Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) trance89


trance89
őstag

S905X2 CE nightly-val kapcsolatban: ezt még nem lehet belső tárra telepíteni? Hétvégén próbáltam a legfrissebb nightly-t feltenni de ssh-n az "installtointernal" parancs kiadása után csak egy "not found" üzenetet kapok

(#57702) gyűrű válasza blakey (#57692) üzenetére


gyűrű
addikt

60 euróért is jó ár lehet. Nyilván tesztelve van már...
és a 4K60-ig tud is mindent. A Netflix 1080p-is tudja ?
a jelenlegi S912-eim csak 720p-ig mennek a Netflixnél..

ha igen, akkor lehet hogy ebből is rendelek majd a GT-King mellé, van még itthon tv ahol nincs media player..
A 912-es ek pedig mennek a barátoknak..

@trance89 : nem és hivatalosan nincs is támogatva a belső telepítés [link]

[ Szerkesztve ]

(#57703) z1RoX


z1RoX
tag

Én személy szerint akár 100 dolcsit is adnék végre egy normális eszkozert ami hivatalos és rendes supportja van és nem Android alapokon nyugszik. És szerintem sokan vannak így..

(#57704) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ez a SUNNZO F2 mennyire ajánlott CE/LE alá? Elég jó áron van, de a LAN-ra nem találtam utalást, hogy milyen van benne.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#57705) z1RoX válasza Nerazim (#57704) üzenetére


z1RoX
tag

Magicsee N5 max a Best Buy jelenleg.

(#57706) Nerazim válasza z1RoX (#57705) üzenetére


Nerazim
őstag

Ha az általam linkeltben van gigabit lan, akkor már nem annyira.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#57707) meridaharcos válasza Nerazim (#57706) üzenetére


meridaharcos
senior tag

100-as LAN van benne. ;)

4PDA

Google fordító ajánlott...

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#57708) Nerazim válasza meridaharcos (#57707) üzenetére


Nerazim
őstag

Kár értem ígéretesnek tűnt pedig.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#57709) meridaharcos válasza Nerazim (#57708) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Mindenképp.

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#57710) junkpod válasza z1RoX (#57705) üzenetére


junkpod
nagyúr

Még azt se láttuk működni, bár többen is rendeltünk. Szóval jó ár és jó paraméterek ok, de tapasztalat még 0. Ezért nem bíztatok még senkit.

A 100dollaros támogatott box megjegyzesedhez: az eljövendő akciós box nem ilyen lesz...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#57711) z1RoX válasza junkpod (#57710) üzenetére


z1RoX
tag

Nekem így jött le de akkor hagyjuk azt is :)

(#57712) kovakovi77 válasza DroiDMester (#57694) üzenetére


kovakovi77
tag

Bocs, hogy bele vau-vau, de ez a zárt bootloaderes box annyira zárt,
hogy Armbian, debian, Libreelec tökéletesen fut rajta.
Kis reszeléssel a dtb-t is hozzá igazítottam és már wifit is viszi mindegyik rendszer.
Egyedül a CoreELEC-kernelét nem hajlandó meg enni (talán az aosp-mivolta miatt, de ez csak tipp).
1GB eth és a wifi is csodásan megy max sebességel.
Ha lenne időm foglalkoznék vele de egyenlőre elvagyok havazva kismillió más dologgal.

(#57713) Beni2360 válasza DroiDMester (#57105) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia!
Ismételten végig olvastam a posztjaidat és itt megakadt a szemem, hogy nálad is film lejátszás közben lagol, akadozik a lejátszás. Nálam pl az AQUAMAN filmnél volt ez a jelenség. A saját 100 lanon meg simán ment.
De a droid alatt wifivel meg szintés akadás nélkűl lejátszotta. Kpróbálnád nálad is ezt a variációt? Mert akkor ha nálad is menne wifin a CE-ben keresném a hibát.
Más Te hogyan tudtad a távját munkára bírni? Nekem meg se mukkan CE alatt. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57714) Pelican válasza kovakovi77 (#57712) üzenetére


Pelican
őstag

Írtam PÜ-t CE élesztéssel kapcsolatban.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57715) kovakovi77 válasza Pelican (#57714) üzenetére


kovakovi77
tag

Bocs, hogy nem irtam eddig, de nem szoktam nézni a bejövő leveleket csak a forumot futottam át.
Éjszakás melóba megyek, reggelre én inditom a gyárat de haza érve rögtön megnézem ezeket és elküldöm a kért infokat.

