Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31201) imi123 válasza cskamacska (#31196) üzenetére


imi123
őstag

Hát ez az "nvidia csak jó drivert csinál" elmélet régen megdőlt.
Szégyen hogy a legújabb mekkora szutyok lett.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#31202) Venyera7 válasza imi123 (#31200) üzenetére


Venyera7
senior tag

Miért mi volt a nevem? :D

(#31203) imi123 válasza Venyera7 (#31202) üzenetére


imi123
őstag

Sry de arra már nem emlékszem.
Csak arra hogy napi szinten osztottad az igét a Shader instinct bejöveteléről. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#31204) gainwardgs válasza ->Raizen<- (#31191) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jaja főleg ha feltolod 400%-os scale-re :D

(#31205) ->Raizen<- válasza imi123 (#31200) üzenetére


->Raizen<-
veterán

KI EZ a verenya? ;]

(#31206) #85552128 válasza Venyera7 (#31202) üzenetére


#85552128
törölt tag

gollo91 #AGS4 ;]

[ Szerkesztve ]

(#31207) imi123 válasza #85552128 (#31206) üzenetére


imi123
őstag

És tényleg. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#31208) Televan74 válasza cskamacska (#31196) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem olvastam még őket,de a két teszt hogyan hozott ki ugyanazon játékra ennyire eltérő eredményt? :)

Végre egy játékban élen a Vega kártyák,bárcsak kapni is lehet őket normális áron. :K

Tudom én vagyok a nyafogi,mert még mindig nem látom magyar webshopba 130.000-140.000 Ft között a custom Vega56 -os kártyákat.Még mindig váltanék karácsonykor, de azt hiszem megvárom a jövő nyarat. Megnézem mit tud majd a Volta. :W

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#31209) Venyera7 válasza #85552128 (#31206) üzenetére


Venyera7
senior tag

:DDD

;]

[ Szerkesztve ]

(#31210) Z_A_P válasza Televan74 (#31208) üzenetére


Z_A_P
addikt

"a két teszt hogyan hozott ki ugyanazon játékra ennyire eltérő eredményt?"

Az a ruszki site mar régóta gyanus nekem ;]

OK

(#31211) Milka 78 válasza Raggie (#31184) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ja...kb...hagyjuk már.1540 és mod bios az nem kb és nem 1470-es gyári biosos kártya.Mindkettőhöz van/volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#31212) imi123


imi123
őstag

Wolfenstein II The New Colossus: PC graphics analysis benchmark review
Guru3d is tesztelte.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#31213) Shing válasza imi123 (#31212) üzenetére


Shing
őstag

Remélem az nvidia első dolga lesz, hogy a következő szériánál betömi a GTX1050Ti-GTX1060 6GB közötti rést. A teszt alján ott az 1050Ti, köv lépcső az 1060 majdnem 2x annyi FPS-el... Persze ott a 3GB-os 1060, de szerintem "nem normális" egy ilyen erejű kártya 3GB VRAM-al, a jövőben nagyon elfog vérezni.

(#31214) Milka 78 válasza imi123 (#31212) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nagyon hasítanak a Vegák,jó látni őket :K

(#31215) Pug válasza imi123 (#31212) üzenetére


Pug
veterán

Es mar le is szedtek az oldalrol...

Szerk, csak az eredeti link pusztult meg...

[ Szerkesztve ]

(#31216) TTomax válasza Pug (#31215) üzenetére


TTomax
nagyúr

[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#31217) imi123 válasza Milka 78 (#31214) üzenetére


imi123
őstag

Ja ja.
Kb ilyen eredményeket vártam anno a 290X-emtől is.
Nem is baj ha meghúzgálják az NV bajszát.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#31218) tailor74 válasza imi123 (#31212) üzenetére


tailor74
őstag

Végre kezdenek jól szerepelni a vegák. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#31219) Venyera7 válasza tailor74 (#31218) üzenetére


Venyera7
senior tag

Kelendő is lett most Vega 56 :K

(#31220) Puma K válasza Venyera7 (#31219) üzenetére


Puma K
veterán

Miből gondolod ezt, hogy _most_ lettek kelendőbbek?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31221) Milka 78 válasza Puma K (#31220) üzenetére


