Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32501) ->Raizen<- válasza füles_ (#32496) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem tudom miről beszélsz még a 390x-et is veri a gtx 970 egy újabb játékban. Meg az rx 480-at is. Project cars 2 ben még nagyobb a különbség.

A 390-et állva hagyja project cars 2-ben a 970.

[ Szerkesztve ]

(#32502) solfilo válasza ->Raizen<- (#32501) üzenetére


solfilo
veterán

Te mutatsz neki egy játékot, ő meg linkeli 22 játék átlagát. ;)

mod: két játékot :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#32503) Valdez válasza Abu85 (#32497) üzenetére


Valdez
őstag

Azt tudjuk, hogy amd proci esetén ez a frissítés okoz-e ilyen hibákat, lassulásokat? Ugyanis hiába amd proci, ugyanúgy felteszi az ms update.

(#32504) solfilo válasza Valdez (#32503) üzenetére


solfilo
veterán

Igen? Nekem még nem tette fel, pedig az előbb is kerestettem vele frissítést, de semmi. Vagy majd később kapom? :F

solfilo

(#32505) ->Raizen<- válasza solfilo (#32502) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De legalabb tudok mutatni nem is egyet. 😎

(#32506) Abu85 válasza Valdez (#32503) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

AMD-re a meltdown elleni patch azért kell, mert ha nincs fent, akkor nem frissíthető tovább az OS. Ez egy biztonsági protokoll, hogy az MS és az Intel biztos legyen abban, hogy mindenki befrissíti. Ettől függetlenül, amelyik procinak nem kell, azon nincs használva az új struktúra. A spectre ellen pedig szükséges az AMD-nek is védekeznie az első támadási variáns ellen.

(#32504) solfilo: Hardverfüggő, hogy mikor lesz frissítve. Előbb-utóbb ott lesz minden gépen maga a patch. Mondjuk úgy két héten belül. Hogy aktív lesz-e minden eleme az attól függ, hogy érintett-e a hardver, vagy megtalálható-e a kompatibilis firmware.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32507) solfilo válasza Abu85 (#32506) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, ez megnyugtató! :)

(#32505) ->Raizen<- : peace :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#32508) Valdez válasza solfilo (#32504) üzenetére


Valdez
őstag

Igen, nekem felmászott tegnap.
De most Abu válasza megnyugtatott :)

(#32509) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Arra egyébként érdemes figyelni, hogy a spectre elleni harc közel sem ért véget. A második támadási variáció nagyon veszélyes és nagyon elméletben a branch target injectionnek az AMD-re is hatásosnak kellene lennie. Ugyanakkor a gyakorlat mást mutat, amit azzal magyaráznak most, hogy az aktuális implementáció nem elég gyors ahhoz, hogy az AMD procikba épített védelmeket kijátssza. De ha érkezik egy újabb implementáció, ami gyorsabb, akkor lehet, hogy az ellen már az AMD is kénytelen lesz firmware-rel védekezni. A kérdés, hogy mennyire hatékony a hardverbe épített védelem, mennyire optimalizált implementáció kell a kijátszásához. Ezekre még nincs válasz. Tehát az, hogy az AMD immunis a branch target injection ellen, bőven lehet, hogy csak egy ideiglenes állapot. És akkor még a jó ég tudja, hogy milyen támadási variánsokat lehet bevetni a spectre-re, amit megint foltozni kell OS-firmware szinten

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32510) lezso6 válasza ->Raizen<- (#32501) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Remélem tudod, hogy ez ordas nagy trollkodás, amikor referenciának hozol egy hulladék játékot meg egy olyat, ami az egyik, ha nem a legrosszabbul futó játék AMD-n. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32511) ->Raizen<- válasza lezso6 (#32510) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mindkettovel rendszeresen jatszom. ;)

(#32512) füles_ válasza ->Raizen<- (#32511) üzenetére


füles_
őstag

Oké, te ezzel a két játékkal játszol, neked jobb választás volt a GTX 970, de akkor ne általánosíts és ne állítsd azt, hogy a Hawaii már nem egy jó GPU. Aki például pont az új Wolfensteinnel játszik, az meg sokkal jobban jár egy Hawaii lelkű kártyával, mint a GTX 970-nel, mert a 390X a 980Ti teljesítményét hozza.

