Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32401) TTomax


TTomax
nagyúr

Radeon Vega Frontier Edition Rebranded As a Mining Card

Meg egy szépet vágtak is az árán... [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32402) Petykemano válasza TTomax (#32401) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez jó hír, nem? Azt jelenti, hogy
a) növekszik a kínálat - ha eddig az volt a baj, hogy keveset tudtak gyártani
b) csökken az ár - ha eddig az volt a baj, hogy csak nagyon drágán tudták gyártani

Ha nem így lenne, nem adnák olcsóbban?
Also, miért kellett ehhez egy új termékvonal/rebrand? Eddig is csak a bányászok vitték, nem?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32403) Abu85 válasza Petykemano (#32402) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs semmiféle új termékvonal. Egyszerűen csak oda lett írva, hogy "for Blockchain Pioneers". De amúgy se az ára nem változott, se semmi más. Az, hogy a kereskedők mennyiért adják nem az AMD-re tartozik, amíg kifizetik az AMD felé a megbeszélt pénzt, továbbra is 1500 dollárért van benne a havi szinten küldött árlistában.

Vannak ilyenek néha, hogy a webáruház vág gyorsan rajta, és azt hiszi a piac, hogy az AMD vágott. A tél elején teleküldték a mailboxomat olyan közleményekkel, hogy nem történt hivatalos Ryzen árcsökkentés, csak xyz webáruház magánakciójáról van szó.
Az árcsökkentés előtt egyébként két héttel szólnak, tehát a következő két hétben tuti nem megy le 1500 dollárról a Frontier hivatalos ára.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32404) TTomax válasza Petykemano (#32402) üzenetére


TTomax
nagyúr

Milyen kinálat növekszik? :F Ez ugyanaz a vga mint eddig... az ár meg nem azért csökken mert olcsóbban tudják gyártani,hanem azért mert ez a vga megbukott arra amire eddig hirdették.Csavartak egyet gyorsan,majd eladják bányászni,oda ugy is elvisznek bármit.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32405) Abu85 válasza TTomax (#32404) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem csökkent az ára. A webáruházak tetszés szerint csökkenthetnek, de az AMD árlistájában nem változott az ára a megjelenés óta.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32406) #00137984


#00137984
törölt tag

AMD Adrenalin driver és az új VEGA videókártyák megőrizték az egyik nagyon rossz tulajdonságukat. A régi DX9 és DX10 játékok nem indulnak el vagy kifagynak az új hardveren. Ez nekem már az első GCN generációk idejében a panaszos listám élén állt. Ennyi év után megint, újra ide jutottunk. :) "Only DX12... DX11 maybe... DX9 nothing!" a régi sláger megint listavezető. :)

[ Szerkesztve ]

(#32407) cskamacska válasza #00137984 (#32406) üzenetére


cskamacska
addikt

Konkrétan erről van szó:

Reddit poszt - AMD is "unlikely to devote any valuable engineering resource" to fix issues with some older DX9 games (Witcher 1, C&C games) caused by Adrenalin driver

The affected games (so far we know of) are, crashing at startup:

C&C3 Tiberium Wars
C&C3 Kane's Wrath
C&C Red Alert 3
C&C Red Alert 3 Upising
C&C4 Tiberian Twilight
Battle for Middle Earth 1-2
Witcher Enhanced Edition

és még random játékok megemlítve itt-ott

Community AMD.com poszt - Adrenalin driver breaks Command & Conquer games

ray_m AMD Employee 2017 Dec 21. 11:39 AM (in response to john007)
This title is from 2007, so we are unlikely to devote any valuable engineering resources to this issue, which is most likely caused by outdated API modules.

A balhét viszonylag lassan szimatolták meg, de vannak már részleges orvosságok a meghajtó megpatkolásáig.. feltéve hogy a nagyon értékes mérnöki erőforrásaikat egyáltalán rápazarolják az új driver hiba kijavítására..
Egyik a DX9 SDK telepítése, másik a Radeon Settings > Gaming > Global Graphics (vagy játékonként a külön) shader cache kikapcsolása.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32408) Abu85 válasza cskamacska (#32407) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyik sem megoldás.
A DX9 SDK azért nem, mert az csak egy SDK. A runtime-mal is telepítve vannak a fontos dll-ek. A Steam mindig telepíti az első futtatás előtt.
A shader cache kikapcsolása csak azoknál a játékoknál számít, amelyek nem kompatibilisek vele és az AMD még nem adta hozzá ezeket a feketelistához.

