Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63351) Csicsóka válasza mexel (#63329) üzenetére


Csicsóka
őstag

Frissül az rendesen, ha nincs elqurva valami. Nézz utána.

(#63352) kenand válasza peu407 (#63350) üzenetére


kenand
veterán

sajna 2.5" HDD fér el, abból nincs 6TBs.
CoreElec felezősen telepíthető rá, én is azt tettem fel.

(#63353) Csicsóka válasza SunMount3r (#63337) üzenetére


Csicsóka
őstag

Varázs szó, bl injection. Erre keress rá itt, és megérted mi a dörgés.

(#63354) mikrofon válasza LLKobe (#63339) üzenetére


mikrofon
addikt

out of stock. úgy tűnik nem csak te vettél ilyet ;)

[ Szerkesztve ]

(#63355) Black&White válasza maestro87 (#63343) üzenetére


Black&White
addikt

Nekem is szórakozott egyik nap, szintén ext4, viszont csak 2TB.
Eltűnnni nem tűnt el semmi, viszont nem tudta csatolni sem a box, sem az asztali gép.

(#63356) mexel válasza Csicsóka (#63351) üzenetére


mexel
veterán

Teljesen alap telepítés. ( Nem az újabb komplett rendszered amibe be van építve minden, hanem gyári 9.2, arra ssh-n a parancsok, a 8-adolás és a frissítéshez ami kell. Máskor működött mindig, nem a rendszerrel van baj csak itt valami gebasz.
De érdekes hogy random módon hol van wifi hol nincs ( ez ext 4 nélkül is)
Az a fura hogy ha az update mappába manuálisan bemásolom a letöltött .tar vagy komplett 9.2.1-et, akkor sem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#63357) DroiDMester válasza Csicsóka (#63353) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mondtam már hogy az injection FELEJTŐS aki Android.ot is akar használni! Mivel ha bele babrálsz a bootloader-ba az injection-al akkor Android alatt kikapcsolva csak táp kihúzása vissza dugásával fog elindulni bármelyik NG BOX-ról van is szó!

Csak akkor működik CE és droid alatt is a ki-be kapcsolás ha remote.conf ot használunk!

(#63358) szabi__memo válasza DroiDMester (#63357) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szia
X96max+-hoz milyen ce-t és milyen dtb-t kellene használni? 4/64-es
Köszi

(#63359) sberci válasza kenand (#63333) üzenetére


sberci
tag

Az letezik, hogy a mostanaban kinaban arult mediaplayerek 905x3-as (30-50 Euros) 90%-ban valoban csak 100Mbit-es Lan van? Mert ossze vissza irogatjak, van olyan eszkoz aminel egyszer azt irjak 1000 ket oldalllal lejebb meg mast.

(#63360) mikrofon válasza DroiDMester (#63357) üzenetére


mikrofon
addikt

Jó hogy írtad mert már olvasgattam és megfordult a fejembe, hogy megcsinálom... :B

"ha remote.conf ot használunk"
Ezt most nem annyira értem. Elvileg mintha azt írtátok volna, hogy android 9-nél nincs remote.conf. Hogy kell akkor android9 esetén eljárni?

(#63361) DroiDMester válasza SunMount3r (#63337) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

rossz néznem hogy 2.hete ezzel szemeteled tele a fórumot!

Talán ha nem okoskodtál volna annyit, már rég segítettem volna, de már tényleg elegem lett a szenvedésedből!

Szóval segítek!

gyárilag valószínűleg a 001P0 ROM van a Gt1mini-den, (ez az első Android9.es rendszer rá, azóta már van 4 frissítés rá a leg frissebb 005P0_20191107)

szóval a 001P0-val nem lehet beállítani a droid settingsben hogy a power gombra kikapcsoljon csak Restart és Sleep van így pedig nem fog elindulni a CE rendszer ha csak alvásba megy el a droid a restarnál oké ott újraindul és a CE fog indulni.

