Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. :) OSMC ez pontosan micsoda? Nem nagyon követem mostanában az eseményeket,,, :D Ez valami rendszer? Olyan mint a LE? Hol van erről valami leírás, hogy ez pontosan micsoda, miket tud? Hogy néz ki?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#36402) hunaqua válasza mayday00 (#36401) üzenetére


hunaqua
addikt

igen

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#36404) blakey válasza Csicsóka (#36398) üzenetére


blakey
titán

Az "uInitrd" másolásához kérdeztem, de közben megoldottam, ezzel a két sorral elértem a particíót:
mkdir mnt

mount -L OSMC mnt/

Az a gondom, hogy ezekkel a parancsokkal nagyon régen találkoztam és nem is foglalkoztam velük.
Most már a mount -L OSMC mnt-vel elérem ha szükségem van rá. :)

Kipróbáltam, szépen végigcsinálta a dolgokat, kiírta az üzeneteket, újraindult, stb.
Következő indításnál úgy indul mintha semmi sem történt volna.
:R

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36407) Polllen válasza Csicsóka (#36398) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Nálam az emmc data particiója át van nevezve, így libreelec alól a kodi ezt használja. Azért csináltam, mert SD-ről elég gyatra volt fan art-k betöltése.

OSMC e téren jobban teljesít? Vagy itt is érdemes ezzel mókolni, ha nem akarom emmc-re telepíteni? Illetve hogy lehet megoldani. Symlink?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36412) Csicsóka válasza blakey (#36404) üzenetére


Csicsóka
őstag

Vagy is, semmi krix krax, telef**tt képernyő? Ment ahogy kell?
Még egy próbát csinálj már meg, légyszi!
Ahogy a resize fájlt csináltad az SD-re, most pont úgy, de emmc fájlt kéne rá tenni.
Ekkor reboot után, elindul a telepítő. Itt sem lehet fagyás, variáció, vagy bármi ármányság.
Ha van billentyűzet, akkor 20 secen belül, bármi leütésével megáll, nem bánt semmit, és elindul az OSMC.
Ha nincs bill, akkor ki kell tépni a konnektorból. Ilyenkor nem tudja törölni az SD-ről az emmc fájlt, ezt kézzel kell.

(#36413) Csicsóka válasza Polllen (#36407) üzenetére


Csicsóka
őstag

Lassú SD-n, vagy USB-n ez sem gyorsabb, ebben a tekintetben.
Meglehet itt is pont úgy csinálni, mint az LE esetén, úgy is hogy csak a KODI cuccai legyenek a data-n.
És úgy is hogy a teljes rootfs átkerüljön oda, és ekkor az SD csak bootolásra kell. Ekkor nem árt a 16 Gigás eMMC. A részletek még nincsenek kidolgozva, ha lesz valaha 1.0, utána ezzel is foglalkozok majd.

[ Szerkesztve ]

(#36414) Csicsóka válasza Beni2360 (#36411) üzenetére


Csicsóka
őstag

A link OMV, az != OSMC

(#36415) Beni2360 válasza Csicsóka (#36414) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor én ott valamit félre olvasok? - Open Media Vault :F
Látom a kérdést olvastam el? :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#36416) blakey válasza Csicsóka (#36412) üzenetére


blakey
titán

Csak a szükséges szöveg volt, most nem idézem fel, de nagyjából hasonló, mint amikor ssh-n kiadot a parancsokat, kiírta, hogy…resize, …Done…, Reboot, Enjoy… stb, szóval hibátlanul végig ment, 2 Reboot volt. Még 1X kipróbáltam és akkor is ugyanúgy végig ment, szóval ez jónak tűnik.
Ahogy a resize fájlt csináltad az SD-re, most pont úgy, de emmc fájlt kéne rá tenni. - most nem tudom megcsinálni, ha majd hozzáférek a boxhoz akkor lehet, hogy ráküldöm. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36418) Csicsóka válasza blakey (#36416) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szuper!
Csak egy reboot lehetett, amikor kiírta hogy "Start OSMC. Enjoy your new space!" már nem rebootol, indítja a "fő" rendszert.