Van egyébként egy ultimate megoldás, amit kipróbáltunk már és működik. A hírben benne lesz.

Ez egyébként nem driverhiba. Visszatérő jelenség a hosszabb távú terméktámogatás során. Az okozza az egészet, hogy az AMD és az NVIDIA régen sokáig elfogadta, ha egy fejlesztő butaságot írt a programba. Egyedül az Intel kötötte magát ahhoz igen sokáig, hogy a szabvány világosan fogalmaz, és nem hajlandók a programhibákra meghajtó oldali kerülőutakat írni. Ezzel ugyanis magát a programhibát legalizálnák, amibe később bármelyik fejlesztő belefuthat, méghozzá úgy, hogy nem is tudja, hogy nem szabványos kódot írt. Ha mindhárom cég meghajtója működi, akkor nincs semmi gond a kóddal ugye...

Ez a modell üt akkor vissza, amikor egy nagyobb fejlesztés végbemegy, és pusztán a nem szabványosan megírt játékok miatt a régi fejlesztőeszközöket frissíteni kell, hogy újra implementálni tudják a megfelelő rutint. Ezek a programok most azért nem működnek, mert egy szabványos D3D9 implementációra vannak kényszerítve, de olyan dolgokat csinálnak, amiket az API meg sem enged. Időnként ez elő szokott jönni.

Sajnos ma is rengeteg illegális dolgot legálisnak tekintenek az egyes meghajtók, akár az újabb API-kban is, lásd Vulkan. Például az inline subpass simán meghívja a vkCmdExecuteCommands függvényt, amikor az API meg sem engedi. Ilyenkor az alkalmazásokat nem a szabványos layeren keresztül kell kezelni, mert olyan dolgot tesznek, amit az API nem tart legálisnak. Erre vannak különböző modulok a meghajtókban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32409) Petykemano válasza #00137984 (#32406) üzenetére


Petykemano
veterán

Ha régi játékkkal akarsz játszani, miért kell hozzá a legújabb driver?
Neked van egyébként AMD kártyád használatban, vagy csak a hecc kedvéért panaszkodsz?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32410) #85552128 válasza Petykemano (#32409) üzenetére


#85552128
törölt tag

Pl. majd ha lesz valaki olyan hülye hogy a jövőben még AMD kártyát vesz arra hogyan teszed rá a régi drivert ? :U
Vagy ha netalán kijön egy új W10 update ami már régebbi driverrel szintén bugos lesz ?
Arról az egyszerű tényről nem is beszélve, hogy valaki esetleg új és régi játékokkal is játszik, de még az új featureket/bugfixeket is használná ott ahol lehet :Y

(#32411) Petykemano válasza #85552128 (#32410) üzenetére


Petykemano
veterán

Nyugi, vegyél nvidia kártyát, az hibátlan 😃

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32412) #85552128 válasza Petykemano (#32411) üzenetére


#85552128
törölt tag

Sejtettem, hogy erre már nem fogsz tudni mit írni ;]

(#32413) smc válasza #85552128 (#32410) üzenetére


smc
addikt

Ezek a játékok majdhogy nem egy IGP-n is elfutnak. Elég ritka az az eset amikor valaki VEGA kártyát vesz, és ezekkel akar játszani, ezt azért lássuk be. Ettől függetlenül nyilván bosszantó, de Zsebi miatt senki sem fog könnyeket hullajtani.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#32414) #85552128 válasza smc (#32413) üzenetére


#85552128
törölt tag

Pl. a hír alatt épp egy Vega tulaj szeretne a Witcherrel játszani :))

Nyilván nem direkt ezekhez a játékokhoz vesznek új kártyát, de akármennyire hihetetlen is, PC-n még játszanak régi címekkel, elvégre megtehetjük...
Ha megnézed a játékosszámokat steamen, még viszonylag elég aktívak is, aktívabbak mint egy pár újabb/mai cím.

[ Szerkesztve ]

(#32415) imi123 válasza #85552128 (#32414) üzenetére


imi123
őstag

Úton a javítás.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#32416) #85552128 válasza imi123 (#32415) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem ez nem volt kérdés, csak az, hogy mikor, mivel elég sok bugot kell javítani most.

