Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31751) Dtomka


Dtomka
veterán

Meredeken emelkedő szállítási mutatók a videokártya piacon

Sajnos az AMD nem úgy teljesít ahogyan vártuk...

[ Szerkesztve ]

(#31752) _drk válasza Dtomka (#31751) üzenetére


_drk
őstag

De ha semmi nincs készleten, meg az Rx570-et és 580-at legalább egy 20-assal drágábban adják akkor miért teljesít rosszul?
Rendben Vega nagyon későn jött, de az elvileg egy kisebb szegmens, ami negyed év múlva korrigálódik.

(#31753) Ribi válasza Dtomka (#31751) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én sem igazán értem, mert nem látszik hol vásárolták fel az összes 470 480-at a minerek. Lehet azok az eladások más csatornán mentek így az egész grafikon hülyeség.

(#31754) Televan74


Televan74
nagyúr

Mire itt a custom Vega,addigra sok vásárlót elveszítenek.
Én most biztosan nem veszek Vega -t,mert csalódott vagyok.De lehet bennem van a hiba mert reménykedtem hogy ez a megjelenés más lesz,gördülékenyebb és megfizethető áron kapok majd custom Vega -t.Hát nem így lett.
Akadozó szállítások,magas ár,customok késése,stb... Mit tehet ilyenkor egy vásárló,megy a konkurenciához.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31755) #52588800 válasza Ribi (#31753) üzenetére


#52588800
törölt tag

Eleve nem volt sok belőlük. Mikor vettem az RX570 -et, már akkor is heteket kellett várni rá (még csak bányászláz sem volt), mert alig jött pár darab. Utána meg azt a néhány darabot is felvásárolták.

[ Szerkesztve ]

(#31756) Petykemano válasza Televan74 (#31754) üzenetére


Petykemano
veterán

Én is azt gondolom, hogy sokat profitált az nvidia a vegában csalódott kivárókon.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#31757) Petykemano válasza #52588800 (#31755) üzenetére


Petykemano
veterán

Én úgy látom, lassan csökkennek az árak. Ryzen is, P10 is. Ha nem is küszöbön, de lassan bekopog az új paletta. Aztán jövőre kiderül, elég volta volt-e.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#31758) Dtomka válasza _drk (#31752) üzenetére


Dtomka
veterán

&(#31753) Ribi
Én azért csalódott vagyok, hiszen ha nem is sikerültek olyan jól a vega-k de a bányászok felvásárolták leginkább az AMD kártyákat. Most vagy ilyen kevés kártya volt, vagy ilyen kevesen bányászkodnak? Én azt hittem, hogy az AMD szekere végre meglódul.

(#31759) #52588800 válasza Dtomka (#31758) üzenetére


#52588800
törölt tag

És nem lódult meg? Konzolok fogynak, Ryzen procik fogynak, VGA -k szó szerint elfogytak.

(#31760) Milka 78 válasza #52588800 (#31759) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A téma indító h.sz-t elolvastad e? ;)

Szerk:Mondjuk a proceszor részlegnek elméletben pozitív irányba méne eltolódnia,de erről nincs infó,ellenben a vga részleg egyértelműen teret veszít.A konzol piacot,meg hagyjuk...tucatszor le lett vezetve,hogy az arra jó,hogy a felszínen maradjanak.

[ Szerkesztve ]

(#31761) _drk válasza Dtomka (#31758) üzenetére


_drk
őstag

Biztos vették/veszik mint a cukrot mert akkor nem 80-től lennének még mindig, ennyiért már a rx480at lehetett kapni, én nagyon rajta voltam hogy ezt veszem de addig gyűjtögettem rá amíg szépen lassan készlet hiány lett és hirtelen 100k felett.

Azóta se vettem mert 1050ti nem elég nagy előrelépés nekem, 3gb-os kártyát már nem veszek így az 1060 is kiesett, 100-at meg nem adok vidkari-ért.

(#31762) HSM válasza Televan74 (#31754) üzenetére


HSM
félisten

"Mit tehet ilyenkor egy vásárló"
Vagy esetleg vár egy picit? :DDD

(#31763) Televan74 válasza HSM (#31762) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az is lehetett volna egy opció.De én inkább a másik irányba mentem el. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31764) Puma K válasza HSM (#31762) üzenetére


Puma K
veterán

Mi az a másfél év + néhány hónap, év(tized)... :K :N :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31765) HSM válasza Puma K (#31764) üzenetére


HSM
félisten

Másfél év? Fél éve sincs bemutatva a Vega és már jönnek a gyártói kivitelek. :F

(#31766) #45997568 válasza HSM (#31765) üzenetére


#45997568
törölt tag

Fél éve sincs bemutatva a Vega és már jönnek a gyártói kivitelek.