(#36419) Csicsóka válasza Csicsóka (#36417) üzenetére


Csicsóka
őstag

Már én is bele kavarodtam! :DD :D :))
OSMC = Open Source Media Center = Nyílt Forráskódú Média Központ

(#36420) blakey válasza Csicsóka (#36418) üzenetére


blakey
titán

Először kiírta, hogy resize, stb. és kell neki egy reboot, ezt megcsinálta, utána jött a Done, most már használhatom és utána jött a az OSMC, lehet, hogy a háttérben nem volt reboot, de jól csinálta, nem volt probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36421) junkpod válasza Csicsóka (#36417) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az nem egy benzinkút? :D

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#36422) Beni2360 válasza Csicsóka (#36419) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor a linken mi található? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#36423) DoItYourself válasza Beni2360 (#36422) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Már semmi, mert kitöröltem. Azt kérdezték mi az osmc? Te meg linkeltél egy omv-t. Mindkettő egy linux disztró, de csak annyi közös bennük, hogy "o" betűvel kezdődnek.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#36424) dugesz77 válasza Beni2360 (#36422) üzenetére


dugesz77
őstag

Ez egy NAS feladatok ellátására írt linux os. Akár egy leharcolt vagy direkt erre épített PC-ből is tudsz a segítségével egy nas-t készíteni

[ Szerkesztve ]

(#36425) L4CI2 válasza Beni2360 (#36422) üzenetére


L4CI2
aktív tag

Az
OMV arra való hogy hálózati adattárolót csinálj NAS (Network Attached Storage)
LibreELEC és a OSMC meg arra való hogy egy média centert csinálj (Videó,hang,képanyagok fogyasztása a fő cél)
Természetesen érdemes jobban utána olvasni ha érdekel a téma mi mit tud Google-t javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#36426) Ejelhar válasza Polllen (#36407) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én úgy csinálnám (vakon írom, csak ötlet, nincs kipróbálva):
- osmc user nevében futó Kodi leállít:
systemctl stop mediacenter
- az eMMC adat partíciója ideiglenesen valahova beépít:
mkdir /tmp/data
mount /dev/data /tmp/data

- OSMC alól az egész usermappát (/home/osmc) átcumóznám az eMMC-re és átnevezném az eredetit ideiglenesen (az eltávolítás előtt).
cp -r /home/osmc/ /tmp/data
- átnevezzük az eredeti mappáját, majd újból létrehozzuk és az osmc tulajdonába adjuk:
mv /home/osmc /home/osmc.orig
mkdir /home/osmc
chown osmc:osmc /home/osmc

Bootnál beépítjük, az /etc/fstab file-ba:
/dev/data /home/osmc ext4 defaults,nofail,rw,uid=1000,gid=1000,noatime,nodiratime

ps. előtte persze kötelezően átírni a root jelszavát, hogy ha valami balul sül le, akkor legyen visszaút.

[ Módosította: vond ]

(#36427) Beni2360 válasza L4CI2 (#36425) üzenetére


Beni2360
félisten

dugesz77 - nekedi köszi a választ.
Csak most akkor zavart érzek az erőben, : OMV arra való hogy hálózati adattárolót csinálj NAS - na de eddig azt olvastam itt, hogy média lejátszást tesztelik a topiklakók aki feltették. :F
Nekem is azt írta csicsóka, hogy próbáljam ki az S 912-n és referáljak róla. De mire oda jutottam volna, hogy akkor most dugok addigra jött a következő verzió. Na de majd a végére érünk a jövő héten vagy Húsvét után.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#36428) paolinho válasza divan (#33152) üzenetére