Ray barátunk meg reméljük megkapja a jutalmát ;]

[ Szerkesztve ]

(#32417) TTomax válasza smc (#32413) üzenetére


TTomax
nagyúr

A mai napig játszok a CnCvel meg a BFMEvel,sőt a mai napig jönnek ki hozzá cummunity dolgok.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32418) TTomax válasza Abu85 (#32405) üzenetére


TTomax
nagyúr

Így vagy úgy olcsóbb lett,mindegy hogy a kereskedő vagy az amd buk rajta.Arról nem beszélve akik megvették megjelenéskor mit gondolnak,persze azok le van ejtve úgy sem sokan voltak ha kereskedőket száradt a készlet.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32419) Abu85 válasza TTomax (#32418) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A professzionális piacon ez nem egyedi jelenség. Volt aki tudott szerezni 2000 dollárért 7000 dolláros Radeon Pro SSG-t is. Vannak ilyen dealek, ezekre le kell csapni, amíg él az ajánlat. Az egyes áruházak szoktak olyat csinálni, hogy nagy mennyiségben vesznek hardvert, és akkor alámehetnek listaárnak, mert tudnak alkudni a gyártóval. Ha mondjuk 100 Frontiert veszel, akkor valszeg 1100 dollár alá nem adja az AMD sem, de mondjuk ha 2000-3000-et kérsz, akkor ott már bőven a listaár alá mennek egy mennyiségi kedvezménnyel.
Az Intelről is vannak vicces sztorik. A 160 dolláros Pentiumot 30 dollárért is eladják, ha 10k-t rendel a partner. A listaár ilyen szempontból értelmetlen náluk.
Az NV-nek is vannak mennyiségi kedvezményei.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32420) solfilo válasza imi123 (#32415) üzenetére


solfilo
veterán

Nagyon helyes, épp mostanában terveztem visszarakni a BFME-t. :C

solfilo

(#32421) Petykemano válasza #85552128 (#32412) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem Meg vicces (nem), hogy zömében nvidia tulajok borulnak ki és tajtékoznak egy ilyen esetben.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32422) oliba válasza Petykemano (#32421) üzenetére


oliba
őstag

Elvégre, ezért vs topik, hogy egymásnak vághassátok a "szeretett márkátok" erősségeit és gyengeségeit. Az lenne a vicces, ha nem tennék ;)

(#32423) Milka 78 válasza Petykemano (#32421) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az nv kivégzi a 32bites támogatást című cikkben fél szamócafalva verte a nyálát pedig a legtöbjük nv karit még képről se láttak ? :D
Vagy a Medionos irománynál a fél banda nem hogy Coffee procit nem láttak,de még Intelt se? :DDD
Ikább ugorjuk át a moralizálást,mert példa mindkét oldalon van bőven ;)

[ Szerkesztve ]

(#32424) Petykemano válasza Milka 78 (#32423) üzenetére


Petykemano
veterán

3.5GB

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32425) Milka 78 válasza Petykemano (#32424) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na igen az is egy jó példa. :K

(#32426) #00137984 válasza Petykemano (#32409) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szoktam régi játékokat tolni és nem fogom kukázni az új hardverek miatt. RX 470-es volt az utolsó AMD videókártya a gépembe. Azelőtt konzolom volt és egy-két ratyi 128MB-os Nvidia (Asus 9600 GT néhány hónapig), majd az AGP-s HD3850-tól kezdve már csak AMD kártyáim voltak. HD6850-ig talán nem is találkoztam ilyen problémával, de a GCN szériák megjelenése után már voltak olyan videókártyáim és driverek, amivel nehézkes vagy lehetetlen volt ezeket a régi játékokat futtatni. Azokban az időkben többet beszéltem erről a témáról mint szerettem volna, ezért természetesen érdekel ha megint napirendre kerül ez az ügy.

