Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47001) Busterftw


Busterftw
veterán

Intel backs out of $5.4 billion deal to buy Israeli firm Tower Semiconductor

Chip giant to pay $353 million to terminate acquisition after reportedly failing to receive okay from Chinese regulators as demanded by contract

(#47002) Yutani


Yutani
nagyúr

RX 580 - RX 5600XT - RX 6600 - RX 7600 teszt

Hogy miért jó az RX 7600.

#tarcsad

(#47003) MasterDeeJay

Ha valakinek kellene info.
Intel DG1 működik akár milyen lapban és procival. Kamu volt amit kezdetben írtak. (Vagy csak az Asus féle volt ilyen limittel?)
Persze gondolom itt keveseket érint, pedig a legolcsóbb kapható kártya (ebay, ali 20-30eft)
Drivere ugyan az mint a többi intelesnek. Gpuz össze vissza ír mindent.

Hw infó is baromságokat ír, nem a max verzióm van.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47004) bobalazs válasza MasterDeeJay (#47003) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

integráltra képet kötve lehet játék gyorsítóként használni ezt az intelt?

(#47005) MasterDeeJay válasza bobalazs (#47004) üzenetére

Lehet, én sem a saját kimenetével használom hanem az a770-esen keresztül és kézzel választottam ki melyik progival menjen. Bár ez win10/11 feature.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47006) MasterDeeJay válasza bobalazs (#47004) üzenetére

Sőt annyira támogatott hogy ő maga ajánlja fel.

Drivere mégiscsak más, nem az Arc control panelje fut hanem gondolom az ami a notikon szokott menni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47007) bobalazs válasza MasterDeeJay (#47006) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez elég cool, gondolom a konkurrens gyártók kártyáival is így működik.

(#47008) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Egy kis érdekesség:

A Desperados 3 készítőinek új játéka, a Shadow Gambit: The Cursed Crew című játékot is letesztelte a CB.

Motor: Unity
API: DX11
Felskálázás: -
RT: -

A játék finoman fogalmazva rendkívül igénytelen, ami alatt azt értem, hogy piszok gyors, a sebesség igazodik a vizuális megjelenítéshez (nem igényel erős hardvert), teljesen korrekt (RTX 4080 nyaldossa a 400 fps-t), egy RX 580 vagy GTX 1060-as elegendő a 1080p max grafikához stabil 60 fps-el.
VRAM igénye is rendkívül alacsony: 1080p és 1440p felbontáson is legendő a 4 GB, 4K felbontáson "már" 6 GB kell.

Nagyon szépen skálázódik a sebesség a Unity motorral, viszont Vega 64 és RX 5600XT tempójával súlyos problémák vannak, az a kettő pocsék tempót ad valamiért.

Ampere-nak ebben a játékban a 4K különösen jól fekszik.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#47009) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#47006) üzenetére

Mégis a max verzióm van de a mobil verziója. A spec alapján ez van noti lapokon. TDP terhelve 25-33w.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47010) b.


b.
félisten

[Starfield To Get NVIDIA DLSS 3 & DLSS 2 Mod Support On PC At Launch, Confirms PureDark]
;]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47011) gejala válasza b. (#47010) üzenetére


gejala
őstag

Nem tudom, hogy AMD-nek miért éri meg az alapból nullához konvergáló eladásait szándékosan még tovább csökkenteni. :F

(#47012) proci985 válasza Raymond (#46998) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez nagyon eros

a tobbi, korabbi problema kb rushed production. Linuseknal korabban is voltak hulyesegek, amik altalaban azert megmagyarazhatoak voltak a "kiprobaltuk, hogy neked ne kelljen" kiserletezo mindsettel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47013) Busterftw válasza b. (#47010) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezzel húzással eléggé kifogják a szelet launchkor az FRS 3.0 vitorlájából (már ha jön).

Illetve érdekes lesz az összehasonlítás a kettő között.

(#47014) MasterDeeJay válasza gejala (#47011) üzenetére

Lassacskán az intel is megelőzi.
Xess-t is egyre több játék támogat.


Azaz majd az új Intel széria de meg jön egy arc update.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47015) b.


b.
félisten

[Intel Releases PresentMon with a User-friendly Interface]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47016) MasterDeeJay válasza b. (#47015) üzenetére

Korrekt, felrakom. Msi afterburner úgyis bugos volt nálam.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#47017) b.


b.
félisten

Hát ez ( is) szarul sikerült, főleg UE5 bemutatónak.
[Immortals of Aveum Disappoints as Unreal Engine 5’s True Debut]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47018) Dtomka válasza b. (#47017) üzenetére