Errol a mar-rol azert kerdezzuk meg azokat akik erre varn(t)ak a megjeleneskor hogy hol a fenebe vannak mar :DDD

Szoval ha mondjuk 1-2 honappal a megjelenes utan ott vannak a gyartoi megoldasok azt mondom oke, de hogy fel evvel a megjelenes utan lehet megvenni az elso peldanyokat :Y Erted :P

[ Szerkesztve ]

(#31767) Puma K válasza HSM (#31765) üzenetére


Puma K
veterán

A nVidia-nál tudnak harapni a gyártók az új szériákra és a referenciák után pár nappal-héttel már jönnek is az egyedi megoldások.

Késett a Vega: Release date August 14, 2017
(Pascal: Release date May 2016)

16 hónap.

Egyedi megoldások meg: 2017-11-29 - Szállingóznak az egyedi Radeon RX Vega VGA-k

Már december van és még mindig nem lehet kapni egyedi vegát: 16 hónap + 4 hónap = 20 hónapja nincs egyedi kivitelű vega a késéssel együtt számolva :(

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31768) #45997568 válasza Puma K (#31767) üzenetére


#45997568
törölt tag

Pascalnal volt az egy honap is, de az meg rendben van.

Lehetett kapni, a Nemeteknel az elso Devileket mar el is adtak.

[ Szerkesztve ]

(#31769) Asbee válasza Puma K (#31767) üzenetére


Asbee
veterán

Nem beszélve arról, mai napig nem működnek featurek amiket beígértek. Először ezt kéne rendbe rakni. A várva várt csodadriverrel. Ha egyáltalán lesz olyan. Valami nagyon nem kerek ezzel az egész Vegával. A sok csúszás minden téren.

[ Szerkesztve ]

(#31770) Raymond válasza #45997568 (#31768) üzenetére


Raymond
félisten

Nem vittek tulzasba:

"Die von PowerColor zum Verkaufsstart am 1. Dezember für Deutschland vorgesehene Stückzahl war in der Tat gering. Mindfactory, vorerst exklusiver Anbieter der PowerColor Radeon RX Vega 64 Red Devil in Deutschland, hatte im Rahmen der Vorbestellungsphase laut Angabe auf der Webseite gut 40 Stück verkauft und den Verkauf daraufhin am vergangenen Donnerstag vorerst eingestellt.

Mittlerweile kann das Modell zum unveränderten Preis von 559 Euro erneut erworben werden, „über 180“ Mal sollen Interessenten inklusive Vorbestellungen bis Montagvormittag davon Gebrauch gemacht haben. Wer aktuell bestellt, soll Ware allerdings erst aus einer Lieferung bekommen, die Mindfactory für den 29. Dezember 2017 erwartet."

De lehet azert mert "a jobol si megart a sok"? :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31771) Puma K válasza #45997568 (#31768) üzenetére


Puma K
veterán

Amazon.de-n keresve referencia és AIO megoldásokat találok csak.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31772) #45997568 válasza Raymond (#31770) üzenetére


#45997568
törölt tag

Az elso madarakbol mindenhol ennyi jon, Pascal megjelenesekor ugyanez volt, az egyedi megoldasokra durvan egy honapot kellett varni, addig jott a 100£-al dragabb FE. ugy durvan a masodik honap vegere kezdett kialakulni egy jo mennyisegi es valaszteku felhozatal, most meg mar csilliard fele valtozat van.

Ha felporog a gyartas, finomul a technologia es a kihozatal lehet mennyiseget is termelni. NV egyszerubben szereli a kartyakat, nem szorakozik HBM-el meg a koritessel, bejaratott technologiaval ontik ki a mennyisegeket, AMD meg ott szivatja magat ahol lehet. Ez van.