(#32427) Petykemano válasza #00137984 (#32426) üzenetére


Petykemano
veterán

Nekem nvidia geforce gt 240 volt. De egyet játék folyamatksan kilépett valami opengl hibára hivatkozva. Váltottam, jó lett. Azelőtt pedig elégedett voltam, de akkor nyilvánvalóvá váltak számomra az nvidia hiányoságai. Próbálkoztam különféle verziójú driverekkel, de semmi sem segített, így egyértelművé vált, hogy az nvidia szoftveres támigatásával nem tudok együtt élni. Szerintem elvárható lett volna, hogy mint régi, hűséges felhasználójuk, foglalkozzanak a problémával, de hát csalódást okoztak, hogy nem lehetett etekintetben számítani rájuk. Ezt követően az AMD kártyámon már minden vajsimán futott, probléma, driveres hibák nélkül, es sokkal gyorsabban. Valójában nem is értem, miért kínlódtam azzal a ratyi nvidia kártyával, amikor az amds kártya ennyivel jobb volt. Megmentette az életem.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32428) #00137984 válasza Petykemano (#32427) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nekem egy videókártya "színe" addig nem érdekelt amig feltünösködés nélkül játszhattam vele. Ha ezt a feladatot már nem tudta ellátni akkor inkább nélküle. Kifagyások és driveres hibák miatt cseréltem VGA-t, de közben megtettem amit tudtam, hogy elkerüljem a pénzköltést. Viszont ha valamilyen hiba vagy zavaró forrás nem akar megszünni időközben, akkor annak a hardvernek menni kell. Mindig találni jobb megoldást, de persze ez költséges változtatás és szükségszerű. Ha egy CPU vagy platform avul ki a géped alól, akkor a proci-alaplap-RAM kombót is cserélni kell. Szerintem mindegy is a gyártó, amig megkapod amit kerestél. Aztán amit megkerestél azon mindenki azt vesz amit akar. Sajnos nálam ez a pont akkor érkezett el, amikor az AMD oldalon semmi nem állt rendelkezésre. Ha elindulsz egy úton, azt követni kell lehetőség és pénz szerint, vagy még több kiadásba kerül visszalépni és előlről kezdeni.

(#32429) Petykemano válasza #00137984 (#32428) üzenetére


Petykemano
veterán

Teljesen egyetértek, nem a szín a lényeg. Fekete vagy szürke, vagy valami extrém, ez teljesen mellékes, ha közben jól teljesít. Nekem elég sok bosszúságot okozott az nvidia, nagyon sokszor előfordult, hogy kifagyott, aztán csinálhattam mindent elölről. És a gyártó is lényegtelen, csak úgy voltam vele, hogy ezt soha többé nem szeretném átélni. Az amd etekintetben sokkal jobban teljesít. Persze pénzbe került, de végre azt kaptam a pénzemért a sok nvidiás szenvedés után, amit vártam. Én személy szerint eoindultam a normális szoftveres támogatás útján, ami a másik (nvidia) oldalon nem állt rendelkezésre.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32430) #00137984 válasza Petykemano (#32429) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nálam az AMD driverek és a hardver mondott csődöt. Az időpont és az időzités szerint hol az egyik oldalon, hol a másik oldalon akadtak problémák. Sokáig kivártam, de az új driverekre sem javult a helyzetem, azért váltottam egy merészet. Játékos oldalról nézve egy jó döntést hoztam meg. Viszont az én utam az eddig tartott a PC Gaminger vonalon. A konfigom most nem rossz, de ettől gyorsabbat és újabb vasat nem szándékozom venni. Ennek az évek óta eltartó csepegtessünk mindig egy picivel többet hozzáállásnak ez lett a vége. Nem akarok 12-16 (24) szálas procira költekezni vagyonokat, és a 16-24 (32) GB-os videókártyákra sem vagyok vevő. Ha most a jelenlegi konfigomra sem nagyon akarják optimalizálni a játékokat, akkor majd hol húzodik meg a határ. Itt a vége... és majd megveszem konzolokra a 4K/60Hz optimalizálást, mert addigra bill-egér támogatás is lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#32431) #00137984 válasza Petykemano (#32429) üzenetére


#00137984
törölt tag

Színektől mentesen küldeném ez évi "jókivánságomat" az olyan hardver gyártók felé, akik találtak rá okot vagy minden ok nélkül horror áron adják a HDD és SSD, CPU és RAM meg videókártya termékeiket. Némelyik hardvernek a tulajdonsága vagy a teljesitménye nem nővekedett annyit mint az ára. Szerintem ilyen magas árakba a kifogástalannak mondható terméktámogatás már igazán elvárható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#32432) cskamacska válasza #00137984 (#32430) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem nem úszod meg. :P Konzolok pont épp most hozták el azt, hogy ahelyett hogy az X360/PS3-nál látott GPCMR megríkató erős vasat raknak elénk olcsón, ami simán kihúzza azt az 5-6-7 éves életciklust, most teszkógazdaságos hardvert adnak, amit aztán 3 évenként lehet kivágni, és venni a jobbat. :(