(#32513) ->Raizen<- válasza füles_ (#32512) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Csak kár hogy kb 1 játék jön 1-3 évente és az is a wolfi folytatása vagy bethesda égisze alá tartozó cucc ahol a hawaii tud villantani. ;) Mondja ezt az akinek még csak nem is amd gpu van a gépében... Nekem volt r9 290 ott a teszt róla blogomban. ;) :D
Na de igazán lapozhatnánk már. Kíváncsian várom az új nv kártyák mennyire teszik még jobban múltba az amd megoldásait.

[ Szerkesztve ]

(#32514) füles_ válasza ->Raizen<- (#32513) üzenetére


füles_
őstag

Ember, nézd már meg azt a 7 hónapos videótesztet amit előbb linkeltem. :W
De inkább leírom neked.
22 játék átlaga:
-GTX 970 (gyári): 75 fps
-GTX 970 (OC): 84 fps
-R9 390 (gyári): 80 fps
-R9 390 (OC): 84 fps

1-3 évente jön olyan játék, amiben a Hawaii a GTX 970 előtt van. Ez tetszett. :C Akkor most nézzük át a Guru3D tesztjeit.
[link]
A FarCry Primalnál tartok (2016.3.1), eddig 18 játékban szerepelt valamilyen Hawaii kártya és GTX 970, ebből a 18 játékból 14-ben volt erősebb a Hawaii, 2-ben egál, és 2-ben a 970 volt erősebb. Ehhez már nem fűznék hozzá semmit. Ha szerinted ez nem villantás a 2013-as Hawaiitól akkor nem értelek.

Mondja ezt az akinek még csak nem is amd gpu van a gépében
Csak attól mert jelenleg NV-m van még nem fogom a 970-re azt mondani, hogy jobb kártya, mint a 390, mikor nem az. :))

Na de igazán lapozhatnánk már.
Csak rájössz már, hogy mekkora hülyeségeket beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#32515) ->Raizen<- válasza füles_ (#32514) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kedves fan barátom. Tomax és hsm a 290-est emlegette én én arra reflektáltam. Te kavarod be mindig a 390-es szériát holott nem arról volt szó. Sok játék jelent meg tavaly és crytek linkelgette is az első teszteket róluk egy orosz tesztelő csapattól. Na ott én elég sokszor láttam a 290-es előtt végezni a 970-est.

Itt a két saját készítésű tesztem és ezekben a házi mérésekben is elöl végzett a 970-es a 290-es ellen.
Javaslom nézz ár a fogyasztás mérőre a teszten mert húzva az amd rendszer sokkal sokkal többet evett.

Egyetlen egy esetben sem posztoltam még ide hülyeséget. :D Gondolhatod hogy nem általánosítok. :D

[link]

[link]

Engem már nem ez a téma izgat hanem hogy az nv milyen gpu családdal jön ki. Azt rebesgetik hogy nem a titan v lesz az alapja a családnak hanem egy áttervezett variáns. Ha hozzák az eddig kitaposott ösvényen haladva amit szoktak akkor az amd megint jó sokára tud majd bármivel is reagálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32516) füles_ válasza ->Raizen<- (#32515) üzenetére


füles_
őstag

Kérdezem én, amikor a 290 és a 290X kártyák megjelentek, hol volt még a 970? A 290/X-ek a 780 és a Titan ellen jöttek, majd a 290X ellen jött a 780Ti. A 970 hivatalos ellenfele a későn megjelent 390 volt. Amúgy meg teljesítményben majdnem ugyanazt tudják, csak a 300-as széria sokkal jobb hűtési megoldásokat kapott.