Valamit el cseszhettek a bootloderban mert ha ez a 001P0-van a BOX.on akkor CE alatt sem kapcsol ki teljesen a BOX az USB portokon rajta marad a feszültség!
Ezért nem tudod vissza kapcsolni mert eleve ki sem kapcsol rendesen!

Ha frissíted a ROM.ot OTA.n, már a 005P0-öst fogja telepíteni, itt már be lehet állítani Droid alatt hogy a power gombra kikapcsoljon, vagy újra induljon a BOX és CE alatt is menni fog a ki és bekapcsolás is!

Zöld képernyős problémát a 004P0-ben javították már, szóval e végett nem kell parázni, viszont az USB2.0 port továbbra sem fog működni CE alatt(002P0.nél rontották el azóta nem megy CE alatt) csak az USB3.0 megy CE alatt.

Ha azt akarod hogy minden jól működjön droid és CE alatt is, akkor vagy felteszed a GT mini-A (Androd TV-OS.t) ROM.ot ami még android 8.1 es, itt minden jól működik ki és bekapcsolás is CE és droid alatt is és az USB-k is működnek CE alatt!

Vagy tudok adni(csináltam magamnak) sima Android 8.1es rendszert ami nem AndroidTV-OS rendszerű hanem pont olyan mint ami most van a BOX.on csak épp android 8.1.es és itt is minden megy droid és CE alatt is! gyárilag nincs ilyen rom DDR4.es GTmini-re csak a régebbi LPDDR4.es verziójára.

[ Szerkesztve ]

(#63362) cof válasza mikrofon (#63360) üzenetére


cof
veterán

Ez igaz is, nincs remote.conf a system/etc... alatt. Már az Android 7 óta, viszont más formában van remote fájl, mert akkor az Android sem működne, csak ugye az nem CE kompatibilis, szóval ezért írjuk, hogy nincs.

Lehet csinálni CE-hez remote fájlt, egyébként bármilyen távirányító betanítható rá, akár egy DVD lejátszóé is (a bekapcsoló gombon kívül, mert ugye az Uboot parti). Itt egy link, [link].

Elsőre bonyolultnak tűnik, még nekem sem kellett szerencsére soha ilyennel foglalkoznom, de majd talán kíváncsiságból nekiesem. Szóval Android 7-től, valaki ugyanígy elbabrált a kódokkal, persze rutinosnak már gyorsan megy, bár azt nem tudom, hogy ebből, hogy lesz remote.conf, mert csak rc_maps, de ebben a témába még nem ástam magam bele én sem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63363) pinnacle válasza pinnacle (#63320) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem akarom elkiabálni, de végre úgy néz ki, hogy a boxal együtt leáll a HDD is. :)
Köszi Csicsóka! Érdekes módon USB 3.0-n nem áll, csak az USB 2.0-n. PC-vel ellentétben csak a kék led világít, piros nem.
Itt a fájl. Én Notepad++-al csináltam, WinSCP-vel másoltam. Lehet elég Windowsból a Configfiles mappába tenni. Valószínűleg a jogosultság is fontos, én mindent engedélyeztem. Ebből valamit vegyek vissza, vagy nem számít?
Leírás szerint csak a kodi shutdown menüjéből való leállítás esetén működik megfelelően. Én "gombbal" kapcsolom ki, remélem nem gond. Ha esetleg valami módosítani kell, írjátok be légy szíves. Mind a ki-be kapcsolás a box után pár másodperccel történik.

[ Szerkesztve ]

(#63364) DroiDMester válasza cof (#63362) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ez a meson-ir és így sem működik a bekapcsolás CE alatt! kizárólag a amremote remote.conf-al megy ahogy már leírtam!

remote.conf -ot is lehet csinálni de kell hozzá egy hardver (infra dekóder) amivel kiolvasod az ir kódokat a gyári távirányítóból, hasonlóan működik mint a meson-ir.módszer csak épp más kódok kerülnek ki olvasásra!