Nagyon népszerű a noti + konzol vonal, csak aztán jönnek a kompromisszumok. Lehet az asztali gép drága, de a noti még sokkal nagyon drágább, 150k-ért tipikusan olyan notit kapni ami előbb esik darabjaira mint avul el. Rádobom a megszokott 100 lapos Krómot a gépre, hirtelen visszafejlődik 386-ossá, mondom hány lappal használod a lapost, áá, 2-3-nál nem többel, kímélni kell azt. Óbazz, 2-3 lappal az Samsung i780 megbirkózik Windows Mobile 6 alól, minek vettél te notit.. :))

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32433) Yutani válasza #00137984 (#32430) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hála Istennek egyik oldalon sem találkoztam olyan komolyabb problémával, amely miatt csakazenvé vagy csakazáemdé érzés kialakult volna. Alapvetően azt veszem, ami az igényeimhez és a pénztárcámhoz passzol. Ezért lett Ryzen helyett Kaby Pentium, és ezért lett GX 1060 helyett RX 570 (ami most ikertestvérével egy másik gépemben dolgozik, így egy GTX 760 van a játszós gépemben, mely elég a STALKER játékokhoz és CS:GO-ra :DDD).

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#32434) Petykemano válasza cskamacska (#32432) üzenetére


Petykemano
veterán

PS3: $499/$599 20GB/60GB megjelenéskor (2006)
PS4: $399 megjelenéskor (2013)

2006 és 2013 közötti inflációval számolva a $499 2013-as áron $576.
Ami azt jelenti, hogy a PS3 másfélszer olyan drága volt, mint a PS4. Lehet, hogy a PS4 tesco gazdaságos, de a koribbá PS3 egyáltalán nem nevezhető olcsónak. Az már véleményes, hogy másfélszer drágábban eladott hardverért a 2x hosszabb életciklus megéri-e. A tradeoff-ba azt is bele kell számolni, hogy ha olcsóbban adod, többet vesznek, nagyobb piacra esetleg nagyobb a fejlesztői hajlandóság is.

De mivel a piac kétszereplős, illetve most már három(-négy), ezért nem függetlenek egymástól, hogy mit lépnek, hovatovább kicsit kényszerpályán mozognak. Ha bármelyik gyártó úgy döntött volna, hogy egy igazán erős gépet tesz le az asztalra, ugyanabban az árban, mint a korábbi konzolok ($599) könnyen lehet, hogy csúnyán elbukta volna az ökoszisztéma versenyt. Az Xbox, ami ugye $499-on nyitott kicsit el is szenvedte ezt: lemaradt az eladásokban. Ha még ennél is drágább lett volna, akkor még kevesebb lett volna az eladott példányszám, esetleg kevesebb játék készül arra a konzolra, ami még inkább csökkenti a platform vonzerejét - hiába erősebb a hardver.
Nézd meg a nindento switchet, ami még gyengébb hardverrel rendelkezik, de már most szép számokat produkál.

Nincs megállás, a hardvereket vagy frissíteni kell, vagy kompromisszumokat kötni.
Pár éve azt gondoltuk, a desktop cpu piacon vége a fejlődésnek, nincsenek célok, szinte mindenre elég az i3. 8GB RAM. Aztán jött a Chrome...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32435) cskamacska válasza Yutani (#32433) üzenetére


cskamacska
addikt

Magyarul van egy nVidia kártyád játszani, és két AMD kártyád spekulálni. ;]

Azért nem kicsit szálltak el AMD-ék ezzel a bánya dologgal. Decemberben még így nézett ki a Vega Frontier Edition alap oldala, ez jön be a products fülről egyből: Wayback Machine 17.12.18

Introducing the Radeon™ Vega Frontier Edition

Empower Scientists to Explore New Frontiers
Training techniques used today on neural networks in machine intelligence and deep learning applications have become very complex and require the handling of massive amounts of data when training those networks to recognize patterns within that data. This requires lots of floating point computation spread across many cores, and traditional CPUs can’t handle this type of computation as efficiently as GPUs handle it. The Radeon™ Vega Frontier Edition, combined with our ROCm open software platform, paves the way for pioneers to continue pushing boundaries in fields like AI. Developers can now leverage the power of “Vega” architecture to do machine learning algorithm development on the Radeon Vega Frontier Edition graphics card before deploying it out to massive servers equipped with Radeon Instinct accelerators.