Most komolyan csodálkozol, hogy nálad jobban teljesített a 970, mint a 290?
Mindenidők egyik legrosszabb, throttlingoló, 90 fok fölötti üzemi hőmérsékletű referenciakártyáját hasonlítod egy aftermarket kártyához? A másik az, hogy az egyik egy őskövület FX konfig, amit játékokban az újabb i3-asok is megelőznek, a másik meg egy i5-ös Skylake konfig...

Bocsi de ez egyáltalán nem mérvadó. :N

[ Szerkesztve ]

(#32517) ->Raizen<- válasza füles_ (#32516) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Már hogy ne lenne mérvadó.. a 290-est bepattintva a skylake konfigba ugyan úgy jobb lenne a 970. Még aftermarket hűtővel is. ;) Driver szempontból sincs úgy megtámogatva már a 290 mint egy 39x szériás vga. Míg nv azért törődik a maxwell kártyákkal is. Nem érdekel mivel illik összehasonlítani, nem arra reagáltam. :D Szerintem lapozzál.

[ Szerkesztve ]

(#32518) Remus389 válasza ->Raizen<- (#32517) üzenetére


Remus389
veterán

Mindenidők egyik legrosszabb, throttlingoló, 90 fok fölötti üzemi hőmérsékletű referenciakártyáját hasonlítod egy aftermarket kártyához? A másik az, hogy az egyik egy őskövület FX konfig, amit játékokban az újabb i3-asok is megelőznek, a másik meg egy i5-ös Skylake konfig...

Ebben azért igaza van fülesnek, nem hajtja ki a 290-est az FX.

Ebben a vitában Fülesnek van igaza, egyértelműen. Nem csoda hogy lapoznál már, hisz kínos kezd neked lenni.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#32519) füles_ válasza ->Raizen<- (#32517) üzenetére


füles_
őstag

Ugyanúgy jobb lenne, mint a referencia 290, de nem annyival, mint azelőtt. De egy Tri-X 290-nél vagy PCS+ 290-nél már nem biztos hogy jobb lenne a 970 ugyanabban a Skylake konfigban. ;)
Elárulom, hogy a 390/390X-re írt optimalizációk 95%-a ugyanúgy javít a 290/290X-en is. Maga az alapdizájn ugyanaz a 290/X és a 390/X esetében, Hawaii, csak átnevezték Grenada-ra pár apró módosítással.

(#32520) HSM válasza ->Raizen<- (#32517) üzenetére


HSM
félisten

"Driver szempontból sincs úgy megtámogatva már a 290 mint egy 39x szériás vga."
Ne zavarjon egy percig se, hogy ugyanaz a csip, ugyanazzal a driverrel.... :U Hülyék lennének külön drivert írni neki, nem önmaguk ellenségei. Minden szempontból nonszensz.

(#32519) fules: )) : Ha jól emlékszem, egyedül a display motorjában van egy minimális változás, van valami rétegfeature, amit beépítettek, de az is lehet, csak bugfix csipen belül.

[ Szerkesztve ]

(#32521) ->Raizen<- válasza Remus389 (#32518) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem hinném.. I7-el is a gtx 970 lett a győztes r9 290 ellenében. Rengeteg videó és tesztoldal ugyan ezt erősíti meg. ;) Nincs igaza mert ő a 390-el kavart be mert neki a hawaii az a 39x széria... de volt annak egy előd modellje amiről szó volt eredetileg itt ma. Ennyit erről én lezártam ezt a "vitát". :D

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32522) füles_ válasza HSM (#32520) üzenetére


füles_
őstag

Nekem is a kijelzőmotor rémlett, de utánanézve még a PowerTune rendszer is frissült a Grenadaban. Meg ugye a 28nm-es nodeon finomítottak, gyorsabb memóriákat kapott, de ezek már nem a GPU architektúrális frissítései közé tartoznak.