Milka 78
nagyúr


:P

(#31222) cskamacska válasza tailor74 (#31218) üzenetére


cskamacska
addikt

Egy teljes játékban. :P

Egyébként a nagy hurráoptimizmusban szerintem kicsit átsiklottunk Abu szavai felett. Idézem újra, lényeget kiemelve:

"Ja, figyelni kell erre, mondták a fejlesztők, hogy minimum 4 GB-ra konfigurálták a grafikát NV-n. Tehát minden GeForce, ami 4 GB alatt van eléggé szenvedni fog maxon. Az AMD-n elég 3 GB is, nem mintha sokat segítene, mert ilyen hardverük pont nincs."

"A DX11-ben mindig az AMD gazdálkodott jobban a memóriával. Az NV sosem kutatta a hatékonyabb felhasználás lehetőségét. Az AMD viszont még a kutatásokkal is nüansznyi előnyt hozott össze. Az explicit API-ban pedig a program határozza meg, hogy mi mennyire jól gazdálkodik. Az id tech 6.x-re ugye jellemző, hogy nem egy Vulkan API-t használ, hanem egy szabványos implementációt az NV-re, és egy speciálisat az AMD-re. Utóbbi csak a GCN-en tud futni, és számos előnye van a szabványos módhoz képest. Cserébe a legkevésbé sem szabványos. Még az a különbség, hogy a szabványos mód VK_KHR_dedicated_allocation kiterjesztést használ, de erre igazából csak az NV és Intel hardvereknek van szüksége. Az AMD hardvereknek szükségtelen, tökéletesen elvannak nélküle is, így a speciális implementációból ez hiányzik."

Micsoda véletlen hogy épp nVidiának vannak népszerű 3GB-os kártyái(1060, 970), ejj hogy mik vannak, pont azok kevesek a játékhoz, de AMD-n még épp elég lenne. ;] Amúgy lehetett számítani hogy a jobb compute kihasználtsággal az AMD kártyák előbbre jönnek a szokásosnál, Vulkanizált DOOM jól mutatta ezt. De hogy a Vega64 lenyomja a 1080Ti-t, ahhoz már kellett kis segítség is. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#31223) tailor74 válasza cskamacska (#31222) üzenetére


tailor74
őstag

És ezt most miért nekem címezted, én voltam az egyetlen, aki elégedett a vegák teljesítményével?
Én ebből a csacska-macska cica harcból már régen kiszálltam. :D

Minden esetre a megjelenés kori állapothoz képest szerintem igenis javult a vegák teljesítménye, érzékelhetően.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#31224) VTom válasza tailor74 (#31223) üzenetére


VTom
veterán

csak a fogyasztásuk nem ;]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#31225) Venyera7 válasza VTom (#31224) üzenetére


Venyera7
senior tag

Alul kell feszelni, aztán szépen lehet azt lejebb vinni. ;)

Puma K

Itt az aprón viszik őket, már 130k környékén lehet venni.

(#31226) Milka 78 válasza tailor74 (#31223) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért neked írta,mert én bunkó,agresszív,zöld,rosszindulatú ember vagyok aki ha dicséri a Vegát akkor nem veszik komolyan és nekem már nem ír senki (kivéve Hupszit mikor rossz napja van vagy harcművészként ébred és akkor kicsit megmardos,belém rúg,ectectect...) :DDD
Most már átjött Drága Barátom,vagy beszántcsam a fórumot a pcsáb@? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31227) adler741


adler741
tag

:DDD :DDD

(#31228) tailor74 válasza Milka 78 (#31226) üzenetére


tailor74
őstag

Egy főnyeremény egy ilyen barát... :DDD Mindent értek, köszönöm. :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#31229) #45997568 válasza Milka 78 (#31226) üzenetére


#45997568
törölt tag

Kikerem magamnak ezeket a szavakat, en az esetek tobbsegeben az alabbi motto szerint jarok el:

