Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) SunMount3r válasza dugesz77 (#57249) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig, ha nem kell valakinek az Android és elég neki a CE, akkor itt sem és a média lejátszós Topic-ban sem a Minix-ek vannak ajánlgatva elsősorban az Amlogic Box-ok közül, hanem épp valami olcsóbb akciós best-buy noname. De most sem írtál te sem semmi újat (gondot, problémát), amire ne tértem volna ki az előző hsz.-emben, vagy amiatt feltétlen látnám a Minix előnyét CE-vel.

(#57252) blakey válasza SunMount3r (#57244) üzenetére


blakey
titán

Mindre van megoldás, jobb hűtést lehet faragni rá olcsón - van aki nem akar/mer faragni
a Wi-Fi-t is pótolni lehet - de miért pótolná ha van jó is
Most írhatnám, hogy elenyésző azok száma ebben a Topic-ban is, akiknek pont Minix Box-uk lenne. - vagy esetleg nagyon sokról nem tudsz.
Nem tudom technikailag mennyire más most ezeket az új SOC-okat támogatni, - újabb kernellel működnek és jobb mindenben, a régi Soc-ok úgy tűnik, hogy maradnak a régi kernelen, így azt kell elfogadni.
de ha ugyan olyan lenne, mint az S905X és az S912 esetén, akkor miért nem működhetne ez is ugyan úgy később az olcsó "noname" Box-okkal? - mert nem fog, leginkább a sok, összetákolt Wifi/BT chip miatt nem lesz ua és akkor még ott a gányolt bootloader, stb. A Beelink a jobbik a rosszak közül és nem olcsó.
De ezt így már ilyen rövid idő alatt látni/tudni lehet, hogy ez áthidalhatatlan gond lesz és nem is változhat a jövőben? - mi számít rövid időnek? hónapok óta megy az S922X-re a fejlesztés és a fejlesztők nem nagyon akarnak különböző Android TV boxokat támogatni, ami van és esetleg működik akkor boldogság van, esetleg ha van hozzá elérhető firmware akkor ez/az javításra kerül de ahol falba ütközik az ember ott már nem lesz semmi, ezért inkább az SBC-re fókuszálnak 100%-ban.

(#57251) SunMount3r
Ami jó az drága, az SBC-k is Minix árban vannak, a GT-King is annyi pedig az még lutri is, mert van ami nagyon sz@r, szóval ha jól összerakott eszköz kell akkor fizetni kell érte, N2, Vim3, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57253) kovakovi77


kovakovi77
tag

Csicsóka, Pelicán!!!!!!!!!!
Zárt bootloader folytatás:

Na most dobom el az agyamat.
Az A95XMAX-ra fel flashalesre kerult az atvX_v3A_A95XMAX.img
Minden pöpex, de csak nem adtam fel abbéli reményeimet hátha lehet ezen értelmes OS-t futtatni így sd-kartyara kiirtam ezt:
Armbian_5.91_Aml-g12_Debian_buster_default_5.2.0-rc7_desktop_20190708.img

Woala:
https://drive.google.com/open?id=1ECYagX6luq6W00PcmGcBDXNt4XpnplX6

Ez meg de oszt hogy wtf meg mia '"+%%/
Hogy képes zárt bootloaderrel működni?? (gondolom az atvX-es image-től még nem kellene elindulnia.) CoreElec-et majd még később ujra tesztelek eggyet.

Jah és valaki nem mondaná meg az ide tartozó root jelszót?
TV-n ugyan ez látszik ami lefut, tehát még graf felület nincs. Gondolom ezután töltődne be.

(#57254) Pelican válasza kovakovi77 (#57253) üzenetére


Pelican
őstag

Csinálhatnál egy próbát a CE-vel is.
Az armbian jelszó valami egyszerű volt mint 1234, de már nem emlékszem biztosan.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57255) blakey válasza kovakovi77 (#57253) üzenetére


blakey
titán

Majd próbáld ki a CE-t.
Armbian jelszó :1234

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57256) vargalex válasza dugesz77 (#57249) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nálunk, illetve édesanyámnál megy YouTube, iptv, filmezés, online tartalmak kiegészítőkkel. Édesanyámnál ezeken túl folyamatos OpenVPN kapcsolat egy T95M-en, nálunk pedig a felsoroltak MiniMX-en és Megogo-n. Soha nem kellett még újraindítani, csak a frissítés miatt...
Mindegyik box hardware-osan módosítatlan. Ja, és a MiniMX-en kívül a másik kettő wifin kapcsolódik.