paolinho
őstag

Közben megérkezett nagy nehezen az MX3-as Air Mouse
Állati jól szuperál, viszont van egy-két apróság, ami esetleg hátha javítható lenne valahogy!
KODI alatt a kikapcsolás megoldható akár a piros POWER gombot megnyomva, akár a KODI felületén a ki-be kapcsoló hosszan nyomva tartásával a "Gép kikacsolása" állapot kiválasztásával. Bekapcsolni viszont csak manuálisan magán a lejátszón megnyomva a gombot lehet. Nem nagy gond, de hátha megoldható valahogy a bekapcs is.
ANDROID felületre váltva a piros KI-BE gomb kikapcsolja a lejátszót, és vissza is lehet vele hozni a képet, viszont innen nem lehet vissszaváltani sehogy sem KODI-ra, csak, ha áramtalanítom, és azután kapcsolom be újra az eszközt. Ez sem nagy gond, de hátha erre is van megoldás.
A klaviatúra is frankón megy, bár egyelőre nem lelem a nagybetűre váltást, de még nézegetem, biztos ott van az, csak figyelmetlen voltam így elsőre.
Mélyebben még nem ástam bele magam a kezelésbe, de egyébként tényleg pöpecül működik. :)

(#36429) Ejelhar válasza Beni2360 (#36427) üzenetére


Ejelhar
senior tag

na de eddig azt olvastam itt, hogy média lejátszást tesztelik a topiklakók aki feltették

Zavar támadt az erőben, Az "Open Media Vault" az NAS, az "Open Source Media Center" meg egy teljes értékű linuxra épített médialejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#36430) adi1234 válasza Beni2360 (#36427) üzenetére


adi1234
tag

OMV : Open Media Vault : NAS operációs rendszer
OSMC : Open Source Media Center : Media Center /Libreelec kodi alternatíva/

:)

(#36431) Beni2360 válasza Ejelhar (#36429) üzenetére


Beni2360
félisten

Jogos, túl sok minden szakadt rám az elmúlt időben és összekeveredtek a dolgok.
Tehát Húsvét után fogom fojtatni addig letisztulnak a itthoni gondok és rá érek jobban evvel foglalkozni. Vissza gondolva több mint 1 hónapja kérdeztem is a torrent dolgokat és ott kaptam az OMV lehetőséget és belenézve a mappámba ott OSMC letöltésék vannak.
Bocs, hogy össze kevertem a dolgokat, most igyekszem csak csendes olvasó maradni. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#36432) Csicsóka válasza blakey (#36420) üzenetére


Csicsóka
őstag

Akkor csinálok egy 4.1 rc-t, mert ez most már úgy dolgozik ahogy elképzeltem. Egyszerűbb lesz ezt a többieknek tesztelni, mint kézzel hegesztgetni az rc4-et.

(#36433) darvinya válasza paolinho (#36428) üzenetére


darvinya
titán

Ha box eredeti távjának ki/be kapcsoló gombját beállítottad légegér ki/be kapcsoló gombjára, akkor az működik Kodi-nál is ki/bekapcsolásra.
Android alól van egy app ami indítja LE Kodi-t (Téma összefoglaló), de légegéren FN+space restart box, és ekkor LE Kodi indul (nálam így működik).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#36434) gery2123 válasza Csicsóka (#36432) üzenetére


gery2123
őstag

Na azt megvárom, egyelőre marad az mmc a libreelec és ha minden úgy megy ahogy kell már akkor költözik a helyére a osmc. Valahogy jobban szeretem a "teljes értékű Linux"-ot. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#36435) Ejelhar válasza Beni2360 (#36431) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ugyan már, csak tisztáztuk, mert ebben elmértél szinte mindent, de nem kell szabadkozni, mert nincs miért. Emberek vagyunk.
Tegnap egy komplett infrastruktúra alrendszerét kellett újrarúgni miattam, mert valamit nagyon benéztem. Úgyhogy én leszek itt az utolsó, aki megszól:-)

[ Szerkesztve ]

(#36436) Csicsóka válasza Ejelhar (#36426) üzenetére


Csicsóka
őstag

Jó megoldás! :C
A csatolási opciókhoz a végére, még egy nodiratime is lehet, jobban kíméli az eMMC-t.
Az eredeti Vero-ban semmi ilyesmi kímélő opció nem volt, az elsők közt írtam át az initrd-ben. Nálunk ez van:

osmc ~ # mount | grep /dev/sda
/dev/sda2 on / type ext4 (rw,noatime,nodiratime,data=ordered)