(#57716) blakey


blakey
titán

VIM3L

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57717) DoItYourself válasza blakey (#57716) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ez már az, amire vártunk?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#57718) cof válasza DoItYourself (#57717) üzenetére


cof
veterán

Reméljük, hogy nem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#57719) Pelican válasza cof (#57718) üzenetére


Pelican
őstag

Mi a baj vele?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57720) szabi__memo válasza Pelican (#57719) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pl hogy nem s922:)

(#57721) cof válasza Pelican (#57719) üzenetére


cof
veterán

Ha CE-vel jönne, akkor nem igen out-of-the-box, azért csak össze kell legózni, már ha valóban erről van szó. És szerintem aki össze tudja építeni, neki a telepítés sem okoz problémát (már ha nem összeszerelve jön). Én egy olyan megoldásban reménykedem mint az OSMC féle, hogy kiválasztanak egy BOX-ot, amit ugye a gyártóval együtt faragnak szoftveresen, egy X96 Box-ot brandelt át, előre telepített OSMC-vel. Bár igazság szerint engem nem érint, 4K-t még nem nézek, esetleg pár év múlva, addig meg a jelenlegi LE, CE is jó lesz még évek múlva is NAS-ról, ha netán egy idő múlva már nem lenne kompatibilis az S912, S905-el.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#57722) blakey válasza cof (#57721) üzenetére


blakey
titán

Olvastad az elmúlt napok hsz-eit? Senki nem írta, hogy legózni kellene. Ne "károgjatok" mielőtt minden napvilágra kerülne. Semmi más nem megy csak így nem jó, úgy nem jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57723) Pelican válasza cof (#57721) üzenetére


Pelican
őstag

Azért egy SBC összerakása nem atomfizika, ha még nem láttál csavarhúzót közelről, akkor sem.
Kíváncsi vagyok az árára, ha elég olcsón adják, akkor jó alternatíva lehet.
Én biztos ezt venném a GTK helyett.
Ma is kiderült, hogy elfekvő rev. A procival adtak el legújabb sorozatszámú GTK-t.
Egy másik GTK-ban meg egy óra után halálozott el a HDMI kimenet.
Katasztrófa az a cég.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57724) cof válasza Pelican (#57723) üzenetére


cof
veterán

Nem az, nekem sem, ahogy a telepítés is már megy a leírásoknak köszönhetően még LE időkből. Ha vennék is ilyen újabb generációt, az USB 3-ért esetleg, egy A95X MAX-ot néztem ki, ez nagyon jó lett volna torrentre, CE-vel, de szerencsére nem vettem meg, mert olvastam, hogy nem megy rajta. Várok én is erre a csodabox-ra, hátha jobb vétel lesz, mint egy más S905X2,S922X.

(#57722) blakey Olvastam, volt itt mindenféle megnyilvánulás, nekem jó az S912 box-om is, 4K-t nem nézek, egy USB 3-ért kíváncsiságból, talán beszereznék egy jövőboxot.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#57725) Csicsóka válasza kovakovi77 (#57712) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ezt a meggondolatlan kijelentést én is olvastam reggel, de mentem grillezni és nem volt időm reagálni rá.
Nem kéne hülyeségeket terjeszteni, mert ha zárt lenne az u-boot, képtelen lenne más rendszert indítani. Ezt már a múltkor kitárgyaltuk pedig. Ezt nem próbáltad? Így nem indult el a CE?