Alex

(#57257) kovakovi77 válasza Pelican (#57254) üzenetére


kovakovi77
tag

Pelican+blakey.
Nagy örömömre utolsó doboz sörömet bevágtam most uton valami bolt féleség pótolni a hűtőm üresen tátongó részeit.

Hazaérve be jelentkezek 1234 és körül nézek mit lát.
Utánna ugyan erre a SD-kártyára kiírok egy legujjabb CoreElec-ng-verziót és próba.

[ Szerkesztve ]

(#57258) Dolphine


Dolphine
addikt

Nekem MIix Neo U-9H van, rajta CE.
Még tavaly itteni ajánlásra vettem. :R Kellett egy olyan box, amit nem kellett mókolni (a CE-n kívül).
Gondom nincs vele. Ami volt, az vagy kiegészítő volt, vagy skin, de megoldódott eddig mindig.
Tökéletesen meg vagyok vele elégedve! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57259) Csicsóka válasza kovakovi77 (#57253) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nagyon is elképzelhető, hogy az atvX-es image-ban más U-boot van, és cseréli azt is flasheléskor.
Így akár a CE is elindulhat. Ha mégsem, akkor az eltérő boot metodus miatt nem.
Az Armbian használ még s905_autoscript-et, és ebből tölti be külön, külön a kernelt, és az initrd-t.
Itt látszik, hogy szépen sorba nézi a 4 USB-t, majd megtalálja az SD-n, és ahogy látom az x96-max.dtb-t választottad, ezt kiolvassa az uEnv.ini-ből majd indítja a rendszer.

reading s905_autoscript
1765 bytes read in 6 ms (287.1 KiB/s)
## Executing script at 01020000
** Bad device usb 0 **
** Bad device usb 1 **
** Bad device usb 2 **
** Bad device usb 3 **
reading zImage
20658184 bytes read in 1153 ms (17.1 MiB/s)
reading uInitrd
7887925 bytes read in 444 ms (16.9 MiB/s)
reading uEnv.ini
207 bytes read in 6 ms (33.2 KiB/s)
reading /dtb/meson-g12a-x96-max.dtb
42641 bytes read in 9 ms (4.5 MiB/s)
[rsvmem] get fdtaddr NULL!
rsvmem - reserve memory

Usage:
rsvmem check - check reserved memory
rsvmem dump - dump reserved memory

rsvmem check failed
## Loading init Ramdisk from Legacy Image at 13000000 ...
Image Name: uInitrd
Image Type: AArch64 Linux RAMDisk Image (gzip compressed)
Data Size: 7887861 Bytes = 7.5 MiB
Load Address: 00000000
Entry Point: 00000000
Verifying Checksum ... OK
load dtb from 0x1000000 ......
Amlogic multi-dtb tool
Single dtb detected
## Flattened Device Tree blob at 01000000
Booting using the fdt blob at 0x1000000
libfdt fdt_path_offset() returned FDT_ERR_NOTFOUND
[rsvmem] fdt get prop fail.
Loading Ramdisk to d36e8000, end d3e6dbf5 ... OK
Loading Device Tree to 000000001fff2000, end 000000001ffff690 ... OK

Starting kernel ...