Aztán tegnap így nézett ki: Wayback Machine 18.01.02

Introducing the Radeon™ Vega Frontier Edition for Blockchain Pioneers

High Efficiency Performance for Coin Mining, Content Creation and Gaming
Efficiently power through crypto-currency mining using the sixty-four Next-Gen Compute Units (nCUs – 4096 stream processors) at your disposal. Unleash the power of the “Vega” architecture and crunch blockchain algorithms at striking hash rates. Mine the latest cryptocurrencies, enjoy the latest AAA games or create expansive designs and models, Radeon™ Vega Frontier Edition is ready to do it all.

Itt szerintem nem az van hogy új változat jön a bányába, hanem úgy ámblokk a FE a bányászoknak van felajánlva megőrzésre.. az AMD játékosok és profik körében való terjedését elősegítendő? :F
Ha igaz lesz a "Empowering a new generation of (blockchain) pioneers to analyze, understand and re-shape our lives, now and forever." akkor ebből a topikból is "nVidia vs nVidia driverek" lesz nem olyan sokára.

Megmondom, nekem ez nagyon nem tetszik, hogy játékos AMD kártyát lassan csak képről látnak a tényleges játékosok. Környezetemben lassan már az AMD fanoktól is kikopnak az AMD kártyák, nem azért mert a nV sokkal jobb, de AMD megoldás vagy nincs, vagy olyan drága a bányászat miatt, hogy csak az nV marad mint alternatíva.

Épp most kell majd egy gépet összeraknom barátomnak, kb 60k van videokártyára. Ebből talán bele tudok nyögni egy "szemétre való" :DDD GTX 1060 3GB-ot, vagy lassabb 1050Ti-t szinte azonos áron :U , esetleg olcsóbban RX560-at ami az 570 felét hozza, talán még át is vernek és 896SP lesz 1024 helyett, de ugye RX560 már az is.
Tavaly év elején beleraktam volna 56k-ért egy 4GB-os RX470-et aztán probléma letudva, mindenki boldog, de most az RX570 utóda simán 85000 forint körül mozog, azzal meg mit kezdek. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32436) cskamacska válasza Petykemano (#32434) üzenetére


cskamacska
addikt

És ha az IBM PS/2-re számítanánk a zinflációt, akkor most budai kertes ház önrésze helyett a család első személyi számítógépére spórolnánk.. :P

Tök egyszerű, a last gen konzolokon úgy is masszív bukta volt ami évekig tartott míg visszahozta magát, azok a felhasználóknak érték meg és nem a multiknak. Na, a mostaniakkal már nincs ilyen probléma.. ;]

Xbone meg a szerencsétlen Kinectjével meg is érdemelte, nagyon jó tech lehetett volna(és akkor ide tettem volna ha tettem volna a szokásos R.U.S.E. virtuális táblás játék teaser, és a Ghost Recon Future Soldier fegyver birizgálás videókat), de nem lett belőle semmi már az X360 idejében, Xbone-t már döglött lóhoz kötötték jó kis felárral. Amellett hogy már kiadáskor gyengébb volt a PS4-nél, és jóval gyengébb volt a marketingje is, de minimum a word of mouth mindenképp.

Switch nagyon más szerepben van, az egy kézi konzol amit szükség esetén tévére lehet kötni. Na most épkézláb új kézi konzol vetőkrumpli erősségű 3DS óta nem volt, azzal ellentétben a Switch meglepően erős, és nem mellesleg a 2017-es év messze legjobb exkluzív játékai kerültek ki rá.(aki meg meri említeni a Horizon Zero Dawn-t, ráborítom a 4K tévét, és megetetem Breath of the Wild comparison videókkal ;] ) Egyszerűen más ligában utazik, PS4 Pro, XoneX, és PC mellé is simán meg lehet venni, főleg hogy a mobilos boltokban nincs értékelhető játék(Deus Ex The Fall ott komoly címnek számít :D ), ha lenne akkor sem lehetne rendesen irányítani, bármilyen hardcore játékosnak csak és kizárólag a Switch marad utazásra.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32437) Yutani válasza cskamacska (#32435) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azért vettem a GTX 760-ast, mert előtte az RX 570-en nem indult a StalkerSoup, de aztán kiderült, user error volt, mert ugyanazt a hibát elkövettem a GTX 760-nal a gépben is (hibás telepítés). Tehát vehettem volna 7870-et is akár ebben az ár- és teljesítmény kategóriában.