(#57726) blakey válasza Csicsóka (#57725) üzenetére


blakey
titán

Nem világos számomra, hogy igaz-e vagy sem, de:
"2. The launch system in Coreelec is not compatible with LibreELECE and Armbian. If you run coreelec on your TV box, you will no longer be able to run LE and Armbian normally until the full recovery of the standard firmware via the USB Burn Tool and the new activation of the universal multi-boot, which is used in all new systems." [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57727) thewom75


thewom75
tag

Sziasztok, TR99 boxra telepítettem Coreelecet. Minden működik kifogástalanul a samba sharing hálózati lejátszás megy frankón, a távirányító is működik CECcel, sőt, még a htpc hez használt w10 gyro távirányítót is gond nélkül felismeri. Az egyetlen gondom, hogy kikapcsolt állapotból nem tudom egyik remotetal sem bekapcsolni az egyetlen megoldás ha ki be dugom a tápot ami ugye nem túl fáintos.Tud e valaki esetleg valami módot a CECcel vagy a w10gyro val történő bekapcsolásra. Köszi!

PSN : thewom

(#57728) Pelican válasza thewom75 (#57727) üzenetére


Pelican
őstag

Ezt próbáltad: Bl301 injection?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57729) Csicsóka válasza Pelican (#57723) üzenetére


Csicsóka
őstag

A GTK-t nem értettem először, a Linuxos Gimp Toolkit ugrott be. :)
Túl régen Linuxozok biztos azért, a GT King nem olyan régi. :)
Az új VIM 3L nekem tetszik, SPI Flash-ba mehet az U-boot, a M.2 Socket-be pedig egy jó SSD.
A sorok közt olvasva azért ez is jelent valamit :
O/S for HTPC LibreELEC(Linux-5.0+) / CoreELEC(Linux-4.9)

(#57730) thewom75 válasza Pelican (#57728) üzenetére


thewom75
tag

Még nem, köszi ránézek!

PSN : thewom

(#57731) Beni2360 válasza thewom75 (#57727) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálad működik a box távja CE alatt?
Nekem meg se nyikkan és napok óta segítséget sem kapok. :(((

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57732) thewom75 válasza Beni2360 (#57731) üzenetére


thewom75
tag

Nem, hanem csak a tvm távja CECel és egy külső w10 gyro táv ami ugye usb rádiós. A sajátja nem működik.

PSN : thewom

(#57733) Csicsóka válasza blakey (#57726) üzenetére


Csicsóka
őstag

Biztos nem beszél hülyeségeket Oleg, eltér a két rendszer indítása, de hogy miért kellene újra flashelni a droidot a CE indítási kísérlet után az nem világos nekem sem. Az LE, és a CE is ugyan azt a módszert (AOSP boot image) használja pedig, ezért sem értem én sem miért nem indul a CE ezen a vason.

(#57734) blakey válasza DoItYourself (#57717) üzenetére


blakey
titán

CE is lesz rá:
[link]

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57735) Beni2360 válasza thewom75 (#57732) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor 1 cipőben járunk. Én egy kis billenytyűs tapicsos cuccal müködtetem.
Ki kapcs a rendszeren, be kapcsolásra meg egy távos konnektorba van dugva.
Remélem majd alakúlnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57736) Pelican válasza Beni2360 (#57731) üzenetére


Pelican
őstag

Minden boxon ugyanúgy lehet feléleszteni a távot, ahogy még az LE alatt.
Vagy megcsinálod magad, vagy keresel egy készet, amit már valaki megcsinált.
Van egy-két box, amin elég egy parancsot beírni, de azok a kivételek.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57737) szabi__memo válasza blakey (#57734) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Most ez a beharangozott s922-es box ami s905d3?

(#57738) kovakovi77 válasza Csicsóka (#57725) üzenetére


kovakovi77
tag

Ki próbáltam mind2- ötletemet, de idő hiányában nem írtam.
CE image s905_autocriptel való betöltése, ugyan azzal zárult mint a CoreELEC akár sd akár usb –bootolása.

reading s905_autoscript
699 bytes read in 5 ms (135.7 KiB/s)
## Executing script at 01020000
reading KERNEL
15605760 bytes read in 893 ms (16.7 MiB/s)
reading uEnv.ini
132 bytes read in 3 ms (43 KiB/s)
mac=68:1d:ef:14:0f:69
reading /dtb/g12a_s905x2_4g_1gbit.dtb
72559 bytes read in 11 ms (6.3 MiB/s)
[rsvmem] get fdtaddr NULL!
rsvmem - reserve memory

Usage:
rsvmem check - check reserved memory
rsvmem dump - dump reserved memory

rsvmem check failed
Bad Linux ARM64 Image magic!
Majd starting recovery.