A CE nem így indul. A kernel.img valójában nem csak maga a kernel, hanem egy AOSP kompatibilis Android boot image, amiben benne van a kernelen kívül az initrd is. Ezt a megoldást valszeg a boxokhoz való maximális kompatibilitás miatt választotta anno a OE. Korai **MC-nél én is az Armbian féle módon indítottam, de volt pár S905x vas, amin csak részlegesen ment a rendszer. Ezért lett a végén módosított LE indítási mód.
Egyszóval, ha nem fog elindulni a CE, akkor csak az Armbian, és CE eltérő mószere miatt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#57260) -szabi- válasza blakey (#57250) üzenetére


-szabi-
őstag

Részedről el is dőlt: "nyugodtan szedjétek össze, sokat segít".
Ezen az oldalon majd minden 3-4 hozzászólás a tied, kijelenthető oszlopos tagja vagy a topiknak, ha te is így vélekedsz annyi következtetés levonható ebből így közösségi alapon semmi nem lesz.
Inkább vegyünk drága dobozokat.

(#57261) dugesz77 válasza vargalex (#57256) üzenetére


dugesz77
őstag

Nem értem mitől lehet.. Minden boxon ugyan az a rendszer. Mecool BB2 (S912) , KI pro(S905D), A95X F1 (S905W) és a Minix U1(S905) mind 1080/50 alapbeállításon (Az 50 Hz direkt van választva,hogy az IPTV ne kapcsolgasson feleslegesen frekit menühöz visszatérve ) és csak a Minix nem hülyül meg a sok kapcsolgatástól. A többit meg lehet fogni, elkezdenek sokat gondolkodni majdhogynem lefagynak a sokadik váltás után. Egy újraindítás után megint jók.

(#57262) junkpod válasza blakey (#57240) üzenetére


junkpod
nagyúr

Erről meg van a véleményem. Ugyan azt az utat járja be a CoreElec mint amikből kifejlődött, xbmc, Kodi, LibreElec... Előbb utóbb mindegyik fejlesztő közösség a populáris szürke zónából áttáncol a kényelmesebb, támogatott hardverek zónájába. Ugyanolyan könnyedén fogunk tovább lépni egy újabb Kodi forkba, ha a fejlesztők ezt az utat választják. Kár érte.

Box's don't touch!

(#57263) junkpod válasza Skynet258 (#57245) üzenetére


junkpod
nagyúr

És mayday00: a minőségi Minix-nek elszállt a tápja? Mi lesz így a CoreElec fejlesztésekkel?

(Bocs, irónia volt, nem nektek szólt...)

Box's don't touch!

(#57264) bala6120 válasza blakey (#57252) üzenetére


bala6120
senior tag

CE alatt van képminőségben különbség MINIX NEO U9-H és KHADAS VIM3 között?

(#57265) junkpod válasza dugesz77 (#57249) üzenetére


junkpod
nagyúr

A topik kezdete óta meg van az mx64 S905 boxom és hibátlan hardverileg. SW oldalon indult a kissé gyengusz droiddal és xbmc-vel, majd hál istennek LibreElec, majd miután ők kukazták az amlogic vonalat (no support...) jött a CoreElec...

Box's don't touch!

(#57266) blakey válasza bala6120 (#57264) üzenetére


blakey
titán

S912 és S922X között van különbség, nem olyan nagy de van, S922X-ben jobb felskálázó dolgozik illetve a kernel is más (3.14 vs. 4.9), pontosan nem tudom, hogy melyik, mennyi százalékban felelős érte de valahogy tisztább a kép S922X(A311D) esetén. A felskálázás sokkal jobb is lehetne de a superscaler anomáliákat okoz, egyelőre nincs bekapcsolva. Lassan kifutnak az S912-es boxok így már csak az S922X/S905X2/X3 boxok maradnak.

(#57262) junkpod
Ahhoz, hogy minden box támogatva legyen CE által sokkal több fejlesztő kéne, de nincs így a támogatott boxok száma is véges, megértem, ha olyasmire fókuszálnak ami működik és a gyártók is segítik, a többi mellékvágányon alakulgat valamilyen szinten. Ezt a topikot érdemes figyelni, kiderül, hogy mi is lesz valójában. A CE olyan lesz amilyen, de lehet még nézelődni működő OS-ek után, hátha más is próbálkozik, ott van pl. az AlexELEC, LE fronton is van próbálkozás, lesz valami és mindenki belátása szerint tud dönteni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57267) Skynet258 válasza mayday00 (#57246) üzenetére