Carpe Diem! Living the Dream! Szorpre fel! :DDD

Harcmuveszetet is elkezdem tanulni a kedvedert kedves baratom, csereplec toressel inditok, felkertem a hullo mestert a korrekt begyakorlas elosegitesere :K

Nem rossz ez a Vega, csak par embernel nehez eldonteni mi a nagyobb, a zabszem a seggukben vagy a sotetseg a fejukben, no offense :B

(#31230) #35434496 válasza Milka 78 (#31221) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ki ki ki innen bélám! :DDD

(#31231) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Én csak jót akartam! :DDD

(#31232) #35434496


#35434496
törölt tag

Itt már majdnem hozza a ref 1080 Ti-t ami kellemes meglepetés AMD-től. :K

Jó lenne több játékban látni ezt a Vulkan cuccot.

(#31233) Yutani válasza #35434496 (#31232) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azért egy olyan játékról beszélünk, ahol az RX 470 veri a Fura X-et azonos mennyiségű rammal. Itt a GCN 4-5-nek van valami behozhatatlan technológiai előnye*.

* A korábbi GCN-ekhez képest.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#31234) Petykemano válasza #35434496 (#31232) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez egy fecske

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#31235) ->Raizen<- válasza Petykemano (#31234) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Es nem csinal nyarat. ;)

(#31236) Abu85 válasza cskamacska (#31222) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem igazán a fejlesztőkön múlik. A gond az, hogy amikor a Khronos átemelte a Mantle kódját a Vulkan API-ba, akkor igazából egy dolog komoly módosítása mellett döntöttek, méghozzá a bekötési modellén. Ugyanakkor a memória kezelését szimplán átemelték a Mantle-ből, ami utólag elég nagy hiba volt, mert a GCN-re volt írva az egész. Az a lényeg, hogy csak a GCN képes úgy kezelni dedikált VRAM-os memóriahalmazt a Vulkan API-ban, hogy ne rendeljen hozzá flaget, és ez számottevő hátrány a többi hardvernek, mert így az NV és az Intel olyan implementációra kényszerül, amelyben a flag nélküli memóriahalmaz a rendszermemória, vagy annak egy része. Ez az Intelnél opcionálisan kihagyható, lévén IGP-ről van szó, eleve látja a grafikus rész a rendszermemóriát, de egy GeForce-nál nem, itt meg kell határozni, hogy maximum mekkora halmazt olvashat és írhat a hardver a processzorral együtt.
Erre a problémára reagál a dedikált allokáció, ami tulajdonképpen még a lokális flages memóriahalmazból ki tud jelölni olyan allokációkat, amelyeket a program elszakíthat a meghajtótól. Ezek ugyan a lokális memóriahalmazba tartoznak, de a kijelölt részre nem vonatkozik a flag. Ennek az előnye, hogy utólagosan kezelhető a Vulkan API rendkívül GCN-orientált memóriadizájnja, viszont hátránya, hogy az így írt alkalmazások máshogy kezelik a memóriát az érintett hardvereken, ami limitációkkal jár.
Jelen formában az id úgy döntött, hogy inkább memóriát áldoznak be a sebességért, ami persze a 3 GB-os GeForce-okat rosszul érinti, de a 4+ GB-osakat már jól. Nyilván a 3 GB-os 1060-nak jól ki lett baszarintva, de a többi erősebb hardver inkább nyer ezen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31237) #85552128 válasza Yutani (#31233) üzenetére


#85552128
törölt tag

1080p-n a 390X és a GTX 980 is veri a Fury X-et... #finewine

[ Szerkesztve ]

(#31238) FollowTheORI válasza Yutani (#31233) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát ja, azt énis nézem hogy a 390X is veri, Fury eléggé le lett húzva itt a klotyón optimalizálásilag. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#31239) s.bala31 válasza Abu85 (#31236) üzenetére


s.bala31
őstag

A tesztek alapján úgy tűnik hogy a 4 Gb-os kártyákat is rosszul érinti, 1080p fölött elfogynak. Nagyon f*sza ez a Vulkan api, de megnézném már más stílusú játékban is mire képes, nem csak ilyen cső Fps-ben mint a Wolf vagy a Doom.

