Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Csinálnánk egy kis tesztet 24/7-es beállításokkal, lehet jönni.
Gyertek minden fajta procival, VGA-val, lehetőleg legfrissebb driver-rel megnézzük mit tudnak a rendszerek egymáshoz képest
A teszteket 1920*1080-ban futtassuk mivel ez az elterjedtebb felbontás. Ahol lehet a beépített benchmark-ot futtasuk.

Javaslatom:

Tomb Raider: Ultimate Quality, Motion blur+Sreen Effects, Shadows: Ultra, 2*SSAA

Metro Last Light: DX11, Very High Quality, 16*AF, Motion Blur: Normal, SSAA, Tesselation: Normal

Grid 2: 8*MSAA, Ultra preset+ Soft Ambient Occlusion:on

Company of Heroes 2: Maximális grafika, AA: Medium (A játék most hétvégén ingyenesen letölthető Steam-ről, ha esetleg valakinek nem lenne meg)

[ Szerkesztve ]

(#2003) deadwing válasza daneeeeee (#2001) üzenetére


deadwing
addikt

Mindegyik játékban van beépített benchmark?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2004) daneeeeee válasza daneeeeee (#2001) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Lefuttattam a fent említett játékok tesztjeit.
A konfig: FX-8350@4,9GHz, GTX Titan 1110/1800 driver: 337.50
A fent leírt beállítások mellett ezek az eredmények születtek:

Tomb Raider

Metro Last Light

Grid 2

CoH2

Kíváncsian várom az eredményeiteket.(már ha lesznek :) )

deadwing: Igen, úgy válogattam őket.

[ Szerkesztve ]

(#2005) deadwing válasza daneeeeee (#2004) üzenetére


deadwing
addikt

Az ötlet jó, a megvalósítás így ebben a formában annyira nem. Oldalakon keresztül csak tesztek lesznek így. Vállald be inkább, hogy Te megcsinálod az összesítést egy szép kis excelben, így a teszteket direktbe hozzád küldik az emberek, és nem szemeteljük tele a topicot :) Illetve inkább egy google dokumentum lenne a kézenfekvő.
Jövök majd én is, csak most nem érek rá procit húzkodni :(

Szóval szerintem ne hagyd elsikkadni az ötletet, engem is inkább a játékokban használható valós teljesítmény érdekel, mint a 3dmarkos benchmarkok.
:R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2006) daveoff válasza daneeeeee (#2004) üzenetére


daveoff
veterán

Holnap mérek én is 290X Lightningal, de CoH2 nincs meg, többivel megcsinálom a tesztet.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2007) daneeeeee válasza deadwing (#2005) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Bele kéne önteni valami formába, ha lesz több eredmény megcsinálom. (addig jöhetnek ötletek, hogy ezt milyen formában tegyem.)

daveoff: CoH2 letölthető Steam-ről mert most ingyen hétvége van. Illetve ne feledd, hogy 24/7 eredmények kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#2008) HSM válasza daneeeeee (#2004) üzenetére


HSM
félisten

1100Mhz-es Titán, hű, az kemény darab. :Y :R

Én csak Tomb Raidert tudok a listából futtatni, annak íme az eredménye a Gigabyte R9 290 WF3-al.
Alapon, 50% áramerősség limittel, 947/1250MHz-en:

Nem tudom még, hol a vége a karinak (2 napja vettem), de 1100/1400Mhz-et kiráz a kisujjából, +50% limit, +50mv:

Proci i5 4670K alapon (~3,6Ghz), 16GB 1600@CL9 ramal. TombRaider elvileg a legfrisebb, 1.01.748-as verzió, OS win 7 64bit, driver 14.4 WHQL (legfrisebb WHQL), minden gyári beállításon benne.

Van korábbról amúgy 280X eredményem, alapórajelen, 280X Vapor-X, azaz 1070/1550Mhz, +50% limittel ez is, szerintem egész szépen helytáll (ez motion blur nélkül készült, de mivel a 290-esen is tizedesre annyit adott vele/nélküe, így szerintem nyugodtan nézhetjük):

(#2007) daneeeeee: Ha ingyen tötlhető, akkor holnap még meglesem azt is. :) A Lightningnál kicsit más, amit 24/7 bír, mint más 290-eken. ;] Ahogy sejtelmem szerint (bár nem vagyok nagy NV-guru) közelsem minden titán megy 1100/1800-at 24/7-re. ;)

(#2005) deadwing: Szerintem pont ez lenne a topik lényege, hogy jól teletömjük eredményekkel, nemde? :U

[ Szerkesztve ]

(#2009) daneeeeee válasza HSM (#2008) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Szép, szép az a második eredmény!
A VGA-mnál a power limit van kitolva 300%-ra, feszt egyáltalán nem emeltem. Így tud ennyit. Többet próbáltam de az már a ref hűtővel nehezen kordában tartható így ennyin maradt.

