Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46002) Petykemano


Petykemano
veterán

Az utolsó MindFactory GPU eladási adat, amiket találtam 2022 31. heti
[link]

A 31. hét július vége lehetett. Az már Q3. Q3 már a bezuhant GPU eladásokról szólt.
A beszámoló szerint 3600db GPU-t adtak el a MF-nál.

Ami nem kevesebb, mint
- a 29. heti 3470
- a 23. heti 2935
- a 17. heti 2825

Az összetételben is mintha lenne némi elmozdulás a kifejezetten drágább felől a midrange felé.

Itt van egy 40. heti: [link]
4055 teljes eladási számmal.

Van egy új gyűjtés, de nem annyira részletes [link]

Nvidia: 1065
AMD: 805
Total: 1870

A megfogalmazás alapján ez még nem teljes hét, a hét egészére összejöhet a 4000.

Ez persze csupán egyetlen üzlet.
Mindenesetre érdekes, hogy ennek az üzletnek a forgalma nem csökkent. Sőt, megkockáztatom, hogy az alacsonyabb árak és a jobb készlet miatt talán még nőtt is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#46003) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

FSR 2.2 teszt az F1 22-ben: az FSR 2 rémálma

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#46004) b. válasza Petykemano (#46002) üzenetére


b.
félisten

ebből az jön le hogy hiányzik a 3080-3080Ti 3090-3090 Ti a volt kínálatából, míg AMD nél szinte teljes portfólió van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46005) b. válasza b. (#46004) üzenetére


b.
félisten

Téves, látom van egy Palit 3080.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46007) bozont


bozont
veterán

Szóval nagyon úgy néz ki nem a driver a ludas a felröppent 6000 széria elhalálozásnál. Mondjuk nem lepődtem meg, valami ilyesmire számítottam (bányászkártyák voltak), darabszám sem volt nagy, a fórumokon sem szaporodtak a hasonló problémák.

(#46008) Gyuri27 válasza bozont (#46007) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nagy pénzt tettem volna rá, hogy bányásztak. Azt se gondolom, hogy a bânyászat jót tesz a vgaknal. Álitsa bárki az ellenkezöjét.

Amd - Radeon - Ryzen

(#46009) HSM válasza bozont (#46007) üzenetére


HSM
félisten

"Mondjuk nem lepődtem meg, valami ilyesmire számítottam (bányászkártyák voltak)"
Ha már behivatkozod, szerintem úgy lenne korrekt, ha a szaki véleményét emelted volna ki, ami pedig a szakszerűtlen tárolás volt, nem a bányászat. :(

#46008 Gyuri27: "Azt se gondolom, hogy a bânyászat jót tesz a vgaknal."
Ahogy a játék sem. :D Főleg, ha kifogod valami hozzánemértő amatőr OC-bajnok szellőzésnélküli csupaRGB házában ócska tápról szénnétuningolt kártyáját... Ugyanez létezik bányában is persze.
A legjobbat az teszi a kártyának egyébként, ha ki sem veszed a dobozából. :K

(#46010) Csupingo válasza HSM (#46009) üzenetére


Csupingo
veterán

Az a tény engem nem nyugtat meg, ha jól tudom, gyakran bányászatnál üveghangon izzadnak a memóriák. Több kép is kering a neten, ahol jól látszik, hogy megbarnult, megfeketedett a nyák a memóriák környékén, mert annyira melegedtek.
Aztán meg elég benézni az rx topikba, ahol a bányászat elején nagyon népszerű kártyák új tulajdonosai panaszkodnak. Legegyszerűbb eset: nem lehet drivert telepíteni, 43-as hibakód, mert a kedves eladó a fáradtságot se vette, hogy visszategye az eredeti biost. Durvább esetek: két hét, 1 hónap után meghal a memória a kártyán az új tulajnál. Ez akkor a legfájóbb, ha garancia nélkül vetted, jobb esetben 1 hét próbagarival.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#46011) HSM válasza Csupingo (#46010) üzenetére


