Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) pinnacle válasza dugesz77 (#62650) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Lehet ez is mehetne az összefoglalóba, így tényleg nem akad. :) Milyen képhiba van nálad? Lehet a HEVC kavar be, azt nekem inaktív VP9-nél. Ugye neked is ez a Netflix van. Lehet nincs is más.
Információs sávon, jobb oldalt az a 3 tétel, hogy hívható elő? Lehet nálam a Confluence miatt nem jelenik meg?

[ Szerkesztve ]

(#62652) Black&White


Black&White
addikt

Ez az S905X3 (4/32-es), 27.99$ a VETERANALI kóddal.
A termék adatlapot gyorsan átfutva, elvileg minden oké vele (kommentekben kicsit melegedősnek írják).

[ Szerkesztve ]

(#62653) dugesz77 válasza Black&White (#62652) üzenetére


dugesz77
őstag

A gigás LAN az biztos? Mintha épp az lett volna mindenhol a hiányzó láncszem az Air-ből.

[ Szerkesztve ]

(#62654) Black&White válasza dugesz77 (#62653) üzenetére


Black&White
addikt

Lehet átverés, de a véleményeknél is említik a gigás lan-t. :)

(#62655) gyűrű válasza pinnacle (#62651) üzenetére


gyűrű
addikt

Itt van pár skinhez módosított Dialogprocessinfo. Töltsd le amelyik a tiedhez kell, írd felül az eredetit.

(#62656) Digitalis válasza Black&White (#62654) üzenetére


Digitalis
senior tag

Leírásban tényleg az, de a termékfotón? Minimum kétesélyes.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#62657) Black&White


Black&White
addikt

Nem a leírást említettem, hanem a vásárlói véleményeket.

Annyit sikerült kikuglizni, hogy:
-2 verzió van (P1 és P2)
LINK
-A P2 gigabites vezérlőt kapott.

Kérdés, mit küld az eladó... :)

[ Szerkesztve ]

(#62658) Digitalis válasza Black&White (#62657) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szergejék is jókat vitatkoznak ezen. :)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#62659) horeee


horeee
tag

Elég rég jártam erre, szerencsére a GT1 Ultimate nem igényli a törődést... :)
Az egyik haverom viszont megirigyelte a vasat, hát elkezdtem miatta nézelődni, de látom, a Beelink mostanában már nem az a minőség...
Mi mostanában a BestBuy ami CoreElec-kel szépen megy, és európai raktárban is van?
A is 905x2 elég?
Nem feltétlenül a legolcsóbb vas kellene, inkább legyen jó.
THX!

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#62660) Black&White válasza Digitalis (#62658) üzenetére


Black&White
addikt

:D
Akinek csak egy kis lökés kell a rendeléshez:
LINK

(#62661) pinnacle válasza gyűrű (#62655) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Utolsó 3-at letöltöttem, gondolom az mind Confluence-hez van, bemásoltam, de csak ilyen hiányosan jelenik meg. Mi lehet a gond?
Képernyőmentés védelem is visszajött. Akkor tegnap csak véletlenül nem volt. Mondjuk ezek szerint mégis kikapcsolható.

(#62662) gyűrű válasza pinnacle (#62661) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem használom azt a skint, de bizonyos infók csak Coreelec alatt jelennek meg.
Confluencehez innen kell: [link]

[ Szerkesztve ]

(#62663) szabi__memo válasza Black&White (#62657) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

P2-ből nem csak 4/64 van?

(#62664) pinnacle válasza gyűrű (#62662) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem Coreelec van. Akkor lehet nekem nem lesz ez, mert itt meg nem ahhoz van.

(#62665) mexel


mexel
veterán

Azt az infót ami mutatja a skip-et, a drop-ot, ( nem tudom mi a neve) Nem lehet valami gombhoz hozzárendelni hogy ne kelljen a bill-en a Ctrl+Shift+O?
Lényegesen leegyszerűsítené a dolgot.

(#62666) TCr válasza mexel (#62665) üzenetére


TCr
veterán

Keymap editor esetleg?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#62667) mikrofon


mikrofon
addikt

Kérdés a végén van, köszi hogy végigolvassátok :B

Érdekesség: itt (#4684) írtam, hogy felraktam egy custom ATV alapú firmware-t az ugoos x2 pro box-omra.
Tegnap ki jött hozzá egy frissítés. TWRP van a firmware-ben. Azért, hogy ne kelljen újra belakni mindent. TWRP-ből akartam felrakni. De nem ment. Ugyan úgy nem működött TWRP-ben semmi, mármint a kurzort semmivel nem lehetett mozgatni mint annak idején, amikor a CE-t próbáltam felrakni. Egyszerűen nem volt áram alatt az USB port. Rákeresve az orosz fórumon többnek is előjött ez a dolog, de volt akinek meg ment, működött a légegér. Természetesen nem volt leírva konkrétan, hogyan kell működésre bírni az usb portokat. Minden esetre addig próbálkoztam míg egyszer csak sikerült úgy belépni a TWRP-be, hogy működött a légegét (T6 plus).