(#36437) dethroner válasza Pelican (#36363) üzenetére


dethroner
veterán

Hát nálam nem volt kérdés hogy mutassa-e vagy sem. Egyszerűen kijelöltem a megosztott mappát, és hogy filmek vannak benne, onnantól csak annyit tehettem hogy kiválasztottam a médiainfók szolgáltatóját. Hogy miért zavar? Másnak lehet tetszetős, de mivel tudom melyik filmet miért szedtem le, miért került be a médiatárba, nem akarok semmi plusz infót bámulni a médiatár böngészése során. Pl kínomban beállítottam a port.hu-t erre a feladatra. Na, hát az mennyi baromságot jelzett. Olyan filmcímeket mutatott, amik soha nem voltak rajta a gépemen. Pl megvan a Black Mirror sorozat legfrissebb évada, ennek részeit Agatha Christie: A kristálytükör meghasadt címmel mutatta, egy másik angol című filmet egy Darvas Iván film címével és borítójával azonosított :D Szóval köszönöm, nem kérem. Lehet más szolgáltatók ügyesebben csinálják mint a port.hu, de nekem nincs szükségem a már letöltött filmekről yt előzetesekre, borítóra, színészek és rendezők nevére. Ha leszedtem, akkor annak oka van, és tudom miért akar, és meg fogom nézni akkor is, ha mutat infót ha nem.

(#36364) junkpod Ez nem hiszti, csupán arról van szó, hogy egy szolgáltatást nem szeretnék használni és ki akarom kapcsolni. Ez csak nem baj, ugye? :B Nem használom külön a sorozat/film beállításokat, minden egy mappában van és letöltések a neve :) Ebben van minden, film, zene, programok, de én csak a filmeket nézem belőle, másra nem is kell a kodi. Ja, meg még a Youtube lenne jó ha minden videót lejátszana, mert ebben is vannak hiányosságok, és hogy gyorsabb legyen, meg persze 1080p, de ez szerintem álom marad.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#36438) darvinya válasza Csicsóka (#36436) üzenetére


darvinya
titán

Nem lehet telepítőben rendes kérdésekkel mit, hova, hogyan rakjon, mint nyomj egy fizikai billentyűt, hogy ne az legyen?

Mert fizikai billentyű hiányában kicsit önhatalmú telepítés. :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#36439) ttt válasza Csicsóka (#36432) üzenetére


ttt
senior tag

Update build lehetséges? Jó lenne :D

(#36440) Ejelhar válasza Csicsóka (#36436) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Akkor meg is ragadom a lehetőséget, alkalomadtán majd az egyik topic gazdától módosítást kérek (nem csupán a pontosításod, hanem az elgépeléseim miatt is) a 36426 számú hsz-be.
ezt ki:
/dev/data /home/osmc ext4 defaults,nofail,rw,uid=1000,gid=100,noatimel

ezt pedig a helyére:
/dev/data /home/osmc ext4 defaults,nofail,rw,uid=1000,gid=1000,noatime,nodiratime

(#36441) Pelican válasza dethroner (#36437) üzenetére


Pelican
őstag

Minek állítod be, hogy filmek vannak benne, ha nem akarod hogy infót szedjen hozzá?
Azt váltsd át és kész.
Azért nevezi más hisztinek, mert user error miatt panaszkodsz... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#36442) blakey válasza ttt (#36439) üzenetére


blakey
titán

Van Update mappa. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#36443) paolinho válasza darvinya (#36433) üzenetére


paolinho
őstag

Sajnos az eredeti távot elvesztettem itt valahol a lakásban, ezért azzal már nem tudok tanítani semmit egyelőre.
Mobilról működik a Yatse-val minden rendben, bár valamiért BE az sem kapcsol, csak jó lett volna ha ez az új távkapcs teljes értékűen tudna működni.
FN+space restart box: én már az FN-t sem találom, csak (kékkel) ALT van, azzal meg nem történik semmi.