(#2010) deadwing válasza HSM (#2008) üzenetére


deadwing
addikt

Ebben a formában nem. Szerintem. Gondolj már bele, ez rengeteg kép... Első hszbe kéne beleírni, hogy kell a tesztet csinálni, kijelölni egy admint egy mailcímmel aki gyűjtené az adatokat, aztán ha már elég van, csinálni egy táblázatot ami x naponta frissítve lenne.
Van az a ph-s tuning táblázat, na olyasmi kéne nekünk is szerintem.
:)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2011) HSM válasza daneeeeee (#2009) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! :R

Nagyon korrekt az a Titán, meg 6GB emória 1800Mhz-en. :R

(#2010) deadwing: Akit érdekel, majd szépen megtanulja használni a keresőt, ennyi. Nem kell szerintem itt több száz eredményre számítani. :DDD Meg nem kell a sok lusta hátsó felét kényeztetni plusszmunkával. :U
Aki olvassa, örüljön, hogy van, aki ezzel szórakozott, és nyilvánosan megosztotta. Mondom ezt PH! nagyúrként. ;) Majd rájössz Te is még párezer hsz után. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2012) deadwing válasza HSM (#2011) üzenetére


deadwing
addikt

Yes, my Lord :R
:DDD

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#2013) daneeeeee válasza deadwing (#2010) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Az ötleted nekem tetszik!
Ha lesz még egy-két eredmény összedobok egy exel táblázatot róla aztán legfeljebb még pofozgatjuk.

(#2011) HSM: :R

[ Szerkesztve ]

(#2014) daveoff válasza daneeeeee (#2001) üzenetére


daveoff
veterán

Metro LL-ban az SSAA mennyin ment nálad? Van AUTO beállítás, és 2x 3x 4x, melyikre tegyem?

benchmarkban máshogy van, nem szóltam! :R

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2015) daveoff válasza daneeeeee (#2004) üzenetére


daveoff
veterán

Lefuttattam én is a bencheket, lehet mazsolázgatni. :DDD
R9 290X Lightning 1100/1450Mhz driver: catalyst 14.4 WHQL
i7 3770K@4600Mhz
A Te beállításaiddal futtattam, viszont szerintem nálad a CoH2-ben be volt kapcsolva a Vsync, én azt kikapcsoltam(benchnél mindig célszerű kikapcsolni, mert fals eredményt kapsz). Egyébként szinte fps-re megegyeznek az eredményeink min/max fps nem mérvadó ugye, de az átlag az nagyon hasonló! :)

Tomb Raider

Metro Last Light

Grid 2

Company of Heroes 2

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2016) daneeeeee válasza daveoff (#2015) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Először is köszi szépen, hogy lefuttattad! :R

Mindenképpen tanulságosak számomra az eredményeid. A TR és Grid 2-ről nagyon nincs mit mondani, szinte ugyan az az eredmény született. Az FX derekasan helytállt, szépen hajtotta a Titan-t.
A Merto-nál ugyan az átlag hasonló de ha megnézed a framerate görbe lefutását az i7-nél sokkal simább.
A 14.1 minimumtól szerintem eltekinthetünk a 9. framenél (vagyis valahol az első másodpercben) született szóval nem releváns. Annál inkább fontos kiemelni, hogy míg nálad többnyire 40fps felett futott a játék, nálam bizony be-be nézett a 30-40 fps tartományba.

"szerintem nálad a CoH2-ben be volt kapcsolva a Vsync" Bár csak az lenne a probléma!

