az megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#73308) Zsadi válasza gaston63 (#73305) üzenetére


Zsadi
őstag

[kép] [kép] itt

Hopp, közben látom megelőztek.. 😊

[ Szerkesztve ]

(#73309) gaston63 válasza tomy86 (#73307) üzenetére


gaston63
tag

Ok, köszi. Meg van, valami bővítmény volt, abban megtaláltam :R

(#73310) gaston63 válasza Zsadi (#73308) üzenetére


gaston63
tag

Köszi, lesz mit tanulnom. Nem baj hétvégére úgyis esőt mond. Te boldogultál a wifivel?

(#73311) gaston63 válasza cof (#73306) üzenetére


gaston63
tag

Talán ott is lehetett volna, de a tv is új, még azt is tanulnom kell, közben folyik egy kisebb ház felújítás.....ááááá, sok ez már nekem egyszerre. :DDD :))
Persze a család meg várja a "készpicsamelegmálét"
Mindigbekapcsolmilyenszartrendeltél?

[ Szerkesztve ]

(#73312) gaston63


gaston63
tag

Amúgy kiegészítőket inkább penről érdemes felrakni? Próbáltam msrepo-t tárolóból, de nem találta.

(#73313) Zsadi válasza gaston63 (#73310) üzenetére


Zsadi
őstag

Sajnos nem. Már lemondtam róla...
CoF fórumtárs mesélni tudna, hány variációt kipróbáltunk.
Wifi nincs. Bt, Lan van.

(#73314) gaston63 válasza Zsadi (#73313) üzenetére


gaston63
tag

Sajnálom. Nálam elvileg "látja" a wifit, bár nem próbáltam, lanról üzemel. Amúgy minek neki a wifi, ha ott a kábel? Én pont most furkáltam néhány lyukat, hogy ne wifiről "menjen". Pont ezt akartam kiiktatni.

(#73315) Zsadi válasza gaston63 (#73314) üzenetére


Zsadi
őstag

Mert pl a múlt héten olyan helyre tettem át, ahol nem volt kábel. Akkor derült ki hogy nem megy , addig észre sem vettem.

(#73316) gaston63 válasza Zsadi (#73315) üzenetére


gaston63
tag

OK, persze mindenki maga tudja. Jó éjt, megyek aludni.

(#73317) WhiteWalker válasza gaston63 (#73312) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ha lehet akkor szerkeszd már a kommented egy bejegyzésbe ha benne vagy még a szerkesztési időbe.
Mert ez igy komment cunami...

(#73318) Beni2360 válasza tomy86 (#73307) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha bele pofizhatok a frissítésnél van legjobban terhelve a proci, ezt olvastam egy hsz-ben. És mivel 72 c fokot írtál lejátszásnál ,ott lesz a bibi nézd meg frissítés közben SSH-n mennyi a proci hőmérséklete. Azt is olvastam, hogy melegedő ez a box. A hűtést kellene egy kicsit megvariálni. Arról is volt már itt szó.
Én nem szeretek teljes frissítés éppen ezért meg hosszú ideig eltart igaz nekem 13 TB HDD-m van. Van egy app ami kukucskál és ha valami újdonság érkezik rögtön szkenneli és beteszi a média tárba. De ne kérdezd melyik mert én töröltem mivel mindent megduplázott amikor elsőre elindítottam de biztos a tudatlanságom végett volt. :U
Sajnos még nem kaptam meg az enyémet (96 max Plus) így csak olvasatból tudok hozzá szólni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73319) tomy86 válasza Beni2360 (#73318) üzenetére


tomy86
addikt

SSH-n is annyit írt, mint amennyit a box kijelzőjén. 71-73 fok között ingadozott. Ennyi volt frissítéskor és lejátszáskor is. Alapjáraton 62 fok körül van. Ha a hűtés lenne a probléma, akkor nem "kellene" lefagynia vagy újraindulnia a boxnak? Mert ilyen probléma nincs.
"Van egy app ami kukucskál és ha valami újdonság érkezik rögtön szkenneli" A watchdog addonra gondolsz? Ritkán másolok új tartalmat arra a hdd-re. Most is csak azért "kattantam rá" a dologra, mert már akkor jelentkezett a hiba, amikor megjött a box és első alkalommal hozzáadtam a médiatárhoz a hdd tartalmát. Többszöri nekifutásra sikerült csak a dolog és azóta próbálok rájönni az okára.

