Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) wjbhbdux válasza füles_ (#16998) üzenetére


wjbhbdux
veterán

= AMD javitgatja a sz*r drivereit és 2 évvel később már jó az FPS.

/s

(#17002) Petykemano válasza gbors (#16997) üzenetére


Petykemano
veterán

+Ttomax

Akkor tehát arról van szó, hogy

A) ha jóideig csak a FE kártyákat lehet majd kapni, akkor valójában ezek drága mérnöki példányok, amiket még a sorozatgyártás beindítása előtt kiszórtak. Egy kvázi paper launch, annyiból nem paper, hogy tényleg van azért termék, de a kínálat szűkössége miatt lehet felárat kérni. (Aztán meglátjuk, hogy jóideig csak ezeket lehet kapni)

B) Valójában $450 és $700 árú termékekről beszélünk, a $380 és $599 csak púder a médiának, hogy azért persze perf/$ értéket természetesen a MSRP-vel számoljanak, meg a közönségnek, akik tapsolhatnak a papíron olcsó árnak, és türelmetlenségükből fakadóan kifizetik a felárat. (Ez utóbbi amúgy nem baj)

C) A $380 és $599 most még csak púder, elkérik érte a magasabb árat, mert ilyen a kereslet-kínálat. Viszont ha jönne valami kompetens konkurencia a alacsonyabb árban, akkor arcvesztés nélkül lehet árat csökkenteni (kivezetni a FE szériát, pontosabban bevezetni a referenciát a partnerek irányából, ami viszont természetesen már nem a FE prémium design. (Jobban throttingol is esetleg, de kit érdekel, mert a review-k már megvoltak addigra)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17003) proci985 válasza wjbhbdux (#17001) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

vagy ugy is lehet nezni, hogy a 780ti drivere kevesbe volt szempont a Maxwell utan, a 290X meg a mai napig koztunk el 390X neven.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17004) hugo chávez válasza Petykemano (#17002) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

A+C. ;)

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#17005) gbors válasza HSM (#16999) üzenetére


gbors
nagyúr

Valószínűleg a prémium alkatrészek csak a látható részekre vonatkoztak ;]

(#17002) Petykemano: jelenleg azt csiripelik a madarak még az nVidiánál is, hogy 05.27-től lesznek custom kártyák is. Persze kérdés a választék, és kérdés az ár is. A C) ettől még persze igaz.

(#17003) proci985: nem győzöm eleget írni - elsősorban nem a driver a gond a Keplernél, hanem az újabb játékok optimalizálása. Kevés sávszél + sok ROP... A 290X meg versenyezhet a "minden idők legidőtállóbb VGA-ja" címért :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17006) keIdor válasza füles_ (#16998) üzenetére


keIdor
titán

Ez azért van, mert még 3-4 év után is ugyanazzal az architektúrával vannak jelen a piacon, míg az nVidia már 2014 óta Maxwell-el van elfoglalva. Nincs ebben semmi újdonság.

gbors: A VLIW5, VLIW4-et az AMD is elég gyorsan "elfelejtette", azért érdemes ezt is megemlíteni. :K

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17007) proci985 válasza gbors (#17005) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Köszi:), persze, achitektúra is érdekes.

290X olyan szempontból tényleg szép, hogy így lassan egy-másfél évvel azután hogy megvettem a kártyákat vehetnék egy 1080at ami ugyanannyiért ami kb ugyanannyi teljesítményt ad (amíg megy a CF). két és fél éve bemutatott kártyáktól nem is olyan rossz.

Jó meg persze az 1080 fogyaszt fele-harmadannyit és a multiGPUval ellentétben mindig tud teljes teljesítményt de vizezett kártyákkal igazából csak a második problémás.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17008) Loha válasza gbors (#16986) üzenetére


Loha
veterán

"Nem ok nélkül esett le a CB tesztben több játékban a base clockra a sebesség."