Skynet258
veterán

Sajna nincs más adapterem ezzel a mérettel, van nagyobb, kisebb, de ilyen nincs. Lehet veszek egy ilyen univerzális cuccot amin cserélhetők a fejek aztán az egyik jó lesz. :D

ViktorHUN79: onnan sajna nem megy, eszembe jutott nekem is. :(

junkpod : hát ja tápom még semminél sem szállt el, ez az első. De hozzáteszem van ez U1-es, ezen csak a gyerekek szoktak mesét nézni, nekem meg a Neo U-9H. Mindkettővel maximálisan elégedett vagyok amúgy, Harmony One Touch távval is szépen muzsikált, illetve most az utóbbi időben az LG tévé okos távjával is hibátlanul megy. Soha egy akadás, fagyás, adatvesztés, semmi nem volt. Én elégedett vagyok vele maximálisan. Jó a táp most beszart, de ha mindig ennyi baja lesz csak akkor én már elégedett leszek. :D

https://geekpulse.hu

(#57268) junkpod válasza blakey (#57266) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ámen.

Box's don't touch!

(#57269) vargalex válasza blakey (#57266) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A commit-okból az látszik, hogy 374 különböző e-mail címről commitoltak, ezt nem nevezném kevés fejlesztőnek...

[gavarga@gavarga-e5540 CoreELEC]$ git log | grep Author | cut -f 2 -d "<" | sort | uniq | wc -l
374

Pl. OpenWrt alatt jóval kevesebb fejlesztő visz jóval több device-t...

Persze, értem hogy garanciát arra tudnak vállalni, ami van nekik.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#57270) blakey válasza vargalex (#57269) üzenetére


blakey
titán

Nos, én napi kapcsolatban vagyok a fejlesztőkkel, kevés a sok boxhoz és a sokféle igényhez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57271) blakey válasza vargalex (#57269) üzenetére


blakey
titán

Egyébként szerinted (külső szemlékőként) hány CE fejlesztő van aki napi szinten hozzátesz a Nightlykhoz és ezáltal a stabil CE-hez? (kevés) Külső segítséget is elfogadnak ha van építőjellegű fejlesztés és csapatba is fogadnak ha netán valaki állandó segítséggel tudna lenni a fejlesztésben.
Csak azt tudják "jól támogatni" amivel rendelkeznek is, mivel önkéntes alapú így vagy küldd a gyártó vagy magánszemélyként megveszik az eszközt és csak úgy tudják garantálni a működést.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57272) vargalex válasza blakey (#57271) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez utóbbira írtam az utolsó mondatomat. Sajnos az OpenWrt fejlesztők is a legritkább esetben kapnak a gyártótól eszközt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#57273) blakey válasza vargalex (#57272) üzenetére


blakey
titán

2-6 fejlesztő van aki érdemben a CE fejlesztői, ebből max. 3 aki minden nap fejleszt valamit a többiek 1-1 feladatban részt vesznek, mindenki más akiket esetleg látsz a gh-s "commit"-oknál azok LE és Kodi fejlesztői, semmi közük a CE-hez. Szerintem kevés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57274) Pelican válasza vargalex (#57269) üzenetére


Pelican
őstag

Ezt ugye nem gondoltad komolyan, hogy 374-en fejlesztik a CE-t?
Kb. 3-4 ember foglalkozik vele komolyabban.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57275) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hú, ezek a számok eléggé megleptek. Baromi kevés

(#57276) blakey válasza szabi__memo (#57275) üzenetére


blakey
titán

Ennek ellenére mégis az egyik legjobb rendszer Amlogic-ra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57277) gyűrű válasza blakey (#57271) üzenetére


gyűrű
addikt

blakey@ A CE-t kidobták a kodiból, (támogatásilag) vagy mi az oka hogy logót kellet váltani?
Összeveszett valaki valakivel? :)

Ha csak a khadas, meg az ondroid marad mint irány a CE-nek akkor ennek nem nagy a jövője itt...
A hozzászólásokból látom, hogy a userek nagy része nem fog ennyit adni értük, ráadásul a legtöbben nem fejlesztői szemlélettel vennék, hanem médialejátszásra.