(#73320) DoItYourself válasza a.t.t.i. (#73276) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Lentebb kell görgetni a többi kapcsolóhoz. A helyes hangbeállításhoz olvasd el a gyorstalpalót, az összefoglaló elején. Ha optikával kötötted az erősítőre, akkor pl. 5.1 helyett 2.0-t kell felül beállítani, lent meg a hangtovábbítást (passthrough), ez a Kodi hülyesége.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#73321) Beni2360 válasza tomy86 (#73319) üzenetére


Beni2360
félisten

Így már érthetőbb számomra.
Akkor mint írták az elnevezésekben keresendő a megoldás.
Gondolom a fájl struktúra fel állása meg van de az elnevezésekben lesz a hiba. Kérdés, hogy végül megtalált mindent? Mert ha nem akkor azért homokozik olyan sokat mert keresi a megoldást.
Videókhoz van nekem elmentve egy oldal de zenei dolgokhoz nincs. De olvastam, hogy Mp3-ra kényes a kereső.
A régebbi boxon nem jelentkezett ez a hiba?
Sajna akkor nem tudok segíteni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73322) tomy86 válasza Beni2360 (#73321) üzenetére


tomy86
addikt

Sokadik próbálkozásra végül mindent megtalál és az előző boxon nem volt probléma ugyanezzel a tartalommal. Tény, hogy sok névben van ékezetes karakter. Viszont ez több ezer fájlt jelent, úgyhogy csak végső esetben kezdenék bele az átnevezésekbe :)
Videóknál lehet, hogy csak azért nem tapasztaltam, mert kevés filmem van (15-20).
Eddig volt tiszta 9.2.3 CE telepítés, majd downgrade 9.2.2-re, holnap megpróbálom egy tiszta 9.2.2-vel.
Mindenkinek köszönöm az eddigi ötleteket és segítséget.

(#73323) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

X96 Max Plus képes átadni a True HD hangsávot egy 7.1-es erősitőre?

(#73324) ERPY válasza ssgt1981 (#73323) üzenetére


ERPY
őstag

Persze. Hdmi-n keresztül.

(#73325) ssgt1981 válasza ERPY (#73324) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi. Azt olvastam valahol, hogy nem támogatja sem a DTS-t sem pedig true hd-t.

(#73326) Zsadi


Zsadi
őstag

Estuary.modv2 -t használok.
Van a nason egy Video mappa, források közé felvéve, amiben tesztvideok, családi videók, egyéb kisebb videók vannak külön könyvtárakban.
Hogy tudnám ezt kirakni a főoldalra, a főmenübe? Akárhogy próbálgatom, vagy üres ablakot ad be, vagy csak a kategóriválasztó ikonokat.
Köszi!

(#73327) Yerix


Yerix
tag

Ha van egy x96 max plus boxom ami tudja a Dolby Vision és egy samsung qled tévé ami viszont nem tudja a Dolby Vision, ha DL tartalmat néznék a tévén, akkor mit látnék ?

Elsősorban azoktól kérdezem akik jelenleg is ilyen összeállítást használnak.

(#73328) blakey válasza Yerix (#73327) üzenetére


blakey
titán

X96 Max+ nem tudja a Dolby Visiont, HDR10+-t viszont igen (CoreELEC-el) amit jó eséllyel a Samsung is tud. DV esetében elméletileg meg kell kapnod a HDR10-et, tehát abban fogod látni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73329) joydrv


joydrv
tag

Üdv! Olvasgattam az összefoglalót, de még nem vagyok teljesen képben.
Tervezem egy ilyen Amlogic - kütyü megrendelését, de előtte pár kérdésem lenne.

Amire használnám:
Filmek lejátszása NAS / Emby szerverről, hang esetenként menjen tv-re, "akciódúsabb" filmek hangja erősítőre.
Zenék lejátszása szintén Emby szerverről, hang menjen egyből erősítőre, valamilyen applikációs vezérlés, hogy a tv-t ne kelljen bekapcsolni mindig, de látható legyen a borítók és számok listája.
Kiegészítés, a filmek DTS/Dolby 5.1 / 7.1 -es hangját képes -e sztereóra lekódolni, vagy ez milyen módon van megoldva? Vagy jobb megoldás házimozi erősítővel párosítani esetleg?
FLAC / WAV / DSD lejátszás zenék esetében hogyan működik, ha működik?

Fenti használatra melyek az ajánlott és bevált típusok, amiket támogat a CoreElec OS?

(#73330) Yerix válasza blakey (#73328) üzenetére


Yerix
tag

És melyik box tudja a DV-t ?

(#73331) blakey válasza Yerix (#73330) üzenetére


blakey
titán

Amlogicból a Ugoos AM6 Plus, mivel neked Samsung TV-d van így nincs sok értelme a Dolby Vision-ek, mint írtam, HDR10-ben fog megjelenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73332) Yerix válasza blakey (#73331) üzenetére


Yerix
tag

Köszönöm, így már tiszta.

(#73333) ERPY válasza ssgt1981 (#73325) üzenetére


ERPY
őstag

CoreElec-el passtrough-ba átadja egy hdmi-n keresztül az erősítőnek, és az dolgozza fel. Android alatt nem tudom mit mutat a Kodi, azt nem próbáltam.

(#73334) ssgt1981 válasza ERPY (#73333) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Coreelec van rajta, hogy tudom ezt beállítani?