Tessék vessed össze a CB 780 referencia tesztjével.
Kb. pont ugyan olyan arányban ment anno a 780 is base clockon a játékokban mint most a 1080, és kb. ugyan úgy 17%-kal van a 780 max boost clockja a base felett, mint most a 1080-é, tehát 1080 FE pontosan ugyan úgy viselkedik a referencia hűtővel, mint anno a 780.

Ez nem ideologizálás, az NV minden referencia kártyája így működik jó ideje, ezek a kártyák szerepelnek a tesztekben, és ha az NV-nál mégis esetleg egyet értenének veled abban, hogy béna lett a ventiprofil, bőven van idejük BIOS-t frissíteni az összes kártyán, még mielőtt a boltokba kerülnének.

"A power limit" és a temp target is "ki volt tolva OC-nál is meg az "Über" teszteknél is."

[ Szerkesztve ]

(#17009) gbors válasza Loha (#17008) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, összevetettem a 250W-os TDP-jű kártyával, amit nem adtak 100 dollárral drágábban, és tényleg hasonlít. Szóval akkor most... ?

Igen, mindegyik limit ki volt tolva az "Über" és az OC teszteknél is. Mivel az OC tesztek 200MHz-cel magasabb órajelen mentek, az "Über" teszteknek közük sem volt a power limithez, és minden bizonnyal hasonló órajelet mutattak volna 100%-os power limittel is. De ehhez kellene egy mérés, mert ez így csak educated guess.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17010) Loha válasza gbors (#17009) üzenetére


Loha
veterán

Tesztelték a ref. 980 -at (165W TDP) meg a ref. 770-et (230W) is anno, és pontosan ugyan úgy viselkednek TDP-től függetlenül mint a 1080, tehát a ref. kártyák ilyen működésre vannak tervezve.

Azért tudod, hogy a 1080 FE-t drágábban adják, mert az NV elárulta előre, és még utalást itt a nevébe, hogy tudjad miért fizeted a felárat: "alapítói kiadás" de jelenthet akár "adományozói kiadás"-t is. ;]
Kommunikálhatták volna azt is egyértelműen, hogy a minőségért fizetsz, de akkor Premium Editionnek hívnák.

(#17011) Valdez válasza Loha (#17010) üzenetére


Valdez
őstag

Vagy "Fanboy Edition", az talán korrektebb megnevezés lenne :)

(#17012) daveoff


daveoff
veterán

Szerintem sem kell túlizgulni az 1080 ref hűtést, ezek ilyenek, custom kártyát kell venni, és problem solved. Meglátjátok majd, ha kijönnek a tesztek, durván gyorsabb lesz pl egy Giga G1, vagy Xtreme, mint a ref. Ráadásul olcsóbb lesz, még többel mint eddig....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17014) oAcido válasza zoli7903 (#17013) üzenetére


oAcido
aktív tag

Na, mondtam én hogy 188x Mhz-nél nincs semmiféle OC, ez az érték még mindig a ref Boost 3.0.

Megy ez szépen, csak tudni kell hűteni. Majd jönnek a custom hűtős kártyák és nem fogja dobálni az órajelet.

(#17015) gbors válasza Loha (#17010) üzenetére


gbors
nagyúr

... és már arról is volt szó, hogy a 980-ban nincs vapor chamber. Körbe-körbe :)

Értem amúgy, amit mondasz, csak nem fogadom el. Teljesen mindegy, hogy mi az ideológia a 100 dollárral magasabb ár mögött, én magasabb minőséget várnék érte. A 980-on jó kompromisszum volt a kisebb teljesítményű, de halk és a levegőt kifelé fújó ref modell azonos áron. Itt is jó kompromisszum lenne - de nem az, mert 100 dollárral többet kérnek érte. Ha ezek után tényleg 600 dollárért jönnek a szokásos hűtések minden gyártótól, akkor az a FE modell röhejesnek fog hatni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17016) daveoff válasza gbors (#17015) üzenetére


daveoff
veterán

Miért a Titan X nem hatott röhejesnek a custom 980Ti megjelenésekor, dehogynem. NV így nyomja, ez van...