[ Szerkesztve ]

(#63365) mikrofon válasza DroiDMester (#63364) üzenetére


mikrofon
addikt

kaphatok még egy kis segítséget?
Mit kell akkor csinálnom hogy legyen remote.conf-om?

(#63366) cof válasza DroiDMester (#63364) üzenetére


cof
veterán

remote.conf -ot is lehet csinálni de kell hozzá egy hardver (infra dekóder) amivel kiolvasod az ir kódokat a gyári távirányítóból

Ez engem is érdekelne bővebben, milyen Infra dekóder, PC vagy CE is kell a művelethez, stb. Ha van erről valami leírás mint ez a meson-ir-es azt megköszönném.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63367) DroiDMester válasza mikrofon (#63360) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Kimaradtál :B

fentebb leírtam, ha nincs a távirányítódhoz remote.conf (más hasonló BOX nak a távirányítója amin még android 7 es rendszer van és ki lehet másolni a remote.conf-ot. Amit én ide feltöltöttem X96Max hoz remote.conf-ot, az a X92.es boxé ami ugye s912.es és volt még hozzá android7.es rendszer, amiből kiszedtem a remote.conf-ot szerencsére meg egyezik 1:1.ben az X92 és X96 távja így gond nélkül megy) akkor csak az marad amit fentebb leírtam egy ir-dekóder kell, amivel ki olvasod a kódokat a távodból és kézzel szerkeszteni hozzá egy remote.conf-ot!

[ Szerkesztve ]

(#63368) kenand válasza sberci (#63359) üzenetére


kenand
veterán

Személyes tapasztalatom azzal a box-szal nincs nincs, de a kínaiktól minden kitelik, simán módosítanak, és a klónnak is lesz klónja...

(#63349) szabi__memo
Sajna még nincs jól működő CoreElec 905x3-ra (egyelőre?)

[ Szerkesztve ]

(#63369) szabi__memo válasza kenand (#63368) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

DroidMester fentebb linkelt még képet is a futásról. Tehát valami már van. Nálam viszont semmi nincs. Nen találok hozzá dtb-t és azt sem tudom a 9.2.1-el elindulna e egyáltalán ha a dtb jó lenne. Gondolom igen, de ezt sem tudom

(#63370) Beni2360 válasza peu407 (#63350) üzenetére


Beni2360
félisten

akkor kijönne a pc-ből a 6tb-s vinyó - keressél rám itt a topikban és látni fogod a melegedési gondokat. Nekem csak 500 GB 2.5" vinyó van benne.
6 Tb-s az szerintem 3.5" és az már nem megy bele.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#63371) mexel válasza Csicsóka (#63351) üzenetére


mexel
veterán

2x újraraktam alapról. ( android reset, sd újraindít)
Amikor afrissítési scripteketlefuttatom, 8 már elértem azt hogy a .tar-t ha bemásiltam az update mappába újrainduláskor kiírta a frissítés, de hibákkal)
Ezután a rendszer nem indul. Érthető mert nincs kernel.img az sd-n.
Csak ezek vannak:
kernel.img.bak
kernel.img.emmc-orig
kernel.img.md5
kernel.img.old

ja, a dtb.img-be is belenyúl az ext4 rendszer? Mert az sem ugyanaz az sd-n mint eredetileg.

[ Szerkesztve ]

(#63372) kenand válasza szabi__memo (#63369) üzenetére


kenand
veterán

Van olyan 905x3 amin már valamennyire működik, nem nem tökéletesen, valamelyiken egyáltalán nem, de van talán remény, dolgoznak rajta

(#63371) mexel
Ugye a mielőtt felteszel a NANDra letiltod a frissítést és -ha véletlenül letöltötte volna- letörlöd 9.2.1 tart az update mappából?

[ Szerkesztve ]

(#63373) szabi__memo válasza kenand (#63372) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem pont erről az eszközről küldte a képet.