Sajnos ennél a játéknál ennyit tud felmutatni a gépem. Utána néztem a neten és ennél az eredménynél többet kell tudnia a Titan-nak szóval ez szín tisztán az FX bűne.
Nem teljesen értem különben, MSI AB szerint használja mind a 8 magot (ahogy különben a TR-en kívül mindegyik) de csak ilyen 20-30%-okat mutat magonként. Vagyis Hawaii,sunshine, a proci nem dolgozik ahogy a VGA sem (70% kihasználtságot mérek AB-el). Érdekes, hogy ennek ellenére a minimum gyakorlatilag ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

(#2017) HSM válasza daneeeeee (#2016) üzenetére


HSM
félisten

A TR-ről tudok nyilatkozni, évek óta nem láttam ilyen kicsi CPU-igényű játékot, ha ott is elbukna az FX, az nagyon ronda lenne.

A Metro-t játszottam régebben, és azt kell mondjam, ott főleg CF-ben nagyon lehetett érezni kettő kártyával (7950+7970), hogy bizonyos részeken nagyon dolgoztatja a CPU-t, ami akkor egy tuningolatlan 3570K volt, erősen vegyes limites volt úgy. Ráadásul pont ilyen rövid szakaszokra harapott nagyot a CPU-ba, mint ahogy neked is rövidke minimumjaid (beakadásaid) vannak a grafikonon, ha jól láttam.

Amit a CoH-ról írsz, az tipikusan a "túl kevés szálat használ" vagy "elakadt a kritikus szál" típusú CPU-limit, ami az ilyen egyszálon gyengébb procik rákfenéje nem tökéletesen ideális vagy rosszul többszálasítható kód esetén.
Ajánlom ezeket a CPU-limitről, csak hogy értsd, iről beszéltem: [link] [link] [link]

A minimum pedig sokszor azért nem reprezentatív, mert mondjuk tegyük fel, mikor elindul a játék, döccen egyet, 1FPS, utána nem látod, 20 vagy 30 volt a, hogy mondjam szépen, a "reális" minimum. Ahogy Tomshardware-ék is kitaláltak egy új grafikontípust éppen emiatt: [link]. :)

(#2018) HSM válasza daneeeeee (#2004) üzenetére


HSM
félisten

No, és akkor egy CoH2 teszt.
Beállítások:

Alapon, 947/1250Mhz, 50% limit:

Húzva, 1100/1400Mhz, +50% limit, +50mv, itt már keményen megtekerte a karit a játék:

Amit érdekesnek találok még megosztani, az ez:

A kissé kaotikus képen ami lényeges, az a CPU és GPU usage diagramok. Egy teljes teszt van rajta, 250ms-es mintavételezéssel. Elég szépen látszik, hogy masszívan CPU limites nálam is a tuningolatlan 4670K-val a teszt legalább fele. Az Afterburner pedig érdekes módon még ennél is csúnyább GPU-usage értékeket mért. :Y
Kíváncsi leszek, ha valaki megméri FX-el, és 290-essel, neki mi fog kijönni, hogy a Titán gyengébb-e ebben a tesztben, vagy az FX, bár én igencsak az FX-re gyanakszom....

[ Szerkesztve ]

(#2019) daneeeeee válasza HSM (#2018) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Ez a CoH2 tényleg nagyon érdekesen (a szó rosszabbik értelmében) lett megírva. Ennyit az AMD partnerségről :)
A beépített bench pedig szórja az eredményeket most legutóbb például min:38, avg: 50 dobott.
Mondjuk a feloldozáshoz ez is kevés, jó 20%-lemaradásban vagyok a Te rendszeredhez képest. :(((
A többi eredmény szerintem okés, ott elégedett vagyok az FX-el.

"Kíváncsi leszek, ha valaki megméri FX-el, és 290-essel, neki mi fog kijönni" Igen, gyertek legyen minél több eredmény!

(#2020) HSM válasza daneeeeee (#2019) üzenetére


HSM
félisten

Direkt megnéztem, egymás után 5X lefuttattam a tesztet, és 4-szer kaptam ugyanazt a 38,x FPS-t, és egyszer csinált valamit közben a gép, és egy másodpercre leakadt minden, akkor lett 34 a minimum. Szóval szerintem korrektül mér. :K

Amúgy ha engem kérdezel, minimum FPS tekintetében szerintem a megosztott procik, mint az FX és a HT-s Intelek alapból hátrányból indulnak, ugyanis bármi feladat van a háttérben, a windóz bármelyik szabad magra ráteheti, de ez a megosztott magoknál nem biztos, hogy ténylegesen szabad, így elveheti a teljesítményt a kritikus szálat futtató fizikai magtól, míg ugyanez nem fordulhat elő pl. egy I5-ösön, amiben csak teljesértékű magok vannak. :)