Dtomka
veterán

Lesz az még jobb is, bár engem nem vonz ez a játék. Én is linkelek 1 videót ha nem gond:
AZ ELSŐ AAA UNREAL ENGINE 5 JÁTÉK MEGÉRKEZETT!! :O | Immortals of Aveum (4k60fps) #ue5 #unrealengine - YouTube

[ Szerkesztve ]

(#47019) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az új Forza Motorsport kap DLSS 2 és FSR 2.2 támogatást, továbbá CPU alapú DirectStorage is lesz:

"We’ve optimized Forza Motorsport to look and play great across a wide range of PCs, taking advantage of cutting-edge PC hardware and technologies with real-time ray tracing on-track and maximum performance enabled by NVIDIA DLSS 2 and AMD FSR 2.2. We will continue to optimize and improve Forza Motorsport on PC after launch.
Forza Motorsport on PC supports native resolutions up to 4K and beyond, including ultrawide resolutions during on-track gameplay, HDR calibration, shader pre-compilation and pre-caching, DirectStorage for improved CPU loading, unlocked single-player framerates with or without V-Sync enabled, and more."

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#47020) Yutani válasza Dtomka (#47018) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha a fake frame be van kapcsolva, tépődik a kép. :F

#tarcsad

(#47021) Dtomka válasza Yutani (#47020) üzenetére


Dtomka
veterán

Ennyit sikerült észre venned a videóból? :F Szerintem nem az a lényeg, hogy ki hogyan fejezi ki magát. Azért linkeltem mert UE fejlesztő, játékokat készít, így többet ért hozzá mint a fórumokon a sok agyoniskolázott fotelharcos.

(#47022) bozont


bozont
veterán

Amd-nek asszem fel kell kötnie a gatyát. Bár nekem nem tetszik ez az irány. De nV nagyon nyomul a témában. DLSS 3.5

(#47023) Callisto válasza bozont (#47022) üzenetére


Callisto
őstag

Úgy gondolom, hogy az AMD-nek már mindegy. Sajnos már nem tud tenni semmit, mert akkora a lemaradása és ez a piacnak nagyon rossz lesz.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#47024) Devid_81 válasza bozont (#47022) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha igy haladnak 2 generacio mulva mar az Intel dedikalt VGA-knak is nagyobb lesz a piaci reszesedesuk mint az AMD-nek ami van.
Nem ertem miert jo ez nekik.
Oke ertheto a konzolos vilag az oveke, de jo lenne nem elfelejteni a gamereket sem.

[ Szerkesztve ]

...

(#47025) keIdor válasza Devid_81 (#47024) üzenetére


keIdor
titán

Pletyka, de elvileg az RDNA4-el meg sem próbálják majd a high endet meghódítani. Olyan lesz, mint az RDNA1, 5700XT toppal.
Piacot csak ilyen 300-600$ közti kártyákkal lehet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#47026) paprobert


paprobert
senior tag

Ez az új Unreal Engine 5 játék szépen beárazta, hogy mit is kapunk a pénzünkért VGA fronton. Nagyon keveset. :U
[link]

RTX 4060 1080p Low 60-70 fps
ARC A750-nek ugyanehhez a sebességhez már FSR kell.
GTX 1060 - nincs olyan grafikai beállítás amivel játszható, performance FSR-ral sem.
RX 6700XT 80-90 fps, (Ultrán van 60fps.)

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#47027) gainwardgs válasza paprobert (#47026) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szokásos ratyi optimalizálás, majd egy 5 patch után jó lesz :K

(#47028) Devid_81 válasza keIdor (#47025) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sajnos ott sem kapkodnak nagyon.
Lassan egy eve van kint az RDNA3 , erre talan most jon a 7800XT ami vagy tud vagy nem annyit mint a 6800XT.
Es ez lesz a 300-600 dollaros savban. :D

...

(#47029) PuMbA válasza gainwardgs (#47027) üzenetére


PuMbA
titán

Nem. Ez Unreal Engine 5 :) Más UE5 játékoknak is hasonló a gépigénye, pl. a Remnant 2 jelenleg 5 patch után se fut ennél jobban.

[ Szerkesztve ]

(#47030) gainwardgs válasza PuMbA (#47029) üzenetére


gainwardgs
addikt

Akkor a drága unreal5-höz majd 5090 kell 3000$-ért, vagy 1080P-hez egy 4090, teljesen reális :DDD
Amúgy meg annyira nem is látványos a grafika :U

(#47031) PuMbA válasza gainwardgs (#47030) üzenetére


PuMbA
titán

Azt sem mondhatjuk szerintem rá, hogy rosszul fut. 4090-en 4K Ultrán megvan a 60fps :) Élőben, tehát nem YouTube videón keresztül azt mondják, hogy jóval jobban néz ki.

Egyébként meg a szintén UE5-ös Black Myth Wukong-on YouTube-on keresztül is látszik, hogy egyértelmű grafikai előrelépés. Ezzel a kinézettel én elfogadom a gépigény növekedést.