(#63374) Csicsóka válasza DroiDMester (#63357) üzenetére


Csicsóka
őstag

Mondtam már máskor is, hogy fejezd be a keménykedést és az ordítozást!!! Nekem akarod elmagyarázni hogy működik a rendszer??? Nincs neki remote.conf ehhez a vashoz hogy amremote módba váltson a dtb. meson-ir módban meg csak így lehet bekapcsolni. Nem mondtam hogy csinálja meg, csak megértse.

(#63375) Csicsóka válasza pinnacle (#63363) üzenetére


Csicsóka
őstag

Jogosultság nem számít, elég csak a root-nak, de így is jó, mivel nincs is más user. A kikapcsoló gomb is a shutdown menü-t hajtja végre.

(#63376) Csicsóka válasza mexel (#63371) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem tudlak már követni mit csinálsz, de ha újra kezdted, miért nem [link] erről az SD-ről csinálod, mikor ebben minden benne van, és nem lehet el**ni.?
dtb-be nem piszkál.

[ Szerkesztve ]

(#63377) pinnacle válasza Csicsóka (#63375) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#63378) DroiDMester válasza Csicsóka (#63374) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem keménykedek!

De nálam talán cseppet több BOX járt mint nálad! Az oké hogy te kened-vágod a LINUX-ot , de ettől még nem biztos hogy több tapasztalatod van ebben a témában mint nekem!

Leírtam olvasd el! VAN remote.conf belinkeltem, és leírtam már 10X hogy az jó az összes új beelinkhez! És azt is leírtam nála miért nem megy, itt van a kezembe a GTmini végig próbáltam az összes variációt még ROM.ot is csináltam hozzá mert nekem nem jön be az AndroidTV-OS, de ez most lényegtelen, ha elolvasod amit írtam rájössz miért nem megy nála!

(#63379) Digitalis válasza Csicsóka (#63376) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ez így a régi vasakhoz is jó lenne?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#63380) DroiDMester válasza cof (#63366) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

kell egy hardver ami tud IR kódot dekódolni nekem GM328A-m van erre a célra! Kell hozzá egy infra vevő modul pl vs1838b

aztán mehet a móka

kellenek még hozzá az event kódok hogy tudd melyik kódra mit csinál

és akkor a ki olvasás pl itt a Hangerő fel gombot olvastam be aminek az értéke 4e

megnézed az event kódok listába hogy a hangerő fel kódja a 115

és ha megnézzük a Beelink remote.conf-ban a 115.ös kódhoz valóban a 0x4e kód tartozik

ez alapján meg lehet csinálni a saját remote.conf ot bármilyen távhoz!

(#63381) mikrofon válasza DroiDMester (#63367) üzenetére


mikrofon
addikt

bocs, hogy még ragozom, de hátha jutunk előrébb.
Tehát a probléma abból adódik, hogy nem tudjuk, hogy adott gomb funkciójához milyen IR kódot küld a távirányító. Ezt vajon mi határozza meg? Tehát ha nekem mondjuk nincs remote.conf-om, de mondjuk annak akinek ugyan teljesen másmilyen box-a van de így néz ki a távirányítója, annak van akkor az jó lehet az enyémhez is? Vagy esetleg szét kéne pattintani és belül keresni valamit a távirányítóban, ami alapján el lehet dönteni, hogy melyik másik remote.conf jó nekem?

[ Szerkesztve ]

(#63382) cof válasza DroiDMester (#63380) üzenetére


cof
veterán

Köszönöm a leírást, bár azt hiszem ebbe nem fogok belemerülni ezek után. 1-2 távirányítóért felesleges beruháznom egy ilyen eszközbe, gondoltam jó lehetne egy 1$-os infra vevő, és egy cmd ablak, de ezek szerint nem. :)

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63383) Csicsóka válasza Digitalis (#63379) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez a régi vasakra való.

(#63384) mexel válasza Csicsóka (#63376) üzenetére


mexel
veterán

Nincs mit követni, a régebbi módszerrel csinálom, ott sincs sok elszúrni való. csak valamiért nem frissít utána, vagy ha frissít akkor nem indul.
A dtb.img is más méretű lesz és nincs kernel.img. csak ennyi, de most megint elkezdem másik sd kártyával.