(#73335) mpo válasza ssgt1981 (#73334) üzenetére


mpo
veterán

Itt:
[link]
AVR-nél a passthrough mást jelent, azt, hogy készenléti módban is engedje át.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#73336) TCr válasza mpo (#73335) üzenetére


TCr
veterán

Hogy mit? Milyen készenléti mód?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#73337) mpo válasza TCr (#73336) üzenetére


mpo
veterán

Stand by vagyis készenléti mód. Denon AVR.
HDMI PassThrough (HDMI átirányítás).
Kiválasztja, hogy a készülék hogyan irányítsa át a HDMI jeleket a
kimenetre készenléti módban

Ha érted, akkor már elavult.

(#73338) a.t.t.i. válasza DoItYourself (#73320) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Nem tudok lentebb menni.

Most feltettem a Ce-t rá,de most azzal szenvedek hogy nem megy a távirányitó,
Nincs valaknek X88 pro-ra egy müködő remote conf file?

(#73339) headhunter


headhunter
addikt

Adott egy A95X MAX 4/64GB S905X2-es Box, CoreELEC-kel.

Hardver limitálja a Netflixen elérhető lejátszást vagy az ellen oldali szerver?

1920x1080 felbontás beállítással egy idő utána (10-15 perc) pillanatra megáll, megakad a lejátszás.

Ma viszont egy Stand-up Comedy nem akadt, végig folyamatos volt ezen a felbontáson.

(#73340) cof válasza headhunter (#73339) üzenetére


cof
veterán

A szerver csak szoftveres dekódolást enged nem dedikált eszközön.

Standup bitrátája alacsonyabb és nincs annyi gyors mozgás, ezért van az, hogy nem akadt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73341) DoItYourself válasza a.t.t.i. (#73338) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

#71643

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#73342) gyűrű válasza headhunter (#73339) üzenetére


gyűrű
addikt

1000=szer le volt már írva itt a fórumon hogy a 905x2-3-asok nem képesek a netflixet 720p nél nagyobb felbontásban üzemszerűen lejatszani, mert a processzor nem bírja a szoftveres dekódolást. Ennek ellenére mindig van valaki aki írja hogy akad az 1080p. Igen és akadni is fog. Ezen Semelyik kodi/CE verzió nem segít. Full HD hez 922-es box kell.

(#73343) TCr válasza mpo (#73337) üzenetére


TCr
veterán

De hogy jön az AVR stand by módja ahhoz a történethez, hogy a lejátszó kódolatlanul (passtrough) küldi a különböző DD és DTS hangokat az AVR-nek?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#73344) mpo válasza TCr (#73343) üzenetére


mpo
veterán

Mert akinek mindkettő van, mást jelent a passthrough az egyiknél, mint a másiknál.
Nem mindegy melyik jelentést olvassa el először, mert azt érti a másikra is, aztán csodálkozik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#73345) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Az mitől van, hogy a GT kinget mikor bekapcsolom, a TV-t a HDMI1-re ugrasztja, mikor a HDMI3-ra van dugva?
2 HDMI kábel van a rendszerben, az egyik a GT-king-ből megy az Onkyo TX-NR686-ba(HDMI IN 4k HDR hdcp 2.2), a másik a HDMI-OUT ARC ből a TV(Sony KD55XE7005B)-ARC csatijába.

ezzel szivat ha a tv-t ébreszti fel és ha a tv műsort nézem akkor is oda szokott átkapcsolni.

Régebben az előző erősítőmnél a HDMI-1 be volt dugva.
CE fut sd-ről a lejátszón.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73346) mpo válasza Bacusuz (#73345) üzenetére


mpo
veterán

A tévén keresd a beállítási hibát (hozzárendelés).

Ha érted, akkor már elavult.

(#73347) tomy86 válasza tomy86 (#73322) üzenetére


tomy86
addikt

Egyik megoldás sem vezetett eredményre, úgyhogy elengedem a dolgot. Ugyanazt a hdd-t áttéve egy s905-ös boxra gond nélkül végigmegy a szkennelés. x96 max+-on van hogy 5-6 perc után továbbmegy, de volt hogy fél óra után sem jutott túl egy mappán. Mindezt úgy, hogy az artist info local onlyra volt állítva, tehát nem kellett netes infókra várakoznia.

(#73348) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!
A ha a CE egy minimál op. rendszer, akkor jól gondolom, hogy a felcsatolt hdd-n mondjuk az 1x nézős filmeket törölni is tudom?
Vagy nem?
Továbbá azt olvastam valahol, hogy létezik reklám mentes yt. kliens, smart yt. ha jól emlékszem. Ezt is fel lehet pakolni, vagy esetleg mást?
X96 max+ 4/6 a vas.

Köszönöm, gaston63

[ Szerkesztve ]

(#73349) Beni2360 válasza gaston63 (#73348) üzenetére


Beni2360
félisten

Persze, engedélyezni kell a törlési opció a beállításokban és a médiatárban a menüből kiválasztod a kezelést és ott a törlést.
----------
2: Igen van és működik rendesen. Keressél itt rá linket is találsz és leírást róla.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73350) gaston63 válasza Beni2360 (#73349) üzenetére


gaston63
tag

Köszönöm a gyors választ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.