Ezek után az jutott eszembe, hogy ezt a próbálgatást CE telepítés esetén is megcsinálhatnám, és lehet, hogy kiderülne, hogy ezen a box-on s megy a CE. (Mondjuk mivel lennék előrébb egyenlőre nem tudom de szeretek kísérletezi.)

Mielőtt belefognék lenne egy kérdésem. Ugye a TWRP-t nem szeretném elveszíteni, mert akkor nem menne majd az ATV frissítése. Tehát ha megcsinálom az SD kártyás CE-t, akkor megmarad érintetlenül a TWRP recovery?
Esetleg a felezős módszert is meg lehetne így csinálni, hogy érintetlenül és működőkepésen hagyja a TWRP-t és az ATV ROM-ot?
Valamint vpn, mondjuk a surfshark használható CE-vel is?

(#62668) Csicsóka válasza mikrofon (#62667) üzenetére


Csicsóka
őstag

" Egyszerűen nem volt áram alatt az USB port."
Ez ellenőrizted is, vagy csak úgy gondolod? Sima egyszerű billentyűzet, vagy egér se működik?
A vezeték nélküliek vevője, nem mind támogatott 4-es kernel alatt. Pld. a Logitech K400-at nem kezeli az initramfs, a légegeremet pedig igen.
CE-t miért nem SD-ről telepíted, ha gond van az USB-vel?
A TWRP is a recovery-be települ, ezért egyáltalán nem bántja a CE telepítés. A felezős sem macerálja a droidot. CE alatt van VPN.

(#62669) mexel válasza TCr (#62666) üzenetére


mexel
veterán

Igen, ez volt a kérdés kb. Hogy pl keymap editorral hozzá lehet-e adni azt az infót valahogy . Csak a Context menu-t találom, a másiknak nem tudom mi a neve vagy mit keressek.

(#62670) kenand válasza pixta78 (#62641) üzenetére


kenand
veterán

CoreElechez is jó már a remote.conf az X96-nál megtalálod az Android-ban

(#62671) mikrofon válasza Csicsóka (#62668) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez ellenőrizted is, vagy csak úgy gondolod? Sima egyszerű billentyűzet, vagy egér se működik?
Igen ellenőriztem is. Vezetékes cucokkal is. olyan eszközzel is, ami világít az USB feszültség hatására.

Sőt az orosz fórumon is ezt írták. Volt aki szintén megakadt, volt aki nem. Az is lehet egy ez hardver / firmware hiba?! Mert tényleg van akinek gond nélkül ment, van aki meg ugyan úgy elakadt mint én.... mármint a TWRP és nem a CE
Amennyire pontosan lehet az ilyet fordíttatni... az ok valahol ott keresendő, hogy ha kikapcsolod, vagy újraindítod a box-ot, akkor áramtalanítja az USB-s portot és a betöltési folyamatában csak később éleszti fel.... ezért, ha soft restart-tal tudod újraindítani egy működő ROM-ból akkor marad feszültség az USB portban. Másik módszer, hogy meg megfelelő sorrendben, ideig nyomod a reset gombot, IR távirányító bekapcsológombját és dugod be az áramforrást...
nem is értem, hogy ez hogy lehet.....

Valóban USB-röl emiatt esélytelen is volt a CE telepítése. SD-ről töltődött csak be, de az első üdvözlőképernyőn nem tudtam tovább lépni.. Mert pontosan az történt mint a TWRP esetén, hogy semmilyen eszközzel (se vezetékes, se vezeték nélküli se billentyűzet se egér, se légegér) nem tudtam irányítani, navigálni nem tudtam tovább lépni.
Mivel tegnap ugyan ez volt TWRP esetén, majd ott elég sok próbálkozás után sikerült megfelelően elindítani, jött az ötlet, hátha megy CE alatt is.