[ Szerkesztve ]

(#47032) gainwardgs válasza PuMbA (#47031) üzenetére


gainwardgs
addikt

Sajnos ez sem úgy néz ki már mint a legelső videókon :K

[ Szerkesztve ]

(#47033) b. válasza PuMbA (#47031) üzenetére


b.
félisten

Ezt remélem viccnek szántad. Ez a játék átlagosan néz ki, úgy ahogy.
Egy RTX 4090 kártyán éppen tud 60 FPS-t ez azt jelenti hogy az AMD legerősebb kártyáján tud kb 45 FPS-t natívban. Ilyen közepes grafikával. Fogalmam sincs mit látsz benne de ez a játék szar és optimalizálatlan és nem is néz ki jól.
Mi előnye van így a nanite/ lumken technológiának a RThez nézve?
Black myth meg kap majd megjelenésig 20 downgradet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47034) proci985 válasza Devid_81 (#47028) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ami savban prev gen van eddig ebben a generacioban

igazabol nem tudom mi volt a terv. a 7900XT 850 euro alatt utobbi harom evet elnezve nem rossz vetel, de az idei ev maradek resze kb ertelmezhetetlen eddig.

b.: ja, ez igy fejlesztoi reszrol nem oke, nem lesz, aki megvegye.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47035) Aljasvip válasza keIdor (#47025) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Az emberek a "halo product" után sóvárogva veszik meg általában a márkán belül, de a pénztárcának megfelelő terméket. "Ha nincs 4090, akkor jó lesz a kistesó is" elven.

Pusztán középkategóriás termékpalettával lényegében azt üzeni az AMD, hogy elengedték a versenyt.
Még benézhet ide is egy Ryzen-szerű újjáéledés, de nem sok esélyt látok rá.

Az Intel nem tudom hogyan csinálta. Én egyszerűen semmi okot nem látok arra, hogy miért venne bárki is Intel kártyát, de mégis jön fel...

(#47036) proci985 válasza Aljasvip (#47035) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nezd meg az A770 eredmenyeit. 400 euroert ahol jol megy, ott kb otvozi a 6800 es a 3070 elonyeit (16GB es RT), csak sokkal olcsobban. fele annyiba kerul, mint a 7900XT, es majd harmadaba mint a 4080 amik ugyanezt valamennyivel jobban tudjak, csak driveresen kiforrottan.

gyakorlatilag vicces, mert 400 euro korul egyedul az Intelnek van vallalhato termeke.

4070/TInel a 12GB memoria a problema, AMDnel meg a 6950XT is csak raszterben eros. 7800XT start holnaputan lesz erdekes.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47037) b. válasza proci985 (#47036) üzenetére


b.
félisten

"fele annyiba kerul, mint a 7900XT, es majd harmadaba mint a 4080 amik kb ugyanezt tudjak, csak driveresen kiforrottan."

ugyan ezt tudják? :F
A 4080 kb 2 x erősebb de vannak játékok ahol 3x FG nélkül. Az ARC 770 kb a 4060 / ti kategóriájában játszik. Amúgy szerintem sem rossz kártya.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47038) proci985 válasza b. (#47037) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

atfogalmaztam kozben, kicsit rossz volt: ha legalabb ennyit akarod, hogy tudjon a konkurencia minden helyzetben, az a 4080 es a 7900XT. ez akkor is igy van, ha a 4080 gyorsabb a 7900XTnel.

szerk: igen, a 4080 sokkal gyorsabb, a 4060ti viszont inkabb csak a 8GBs modellnek az ellenfele.

4070/TI bukik a 12GB memorian, 6800/69x0 bukik a hullamzo RTn.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47039) b. válasza proci985 (#47038) üzenetére


b.
félisten

Szerintem ahova elég az ARC 770 teljesítménye szerintem ott nem bukik el semmi a12 GB memórián.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47040) proci985 válasza b. (#47039) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem vagyok benne teljesen biztos, ld Hogwarts.

HL:Alyxban se vagyok biztos, hogy nem fut memoria limitbe. 5700XT ott kifutott a 8GBbol ugy, hogy egyebkent a GPU meg siman birta volna egy Oculus CV1el is.

hosszabb tavon azert az A770 lehet jobban fogja birni, es megiscsak egy sokkal olcsobb kartya. 4070 elegge felemas lett architekturalisan.

---

mondjuk igazabol a kerdes, hogy mire jutnak a battlemageig. nemi verseny nem artana

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47041) keIdor válasza b. (#47033) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem ami még mindig a “keresem az állam” kategória a The Last of Us Part 1 PC-n. Natív 2160p render, minden felhúzva High és Ultra 70-100 fps RTX-4090-el. Ez az elfogadható. Várom a Part 2-t is PC-re, ott amúgy több a nagyobb tér, kevésbé csőjáték.