Amúgy most realizáltam, hogy minimum FPS-ben eddig az enyém a legjobb eredmény. :DDD

(#2021) #Morcosmedve válasza daneeeeee (#2001) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Grid2-t miért nem max-al teszteljük (16XQCSAA - minden ultra-high azaz bekapcsolva a legnagyobbra a custom részen)? No Vsync, gonodlom... azt lemérem neked.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#2022) daveoff válasza #Morcosmedve (#2021) üzenetére


daveoff
veterán

Ez szerintem már teljesen lényegtelen, a lényeg hogy ugyanazon beállítás mellett teszteljen mindenki. Tehát a megadott beállításokon. :R

(#2023) hpeter10: Ja és Vsync szerintem is offon legyen minden esetben, ez alap.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2023) #Morcosmedve válasza daveoff (#2022) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem nem izzad annyira, de oké! Nem vitatkozom, csak egy felvetés volt.

© asszongya'hogy

(#2024) daneeeeee válasza #Morcosmedve (#2021) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

A válasz nagyon egyszerű: A Radeon-on nem lehet beállítani a CSAA-t úgy egyáltalán, így maradt az MSAA mint univerzális élsimítási módszer.

"minden ultra-high azaz bekapcsolva a legnagyobbra a custom részen)?" Igen, ezen kívül minden a lehető legmagasabbra van kapcsolva (Ultra preset+Soft Ambient Occlusion)

[ Szerkesztve ]

(#2025) daveoff válasza daneeeeee (#2024) üzenetére


daveoff
veterán

Ez is igaz, radeonon 8f16x EQAA a maximum élsimítás.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2026) daneeeeee válasza daveoff (#2025) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Az EQAA only AMD, a CSAA pedig only Nvidia, így maradt az MSAA :)

(#2027) Zorel válasza daneeeeee (#2001) üzenetére


Zorel
senior tag

Egy TR benchet toltam én is 24/7-es beállításokkal.
3770k@4.4GHz + Asus 780 DCII

(#2028) daneeeeee válasza Zorel (#2027) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Remek! Köszönet érte!

Jól látom, hogy a VGA-d 1254/3400MHz-en menet végig?

(#2029) daneeeeee válasza Zorel (#2027) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Bocsi a dupláért.
Lefuttatnád 1100MHz-es magórajelen a kedvemért? :D

(#2030) oliba válasza daneeeeee (#2026) üzenetére


oliba
őstag

Hát már nem lesz túlzottan NV only a CSAA, mivel a maxwell már nem támogatja.

(#2031) Zorel válasza daneeeeee (#2029) üzenetére


Zorel
senior tag

Igen, 1254/3400MHz volt.

Lefutattam 1097MHz-en is:

(#2032) daneeeeee válasza Zorel (#2031) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Köszi!

Azért kértem tőled mert így látszik, hogy ebben a programban egy 1100 MHz-es GTX 780 pariban van egy szintén 1100 MHz-es R9 290-el illetve ugyan ez igaz az 1100 MHz-es GTX Titan-ra és R9 290X-re. Utóbbi 2 kártya cirka 10%-al gyorsabb az első kettőnél.
Illetve egy 1254 MHz-re tuningolt 780 hozza az 1100 MHz-re tuningolt Titan/290X sebességét ami jó mert 1100 MHz-hez képest 12% órajel emelés 10% gyorsulással jár együtt.

[ Szerkesztve ]

(#2033) #Morcosmedve válasza daveoff (#2015) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szia,

R9 290X Lightning 1100/1450Mhz ez hány %-os OC? Kb. 2% GPU és 14% memória? Mert alapon többet hozott a Ti-m 4,2-es 4770k-val. Hasonló aránnyal akarok felrakni "vs." tsztet Grid-hez. :R

Üdv. és köszi

© asszongya'hogy

(#2034) Malibutomi válasza #Morcosmedve (#2033) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kérdés mennyi volt az alap Ti boost órajele.