(#32521) ->Raizen<-
Aludj jól! :)

[ Szerkesztve ]

(#32523) TTomax válasza HSM (#32520) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hm,pedig pont itt a forumon akarták bizonyitani hogy mégsem ugyanaz a 290 meg a 390.... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32524) do3om válasza TTomax (#32523) üzenetére


do3om
addikt

Itt még komoly szaktudású egyén is bizonyította hogy a 480 nem 580, ráadásul nem csak megjelenés előtt hanem amikor kijött az 580 még akkor is. ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#32525) HSM válasza TTomax (#32523) üzenetére


HSM
félisten

Tényleg nem tökéletesen ugyanaz, csak praktikus szempontból. Mint írtam, a revízióváltással kapott egy minimális frissítést a kijelzőmotort, és a ram időzítésein javítottak. (Halkan jegyzem meg, hogy 390 BIOS-al, amivel történetesen tökéletesen működnek a 290-ek is javít a sebességen, nekem +500 pont volt GS 3Dmark FS-ban. ;] )

(#32522) fules: )) : A powertune változást is mindig elsütik, jelentősége nincs sok. :N

(#32524) do3om: Ott is új revízió. Ott pl. egy takarékosabb multimonitor módot kapott a GPU.

(#32526) füles_ válasza HSM (#32525) üzenetére


füles_
őstag

Az 500-as szériában azért volt pár frissítés, nem csak a multi monitor esetén csökkent a fogyasztás. Itt is a node hatékonyságán javítottak egy picit, kicserélték az UVD motort (asszem a Bristol Ridge-ét kapta meg,), átalakították a memóriavezérlőt, illetve az AVFS rendszer kapott még egy új fajta szenzort, szabályzót (LDO, ezt a Summit Ridgeből hozták át), aminek köszönhetően valamivel magasabb órajel beállítására van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#32527) Yutani válasza füles_ (#32526) üzenetére


Yutani
nagyúr

A multi monitor mód fogyasztás csökkenés csak akkor állja meg a helyét, ha a két monitor azonos paraméterekkel van meghajtva. Nálam fHD monitor és TV együtt full memória órajelet okozott az RX 570 kártyámon. Szóval nem olyan egyértelmű a dolog.

#tarcsad

(#32528) TTomax


TTomax
nagyúr

Még mielött a topic amd vs amd lesz ezt azért igy ide beszurnám... 15 Premium VR Oculus Rift benchmarks

Nem igazán látom hol is jobb egy radeon VRre (volt itt ilyenröl szó böven)föleg amikor ránézek a frametimeokra.... és itt még a Vegak customok még csak nem is refek,amig az nV karik igen....BTW,ismét egy teszt ahol szépen látszik mennyi felárat ér meg a 64esVega,...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32529) ->Raizen<- válasza Abu85 (#32509) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Na ma is bugozott a rendszer, win10 topicba olvastam hogy a chrome simán okozhat problémát. Edge alatt hallgattam a zenéimet youtube miközbe forzáztam és nem jött elő a brutál minden belassulós történet. Na meg letiltottam a gyári víruskeresőt is mert az is tekerte a háttérben néha a cpu-t.

(#32530) gainwardgs


gainwardgs
addikt

(#32531) ->Raizen<- válasza gainwardgs (#32530) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Még egy játék ahol jobb a gtx 970 mint egy 290x. :DDD

(#32532) imi123 válasza gainwardgs (#32530) üzenetére


imi123
őstag

Remek.
Alpha driverrel tesztelik.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#32533) gainwardgs válasza imi123 (#32532) üzenetére


gainwardgs
addikt

Le lehet tölteni és tesztelheted te is[link]

Én nem látok rajta semmi változást, hiába újnak mondják az engine-t, grafika nem változott semmit. :K

(#32534) imi123 válasza gainwardgs (#32533) üzenetére


imi123
őstag

Köszi de kihagyom. Tank csatához elég nekem a BF4 :)
Ahogy nézem a hasonló tudású procikkal mint a 3770K-m minimum FPS-ben szépen szerepel a Vegám.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#32535) Looserke


Looserke
őstag

toszódna meg az összes bányászbéla...180K egy alap GTX1070, AMD kártyák meg kb RX560-tól felfelé nem is léteznek, lehetetlen gépet fejleszteni emiatt a crypto őrület miatt... :O :(((