(#36444) Ejelhar válasza Ejelhar (#36440) üzenetére


Ejelhar
senior tag

ps. lehet csak az én mániám, de majd átírom a resize scriptet és bemutatom neked, mert partíció átméretezésre szerintem jobb a parted mint az fdisk. Nem kell reboot, mivel képest kiterjeszteni a partíciót törlés nélkül.

(#36445) darvinya válasza paolinho (#36443) üzenetére


darvinya
titán

Ezeket fel kell tanítani, nem előre felprogramozott.
Bocs nekem ez van, s ezen van ilyen gomb. [link].
Bár még ezen sem tudom á;é betűket beütni, akárhogy állítom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#36446) dethroner válasza Pelican (#36441) üzenetére


dethroner
veterán

Mert fogalmam sem volt hogy attól hogy kiválasztom hogy film van benne, cirógatni fogja az idegeim ezzel a ficsörrel. Ha tudom előre, dehogy állítok be bármit is. Itt a fő gond az lehet "nálatok", hogy ami a kodit (egyek mellett ez a funkció is) vonzóvá teszi és valakinek erre nincs igénye és ezt szóvá teszi hogy zavarja és segítséget kér a kikapcsolásához, jön a hüledezés és értetlenkedés hogy miért kapcsolnám ki ezt a hasznos funkciót. Nem visszakérdezést vártam, hanem a megoldást ha van rá :)
Elnézést ha a hozzászólásom hangneme bántó valaki számára, de nem szeretem ha olyan dolgot akarnak számomra is evidensé tenni, ami másnak bevált, de nekem nincs rá szükségem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#36447) DoItYourself válasza dethroner (#36437) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ahogy Pelican is írta, amikor felveszel egy könyvtárat a médiatárba, nem kötelező a scrapert beállítani, van olyan lehetőség is a tartalom típusára, hogy <NONE>. Az így felvett anyagok csak a Videos/Files nézetben fognak látszani. Nekem is van 1-2 ilyen könyvtáram, ahol a vegyes anyagokat tartom, tesztfájlokat stb. vagy amit nincs kedvem rendbe rakni.
A stílusról meg már csak annyit, hogy engedd meg nekünk a lehetőséget a visszakérdezésre, hiszen user error esetén ez feltétlenül szükséges a sikeres segítségnyújtáshoz.

Ejelhar: a topikgazdák csak törölhetnek komplett hsz-t, vagy off-ba tehetik, a módosításhoz sajnos moderátor kell. Megnézem mit tehetek az ügyben, Vond mester szokott segíteni ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#36448) dugesz77 válasza dethroner (#36446) üzenetére


dugesz77
őstag

A megnézettek elrejtése nem opció? Akkor nem lenne annyi film csak a nem látottak. Portról meg már többször írtuk,hogy marhaságokat talál, ott van helyette a TMDb magyar nyelvre állítva vagy a finomhangolt Universal Movie Scraper. Ha meg semmilyen boríró/info nem kell akkor a könyvtár tartalmára ne állíts be semmit . Pedig szerintem ez az egyik legkényelmesebb/leglátványosabb Kodi feature.. nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#36449) ttt válasza blakey (#36442) üzenetére


ttt
senior tag

Az ok, de .tar build? Vagy .gz-ről is megy? Nem telepítettem még így egy rendszert sem, szóval bármivel újat mondasz :D

Más: Nem léptük már túl az OSMC-vel a fórum kereteit? Nem kellene indítani egy pl: "S905 Le kernelű OSMC from Csicsóka" aloldalt? Már hogy ne tördeljük ennyire szét ezt a jó kis oldalt. :D

(#36450) paolinho válasza darvinya (#36445) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, a két távkapcs nem ugyanaz, valószínűleg ezért az eltérés.
Összességében mindent lehet vele kezelni, ami talán fontosabb a BE/KI műveletből az a KI, az meg megy. Szóval én már így is elégedett vagyok vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.