[ Szerkesztve ]

(#31240) Abu85 válasza s.bala31 (#31239) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A felbontás növelésével persze a 4 GB is kikerül a komfortból. A lényeg igazából annyi, hogy a szabványos path úgy ~ötödével több VRAM-ot használ, mint a nem szabványos path.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31241) Raymond


Raymond
félisten

LOL :))

(#31236) Abu85

"bla bla bla...csak a GCN es a memoriakezelese ad neked erot es mindent legyozo akaratot...bla bla bla..."

versus realitas

(#31232) players111

Fury Nano, Fury, Fury X, RX570 4GB a beka segge alatt mert nincs VRAM, az RX480 es 390X egy szinten az RX580 meg picit a 390X elott mert van VRAM es csak az a csekely GFlops difi jon elo ezeknel. A 2x annyi (es picit tobb) Gflops-al rendelkezo Vega 56 es 64 mutat 1.5x nagyobb teljesitmenyt a Polaris es regebbi cuccokhoz merve ezen a felbontason es meg az a ketto is gyakorlatilag ott van ahol az NV kartyak amik a GPU Boost 3.0-val szinten kb. arra a szintre jutnak Gflops-ban (GF 1080 10Gfps vs. V56 11Gfps es GF1080Ti 12Gfps vs. V64 13Gfps).

Ergo a VRAM-bol csak kell eleg, a memoriakezeles teljesen lenyegtelen, a compute ami szamit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31242) Abu85 válasza Raymond (#31241) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link]

Ha megnézed itt a 4 GB-os kártyák jól érzik magukat, de a 3 GB-osak nem. Az AMD-nek pedig nincsenek már 3 GB-os VGA-i.
A Doom esetében sem volt máshogy. Az AMD-nél 1 GB volt a minimum, míg az NV-nél 2 GB. Sőt, Windows 7-tel 3 GB kellett a GeForce-ra. De aztán jött a dedikált allokáció és ez levitte a VRAM-igényt 1,5 GB-ra az NV-n.

Már a Vulkan implementáción is látszik, hogy mennyire máshogy van rámappelve az NV az API-ra, szemben az AMD-vel.

AMD memtype implementáció:
Memory type 0
Heapindex 0
Flags DEVICE_LOCAL_BIT
Memory type 1
Heapindex 1
Flags HOST_VISIBLE_BIT
HOST_COHERENT_BIT
Memory type 2
Heapindex 2
Flags DEVICE_LOCAL_BIT
HOST_VISIBLE_BIT
HOST_COHERENT_BIT
Memory type 3
Heapindex 1
Flags HOST_VISIBLE_BIT
HOST_COHERENT_BIT
HOST_CACHED_BIT

NVIDIA memtype implementáció:
Memory type 0
Heapindex 1
Flags none
Memory type 1
Heapindex 1
Flags none
Memory type 2
Heapindex 1
Flags none
Memory type 3
Heapindex 1
Flags none
Memory type 4
Heapindex 1
Flags none
Memory type 5
Heapindex 1
Flags none
Memory type 6
Heapindex 1
Flags none
Memory type 7
Heapindex 0
Flags DEVICE_LOCAL_BIT
Memory type 8
Heapindex 0
Flags DEVICE_LOCAL_BIT
Memory type 9
Heapindex 1
Flags HOST_VISIBLE_BIT
HOST_COHERENT_BIT
Memory type 10
Heapindex 1
Flags HOST_VISIBLE_BIT
HOST_COHERENT_BIT
HOST_CACHED_BIT

Muszáj trükközni a program szintjén is, mert a Vulkan a memória kezelése szempontjából nem került módosításra a Mantle-höz képest, így utólag kell egy külön kiterjesztésben kezelni az erre vonatkozó potenciális problémákat.

Ha megnézed az id Doom Vulkan előadását, akkor ki van emelve, hogy voltak az NV-vel memóriakezelési gondjaik. Akkor még csak tesztszinten létezett a dedikált allokáció.
És ha lényegtelen lenne a memóriakezelés, akkor nem szarakodnának a dedikált allokációval, hanem hagynák az API-t rendeltetésszerűen működni, de ez már a Doomnál sem vált be.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31243) FollowTheORI válasza Abu85 (#31242) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A 7970 meg a 280X pl 3GB-os... :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#31244) Abu85 válasza FollowTheORI (#31243) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, csak ezek már nem kaphatók. De valóban, ezekre lehetett lőni.