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17017) schawo válasza zoli7903 (#17013) üzenetére


schawo
titán

Érdekes, hogy pont a 0.1%-os minimumok nem esnek be a sima hűtős throttling miatt. Ezen nem javít a hibrid hűtő. Ez hogy magyarázható?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17021) gbors válasza daveoff (#17016) üzenetére


gbors
nagyúr

Az a két kártya nem egyszerre jelent meg.
Persze, nVidia ügyes profitmaximalizálásban, de attól még érdemes felvetni, amikor ez problémát okoz. A Titan -> x80Ti történet most már standardnak számít, lehet rá építeni :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17022) #45185024


#45185024
törölt tag


Én ez alapján még mindig azt mondom hogy akinek 980TI je van NE 1080 ra váltson hanem várja meg a 102 es GPU-t már ha NV fan amugy meg várjon meg egy osszehasonlito táblázatot a Pascal Vegával
Azért ez a 102 es sokkal jobbnak tunik mint a 104 es
De hogy a HBM hova tunt rola:F

[ Szerkesztve ]

(#17023) schawo válasza #45185024 (#17022) üzenetére


schawo
titán

Az 1060-at is gp104-ből vágják? Ez elég meglepő. Ha nem száll el a fogyasztás és az ár, mint a győzelmi zászló, emiatt, akkor ez egy jó kis népkártya lehet. 70-80%-kal a 960 felett lesz.

Gondolom a hbm még mindig nem gyártható elég nagy tételben. De az is lehet, hogy mese habbal. Fél évvel a megjelenés előtt nem szoktak ilyen részletes adatok megjelenni. A Ti és Titan órajeleket honnan bánatból tudják már most?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17024) oAcido válasza schawo (#17023) üzenetére


oAcido
aktív tag

Ugye van a GP104-400-A1, ez lett a 1080. Aztán a GP104-200-A1 a 1070 és maradt a GP104-150-A1, ami vagy 1060 lesz vagy 1060Ti.

(#17025) do3om válasza #45185024 (#17022) üzenetére


do3om
addikt

Talán azért nincs HBM odarakva mert megint be akarják előzni az AMD-t, akinél inkább lenne ciki a HBM2 hiánya. Szóval ők szerintem ragaszkodni fognak hozzá akkor is ha szar (van valami probléma vele), ha kevés, ha nincs szükség rá akkor is. Az Nv így hónapokkal is beelőzheti. Amúgy nem tudom hol lesz előnye ekkora sávszélességnek amit a HBM ad de egyhamar tuti nem, a magas órajeles GDDR az NV oldalán hatásosabb. A kínált sávszél amúgy is igen magas.

Persze jó lenne látni mindkét oldalon HBM2-őt. (értelme annyi van mint a Fury-n :D )
Amíg gyengébb VGA-kon nem érhető el a nagy sávszélesség addig gy sem lesz kihasználva. Ha meg elkezdik használni azzal együtt kidobják az eddig használt sávszélesség spóroló eljárásokat.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17026) HSM válasza do3om (#17025) üzenetére


HSM
félisten

Fogyasztás szempontjából érdekes kontraszt lesz a HBM2-es Vegák és ezek a 384bites szörnyek között.
Nyilván nehezebb megcsinálni egy HBM rendszert, mint a már bejáratott GDDR5-öt továbbvinni. Nem véletlen mondta mindenki kb., hogy nem lesz az év ötlete egyből az Nv-nek HBM2-re menni.... Nem isa erőltetik úgy tűnik. Érdekes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17027) do3om válasza HSM (#17026) üzenetére


do3om
addikt

Az AMD-nek sem lesz egyszerű, a fogyasztás meg részemről (márha még mindig aktív gamer lennék :D ) sosem számított igazán amíg normális hűtést adnak rá.
Most az lesz a lényeg ki jön ki elsőnek és mennyivel. Ebben meg lehet jól teszi az NV hogy nem vár a HBM-re.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17028) HSM válasza do3om (#17027) üzenetére


HSM
félisten

Az AMD-nek már van egy rakás tapasztalata a Fury-val. Az azért nagyon nem mindegy.