(#31771) Puma K: Amazon itt nem tema, eloszor a kiemelt boltoknak juttatnak, Computerbase, OCUK... aztan mehet a tobbieknek is. En Amazonrol nem is vennek kartyat, elegge fogyatekosok a garancia vegett, a gyartoit nem adjak meg szinte sosem :N Kiemelt bolt, ahol ha 10 ev a gyartoi gari akkor azt meg is kapom :K

[ Szerkesztve ]

(#31773) #85552128 válasza #45997568 (#31772) üzenetére


#85552128
törölt tag

Néhány nappal később már lehetett pre-ordert leadni custom kártyákra, durván 3 hét után pedig már egy itteni magyar fórumozó is szerzett magának: [link]

Szóval nagyon nem ez volt a helyzet, a Pascal launchnál is volt hiány, de össze sem hasonlítható a kettő, még akkor is jobban álltak kínálat tekintetében mint most majdnem 4 hónappal később az AMD, a 1060 meg már day #1 customokkal kezdett - szintén beelőzve ezzel a korábban megjelent RX480-at.
2-4 hét normális az első customok érkezéséig, ez a 3 hónap és még akkor is csak túlárazott/limitált kínálat van elég nagy fail, főleg, hogy launch előtt még azzal védték meg a csúszást, hogy a készleteket halmozták fel...

[ Szerkesztve ]

(#31774) #45997568 válasza #85552128 (#31773) üzenetére


#45997568
törölt tag

En szerintem sem normalis a 3-6 honapos csuszas ebben egyetertunk, a 3 v 4 het meg olyan mindegy, volt par hettel a megjelenes utan, Vega meg most kerult par boltba gyartoi kiszerelesben :U

Na, majd a Navi :K

(#31775) HSM válasza #45997568 (#31766) üzenetére


HSM
félisten

AMD-nél sosem szoktak a ref után 1-2 hónappal jönni a customok felsőházban. :N Először mindig pár hónapig csak a ref. Nem új dolog ez.

(#31767) Puma K: Ja, értem. Hamarabb kellett volna megjelennie szerinted, mint ahogy egyáltalán bejelentették. Tök logikus. :DDD

(#31776) Puma K válasza #45997568 (#31772) üzenetére


Puma K
veterán

Több hónapja olvasgatok róluk véleményeket és eddig nem futottam bele negatív tapasztalatokba a tiéden kívül az Amazonnal kapcsolatban.

Ha valami pontatlanság van akkor rendelés előtt rá kell kérdezni. Lehet elírás volt.
Ilyen itthoni üzlettel is megesett, hogy adott kártyára 2 évet adtak holott 3 év járt, a fórumtárs (igaz vásárlás után) jelezte a cég felé és küldték az új javított garanciaidővel rendelkező garanciapapírt.

(#31775) HSM

Kártya megjelenés után (2017. augusztus) max 1 hónappal mint ahogy az Nv kártyáknál sikerült a gyártóknak.

Az Asus Strix RX Vega 64 már korábban is megjelent, de ott valami nem volt kerek.

(#31774) rupszi

AMD-vel kapcsolatban a sokszor leírt-olvasott majd, ha, egyszer, talán és a jövőben szavacskák amit már jó pár éve olvasni lehet az = soha

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31777) #45997568 válasza Puma K (#31776) üzenetére


#45997568
törölt tag

Az Amazon eleg franko hely eleg gyakran hasznalom is, am a 840-es evora adtak egy ev garit :U

Mikor hibas lett es leveleztem veluk nagy kegyesen belementek a refundba, a gyartoi garancia 5 ev :U

Szoval megesik hogy tevednek.

(#31778) do3om válasza HSM (#31765) üzenetére


do3om
addikt

" Fél éve sincs bemutatva a Vega és már jönnek a gyártói kivitelek"
:DDD :DDD :DDD
Na ez odabasz!

Nincs itt semmi látnivaló minden a terv szerint megy az AMD-nél, pont így akarták. :C

A balfasz NV meg kihoz valamit és 3 napon belül a gyártok bemutatnak vagy 30 változatot ami majd megépítésre kerül, és pár hétre rá jön is mind.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#31779) MiklosSaS válasza do3om (#31778) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez jó volt! Ezért jár a keksz! :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#31780) HSM válasza do3om (#31778) üzenetére


HSM
félisten

Az Nv annyit gyárthatott a GPU-ból, amennyit akartak, itt azért a HBM miatt korlátozott volt az ellátás. Amúgy előbb vennék ilyen kártyát, mint bármilyen Nv-t... ;) Nekem nem az számít, hányféle verzió van a polcokon a start után pár héttel. :N