HSM
félisten

Játéktól/OC-tól nem láttunk leégett VRM-eket vagy megsült memóriákat? Dehogynem... :)
Nem védeni akarom a bányászokat, ott is van, aki nem korrekt, de gamerből is. Tanulság: megbízható, korrekt eladótól érdemes vásárolni, minőségi, garis kártyát, ami bírja a hajtást. Én pl. bányásztól vettem az RX580 Nitro-m jópár éve, semmi baja nem volt, évekig használtam utána. Persze, korrekt volt, mondta, hogy nincs meg az eredeti BIOS-a, csak az erősen alulfeszelt bányához átírt, így tölöttem le egyet netről. Soha semmi bajom nem volt vele. B-tervnek meg volt még rajta sok év gari. Viszont gamertől nyúltam már bele széthajtott VGA-ba....

[ Szerkesztve ]

(#46012) b. válasza HSM (#46011) üzenetére


b.
félisten

Nekem is egy bányász 3080 12 GB van a gépemben nyár óta, hibátlan, halk csendes. Mért és klimatizált helyiségben ment 300 társával egyetemben.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46013) Yutani válasza b. (#46012) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tavaly nyár óta én is ex-bányász 3060 Ti-t használok, még én is dolgoztattam kicsit, és semmi gond vele. Igaz, nem egy csendes fajta, de TDP csökkentéssel lehet rajta moderálni.

#tarcsad

(#46014) Busterftw válasza Gyuri27 (#46008) üzenetére


Busterftw
veterán

Attól függ milyen körülmények között volt a mining, normálisak hűtve és alulfeszelve csinálták, gyakran tisztítva/újra pasztázva.
Pont a játék nyírhatja jobban a kártyát, mert ott van A ssokszor előforduló hőtágulás.
Megy 2-3 óra játékot aztán visszahűl áll hidegen, majd megint játék és így tovább.
Bányában meg stabilan megy egy terhelés mellett.

(#46015) awexco


awexco
őstag

Picit off de gaming és ai [link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#46016) b.


b.
félisten

[Forspoken | PS5 vs PC RTX 4080 | Graphics & Framerate Comparison]
Ez gagyi lett , megint volt nagy hype.
A raytracing egy AMD támogatott játékban nem lesz sehogy megvalósítva úgy látszik. egyszerűen förtelmes a hajmegvalósítása, néhol egy hangyás massza lessz.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46017) Kolbi_30 válasza b. (#46016) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Hat eleg szar ahogy fest. Dlss sem adott hozza..meg szarabb js a videon a minosege. Az RT kb annyira latvanyos benne, mint a tobbi jatekban...

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#46018) b. válasza Kolbi_30 (#46017) üzenetére


b.
félisten

Az RT semennyire nem látványos benne és több játékban sokkal látványosabb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46019) gejala válasza b. (#46016) üzenetére


gejala
őstag

Hogwarts Legacy-ra kíváncsi vagyok, ez lehet a következő normális RT-s játék. NV támogatott, lesz DLSS 3 meg RT shadows/ambient occlusion/reflections.

(#46020) huskydog17 válasza b. (#46016) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

DF videója a PS5 verzióról.
Bizony, a játéknak vannak gondjai, a motor inkább visszafejlődött a FF XV óta, az AMD Fidelity FX csomag úgy tűnik elég pocsék minőséget ad konzolon is, az AO annyira rossz, hogy a sok éves DX 11-es VXAO jobb minőséget ad.
Ezen felül ha a textúrát High-ra rakod, akkor a motor kb. Quake 2 szintű textúrákat ad 8 GB VRAM mellett, mert High beállításhoz legalább 12 GB VRAM kell, továbbá kameramozgatásnál meghülyül a frametime.
Amúgy szerintem Frey haja egészen jó, legalábbis 4K YT videón keresztül gameplay és átvezetők alatt jónak tűnik, számomra abszolút meggyőző, de lehet, hogy a veszteségmentes képen nem annyira szép, ezt nem tudhatom. A játék elején a macsek viszont nagyon jó lett.