Egyébként az érdekesség még az hogy infra port kap feszültséget, mert mikor semmivel nem volt irányítható a TWRP-ben a a kurzor, akkor a hozzáadott gyári IR távirányító ki-be kapcsoló gomb megnyomását érzékelte de semmilyen más gombot nem.....

[ Szerkesztve ]

(#62672) gyűrű válasza pinnacle (#62664) üzenetére


gyűrű
addikt

Ez a jó ami neked kell, töltsd le és cseréld ki azt az egy file-t.

(#62673) redbiro válasza dugesz77 (#62650) üzenetére


redbiro
őstag

ez melyik netflix addon?

it never gets easier, you just go faster

(#62674) DoItYourself válasza mikrofon (#62671) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Tévé távirányítót próbáltad CE esetén?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#62675) Black&White válasza szabi__memo (#62663) üzenetére


Black&White
addikt

Mindkét kép 4/32-es, alis rendelés.

(#62676) mikrofon válasza DoItYourself (#62674) üzenetére


mikrofon
addikt

Sajnos a TV-m nem tud HDMI CEC-t így nem is gondoltam a tv távirányítóra.

[ Szerkesztve ]

(#62677) dugesz77 válasza redbiro (#62673) üzenetére


dugesz77
őstag

(#62678) pixta78 válasza kenand (#62670) üzenetére


pixta78
senior tag

Hogy tudom kinyerni a droidból?
A régi LE alatti nem jó? Mert az külön meg van.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#62679) Csicsóka válasza mikrofon (#62671) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez tipkus FW probléma, nem foglalkoztak vele, hogy az U-boot elindítson minden perifériát, így nem kap tápot az USB. Rábízták ezt a droidra. Nem tudsz ezzel kezdeni semmit, csak "gyárilag" lenne megoldható.

"CE telepítése. SD-ről töltődött csak be, de az első üdvözlőképernyőn nem tudtam tovább lépni."
CEC nélkül is van egy kerülő megoldás erre, de kell hozzá Linux PC.
Kérsz valakitől egy /storage mentést, és rámásolod az olvasóba dugott SD, STORAGE partíciójára. Ekkor el fog indulni, nem kérdezősködik, és valszeg jó lesz az USB is.

[ Szerkesztve ]

(#62680) cof válasza pixta78 (#62678) üzenetére


cof
veterán

De jó persze, másold a SD gyökér meghajtóra (amit a Windows lát) remote.conf néven.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62681) pinnacle válasza gyűrű (#62672) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi szépen! Egyébként innen, hogy kell letölteni? Hivatkozás mentése... nem vált be, megnyitottam a fájlt, Notepad++-ba másoltam, ilyen lett.

VP9-el tényleg "foltos" a Netflix. Kár, mert nekem sokkal jobban tetszik boxról, mint a TV-s alkalmazásból. Ott a HDR mozi aktiválódik, csak azzal lehet nézni, haloványabb, mint CE-ről, hiába van maximumon a Háttérvilágítás, Kontraszt. Mondhatjuk mozis látványnak, de én inkább CE-ről nézném.

[ Szerkesztve ]

(#62682) kenand válasza pixta78 (#62678) üzenetére


kenand
veterán

A topik indítóban le van írva hol találod az Androidban. De elviekben jó. Ha nem menne a másik módszerre is van kész táv konfig X96-hoz a CoreElec forumán

(#62683) pixta78 válasza kenand (#62682) üzenetére


pixta78
senior tag

Nem tudom az android file rendszerébe hogy tudok bele nyúlni ezért kérdeztem. Mert win alól látom a CE- t de a droidot nem. Este kipróbálom a régi configot.
Köszi és
CoF neked is. :R

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#62684) redbiro válasza dugesz77 (#62677) üzenetére


redbiro
őstag

a repot le lehetett tölteni, de telepítés után addig jutok, hogy can't connect to repository és az xml-ben lévő linkek sem élnek, ha manuálisan rácsekkolok

it never gets easier, you just go faster

(#62685) mikrofon válasza Csicsóka (#62679) üzenetére


mikrofon
addikt

Majdnem összejött...
Sikerül felraknom és a kezdeti beállításokat megcsinálni.
Ha, amikor bedugom a hálózati adaptert közben nyomvatartom a resetgombot elég sokáig akkor van usb, tehát a légegér is megy. De csak addig amíg újra nem indítom, vagy ki nem kapcsolom a boxot vagy le nem húzom a hálózati adaptert. Utána megint csak akkor lesz usb port, ha resetgomb nyomvatartása mellett dugom be a hálózati adaptert.
Kipróbáltam hogy külön feszültséggel táplált usb hub-ot rakok a boxra és arra a légegeret, vagy vezetékes egeret, de ez sem segített. Csak a resetgomb nyomvatartása.
Egyszerűen a CE nem indítja az usb portokat, egyiket sem.
Érte van valami ötlet, lehetőség?