A komplett rendszert nem akarom használni, teljesen alapot szeretnék először.
Megoldom, csak azt hittem van valami konkrét dolog amit ilyenkor még tenni kellene.

CoF: elég az 1$-os infravevő és a cmd. Régen LE alá sok távot beolvastattam úgy és csináltam hozzájuk remote.conf-ot.
Van egy leírásom is hogy hogyan kell csinálni, nem bonyolult, ha ott leszek ahol az található és lesz időm ( és nem felejtem el) akkor belinkelem.

[ Szerkesztve ]

(#63385) kenand válasza DroiDMester (#63380) üzenetére


kenand
veterán

Ilyen szuper cuccok nélkül is lehet CoreElechez távot gyártani.

Tronsmart Vega pro 905-öshoz késztettem én is korai CoreElechez amíg nem volt remote.conf támogatás (most már újra van) és mivel Tronsmart régi ott még van az androidban remote.conf

[ Szerkesztve ]

(#63386) LLKobe válasza mikrofon (#63354) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem tudom te mit nézel, de mindegyikből 6-10k db. available :)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#63387) Csicsóka válasza cof (#63382) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ha van régebbi, nem NG box, akkor nem kell más hardver.
De ezt már írtam neked korábban is.

(#63388) junkpod válasza #54715584 (#63255) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát így biztos, hogy nem, mert 2.0-ra van állítva a kimenet nem őt esetére...

Box's don't touch!

(#63389) cof


cof
veterán

mexel Csicsóka Köszi.

Ezt néztem ki: IR vevő: [link] USB To TTL [link]

Csak úgy vennék egy ilyen szettet, hogy legyen.

Csicsóka De sajnos átcsúsztam felette, vagy csak elolvastam és más dolgom volt és elfelejtettem azóta.

Akkor ezek szerint én tudnék is barkácsolni, van egy S905 box-om, még 3.14-es a Kernel, meg is próbálom majd akkor a leírásod alapján. :R

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63390) maestro87 válasza kenand (#63345) üzenetére


maestro87
őstag

CoreElec nem kezelné jól? Mi mást lehetne helyette kipróbálni?
Vagy kössem a OpenWrt-s router-re vagy lehet az se kezelné rendesen?
Egyébként most ezt írja ki:
Purple6TB: 10980/183144448 files (3.2% non-contiguous), 988092173/1465129728 blocks
Töredezettség mentesíteni kellene?

Amúgy neten is találni szép számmal ugyanilyen hibát, de a röhej az, hogy náluk rendes Linux alatt jelentkezett és gondolom nem 6 TB-os volt a lemez se...

(#63355) Black&White: Szintét input/output error?

(#63391) mexel válasza Csicsóka (#63387) üzenetére


mexel
veterán

Csak még egy kérdés, én ezt használtam: CE_ng_emmc_19.10.22.zip

Ennél ki kell adni azt a parancsot hogy:

"mount -n --bind /var/media/COREELEC /flash"

vagy nem?

Én úgy értelmezem hogy nem, enélkül is működik mert ebben javítva. De ha kiadom az sem baj gondolom.

SZERK:
Közben ismét megcsináltam de megint elszállt, lefotóztam mit írt ki mindjárt linkelem.

Itt a kép [kép]

[ Szerkesztve ]

(#63392) blakey válasza cof (#63389) üzenetére


blakey
titán

Ezt néztem ki: IR vevő: [link] USB To TTL [link] - vegyük közösen, nekem is kell 1-1. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#63393) SunMount3r válasza DroiDMester (#63361) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Értékelném és meg is köszönném a segítségnyújtást (amit NORMÁL esetekben meg is szoktam tenni), ha nem ebben a lekezelő és bunkó stílusban közvetítenéd. De erről már írtam eleget korábban, hogy nem tűröm az ilyen szintű sértegetést. Szemetelésről, meg szenvedésről papolsz, közben eszedbe se jutna, hogy ezeket magamtól kitalálni/megoldani lehetetlen a megfelelő információ hiányában és ez a Fórum is azt van itt többek között, hogy az ilyen dolgokban segítséget kérjen, találjon az ember. Szóval gondold át máskor ezt a kötözködő, lenéző stílust nagyon, ami már látom másnak is szemet szúrt és a te hozzáállásod és stílusod az amivel nagyon nem stimmel valami. Te vagy itt inkább aki szemelsz ezekkel a felesleges bunkózós, kioktatós mondataiddal.
----------