Persze az is tény, hogy a DirectStorage 1.0 működik benne, mert veszettül gyors a betöltés, de kérdés, hogy vajon megérte-e az emiatt masszívan megnövekedett VRAM igényért cserébe. Szerintem nem, én arra tippelek, hogy a játékosok többsége inkább várna még néhány plusz másodpercet a szebb textúrákért cserébe.
Ezért a fos PC portért kér el a Square Enix 80 eurót. Szép, még szerencse, hogy engem messze nem érdekel annyira a játék, hogy pénzt adjak érte, egy videósnál kezdtem el nézni a játékot 4K-ban. A játéknak sok gondja van, amire számítani lehetett, hiszen a japánok nem nagyon tudnak PC-re fejleszteni (Capcom kivétel), emiatt engem ez a pocsék PC port nem lep meg. Az is várható volt, hogy a Square Enix-nek sokkal nehezebb dolga lesz PC-n, miután elment tőlük a Nixxes.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#46021) awexco válasza huskydog17 (#46020) üzenetére


awexco
őstag

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#46022) b.


b.
félisten

Az AMD marketing megint formában volt, öngól lett.
[lFamily fight: AMD Radeon RX 7900 XT is up to 7% faster than RX 6950 XT but costs 28% more]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46023) Petykemano válasza b. (#46022) üzenetére


Petykemano
veterán

Kretének.

(De hozott anyagból dolgoznak.)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#46024) Pug válasza b. (#46022) üzenetére


Pug
veterán

Marketing win :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46025) Aljasvip válasza b. (#46022) üzenetére


Aljasvip
senior tag

A valóság kicsit más ezért. Sehol nem láttam még ilyen olcsón 6950-et.
Mindfactofy.de árak:

De akad 1300€ körül beragadt 6950XT is.

(#46026) b. válasza Aljasvip (#46025) üzenetére


b.
félisten

Dollár MSRP van megadva a charton, érdemes USA-koknál nézelődni ha ezzel példálóznak.
Newegg-en 699$ az Asrock 6950XT és még 120 dollárért játékbundle-t is kapsz [link]
Ugyan itt van 7900XT játék nélkül 869$ tól- de amit vennék az 885$ szintén játék nélkül, tehát megáll a helyzet ha valakinek bejönnek játékok akkor még inkább igaz a chart..[link]

Az Euro + behozatal miatt miatt mindig magasabb az itthoni ár ..
Közel EU. MSRP-n az egyik legjobb 6950 van, nitro+ 799€ [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46027) b.


b.
félisten

Graphics Cards RMA rates at Switzerlands biggest etailer.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46028) b.


b.
félisten

Plusz bedobok ide egy szerintem nagyon érdekes kis fejtegetést, képet.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46029) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Forspoken PC Performance Analysis - DSOG

"As said, Forspoken supports ray-traced shadows and ambient occlusion. However, this is the worst Ray Tracing implementation we’ve seen so far.

Graphics-wise, Forspoken does not look as impressive as its initial in-engine reveal trailer. Its lighting system, in particular, looks as old-gen-ish as it can get.

However, and while the game does not use a dynamic day/night cycle, its pre-baked lighting looks worse than the one from Final Fantasy XV. Hell, it can even look worse than Uncharted 4. And then we have car lights that do not cast shadows. The original Watch_Dogs and Grand Theft Auto 4 had this feature, but Forspoken is suddenly unable to provide such a thing. Some distant objects/textures also look really blurry. And, for a game requiring more than 10GB of VRAM, this is unacceptable.
All in all, Forspoken is a huge technical disappointment. Not only was the game downgraded from its initial reveal, but it also has numerous performance/optimization issues."

A Lighting rész tökéletesen egybevág azzal, amit John mondott a DF-nál a PS5 verzióról.
Ez a játék nem csak PC-n, de konzolon is egy technical mess.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#46030) Raymond


Raymond
félisten

Let the games begin!