Tehát nekem mindegy, melyik gyártótól van cucc a gépemben, a lényeg az, hogy teljesítse az igényeimet és az ára passzoljon a büdzséhez. :K

Szerk: Ha most vennék játékra alsó középkat VGA-t, akkor nem RX 570 lenne 75-85k-ért, hanem 65k-ért egy 3GB-os GTX 1060, mivel fHD monitorom van, és nem fáj, ha kicsit lejjebb kell vennem egy-két effektet.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#32438) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Áremelés jön

ASUS, Gigabyte és MSI a túl kevés memóriára és GPU-ra hivatkozik. Ez nem túl jó hír, az eddig is baromi magas árakat még tovább feltornázzák még egy pofont adva ezzel a gaming szektornak. :(

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#32439) cyberkind válasza huskydog17 (#32438) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez az, már nem sok lépés vagy idő kell, hogy az általam felvázolt xx60-as kártya 200k legyen itthon. :U :W

Paranormal Cocktivity

(#32440) ->Raizen<- válasza cyberkind (#32439) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Siman, lassan a kozepes vga is 150k lesz.

(#32441) Televan74 válasza huskydog17 (#32438) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem csodálom a gyártók kapzsiságát.ETH lassan 1000$ lesz, az Bitcoin is visszaerősödött 15.000$ fölé. El kell gondolkozni,hogy PC vagy Konzol. Lassan se a memória árakat,se a új kártya árakat nem szeretném megfizetni.

Ez az áremelkedés mind két oldal számára fájó lehet, bár a 5-20$ nem tűnik soknak,de mire eljut a vásárlókhoz,nem ennyi lesz belőle.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32442) #00137984 válasza Televan74 (#32441) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mostanára a hardver gyártók elérkezettnek tartják az időt, hogy a játékosokat le lehet húzni anyagilag. Azért azt úgye tudniuk illene, hogy nem mindenki e-sport játékos és szponzorált gaminger. Ha kizárólag egy felső kategóriát adnak drágábban, mert az e-sport gamer hardverek jelentik a világon a legjobb teljesitményű gamer PC-t, akkor a többi játékosnak megmaradt volna a megfizethető középszint. Most a középszint fejlődése elég visszafogott (több a nagyon "megvágott" hardver), miközben az árak meg már majd háromszorosára növekedtek. Nem tudni hol a vége a dolognak... Miközben egyre többen kiszállnak a Gamer PC épitésből és fontolgatják a konzolra való visszatérést. Ennek a pénz csak az egyik legfontosabb tényezője, de más okozatokat is létrehoz. Technikai oldalról a DX12 és a Win10 sem igazán kiforrott szoftveres alap, és nem úgy terjed ahogyan azt a Win7 (DX11), de még akár a Vista (DX10) is megtette. Konzolokon a következő generáció, vagyis annak a refresh kiadása majd megteszi azt a lépést ami a játékosok jelentősebb részét a konzolok felé irányitja át vagy kiszállnak a gamerkedésből. A konzolok már egy-két ilyen krizist megéltek az ATARI és a SEGA idejében. Viszont a konzolok hagyománya továbbra is erős. Én ezek után a PC-nek nem adok már sok évnyi időt, és a drága hardverek helyett a Nintendo, PS és az XBOX lesz az uralkodó játékos réteg.

(#32443) Drizzt válasza #00137984 (#32442) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Miert? A pc-k hagyomanya nem eros? :D Semmi baj nem lesz a pc gamer piaccal. Egyszeruen nincs mas opcio, ha jo minosegben akar jatszani az ember. Van egy Ps4-em, tavaly januarban talan be volt kapcsolva, azota nem. Annyival gyengebb, mint a par eve csucsnak szamito pc-m. Nem mellesleg ha igazak az aremeles okai, idovel a konzolokra is begyuruzhet valamilyen formaban.

I am having fun staying poor.