Jah és a yaste alkalmazással tudom vezérlni telefonról, akkor is ha nincs usb port....

[ Szerkesztve ]

(#62686) mexel válasza mikrofon (#62685) üzenetére


mexel
veterán

Ez milyen box? 905X2? nem az usb3-as portokon próbálod? próbáltad az usb 2-t is?

(#62687) mikrofon válasza mexel (#62686) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen x2 és mindegyik porton próbáltam.

(#62688) mexel válasza mikrofon (#62687) üzenetére


mexel
veterán

Közben már akartamn is szerkeszteni mert visszaolvastam, de megelőztél. :) Akkor ez nem jött be. Valamelyik 905X2-n találkoztam olyannal hogyaz usb 3 portok nem éltek mindig, csak a hátsó usb 2-es.

(#62689) mikrofon válasza mexel (#62688) üzenetére


mikrofon
addikt

Bármilyen ötletnek örülök szívesen kipróbálom.
Úgy nem lejet megcsinálni, hogy elindulni az android és onnan indul a CE, teljes ujraindítás nélkül. Az oroszok emlegetnek valami softreset-et jelentsen is ez bármit...

(#62690) cof válasza mikrofon (#62689) üzenetére


cof
veterán

Jah és a yaste alkalmazással tudom vezérlni telefonról, akkor is ha nincs usb port....

Ez nem meglepő, Yatse IP alapon működik, csak hálózati kapcsolat kell neki. LAN vagy Wifi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#62691) kovakovi77 válasza mikrofon (#62689) üzenetére


kovakovi77
tag

Android alá reboot to Libreelec-et próbáltad fel telepíteni? Hátha bekapcsolva marad a táp miközben ujra indít.
A boxodnak van firmware elérhetősége?
Próbáltál LE-t vagy armbian-t bootolni azok alatt sincs usb-port?(Hátha azoknál a kernel initalizálja az usb-portot)
Ha a gyártó nem ad ki javítást hozzá kb 0-esély rá.

[ Szerkesztve ]

(#62692) pinnacle válasza redbiro (#62684) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Onnan nekem sem sikerült, repository.castagnait-val, viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#62693) kenand válasza pixta78 (#62683) üzenetére


kenand
veterán

Letöltesz a boxra egy file managert a store-ból és azzal ki tudod másolni Andridból az SD-re vagy egy pendrivera.

Itt vannak a CoeElec remote-ok (nem a remote.conf típus)

[ Szerkesztve ]

(#62694) mikrofon válasza kovakovi77 (#62691) üzenetére


mikrofon
addikt

[link] Android 9 Firmware a gyári honlapon van.
AndroidTV pedig itt található [link]
A többi kérdésre eddig nem a válasz.
Az érdekes hogy elég sok frissítés not már ki hozzá, ez a hiba pedig még mindig benne maradt....

(#62695) redbiro válasza pinnacle (#62692) üzenetére


redbiro
őstag

köszi, közben én is azzal csináltam meg, így már megy.

it never gets easier, you just go faster

(#62696) pinnacle


pinnacle
nagyúr

X96MAX-hoz melyik DTB, device tree kell? Nincs benne a listában. Generic Devices S905X2? Gondolom a 4GB RAM nem fog látszódni, igaz a CE-nek mindegy.
remote.conf már van. Köszi DroiDMester!

Nem volt valami frissítési gond az X96MAX-al? Inkább ne engedjem?

(#62697) DroiDMester válasza pinnacle (#62696) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

X2 nél sok változat nincs így értelem szerűen a g12a_s905x2_4g_1gbit.dtb 4giga és gigabit dtb kell

(#62698) pinnacle válasza DroiDMester (#62697) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Teljesen kiestem ebből a telepítésből. :) Nem kell a készülékek között válogatni, az összefoglaló linken lévő első fájl kell. Friss telepítésnél.

(#62699) pixta78 válasza kenand (#62693) üzenetére


pixta78
senior tag

Köszi de a régi LE remote.conf - ot másoltam a CE/ config mappába és Tadám!!!! 😁

Lehet, hogy az Öf- ben kellene módosítani a 62.pontot

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#62700) DoItYourself válasza pixta78 (#62699) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Igen, kellene, folyamatban van.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.