A fogyasztás nagyon is számít, elég markáns különbség lehet egy 175W-os és egy 250W-os kártya között egy átlagos szellőzésű házban. Szerintem nagyon komoly áramtemető lesz egy gyorsabb, 384bites, magas órajelű GDDR5X memóriarendszer a HBM-hez képest. Biztos, hogy GDDR5X-el hamarabb lehetnek majd a piacon, sanszosan nagyobb volumenben is, ugyanakkor ennek meglesz az ára, úgy gondolom. :K

Aztán majd úgyis kiderül, mi hogy lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#17029) gbors válasza oAcido (#17024) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem 1060Ti lesz (ha tényleg lesz), szépen le tudják másolni azt a sormintát, amit a Keplernél csináltak. 380 USD az 1070, kb. 300 USD az 1060Ti, és 200-250 USD között az 1060. Ez a 3 kártya pedig fedi a két Polaris 10-est, érkezzenek azok szinte bárhova.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17030) schawo válasza HSM (#17028) üzenetére


schawo
titán

Szerinted 175W-os lesz a legnagyobb AMD? Meglátjuk, úgy legyen.

(#17029) gbors
300 dollárért a specifikációk alapján inkább nagy polarist venném, azt 300 alá igéri az AMD (gondolom ez annyit fog jelenteni, hogy 299).

A 980 $499 volt, a 960 (ami szintén 980/2) pedig $199 (40%-a)
A 1080 $599, ez alapján simán lehet $239 is (40%). Mindenestre a $299 áron sok a polcon fog maradni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17031) HSM válasza schawo (#17030) üzenetére


HSM
félisten

200W magasságába tippelném. De amúgy inkább úgy mondom, a memóriaalrendszer részéről számítok egy 50-60W előnyre fogyasztás tekintetében a HBM2-es megoldás javára a 384bites GDDR5X-hez képest.
Aztán ezt az előnyt el lehet használni a GPU-nak extra TDP-keretre, vagy simán hagyni ennyivel alacsonyabban a fogyasztást. Majd eldől úgyis.

Ezenkívül a jóval kisebb fogyasztású memória révén skálázhatóbb is lesz a csip, ha visszaveszed kicsit, sokkal több fogyasztást lehet majd nyerni, mint eddig. Tudom, hogy ez keveseket érdekel, de akiket igen, azoknak ez igen hasznos, hogy egy egyszerűbb grafikájú vagy régebbi játékban ne egyen 200W-ot a VGA, amikor elég lenne neki mondjuk 70 is. Vagy ha mondjuk a legmelegebb nyári napokon mégsem akarod 200W-al fűteni a lakást is lehet jobb opció kicsit visszavenni és megspórolni 50-100W-ot. Egy 2-3 órás játékpartin izzadságban mérhető az ilyesmi. :B

(#17032) schawo válasza HSM (#17031) üzenetére


schawo
titán

memóriaalrendszer részéről számítok egy 50-60W előnyre fogyasztás tekintetében
A kártyának van fogyasztása, a "memória alrendszer" fogyasztása hót mindegy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17033) HSM válasza schawo (#17032) üzenetére


HSM
félisten

Hót mindegy? Ugyan, kérlek, ne legyél már ennyire vaskalapos... :N

(#17034) gbors válasza schawo (#17030) üzenetére


gbors
nagyúr

A vágott GP104-es cucc nem 1080 / 2 lesz - még ha ALU-k terén tényleg felezés is lesz (amiben szintén kételkedem), a backend a 2/3-3/4-e lesz az 1080-nak (ie. 48 ROP és 192-bites busz 8GHz-es gDDR5-tel).
A 980 amúgy 549-cel startolt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17035) schawo válasza HSM (#17033) üzenetére


schawo
titán

Abunak biztos fontos, lehet hogy órákon át fogja elemezni. Engem csak az abszolút fogyasztás, és az ezzel járó hang és fűtés érdekel.