Multiboot-ot próbáltam armbian dtb-vel és Coreelec dtb-vel is felszerelve.
Tovább jutott el a boot folyamat, a kártyáról betölti a Multiboot kernelét indítja de innen néma csend.

Starting kernel ...
Képernyőn semmi, billentyűzet gombokra se semmi reagálás csak vár a végtelenségig további uart üzenet nem jön.
Gondolom mivel a multiboot kernel-e még s905-re lett fordítva, s905x2-nagyon eltérő neki.
Eljátszottam a gondolattal, hogy valami másik rendszer alól 3.14-4.xx-kernelt kiragadok és azt kicserélem, alatta az init-részben van gondolom úgyis a lényeg,
de nem volt rá időm kipróbálni.
Majd reggel ha haza értem és nem leszek elég hulla pár további infot ami Pelican kért elküldöm neki.
És lesz további pár log kimenetem Libre-alól, Bootloader image 4MB az mmc kezdetéről, és további 2 indítási próba cfgload módosítással.

(#57739) DroiDMester válasza Beni2360 (#57735) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

tegnap kaptál segítséget, leírtam 2 megoldást is! Vagy nem olvastad vagy ki se próbáltad!

annyival ki egészítem hogy amit belinkeltem inject_bl301 megoldás NEM működik se TR99.en se GT-Kingen, viszont a remote amit linkeltem, ha bemásolod a CE config mappájába akkor a gyári távval vissza lehet kapcsolni utána a TR99 és GT-King.et is

[ Szerkesztve ]

(#57740) Beni2360 válasza DroiDMester (#57739) üzenetére


Beni2360
félisten

Most így vissza olvasva megvolt a hsz csak bezavart a többszőr említett "TX5 MAX" ezért nem foglalkoztam tovább vele. A linkelt "inject_bl301" nekem sajnos csak a guglival menne. :U
Azért köszönöm az ismételt segítséget.
Megpróbálom a másolást.
Bekapcs megy :R De jó volna szóra bírni at egész távot. Na majd idővel az is megoldódik gondolom.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57741) DroiDMester válasza Beni2360 (#57740) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

pedig RÉM egyszerű a inject bl301

semmi extra belépsz SSH.n a BOX.ba és beírod hogy inject_bl301 és nyomsz egy entert, ki fog írni pár dolgot és a végén kérdezi hogy akarod-e hogy módosítsa a Bootloadert nyomsz egy nagy Y .t és enter, kicsit dolgozik majd ki írja hogy kész és kéri hogy indítsd újra a BOX.ot

Tovább tartott leírni mint megcsinálni, de mondom én a tegnapi és a tegnap előtti nightly-val próbáltam a TR99 és a GT-King et is, rendben lefut módosítja is a BL-t de a helyzet rosszabb lesz mert android rendszert indítva majd ott kikapcsolva a BOX NEM kapcsolható be csak táp ki-be dugással indul szóval még ront a helyzeten nem hogy javítana és természetesen CE alatt kikapcsolva se lehet vissza kapcsolni utána, szóval valamit nem jól csinál.

amúgy nem értem minek görcsölni a vacak gyári távval ha írtad hogy van tapicskilós mini bill-ed én is azzal használom az összes BOX -omat a Zidoo-t is pedig vettem ahoz is a jobb fajta gyári világítós távot, de nem is használom mert még azzal is sokkal kevesebb funkció érhető el mint a mini tapis bill.el
a BOX.ok power gombjai meg be vannak tanítva egy univerzális tanítható infrás távra, azzal tudom mindet kapcsolgatni, az épp elég hogy ki és be kapcsolom ott!

[ Szerkesztve ]

(#57742) Beni2360 válasza DroiDMester (#57741) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok értem és hagyom így ahogyan van. :R
Most bekapcsolja és a mini bill meg használom.
Egy érdekesség. KIkapcsoltam és utána átmentema necoolre és azt is kikapcsoltam a távjával és közben ezt meg bekapcsolta. Egyébként is a mecool távja beleszól az LG TV be is kikapcsolja ha nem fordítom eléggé oldalra. Van itt összefonódás bőven. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57743) junkpod válasza DroiDMester (#57741) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mintha azt olvastam volna, hogy az injection után még be is kell állítani a megfelelő kapcsoló kodra.