(#32536) Televan74 válasza Looserke (#32535) üzenetére


Televan74
nagyúr

Vegyél konzolt! ;]

Sajnos ahogy figyelem a Coin árakat,ez a helyzet még egy darabig nem fog változni,ahhoz be kellene dőlnie a crypto piacnak.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32537) Looserke válasza Televan74 (#32536) üzenetére


Looserke
őstag

amiket én játszok, azt nem jó konzolon tolni (BF4, WoT), meg a gyerkőcnek már van egy csomó minden Steamen megvásárolva (LEGO összes kb.)

(#32538) olle válasza Looserke (#32535) üzenetére


olle
senior tag

Ezt miért itt ebben a topicban kell? :) GTX 1070 140K ért is van. Nem értem a felháborodásod! :W

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#32539) smkb válasza TTomax (#32528) üzenetére


smkb
őstag

Szép. A szintetikus benchmarkokban tud a vega64 egyáltalán labdába rúgni, a játékokban még az 1070Ti is sokkal jobb átlagban is, meg több játékban is bőven előtte van.

(#32540) mcwolf79 válasza Looserke (#32537) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ezeknek a játékoknak aztán kell az 1070... ja mégsem. Szerintem egy 1050Ti alatt is elketyegnek, WOT-nak is inkább CPU kell, VGA kevésbé.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#32541) Looserke válasza mcwolf79 (#32540) üzenetére


Looserke
őstag

legtöbbet ezekkel játszok, de azért az ARK survival-nak és az AC origins-nek már kevés a 7870XT...monitort is vennék újat leginkább 1440p-s freesync-est és ahhoz aztán már tényleg lehetetlen épkézláb VGA-t találni emberi áron...

[ Szerkesztve ]

(#32542) #52588800


#52588800
törölt tag

Ryzen™ 5 2400G with Radeon™ RX Vega11 Graphics

Teljesítményben melyik VGA -val van párban ez az IGP?

(#32543) #85552128


#85552128
törölt tag

Azért ez a skin az új Kaby lake-G driverhez kemény,főleg az intel logóval fent :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32544) AtomAn


AtomAn
újonc

Sziasztok !
Van egy gigabyte alaplapon:
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-M68M-S2P-rev-23#ov
Szeretnék bele venni egy videokártyát:
https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/gigabyte/geforce-gt-1030-oc-2gb-gddr5-64bit-pcie-gv-n1030oc-2gi-p373035643/
És most ez a videokártyám:
Gigabyte Ati Radeon HD 5670 1gb
Az a kérdésem gond nélkül be tudom rakni és működni is fog??
Válaszokat előre is köszönöm

(#32545) solfilo válasza AtomAn (#32544) üzenetére


solfilo
veterán

Ha már megvan mindkettő, próbáld ki.
nForce chipset miatt viszont lehet lesz gond, de ez csak akkor derül ki, ha kipróbálod. Ha még nincs meg a kártya, keress zöldet, GTS 450-et pl.
ja most nézem hogy egy GT 1030-at tennél bele, én nem tudok akadályról, szerintem mennie kéne.

Vedd webshopon keresztül, aztán ha nem megy mégsem, élsz a 14 napos elállási jogoddal. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#32546) Raggie válasza AtomAn (#32544) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, javaslom EZT a topikot! ;)

Clint Eastwood FTW

(#32547) AtomAn válasza solfilo (#32545) üzenetére


AtomAn
újonc

Köszönöm

(#32548) Yutani válasza AtomAn (#32544) üzenetére


Yutani
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#32549) Kristof93 válasza #85552128 (#32543) üzenetére


Kristof93
senior tag

Most már értem miért rakott az AMD skin supportot a driverbe. Elég minimális erőfeszítés az Inteltől.

(#32550) gtamate2 válasza mcwolf79 (#32540) üzenetére


gtamate2
veterán

Azért a BF4-el ki lehet használni a vga-t...

*Sn0w

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.