(#17034) gbors
Valóban, így egy kicsit árnyaltabb a kép.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17036) HSM válasza schawo (#17035) üzenetére


HSM
félisten

Nézd, ha a memóriarendszer önmagában megzabál a kártyán 60-70W-ot, akkor ennyivel kevesebb a GPU játékterülete, ez egy fix fogyasztás, amivel nem igazán tudsz mit kezdeni, vagy skálázni.
Ha ugyenz megvan 10-20W-ból, és a többi a jól skálázható GPU-ból jön, akkor máris van játéktered, sokkal nagyobb, mint a másik esetben. Ez pedig erősen látszani fog a végeredményben, ha mondjuk otthon az épp aktuális igényeidre próbálod szabni a kártyát, mert az egyik úgy fog skálázódni lefelé fogyasztásban, ha nem kell az összes lóerő, mint az álom, a másik meg, háááát, kevésbé. ;] Tehát itt igencsak látszódni fog az eredmény az abszolút fogyasztásban és fűtésben és hangban.

[ Szerkesztve ]

(#17037) schawo válasza HSM (#17036) üzenetére


schawo
titán

Azért ez a Fijinél sem volt ilyen pofonegyszerű. De legyen igazad.

Bár engem az a kategória abszolút nem érdekel. Nálam a 100-120k felső limit, de inkább szeretnék 80-ból valami normálisat találni. Szóval ez úgy fog történni, hogy nyár végén 70-120k között (optimális esetben a 1070 bele fog férni ebbe, de ha nem, hát nem) készítek egy ár érték mutatót egy csomó teszt és piaci árak alapján. Ha találok valamit, ami kiugró, és nem fogyaszt agyon, akkor, megveszem, ha nem, mert minden belesimul a tömegbe, akkor megveszem, ami 80-85 között kapható. Ha ez AMD, akkor az, ha zöld, akkor az. 7970 megérett a cserére.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17038) HSM válasza schawo (#17037) üzenetére


HSM
félisten

A Fury-nél sajna egy épkézláb tesztet nem láttam, ahol mondjuk megnézték volna, hogyan skálázódik a fogyasztás, ha az ember nem max órajelen járatja a GPU-t. :(
Viszont a Nano fogyasztási adatai alapján brutál jól kell skálázódnia a cuccnak. ;) Meg lehet nézni a TPU tesztjét, alig lassabb a Fury-nál (), miközben átlag 60W-al kért kevesebbet. [link]
És aMetro sebesség, ahol az átlag fogyasztást nézték: [link].
Ez azért eléggé nem lett rossz. ;)

Igen, én is csak érdeklődök ezek a cuccok után. De mindenképpen örülnék, ha egyszer, mikor majd használtan elérhető árban lesznek, lehetne egy ilyen HBM-es kártyám. Nekem egy első generációs Fury is tökéletes lenne amúgy még sokáig. :D
Jó kártyák voltak a 7970-ek, nekem most a kistesója van, és nekem is kezd kicsit kevéske lenni. Aztán majd meglátom, mit hoz a piac utódnak, de az se lehet drága kártya. :)) Mindenesetre kíváncsian várom az AMD P10 Polarisait, hátha kavar kicsit az állóvizen.