De a Cyberpunk is jól néz ki, várom a Patch 2.0-t és a PL-t.

Amúgy az biztos, hogy a kisebb Ada kártyákat megöli a kis sávszélesség UE5-nél… trükköztek a számozással, minden egyel magasabb néven fut, mint kéne és hiányzik a vágott AD102.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#47042) gV


gV
őstag

egy egész jó teszt RX 7900 XT vs RTX 4070 Ti, 44-Game Benchmark | KitGuru
két eredményen akadt meg igazán a szemem:
Rt p/w 40/50% a 4070 Ti előnye a játék megjelenésekor 4k-n kevés volt a 4070 Ti 12GB Vram-ja. mostanra elég látványos a javulás

(#47043) b. válasza gV (#47042) üzenetére


b.
félisten

Az eddigi egyik legjobb VGA generáció lehetett volna a zöldek történelmében az Ada, ha Nvidia nem tolja el a szinteket.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47044) Petykemano válasza b. (#47043) üzenetére


Petykemano
veterán

Ebben a generációban az AMD és az Nvidia is eltolt valamit.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#47045) HSM válasza Petykemano (#47044) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem mindkét generáció rendben lenne, kivéve az árakat... :DDD

(#47046) b.


b.
félisten

megjelent egy CB teszt elég érdekes eredményekkel, amiben összehasonlítja az előrelépést az architektúrák között.
[link]
Raszterben 10 % csak az előnye de RT ben jobb a helyzet visszafogott RT vel 16 %, magas/ megterhelő RT vel 26 % az előnye az RDNA3 nak.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47048) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD announces Radeon RX 7800 XT 16GB and RX 7700 XT 12GB graphics cards

7700XT picit jobb mint amire szamitottam, de majd elb@ccak az arazast ugyis.

...

(#47049) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Avatar: Frontiers of Pandora - PC Features Trailer

Úgy tűnik az AMD az Ubi-val is exkluzív szerződést kötött, kizárólag FSR 2 lesz a felskálázó technikák közül, a többit itt is blokkolni fogják, mint a Starfield-ben.
Ez igencsak szomorú, mert pont ebben a játékban óriási igény lenne a DLSS nyújtotta temporális stabilitásra, hiszen itt brutális mennyiségű növényzet lesz, ami ugye vékony geometriából áll legfőképp. Nem csak én gondolom így, érdemes vetni egy pillantást a komment szekciókra, igen sokan panaszkodnak a DLSS hiánya miatt, nem véletlen.
Már csak egy kérdésem van: miért nem FSR 3 lesz a játékban? Decemberig még van idő és egy ilyen kaliberű játékban kellene megmutatni, hogy mit tud az új technika, ha már minden konkurens technikát kizártak. Starfield után egy újabb teljesen érthetetlen és logikátlan húzás.

Mi a logika a mögött, hogy az új technológiát, konkrétan az FSR 3-at nem a nagy kaliberű játékokban hozzák be először, hanem olyan felejthető alkotásokban, mint a Forspoken, amivel már a kutya se játszik, illetve az olyan technikai katasztrófákban, mint az Immortals of Aveum? Nem értem.
Valamiért az AMD pont az ellenkezőjét teszi annak, ami logikus lenne és ami segítené az új FSR népszerűsítését. Vajon annyira rossz/félkész állapotban van még az FSR 3, hogy csak fos PC játékokba merik először berakni? Gondolom itt a Gamescomon fel kell mutatni valamit a marketingeseknek, hogy van olyan, ami megkapja az új FSR-t, csak a nagy kérdés, hogy miért nem a legnagyobb projektek, amibe az AMD a legtöbb pénzt ölte?
Nem tudok másra gondolni józan paraszti logikával, minthogy az FSR 3 jelenleg még nincs olyan állapotban, hogy nagy projektbe bekerülhessen. Más magyarázatot nem látok.

Csak ez így a DLSS 3.5 bejelentés után finoman fogalmazva nagyon gáz.

Ez sajnos előrevetíti azt a nagyon valószínű forgatókönyvet, miszerint a jövőre megjelenő Star Wars Outlaws is majd AMD exkluzív lesz és ott is blokkolva lesz a DLSS és XeSS. Mivel az a játék is ugyanazt a motort fogja használni és ugye (sajnos) az AMD az Ubi partnere, így szerintem ez borítékolható.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#47050) HSM válasza huskydog17 (#47049) üzenetére


HSM
félisten

Ezt most úgy írtad, mintha képtelenség lenne natív felbontáson, skálázás nélkül játszani...
Főleg növényzet elég gyatrán tud kinézni bármilyen skálázóval a natívhoz képest...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.