Intel 2022 Q4

Utos lett a revenue es a gross margin is :))Raadasul Q1-re csak 34.1% gross margin-t josolnak. Hol vannak mar azok az idok amikor panik es verengzes volt a cegen belul amikor leesett 60% ala :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46031) Busterftw válasza Raymond (#46030) üzenetére


Busterftw
veterán

Erdemes az eves szamokat is megemliteni, 2021-hez kepest a bevetel epp a felere esett.
Az IFS ha lassan de noveli a bevetelt.

(#46032) awexco válasza Busterftw (#46031) üzenetére


awexco
őstag

Nyereség a fontos nem a bevétel … az meg kvázi nem volt a 4. Negyedévben .y

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#46033) Devid_81 válasza Raymond (#46030) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jo iranyba haladnak, de sztem a tobbieknel is lesz egy eros visszaeses Q4/22 tol mar.

...

(#46034) Raymond válasza Devid_81 (#46033) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, erre irtam hogy "let the games begin". Jovo heten AMD es olyan 2-3 hetre ra az NV.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46035) Devid_81 válasza Raymond (#46034) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jo lesz az az arcsokkentes majd a usernak, csak picit meg varni kell :K

...

(#46036) Raymond válasza Devid_81 (#46035) üzenetére


Raymond
félisten

Valami lassan lesz. Mar van 1199EUR 7900XTX ami nem ref (igaz MERC de van) es a 4090 is van mar 1829-1849-1879 aron ami szinten joval a 2000 alatt van. A 4080 meg mindig 1299-1399 kozott van sok modellel de az is lassan mozdul majd. Es ezek meg csak az USD/EUR kurzus miatti es a "mindenki vett mar akinek nagyon kellett" miatt van, az igazi csokkentesek meg csak most jonnek ha jonnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46037) bertapet11


bertapet11
tag

(#46038) huskydog17 válasza bertapet11 (#46037) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Na ez viszont nagyon gáz, mármint az AMD-re nézve, ugyanis a mai napig nagyon játékos használ RX 400/500-as szériás VGA-t. Ők most a legújabb "sztár" játékot ki sem tudják próbálni, mert nem indul el, még egy 8 GB-os 2017-ben kiadott RX 580-on sem, miközben a másik tábornál a 2014-es Maxwell szériával legalább ki lehet próbálni. Itt most a lehetőségen van a hangsúly, hiszen a játékból van ingyenes demó és ez most az aktuális trendi cím, így kritikus fontosságú, hogy mi a minimális gépigény és itt minimális alatt azt értem, hogy amin elindul a játék. Így érthető, hogy a Steam adatlapon miért 8 GB-os RDNA kártya van feltüntetve minimális gépigényben, míg NV oldalról egy Pascal kártya (1060). A zöld oldalon a 2014-es Maxwell v2 arch-os kártyákkal is ki lehet próbálni, például a rendkívül népszerű GTX 970-en is működik. AMD oldalon viszont akinek van mondjuk egy 2017-ben kiadott 8 GB-os RX 580, az hoppon marad.
Persze GCN4-el is működésre lehet bírni Vulkan wrapper-rel, de a legtöbb user ilyennel nem fog foglalkozni, mert a többség azt sem tudja mi az hogy API, csak annyit fognak tapasztalni, hogy nem indul el.
Ha pedig figyelembe vesszük, hogy a Steam statisztikában pont az RX 570 és 580 a két legnépszerűbb AMD dVGA, akkor bizony nem túl valószínű, hogy csak 1-2 emberről van szó, hanem nagyságrendekkel többről, azaz nem mondanám elhanyagolhatónak.
Ami hab a tortán, hogy ironikus módon pont egy AMD által szponzorált játék lépte ezt meg.

Itt a videocardz cikke is.