Box's don't touch!

(#57744) blakey válasza DroiDMester (#57741) üzenetére


blakey
titán

Leginkább az SBC-ken segít illetve a config.ini-t is érdemes hozzá igazítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57745) blakey


blakey
titán

CE on Odroid N2

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57746) SunMount3r válasza blakey (#57745) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A menüről ugrott be: épkézláb HDR to SDR konverzió továbbra sem várható?..

(#57747) blakey válasza DroiDMester (#57741) üzenetére


blakey
titán

Pedig működik a inject_bl301 GT-King-el is, persze ismerve a gyártó termékeit simán benne van, hogy van olyan példány amelyikkel nem. RevB-vel okés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57748) kovakovi77 válasza Pelican (#57714) üzenetére


kovakovi77
tag

Elkészült pár log és mentés. Nyilvánossá teszem, több szem többet lát.
mmcblk0-rol kértek az első 4MB-ról mentést, de úgy vélem az mmcblk1-kell nekik mert az mmcblk0-a lett az sd-kartya a boot folyamatban.
Biztos ami biztos mind2-t le mentettem.
Utolsó alkalommal a LibreELEC kernele nem igazán volt informativ a bootfolyamatrol igy hozzá csaptam egy dmsg kimenetet is.
LibreELEC alatt a fw_printenv parancs nem létezett.
printenv-kimenet meg semmit mondonak tünt.
U-boot-ot megszakitottam bootnal (rátapadtam a space-re)
printenv kimenet igy már tartalmasabb képet fest.

https://drive.google.com/open?id=1Y28SHGwtALl8JypPk5O-Il0VFG9JPAa3

Megjegyzés ötletelés, nem kell komolyan venni!: Lehet hülye ötlet, de nekem az a első 4MB-eléggé elkódoltnak tünik. (gondolom az u-boot vissza jelző üzeneteit valamiféle txt formában látnom kellene)
Ez viszont azt jelenti, hogy igen elkódolt az u-boot és lehet a kernel is igy van tárolva.
Lehet a CoreELEC kernelét betöltés közben dekodolja(igazábol ilyenkor vágja tönkre)
és e miatt van a bad kernel hiba üzenet.
Ha mégis ez van Libre,Armbiant és több mást hogy tölt be?
2db cfgload próba még hátra van de nagyon hulla vagyok, megyek aludni. ha időben felriadok meg csinálom azt is.

(#57749) Pelican válasza kovakovi77 (#57748) üzenetére


Pelican
őstag

Köszi, továbbítottam.
Ez mindenképp a kernel kódolásra utal.:
[imgread]szTimeStamp[2019030117075114]
[imgread]secureKernelImgSz=0xe1a000
aml log : R-2048 check pass!
aml log : R2048 check pass!
aml log : R2048 check pass!
aml log : R2048 check pass!

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57750) tibi970307 válasza junkpod (#57662) üzenetére


tibi970307
tag

Természetesen. A box egy Mini M8S II. Az erősítő egy Denon AVR 2113, Polk Audio Signature S20 frontsugárzókkal. Tehát ha a CE alatt játszok le stereo zenét SPDIF-en keresztül, akkor csak azt lehet észrevenni, hogy a térben nem lehet bepozicionálni az éneket, a hangszereket. Csak akkor lehet észrevenni a hatalmas különbséget, ha a NAS-ról játszom le ugyanazt a zenét közvetlenül az erősítővel. Ekkor hirtelen összeáll a tér, a mély hangok feszesebbek lesznek, és az összkép is sokkal élvezhetőbb. Spotify minimálisan marad le, ott sokkal több a mély, ami kicsit ráül a többi frekvenciára. Az összes mód Pure direct módban tesztelve, ami kikapcsolja az erősítő minden felesleges áramkörét és az EQ-t. Sajnos az erősítő lejátszója gyakran megáll, megfagy, így marad a Spotify, ami minőségben nem éri el azt, amit szeretnék, de még mindig jobb, mint a CE alatt. Talán ennek az oka az olcsó DAC lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.