(#31781) #00137984


#00137984
törölt tag

Az AMD jelenleg a Vega64 és Vega56 custom videókártyák GPU szükségletének kiszolgálására fókuszál. Majd meglátjuk ez mennyire sikerül. Miközben a 2018-ban várható Volta megjelenésére már javában fejlesztheti a Vega Refresh szériát, amihez a driveres támogatást is biztositani kell. Ez most egy jó ideig lekőti az AMD erőforrások nagy részét. Ezt azért gondolhatom igy, mert mind a két nagy videókártya gyártó ezt teszi már egy jó ideje. AMD RX400-ak újragondolt kiadása volt az RX500-as széria, amihez a driveres támogatás is fejlődőtt. Nvidia GTX 1060 és GTX 1080 kapott egy hardveres frissitést, ahol a VRAM órajeleken emeltek. Majd a GTX 1070-re szintén megérkezett egy sokat hiányolt új kártya. Ezt viszont a Vega56 teljesitményének köszönhetően egy kiadósabb formában, a GTX 1070 Ti elnevezésű videókártyában érkezett meg. Szóval sejthető az AMD válaszlépése ezekre az Nvidia videókártyákra. Nem a Volta ellenében érkezik, de a mostani Vega64 és Vega56 teljesitményénél többet fog tudni, miközben a fogyasztása mérséklődni fog. Most egy jó játékos videókártyát kell az AMD-nek kiadni, mert most ezért esik vissza ennyire az AMD videókártyák utáni érdeklődés, mert jelenleg ilyen kártya AMD oldalon nem nagyon van. Elfogadható teljesitmény és fogyasztás, egy jó custom hűtésű kártyán... Most ilyen kéne, hogy legyen egy kis árverseny és a játékosok kedvére tegyen.

[ Szerkesztve ]

(#31782) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

A nagy átnevezések korszaka után.. azonos jelöléssel ad ki gyengébb kártyákat az AMD.

/s

(#31783) #00137984 válasza wjbhbdux (#31782) üzenetére


#00137984
törölt tag

Igen, ezt már olvastam itt. [link]

(#31784) do3om válasza HSM (#31780) üzenetére


do3om
addikt

Amin nincs HBM azt sem képes a szükséges mennyiségben gyártani.
A bányászatot mint okot nem fogadom el miközben nem igazolja semmi hogy olyan jól menne nekik. Csak simán kevesek ahhoz hogy megfeleljenek a piac ellátásához. Nem képesek még akkor sem megragadni a lehetőséget amikor ott van az orrok előtt, ennél jobb alkalom sosem lesz nekik de simán szerencsétlen egy banda aki mostanában mindent elbasz.
Hiába a nagy kereslet semmi előnyük nincs belölle ahogy a pénzbeli adatok mutatják. Hihetetlenen hogy nem képesek még ilyen lehetőséget sem kihasználni. Ha annyira növelnék a gyártást az látszódna, de olyan mintha ki lenne tűzve hogy el kel adniuk x darabot, miközben 3x-et is el lehetne, de ők azt mondják elég az x hogy a felszínen maradjanak.

A bányászathoz még ha netán valaki szidja: Akkor szidja az AMD-t teljes erőből, és vegyél nyugodtan AMD ha neked egy olyan cég a szimpatikus akinek ez a foltos, a karik többet gyorsulnak bányában mint játékokban. Ha neked az elved ehhez húz hát gratulálok, elvből nem veszel olyantól karit akinken a gamer piac a fontosabb. :W

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#31785) ÁdiBá válasza HSM (#31780) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mint bármilyen nvidia kártyát?
Egy videokártya megvásárlása során azért csak számit a teljesitmény nem?

ÁdiBá

(#31786) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Na, olvasom itt, azert keves a Vega mert:
-nincs eleg HBM
-nincs eleg GPU

Ezek lennenek az okok? :F
Kiknek a hibaja ez? GPU-t inkabb AMD nyakaba varrnam...