(#2035) daveoff válasza #Morcosmedve (#2033) üzenetére


daveoff
veterán

Az 1100/1450 nálam 2% GPU, és 16% VRAM tuning.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2036) #Morcosmedve válasza Malibutomi (#2034) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Sziasztok,

1084.5(1085)/7000-en ment le. Mondjuk 1110.5(1111)Mhz az a lépcső, ami szépen kijön és 2%.
A memória 7700-8000Mhz közt futott le benchek alatt szórásban, játékoknál 7700Mhz (+10%), ameddig elvittem és ott stabil is volt, de nem húzom a VGA-t, amit lemegy maxnak, annyi lesz...(számomra az derült ki, hogy nem sokat számít a memória húzása).

(#2035) daveoff: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#2037) daveoff válasza #Morcosmedve (#2036) üzenetére


daveoff
veterán

Várjuk az eredményt, egyébként nem meglepő, hogy a 780Ti gyorsabb. A 290X a Titan ellenfelének készült, és azzal pariban is van. :R

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2038) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

UE4 Elemental demo benchmark Fraps-szel 1080p:

i5 2500k@4.5GHz, GTX 780 @ 1228/6700, Win 8.1 x64

Min/Max/Avg: 38/86/60

How to run: Extract the folder to wherever you desire. Browse to WindowsNoEditor/Elemental/Binaries. Select your operating system folder: Win32 or Win64. Then simply run Elemental.exe
Note: There are no menus to tweak settings. To change resolution, turn off/on vsync, and other stuff, browse to WindowsNoEditor/Elemental/Saved/Config/WindowsNoEditor. Open up GameUserSettings.ini and tweak bUseVSync=False, ResolutionSizeX=1920, and ResolutionSizeY=1080 to whatever settings you desire. The latter two being your horizontal/vertical resolution, the former vsync.

Frame cap kikapcsolása:
Goto Saved\Config\WindowsNoEditor
and open Engine.ini and add this before everything else and save it
[/Script/Engine.Engine]
bSmoothFrameRate=false
MinSmoothedFrameRate=0
MaxSmoothedFrameRate=0

Ha van kedvetek mérjetek. :))

[ Szerkesztve ]

...

(#2039) HSM válasza Firestormhun (#2038) üzenetére


HSM
félisten

Kedvem lenne, de 32biten az msvcr120.dll hiányzik neki (pedig elvileg fenn van) 64biten meg FRAPS-al összeesik nekem az egész, el sem indul. :( Pedig FRAPS nélkül gyönyörűen fut, de így nem tudok mérni. :W

(#2040) Firestormhun válasza HSM (#2039) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Innen szedd le a legújabb vcredistet x86-ra, x64-re és menni fog.

...

(#2041) HSM válasza Firestormhun (#2040) üzenetére


HSM
félisten

Köszi!
Véletlen az ugyanezen nevű 2010-esbe sikerült belebotlanom. :B
Így már elindul, megy is a 32bites exe a FRAPS-al, de ez meg ablakban fut, 1600*900-ban, amikor rendesen átírtam a konfigfájt, a 64 bites rendesen megy is fullscreen. Te honnan tölötted le, melyik verziót? Vagy van valami tipped, mi lehet a baj nálam? Így hiába mérek ablakban. :(
Ja, és a FrameCaps kikapcsolós sorokat mindig kitörli a game az ini-ből. :F

[ Szerkesztve ]

(#2042) #Morcosmedve válasza daveoff (#2037) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

4770k@4,2Ghz/2x4GB 2400Mhz CL10/Asus DCII 780Ti-> 2% GPU (1110.6)+10% Memory (7720) OC/

GRID 2 Bench:

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#2043) daveoff válasza #Morcosmedve (#2042) üzenetére


daveoff
veterán

Szép eredmény! :K De amint láthatod, nagyjából 10fps előnyben van a 780Ti, ami szerintem baromira lényegtelen, hogy egy játék 120, vagy 130fps-el megy. Egy jó custom hűtős 290x-et már 130k körül ki lehet fogni aprón, tehát a 290x élből 40-50k-val olcsóbb, akár újan, akár használtan. Szerinted az a 10fps(amit igazából észre sem veszel) megér ennyi pénzt? No offense! :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2044) Zorel válasza daveoff (#2043) üzenetére


Zorel
senior tag

Meg és nem a +10 FPS éri meg a plusz pénzt, hanem a gondtalan játékélmény, hűvös alkatrész és halk hűtés. Meg ez csak egy játék, másikba ez a +10FPS több is lehet...és ha mondjuk valaki 3D-be játszik az nagyon is jól jöhet. :R

[ Szerkesztve ]

(#2045) #Morcosmedve válasza daveoff (#2043) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Köszi :)

Igen, pláne GRID 2-nél.
De olyan játéknál, ahol 60 vagy 47, az már nem mind1, a minimum FPS érdekel, a többi nem.