Amúgy szerintem tök sokan félreértik ezt az egészet. Ahogy ez alakult az senkinek sem a hibája. Talán a Khronos felelős egy picit érte, de nekik kellett nagyon gyorsan egy API a D3D12-vel szemben és a Mantle pont jó volt. Talán átírhatták volna más részeit is nem csak a bekötést, de utólag ez már mindegy, viszont kiterjesztésekkel kezelhetők a problémák. Látszik a Wolf 2-n, hogy nagyon is jól, tehát nem reménytelenül GCN-orientált a Vulkan API, csak kell egy alternatív path a GeForce-okhoz. Látható, hogy az id is csinál két külön pathot a gyártókra, és ez nem akkora teher igazából. Ha már írnak 1000 sornyi menedzsmentet, igazán nem kézzsibbasztó meló még 50 sort beírni a dedikált allokációhoz. Nem véletlenül támogatja az id tech 6 (jó ez csak egy későbbi patch-csel) és 6.5 motor, de egyébként az AotS Vulkan módja is ilyen. Eltérő AMD-n és NV-n. Nem nagy meló a különbséget lekezelni programszinten.

Hosszabb távon pedig úgyis úgy fognak működni a hardverek, ahogy a GCN, és akkor a Khronos lesz a nagy előrelátó, mert ilyen memóriakezeléssel egyszerűbb lesz az élet. Ugyanígy a bekötés is nagyon kellemesen kiegészíthető bindless-re, tehát egyáltalán nem hülyeség, amit a Khronos csinál. Egy réteg járt csak rosszul, méghozzá a 3 GB-os 1060 tulajok, de most őszintén, eleve nagyon ajánlott volt azt a terméket 6 GB VRAM-mal venni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31245) Locutus válasza Abu85 (#31244) üzenetére


Locutus
veterán

És hát mint tudjuk a Khronos Group lényegében az AMD-t jelenti...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31246) Abu85 válasza Locutus (#31245) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elég nagy tévedés. A Khronos Group egy nagyon nagy konzorcium, amelyben rengeteg cég és alapítvány van benne. Az AMD csak egy tag az ARB-ben, és pont annyi joguk van, mint az NV-nek, az Intelnek, az ARM-nak, az Imaginationnek, a Qualcomm-nak, stb. Amikor tehát egy cég számára úgymond kedvezőtlen döntések születnek, azokat az adott cég mindig jóváhagyja. Bár tudja, hogy rövidtávon kedvezőtlen, de ismeri már, hogy 2-3 év múlva milyen architektúrát fognak hozni, és ahhoz lehet, hogy a új modell a jó.
Annak sincs igazából jelentősége, hogy a Vulkan a Mantle-re épül. Ezt az ARB-ben mindenki jóváhagyta. Ráadásul ezek a döntések eleve nem többségi szavazósak, hanem mindenki beleegyezését igénylik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31247) tbalazs14 válasza Abu85 (#31246) üzenetére


tbalazs14
csendes tag

Abu,hogy van az, hogy az Nvidia megteheti, hogy kiad egy videókártyát (1070ti), ami ugyanazzal a memória sávszélességgel és konfigurációval rendelkezik, mint az RX 580, néha mégis gyorsabb tud lenni a Vega 64-nél? Ennyire jól tud spórolni a sávszéllel a Pascal architektúra? (Most nem a Wolfenstein 2-re gondolok.)

(#31248) MiklosSaS válasza Milka 78 (#31226) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gyere, megsimogatom a burádat, nézd csak mit vett Sasss bácsi ;]

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#31249) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#31248) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Döbbenet! Te is vegatáriánuszos lettél. Én is szemezek a vega 56-al. :C

(#31250) Venyera7 válasza ->Raizen<- (#31249) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nem csak te... Én is, de nem kell senkinek a 1080am. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.