[ Szerkesztve ]

OK

(#31787) VTom válasza #45997568 (#31766) üzenetére


VTom
veterán

Mi ez az új avatar? Abu felfalta a hüllőt? :DD :DD

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#31788) Valdez


Valdez
őstag

(#31789) Televan74 válasza Valdez (#31788) üzenetére


Televan74
nagyúr

Miféle szar árukapcsolás ez.Nyerhetek ha már vásároltam,vagy vásárolok egyet.Hát kösz,nem. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31790) smkb válasza wjbhbdux (#31782) üzenetére


smkb
őstag

Azért ez elég gáz, főként az, hogy az AMD ezt így ebben a formában lehetővé teszi, azaz nem a AIB partnerek egyéni kalózakciója.

[ Szerkesztve ]

(#31791) Televan74 válasza smkb (#31790) üzenetére


Televan74
nagyúr

A vásárlók tudatos átb@szása. Biztos sok RX460 chip maradt készleten. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31792) VTom válasza Televan74 (#31789) üzenetére


VTom
veterán

Ráadásul még csak nem is 64-es Vegát lehet nyerni, csak 56-ost :C

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#31793) #45997568 válasza VTom (#31787) üzenetére


#45997568
törölt tag

Na erre nem is gondoltam, ha igy lenne Abu elegge meghizott volna :DDD

(#31794) HSM válasza do3om (#31784) üzenetére


HSM
félisten

A bányászat bármikor a visszájára fordulhat, lásd a Hawaii esetét, amikor a bányászathoz igazodva többet gyártottak belőle, aztán hirtelen visszaesett a bányászat, elárasztották az aprót az ex-bányász kártyák, és brutál mennyiségű eladatlan kártya maradt a polcokon... Ezt érthető módon nem akarják újra.
Már párszor céloztam rá, hogy egy plusz gyártósor létrehozása egy GPU-hoz nem éppen filléres tétel. Nem kockáztatnak, ami a piaci helyzetüket elnézve maximálisan érthető.

"elvből nem veszel olyantól karit akinken a gamer piac a fontosabb"
Aham. :) Maga a gamer társadalom jótevői a zöldek. ;]

(#31785) ÁdiBá: Nekem tavaly még a 290X is maximálisan megfelelt. Most pedig meglepően jól elvagyok egy HD 7770-el. Még a BF4 is közepes grafikán kb. lefolyik a monitorról. :D 10K-s kártya.
Persze, ha valaki magasabb beállításokon akar játszani, azért egy Vega 56/64 is elég korrekt teljesítményt kínál. Nem hiszem, hogy az a 20-30% váltaná meg a világot, amivel egy 1080Ti többet tud.

(#31786) Z_A_P: A probléma, hogy mivel egy csomag a GPU és HBM, így HBM nélkül GPU sincs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31795) ÁdiBá válasza HSM (#31794) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Hát pedig a 20-30% nem sok, hanem rengeteg ezen a szinten.

ÁdiBá

(#31796) TTomax válasza ÁdiBá (#31795) üzenetére


TTomax
nagyúr

AMDnél az pont egy gen.A Vega pont ennyivel gyorsabb a Furynál.Ezen az elven maradva ki se kellett volna adni a Vegat...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#31797) HSM válasza ÁdiBá (#31795) üzenetére


HSM
félisten

Akkor mit szólnál a 290X --> HD 7770 downgrade-emre? Negyed olyan gyors sincs és elvagyok vele. :C

(#31796) TTomax: Teljesen félreértelmezted a mondanivalóm. :N Ha most 30%-al gyorsabb kártyát tudnak gyártani ugyanakkora, vagy kisebb költséggel, miért ne? Aki most vesz, ennyivel gyorsabb kártyája lesz. Plusz ne felejtsük el, hogy a Vega tud még okosságokat a Fury-hez képest, 4 helyett 8GB ram, + HBCC, hogy csak a garantáltan már ma is működő dolgokat említsem.

(#31798) Raymond


Raymond
félisten

Jo hir hogy jon az Asus custom Vega-ja a jovo heten, rossz hir az ara:

"Wie uns Asus mitteilte, hat nun zumindest die Strix RX Vega 64 einen Preis - dieser liegt bei 699 Euro als unverbindliche Preisempfehlung. Schon kommende Woche soll die Custom-Karte in den Handel kommen."

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31799) Abu85 válasza Raymond (#31798) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vajon miért pont a következő héten jön?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31800) Raymond válasza Abu85 (#31799) üzenetére


Raymond
félisten

WUNDERTREIBER!!!!!!!!!1111!!1111!......

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.