(#32444) Raggie válasza #00137984 (#32442) üzenetére


Raggie
őstag

Ember... miről beszélsz?!
E-sport és a csúcshardver? Az E-sport rigek RX560-as kártyákkal és GTX 1050-esekkel vannak tele. Ott nem használnak csúcshardvert szinte soha, mert minden grafikai beállítást miniumra vesznek a legjobb játszhatóság érdekében...

A játékosok lehúzása ettől még igaz lehet, csak kicsit előbb tájékozódj és utána írj véleményt! :D

SZERK:
OFF/ egyébként imádom a hozzászólásaidat, mert a néha még jó gondolataidat és véleményedet is olyan körülményesen és legtöbbször fals indoklássalírod le és támasztod alá, hogy "öröm" olvasni... :U /OFF

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#32445) Shing válasza Raggie (#32444) üzenetére


Shing
őstag

A legtöbb ember e-sport játékkal játszik, de nem versenyszerűen. De van aki már egy fokkal komolyabban tolja public szerón is és ez is egy erős réteg. Na ők mindig a csúcshardvert fogják venni, mert kell nekik a kismillió FPS, teljes akadásmentes játékmenet. Ilyenek vesznek 20 ezres egeret és 0 input laggos monitort is.

(#32446) Raggie válasza Shing (#32445) üzenetére


Raggie
őstag

A kis input laggos TN-film monitor és jó egér párosítás az igez, de pont a VGA-ban nem igazán látom ezt.
pl.:
AMD esports(RX560)
Best eSports graphics card: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti

Nem sok e-sportos emberkét ismerek, de a fiatalabb generációból származó ismerőseimtől szerzett infók alapján az esportosok nem csak a sok FPS miatt vesznek minden grafikai beállítást miniumra, hanem hogy a lehető legkevesebb legyen a zavaró csicsa és effekt. Természetesen fontosa magas FPS is, szintén az input lag és a reakció idő csökkentésének érdekében.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#32447) #52588800 válasza Drizzt (#32443) üzenetére


#52588800
törölt tag

Az egy dolog, hogy jó minőségben akarsz játszani. Az meg egy másik, hogy nem bírod megfizetni.

[ Szerkesztve ]

(#32448) #00137984 válasza Raggie (#32444) üzenetére


#00137984
törölt tag

Persze az e-sport elég tág játékos réteget kiszolgál és van FIFA és autóverseny ágazat, ahol elég lehet a folyamatos 60Hz. Középkategóriás kártyákat használnak a CSGO játékra, de több olyan cikket olvastam ahol keményen vizezett konfigokkal mentek harcba. Természetesen nem egy kategória van, hanem 1600x900 felbontástól a magasabb felbontásig. [link] RX 560 és a GTX 1050 a FullHD játék közben tudja a folyamatos 60Hz-et, miközben az e-sport játékosok értékelik a legtöbbre a 144Hz-es folyamatos játékélményt, mert a 60Hz-es nem versenyképes teljesitmény hozzá... [link]

(#32449) Raggie válasza #00137984 (#32448) üzenetére


Raggie
őstag

Persze elhiszem, hogy vannak gazdag esportosok is, de a többség (értsd: szerintem legalább 95%) fullHD vagy néha 1440p-s monitoron játszik. Ezekhez még az általad linkelt oldalon is maximum a 1050 Ti-t ajánlják a 144 Hz-hez is. :K

Clint Eastwood FTW

(#32450) #00137984 válasza Raggie (#32449) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem mindenki egyforma beállitással játszik, de a versenyeken ez már kötelező. Ott a jobb beviteli eszközök és a monitor fontosabbak mint az erős hardver (ami a 144-165Hz-et tudja az alap beállitásokon). Viszont az eredeti hozzászólásomból kiragadott e-sport témának nem sok köze van a Hardcore Gamer kérdéshez. Szeretne mindenki a magasabb felbontással és képfrissitéssel játszani, de a High-Very High beállitáson legalább. Mindenkit lehúznak a gyártók, mert kihasználják ezeket a játékosokat. Mindenki szeretne az igényeinek megfelelő konfigon játszani és ezért fizetni fog. Most még többet mint eddig. Ennek mostanra a tengernyi okát megtalálták, és ezek között szerintem az egyik kiragadott célcsoport az e-sport játékosok. A gyártók pénzt látnak a dologban és azt megfizettetik a játékosokkal. Ez akkor igy nem jőtt át, de igy kielemezve talán világosabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.