Igazából én csak azt nem értem, hogy ha már az AMD pénzelte ezt a játékot, miért nem szóltak a fejlesztőknek, hogy ne üssék ki a saját DX12_0 Feature Level kártyáikat. :F

Ha elég nagy lesz a backlash, akkor valószínűleg jön majd egy patch, ami DX12_0 támogatást hoz majd.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#46039) gV válasza huskydog17 (#46038) üzenetére


gV
őstag

AMD-nél valakinek Forspoken miatt a fejét kellene követelni a befektetőknek
Far Cry 6 (korábbi AMD-s cím, a Ryzen 5000-hez adták) nem egy jó játék, de az legalább ezt tudja a RDNA3-al:

ha minden játék így futna rajtuk a GF-ekhez képest akkor a 7900 XTX-ről nem jelentették volna ki, hogy csak a 4080-al akarnak versenyezni
ehhez képest a Forspoken:

zsír új $1000-os kártyájukon 47 fps, siralmas. az, hogy az nV-n ennyivel jobban megy katasztrófa.
..és akkor erre jött még a Polaris fiaskó.

(#46040) b.


b.
félisten

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46042) Yutani válasza bertapet11 (#46037) üzenetére


Yutani
nagyúr

This would mean that gamers running older Polaris GPUs are unable to run Forspoken but the good thing is that even if they could, the game would hardly run for them since it requires a ton of performance and even modern-day GPUs have a hard time running it unless you are using some sort of upsampling technique. Even if you could run the game, the title itself isn't any good with a lackluster storyline, generic gameplay, and some of the worst dialogue choices ever used for a AAA production. The graphics aren't that great either with the game lacking some serious IQ in the most visited areas of the map and looking very pre-dated despite including ray tracing.

Nem olyan nagy baj az. :DDD

#tarcsad

(#46043) Pug válasza Yutani (#46042) üzenetére


Pug
veterán

Maga a vilagvege, hogy ez a frenetikus jatek nem indul el egy kozel 7 eves architekturan ; :DDD

(#46044) Kolbi_30 válasza gV (#46039) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Valoban hatalmas a kulonbseg..jah nem...a játék is maga egy sapka szar. Gondoltam megveszem..aztan raneztem a videokra..igy sporoltam legalabb..ha epicen ingyenes lesz akkor..4k felbontason az az 5 FPS kulonbseg semmi..de pl a 4090 2000 doso korul van es csak 67 fps szanalmasan szar ennyi penzert.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#46045) Petykemano válasza huskydog17 (#46038) üzenetére


Petykemano
veterán

Kellemetlen a csengése, mivel
- az amd volt a nagy támogatója, úttörője az explicit apiknak
- a játék valamilyen AMD támogatással készült.

De nem mondanám nagyon gáznak. A polaris egy 6-7 éves termék, elég idős már ahhoz, hogy ez-az új dolog ne legyen vele kompatibilis.
A valódi probléma az, hogy ezalatt a 6-7 év alatt (kb tavaly év végéig) ebben a szegmensben stagnált a perf/$ mutató, így a polaris kártyák ma is nagy számban vannak használatban, nem cserélődtek le.

Bár erre éppenséggel lehetne tekintettel is lenni, ha már AMds cím.
Vajon megfeledkeztek volna a legszélesebb penetrációval rendelkező kártyájukról?
Vagy lehet-e a támogatás felfüggesztésében szándékosság, tudatos átgondoltság: "vegyél újat, barátom"? Az AMD épp most készül a nagy volumenben gyártható navi33-mal piacot szerezni. (Állítólag) Lehet, hogy nem véletlen, hanem így jel, hogy "it is safe to upgrade now"?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#46046) gV válasza Kolbi_30 (#46044) üzenetére


gV
őstag

$1600-ért is megveheted [link] úgy már jobban hangzik

(#46047) Jacek válasza gV (#46046) üzenetére


Jacek
veterán

Amcsiban jah nettó :D

(#46048) paprobert válasza Petykemano (#46045) üzenetére


paprobert
senior tag

Ami érdekes, hogy Vulkan-nal elégséges lenne a Polaris tudása, a Directx limitál.

A Forspoken a legjobban sikerült, szándék nélküli NV-szponzorált cím lett végeredményben.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#46049) Petykemano válasza paprobert (#46048) üzenetére


Petykemano
veterán

Jebaited!

Azt olvastam, Ubuntu/Linux alatt működik.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#46050) HSM válasza paprobert (#46048) üzenetére


HSM
félisten

Különösen érdekes kérdés, miért követelték ezt meg, főleg ennek tükrében: [link] . :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.