Az árra annyit tudok mondani, hogy a két tesztelt VGA közt jelenleg:
MSI-d
vs.
Asus-om
árkülönbség, 10k nettó, ennyivel kerülne(t) többe nekem. +10-15 minimum FPS, ezen kívül a driver nyugodság megér ennyit (kisebb és kevesebbet is fogyaszt, hangja nincs, többször bebizonyosodott, hogy ennek van a leghalkabb/leghűvösebb custom hűtése).

Szóval így jön ez a +10k nálam! :) :R

© asszongya'hogy

(#2046) HSM válasza daveoff (#2043) üzenetére


HSM
félisten

Ennyi erővel mindenki hülye, aki nem 280X-es Radeont vagy sima 290-et vesz, mert azok a legjobbak ár/értékben, nem a bármilyen 290X. :P
Nekem picit erős volt ez a hsz, szerintem nem egymás VGA-inak ár/érték versenyéről kéne szóljon ez a topik. :B

(#2044) Zorel: Ezt a gondtalan NV baromságot kár volt újra előhozni. [link] :U
Teljesen jól lehet mindennel játszani AMD-n is, akár 280X-el, akár 290-el. A hőfokaikkal sincs semmi baj, nekem az egyik legolcsóbb típus van, Giga 290 WF3, és teljesen jó, halk, hűvös [link].

[ Szerkesztve ]

(#2047) Zorel válasza HSM (#2046) üzenetére


Zorel
senior tag

Ez nem baromság, ez a saját tapasztalatom. Nem vagyok egy fanatikus típus, inkább azt szeretem ha minél többet kapok a pénzemért és mindkét oldal kipróbálása után (nem is egyszer) mondhatom "hogy NV-vel a nap is többet süt". :K

(#2048) Firestormhun válasza HSM (#2041) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Megauploados linkről töltöttem le, de szerintem mindenhová az került fel, mivel egy ember fordította le a demót editorból.

Nálam úgy megy Fraps-szel, hogy letöltöttem legújabb vcredist x64/ x86-ot és az órajelek beállítása után kilőttem MSI AB-t, mert a kettő együtt összeakadt.

(#2042)hpeter10: Abban a 780Ti-ben szerintem még van +150 MHz GPU oldaláról, legtöbb elmegy 1241/1254 körül.

[ Szerkesztve ]

...

(#2049) daveoff válasza #Morcosmedve (#2045) üzenetére


daveoff
veterán

Jogos, de ne az én kártyámhoz hasonlítsd, mert ez a legdrágább 290x, szinte bármelyik gyártó 290x kártyája tudni fogja ezt a teljesítményt. Az árkülönbözet jelenleg tényleg nem olyan nagy, de 30k még mindig megvan [link], ugyanaz a hűtés, mint a Tiéd(aprón 130k egy ilyen). Végül is kinek mi, nekem a 290X is megfelel, 780Ti nem tudott meggyőzni, hogy az maradjon.

Igazad van a min fps-el kapcsolatban, Metro LL, vagy TR tesztet is csinálhatnál, hogy abban hogy milyen minimumot produkál a 780Ti, mert ott ezen beállítások mellett a 290X kevés a 60-as minimumhoz.

(#2044) Zorel: A gondatlan játék élmény nálam is rendben van hidd el! És amivel a legtöbbet játszom, a BF4-ben jobb a 290X, ha játékélményről van szó, ez tapasztalat! :R

(#2046) HSM: Az AMD vs. Nvidia csatában nálam az ár/érték a döntő szempont, mivel a teljesítmény mindkét oldalon adott! És én csak a felső kategóriáról beszéltem, nem érdekel a 280X.....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2050) Malibutomi válasza Zorel (#2044) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem felesleges ezt elkezdeni, nem ref kártyákról beszélünk, custom hűtéssel meg az AMD is halk és hűvös ugyanúgy, meg ahogy mondod ez csak egy játék az a +10FPS meg lehet kevesebb is, nem feltétlen több.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.