[ Szerkesztve ]

(#17039) mcwolf79 válasza HSM (#17036) üzenetére


mcwolf79
veterán

ÖÖÖ... Hát igen a Fury előtt is jöö a megváltó duma, hogy mekkora Istencsászár lesz fogyasztásban, mert HBM!!!!
[ez már akkor sem jött be]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#17040) keIdor válasza #45185024 (#17022) üzenetére


keIdor
titán

Ez egy elég régi, de hivatalos roadmap:

Nem véletlen került be a Maxwell és a Volta közé a Pascal. Nagy falat lett volna lemenni 16nm-re és HBM2-re egyszerre egy generációnál. Esélyes, hogy a HBM2 marad a Teslára, egyébként ott van az a GP100-on, a pletykák nem hazudtak, azt már nem mondta senki, hogy GeForce is kap belőle. Valószínűleg nem sokat profitálna belőle, 480-576GB/s is hatalmas ugrás.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17041) HSM válasza mcwolf79 (#17039) üzenetére


HSM
félisten

Hogyjuk a mellébeszélést, ha kérhetem. Arra reagálj, amit én írtam, tökre nem érdekel, ki és milyen hülyeségeket gondolt vagy írt korábban. :N

Igen, elhasználák a fogyasztáselőnyt a GPU-ra. És nézd akkor meg a Nano-t... -50Mhz és -60W. Az azért már elég korrekt szvsz.

(#17042) keIdor válasza HSM (#17041) üzenetére


keIdor
titán

Mindenesetre a Pro Duo többet fogyaszt, mint a 980Ti SLi, és előbbi ugye két Nano.
Érdekes.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17043) HSM válasza keIdor (#17042) üzenetére


HSM
félisten

Most nem értelek... miért nem egy Nano-t hasonlítunk egy 980 ti-vel? De így sem egészen fair az összehasonlítás, mert a 980Ti-n a fogyasztáselőny az egyszerű, hardveresen butább felépítésből fakad, amit nem tud a másik oldalon a HBM teljes mértékben kompenzálni. Azért azt nem árt észrevenni, hogy tudásban egy Fury/Nano GPU-ja minimum a Pascal szintjén van. És nincs ingyen a beépített nagyobb tudás fogyasztásban.

De ugye ez egy elég régi, sokszor áttárgyalt téma...

[ Szerkesztve ]

(#17044) schawo válasza HSM (#17043) üzenetére


schawo
titán

hardveresen butább felépítésből fakad
Ez is csak Abu téma. Gyors? Gyors. Butább??? Okos nem kell hogy legyen, nem kértem fel hogy helyettem végezzen el feladatokat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17045) keIdor válasza HSM (#17043) üzenetére


keIdor
titán

Abban a pillanatban hogy ez valahol meg is mutatkozik egyet fogok érteni veled, de ez még nem igen következett be. Én az AMD féle csodára már az R600 óta várok, 9 éve már.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17046) oAcido válasza HSM (#17041) üzenetére


oAcido
aktív tag

Ja csakhogy a Nano visszadobálja az órajelét 800Mhz körülire, sőt valamikor lemegy egészen 600-ig is. Addig a Fury/Fury X simán tartja az 1000/1050-et.

Fogyasztás/hőfok limit kitolásával persze a Nano is képes tartani az órajelet, cserébe a fogyasztása is megnő.

(#17047) keIdor válasza HSM (#17043) üzenetére


keIdor
titán

Néztem fogyasztási adatokat: [link]

Nem vagyok lenyűgözve, nagyon kikap mindenhol a Nano és alig fogyaszt kevesebbet...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17048) mcwolf79 válasza HSM (#17043) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ez a fapad VGA a legtöbb tesztben hülyére veri az összes AMD kártyát.
Persze, tudom, a fejlesztők hibája, hogy nem használják ki a CSODÁT.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#17049) velizare válasza mcwolf79 (#17039) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, csak éppen ugyanazon a csíkszélességen a fury x egy sokkal nagyobb chip. 40%kal több tranyó van benne, a konfigurációja 4096:256:64 szemben a 290x 2816:176:64ével, a fogyasztását viszont kihozták egálra.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17050) schawo válasza velizare (#17049) üzenetére


schawo
titán

És? Ez nem pozitív jellemző, hanem negatív. Rengeteg erőforrással sem tud mit kezdeni. Inkább a teljesítményhez kell nézni a fogyasztást, nem a gyártó által vágyott teljesítményhez.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.