wim 3 : 170 dollár, plus tréfa.. Kb. lassan egy csaknem új xbox one-x 1TB is kihozható ennyiből... pedig ott tényleg kapsz hardvert a pénzért .
Nah mindegy.. egyelőre a 912-es h96 prok működnek. Ha használhatóbb lesz a gt-kingen a CE akkor esetleg ~ 100 usd-t adnék érte.. just my 2c

[ Szerkesztve ]

(#57278) ViktorHUN79


ViktorHUN79
aktív tag

Üdv! Mi lehet az oka annak hogy ce alatt van amikor működik a wifi van amikor nem, (lan mindig ok). Android alatt mindíg jó a wifi. Mxq pro 4k tv box.

(#57279) blakey válasza gyűrű (#57277) üzenetére


blakey
titán

blakey@ A CE-t kidobták a kodiból, (támogatásilag) vagy mi az oka hogy logót kellet váltani?
Összeveszett valaki valakivel? :)
- ez hamarosan kiderül mindenki számára, többet sajnos nem árulhatok el.
Ha csak a khadas, meg az ondroid marad mint irány a CE-nek akkor ennek nem nagy a jövője itt... - elvileg nem csak ezek az SBC-k lesznek, de ugye mindenkinek tiszta sor, hogy pl. az OSMC mit támogat vagy, hogy ne menjünk messze, az LE mit támogat. Na a CE is nagyjából azt tudja támogatni amire van garancia, hogy működik is, a többi a "töltelé", nem lehet mit tenni ebben a "TV Box tengerben", ennyit nem lehet támogatni. Egyébként nemrég linkeltem, hogy mit figyeljetek, lesz elérhető áron is megfelelő eszköz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57280) Pelican válasza gyűrű (#57277) üzenetére


Pelican
őstag

Nem értem ezt a károgást, épp nemrég lett támogatott az S905X2.
Az SBC-k nem azért vannak kiemelt helyen, mert így döntött a gonosz fejlesztőcsapat, hanem mert azokhoz van elérhető információ.
Ha az olcsó kínai boxokhoz lesz forráskód, kapcsolási rajz, egyéb infó, azok is pont annyira támogatottak lesznek.
Mit nem lehet ezen megérteni, hogy újra és újra ezzel jössz..

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57281) vargalex válasza Pelican (#57274) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem gondoltam komolyan, de ennyien biztosan commit-oltak a repo-ba. Márpedig gondolom nem tud bárki commit-olni, legfeljebb csak fork-olni és patch-et beküldeni. Elég csak az utolsó commit-okra ránézni, csak az utolsó oldalon 6-8 különböző fejlesztő van.

Alex

(#57282) blakey válasza vargalex (#57281) üzenetére


blakey
titán

Leírtam mennyi van, nincs több.
Konkétan 4 van a mai Nightly-nál a CE fejlesztői közül.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57283) Pelican válasza vargalex (#57281) üzenetére


Pelican
őstag

Rosszul gondolod.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57284) -szabi- válasza ViktorHUN79 (#57278) üzenetére


-szabi-
őstag

Nah erre remélem tud valaki választ, mert m8s ugyanezt csinálja.

(#57285) vargalex válasza Pelican (#57283) üzenetére


vargalex
Topikgazda

OK, a git log mást mutat...
Mondjuk gitk-t elnézve elég nagy a fejetlenség, szétmászik a kód, stb...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#57286) junkpod válasza Pelican (#57280) üzenetére


junkpod
nagyúr

Teljesen érthetetlen ez a fejlesztői álláspont. A CE egy média player. Az SBC-k sok célú moduláris rendszerek leginkább celfeladatokra, hw és sw fejlesztői rendszerek...
Pont ez volt a CE és ezelőtt a LE lényege, hogy azoknak adjon alternatívát akiket a Kodi csapat dobott...
Mi értelme lesz tovább fejleszteni ha a userek száma tizedére, századra csökken?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#57287) Pelican válasza junkpod (#57286) üzenetére