Más.:

Teszteltem azt az AFRd app-ot és hát elég felemásan működik Android 9 és KODI alatt.
Volt 3 újabb AVC-s Remux, amiből kettő 23.976fps-es, a harmadik 25fps/interlaced (MBAF) ezeknél mindig 60Hz-re váltott. Egy régebbi 23.976fps-es AVC-s esetén 23.98Hz-re. És volt egy 23.976-os X.264-es, aminél pedig 24Hz-re. Érdekes mód a a 25fps/interlaced SD videóknál rendesen váltott 50Hz-re.
Alap beállításokkal teszteltem az app-ot. Van még itt aki használja, nektek mik a tapasztalatotok vele? És tudtok e valami beállítást hozzá, amivel jobb lehetne?
Illetve, hogy létezik e még valami másik AFR megoldás/app, amit kipróbálhatnék ezen kívül?

(Amúgy a deinterlacing-je nem is annyira rossz az Android-os KODI-nak, persze láttam már jobbat is, de bőven nézhető.)

[ Szerkesztve ]

(#63394) mikrofon válasza LLKobe (#63386) üzenetére


mikrofon
addikt

Hogy mit?
Hát ezt be :B

Merre a HSz-edre akartam válaszolni: (#63335)

és erre gondoltam: [kép]

De amúgy mindegy is... Mert mire összerakod a darabjait addigra azért elég szép ára lesz.....

(#63395) Digitalis válasza Csicsóka (#63383) üzenetére


Digitalis
senior tag

nagyon köszi

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#63396) mikrofon válasza mikrofon (#63381) üzenetére


mikrofon
addikt

még egy dolog jutott eszembe.
Ha lenne egy G30-as légegerem, akkor azon van 33 tanítható IR gomb. Ezeket fel tudom tanítani valahogy egy olyan távirányítóra, amihez van remot.conf?
így működne?

(#63397) cof válasza blakey (#63392) üzenetére


cof
veterán

Ez a páros megfelel az IR mókoláshoz? Akkor rendelem én is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63398) mikrofon válasza cof (#63397) üzenetére


mikrofon
addikt

Számomra még nem világos, hogyan fogod visszafejteni, hogy pontosan milyen kódot küldött az IR. Ebben (#63380) pl ott van közvetlenül a hardver-ben a szoftver, ami feldolgozza és ki is írja.
Mert ugye pont az a lényeg, hogy a végen nem csak egy megkülönböztetett jel kell amivel usb-n keresztül tudod vezérelni a cuccot a távirányítóval, hanem a pontos IR kód....

(#63399) ztsoft válasza mexel (#63391) üzenetére


ztsoft
őstag

Valami nagyon félre ment, nincs meg az unpackbootimg bináris, így kernelt ki sem tudja bontani. Az utána lévő folyamatok sorra hibára futnak ez miatt.

Ahogy az mkbootimg bináris is hiányzik.

Ezért nem jó így szétszórni a telepítőt, mert később nehezebb megtalálni, hogy hogyan jönnek sorba, meg, hogy pontosan mi kell.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#63400) Csicsóka válasza mexel (#63391) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az első verziónál ki kell adni.
mount -n --bind /var/media/COREELEC /flash

Nem futott le az emmc_update.sh. Ezért hiányzanak a kernelt szétborító, mókoló, összerakó cuccok. Mondom hogy az SD-ről indulj, ott megvan minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.