Pelican
őstag

Olvasd már el légyszi, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#57288) blakey válasza junkpod (#57286) üzenetére


blakey
titán

Mi értelme lesz tovább fejleszteni ha a userek száma tizedére, századra csökken? - miből vontad le ezt a következtetést? Miért gond ha egy önkéntes csapat valamit jobban támogat? Egyébként egyre több a CE felhasználó. Ha figyelmesen elolvasod a leírtakat, akkor megértheted, hogy miről van szó és hangsúlyozom, van egy link ami sokmindent elárulhat ha ügyesen vonod le a következtetést. Szóval nem kell kétségbe esni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57289) -szabi- válasza Pelican (#57287) üzenetére


-szabi-
őstag

Én is! ;)

Szerkesztetted. :)

(#57288) blakey
Mivel CE online frissít arról van adat mennyi frissül olcsó kínai box-ra és mennyi a drágákra?
Mennyien töltöttek le CE-t, amlogic kiadásból és mennyien drága cuccra?

[ Szerkesztve ]

(#57290) blakey válasza ViktorHUN79 (#57278) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy rossz a Wifi/BT firmware. Ilyen problémával a CE fórumon érdemes érdeklődni és kérni fognak log-ot is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57291) gyűrű válasza Pelican (#57280) üzenetére


gyűrű
addikt

.. nem károgok és nem jövök újra és újra ezzel. Úgy látom write only vagy..... :)
amúgy a "címzett" már válaszolt..
@junkpod egyetértünk kb. ;)

(#57292) Luissimo


Luissimo
veterán

valaki itt, (vagy a másik topikban) javasolta egyszer,hogy a kevesebb , felesleges táp cipelés, ami az X95 mininél összemérhető a box nagyságával és kisebb csomag megoldható, ha a box-ot az egyik USB bemenetén át táplálom egy mobiltöltővel, amit ugyis visz magával az ember.
Jelentem müxik.
Sőt, ha egyetlen USB portja van a boxnak, akkor arra dugva egy USB hubot, és arra a tápot és egy pendriveot pl. UGY IS MÜXIK.

Ez már összevethető, ha pl. egy CC-t teszek a zakóm belsőzsebébe, nyaraláskor, mikor a wizzairnek minden fillérre fáj a foga és a 20x3040-es bőröndbe kell elférni.
szuper... :C

(#57293) Luissimo válasza Luissimo (#57292) üzenetére


Luissimo
veterán

bocsi, nem X95, sajtóhuba volt
, X96 Mini. 8x8x1,8 cm. :)

(#57294) gtamate2


gtamate2
veterán

Az olcsóbb boxok közül tudnátok olyat ajánlni, aminek jobb wifije van?
4K tévéhez lenne, általában FullHD tartalmat játszanék le, néha menne 4K anyag csak.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#57295) Luissimo válasza gtamate2 (#57294) üzenetére


Luissimo
veterán

Én mondok egyet, mert fontos lehet neked az 5Gigás wifi, illetve a gigabit Ethernet.
pl. EZ

attólfügg mit nevezel "olcsóbb kategóriának".

Majd mások mondanak olcsóbbat esetleg.

(#57296) Indiant válasza Luissimo (#57292) üzenetére


Indiant
addikt

Ha már usb és hub... miért van az ,hogy ha rádugok egy külső 3,5"-os hdd-t (ami külső tápos/és be is van dugva/) a hubra akkor a box nem látja. Csak ha direktben a boxra van dugva. :F

blakey: Köszi. Ez számomra meglepő, hogy inkább SBC-re fejlesztik. A box-ok medialejátszásra szerintem sokkal elterjedtebbek.

[ Szerkesztve ]

(#57297) zoltanz válasza Csicsóka (#57217) üzenetére


zoltanz
nagyúr

:R Megnézem ezt, és jelentkezem a tapasztalatokkal.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57298) Beni2360


Beni2360
félisten

Megérkezett a picúrka.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57299) Jakuu


Jakuu
őstag

Tudtok adni tanacsot, hogy 905x2 vagy 912es chipsettes TVboxbol, milyet erdemes venni 20k ertekig bezarolag, ami minosegileg megfelelo illetve a legjobb valasztas?

(#57300) SunMount3r válasza Indiant (#57296) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Több USB portot is kipróbáltál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.